Eesti korvpalli tulevik/lootused

Kõik Eesti koondisega seonduv
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevRuus »

Aitüma KossuF2nnile.

Aga eks käesolev aasta ongiJõesaarele tõestamise koht. Kui võtab end kokku ja teeb Tarvas korraliku hooaja, on ehk ka Cramo või Rock tast huvitatud. Eelmise hooaja B-koondises oli ju päris hea, kuni vigastada sai. Vähemalt rünnakul.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Zog »

Nagu ikka, kui mõni mees on siin foorumis korralikult läbi sõimatud, siis järgmise asjana teeb ta kohe hea mängu. Praeguseks on Yeessaar siis kolmanda veerandaja lõpuks BBL'is 20 punkti pannud ja Tarvase-Vytautase mäng viigis 67-67. Põnev, näis mis mängu lõpuks saab.

EDIT: Ai raisk lõpuks läks mäng ikka ära napilt, aga Jõesaarelt 29 punkti suurepärase tabavuse juures + 9 lauda on juba päris lootustandev. Sellist taset tal muidugi säilitada ei õnnestu, aga kui ta ennast kas või niisama stabiilseks algviisikumeheks mängida suudab ja nii 12 ppg ja 6 rpg kokku saab siis see oleks juba kõva sõna.
Viimati muutis Zog, 03 Nov 2015, 20:52, muudetud 1 kord kokku.
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas MEGA IRW »

Jah rsk, 29 punkti nagu pilkamiseks. Vytautas veel Leedu MV tipus ka hetkel 6 võitu 7st. Aga lutti sai Tarvas ikka. Igas mängus Jõesaar muidugi väljakult 12st 10 ei taba, streaky shooter nagu ta on.
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas MEGA IRW »

Tarvaga 12 punni mängust visata BBLis ja Eesti liigas on kõva sõna? Sel juhul on ka Kiur Akenpärg ja Reimo Tamm kõvad sõnad.
Oh jah, lootused olid veidi kõrgemad, kui Hispaaniasse ja USAsse läks?
Kui ta Tarvases Raley-Rossi moodi domineerida suudaks, siis see tekitaks ehk mingit usku, et talent ja töövõime kuidagi kokku lähevad ja et teeb sammu kõrgemale järgmisel aasta.
Zog kirjutas:aga kui ta ennast kas või niisama stabiilseks algviisikumeheks mängida suudab ja nii 12 ppg ja 6 rpg kokku saab siis see oleks juba kõva sõna.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Zog »

Jõesaar on 21 ja mängib esimest aastat meeste seas, teda ei ole Rossi, Akenpärgi või Tammega mõtet eriti võrrelda. Aga ok, ma tunnistan üles et 12 on tõesti veidi konservatiivne, ütleme siis 15. Ma usun et kui ta BBL'is ja eestikatel (sealhulgas play-off'is) 15 ppg ja 6 rpg hooaja teeks siis võtaks kas Cramo või Rock ta järgmiseks hooajaks raudselt endale. Eeldusel muidugi et Tarvas enda kohta meeskonnana normaalse hooaja teeb. Kui ta Rossi moodi domineeriks siis ma usun et ta peaks ikkagi kuhugi korralikku välisliigasse pääsema.
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas MEGA IRW »

Jep, Jõesaar on 21. kuu aja pärast juba 22. Kuiv statistika räägib, et kui mängid Eestis positsioone 1-3 ja selles vanuses juba Kalevis/Rockis arvestatavaid minuteid ei saa või korraliku meistriliiga klubi domineeriv korvikütt pole, siis bye-bye igasugune tõsiseltvõetav väliskarjäär.
Ja Eesti koondisesse jõuad ainult pingipoisiks.

Nii et Jõesaarel on üsna viimane aeg tõestada, et tänane 29 punkti pole mitte ühekordne juhus, vaid tema standard 20plus :)

PS: Huvitav, kas Cramol Jõesaarega mingeid kontakte polnud. Soo asemel oleks võinud teda küll tiimis näha. Risk olnuks ehk suurem, aga samas ka potentsiaalne upside.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas japs »

Eilse mängu põhjal tundub natuke vastu tuult k........a, aga milles nähakse Jõesaare suurt potentsiaali? Ilmselgelt on mehel probleeme kiirusega, osa tuleneb halvast jalgade tööst, osa kehvast füüsisest, osa aga ka eeldustest. Tulenevalt eelnevast, aga ka muust ongi järgmine märksõna kaitse, Visnapuu ütles hästi, et Jõesaar võiks olla mees, kes katab erinevatel positsioonidel vastaseid st tema pealt võiks julgelt mehi vahetada. Hetkel aga on seis selline, et teda tuleb kaitses peita.

Lahendus on ilmselge, mees peab rünnakul olema tõsine Kuldkäsi. Aga kas ta on? Ilma selleta ei näe küll kuidagi, et Sokk teda Arbetile-Kurbasele eelistada võiks.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

japs kirjutas:Eilse mängu põhjal tundub natuke vastu tuult k........a, aga milles nähakse Jõesaare suurt potentsiaali? Ilmselgelt on mehel probleeme kiirusega, osa tuleneb halvast jalgade tööst, osa kehvast füüsisest, osa aga ka eeldustest. Tulenevalt eelnevast, aga ka muust ongi järgmine märksõna kaitse, Visnapuu ütles hästi, et Jõesaar võiks olla mees, kes katab erinevatel positsioonidel vastaseid st tema pealt võiks julgelt mehi vahetada. Hetkel aga on seis selline, et teda tuleb kaitses peita.

Lahendus on ilmselge, mees peab rünnakul olema tõsine Kuldkäsi. Aga kas ta on? Ilma selleta ei näe küll kuidagi, et Sokk teda Arbetile-Kurbasele eelistada võiks.
Nii pehme viske ja pallikäsitluse ning sedavõrd aktiivselt skoorimisvõimalusi otsivaid mängijaid kui Jõesaar sünnib Eesti korvpalli harva. Kui ta tahab Kalevi või Rocki tasemel mängumeheks saada, peab ta 1) saama füüsiliselt palju tugevamaks; ja 2) muutma oma suhtumist kaitsemängu. Esimene peaks olema üsna hõlpsasti teostatav, teise osas olen väga skeptiline. Samavõrd ergas, kui ta on ründemängus, on ta flegmaatiline kaitsefaasis. Võrdluseks võiks tuua Kaido Saksa, kes on praegu Eesti korvpallis üks parimaid viskajaid, aga me kõik teame, millisel tasemel on tema kaitsemäng. Ja see ei ole aastatega märkimisväärselt paranenud. Mõlemal mängijal paistab lihtsalt puuduvat käed mustaks tegemise mentaliteet. Kui me kurdame siin Rossi kaitsemängu üle, siis Jõesaar on ses suhtes praegu Ross ruudus. Hea on see, et saab Sõbra juures ründemängu osas ilmselt vabad käed ja kindluse (jälle) kätte, kaheldav on aga, kas ta Rakveres ka paremaks kaitsemängijaks areneb.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas marxx762 »

Selles suhtes on tore et Sõbra juures saab kindlust ja on üsna vabad käed jne. Aga lisaks sellele enesekindlusele on korvpallis ridamisi asju veel, mis korvpallis ülimalt olulised, et vähekenegi kõrgemal tasemel läbi lüüa.

Seesama Ross, kes sõbra juures lammutas punkte igast asendist, tegi nüüd sammu edasi nii klubiliselt, tasemelt, taktikalises osas, ning kohe on näha, et polegi tegu nii suure Jordaniga. Lisaks korralikule viskele, jääb juba Kalev/cramo taseme juures silma, et kaitse on ikka mehel vägagi nigel. See tõestab veelkord asjaolu, et mees kes sõbra juures(jõesaar) teeb korralikud numbrid, satub suure tõenäosusega hätta klubis, kus mäng tugineb ka mingil kujul taktikale.

Sõbra juures ju kaitset väga ei mängitud ning harrastati pigem sellist hurraa korvpalli, kus puudus mõtestatud tegevus ja käis puhas uhamine.

Sai vist tiba segane jutt, aga lühidalt võiks öelda, et Tarvas 20ppg ei ole mingi näitaja, sest seal mängitav mäng on minuarvates paras komöödia, lisaks punktidele on kossus vaja ka osata muid elemente, kasvõi Eesti esimese kahe suurema klubi koosseisu kuuludes, seni kui need elemendid puuduvad või on marginaalse tasemega, siis võibki jääda kuulama Sõbra suuri ja kohatuid võrdlusi salumetsade jt mängijatega.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Zog »

See jutt variseb kokku siis, kui môelda et peaaegu pool praegusest Eesti koondisest on kunagi Sôbra juures "avanenud", ja nendest meestest kes pôhiraskust kannavad suisa enamus. Ja noh üleüldse ikka väha absurdset juttu aetakse siin... et polevat "füüsilisi eeldusi" kaitse mängimiseks? Aga selleks, et vastasest rünnakul kiirusega mööda minna ja pealt lajatada on eeldusi küll? Ma ütlen veelkorra, reaalne oht on hoopis see, et ka ründemäng muutub tal lahjemaks siis kui vastased teda tundma on ôppinud.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Zog kirjutas:See jutt variseb kokku siis, kui môelda et peaaegu pool praegusest Eesti koondisest on kunagi Sôbra juures "avanenud", ja nendest meestest kes pôhiraskust kannavad suisa enamus. Ja noh üleüldse ikka väha absurdset juttu aetakse siin... et polevat "füüsilisi eeldusi" kaitse mängimiseks? Aga selleks, et vastasest rünnakul kiirusega mööda minna ja pealt lajatada on eeldusi küll? Ma ütlen veelkorra, reaalne oht on hoopis see, et ka ründemäng muutub tal lahjemaks siis kui vastased teda tundma on ôppinud.
Milleks lahmida niimoodi?! Jääb mulje, nagu sa poleks eelnevaid postitusi üldse korralikult läbigi lugenud. On öeldud nii siin foorumis kui ka Visnapuu poolt, et tema kaitsemäng jääb eelkõige suhtumise taha. Mis puutub füüsisesse, siis ta ei ole hetkel (Kalevi ja Rocki tasemel) MEESTE mänguks piisavalt tugev. Olles näinud teda läbi aastate noorteklassides mängimas, on ta olnud alati väga võimekas ründemängija – Eesti korvpalli mõistes ründetalent suure algustähega.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Zog »

Ma olen nad läbi lugenud küll, aga minu meelest tehakse ôigete eelduste pôhjal lihtsalt täiesti meepevaldseid ja kohati lausa naljakaid järeldusi. Okei, mees on praegu kaitses kehva, okei, see jääb eelkôige suhtumise taha, okei, ka füüsise poolest ei ole ta veel koondise meeste tasemel. Aga kust kurat tuleb see arvamus, et neid asju ei saa järele aidata vôi et areng selles osas midagi ootamatut oleks? Sisuliselt kôigil teistel korvpalluritel areneb vanuses 20-25 eelkôige kaitsemäng, suhtumiselt muututakse tôeliseks profiks ja füüsiselt jôutakse oma parimasse vormi. Mis tema areng peaks seisma jääma?
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas JukuNoorem »

Jõesaare viimane intervjuu Õhtulehele. Ta saab aru, et teiste inimeste arvates on ta teinud valed valikud. Sellest ta aga aru ei paistnud saavat, et ta on kaotanud enda usaldusväärsuse. Lisaks sellele on ta tõestanud, et ta ei talu hästi pinget ja raskusi.

Mina olen selles osas Zogiga nõus, et tema kaitsemängu ja füüsilise vastupidavuse areng ei ole midagi ootamatut. Küsimus on pigem selles, kuidas ta suudab end kokku võtta, et see areng läbi teha? Lisaks kõigele mulle on tal ka pikkust pea 2 m, mis on meie alamõõdulise koondise seisukohast oluline.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Zog kirjutas:Ma olen nad läbi lugenud küll, aga minu meelest tehakse ôigete eelduste pôhjal lihtsalt täiesti meepevaldseid ja kohati lausa naljakaid järeldusi. Okei, mees on praegu kaitses kehva, okei, see jääb eelkôige suhtumise taha, okei, ka füüsise poolest ei ole ta veel koondise meeste tasemel. Aga kust kurat tuleb see arvamus, et neid asju ei saa järele aidata vôi et areng selles osas midagi ootamatut oleks? Sisuliselt kôigil teistel korvpalluritel areneb vanuses 20-25 eelkôige kaitsemäng, suhtumiselt muututakse tôeliseks profiks ja füüsiselt jôutakse oma parimasse vormi. Mis tema areng peaks seisma jääma?
1. Keegi ei ole väitnud nagu oleks Jõesaare puhul heasse füüsilisse konditsiooni jõudmine midagi raskesti saavutatavat. Otse vastupidi.

2. Mulle tundub, et sa alahindad – või siis vastupidi, mina ülehindan – korvpalluri iseloomutüübi mõju tema mängule; seda, kui raskesti muudetavad on mõttemustrid ja suhtumislaad, eriti täiskasvanute puhul (Jõesaar on peaaegu 22-aastane). Kasutasin ühes varasemas postituses väljendit käed mustaks tegemise mentaliteet. Vaatame kasvõi Freimanist, Hallikut või Saksa. Kõik on rünnakul osavad mängijad, kuid kaitses seevastu vägagi pehmevõitu. Ons ses suhtes olnud aastate jooksul arengut märgata või on olukord püsinud suuresti muutumatu?

Ja, jumala eest, ma ei kanna Jõesaart maha, vaid loodan teda - skeptiliseks tegevatest asjaoludest hoolimata - tulevikus koondises tegijate hulgas näha.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 654
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas toivo »

Oluline küsimus on muidugi ka see, et kuidas tal põlved vastu peavad. Omal ajal praagiti ta nende pärast oma Hispaania klubist välja ja mulle on nagu kusagilt meelde jäänud, et USA-s oli tal ka nendega probleeme.
"Joosep Toome" põlvedega on raske mingit tõsiseltvõetavat karjääri teha.
Vasta