FIBA Europe Cup

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Rix »

Egert kirjutas:Võõrsil kaotati siis 2, 7 ja 1 punktiga. Ei tundu nagu kõige hullem, aga mängupildi poolest on asi ikka väga-väga hull. Pikk ja piinarikas hooaeg on selle koosseisuga ees ootamas.
Mis ta nüüd nii väga hull on? Võõrsilmängudes eriti...paar lolli lahendust lõpus ei tähenda, et mängupilt hull on. See, et meile pealt pannakse on ka pigem sellest, et hüppamis jms materjali vahe on märgatav, kuid minu meelest mängib Cramo rünnakul tegelikult täitsa nauditavat mängu selle koosseisuga, sest Elegari teisel korrusel sel aastal pole ja machadot ka mitte, st tugevaid indiviide asendatakse kollektiivse rünnakuga. Kaitses on ka saadud enam-vähem pidama. Jään enda juurde, et palju asju on nüanssides mitte väga-väga hull.

Eurocupist rääkides, siis võiduvõimalust sisuliselt polnud tõesti Jenessei mängus, oldi kogu aeg taga ja see, et pääseti 5-6 silma kaugusele oli siiski miraaž mitte võiduvõimalus. Teistes mängudes oli asi sisuliselt ühes või kahes korvis.

Kahjuks on tekkinud mängulõppudes kaotusehirm või võidukramp, st kaotused all ja seetõttu ei suudeta adekvaatseid otsuseid vastu võtta. Eelmine aasta vTB-s suudeti paar tükki küll ribinal robinal ikkagi ära vormistada (ehkki väristati kõvasti), sel aastal euros see kahjuks ei õnnestunud. Ei teagi, kas vähese trenni tõttu ei usaldata mingit kollektiivset liikumist lõppudes?
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas nojah »

Ma ei tea, ma olen ikka vist liiga vana inimene, et ilusatest kaotustest rõõmu tunda. Eriti kui skoorid näitavad, et ükski vastane ei ole a priori alistamatu. tabelisse on jäänud 4 kaotust ja juba mõne kuu pärast on see ainus asi mis loeb. võib ju tunnustada, et vaatamata hõredale koosseisule on jah mängud suht tasavägiselt mängitud aga just sinna taha need lõpud jäävad, et ei ole asi tasakaalus. Mina tõesti ei usu, et see, kui ühel hooajal enamus tasavägiseid lõppe napilt võidetakse ja teisel kaotatakse, on kuidagi õnne küsimus. See on ikka väga konkreetsete mängijate küsimus, kes need võidud ära toovad või ei too. Sama moodi ma ei usu, et Freimanis ongi oluliselt kehvemas vormis kui eelmine aasta (vt mis seisus ta eelmine aasta meeskonda tuli). Küsimus on selles, kas ta kõrval on mõni mees, kes ta paremaks teeb ja tema positiivsed omadused oskab välja tuua või peab ta ise hakkama saama. Mõni mees saabki, aga Freimanis vajab teistsugust tuge. Ma ei taha küll väita, et Eurosarja mängudele kulunud raha asemel oleks võinud meeskonda täiendada aga... enne sarjadesse minekut tuleks koosseisu ka vaadata. Muidu võib poole hooaja peale asi päris ära laguneda. Noh muidugi loosiga on nagu on (samas, napid kaotused tugevamatele on jällegi nagu väärikamad, kui säärased lõpud saadaks ära oma klassi meeskondade käest - mis ei ole ka sel hooajal välistatud - siis oleks ju olukord veel masendavam). Aga ikkagi prioriteetide üle mõttekoht on (mitte, et tingimata oleks valesti tehtud).
Ahjaa ja eilne kaotus ei olnud ju sugugi isegi ilus kaotus. Lõpp oli ikka mõlemalt poolelt väga kole, vastane lausa pakkus võitu aga kuidagi ei tahetud vastu võtta.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas japs »

Kõigepealt jätaks Veidemani (tegelikult kogu meeskonna) lõpplahenduse kõrvale, see oli nii ebaloogiline kui vähegi saab.
Aga meeskonna seisu poolest olen sarnaselt Rix-ile positiivsema poole peal. Arvestades meeskonna olemust pole mänguliselt seis sugugi halb, võitlust on, energiat on ja ka mängujoonist on. Euroliigas mängu poolest jääb ehk Varrakul natuke puudu kogemusest, sisuliselt on iga mäng playoff ellujäämismäng ja see on natuke teistmoodi kui hooaja reamäng (isegi VTBs).

Tulevikus mõttes on loomulikult hetke olulisem küsimus Killingsworthi tervise küsimus. Nagu ennegi öeldud, kolme pikaga mängides pole küsimus, kas vigastus tuleb vaid millal see tuleb.
Loomulikult on probleem ka pg osas, aga siin pole küsimus meeste puudumises vaid tasemes. Usutavasti on ka suurimad pessimistid aru saanud, et Sokul on VTB ja Eurosarja jaoks taset piisavalt, küsimus on adekvaatses vahetuses. Siin on minujaoks ainukeseks võimaluseks Dorbekut, Rossi või Veidemani (minujaoks selgelt eelistatuim) arendada. Pidev meeste ostmine ja väljavahetamine pole Kalevi suguse meeskonna jaoks lahendus. Ja arvestades eelarvet, pole Killingsworthi vigastuse taustal küsimustki, kuhu võimalusel meest juurde vaja oleks.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas japs »

nojah kirjutas:Ma ei tea, ma olen ikka vist liiga vana inimene, et ilusatest kaotustest rõõmu tunda. Eriti kui skoorid näitavad, et ükski vastane ei ole a priori alistamatu. tabelisse on jäänud 4 kaotust ja juba mõne kuu pärast on see ainus asi mis loeb. võib ju tunnustada, et vaatamata hõredale koosseisule on jah mängud suht tasavägiselt mängitud aga just sinna taha need lõpud jäävad, et ei ole asi tasakaalus. Mina tõesti ei usu, et see, kui ühel hooajal enamus tasavägiseid lõppe napilt võidetakse ja teisel kaotatakse, on kuidagi õnne küsimus. See on ikka väga konkreetsete mängijate küsimus, kes need võidud ära toovad või ei too. Sama moodi ma ei usu, et Freimanis ongi oluliselt kehvemas vormis kui eelmine aasta (vt mis seisus ta eelmine aasta meeskonda tuli). Küsimus on selles, kas ta kõrval on mõni mees, kes ta paremaks teeb ja tema positiivsed omadused oskab välja tuua või peab ta ise hakkama saama. Mõni mees saabki, aga Freimanis vajab teistsugust tuge. Ma ei taha küll väita, et Eurosarja mängudele kulunud raha asemel oleks võinud meeskonda täiendada aga... enne sarjadesse minekut tuleks koosseisu ka vaadata. Muidu võib poole hooaja peale asi päris ära laguneda. Noh muidugi loosiga on nagu on (samas, napid kaotused tugevamatele on jällegi nagu väärikamad, kui säärased lõpud saadaks ära oma klassi meeskondade käest - mis ei ole ka sel hooajal välistatud - siis oleks ju olukord veel masendavam). Aga ikkagi prioriteetide üle mõttekoht on (mitte, et tingimata oleks valesti tehtud).
Ahjaa ja eilne kaotus ei olnud ju sugugi isegi ilus kaotus. Lõpp oli ikka mõlemalt poolelt väga kole, vastane lausa pakkus võitu aga kuidagi ei tahetud vastu võtta.
Kaotus on kaotus ja ka ilus kaotus on kaotus, siin küsimust pole, 0-4 on s..t seis! Puudu on jäänud nii meeskonna kui treeneri poolelt. Aga ometi peaksime siin ju suutma ka sügavamale minna, eraldi võetuna pole Kalev ühelgi mängule soosikuna läinud, kodumängude puhul võis enne mängu parimal juhul 50:50 võimalust näha. Aga muidugi, külm statistikja näitab, et ka siis oleks pidanud vähemalt 1 võidu kusagilt ära võtma. Varasemalt kirjutasin, et olen meeskonna osas positiivsema poole peal, siin mõtlesin kogu seisu tervikuna. Eraldivõetuna eurosari on selge pettumus, AGA seda pettumust võiks nimetada loogiliseks.

Freimanise osas on sul osaliselt kindlasti õigus, Elagar tegi eelmisel hooajal kõiki paremaks. Aga mis siis teha? Igal hooajal sellist jackpotti ei ole võimalik saada.

Mis puutub arvamusse, et eurosarjale kuluva raha oleks võinud meeskonda kulutada, siis see on muidugi tagantjärele tarkus, aga isegi siis olek mina selle vastu. Kalev on komplekteeritud piisavalt hästi, et reaalselt mõelda edasipääsule. See oleks ka väga ohtlik lähenemine, utreerides võiks jõuda ka Rock arvamuseni, et hoiame raha ja ostame mehi ning paneme siis eestikatel ja bblis täiega. Mängimine lääne poolel on kindlasti ka meeskonnale hea vaheldus itta reisimisele ning kindlasti paljudele on läbilöök eurosarjas ka ihaldatum.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Rix »

nojah kirjutas:Ma ei tea, ma olen ikka vist liiga vana inimene, et ilusatest kaotustest rõõmu tunda. Eriti kui skoorid näitavad, et ükski vastane ei ole a priori alistamatu. tabelisse on jäänud 4 kaotust ja juba mõne kuu pärast on see ainus asi mis loeb. võib ju tunnustada, et vaatamata hõredale koosseisule on jah mängud suht tasavägiselt mängitud aga just sinna taha need lõpud jäävad, et ei ole asi tasakaalus. Mina tõesti ei usu, et see, kui ühel hooajal enamus tasavägiseid lõppe napilt võidetakse ja teisel kaotatakse, on kuidagi õnne küsimus. See on ikka väga konkreetsete mängijate küsimus, kes need võidud ära toovad või ei too. Sama moodi ma ei usu, et Freimanis ongi oluliselt kehvemas vormis kui eelmine aasta (vt mis seisus ta eelmine aasta meeskonda tuli). Küsimus on selles, kas ta kõrval on mõni mees, kes ta paremaks teeb ja tema positiivsed omadused oskab välja tuua või peab ta ise hakkama saama. Mõni mees saabki, aga Freimanis vajab teistsugust tuge. Ma ei taha küll väita, et Eurosarja mängudele kulunud raha asemel oleks võinud meeskonda täiendada aga... enne sarjadesse minekut tuleks koosseisu ka vaadata. Muidu võib poole hooaja peale asi päris ära laguneda. Noh muidugi loosiga on nagu on (samas, napid kaotused tugevamatele on jällegi nagu väärikamad, kui säärased lõpud saadaks ära oma klassi meeskondade käest - mis ei ole ka sel hooajal välistatud - siis oleks ju olukord veel masendavam). Aga ikkagi prioriteetide üle mõttekoht on (mitte, et tingimata oleks valesti tehtud).
Ahjaa ja eilne kaotus ei olnud ju sugugi isegi ilus kaotus. Lõpp oli ikka mõlemalt poolelt väga kole, vastane lausa pakkus võitu aga kuidagi ei tahetud vastu võtta.
Rõõmutundmise ja väga-väga halb vahel on pisut nn kõnnumaad ka. Keegi ei tunne rõõmu kaotustest, eriti kui neid nüüd nii palju järjest koguneb. Lihtsalt öeldes- ei ole päris lootusetuse tunnet seda meeskonda vaadates ja mäng pakub kaasaelamisvõimalust mitte nii nagu varasemate säästumeeskondadega, kus teadsid, et mitte mingisugust lootust nagunii pole põnevat mängu näha. Kui 0-4 on muidugi väga karm reaalsus, pakun, et eriti meeste endi jaoks. Just niimoodi kaotada ka veel, oleks üks võitki all, võiks ju mängida edasipääsu peale ning kolmes mängus on olnud vägagi reaalne šanss.
Lõppematult pole mõtet eelmissesse aastasse kinni jääda- Machado ja Elegar olid eelmisel aastal selgelt teatud jackpotid, aga ka selle kõrval ei tasu unustada fakti, et eelarve on siiski vähenenud ja meeskond pandi kokku üsna viimasel hetkel. See kipub ikkagi ununema.
Ja üks natuke positiivsem asi veel- juba mitmes mängus kannavad põhiraskust eestlased ja kaasa aiatvad välistugevdused. Tavapäraselt on see Cramos ikkagi vastupidi olnud. Minu jaoks pole rahvusel vahet, aga lihtsalt vahelduseks väga meeldiv.
Jah, midagi pole öelda, põhimängujuhile oleks sellise graafiku ja sõitude juures hirmsasti väga korralikku asendusmeest vaja.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas nojah »

Kindlasti ma jah ei arva, et BBL või eestikate jaoks tasuks mingit imemeeskonda kokku ajada. Meeskonna koosseis ja liigade tase peavad olema tasakaalus. Aga nagu ma ütlesin, on see keeruline dilemma ja selgeid tõdesid pole. VTB põhihooaeg tänasel kujul on küll igati vääriline väljakutse igale meeskonnale aga tõesti Eurosarjas oli lootus, et saab ka veidi teistsugust korvpalli. Aga lõpuks tuli välja, et mängides Venemaa, Bulgaaria ja Iisraeli meeskonnaga siis oluliselt rohkem Lääne poole ju ei pöörata, kui VTB-s. Ka VTB-s on meeskondi Tsehhist, Soomest, Lätist... Mis Elegari puutub, siis temast tuleb kindlasti puudust tunda, kuigi tegelikult mängis ka tema suureks ja Milanosse paljuski Machado. Ja mis C positsiooni puutub, siis minu arust kombinatsioon Elegar-Kupsas ei olnud oluliselt üle duost Killingsworth-Boone. Ehk kui eelmisel aastal oli "kõva mees" ja autsaider korvi all, siis see hooaeg kaks korraliku tasemega meest, ka oma mängustiililt veidi erinevat. Ja võrreldes duoga Benson-Kupsas ma pean tänast lahingpaari ikkagi paremaks. Eesliin teeb pigem hõredaks see, et ei ole selliseid back-up mehi pikkusega 2meetrit pluss (a la Kitsing, Kajupank jne). Mina näen ikkagi selget puudujääki PG kohalt. Sokk on küll olnud üllatavalt hea ja ootusi ületanud aga ta ei ole selgelt 30+ minuti mees. Pluss teatud puudused ikkagi kaitses (pikkus!). Tema kõrvale oleks hädasti vaja teist tüüpi PG-d (muidugi Machado tasemel mees oleks liigne lootus aga teravaid vendasid saab ka väiksema summa eest, selline 15-20 min mees. Eelmisel hooajal lõpuks väsis ju ka Machado ära pidevalt ca 30+ minut mängudest, sest ega talle ka vahetust ei olnud. Õnneks juhtus see pärast rahvusvaheliste sarjade lõppu. Sokk on füüsiliselt kindlasti veelgi vähem võimekam ja sellise koormuse juures võib tema ärakukkumine ka üsna pea tulla). Praegu jah on vaatamata koosseisule mängitud mõned päris tasavägised mängud (kuigi võidud neis on jäänud võtmata eelkõige selle tõttu, et puudub liider, kes sellised mängud ära teeks ja otsustaks - Ross ilmselt selle mõttega meeskonda toodi aga noh loodame, et ta areneb), kuid kui hooaega pikas perspektiivis vaadata, siis kusagil aastavahetuse paiku hiljemalt ma kardan, et õhuke koosseis vs ülitihe mängude graafik probleem võimendub ja probleemid süvenevad.
armando007
Kasutaja
Postitusi: 69
Liitunud: 01 Apr 2015, 14:24

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas armando007 »

japs kirjutas: Mis puutub arvamusse, et eurosarjale kuluva raha oleks võinud meeskonda kulutada, siis see on muidugi tagantjärele tarkus, aga isegi siis olek mina selle vastu. Kalev on komplekteeritud piisavalt hästi, et reaalselt mõelda edasipääsule. See oleks ka väga ohtlik lähenemine, utreerides võiks jõuda ka Rock arvamuseni, et hoiame raha ja ostame mehi ning paneme siis eestikatel ja bblis täiega. Mängimine lääne poolel on kindlasti ka meeskonnale hea vaheldus itta reisimisele ning kindlasti paljudele on läbilöök eurosarjas ka ihaldatum.
Kes oleks osanud ette kujutada,et eurosarjas alagrupiga nõnda "veab".Selles valguses on kindlasti kõik otsused tehtud õigesti ja eurosari pole vale käik.Piisavalt hästi komplekteeritud - nojah.Materjali kvaliteedi poolest on kindlasti võimalik taolise kooslusega edasipääsu püüda.Ainuke jama on,et võrdsete satside puhul määrab palju pingi sügavus.Bisons mängis ka eelmisel hooajal kohati väga korralikult kui kõik seal rivis olid.
Viimati muutis armando007, 19 Nov 2015, 11:33, muudetud 1 kord kokku.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas nojah »

Rixile - päris säästuhooajaks ma seda hooaega siiski nimetada ei tahaks. Säästuhooaeg oli 2009/2010 ja teatud mõttes ka 2010/2011. Edasi on step-by-step ikkagi edasi astutud ja väike tagasisamm ei tee hooaega veel säästuhooajaks. Ilmselt ei ole meeskonnal oluliselt vähem vahendeid kasutada kui näiteks hooajal 2013/2014 ja kindlasti rohkem kui aastatel 2009-2013. Aga muidugi raha on nagu on ja ega välismängijatele eraldi võttes ei saa ka midagi ette heita. Oma mehed on ikka sellisel tasemel nagu alati, lihtsalt sellist tasemevahet võõrastega ei ole. Pigem on selline üldine komplekteerimise strateegia selline 3+, ehk mis positsioonid kuidas ja kellega mehitada jne. Näiteks on meeskonnas Soo, kes istub pingil, samal ajal kui mõni nr 4 positsioonil mängiv 2m+ samal tasemel mees saaks kindlasti mänguminutid kätte.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Rix »

nojah kirjutas:Rixile - päris säästuhooajaks ma seda hooaega siiski nimetada ei tahaks. Säästuhooaeg oli 2009/2010 ja teatud mõttes ka 2010/2011. Edasi on step-by-step ikkagi edasi astutud ja väike tagasisamm ei tee hooaega veel säästuhooajaks. Ilmselt ei ole meeskonnal oluliselt vähem vahendeid kasutada kui näiteks hooajal 2013/2014 ja kindlasti rohkem kui aastatel 2009-2013. Aga muidugi raha on nagu on ja ega välismängijatele eraldi võttes ei saa ka midagi ette heita. Oma mehed on ikka sellisel tasemel nagu alati, lihtsalt sellist tasemevahet võõrastega ei ole. Pigem on selline üldine komplekteerimise strateegia selline 3+, ehk mis positsioonid kuidas ja kellega mehitada jne. Näiteks on meeskonnas Soo, kes istub pingil, samal ajal kui mõni nr 4 positsioonil mängiv 2m+ samal tasemel mees saaks kindlasti mänguminutid kätte.
Säästuhooaeg ikkagi eelmise aastaga võrreldes. Enne seda maksuameti jms eelarve ikkagi sisuliselt iga aasta kasvas või oli u sama, nüüd minu teada neljandiku vähem. Eks hooaja jooksul muidugi asjad võivad veel muutuda ka.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Rio »

Kui ka võlgasi mängijate ees arvestada siis on põhimõtteliselt iga hooaega säästukas olnud.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Rix »

Rio kirjutas:Kui ka võlgasi mängijate ees arvestada siis on põhimõtteliselt iga hooaega säästukas olnud.
5000 Kangurile või 150 000 maksuametile on ikka väga erinevad kaalukategooriad, eks.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Rio »

Rix kirjutas:
Rio kirjutas:Kui ka võlgasi mängijate ees arvestada siis on põhimõtteliselt iga hooaega säästukas olnud.
5000 Kangurile või 150 000 maksuametile on ikka väga erinevad kaalukategooriad, eks.
Valdmaa sõnad : " peale masu algust olime kõigile võlgu "
Vaevalt , et nad need võlad kõigile ühe aastaga ära maksid.
Tulevad kohe meelde ka Vucinic ja Fox
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Rix »

Rio kirjutas:
Rix kirjutas:
Rio kirjutas:Kui ka võlgasi mängijate ees arvestada siis on põhimõtteliselt iga hooaega säästukas olnud.
5000 Kangurile või 150 000 maksuametile on ikka väga erinevad kaalukategooriad, eks.
Valdmaa sõnad : " peale masu algust olime kõigile võlgu "
Vaevalt , et nad need võlad kõigile ühe aastaga ära maksid.
Tulevad kohe meelde ka Vucinic ja Fox
Need võlad minu teada said klaaritud u kaks hooaega tagasi. Kangurile vist ollakse ikka natuke sees või on lõppeks need ka ära makstud.
Pealegi polnud need summad võrreldavad maksuameti nõudega (mis küll vist makstakse graafiku alusel).
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Limitless18
Kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 01 Mai 2015, 16:19

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Limitless18 »

Varrakul küll Time-Outi ei olnud võimalik saada, aga mulle meeldiks, kui suhtumine sellistes olukordades oleks selline(Vaadake time-out lõpuni):

https://www.youtube.com/watch?v=nVFZzoofaLg" onclick="window.open(this.href);return false;
Krysver
Kasutaja
Postitusi: 504
Liitunud: 22 Jaan 2008, 11:15

Re: FIBA Europe Cup

Postitus Postitas Krysver »

Kuigi loosi süüdistada on tobe, siis vaadates eile järjest Rocki ja Kalevi mänge, siis tundusid nagu erinevad liigad olevat.
Loomulikult sõltub mäng alati ka vastasest, aga Kalevi grupp tundub ikka päris krõbe selle liiga kohta.
Euroopa poole vaatamist kiidaks ka mina ja mängupilti samuti.
Väga ruttu on mingid asjad paika saadud tegelikult.
PG vahetuse ja mõne mehe kehva vormi taha on minu arust põhiliselt asi jäänud.
Vasta