Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

michaelEP kirjutas:AGa mille arvelt see suur eneseületus siis on tulnud? Mäletan mänge veel möödunud aastanumbri sees, mille Freimanis üksi ära tõi. Siin viimased paar mängu on Pecherov kõvasti rünnakut vedanud. Macahdost rääkimata.

Cramos ei ole mitte kunagi varem olnud korraga nii palju liidriomadustega mängijaid. Moldoveanu kippus eelmisel aastal ikka kohati liiga vägisi neid asju endale võtma. Lisaks ma arvan, et eelnevatel hooaegadel mängitigi alla oma võimete ja saadi vähem võite, kui kosseis lubas. See hooaeg on mängitud oma tase +10% ja kokkuvõttes ongi võiduprotsent hoopis teisest maailmast.

Et jällegi, me räägiem VTB puhul 9 kuud kestvast liigast, mitte PO süsteemiga turniirist. Ma ei taha uskuda, et üks meeskond on võimaline terve hooaja mängima oma võimetest kõrgemal ja pidevalt ennast ületama.

Liiga süsteemi puhul on ikkagi aasta lõpuks iga meeskond enamvähem seal, kuhu ta kuulub.

Ma ei taha kuidagi Kalevi saavutust vähendada. Kaheksas koht on super ja kiiduväärne.

Aga Rix, kuhu sina näiteks Kalevi siis realistlikult tabelis paigutaksid (lähtudes vaid koosseisust)?
Enne hooaja algust augustis paistis 4-5 võitu. Tegelt ka. Ma võin oma varasemad postid üles otsida. 10 võitu tundus ulme. Pmst räägiti, et Minsk ja Loimaa kodus, paar üllatusvõitu äkki veel, ideaalis vist kokku 7-8 võitu ja see annaks vast eelviimase koha nagu tänaseks selgunud.
P.S Moldo on selgelt liidriomadustega mängija, kes teda vähegi teavad.
P.P.S seda, et mille arvelt- see on mu eelmises postis ilmselgelt kirjas ju.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Olen Rixiga nõus, et hooaja algul räägiti (põhjusega) pigem viimase koha vältimisest. Nüüd kui play-offi koht terendab, on hea rääkida, et see ongi Cramo meeste tase ning Arbetid, Veidemanid, Freimanised ja Elegarid ongi nii head mehed. Ka minu arvates on meeskond end siiski ületanud ning see X-valemi jutt on väga õige. Lihtsalt kõik see mis McLeodi ja Wilkinsoni ajal ei toiminud, nüüd toimib. Miks, ei tea aga toimib.
Kuigi nõustun ka sellega, et viimasel kahel aastal mängiti alla oma võimete. Eelmisel aastal satuti auku kusagil detsembris-jaanuaris, üleeelmisel aastal hooaja esimene pool kuni Kuusmaa väljavahetamiseni oligi üks suur auk. Sel aastal on olnud paar korda, kus juba on tundunud, et võib minna samamoodi - aga alati on siis tulnud seejärel mõni VTB väärt võit.
. See hooaeg on mängitud oma tase +10% ja kokkuvõttes ongi võiduprotsent hoopis teisest maailmast. - aga see kui mängid pidevalt oma taseme välja ja lisad veel 10 prossa juurde, ongi ju põhimõtteliselt eneseületamine, millele sa Michael, kaks lauset hiljem vastu vaidled.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Vb mul kipub ka see jutt juba segaseks veidi minema, eks ole 2 päeva juba Arikesega vaieldud FB-s ja algne subjekt juba meelest läinud :D. Aga üritan teha siis mingi lühikokkuvõtte, mis ma asjast arvan.

Ise ootasin ka hooaja alguses kusagil 4-5 võitu. Aga see ootus põhines pigem eelnevate hooaegade esitustel (usun, et ka Rixi puhul on see nii), mitte niivõrd kosseisu tugevuses. Et kui ette võtta VTB liigas osalevate meeskondade nimekiri, siis ma ei näe, et seal Krõljad, Vefid, Oktjabrid või Nymburkid oleksid mehitatud kuulsamate ja paremate nimedega. Just nagu selle valguses ma väidangi nüüd (tagantjärgi tarkus on muidugi täppsiteadus), et Cramo koht ei ole nii suur üllatus

Kiitus muidugi organisatsioonile, et on nappide vahenditega selline koosseis kokku saadud.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

michaelEP kirjutas:Vb mul kipub ka see jutt juba segaseks veidi minema, eks ole 2 päeva juba Arikesega vaieldud FB-s ja algne subjekt juba meelest läinud :D. Aga üritan teha siis mingi lühikokkuvõtte, mis ma asjast arvan.

Ise ootasin ka hooaja alguses kusagil 4-5 võitu. Aga see ootus põhines pigem eelnevate hooaegade esitustel (usun, et ka Rixi puhul on see nii), mitte niivõrd kosseisu tugevuses. Et kui ette võtta VTB liigas osalevate meeskondade nimekiri, siis ma ei näe, et seal Krõljad, Vefid, Oktjabrid või Nymburkid oleksid mehitatud kuulsamate ja paremate nimedega. Just nagu selle valguses ma väidangi nüüd (tagantjärgi tarkus on muidugi täppsiteadus), et Cramo koht ei ole nii suur üllatus

Kiitus muidugi organisatsioonile, et on nappide vahenditega selline koosseis kokku saadud.
Mis seal siis nimekirjas hooaja algul nii väga erilist vrd eelmiste hooaegadega oli? Machado- pooliku hooaja pealt, Euroopas küll käinud aga täiesti särata mänginud. NBAs muidugi platsile sai, aga vähe ja sisuliselt ei teadnud keegi teda. Selliseid vendi terve Venemaa-Kesk-Euroopa täis. Elegar juba teada-tuntud, seega tugevdust polnud, omad meeletud plussid, aga omad miinused ju ka. Singler ja Kupsas, teada, et rollimängijad ja ülejäänud olid ju eestlased, kusjuures lahkus Sokk ja tundus, et Martin Dorbek kohe kindlasti välja ei vea... Skelel ka aasta juures. Keedus...enne hooaja algust tundus, et noh...meeleheite käik. Hallik...alles sõi Prantsusmaal pirukaid ja nüüd mängib VTB-d. Kogu selle nimekirja juures oli 6 võitu juba optimistlik.
Saadi Freimanis, oli õnne ka, aga selleks ajaks oli juba meeskond tegelikult ka enam-vähem käima saadud ja lätlane tegelikult tuli ka ilma ettevalmistuseta, oli küll kõrgel tasemel end näidanud, aga lepingut ju ei saanud sealt. vrd nt Moldo, kes tuli ikka täisettevalmistusega jne.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

michaelEP kirjutas: Et kui ette võtta VTB liigas osalevate meeskondade nimekiri, siis ma ei näe, et seal Krõljad, Vefid, Oktjabrid või Nymburkid oleksid mehitatud kuulsamate ja paremate nimedega.
Nymburk on ikka väga kõva ja ühtlase koosseisuga,
Oktjabri Deane-Culpepper-Hamilton on kõik paraku kallimad mehed kui Cramo lubada saaks, lisaks normaalsel tasemel Victor - McGrath - Travis, õnneks on klubi ise paras naljanumber ja president käib ka vahepeal platsil nalja tegemas. Kui neil oleks Zenidi kohalikud mehed, siis oleks nad väga palju kõrgemal.
Vefi Lowery-Robinson on väga head, lisaks Timma ning terve posu võrdseid mehi. Lätlaste puhul on kohalik tase kõrgem kui meil ja Vefi lätlased on ka veidi tugevamad kui Cramo eestlased. Üldjoontes meie leegionärid on paremad, neil kohalikud.
Krõlja on praeguseks laiali jooksnud ja sellest satsist kellega me sügisel mängisime olid: Reynolds (praegu Besiktas), Jelinek (tuli Laboralist), Bristol (praegu Dijonis) ja Berzins. Leegionärid on minumeelest tugevamad nimed kui need mis Kalevil olid, küll aga kohalikud olid madalama tasemega ja suutsime esimeses mängus ikka väga hästi ennast kehtestada. Esimesest 5st mängust kaotas KK ainult kaks mängu, NN ja Kalevi vastu ja mõlemad napilt.
Astana on minumeelest rosteri järgi neist veel kõige tugevam, kasutavad ju nad ka nö. 7. "leegionäri", aga kasahhid ei ole selle eest varem palli näinudki. Kolesnikov ja Ponomarev on sellised Keeduse ja Kitsingu tasemel mehed
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Vaatasin huvi päras sügisesi postitusi sest tahtsin ühte postitust leida aga ei leidnud - ju see oli mingi muu teema all.
Aga päris huvitav oli mitmeid seisukohti nüüd, pool aastat hiljem lugeda:

päris hea mäng, usun VTB play-offi see aasta -peale seda avamängus saadud pakki.

Kui me ühte vähegi mängujuhi moodi venda juurde ei too,siis pole VTBs ka nõrgemate vastu lootustki.Dorbek-u tase piirdub paraku Eesti Meistriliigaga


Täiesti arusaamatus miks me neid pakke seal VTBs vabatahtlikult vastu võtame. Ei anna need mitte midagi. Ju mängijad ise ka teavad vastased on mäekõrguselt üle igas pallimängu oskuses. Ja nende vb 2 klubiga, kellega oleks võimalik võrdselt mängida saaksime ka teistest sarjadest.

KAUA, KAUA, KAUA ma küsin kaua saab Varrakut mämmerdada ja 0 kompetetsiga treenerit pingil hoida? Äkki oleks aeg natukene rohkem raha investeerida korraliku välistreenerisse??

Kindlasti mitte! See prognoositav 30 kaotust tuleks väga masendav, mõjuks rängalt meeskonna moraalile, kuigi äkki õnnestub tõesti 1-2 võitu ära võtta, kui mõnel meeskonnal juhtub must päev olema. Eranditult kõik nad on Cramost klassi võrra tugevamad, kindlasti ei maksa alahinnata soomlasi ja valgevenelasi. Pyrintö oli juba eelmisel aastal BBL tipptase, aga Bisons on veel kõrgema klassiga klubi. 10 klubi Venemaalt + 6 mujalt - kipuvad vägisi Venemaa lahtised MV tulema.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

Selles FB vaidluses tõid mõlemad osapooled välja punkte, millega võib nõus olla, ainult nagu ikka vahel juhtub ei lükanud kumbki vastase argumente ümber (räägiti aiast ja aiaaugust).

Minujaoks oli meeldetuletusena oluliseks punktiks, see, et igasuguseid eelarveid on mõttetu võrrelda, kui me ei tea, mida nende all mõeldakse. Võrrelda võiks nn salary budget 'eid, aga neid ei avalda ju keegi.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

japs kirjutas:Selles FB vaidluses tõid mõlemad osapooled välja punkte, millega võib nõus olla, ainult nagu ikka vahel juhtub ei lükanud kumbki vastase argumente ümber (räägiti aiast ja aiaaugust).

Minujaoks oli meeldetuletusena oluliseks punktiks, see, et igasuguseid eelarveid on mõttetu võrrelda, kui me ei tea, mida nende all mõeldakse. Võrrelda võiks nn salary budget 'eid, aga neid ei avalda ju keegi.
Täpselt ei tea, aga suurusjärke ju teatakse. Pealegi võttis seal sõna Cramo pressiesindaja, kelle sõnu Cramo eelarve suhtes võiks ikka vähe rohkem usaldada, kui mingit kõhutunnet.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

Rix kirjutas:
japs kirjutas:Selles FB vaidluses tõid mõlemad osapooled välja punkte, millega võib nõus olla, ainult nagu ikka vahel juhtub ei lükanud kumbki vastase argumente ümber (räägiti aiast ja aiaaugust).

Minujaoks oli meeldetuletusena oluliseks punktiks, see, et igasuguseid eelarveid on mõttetu võrrelda, kui me ei tea, mida nende all mõeldakse. Võrrelda võiks nn salary budget 'eid, aga neid ei avalda ju keegi.
Täpselt ei tea, aga suurusjärke ju teatakse. Pealegi võttis seal sõna Cramo pressiesindaja, kelle sõnu Cramo eelarve suhtes võiks ikka vähe rohkem usaldada, kui mingit kõhutunnet.
Arvatavasti mõtled Raudami postitust?
Klubiga seotud asjamehe arvamusse teiste klubide kohta tuleb alati reservatsiooniga suhtuda (pole midagi mehe vastu, aga lihtsalt elukogemus on selline).

Aga ka sealt postitusest tuleb välja tõsiasi, et Venemaal makstakse nii kohalikele kui võõrleegionäridele rohkem kui nende tase näiteks Kesk-Euroopas eeldaks. Eestis samas makstakse tuleviku VTB rahade ootuses leegionäridele vähem, kui tase võimaldaks küsida. Kui nüüd utoopiasse minna siis võiks saada need klubid ühte keskkonda üle transformeerida, siis oleks selge, kas üle ootuste mänginud ja kes alla (selle üle ju vist vaidlus põhiliselt käis?)

Esialgu võiks aga siiski külmi palgafondi rahanumbreid võrrelda, aga ka need pole kellelgi avalikud.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Eks Venemaa klubid ja majandamine on omaette teema. Ühelt poolt on suuremad kulud paratamatus - kes see ikka läheks kuhugi Venemaa karup...e sama summa eest mis ta Hispaania liigas teenib - teisalt muidugi lai slaavi hing, vana hea venepärane pohhuism jne. Kui meeskond tappa saab, lööb president rusika lauale ning käratab, et olgu kolme päeva pärast uued ja paremad mehed olla.
Mürka raamatus oli nende asjade kohta mitmeid häid näiteid. Alates sellest, kuidas mõnepäevasele treeninglaagrisse sõites võeti CSKA kodusaali põrand üles ja toimetati rekkadega järgi, lõpetades sellega, et Kaasanis või Permis olid kõikidel mängijatel isiklikud autojuhid.
Krysver
Kasutaja
Postitusi: 504
Liitunud: 22 Jaan 2008, 11:15

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Krysver »

Jälle on võrdlustes loogikaviga.
Venemaal makstakse rohkem leegionäridele, kes on kindlapeale minekud, kes saaks Kesk-Euroopas ka kindlasti tööd ja samad mehed küsiks vähemalt minu arust ka Eestisse tulles rohkem raha, kui Itaaliasse või Hispaaniasse minnes.
Kalev maksab väikest palka meestele, kes Kesk-Euroopast väga magusaid pakkumisi ei saa, sest neil on tavaliselt mõni viga küljes. Nemad oleks tõenäoliselt ka mõnes teises VTB klubis alguses nõus väiksema summaga, et loota paremat lepingut tulevikus.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas michaelEP »

Krysver kirjutas:Jälle on võrdlustes loogikaviga.
Venemaal makstakse rohkem leegionäridele, kes on kindlapeale minekud, kes saaks Kesk-Euroopas ka kindlasti tööd ja samad mehed küsiks vähemalt minu arust ka Eestisse tulles rohkem raha, kui Itaaliasse või Hispaaniasse minnes.
Kalev maksab väikest palka meestele, kes Kesk-Euroopast väga magusaid pakkumisi ei saa, sest neil on tavaliselt mõni viga küljes. Nemad oleks tõenäoliselt ka mõnes teises VTB klubis alguses nõus väiksema summaga, et loota paremat lepingut tulevikus.

Arvad, et Elegar oleks olnud nõus mängima nii Kalevis kui kusagil Siberis sama raha eest? Eksid!
Krysver
Kasutaja
Postitusi: 504
Liitunud: 22 Jaan 2008, 11:15

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Krysver »

michaelEP kirjutas:
Krysver kirjutas:Jälle on võrdlustes loogikaviga.
Venemaal makstakse rohkem leegionäridele, kes on kindlapeale minekud, kes saaks Kesk-Euroopas ka kindlasti tööd ja samad mehed küsiks vähemalt minu arust ka Eestisse tulles rohkem raha, kui Itaaliasse või Hispaaniasse minnes.
Kalev maksab väikest palka meestele, kes Kesk-Euroopast väga magusaid pakkumisi ei saa, sest neil on tavaliselt mõni viga küljes. Nemad oleks tõenäoliselt ka mõnes teises VTB klubis alguses nõus väiksema summaga, et loota paremat lepingut tulevikus.

Arvad, et Elegar oleks olnud nõus mängima nii Kalevis kui kusagil Siberis sama raha eest? Eksid!
Võibolla päris samaga mitte, aga kui talle oleks kolm aastat tagasi pakutud näiteks Peterburi klubi, siis ma usun küll, et ta oleks pakkumise suht samadel tingimustel vastu võtnud.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1706
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

Sain Müürsepalt infot ,et Petšerovi vigastus osutus ilmselt tõsiseks.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

hooaeg läbi?
Vasta