Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
T6ru
Kasutaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Jaan 2007, 14:26

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas T6ru »

Keegi on nii hea ja saab tänase õhtulehe artikli postitada ?
Kasutaja avatar
randomjoe
Kasutaja
Postitusi: 208
Liitunud: 05 Aug 2010, 11:07

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas randomjoe »

Kui kedagi huvitab siis video Boone'i eelmise hooaja mängudest Bahreinis. Tundub suht õlleliiga tase aga noh peagi oleme targemad...
Kasutaja avatar
brutality
Kasutaja
Postitusi: 120
Liitunud: 10 Dets 2008, 04:48

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas brutality »

Tartu Rock täiesti, Kalev/Cramo peaaegu komplekteeritud.

Eesti korvpallikoondisele on Euroopa meistrivõistlused lõppenud ning kodused klubid astuvad komplekteerimisel viimaseid samme.

Meistermeeskond Tartu Ülikool/Rock esitleb end täna fännidele, viitsemeister Kalev/Cramo loodab pusle kohe-kohe kokku saada.

Põnevam on seis Kaleviga, kes teatas eile lepingust Erik Keeduse ja üleeile Martin Dorbekuga. Lahtine on aga põhimängujuhi koht. Õhtulehe andmetel on läbirääkimised Eesti koondise mängujuhi Sten-Timmu Sokuga lõppjärgus, kuid eile õhtuks veel kontrahtil mängija allkirja polnud.


Üks pikk mees võiks veel olla

Kui Sokk selle annab, on meeskond ka koos. Peale Keeduse ja Dorbeku on kalevlased veel Rain Veideman, Sten Olmre, Gregor Arbet, Janar Soo, Silver Jurno, Brandis Raley-Ross, Pavlo Krutous, Rolands Freimanis, Marco Killingsworth ja Josh Boone.

Enne EMi algust tegi Kalev pakkumise ka koondise kaptenile Kristjan Kangurile, kuid eile teatas peatreener Alar Varrak, et viimastel aastatel Itaalias leiba teeninud mehe peale hammas ei hakanud ning eesliini värvati Boone.

"Meie rahalised võimalused on eelmise hooajaga võrreldes veidi vähenenud. Ideaalis võiks üks pikk mees juures olla, praegu hakkab Keedus taas mängima suure äärena. Kui leiame hooaja jooksul raha juurde, oleks lisajõu palkamine võimalik," rääkis Varrak.

Kuidas iseloomustab Varrak NBA kogemusega Josh Boone’i? "Ta on veidi Frank Elegari sarnane, tugevamad küljed on kaitse ja lauavõitlus. Eks iga hooaja eel ole palju küsimärke, näiteks Boone’i puhul – ta mängis viimastel aastatel Aasias – see, kuidas ta Euroopas hakkama saab.

Juba tuttavate, eelmisel hooajal Kalevis mänginud meeste osas ma ei pabista. Mullu saime hea tiimitunde, see on ühtse löögirusika osas väga tähtis."

Rock loobus Kriisast

Tartu Rock tänas eile sotsiaalmeedias Joosep Toomet ja Valmo Kriisat, andes sellega mõista, et nende meeste teeneid tänavusel hooajal ei vajata. Mänedžer Meelis Pastaku teada soovib Kriisa karjääri jätkata ja otsib mänguvõimalust mõnes teises klubis.

Rocki algava hooaja koosseis: välismaalastest mängujuht Evaldas Žabas ning eesliinimehed Karolis Petrukonis ja Brian Harper, oma meestest Tanel Sokk, Gert Dorbek, Saimon Sutt, Kristen Meister, Tanel Kurbas, Marek Doronin, Kent-Kaarel

Vene, Timo Eichfuss ja Janar Talts.

Toome tahab lõikusele minna

Eesti korvpallikoondise keskmängija, Riia EMil Läti vastu 10 punkti visanud ja Ukraina koljati Kirilo Fessenko vastu hea kaitsepartii esitanud Joosep Toome jätab klubihooaja vahele.

Toomele on aastaid valu teinud põlved, ta on sageli pidanud tegema sundpause. Nüüd otsib ta võimalust minna lõikusele. Teda vaevab degeneratiivne haigus, mis läheb aasta-aastalt kogu aeg veidike halvemaks. Lõikus annaks lootust protsessi pidurdada.

Tartu Ülikooli füsioteraapiatudengil on bakalaureuseõppes jäänud teha lõputöö ja mõni praktiline töö. "Keskendun nüüd koolile ja kui leiab ravivõimaluse, siis mõistagi ka taastusravile. Arvan, et lõikus on vajalik, aga kahjuks pole selle osas veel midagi kindlat," tõdes Toome, kes saaks parima ravi välismaalt, kuid küsimus on rahastamises.

Ta lisas, et Riia EM mõjus emotsionaalselt väga hästi ning pärast sellist kogemust tahaks tulevikus veel korvpalli mängida. "Põlvede seisukohalt kannatasin selle suve ära – teadsin, et pärast seda tuleb pikem paus."
KalevForever
Kasutaja
Postitusi: 1145
Liitunud: 19 Juul 2007, 12:57

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevForever »

Minu arvates paneb Sokku taseme põhimängujuhina hästi paika see kui mõelda temast kui välismaalasest. Ehk on mees, kes on mänginud enamvähem korralikult Gruusia liigas, statistiliselt kehvasti nii Rumeenias kui Venemaa esiliigas ning statistiliselt kohutavalt EMil mõne tagumise otsa meeskonna põhimängujuhina. Ei tekitaks just erilist positiivsust kui selline mees esimese valiku pg-ks tuuakse. Aga eks tuleb leppida nendega, kes on ja loota temalt väga suurt arenguhüpet, et kasvõi keskpäraselt VTB taseme meeskonna mängujuhi rolli välja veaks.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

KalevForever kirjutas:Minu arvates paneb Sokku taseme põhimängujuhina hästi paika see kui mõelda temast kui välismaalasest. Ehk on mees, kes on mänginud enamvähem korralikult Gruusia liigas, statistiliselt kehvasti nii Rumeenias kui Venemaa esiliigas ning statistiliselt kohutavalt EMil mõne tagumise otsa meeskonna põhimängujuhina. Ei tekitaks just erilist positiivsust kui selline mees esimese valiku pg-ks tuuakse. Aga eks tuleb leppida nendega, kes on ja loota temalt väga suurt arenguhüpet, et kasvõi keskpäraselt VTB taseme meeskonna mängujuhi rolli välja veaks.
Viimastest väljaütlemistest on selgelt aru saada, et raha lihtsalt ei ole korraliku PG jaoks. Mingi aeg rääkis Valdmaa sellest iga-aastasest "suursponsorist", keda ei tulnudki. Täitsa huvitav vaadata, kust kohast Kangur neid rahalaevu ootab. Nagu ma aru sain, siis Cramol jääbki Kitsingu koht hetkel rosteris täitmata.
KalevForever
Kasutaja
Postitusi: 1145
Liitunud: 19 Juul 2007, 12:57

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevForever »

Egert kirjutas:
KalevForever kirjutas:Minu arvates paneb Sokku taseme põhimängujuhina hästi paika see kui mõelda temast kui välismaalasest. Ehk on mees, kes on mänginud enamvähem korralikult Gruusia liigas, statistiliselt kehvasti nii Rumeenias kui Venemaa esiliigas ning statistiliselt kohutavalt EMil mõne tagumise otsa meeskonna põhimängujuhina. Ei tekitaks just erilist positiivsust kui selline mees esimese valiku pg-ks tuuakse. Aga eks tuleb leppida nendega, kes on ja loota temalt väga suurt arenguhüpet, et kasvõi keskpäraselt VTB taseme meeskonna mängujuhi rolli välja veaks.
Viimastest väljaütlemistest on selgelt aru saada, et raha lihtsalt ei ole korraliku PG jaoks. Mingi aeg rääkis Valdmaa sellest iga-aastasest "suursponsorist", keda ei tulnudki. Täitsa huvitav vaadata, kust kohast Kangur neid rahalaevu ootab.
Absoluutselt, lihtsalt sellisel juhul isiklikult eeldaks vb mõne odavama pika mehe palkamist ja rohkem raha pg-le, sest see on paraku kõige olulisem lüli meeskonnas. Aganoh, see oleks isiklik eelistus.
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons »

kui timmu maandubki cramos, siis positiivne asi on kindlasti see et rossiga pool hooaega koos mänginud...selge miinus on aga see, et vähemalt vtb-s ta kindlasti ei ole skooriv pg, vaid lihtsalt ülesehitav mees...kindlasti on temas seda viha, mida mängumeestel kindlasti vaja on.

negatiivne aga kindlasti see, et kaitses hakkab tema pealt kindlasti kärisema...
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

Sel teemal väga enam ei viitsigi vaielda, aga noh viimast korda :).
Iga muu positsiooni Eesti parimad (5.Talts, 4.Kangur/Talts 3.Arbet/Kurbas 2. Veideman/Kurbas) Kalevisse sobiksid, aga vot pg ei sobi.
Pg põhiülesanded on: kindlus palliga, mängulugemine ja juhtimine, sööduoskus, teravus korvile, kaitses töörügamine, vise. Sokul on neist üks selge ja suur puudus, ülejäänu on vähemalt rahuldav või hea.
Nagu juba varem ka mõni teine öelnud, pg kohal Sokk, Veideman, Ross, Dorbek, krt ma ei näe põhjust midagi põdeda. Olemas väga erinevat tüüpi variandid + sisuliselt võimalus mängida pidevalt 2 pg väljakul. Suuremat probleemi näen mina igaljuhul korviall.

p.s minujaoks eelseisva Kalevi hooaja üks suuremaid ootusi, on näha, kas ja kuidas Veideman võiks areneda pg kohal.

EDIT: Vahepeal nimetatud kaitses kärisemise kohta. Nõus, oht on, aga mitte tappev. Kõigile jäi meelde, kui EMil mõned korrad tema vastu pikkuseeelist kasutati ja ära tehti, aga väidan, et sama palju kordi jooksutati oma rünnak seda üritades ka kinni.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

japs kirjutas:Iga muu positsiooni Eesti parimad (5.Talts, 4.Kangur/Talts 3.Arbet/Kurbas 2. Veideman/Kurbas) Kalevisse sobiksid, aga vot pg ei sobi.
EM-i vaatasid? PG oli ka seal kõige nõrgem positsioon.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Ma just tahtsin täpselt seda sama öelda...
Mario
Kasutaja
Postitusi: 307
Liitunud: 13 Jaan 2009, 23:30

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Mario »

japs kirjutas:Iga muu positsiooni Eesti parimad (5.Talts, 4.Kangur/Talts 3.Arbet/Kurbas 2. Veideman/Kurbas) Kalevisse sobiksid, aga vot pg ei sobi.
Pg põhiülesanded on: kindlus palliga, mängulugemine ja juhtimine, sööduoskus, teravus korvile, kaitses töörügamine, vise. Sokul on neist üks selge ja suur puudus, ülejäänu on vähemalt rahuldav või hea.
Eesti koondise muude positsioonide parimad on kõvemal tasemel kui mängujuht Sten Sokk. Äsjalõppenud EM ja eelpool toodud senise karjääri kirjeldus näitab seda ilmekalt, ühed on mänginud Euroliigas, Saksamaal ja Kreekas ning VTB-s ja EuroChallenges konkurentsi pakkuda suutvates Eesti meeskondades, Sokk Venemaa 2. liigas, Rumeenias ja Gruusias. Pane nüüd Soku kõrvale veel Machado ja võrdle nende mängulugemise, söötmise, kaitse, kiiruse, viske, teravusetekitamise jm võimeid ning need rahuldavad ja head hinded ei paista sugugi nii positiivsed. PG on ülioluline positsioon ja kuigi ma olen tavaliselt optimist, siis seekord ma kardan küll, et Soku juhtimisel kaugele ei purjeta. Lisaks ma kahtlustan, et ta makstaks üle eestlaseks olemise eest. Mõne Gruusias, Rumeenias ja Venemaa 2. liigas seigelnud ameeriklase vms saaks arvatavasti märksa soodsamalt meile meelitada (kui me sellist üldse tahaks).
Kasutaja avatar
brutality
Kasutaja
Postitusi: 120
Liitunud: 10 Dets 2008, 04:48

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas brutality »

Mitte et sokk mulle meeldiks kuid EMil oli ka probleemiks vahetuse puudumine.
Olles vaadanud EMi livebasketballist kus korralikud inglise keelt rääkivad kommentaatorid kes Eesti korvpalli hingeelu ei tunne siiski kiitsid soku mängulugemist ning eünnakute alustamist. Võibolla ongi hea, et sokk väga ei viska ise. Jääb rohkem viskeid Rossile/Veidekale/Arbetile tagaliinis. Samas mingi vise on tal olemas ehk tema pealt alla abi ning double teami teha siiski ei saa.
Kui ta suudaks VTBs 6-7 söötu ja 5-6 punkti visata siis oleks ju täitsa okei. Kaitses on ta küll lühike kuid füüsiliselt tugev. Kui vaid kiirust juurde saaks...
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

Kõigepealt, et kas räägime nüüd Sokust eraldi või Eesti koondise pg positsioonist, päris samad need pole. Eesti koondises oli pg koha nõrkuseks Tanel Soku vigastus/vormitus/vms ja sellest tulenevalt Timmu ja Veidemani suur minutite arv ja valikuvõimaluse puudus. Kui räägime kolmest õnnestunud mängust ja arvestades ka eelnimetatut, polnud ph positsioon kuidagi võrreldes muu meeskonnaga häirivalt nõrk.

Aga olen ka ise liialt kinni jäänud Soku teemasse, minu mõte on siiski see, et valik Sokk, Veideman, Ross, Dorbek teeb pg positsiooni Kalevis vägagi korralikuks.

MIs puutub Machado võrdlusesse/ülistamisse, siis tuletaks meelde, et mees suutis stabiilset head mängu näidata siiski küllalt lühikese perioodi.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

MIs puutub Machado võrdlusesse/ülistamisse, siis tuletaks meelde, et mees suutis stabiilset head mängu näidata siiski küllalt lühikese perioodi.
Hmm. Minu arust kujunes ta suht ruttu meeskonna üheks liidriks ja jäigi selleks, ei?
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Ei noh Sokk on igati soliidne valik ju - lühike, aga selle eest väga aeglane. Eestikatel peaks mõne võidu küll tooma koju.
Vasta