Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Üleüldine korvpallijutt
Kalevpoiss
Kasutaja
Postitusi: 2269
Liitunud: 23 Sept 2009, 16:00

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Kalevpoiss »

Hetkel R. Raadik tiksub samamoodi Pärnus nag eelmise hooaja alguses. Mõned nädalad veel ja on see vorm, mis koondisega kätte saadud, kadunud. Juhul kui kuskile lõpuks mängima saabki on keavdeni vormi kogumise aeg ja hooaeg ebaõnnestunud.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas japs »

Kalevpoiss kirjutas:Hetkel R. Raadik tiksub samamoodi Pärnus nag eelmise hooaja alguses. Mõned nädalad veel ja on see vorm, mis koondisega kätte saadud, kadunud. Juhul kui kuskile lõpuks mängima saabki on keavdeni vormi kogumise aeg ja hooaeg ebaõnnestunud.
Ime ka, et Kalev-Rock sellist meest ei soovi. Ei saa aru, mis krdi valget laeva mees jälle ootab. Tehku mõnes teises Eesti meeskonnas korralikult trenni ja korralik hooaeg ning mis peamine - hoidku ajakirjanikest eemale (lood: "trennis vahel 10st 6" ja "mõtlesin, et läheks Austraaliasse" ei kutsu kedagi). Ja siis peale korralikku hooeaga+koondist ehk VÕIBOLLA Kalev-Rock võtavad mehe pikaks vahetusmeheks.
michaelEP
Kasutaja
Postitusi: 1585
Liitunud: 06 Sept 2011, 10:28

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas michaelEP »

Kalevpoiss kirjutas:Hetkel R. Raadik tiksub samamoodi Pärnus nag eelmise hooaja alguses. Mõned nädalad veel ja on see vorm, mis koondisega kätte saadud, kadunud. Juhul kui kuskile lõpuks mängima saabki on keavdeni vormi kogumise aeg ja hooaeg ebaõnnestunud.
Ei usu, et sellest vanast spordimees saab. Jutt on juba selline, et kõike asju teeb poole jõuga ja võimalusel viilib.
flymadman
Kasutaja
Postitusi: 147
Liitunud: 02 Aug 2014, 16:33

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas flymadman »

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/maa ... d=70998291" onclick="window.open(this.href);return false;

Päris hull värk aga korvpall on ikkagi mäng,vahet seal on et mõlemad üritasid kaotada,selles mängu vōlu ongi et olla lōpp kokku vottes voimalikult edukas ja tänu sellele nad üritasidki järgmise ringi tugevat vastast vältida.
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas sequa »

http://www.ohtuleht.ee/666030/ohtuleht- ... llar-kerde" onclick="window.open(this.href);return false;

Kerde oma elust ja tööst Moskvas
sequa
Kasutaja
Postitusi: 960
Liitunud: 14 Nov 2011, 23:21

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas sequa »

Kristjan Kangur ise räägib: http://elutark.delfi.ee/raamatud/kristj ... d=71078621" onclick="window.open(this.href);return false;
huh im kito
Kasutaja
Postitusi: 732
Liitunud: 06 Aug 2010, 20:33

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas huh im kito »

Acqua Vitasnella Cantu (Serie A) added to their roster 36-year old American forward Metta World Peace (201-118kg-79, college: St.John's, ex Ron Artest) announcing the deal, until the end of this season, via twitter
Krysver
Kasutaja
Postitusi: 504
Liitunud: 22 Jaan 2008, 11:15

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Krysver »

http://www.fiba.com/rankingmen" onclick="window.open(this.href);return false;

Need tabelid on ikka huumor vahel.
See, et Eesti on täiesti tabeli tagaosas ei tekitakski võibolla eriti nalja tuju, aga halloo... me oleme jätkuvalt tagapool Süüriast (kes siiski on tervelt 6 kohta langenud).
Ikka päris huvitav oleks kollapsis riigi korvpallikoondisega kohtuda...
Kuigi ei kahtle, et enne kodusõja algust võis seal vabalt täiesti korralik koondis olla.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas toivo »

http://epl.delfi.ee/news/sport/miks-on- ... d=73444585" onclick="window.open(this.href);return false;

Täismahus artiklit?

Priit Venest ka juttu seal.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Rix »

toivo kirjutas:http://epl.delfi.ee/news/sport/miks-on- ... d=73444585

Täismahus artiklit?

Priit Venest ka juttu seal.
Priit Vene: Euroliiga järel iga asi ei köida

Priit Vene (48) töötas aastail 2009–2014 Leedus – ammutas tarkusi korvpallirahva tagalas. Ta nägi Euroopa koorekihti kuuluvas Kaunase Žalgirise süsteemis noormängijate kasvatamise protsessi. Oli eri rollides, nii duubel- kui ka esindusmeeskonna juures, pool hooaega ka duubli peatreener. 2013/14 sai abitreenerina karastuse Euroliigas.

Eesti korvpallitreeneritest pole keegi aastakümneid suurele mängule nii lähedal seisnud. Ent pärast 2014. aasta suvel Leedu meistriks tulekut see tee järsku katkes. „Pärast Euroliiga tasemel töötamist pole mul enam motivatsiooni ükskõik millega tegelda. Vere lükkaks käima mõni paeluv projekt. Kuulasin Eestis maad, aga midagi konkreetset ei leidnud ega pakutud. Praegu tegutsen ärivaldkonnas. Korvpalli jälgin pidevalt, hoian end asjadega kursis. Pisik on sees. Mu enda pojad mängivad, kas või seetõttu tuleb silm peal hoida,” lausub Vene.

Panen ainult Vene jutu, intrigeerivast pealkirjast hoolimata tegelikult üsna sisutu artikkel.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Uhhuu »

http://www.basket.ee/et/uudised?news_id=1879" onclick="window.open(this.href);return false;

Asjad liiguvad lõpuks õiges suunas ja KML-i meistritiitlist on saamas midagi enamat, kui vaid lihtsalt prestiizhi küsimus. Seda muidugi eeldusel, et saadakse koht vähemalt Meistrite Liiga kvalifikatsiooniturniirile.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas nojah »

Njaa, nii võib tõesti isegi Eesti meistritiitlile peale sümboolse väärtuse midagi lisanduda. Fänni kohapealt on see põnev ja lisab intriigi. Ja enam pole põhjust naeruvääristada neid, kes KML tiitlit kõige enam väärtustavad - see võib anda ju tegelikult päris hea võimaluse järgmiseks hooajaks. Mina olen poolt, igatahes! Muidugi, vaesed kohtunikud. Kui finaalseeria vähegi põnev peaks tulema, küll nad hakkavad siis kaotajapoolelt saama nii ette kui taha.
ok
Kasutaja
Postitusi: 490
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas ok »

Nojaa, aga kui sealt nt parimad Hispaania, Vene, Türgi ja Kreeka klubid välja jäävad, siis pole ikka see.
Ja teistpidi, jube nõme oleks, kui euroliiga praegusel kujul ära kaduma peaks
Loom
Kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 27 Dets 2008, 12:58

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Loom »

Keegi saab copyda teksti ?

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=73529923" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Madis
Kasutaja
Postitusi: 236
Liitunud: 06 Sept 2008, 19:11
Asukoht: Läänemaa

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Madis »

Kristjan Kangur: mind palgati väikest viisi lasteaiakasvatajaks


Korralekutsuja, pea- treeneri parem käsi – selline on Kanguri roll Itaalia liigas Varese klubis.
Eesti korvpallikoondise kapten Kristjan Kangur (33) jõudis detsembri keskpaigas kolmandat puhku tagasi Itaaliasse Varese meeskonda. Tema palkamiseks oli kaks peamist põhjust: Itaalia liiga kogemused ja autoriteet, millega ohjata raskesti korraldustele alluvaid ameeriklasi. „Eks ma pean vahel olema nagu lasteaiakasvataja,” sõnab Kangur ja puistab kohe kõneka näite. „Viimases Itaalia liiga mängus Milanoga võtsin ühe isetseja ette ja küsisin, kas ülejäänud mehed on neli lolli, kes sinuga kaasa jooksevad.”



Varese alistas eile hilisõhtul FIBA Euroopa karikasarjas Küprose Larnaca AEK 74 : 72 ja kindlustas pääsu play-off’i. Kangur oli platsil 26 minutit ja viskas 5 punkti.

See on sinu kolmas tulek Varese meeskonda. Oli see kuidagi valulikum kui varasemad?
Selles mõttes küll, et ma ei tulnud ju päris hooaja algusest. Tundub, et hooaja eel olid Varesel teistsugused plaanid. Terve eelmise aasta võistkond löödi laiali, järelikult ei oldud tulemusega rahul. Hakati nullist peale ehitama. Aga mingil hetkel selgus, et neil oli ikkagi vaja abi vanemalt mängijalt, kes on kogenum ja keda nad läbi ja lõhki tunnevad. See rääkis minu kasuks.

Saan aru, et Varesega liitumine oli sul mõtetes juba enne hooaega.
Jah, me suhtlesime kogu aeg, sest olen mõne Varese klubi inimesega suhteliselt sina peal. Tööalane suhe on üks, aga me saame ka niisama hästi läbi. Hoidsin kogu aeg sidet ja nagu öeldakse, rauad soojas.

Enne kui sa Varesega lepingu allkirjastasid, tuli mitu signaali teiste Itaalia klubide huvist. Valikut oli?
Huvilisi tõesti oli ja konkreetseid pakkumisi samuti. Ütleme siis nii, et oli minu poolt äraütlemisi ja osa klubisid ikkagi ei teadnud täpselt, mida nad tahavad. Mulle sobib see, mis kokkuvõttes välja koorus. Olen tõesti praegu rahul. Naudin mängimist. Viimastel hooaegadel on mul olnud vähe raskem aeg, ühel või teisel põhjusel on olnud tagasilööke. Praegu naudin, pere jaoks on ka kõik mugav. Ei kurda.

Keerulise vigastuste perioodiga võrreldes oled mängijana teinud jälle sammu ülespoole. Kas saab öelda, et oled saavutanud jälle mängulise stabiilsuse, nagu oli parematel päevadel?
Füüsilises plaanis ma paremate päevade tasemele enam ei küündi. Eks vanus paneb piire ja kaks operatsiooni jätavad oma jälje. Aga samal ajal tunnen, et suudan füüsilise valmisoleku koha pealt end väljakul taas hästi tunda. Kui füüsiliselt ei ole kõik paigas, on seda mängu tegelikult väga keeruline mängida. Kogu see suvine värk ja puhkus pärast seda on tulnud mulle kasuks. Eks mul on praegu ka halvemaid päevi, aga klubi käitub minuga mõistlikult ja kui tõesti on vaja, antakse mulle ka ekstrapuhkust. Füsioterapeutidelt on igakülgne abi. Praeguse terviseseisundi kohta võiks öelda, et toimetan suuremate takistusteta.

Mida see halvem päev tähendab, seljavalu?
Seljanärviga mul muret enam ei ole, kui annab tunda, siis puhtalt seljavalu. Aga näen selle vältimiseks iga päev vaeva. Kui meeskonna treening algab kell 11, siis mina olen saalis kell 10, teen eriharjutusi ja sätin end valmis. Pean enda eest rohkem hoolitsema, et jõuaks teistega sammu pidada. Kui tahan mängida, siis alternatiivi pole.

Kui hästi või halvasti meeskond mängulises mõttes toimis, kui siia jõudsid?
Kuidas ma ütlen… Andekust ja talenti on võistkonnas palju. Mängijad on individuaalsete oskuste poolest väga head. Aga väga vähestel on Itaalia liigas mängimise kogemus. Selles vallas oli neil abi vaja ja see on üks põhjuseid, miks mind palgati.

Mida sinu arvates annab selle satsiga teha? Pean silmas nii eurosarja kui ka Itaalia meistrivõistlusi.
Mulle tundub, et Itaalias peaksime olema play-off’i võistkond. Ärme kaugemale vaatame, aga play-off’is võiksime kindlasti mängida. Potentsiaali on, aga tuleb ka veel kõvasti vaeva näha. Viimase kuu ajaga oleme astunud sammu või kaks edasi, aga päris mitu sammu on veel teha. Kõik ikkagi ei laabu nii, nagu ideaalis võiks.

Hooaja alguses mängisid esimest korda Hispaania liigas. Kuidas sellele perioodile tagasi vaatad? Oli sul lootust või soovi Vitoria Laboral Kutxa ridadesse kauemaks jääda?
Ausalt öeldes läksin sinna lihtsalt mängima, ilma laiemate ootusteta. Kui sellise tasemega võistkond on sinust huvitatud ja vajab su abi, siis on piinlik ei öelda. Euroliiga klubi ja muud jutud lisaks. Mina võtsin seda kui uut kogemust. See, et ma sinna pikemaks ei jää, oli tegelikult kohe alguses teada. Klubil on üsna suured rahalised probleemid ja võimalik, et ma oleksin sinna jäädes pannud end majanduslikus plaanis löögi alla. Ma kindlasti ei kahetse, et sinna mängima läksin, aga samamoodi ma ei kahetse, et pikemaks ei jäänud.

Kindlasti oli hea taas Euroliiga taset kogeda.
Kahtlemata. See oli võtmemoment, miks ma Vitoriasse läksin. Tahtsin jälle Euroliiga taset kogeda, maitset suhu saada.

Vaatame natuke ka suvesse. Eesti koondisele loositi Euroopa meistrivõistluste valiksarja vastasteks Poola, Valgevene ja Portugal. Kui reaalne tundub pääs EM-ile?
Eks see ole enam-vähem selline pähkel, nagu mõned aastad tagasi. Portugali kindlasti ei tasu alahinnata ja Valgevene on samuti piisavalt kõva, viimati saime nende käest korra vastu näppe. Ja Poolal, nagu kõik räägivad, sõltub palju sellest, keda kokku saadakse. Kui vaatame realistlikult Poola liiga taset, siis nendega läheb väga raskeks.

Kas Kangur aitab Eesti koondist?
Kristjan Kanguri vanuse tõttu on tulevane EM tema jaoks viimane võimalus seal mängida, sest pärast 2017. aastat on järgmine finaalturniir 2021. aastal. Kui väga teda mõte EM-finaalturniirile jõudmisest emotsionaalselt käima tõmbab? „Ütlen ausalt, ma pole kaugemale mõelnud kui klubihooaja jooksvad asjad. Ei ole koondise kohta ühtegi otsust teinud. Kui selle otsuse täna või homme teen, siis tuleks see hooaja lõpus nii või naa üle vaadata. Kõik sõltub tervisest ja sellest, millises seisus ma hooaja lõpuks olen,” sõnas Kangur. „Ma arvan, et ma pole koondislastest ainus, kelle kohta see kehtib. Kõikidel vanematel mängijatel on sarnane seis. Sisimas ma usun, kõik tahavad aidata, ja kõik ongi alati aidanud, mitte nagu aeg-ajalt kirjutatakse – aga ma ei taha seda teemat rohkem lahata.”
Vasta