Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
armando007
Kasutaja
Postitusi: 69
Liitunud: 01 Apr 2015, 14:24

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas armando007 »

Eks Soo minutid saavad tulla ainult kellegi teise minutite arvelt.Küsimus oleks kellelt need minutid võtta.Ja hetkel ma eeldan,et Varrak üritab mingit stabiilset rotatsiooni sisse mängitada.Nagu kuulda on olnud,siis kokkumängu ja eriti kaitse poolest on harjutamiseks aega niigi vähe.Nii et jah,lihtsalt Soo positsioon on hetkel ülemehitatud,mis pole muidugi tegelikult hea kellelegi,sest Soo nühib pinki ja Cramo kulutab raha.Aga hetkel on nii.Lahendus oleks vast Soo laenule saata,aga no ega mina ka tea seda köögipoolt.Võimalik,et hetkel on osapooled ise rahul,ei tea.
goldfinger
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 07 Sept 2015, 11:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas goldfinger »

Uhhuu kirjutas:Mul hakkab juba endal tunduma, nagu ma vaidleksin puhtalt vaidlemise pärast, mitte konstruktiivse diskussiooni eesmärgil, aga olgu: Olmre sai eelmisel aastal VTB-s platsile juba novembri keskel ja oli enne seda pildis ka eestikatel (ja need ei olnud üksnes rämpsminutid). Samuti ei eksisteerinud sellist olukorda nagu praegu, kus terve kuu jooksul pole ühtegi koduliiga mängu. Nagu ikka, loodan, et eksin, ja kui eksin, siis tunnistan oma viga, aga praegu tundub vägisi, et Sood on ootamas Toomas Raadiku saatus. Fakt on, et kui Sool ka järgmised kuu aega vahele jäävad, pole tast mänguliselt enam suurt tolku ka siis, kui keegi vigastada peaks saama.

Goldfinger oskaks meid muidugi Soo hetkeseisu ja plaanide osas siin foorumis kõige paremini valgustada.
Uhhuu, aitähh heade sõnade ja suure usalduse eest, aga mina ei oska tõesti siin midagi oletada. See, et mulle on aeg-ajalt tilkunud erinevatest eesti korvpalliringkondadest infi, mis ajakirjandusse jõuab mitu päeva hiljem, ei tee mind hiromandiks.
Aga Uhhuu teematõstatus
Uhhuu kirjutas: Minu meelest on see üldse huvitav küsimus, et kes peaksid moodustama Eesti tippklubide pingi lõpuosa. Kalev ja Rock mängivad välissarju tüüpiliselt 9-10 mehega. (Erandiks on mõne aasta tagune Rock, kus Kullamäe püüdis mängitada 12 meest, kuid see päädis erinevatel põhjustel katastroofiga. Teiseks äärmuseks on eelmise aasta Kalev, kus Varrakul ühtäkki korralikult kinni kiilus, kui ta otsustas finaalseeriat vaid 7-8 mehega mängida.) Kas need 2-3 mängijat, kelle ülesandeks on mängida vähemtähtsaid kohtumisi ja olla trennikehadeks, peaksid olema noormängijad, meistriliiga reamängijad (a la Kaja või Evart) või hoopis karjääri loojangufaasis olevad mehed (a la Makke), või siis mingi kombinatsioon neist mängijatüüpidest? Kes iganes sellese rolli satub, peab tal olema päris tugev psüühika, et sellises olukorras toime tulla (või siis vastupidi, minnalaskmismeeleolu oma korvpallurikarjääri osas).
väärib igal juhul edasiarendust. Mina sellele vastata ei oska. Aga saan minna kaugesse minevikku.
Nimelt oli Ilmar Kullamil paljudest headest omaduste juures veel midagi, mis aitas temast teha suure treeneri. Väga hea nina vahetuste peale. Ta ei hoidnud kramplikult kinni mingist kindlast rotatsioonist, vaid vajadusel võis tõsta raskel momendil pingi kõige kaugemast otsast õige mehe, saata ta platsile ja see mees pani kulda... ja mõni mäng hiljem istus jälle oma tavapärases kohas. (See, et Kullamäe finaalides õigel ajal Meistri üles leidis, meenutas pisut Ilmar Kullami käekirja)
Aga mis juhtus August Soku aegse "Kaleviga"? Suur põhiviisik Tammiste-Krikun- Tomson-Salumets-Lipso trööbati tänu hiigelkoormusele kolme aastaga ära ja pole ime, et Tamma, Kriks ja Salumets ei venitanudki oma kärjääri 30-da eluaastani välja. Ja väga hea peaga Mihkel Tiks istus vanuses 20-22 põhilise ajast pingil ja pärast ei mänginudki oma potentsiaali lõplikult välja.
Nii et treenerid saavad protsesse väga kõvasti mõjutada. Igas suunas.
Mõnedel treeneritel on suurepärased poliitikuomadused- alguses räägivad tähtsalt, mis nende plaanipärase ja selgesihilise töö tulemusena muutuma hakkab.... ja hiljem seletavad targa näoga, miks seda ei toimunud.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Minu eelistatud mudel oleks selline, kus meeskonnas on kümme enam-vähem võrdväärset mängijat (kaks igale positsioonile). Neile lisanduksid vähemtähtsateks mängudeks või treeninguteks vigastatud või haigestunud mängijate asendajatena noormängijad meeskonna noortesüsteemist/duublist. Nooremapoolsed mängijad (vanuses 20-22), kel on potentsiaali sirguda Eesti mõistes tippkorvpalluriteks, kuid kes rahvusvahelist taset veel välja ei mängi (a la Olmre või Sutt), oleksid aga laenatud mõnele väiksemale klubile, kus nad saaksid pidevat mängupraktikat.

Vaadates, millise tasemega mängijad on meeskonnas praegu ning võttes arvesse, et väidetavalt on eelarves raha veel ühe mängija palkamiseks, oleks selline mudel olnud minu arvates teostatav ka sel hooajal. Näiteks: Olmre laenule, Soo jätta palkamata ning selle asemel värvata Boone`i kõrvale veel üks tsenter; selle kõrvalt võib-olla ka PG positsiooni pisut kõpitseda.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

Uhhuu kirjutas:Minu eelistatud mudel oleks selline, kus meeskonnas on kümme enam-vähem võrdväärset mängijat (kaks igale positsioonile). Neile lisanduksid vähemtähtsateks mängudeks või treeninguteks vigastatud või haigestunud mängijate asendajatena noormängijad meeskonna noortesüsteemist/duublist. Nooremapoolsed mängijad (vanuses 20-22), kel on potentsiaali sirguda Eesti mõistes tippkorvpalluriteks, kuid kes rahvusvahelist taset veel välja ei mängi (a la Olmre või Sutt), oleksid aga laenatud mõnele väiksemale klubile, kus nad saaksid pidevat mängupraktikat.

Vaadates, millise tasemega mängijad on meeskonnas praegu ning võttes arvesse, et väidetavalt on eelarves raha veel ühe mängija palkamiseks, oleks selline mudel olnud minu arvates teostatav ka sel hooajal. Näiteks: Olmre laenule, Soo jätta palkamata ning selle asemel värvata Boone`i kõrvale veel üks tsenter; selle kõrvalt võib-olla ka PG positsiooni pisut kõpitseda.
Jah aga paraku leiab klubi juhtkond ,et pole ikkagi vaja kedagi palgata,sest kõik on ju korras.Isiklikult aga arvan ,et just see novembrikuu näitab eriti ilmekalt ära selle praeguse hooaja klubi sisu,sest mängitakse palju mänge võõrsil ja tugevate vastastega ja võitu loota nendest mängudest oleks juba ulme vallast unistus.Minu põhiline soov on ,et peale neid metsikuid kaotuse meeste mast eriti maha ei käiks,sest sellest august välja tulla on juba päris keeruline.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Aga mis juhtus August Soku aegse "Kaleviga"? Suur põhiviisik Tammiste-Krikun- Tomson-Salumets-Lipso trööbati tänu hiigelkoormusele kolme aastaga ära ja pole ime, et Tamma, Kriks ja Salumets ei venitanudki oma kärjääri 30-da eluaastani välja. Ja väga hea peaga Mihkel Tiks istus vanuses 20-22 põhilise ajast pingil ja pärast ei mänginudki oma potentsiaali lõplikult välja.
Mina küll nende meeste mänge ei mäleta sest vanust pole piisavalt aga lugenud olen meie kossuajaloo kohta kõvasti, ka Korvpalliromaani ja vist oli ikka asi selles, et peale mainitud mängijate põlvkonda ei tulnud uusi mehi piisavalt peale. Nagu ka peale 91 aasta meistritiitlit. Tiksid, Varulid ja Sõbrad polnud ikka päris Tamma klassi vennad, ei?

Minu eelistatud mudel oleks selline, kus meeskonnas on kümme enam-vähem võrdväärset mängijat (kaks igale positsioonile). Neile lisanduksid vähemtähtsateks mängudeks või treeninguteks vigastatud või haigestunud mängijate asendajatena noormängijad meeskonna noortesüsteemist/duublist. Nooremapoolsed mängijad (vanuses 20-22), kel on potentsiaali sirguda Eesti mõistes tippkorvpalluriteks, kuid kes rahvusvahelist taset veel välja ei mängi (a la Olmre või Sutt), oleksid aga laenatud mõnele väiksemale klubile, kus nad saaksid pidevat mängupraktikat.
Umbes nii ju asi ongi.


Aga Olmre või ka Soo minutite üle on vara kurta. Kohe graafik tiheneb, paratamatult tuleb vigastusi jne, nii et küll Soo ka oma võimalused saab. Kas ka ära kasutab, näitab aeg.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Vaatasin huvi pärast, et kes on registreeritud Kalevi duublisse. Eilse seisuga on sinna lisandunud Sten Olmre. Soovi korral võiks sellest välja lugeda, et ta ei ole tänaseks mänguks meeskonnaga Bulgaariasse kaasa sõitnud. Soo võimalus?

Igal juhul tuleb täna võit ära võtta. Vastasel korral võib eurohooaja 95% tõenäosusega lõppenuks kuulutada.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Sten on mänginud mitmeid mänge duubli eest nagu ka Jurno.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Uhhuu kirjutas:Vaatasin huvi pärast, et kes on registreeritud Kalevi duublisse. Eilse seisuga on sinna lisandunud Sten Olmre. Soovi korral võiks sellest välja lugeda, et ta ei ole tänaseks mänguks meeskonnaga Bulgaariasse kaasa sõitnud. Soo võimalus?

Igal juhul tuleb täna võit ära võtta. Vastasel korral võib eurohooaja 95% tõenäosusega lõppenuks kuulutada.
Jep, võtmemäng, kaotuse korral 99% eurohooaeg piirdub alagrupiga. Kui kaitses pidama saadakse, siis on võimalus, kui lastakse kodumeeskonnal üle 75 visata, siis ennustaks kaotust.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

theundertaker kirjutas:Sten on mänginud mitmeid mänge duubli eest nagu ka Jurno.
Jah, Olmre on mänginud duubli eest, kuid mitte sel hooajal.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Mängis küll 1 mängus oli statistika, et tegi 2 duubi ja Jürno ka!
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

theundertaker kirjutas:Mängis küll 1 mängus oli statistika, et tegi 2 duubi ja Jürno ka!
Mitte, et see teema ülemäära oluline oleks, aga näita mulle sel juhul vastavat statistikat. Mina ei leidnud seda ei Olmre isiklikult mängijakaardilt ega Kalev II mänguprotokollidest.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Huvitav, kas meeskonnas tehakse nüüd lõpuks muudatusi? Või pole enam vahet, kui eurosarjas on vahegruppi pääs muutunud puhtalt teoreetiliseks ning VTB-s play-offi jõudmine kuulub nagunii ulme valdkonda?

Minu jaoks pole enam suurt vahet, kas täiendada meeskonda ühe tsentri või mängujuhiga. Mõlemad osakonnad on ilmselgelt alamehitatud, nagu siin on juba mustmiljon korda jutuks olnud. Tahaks lihtsalt põhjust, et minna saali jälle ja jälle mänge vaatama. Praeguse koosseisuga on paraku juba väga täpselt ette teada, mis mängus juhtuma hakkab; ja see ei ole meeldiv vaatepilt.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 654
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas toivo »

Miks üldse nii hõreda meeskonnaga (võimalused olid ju suvel teada) kolme liigat punnitatakse? 30 garanteeritud mängu VTB-s ja eestikad käraks ju küll. Saaks normaalselt trenni teha, taastuda jms aastast aastasse korduvad halamised jääks ära. Lisaks olen aru saanud, et eurosari on üsna kulukas lõbu erinevalt VTB-st.
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas MEGA IRW »

Juhtuma hakkab see, et vastaste esituses näeb väga ilusat korvpalli, korralikud pealtpanekutd, lihtsad vabaksmängimised korvi alla jne jne. Kui õnnestub emotsiooni alla suruda ja vaadata kliiniliselt, et lihtsalt kas keegi teeb häid liigutusi, vahet pole, mis meeskonnas, siis on ju huvitav.
Uhhuu kirjutas:Praeguse koosseisuga on paraku juba väga täpselt ette teada, mis mängus juhtuma hakkab; ja see ei ole meeldiv vaatepilt.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

MEGA IRW kirjutas:Juhtuma hakkab see, et vastaste esituses näeb väga ilusat korvpalli, korralikud pealtpanekutd, lihtsad vabaksmängimised korvi alla jne jne. Kui õnnestub emotsiooni alla suruda ja vaadata kliiniliselt, et lihtsalt kas keegi teeb häid liigutusi, vahet pole, mis meeskonnas, siis on ju huvitav.
Uhhuu kirjutas:Praeguse koosseisuga on paraku juba väga täpselt ette teada, mis mängus juhtuma hakkab; ja see ei ole meeldiv vaatepilt.
Unustage ära need jutud kellegi juurde toomisest,ei tooda siia juurde kedagi ,lihtsalt on vaja rohkem harjutada kokkumängu.Ütles ju Varrak ise ka ,et praegusel hetkel ei näe ta vajadust kedagi juurde tuua ,sest kõik on ju rotatsioonis ja kui tänast mängu vaadata siis kaotati ju napilt ja võideldes,samas kui see viimane vise poleks läinud oleksime ju võitnud ,nii ,et kadunud pole veel midagi ja läheme nüüd vastu Himkile järgmist kohustusliku kaotust saama aga alati peab ikkagi usk jääma,et kunagi hakkame ka võitma.
Vasta