Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Väga vastakad tunded. Ühest küljest jättis K-Kalev esimest korda väga sümpaatse mulje ja natuke kahju neist, teisalt saaab nüüd homme Cramo ja Rocki mängu vaadata.

Ross oli tõesti null aga kurb on see, et ka Dorbeku, Soo ja Olmre kohta ei saa muud öelda. OK, Dorbek veel midagi tegi aga kuivale jäi temagi.
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons »

Toomas Linamäe Kuressaare spordihoones, pigem lahkub keegi ennem, kui keegi juurde tuleb?

Tuleb loota, et oli loll ja haige nali...vöi ei olnud!?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Teist aastat järjest väga kõrge meelelahutusväärtusega poolfinaal, sedakorda siiski rõõmsama lõpuga. Kokkuvõttes piisas siis viieteistkümnest minutist heast mängust – neist kümme minutit veri ninast väljas –, et võita poolprofessionaalset võistkonda. Varrakult õige samm kõigile mänguaega võimaldada, aga kahju, et Soo ja Olmre põrusid (Rossist on parem üldse mitte rääkida). Ei tea, mis Olmrega lahti on, aga kui mõni üksik mäng välja arvata, mängib ta sel hooajal suvalise noormängija tasemel. Näiteks neljapäeval esiliigas visked 7/26.

Ja jumal tänatud, et Veideman suutis terve viimase veerandaja nelja veaga vastu pidada, muidu lõppenuks asi ilmselt sama tulemusega nagu eelmisel aastal.
tempo
Kasutaja
Postitusi: 277
Liitunud: 20 Dets 2009, 19:05

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas tempo »

Ma esimest poolaega ei näinud. Mis Rossiga oli?
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

tempo kirjutas:Ma esimest poolaega ei näinud. Mis Rossiga oli?
Lihtsalt kehvalt mängis, muud midagi.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Eilset mängu ei näinud (aga kuna ühe mängu põhjal pole mõtet järeldusi teha), siis mina küll ei näe mingit põhjust Varrak lahti lasta. Meeskonna koosseis ja komplekteeritus ongi tänasel päeval niivõrd hõre ja tasakaalust väljas, et seal pole mingit imet, kui väikese Kaleviga hätta jäädakse. Jah K-Kalevis ei ole sellisel tasemel mehi nagu Boone, Freimanis või Arbet, ilmselt ka Sokk ja Veideman on individuaalselt seal kõigist üle aga üldises komplekteerituses küll Kalevil mingit edu ei ole. Mängib ikkagi meeskond, mitte mehed individuaalselt. Cramo seis ongi selline, et kuna on mõned individuaalselt head mängijad, siis heal päeval võidakse ka tugevamaid võita aga hästi koostatud nõrgemate satsidega hättajäämine ei ole absoluutselt mingi imeasi täna.
Aga olukord hakkab vist pakkuma ikkagi mõistlikku lahendust. Esmalt tuleks siiski ilmselt Ross kahjuks koju saata, tema asemele sarnaste omadustega mängija, kes on suuteline ka mängu juhtima (Ross, olgem ausad seda ei ole). St sarnane terav ja viskele orienteeritud kiire mees, kes on eelkõige PG aga suudab seal kõrval vajadusel ka SG positsioonis mängida. Turul peaks mõistliku hinnaga selliseid mehi leiduma, eriti kui otsime mitte põhimeest vaid Sokule ja Veidemanile vahetust. MDorbek aga nihutada selgelt nr 2 peale, sellist kaitsva orientatsiooniga SG mängima. Ja siis muidugi korvi alla asendus Killingsworthile, selline PF/C, kes on korralik lauas, valdab selg ees mängu aga kelle arsenali kuuluvad ka kaugvisked.
SirCharles
Kasutaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Nov 2013, 20:37

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas SirCharles »

KalevRuus kirjutas:Väga vastakad tunded. Ühest küljest jättis K-Kalev esimest korda väga sümpaatse mulje ja natuke kahju neist, teisalt saaab nüüd homme Cramo ja Rocki mängu vaadata.

Ross oli tõesti null aga kurb on see, et ka Dorbeku, Soo ja Olmre kohta ei saa muud öelda. OK, Dorbek veel midagi tegi aga kuivale jäi temagi.
Väike Kalev mängis tõepoolest eile väga hea mängu ja ilmselgelt lõppes mäng K-Kalevile 3 veerandiga , lihtsalt toss oli 4 väljas . Jah Suure Kalevi kaitse oli teisel poolajal teisest puust , aga väiksemal meeskonnal kui oleks ka pikemat pinki olnud , siis oleks ehk suudetud teravamate rünnakutega vastata , sest 4 veerand oli ikka rünnakul väga ühekülgne .

Mis K-Kalevisse puutub , siis Roos pidi korraldama huvitavaid treeninguid , kutid lausa tahavad trenni tulla .

Eelmisel aastal Käsna Kalle andis pallid kätte ja mängige ja ise sõitis minema ja nii oligi .

Nii-et minupoolt see sümpaatia kuulub pigem Raidole
goldfinger
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 07 Sept 2015, 11:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas goldfinger »

Pärast Varraku intervjuud otsustasin üle käia protokolli ja salvestuse abil kurva vahemiku alates I veerandi keskelt, kui Freimanis ja Olmre sisse tulid kuni II veerandi Rossi väljavahetamiseni. Mis toimus? Cramopoolseid punktiviskajaid ma sisse ei pane, läheks väga pikaks
I v. 5:35, seis 20-8 , platsil nüüd Sokk, Olmre, Arbet, Freimanis, Boone
23-11 Saks Boone tagant, viimane jääb liiga kaugele
Arbeti valesööt. Freimanisele korvi alla suunatud pall jääb liiga madalaks
23-13 Atkinson Boone tagant, puhas individuaalne töö
25-15 Aimre Freimanise tagant, jälle individuaalne saavutus
27-18 Tamm Soku tagant (Atkinsoni kate)
Näha, et väike Kalev hakkab duhhi üles saama.
7:45 Keedus ja Soo Boone ja Arbeti asemel sisse. Pole mõistlik vahetus, Soo ja Olmre korraga platsil pole hea kooslus või oleks pidanud vähemalt Boone veel sisse jätma.
Freimanis teeb katte panekul ründevea
27-20 pärast pikka kombinatsiooni jääb Atkinson äärde Soo vastu ja lahendab ära
27-22 Saksa vabavisked. Olmre teeb natuke lihtsa vea
Freimanis 3 sekundit. Pall on Olmre käes, kui Freimanis siseneb alasse ja hakkab Berhanemeskeliga maadlema. Viimasel õnnestub lätlast suruda korvilaua alla, nii et Olmre ei saa sööta, Kui Freimanis vabaneb, siis pall Soolt tuleb, aga on juba hilja.
27-25 Droney Olmre tagant. Viimane pole selgelt valmis
II . Alustab sama koosseis, TLÜ/Kalevi oma on pikkuselt üle
27-27 Droney teeb Olmrele individuaalselt ära
0:37 Ross Keeduse asemel sisse (tule taevas appi, kasvuvahe suureneb ja kaitse nõrgeneb, selge Varraku pläkk)
29-29 Berhanemeskel näitab Rossile koha kätte
29-31 Saksa vabavisked, läheb väga kergelt Rossist mööda
2:02 Boone Soo asemel sisse
3:15 Veideman Olmre asemel sisse
33-33 Atkinson viskab Freimanise tagant ära
34-36 Droney jääb Freimanise vastu ja paneb 3-se
34-40 Berhanemeskel ja Tamm mängivad osavalt Soku ja Veidemani vastu.
Timmu viga ja 3+1
5:18 Keedus ja Dorbek Soku ja Freimanise asemel sisse
Dorbek valesööt, mängib ennast raskesse olukorda ja Boone ei suuda
avaneda
34-43 Berhanemeskel poolkiirest 3-ne Keedus ei jõua korralikult vastu astuda
36-46 Vahter viskab Rossi vastu 3-se, viimane jääb liiga kaugele
7:35 Arbet Rossi asemel sisse
Ma ei paneks kindlasti kogu süüd Rossi peale, võiks öelda, et kärin algas Boone ja Freimanise pealt (või pigem sellest , et vastane hakkas sisse kobistama) ning Varrak magas ikkagi kusagil midagi maha.
TLÜ/Kalevi 38-st punktist 26 on puhtindividuaalsed sooritused, ülejäänud (vaid) 12 siis pigem mingi koostöö tulem.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

nojah kirjutas:Eilset mängu ei näinud (aga kuna ühe mängu põhjal pole mõtet järeldusi teha), siis mina küll ei näe mingit põhjust Varrak lahti lasta. Meeskonna koosseis ja komplekteeritus ongi tänasel päeval niivõrd hõre ja tasakaalust väljas, et seal pole mingit imet, kui väikese Kaleviga hätta jäädakse. Jah K-Kalevis ei ole sellisel tasemel mehi nagu Boone, Freimanis või Arbet, ilmselt ka Sokk ja Veideman on individuaalselt seal kõigist üle aga üldises komplekteerituses küll Kalevil mingit edu ei ole. Mängib ikkagi meeskond, mitte mehed individuaalselt. Cramo seis ongi selline, et kuna on mõned individuaalselt head mängijad, siis heal päeval võidakse ka tugevamaid võita aga hästi koostatud nõrgemate satsidega hättajäämine ei ole absoluutselt mingi imeasi täna.
Aga olukord hakkab vist pakkuma ikkagi mõistlikku lahendust. Esmalt tuleks siiski ilmselt Ross kahjuks koju saata, tema asemele sarnaste omadustega mängija, kes on suuteline ka mängu juhtima (Ross, olgem ausad seda ei ole). St sarnane terav ja viskele orienteeritud kiire mees, kes on eelkõige PG aga suudab seal kõrval vajadusel ka SG positsioonis mängida. Turul peaks mõistliku hinnaga selliseid mehi leiduma, eriti kui otsime mitte põhimeest vaid Sokule ja Veidemanile vahetust. MDorbek aga nihutada selgelt nr 2 peale, sellist kaitsva orientatsiooniga SG mängima. Ja siis muidugi korvi alla asendus Killingsworthile, selline PF/C, kes on korralik lauas, valdab selg ees mängu aga kelle arsenali kuuluvad ka kaugvisked.
Ma ütleks, et K-Kalevi mängu puhul pole põhjust komplekteeritust süüdistada. Koosseisude järgi peaks Cramo igal juhul 20-25-ga võitma. Pigem oli häälestuses küsimus. Samuti K-kalev muidugi tabas parimate päevade Tarva kombel. Samas ma ei heida seda ka väga ette, et alles viimasel veerandajal mängima hakati. Igal aastal saavad nii Cramo kui Rock väiksematelt mõne korra tappa või on lihtsalt hädas ja sama näeme ju ka VTBs. Lisaks on Cramol peale tänast veel sel aastal kolm mängu ees, neist esimene Himkiga. Kindlasti polnud Cramo motiveeritus karikamängudeks võrdne TTÜga.

Rossi esialgu koju ei saadaks, eriti mingi karikamängu põhjal. VTBs tegi ta hiljuti Astana vastu ju väga hea mängu. Pealegi polegi teda võetud mingiks põhitegijaks. Eks vaatame, kuidas ta Himki, Rapla, Pärnu ja VEFi vastu mängib. Küll aga nõustun, et korvi alla on kedagi raudselt juurde vaja.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

KalevRuus kirjutas:
nojah kirjutas:Eilset mängu ei näinud (aga kuna ühe mängu põhjal pole mõtet järeldusi teha), siis mina küll ei näe mingit põhjust Varrak lahti lasta. Meeskonna koosseis ja komplekteeritus ongi tänasel päeval niivõrd hõre ja tasakaalust väljas, et seal pole mingit imet, kui väikese Kaleviga hätta jäädakse. Jah K-Kalevis ei ole sellisel tasemel mehi nagu Boone, Freimanis või Arbet, ilmselt ka Sokk ja Veideman on individuaalselt seal kõigist üle aga üldises komplekteerituses küll Kalevil mingit edu ei ole. Mängib ikkagi meeskond, mitte mehed individuaalselt. Cramo seis ongi selline, et kuna on mõned individuaalselt head mängijad, siis heal päeval võidakse ka tugevamaid võita aga hästi koostatud nõrgemate satsidega hättajäämine ei ole absoluutselt mingi imeasi täna.
Aga olukord hakkab vist pakkuma ikkagi mõistlikku lahendust. Esmalt tuleks siiski ilmselt Ross kahjuks koju saata, tema asemele sarnaste omadustega mängija, kes on suuteline ka mängu juhtima (Ross, olgem ausad seda ei ole). St sarnane terav ja viskele orienteeritud kiire mees, kes on eelkõige PG aga suudab seal kõrval vajadusel ka SG positsioonis mängida. Turul peaks mõistliku hinnaga selliseid mehi leiduma, eriti kui otsime mitte põhimeest vaid Sokule ja Veidemanile vahetust. MDorbek aga nihutada selgelt nr 2 peale, sellist kaitsva orientatsiooniga SG mängima. Ja siis muidugi korvi alla asendus Killingsworthile, selline PF/C, kes on korralik lauas, valdab selg ees mängu aga kelle arsenali kuuluvad ka kaugvisked.
Ma ütleks, et K-Kalevi mängu puhul pole põhjust komplekteeritust süüdistada. Koosseisude järgi peaks Cramo igal juhul 20-25-ga võitma. Pigem oli häälestuses küsimus. Samuti K-kalev muidugi tabas parimate päevade Tarva kombel. Samas ma ei heida seda ka väga ette, et alles viimasel veerandajal mängima hakati. Igal aastal saavad nii Cramo kui Rock väiksematelt mõne korra tappa või on lihtsalt hädas ja sama näeme ju ka VTBs. Lisaks on Cramol peale tänast veel sel aastal kolm mängu ees, neist esimene Himkiga. Kindlasti polnud Cramo motiveeritus karikamängudeks võrdne TTÜga.

Rossi esialgu koju ei saadaks, eriti mingi karikamängu põhjal. VTBs tegi ta hiljuti Astana vastu ju väga hea mängu. Pealegi polegi teda võetud mingiks põhitegijaks. Eks vaatame, kuidas ta Himki, Rapla, Pärnu ja VEFi vastu mängib. Küll aga nõustun, et korvi alla on kedagi raudselt juurde vaja.
Mingites küsimustes me oleme põhimõtete tasandil ilmselt eriarvamuse, pole mõtet seda vaidlust jälle avada :) Aga mis Rossi puutub, siis viimane mäng ei ole sugugi kõige olulisem näitaja tema puhul. Seda ma ju ei näinudki. Asi on pigem just pikemaajalisem. Ehk ma pole kordagi seni välja öelnud, et Rossi peaks välja vahetama. Kuigi 80% tema mängudest on olnud selgelt ebaõnnestumised. Mina pidasin põhjendatuks, et uuele tasemele jõudnud mehele anname veidi rohkem aega kohanemiseks, sest tegelikult on tegemist andeka ja sümpaatse mängijatüübiga. Ehk mõistlik aeg kohanemiseks ongi ca aastavahetuseni. Tänase seisuga ma väidan, et ta ei ole ikkagi piisavalt hästi kohanenud. Ja võistkonna seisukohast vaadates - temaga sarnast mängijat on vaja küll, aga minu hinnangul mitte puhast nr 2 vaid sarnaste omadustega mängijad kes on nr 1 või vast veelgi parem, combo-guard, kes põhikohaga on mängujuht. Ross aga nr 1 rolli kuidagi välja ei mängi ja seda ei saa ka temast oodata/eeldada.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Jällegi, vastupidiselt laialtlevinud arvamusele, et kellegi kojusaatmine teeb mängu oluliselt paremaks (kui seal on mingid sisekliima küsimused, siis on teine asi), siis ei tee, keegi peab eelmise mehe töö ära tegema. Rossi probleem ongi tema rollimuutus võrreldes Tarvaga, Cramos on tal hoopis teine funktsioon täita. Lisaks veel ebaselge olukord rollijaotuses, mis on tulnud teise mängujuhi puudumisega, sest nii Ross, Veideman kui Dorbek on tugevamad SG positsioonil. Eestikatel pole suurt vahet, aga muidu küll. Samuti ei tahaks ma väita, et Ross teeb nõrgemat esitust, kui Škele möödunud hooajal. Kindlasti mitte, lihtsalt võrreldakse tema esitusi Tarva rivistuses praegusega ja siis on kõik kõvad järeldajad. Meeskonna mängu mõjutavad minu arvates kõige rohkem komplekteerimisel tekkinud lüngad, mis on kogu meeskonna rollijaotuse segi paisanud.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:Jällegi, vastupidiselt laialtlevinud arvamusele, et kellegi kojusaatmine teeb mängu oluliselt paremaks (kui seal on mingid sisekliima küsimused, siis on teine asi), siis ei tee, keegi peab eelmise mehe töö ära tegema. Rossi probleem ongi tema rollimuutus võrreldes Tarvaga, Cramos on tal hoopis teine funktsioon täita. Lisaks veel ebaselge olukord rollijaotuses, mis on tulnud teise mängujuhi puudumisega, sest nii Ross, Veideman kui Dorbek on tugevamad SG positsioonil. Eestikatel pole suurt vahet, aga muidu küll. Samuti ei tahaks ma väita, et Ross teeb nõrgemat esitust, kui Škele möödunud hooajal. Kindlasti mitte, lihtsalt võrreldakse tema esitusi Tarva rivistuses praegusega ja siis on kõik kõvad järeldajad. Meeskonna mängu mõjutavad minu arvates kõige rohkem komplekteerimisel tekkinud lüngad, mis on kogu meeskonna rollijaotuse segi paisanud.
Lihtsalt kellegi ära saatmine – antud juhul siis Rossi –, ei muudaks olukorda kindlasti paremaks, kuid eeldusel, et asendus on juba välja valitud, oleks see vähemalt minu jaoks igal juhul õige samm. Eelmisest hooajast on hea näide võtta, kui Hallik hakkama ei saanud ja meeskonda toodi Freimanis. Paranesid nii mängupilt kui ka tulemused. Nagu ma Rossi puhul olen siin juba korra välja toonud, pole vahet, kas ta mängib hästi/normaalselt (ehk siis eurosarjas) või halvasti (VTB-s), meeskonna edukust see otseselt ei mõjuta. VTB võidumängudes on ta keskmine punktisumma olnud halva visketabavuse juures 2.0, +/- näitaja, aga -3.8 (seejuures keskmine võidumarginaal on olnud +9). Rossi puhul ei saa rõhuda ka sellele, et ta mängib endale harjumatul positsioonil, sest mängujuhina satub ta tegutsema ikkagi üliharva, eriti viimasel ajal - seda positsiooni täidavad Sokk, Dorbek või Veideman.

Arvestades, kuidas Killingsworthile pole juba kaks nädalat suudetud adekvaatset asendajat leida, tundub, et hooaja alguse jutt sellest, kuidas eelarves on vahendeid veel ühe mängija palkamiseks, oli kas bluff või põhines väga optimistlikel eelarveprognoosidel (a la et äkki leitakse mõni sponsor lisaks).
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Selles mõttes ma olen vaimuga täiesti nõus, et lihtsalt ära saatmine, et mine ja siis vaatame edasi, mis võimalused turul on, nagu sisuliselt Killingsworthiga toimus, on Rossi puhul täiesti mõttetu. Seda ma kindlasti ei poolda. Aga Rossi väljavahetamine tüübilt veidi sobivama mängijaga ning seeläbi tagaliinis väike ülesannete ümberjagamine oleks päris ok lahendus. Aga muidugi sõltub sellest, kes asemele tuleb. Kui valikus on näiteks Skele vs Ross, siis ma eelistaks iga kell Rossi jätkamist, nii profiililt kui tasemelt on ta sobivam.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

No Marcoga oli selline asi, et 1 venemaa sponsor ütles, et kas lähevad nemad või läheb Marco minema ja siis saadeti minema mängija ja kõik.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 699
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

theundertaker kirjutas:No Marcoga oli selline asi, et 1 venemaa sponsor ütles, et kas lähevad nemad või läheb Marco minema ja siis saadeti minema mängija ja kõik.
See on nüüd küll väga huvitav info, on selle mingi reaalne taustalugu ka?
Vasta