Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

KalevRuus kirjutas:
Valdmaa on üllatavalt optimistlik, loodetavasti mitte asjatult. Ütles, et nii head rotatsiooni pole varem olnudki ja et on 11 mängijat, keda saab iga kell platsile vahetada, ilma, et midagi nõrgemaks läheb. Ja, et ta arvab, et sel aastal jõutakse VTB play-offi välja.
Midagi sarnast rääkis eile ETV spordiuudistes ka Varrak. Ise nii optimistlik esialgu ei ole tahaks loota, et asja sees olevatel meestel on alust arvata, et satsil on hoopis rohkem potentsiaali ja sisu kui see tavahuvilisele võib tunduda.
Noh, Valdmaa on seda ju alati hooaja alguses. Ja ausalt öeldes peabki ju olema, pole mõtet minna liigahooajale vastu, et noh, saaks oma viis kuus võitu kätte jne. Iseasi, kui liigoptimistlik ei olda ses mõttes, et loodetakse sellelt rosterilt ja varrakult mingit ulmet ja kui ei tule, siis kukutakse päid raiuma.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Rix kirjutas:
KalevRuus kirjutas:
Valdmaa on üllatavalt optimistlik, loodetavasti mitte asjatult. Ütles, et nii head rotatsiooni pole varem olnudki ja et on 11 mängijat, keda saab iga kell platsile vahetada, ilma, et midagi nõrgemaks läheb. Ja, et ta arvab, et sel aastal jõutakse VTB play-offi välja.
Midagi sarnast rääkis eile ETV spordiuudistes ka Varrak. Ise nii optimistlik esialgu ei ole tahaks loota, et asja sees olevatel meestel on alust arvata, et satsil on hoopis rohkem potentsiaali ja sisu kui see tavahuvilisele võib tunduda.
Noh, Valdmaa on seda ju alati hooaja alguses. Ja ausalt öeldes peabki ju olema, pole mõtet minna liigahooajale vastu, et noh, saaks oma viis kuus võitu kätte jne. Iseasi, kui liigoptimistlik ei olda ses mõttes, et loodetakse sellelt rosterilt ja varrakult mingit ulmet ja kui ei tule, siis kukutakse päid raiuma.
Siiski, eelmistel aastatel on mälu järgi räägitud, et tahaks saada rohkem võite kui mullu ja mitte autsaideriks jääda jne. Aga selles on muidugi õigus, et kui eelmisel hooajal jäi POst ülinapilt puudu, siis väiksemat eesmärki oleks tõesti veider seada.

Taktikaliselt tasuks nii Varrakul kui Valdmaal rääkida esialgu pigem sellist alalhoidlikku juttu sest kui nüüd peaks tulema rodu kaotusi järjest, hakataks neid avaldusi kindlasti meelde tuletama.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Tänase mängu järel tikub taaskord pähe see mõte, et oleks ilmselt kasulik nii mängija kui klubi seisukohast, kui Janar Sool võimaldataks siirduda mõnda teise Eesti võistkonda. Klubi saaks suunata vabaneva raha + olemasoleva reservi mõne sellise mängija värbamiseks, kellest oleks välissarjades meeskonnale kasu. Soo aga saaks vajalikku mängupraktikat. Vaevalt, et teda eelarve kokkuhoiu huvides ka kolmapäeval Bulgaariasse kaasa võetakse (kui täna just vigastuse või haigestumisega tegemist ei olnud).
goldfinger
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 07 Sept 2015, 11:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas goldfinger »

Uhhuu kirjutas:Tänase mängu järel tikub taaskord pähe see mõte, et oleks ilmselt kasulik nii mängija kui klubi seisukohast, kui Janar Sool võimaldataks siirduda mõnda teise Eesti võistkonda. Klubi saaks suunata vabaneva raha + olemasoleva reservi mõne sellise mängija värbamiseks, kellest oleks välissarjades meeskonnale kasu. Soo aga saaks vajalikku mängupraktikat. Vaevalt, et teda eelarve kokkuhoiu huvides ka kolmapäeval Bulgaariasse kaasa võetakse (kui täna just vigastuse või haigestumisega tegemist ei olnud).
Mul on tekkinud mure ka Sten Olmre pärast. Sellisel kujul ei anna tema olemasolu nii meeskonnale kui eriti talle endale mitte midagi juurde. Täiesti lõtvu viimaseid minuteid mängides mõjub ta oma habemega nagu suurte meeste vahel askeldav Bud Bundy.
See on üldse üks suur müüt, et noormängijale tuleb alati endast vanemate ja tugevamatega igapäevane treenimine ja mitte midagi otsustavatel hetkedel platsile saamine jõhkralt kasuks. Esimene küsimus on- kellele tuleb (ja kellele mitte) ja tene küsimus- kui kaua tuleb? Meil on küll noori mängijaid niimoodi piisavalt ära suretatud ja siis imestame, et kohalikus liigas on varsti pooled väljamaalased.
Ütleks, et eesti treenerid on küll enamuses korralikud taktikud, aga sitad strateegid ja psühholoogid.
Pole küll päris see alateema, aga pidevalt meenutatakse, kuidas noor Salumets olevat ennast justkui kiirelt murdnud põhitegijate sekka. Osalt on see muidugi nii, aga... Mina olen sellest põlvkonnast, kes mäletab veel servapidi Kullami-Kalevit (Tiks kirjeldab "Korvpalliromaanis" hoopis August Soku Kalevit) Salumetsal polnudki eriti kedagi eest lükata, sest senine põhiviisiklane Avo Jans oli oma mängud enam-vähem ära mänginud, mees andis nö sportliku režiimi mittepidamisega kõigile silmad ette, Lentsius ja Mettig olid aga olemuselt vahetusmehed.
Mis puutub Janar Soosse, siis meenub Varraku ühest hooajaalguse intervjuust tema kohta fraas "Soo peab kõigepealt tasa tegema kaks kaotatud aastat". Ilmselt pidas ta silmas 2011-12 hooaja agressivse mängustiili taastamist. Mullune Soo oli ikkagi rohkem mitte ähvardaja tüüp, vaid avanevate võimaluste kasutaja. Kui Varrak teda meeskonda kutsus, ju siis ta arvas, et see on võimalik.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Aitäh hea postituse eest, goldfinger.

Minu meelest on see üldse huvitav küsimus, et kes peaksid moodustama Eesti tippklubide pingi lõpuosa. Kalev ja Rock mängivad välissarju tüüpiliselt 9-10 mehega. (Erandiks on mõne aasta tagune Rock, kus Kullamäe püüdis mängitada 12 meest, kuid see päädis erinevatel põhjustel katastroofiga. Teiseks äärmuseks on eelmise aasta Kalev, kus Varrakul ühtäkki korralikult kinni kiilus, kui ta otsustas finaalseeriat vaid 7-8 mehega mängida.) Kas need 2-3 mängijat, kelle ülesandeks on mängida vähemtähtsaid kohtumisi ja olla trennikehadeks, peaksid olema noormängijad, meistriliiga reamängijad (a la Kaja või Evart) või hoopis karjääri loojangufaasis olevad mehed (a la Makke), või siis mingi kombinatsioon neist mängijatüüpidest? Kes iganes sellese rolli satub, peab tal olema päris tugev psüühika, et sellises olukorras toime tulla (või siis vastupidi, minnalaskmismeeleolu oma korvpallurikarjääri osas).

Olmre pärast ma ei muretse. Hooaja algus oli tal lubav, ja ehkki ta on viimastel nädalatel olnud mänguliselt augus, on ta saanud eestikatel siiski korralikult mänguaega ning ka välissarjades on ta pooltes kohtumistes platsile pääsenud.

Soo ei jää minu meelest mänguklassilt Keedusele või Olmrele alla. Ainus, mis tal nendega võrreldes puudu on, on varasem VTB kogemus. See, miks ta isegi eestikatel rotatsiooni pole pääsenud, on muidugi küsimus Varrakule.
Viimati muutis Uhhuu, 02 Nov 2015, 14:10, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Uhhuu kirjutas:Aitäh hea postituse eest, goldfinger.

Minu meelest on see üldse huvitav küsimus, et kes peaksid moodustama Eesti tippklubide pingi lõpuosa. Kalev ja Rock mängivad välissarju tüüpiliselt 9-10 mehega. (Erandiks on mõne aasta tagune Rock, kus Kullamäe püüdis mängitada 12 meest, kuid see päädis erinevatel põhjustel katastroofiga. Teiseks äärmuseks on eelmise aasta Kalev, kus Varrakul ühtäkki korralikult kinni kiilus, kui ta otsustas finaalseeriat vaid 7-8 mehega mängida.) Kas need 2-3 mängijat, kelle ülesandeks on mängida vähemtähtsaid kohtumisi ja olla trennikehadeks, peaksid olema noormängijad, meistriliiga reamängijad (a la Kaja või Evart) või hoopis karjääri loojangufaasis olevad mehed (a la Makke), või siis mingi kombinatsioon neist mängijatüüpidest?

Olmre pärast ma ei muretse. Hooaja algus oli tal lubav, ja ehkki ta on viimastel nädalatel olnud mänguliselt augus, on ta saanud eestikatel siiski korralikult mänguaega ning ka välissarjades on ta pooltes kohtumistes platsile pääsenud.

Soo ei jää minu meelest mänguklassilt Keedusele või Olmrele alla. Ainus, mis tal nendega võrreldes puudu on, on varasem VTB kogemus. See, miks ta isegi eestikatel rotatsiooni pole pääsenud, on muidugi küsimus Varrakule.
On pääsenud ju küll.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Rix kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Aitäh hea postituse eest, goldfinger.

Minu meelest on see üldse huvitav küsimus, et kes peaksid moodustama Eesti tippklubide pingi lõpuosa. Kalev ja Rock mängivad välissarju tüüpiliselt 9-10 mehega. (Erandiks on mõne aasta tagune Rock, kus Kullamäe püüdis mängitada 12 meest, kuid see päädis erinevatel põhjustel katastroofiga. Teiseks äärmuseks on eelmise aasta Kalev, kus Varrakul ühtäkki korralikult kinni kiilus, kui ta otsustas finaalseeriat vaid 7-8 mehega mängida.) Kas need 2-3 mängijat, kelle ülesandeks on mängida vähemtähtsaid kohtumisi ja olla trennikehadeks, peaksid olema noormängijad, meistriliiga reamängijad (a la Kaja või Evart) või hoopis karjääri loojangufaasis olevad mehed (a la Makke), või siis mingi kombinatsioon neist mängijatüüpidest?

Olmre pärast ma ei muretse. Hooaja algus oli tal lubav, ja ehkki ta on viimastel nädalatel olnud mänguliselt augus, on ta saanud eestikatel siiski korralikult mänguaega ning ka välissarjades on ta pooltes kohtumistes platsile pääsenud.

Soo ei jää minu meelest mänguklassilt Keedusele või Olmrele alla. Ainus, mis tal nendega võrreldes puudu on, on varasem VTB kogemus. See, miks ta isegi eestikatel rotatsiooni pole pääsenud, on muidugi küsimus Varrakule.
On pääsenud ju küll.
Soo on pääsenud eestikatel platsile vaid kolmes mängus ja neiski kokku 51 minutiks. Vahele on jäänud kohtumine Rockiga ja karika veerandfinaal Valga vastu. Ehk siis ainsad kaks kaalukat koduliiga mängu. Ja neist 51 minutist omakorda 11 moodustavad rämpsminutid TTÜ vastu.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Uhhuu kirjutas:
Rix kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Aitäh hea postituse eest, goldfinger.

Minu meelest on see üldse huvitav küsimus, et kes peaksid moodustama Eesti tippklubide pingi lõpuosa. Kalev ja Rock mängivad välissarju tüüpiliselt 9-10 mehega. (Erandiks on mõne aasta tagune Rock, kus Kullamäe püüdis mängitada 12 meest, kuid see päädis erinevatel põhjustel katastroofiga. Teiseks äärmuseks on eelmise aasta Kalev, kus Varrakul ühtäkki korralikult kinni kiilus, kui ta otsustas finaalseeriat vaid 7-8 mehega mängida.) Kas need 2-3 mängijat, kelle ülesandeks on mängida vähemtähtsaid kohtumisi ja olla trennikehadeks, peaksid olema noormängijad, meistriliiga reamängijad (a la Kaja või Evart) või hoopis karjääri loojangufaasis olevad mehed (a la Makke), või siis mingi kombinatsioon neist mängijatüüpidest?

Olmre pärast ma ei muretse. Hooaja algus oli tal lubav, ja ehkki ta on viimastel nädalatel olnud mänguliselt augus, on ta saanud eestikatel siiski korralikult mänguaega ning ka välissarjades on ta pooltes kohtumistes platsile pääsenud.

Soo ei jää minu meelest mänguklassilt Keedusele või Olmrele alla. Ainus, mis tal nendega võrreldes puudu on, on varasem VTB kogemus. See, miks ta isegi eestikatel rotatsiooni pole pääsenud, on muidugi küsimus Varrakule.
On pääsenud ju küll.
Soo on pääsenud eestikatel platsile vaid kolmes mängus ja neiski kokku 51 minutiks. Vahele on jäänud kohtumine Rockiga ja karika veerandfinaal Valga vastu. Ehk siis ainsad kaks kaalukat koduliiga mängu. Ja neist 51 minutist omakorda 11 moodustavad rämpsminutid TTÜ vastu.
Rockiga mäng oli hooaja avavaatus, Valga asju ei tea, ju siis Varrakul mingi põhjus oli. Kuid selgelt on ta koduliigas rotatsioonis sees. Natuke kannatust ei teeks paha.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Asi ei ole kannatuse puudumises, vaid ühe ebameeldiva mustri kordumises. Ja Soo on minu meelest pisut liiga hea mängija, et pingile kopitama jääda. November on seejuures välissarja mängude kuu. Kui ta seni pole üheski vähegi kaalukamas kohtumises platsile pääsenud (ja viimati isegi mitte välisreisile kaasa), siis miks peaks ta nüüd ühtäkki olematu mänguaja pealt rotatsiooni pääsema?
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Uhhuu kirjutas:Asi ei ole kannatuse puudumises, vaid ühe ebameeldiva mustri kordumises. Ja Soo on minu meelest pisut liiga hea mängija, et pingile kopitama jääda. November on seejuures välissarja mängude kuu. Kui ta seni pole üheski vähegi kaalukamas kohtumises platsile pääsenud (ja viimati isegi mitte välisreisile kaasa), siis miks peaks ta nüüd ühtäkki olematu mänguaja pealt rotatsiooni pääsema?
Olmre.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

Soo ja Olmre saavad oma mänguaja koduliigas (va Rock), tähtsamates kohtumistes on nende jaoks moment kui keegi vigastustega välja langeb (või tekib ootamatu vigade probleem). Ja nõus Rixiga et seni on nad koduliigas mänguaega ka saanud. Et tugevamas koosseisus olulisteks minutiteks platsile pääseda ma ei näe neile väga kohta - eriti kuna Varrak kasutab Keedust suures osas Arbetile puhkuse andjana.

Muidugi kahju et koduliiga mängudes selline vahe praegu tekib. Aga eks arusaadav et anda ruumi Eurocup mängudele.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Kris kirjutas:Soo ja Olmre saavad oma mänguaja koduliigas (va Rock), tähtsamates kohtumistes on nende jaoks moment kui keegi vigastustega välja langeb (või tekib ootamatu vigade probleem). Ja nõus Rixiga et seni on nad koduliigas mänguaega ka saanud. Et tugevamas koosseisus olulisteks minutiteks platsile pääseda ma ei näe neile väga kohta - eriti kuna Varrak kasutab Keedust suures osas Arbetile puhkuse andjana.

Muidugi kahju et koduliiga mängudes selline vahe praegu tekib. Aga eks arusaadav et anda ruumi Eurocup mängudele.
Täielik möödarääkimine ikka – ma spetsiifiliselt ütlesin, et Olmre on piisavalt mänguaega saanud (kaasaarvatud mängus Rocki ja Valgaga). Jutt käib Soost, kes on mänginud vaid TTÜ, K-Kalevi ja Audentese vastu. Ja seejuures TTÜ vastu rämpsminutid mängu lõpus.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Uhhuu kirjutas:
Kris kirjutas:Soo ja Olmre saavad oma mänguaja koduliigas (va Rock), tähtsamates kohtumistes on nende jaoks moment kui keegi vigastustega välja langeb (või tekib ootamatu vigade probleem). Ja nõus Rixiga et seni on nad koduliigas mänguaega ka saanud. Et tugevamas koosseisus olulisteks minutiteks platsile pääseda ma ei näe neile väga kohta - eriti kuna Varrak kasutab Keedust suures osas Arbetile puhkuse andjana.

Muidugi kahju et koduliiga mängudes selline vahe praegu tekib. Aga eks arusaadav et anda ruumi Eurocup mängudele.
Täielik möödarääkimine ikka – ma spetsiifiliselt ütlesin, et Olmre on piisavalt mänguaega saanud (kaasaarvatud mängus Rocki ja Valgaga). Jutt käib Soost, kes on mänginud vaid TTÜ, K-Kalevi ja Audentese vastu. Ja seejuures TTÜ vastu rämpsminutid mängu lõpus.
Ma mõtlesin seda, et Olmre Pärnust liitudes ei saanud ka algul ei venemaale kaasa ega ka eestikatel kohe peale. Ja siis sai võimaluse ja kasutas selle kenasti ära. Soo puhul võiks oodata sama stsenaariumit- seega, natuke kannatust ei teeks paha.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kris »

Uhhuu kirjutas:Jutt käib Soost, kes on mänginud vaid TTÜ, K-Kalevi ja Audentese vastu. Ja seejuures TTÜ vastu rämpsminutid mängu lõpus.
Aga TTÜ, K-Kalevi ja Audentese vastu ongi meil ju põhilised koduliiga mängud olnud. Rocki vastu astutakse ikka samamoodi kui VTB mängud.

Muidugi nõus sellega et näeksin Soo rolli koduliiga mängudes veelgi suuremana. Kasutada nendes Keedust ainult suure äärane, ja kui Arbetile ka rohkem puhkust anda siis peaks minuteid korralikult tulema. Ja miks mitte tähtsamates mängudes ka Keedust julgemalt eesliinis kasutada sest Boone, Killingsworthi ja Freimanise suurtes minutites näen natuke ohumärke.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Mul hakkab juba endal tunduma, nagu ma vaidleksin puhtalt vaidlemise pärast, mitte konstruktiivse diskussiooni eesmärgil, aga olgu: Olmre sai eelmisel aastal VTB-s platsile juba novembri keskel ja oli enne seda pildis ka eestikatel (ja need ei olnud üksnes rämpsminutid). Samuti ei eksisteerinud sellist olukorda nagu praegu, kus terve kuu jooksul pole ühtegi koduliiga mängu. Nagu ikka, loodan, et eksin, ja kui eksin, siis tunnistan oma viga, aga praegu tundub vägisi, et Sood on ootamas Toomas Raadiku saatus. Fakt on, et kui Sool ka järgmised kuu aega vahele jäävad, pole tast mänguliselt enam suurt tolku ka siis, kui keegi vigastada peaks saama.

Goldfinger oskaks meid muidugi Soo hetkeseisu ja plaanide osas siin foorumis kõige paremini valgustada.
Vasta