Tartu Rock

Üleüldine korvpallijutt
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas japs »

zero0 kirjutas:
japs kirjutas:
zero0 kirjutas:Huvitav ka teada, mis Toomest ja Kriisast saab? Number kahele oleks tegelikult ka kedagi vaja, eriti kui Kriisa ei jätka.
Kui juurde, siis ainult kedagi noortest. Juba olemasolevatest meestest on otsesed kahed: Dorbek ja Meister, lisaks võivad kahte mängida Kurbas, Sokk, Sutt. Kellegi kallima järele ei näe mingit vajadust.
Pigem oleks sellist meest vaja, kes oleks shooter, aga suudaks ka hädakorral mängujuhtida. Teame kõik, et Sokk on vigastusaldis, hetkel päris kohutavas vormis ka. Eelmisel hooajal täitis seda rolli Kriisa, kuigi Sokk püsis tervena, Augustas oli aga väljas.
Euromängud väga kaugel ei ole!
Ma usun et seda nn shooteri rolli peab täitma Kurbas. Sokk tegi paljude arvates parima hooaja üldse. Muidugi hetkel on Soku ja pea kõikide teiste koondislaste (nii Rockis kui Kalevis) vorm täielik müstika.
Suuremaks küsimuseks pean mina pikkade osakonda, Harper pole kindlasti 5 vaid pigem selline kergekaaluline lendaja. Tundub, et Talts plaanitaks põhikeskmängijaks (kui Toome ikka eemale jääb???)
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rio »

Petrukonis ju põhi c
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas japs »

Rio kirjutas:Petrukonis ju põhi c
On see müüd tõsine jutt või iroonia? :)
Aga tõsiselt, ma usun, et on meeskondi kelle vastu võiks Petrukonist vabalt põhi c-na kasutada, aga no enamuste vastu oleks Talts ikka kasulikum. St iseenesest ei näe ma Taltsi kasutamises keskel mingit probleemi (loodetavasti on mees sellega ka ise nõus), lihtsalt huvitav küsimus.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Rio »

Ma lihtsalt tahtsin õelda , et korvi aluses rotatsioonis on Rockil mehi piisavalt. Petrukkonis 5 peal, Talts ja Toome nr 4/5 peal ja Harper, Eifuss 4 peal.
Tagaliinis teeb muret korraliku sg puudumine
Anonüümne
Kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 15 Aug 2013, 12:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Anonüümne »

Toomet järgmisel aastal ei ole (tervis), see on suhteliselt selge. Vaatasin Harperi eelmise aasta videot.. ütleme nii, et kui muud ei näe, siis mõnda ilusat pealtpanekut kindlasti. Ja kolmese taha ei tohi ka vabaks jätta.
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas zero0 »

japs kirjutas: Ma usun et seda nn shooteri rolli peab täitma Kurbas. Sokk tegi paljude arvates parima hooaja üldse. Muidugi hetkel on Soku ja pea kõikide teiste koondislaste (nii Rockis kui Kalevis) vorm täielik müstika.
Suuremaks küsimuseks pean mina pikkade osakonda, Harper pole kindlasti 5 vaid pigem selline kergekaaluline lendaja. Tundub, et Talts plaanitaks põhikeskmängijaks (kui Toome ikka eemale jääb???)
Probleem on see, et Kurbas on meeletult ebastabiilne olnud eelnevad hooajad. Minu arvates ta ka pigem SF, häda korral võib ka nr 2. mängida. Leian, et oleks vaja ikkagi sellist SG-d, kes suudaks ka mängujuhi ohjad enda kätte võtta vajadusel, seda eriti, kui Kriisat ei ole. Päästis nii mõnegi mängu eelmine hooaeg. Samuti tõi vajaliku emotsiooni oma kolmestega. Praegu ei ole sellist mängijat nagu, uute leegionäride mängu pole näind muidugi.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas japs »

zero0 kirjutas:
japs kirjutas: Ma usun et seda nn shooteri rolli peab täitma Kurbas. Sokk tegi paljude arvates parima hooaja üldse. Muidugi hetkel on Soku ja pea kõikide teiste koondislaste (nii Rockis kui Kalevis) vorm täielik müstika.
Suuremaks küsimuseks pean mina pikkade osakonda, Harper pole kindlasti 5 vaid pigem selline kergekaaluline lendaja. Tundub, et Talts plaanitaks põhikeskmängijaks (kui Toome ikka eemale jääb???)
Probleem on see, et Kurbas on meeletult ebastabiilne olnud eelnevad hooajad. Minu arvates ta ka pigem SF, häda korral võib ka nr 2. mängida. Leian, et oleks vaja ikkagi sellist SG-d, kes suudaks ka mängujuhi ohjad enda kätte võtta vajadusel, seda eriti, kui Kriisat ei ole. Päästis nii mõnegi mängu eelmine hooaeg. Samuti tõi vajaliku emotsiooni oma kolmestega. Praegu ei ole sellist mängijat nagu, uute leegionäride mängu pole näind muidugi.
Sa ju kirjeldad hetkel otseselt Dorbekut.

Siin ka enne selliseid unelmaid olnud, et puudu veel Curry tüüpi mees, kes oskab kõike. Fakton see, et 3 leegionäri olemas ja täiendusi võib nüüd tulla ainult noorte osas.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Uhhuu »

Ma jagan zero0 seisukohta. Reaalsus on paraku see, et Tartu valulävi hetkel üle kolme leegionäri välja ei kannata.

Ma oletan eelmisel hooajal aeg-ajalt nähtu põhjal, et kui Kriisa ei jätka, siis Kullamäe varuplaan näeb ette Suti kasutamist mängujuhina. Mis oleks tohutu potentsiaali raiskamine. Umbes samas mõõtkavas, nagu see, kuidas Jurtomit Eestis tuima järjekindlusega number nelja mängima topitakse.

Kahju on ka sellest, et Harperi palkamine näib viitavat, et Kullamäe plaanib Taltsi kasutada eeskätt tsentrina, mitte aga number neljana, kus ta potentsiaal paremini välja tuleks.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas japs »

Uhhuu kirjutas:Ma jagan zero0 seisukohta. Reaalsus on paraku see, et Tartu valulävi hetkel üle kolme leegionäri välja ei kannata.

Ma oletan eelmisel hooajal aeg-ajalt nähtu põhjal, et kui Kriisa ei jätka, siis Kullamäe varuplaan näeb ette Suti kasutamist mängujuhina. Mis oleks tohutu potentsiaali raiskamine. Umbes samas mõõtkavas, nagu see, kuidas Jurtomit Eestis tuima järjekindlusega number nelja mängima topitakse.

Kahju on ka sellest, et Harperi palkamine näib viitavat, et Kullamäe plaanib Taltsi kasutada eeskätt tsentrina, mitte aga number neljana, kus ta potentsiaal paremini välja tuleks.
Mis Suti kasutamisel 1 kohal häda oleks? Sutt võiks tulevikus mängida kohti 1-3, mis koht lõplikuks jääb näitab aeg. Nr 1. on vaja kõike, mis tänapäeva korvpalluril vaja tehnika (igsugune), viske, kiirus jne. Saan aru, et Sutti nr 4. kohale panemine on raiskamine, kuid kohad 1-3 võivad kõik talle loomuomased olla.

Taltsi kasutamisel 5na on oluline mängustiil, mida mängida tahetakse, kiire ja agressiivse mängu puhul on temataoline center igati OK. Kui aga mäng jääb aeglaseks, siis tõepoolset oleks temast 4na rohkem kasu.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Uhhuu »

Minu jaoks on probleem selles, et kuna meie korvpalli kandepind on väike ja talente vähe, siis tuleks neid rakendada seal, kus nende potentsiaal kõige paremini välja tuleks. Suti puhul on selleks minu hinnangul positsioon number 2. Mitmeid rolle/augutäiteid mängigu need, kel võimeid suure korvpalli jaoks vähem (siinkohal on hea näide Keedus).

Väga loodan, et Tartu plaanib mängida sellist korvpalli nagu üle-eelmisel, mitte eelmisel aastal. Sel juhul oleks Taltsi kasutamine peaasjalikult tsentrina tõepoolest mõistlik käik.
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas zero0 »

japs kirjutas:
zero0 kirjutas:
japs kirjutas: Ma usun et seda nn shooteri rolli peab täitma Kurbas. Sokk tegi paljude arvates parima hooaja üldse. Muidugi hetkel on Soku ja pea kõikide teiste koondislaste (nii Rockis kui Kalevis) vorm täielik müstika.
Suuremaks küsimuseks pean mina pikkade osakonda, Harper pole kindlasti 5 vaid pigem selline kergekaaluline lendaja. Tundub, et Talts plaanitaks põhikeskmängijaks (kui Toome ikka eemale jääb???)
Probleem on see, et Kurbas on meeletult ebastabiilne olnud eelnevad hooajad. Minu arvates ta ka pigem SF, häda korral võib ka nr 2. mängida. Leian, et oleks vaja ikkagi sellist SG-d, kes suudaks ka mängujuhi ohjad enda kätte võtta vajadusel, seda eriti, kui Kriisat ei ole. Päästis nii mõnegi mängu eelmine hooaeg. Samuti tõi vajaliku emotsiooni oma kolmestega. Praegu ei ole sellist mängijat nagu, uute leegionäride mängu pole näind muidugi.
Sa ju kirjeldad hetkel otseselt Dorbekut.

Siin ka enne selliseid unelmaid olnud, et puudu veel Curry tüüpi mees, kes oskab kõike. Fakton see, et 3 leegionäri olemas ja täiendusi võib nüüd tulla ainult noorte osas.
Dorbek tõesti võib mängida positsioone 1-4, tõeliselt universaalne mees, kuid ebastabiilse viskega. Valmo paneb vähemalt pani omad ära. Mängujuhtimises muidugi jääb ka alla. Dorbek on selline, kes mängib 3-2 positsiooni hästi, aga mitte 2-1. Hädapärast saab 1. ja 4. positsiooni mängida.

Sellega nõus, et Tartu võiks kiiret ja atraktiivset korvpalli viljeleda, mida tegi üle-eelmine hooaeg. Harper tundub selline Dilyse tüüpi mängija ka, kellega saaks sellist mängu teha. Loodame, et Soku ja Saabase tandem töötab.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas theundertaker »

Toome läheb opile ja jätab hooaja vahele.
j2nesh
Kasutaja
Postitusi: 116
Liitunud: 08 Okt 2012, 20:34

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas j2nesh »

theundertaker kirjutas:Toome läheb opile ja jätab hooaja vahele.
Link kah:
http://sport.err.ee/v/korvpall/68ed0742 ... aja-vahele" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
zero0
Kasutaja
Postitusi: 2237
Liitunud: 06 Mär 2008, 16:53

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas zero0 »

Nojah, üks küsimus on vastuse saanud, kuigi keegi kirjutas sellest siin foorumis juba suvel. Mis aga saab Kriisast?
Anonüümne
Kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 15 Aug 2013, 12:00

Re: Tartu Rock

Postitus Postitas Anonüümne »

Tänases Tartu Postimehes ütles Kullamäe, et Kriisa Rockis ei jätka ning tema kohta hakkavad täitma Meister ja Sutt.
Vasta