VTB Ühisliiga 2013/2014

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas Uhhuu »

Seda ei saa eitada, et Rossi statistika eurosarjas oli parem kui Veidemanil. Minu jaoks on suurim küsimärk, miks oli üldse tarvis Rossi mänguaega Veidemani arvelt eurosarjas kasvatama hakata. VTB kolmes võidumängus on Ross visanud kokku 6 punkti ja tema keskmine mänguaeg olnud napilt üle kümne minuti, samas kui eurosarjas ei võitnud me tema „domineerimisel“ ainsamatki mängu.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas vaim564 »

Tõe huvides siiski, kuigi Ross keskeltläbi domineeris eurosarjas, siis mõned ilusad kaotused üsna mitme mängu lõpus tulid Veidemani domineerimisel. :)
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:Tõe huvides siiski, kuigi Ross keskeltläbi domineeris eurosarjas, siis mõned ilusad kaotused üsna mitme mängu lõpus tulid Veidemani domineerimisel. :)
Jah, kuid näiteks Bulgaarias jäi lõpurünnak just Rossile ja me kõik mäletame, kuidas see välja kukkus. Ära on käkkinud nii Ross kui Veideman, lihtsalt Rossil pole midagi positiivset ka võidetud mängudes ette näidata ning ta on minu jaoks selle hooaja suurim ebaõnnestuja. Oleksin eelistanud, et uus klubi otsitakse talle, mitte Killingsworthile.
KossuF2nn
Kasutaja
Postitusi: 171
Liitunud: 20 Dets 2014, 22:01

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas KossuF2nn »

Ütleme nii, et nad on mõlemad halvasti mänginud. :D Arvestades kui hea EM-i Veideman tegi ootaks talt enamat, kui kehva visketabavusega 7 punkti VTB-s ja 4,7 punkti Europe Cupil.. Ross ok eurosarjas on statistika normaalne, aga VTB-s on hoopis teised lood - kui CSKA mäng välja jätta on ka ikka totaalne pettumus vähemalt mulle seni olnud, loodaks mõlemalt mehelt ikka palju enamat.
Viimati muutis KossuF2nn, 10 Dets 2015, 20:14, muudetud 1 kord kokku.
armando007
Kasutaja
Postitusi: 69
Liitunud: 01 Apr 2015, 14:24

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas armando007 »

Minu arvates on nii Ross kui Veideman oma parimast vormist hetkel kaugel ja asju on nad mõlemad ära käkkinud,seega võta üks ja viska teist.Dorbek on nad mõlemad SG peal üle mänginud ja PG-na ei vea ei Ross ega Veidekas vähemalt praegu samuti välja.Teravuse loojast on puudus,aga ei kumbki ei Ross ega Veideman ei sära just hetkel selles elemendis.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas Uhhuu »

Veidemani puhul tasub meeles pidada, et ta oli EMi-i järgselt täpselt kuu aega vigastusega audis. Pole ime, et ta EM-i või eelmise hooaja tasemel pole.

Kuigi Dorbek on number kahe peal oma tõelise koha leidnud, ei tasu tedagi üleglorifitseerida, sest ebaõnnestumisi on tal tulnud ka selle positsiooni peal - mängud Lokomotivi ja Jenissei vastu.
armando007
Kasutaja
Postitusi: 69
Liitunud: 01 Apr 2015, 14:24

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas armando007 »

Uhhuu kirjutas:Veidemani puhul tasub meeles pidada, et ta oli EMi-i järgselt täpselt kuu aega vigastusega audis. Pole ime, et ta EM-i või eelmise hooaja tasemel pole.
Jah,nii on.Rossi puhul polegi ehk niivõrd vormikõver,pigem tema kohanematus kõrgema mänguga.Muidugi oma ründemängu ole Ross käima saanud,seal annaks juurde panna.Veidemani puhul jääb loota,et kogub vormi ja hakkab stabiilsemat mängu näitama.

Dorbek pole ka muidugi jubedalt säranud,lihtsalt isiklikult tundub tema mäng veidi stabiilsem.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas japs »

Maxi kirjutas:
japs kirjutas:... kuhu me paigutame siis näiteks Veideka ja Freimanise? Kui enne ütlesin, et Sokk on põhijõududest vaata et ainuke kellega alt pole mindud, siis kuna siin on pidevalt jutt mingist müstiliselt VTB tasemest, siis nüüd ütlengi, et Sokk on VTB tasemele üsna vastav.

Loomulikult saab Soku ja pg koha pealt paremini! Aga meekonnas on kohti, kus panus on olnud tunduvalt nõrgem kui pg.
no Freimanis ju andis eelmine hooaeg Unicsis käterätte meestele.
Mis puutub panusesse, siis mängujuhi puudused avalduvad kõige teravamalt. Väikel äärel võib mängida mees kes paneb ainult katteid ja viskab kolme, hea mängujuht ja joonis toovad ka sinna viskeid. Korvi all võib olla mees kes hüppab kõrgele ja paneb ainult pealt, jälle saab sinna mängida hea mängujuhiga.

Fakt on, et ülejäänud positsioone saab hea mängujuhiga korvata, hea mängujuhi puudumist aga ei korva. Kui räägime sellest, et mõni mees on konkreetselt ebaõnnestunud, siis nõus, aga see ei avaldu nii teravalt ülejäänud meeskonna mängus, minu poolest võib Rossi Tarvasse saata ja mängime Olmrega.
Ma omaarust olengi rääkinud, et pg pealt ei kärise, või noh kui pessimismiga kaasa minna, siis käriseb vähem kui mujalt. Hea pg korvab teisi positsioone, loomulikult, aga sama teevad ka teiste positsioonide head mehed (näiteks heal sg on ka korralik pg arsenal). Palli korvialla toimetamine pole küll ainult pg ülesanne, samamoodi peavad seda tegema sg ja sf, nagu öeldakse, et pg peab andma söödu enne resultatiivset söötu.
Ei taha siin Soku liialt kiita (sest ka nõrkuseid piisavalt), aga millega ta siis hakkama ei saa? Vana viga korvist eemal passiivselt põrgatamine on tunduvalt vähenenud, oma mehest mängib pidevalt mööda (ei lähe küll lõpuni, aga mingit teravust mööda mängimisega loob). Keegi ei saa eitada tema head mängulugemist ja üldist mängu kontrolli all hoidmist. Annab üle 4 söödu mängus, saab paremini aga pole ka halb. Nagu statistika näitab viskab ka punkte.
Võtaks jutu kokku arvamusega:
Oleks olnud ekstra hea pg? oleks võite rohkem? Jah
Oleks olnud ekstra hea sg või pf? oleks võite veel rohkem? Jah
armando007
Kasutaja
Postitusi: 69
Liitunud: 01 Apr 2015, 14:24

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas armando007 »

japs kirjutas: Ma omaarust olengi rääkinud, et pg pealt ei kärise, või noh kui pessimismiga kaasa minna, siis käriseb vähem kui mujalt..
Ei taha siin Soku liialt kiita (sest ka nõrkuseid piisavalt), aga millega ta siis hakkama ei saa?
PG pealt käriseb,aga mitte mingi just niivõrd Soku individuaalse mängu pealt,vaid ta ei kesta tervet mängu.Talle pole adekvaatset vahetust.Selles on jama.Kui sa ütled,et PG pealt ei kärise,siis miks mäng enamasti alati seisma jääb kui Veideman-Ross seda palli seal liigutama hakkavad? Dorbek on veidike stabiilsem PG-na aga ikkagi,Sokk on ainus puhas PG.

Ma ei ütle ka,et see PG ainus probleem on hetkel,aga see on probleem.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas japs »

armando007 kirjutas:
japs kirjutas: Ma omaarust olengi rääkinud, et pg pealt ei kärise, või noh kui pessimismiga kaasa minna, siis käriseb vähem kui mujalt..
Ei taha siin Soku liialt kiita (sest ka nõrkuseid piisavalt), aga millega ta siis hakkama ei saa?
PG pealt käriseb,aga mitte mingi just niivõrd Soku individuaalse mängu pealt,vaid ta ei kesta tervet mängu.Talle pole adekvaatset vahetust.Selles on jama.Kui sa ütled,et PG pealt ei kärise,siis miks mäng enamasti alati seisma jääb kui Veideman-Ross seda palli seal liigutama hakkavad? Dorbek on veidike stabiilsem PG-na aga ikkagi,Sokk on ainus puhas PG.

Ma ei ütle ka,et see PG ainus probleem on hetkel,aga see on probleem.
Väljendasin end osaliselt valesti, kuna piisavalt on juttu, et Sokk on bbl tase jne, siis kirjutasin pg, aga mõtlesin rohkem Sokku konkreetselt. Nõus, Soku vahetus on kehv koht aga ideeliselt on seal olemas 3 meest, keda sinna sobitada. Keegi neist peab välja vedama hakkama!
Seletuseks utreerin natuke, ütleme et teiseks pg-ks vaja lisa tuua, kas siis kuna sg kohal pole keegi välja vedanud toome sinna 2 uut meest?
armando007
Kasutaja
Postitusi: 69
Liitunud: 01 Apr 2015, 14:24

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas armando007 »

japs kirjutas: Seletuseks utreerin natuke, ütleme et teiseks pg-ks vaja lisa tuua, kas siis kuna sg kohal pole keegi välja vedanud toome sinna 2 uut meest?
Puhtaid SG-sid on piisavalt,puhtaid PG-sid on ainult Sokk,siia ma võrdusmärki ei tõmbaks.SG-dega on lootus olemas,et Veideman kogub vormi,Dorbek on ka ilusti mänginud kohati....Sisuliselt minu silmis korvialune ja PG on kaks murekohta.....Aga need on minu mõtted lihtsalt.Eks aeg näitab keda tuuakse ja mis saama hakkab.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas vaim564 »

armando007 kirjutas:
japs kirjutas: Seletuseks utreerin natuke, ütleme et teiseks pg-ks vaja lisa tuua, kas siis kuna sg kohal pole keegi välja vedanud toome sinna 2 uut meest?
Puhtaid SG-sid on piisavalt,puhtaid PG-sid on ainult Sokk,siia ma võrdusmärki ei tõmbaks.SG-dega on lootus olemas,et Veideman kogub vormi,Dorbek on ka ilusti mänginud kohati....Sisuliselt minu silmis korvialune ja PG on kaks murekohta.....Aga need on minu mõtted lihtsalt.Eks aeg näitab keda tuuakse ja mis saama hakkab.
No just, probleem pole selles, et Sokk oleks lootusetult kehv, vaid, et meil on välja panna ainult Sokk + hädalahendused ja kui neistki pole keegi vormis või saab vigastada? Hädalahendusteks nimetan ma nii Veideman+Ross+Dorbek PG-na ja Keedus PF-na või kasvõi Freimanis C-na. Ühe-kaks mängu veavad nad ehk heal juhul välja, aga mitte tervet hooaega.
Probleem on selles, et meeskond peab olema terviklikult komplekteeritud. Meeskond, mis koosneb nt Kobe Bryantist ja viiest amatöörist jääb Eesti MV viimaseks.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas JukuNoorem »

Kui rääkida meeskonna komplekteeritusest, siis parim näide PG-positsiooniga möödapanekutest on selle hooaja Rock. PG koha peal vigastustealdis ja aeglane combo-guard Tanel Sokk ja siis SG Zabas... Puhast PG-d ei ole ja see annab minu arvates kohe tunda ka ühekülgses mängupildis.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 699
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas Maxi »

japs kirjutas: Ei taha siin Soku liialt kiita (sest ka nõrkuseid piisavalt), aga millega ta siis hakkama ei saa?
Pick and Rolli ei oska see hooaeg meil ükski tagamees, mängujuht võiks seda osata. Kui me räägime 4 söötu mängust, siis see ei ole väga tõsine näitaja. VTB 10 mänguga on per 40 andnud sööte, Sokk 6,57; Veidekas 6,13; Dorbek 5,88.
Ei taha alati eelmise hooajaga kõrvutada, aga eelmine hooaeg põhi PG 9,2 söötu per 40.

Aga ma ei olegi konkreetselt öelnud, et Sokk ei saa hakkama vaid ta ei sobi sellesse meeskonda, pigem on hea mängu eelduseks nõrgematel satsidel domineerivama mängujuhi omamine.

Soku plussid on väga stabiilne vise ja tugev akadeemiline korvpall, need aga ei tule väga hästi välja kui ülejäänud sats kõrval on sitt. Tervet satsi ei saa paremaks teha, küll aga saab mängujuhti.

Kalevile sobiks ideaalselt selline Cooper, Hayes, Fortson. Kunagi mängis veel selline mees nagu Aaron Miles Krõljas. Ma saan aru et selle kvaliteedi jaoks raha pole, aga siis tuleb proovida mõnda väljapraagitud meest nagu eelmine aasta

Muide, neile kes räägivad et "puhast" Point Guardi pole meeskondades ja sellepärast meeskonnal ühekülgne mäng... Golden State mängib ka ilma puhta mängujuhita, ei ütleks et king kusagilt pigistaks.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: VTB Ühisliiga 2013/2014

Postitus Postitas Uhhuu »

Maxi kirjutas:
japs kirjutas: Ei taha siin Soku liialt kiita (sest ka nõrkuseid piisavalt), aga millega ta siis hakkama ei saa?
Pick and Rolli ei oska see hooaeg meil ükski tagamees, mängujuht võiks seda osata. Kui me räägime 4 söötu mängust, siis see ei ole väga tõsine näitaja. VTB 10 mänguga on per 40 andnud sööte, Sokk 6,57; Veidekas 6,13; Dorbek 5,88.
Ei taha alati eelmise hooajaga kõrvutada, aga eelmine hooaeg põhi PG 9,2 söötu per 40.

Aga ma ei olegi konkreetselt öelnud, et Sokk ei saa hakkama vaid ta ei sobi sellesse meeskonda, pigem on hea mängu eelduseks nõrgematel satsidel domineerivama mängujuhi omamine.

Soku plussid on väga stabiilne vise ja tugev akadeemiline korvpall, need aga ei tule väga hästi välja kui ülejäänud sats kõrval on sitt. Tervet satsi ei saa paremaks teha, küll aga saab mängujuhti.

Kalevile sobiks ideaalselt selline Cooper, Hayes, Fortson. Kunagi mängis veel selline mees nagu Aaron Miles Krõljas. Ma saan aru et selle kvaliteedi jaoks raha pole, aga siis tuleb proovida mõnda väljapraagitud meest nagu eelmine aasta

Muide, neile kes räägivad et "puhast" Point Guardi pole meeskondades ja sellepärast meeskonnal ühekülgne mäng... Golden State mängib ka ilma puhta mängujuhita, ei ütleks et king kusagilt pigistaks.
Sokk ja Dorbek mängivad kate-kattest iga mäng. Ei ütleks, et Sokk seda mängida ei oska. Boone toob arvestatava osa oma punktidest just pick`n`rollist. Küll aga võib öelda, et meie selle hooaja kate-kattest mäng on eelmise aastaga võrreldes ühekülgsem, kuna tagamängijad, kui nad vabanevad, ei liigu mitte korvi alla, s.t ei loo teravust, vaid piirduvad enamasti „õunaga“ vabaviskejoone lähistelt.

Timmu resultatiivsete söötude arv on tõepoolest väiksem kui Machadol, kuid see-eest on Veidemani ja Dorbeku vastav näitaja eelmise hooajaga võrreldes hüppeliselt kasvanud. Varrak on seda ju isegi öelnud, et eelmine aasta oli pall suurema osa ajast just Machado käes ja tema oli see, kes ka otsustava söödu andis, samas kui sel aastal on Timmu pigem n-ö teise söötja rollis. Samuti on kogu meeskonna resultatiivsete söötude arv VTB-s eelmise hooajaga võrreldes hoopis kahe võrra suurenenud.

See ei tähenda, et meil ei oleks mängujuhtimise osas suuri probleeme. Neist kolm suurimat on minu meelest: 1) Soku väljakult puudumisel kipub mäng kinni jooksma; 2) tugeva kaitsesurve korral pole Timmu ega Dorbek võimelised looma teravust, samuti ei tule sellises olukorras abi Rossilt; 3) liiga tihti ei märgata sööta vabanenud korvialusele mängijale.

GSW on lisaks tagaliinile üsna erandlik ka tsentri osas, ega ole parim näide. Parem oleks kõrvutada VTB-ga – kas seal on mõni sats, kelle põhimängujuhi kohal ei toimetaks puhas mängujuht? Eesti liiga puhul on heaks näiteks sellest, mis juhtub, kui pole puhast mängujuhti, selle aasta Rakvere Tarvas.
Suletud