Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Zog »

Siin oli vahepeal Varraku teemal huvitav diskussioon. Panen siis oma mõtted tema kohta ka kirja.

Kunagi ammu, kui ta Vucinic'i lahkudes pukki lükati, oli ta tõesti väga kogenematu, ja kui nüüd otse öelda siis teist samasugust läbi kukkumist nagu Kalev tol hooajal mina Eesti korvpallis ei mäleta. Ehk mõni Endeni juhitud meeskond... või siis see U20 koondise Luksemburgi tasemel esitus B-divisioni EM'il. Oma teise tulemise alguses oli ta ka veel suht ebakindel, ja tõepoolest, autoriteeti tal ei olnud. Väite kinnituseks viitan näiteks nii mõneglegi olukorrale, kus mõni isehakanud staarist võõrleegionär ei vaevunud time-out'i ajaks isegi tema juttu kuulama tulema... eriti paistis sellega silma McLeod. Samas, juba teise tulemise algusest peale oli kohe näha seda, et tema nägemus nüüdisaegsest korvpallist on õige, ja vähemalt teatud perioodideks suutis ta meeskonna väga hästi mängima panna.

Õige ruttu oli aga märgata arengut... ta muutus enesekindlamaks, time-out'ide ajal häälekamaks, intervjuude ajal otsekohesemaks. Praeguseks on need ajad kus ta pärast kaotusmängu kogu süü enda peale võtab ja nukra häälega räägib juttu a'la "no mis teha, elu on selline" möödas. Mina julgeks väita niimoodi, et praegusel hetkel on ta meeskonna mängulises ettevalmistuses absoluutne tipp, man-management'is on ta umbes sama hea nagu enamik selliseid "tugevaid keskmikke" treenerite seas, ja kui üldse mingeid nõrkusi otsima hakata, siis mulle tundub endiselt, et mängu ajal tehtud otsustes jääb ta ikkagi veel näiteks VTB liiga tipptreeneritele alla. Aga see kõik tuleb kogemustega... kui sa ikka oled 20 aastat neid tasavägiseid viimaseid minuteid tipptasemel lahendanud, siis on ju loogiline, et otsused tulevad keskeltläbi paremad.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

mulle tundub endiselt, et mängu ajal tehtud otsustes jääb ta ikkagi veel näiteks VTB liiga tipptreeneritele alla.
Jah, siin on point olemas. Ta võib tulla välja hea mänguplaaniga, kodutöö on tal kindlasti alati hästi tehtud, ma isegi ei kahtle, et teoreetiliselt on ta heal tasemel, aga ta püsib mängu käigus selle raames, kardab ette võtta muudatusi ja nii juhtubki, et mäng jookseb totaalselt kinni. Demarr siin utreeris minu seisukohti ja esitas neid nii, nagu tema tahtis, peaasi, et keegi Varraku ilmeksimatust kahtluse alla ei paneks. Mine ei oska mõõta, kui palju tal autoriteeti on, aga hirm seda kaotada paistab tal igast otsast välja. Varraku põhiline probleem on, et ta lausa pööraselt kardab, usaldab ainult neid mängijaid, kes midagi oma peaga ette ei võta ning iga mängija tehtud otsust käsitleb mässuna tema vastu, ei julge mängu ajal väljatöötatud plaani muuta, magab pidevalt maha vahetusi ja on valmis ennem surema, kui mängu käigus põhjalikult analüüsimata ja ainult intuitsioonile toetudes mingeid muudatusi ette võtab, sest äkki läheb midagi valesti. Need on noore treeneri probleemid, kuid sellisest mehest ei tule kunagi tipptreenerit.
Kasutaja avatar
GWallace
Kasutaja
Postitusi: 191
Liitunud: 09 Dets 2013, 18:57

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas GWallace »

Mina nii skeptiline Varraku kui peatreeneri võimekuse suhtes ei ole, kuid minu arvamuse kohaselt saaks temast kindlasti tippklassi abitreener, kes suudab pealikule nn musta töö ära teha. Sellest vaatevinklist vaadates, loodaks, et ta saab lähemal ajal enda karjääris võimaluse välisklubis abitreenerina töötada.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:
mulle tundub endiselt, et mängu ajal tehtud otsustes jääb ta ikkagi veel näiteks VTB liiga tipptreeneritele alla.
Jah, siin on point olemas. Ta võib tulla välja hea mänguplaaniga, kodutöö on tal kindlasti alati hästi tehtud, ma isegi ei kahtle, et teoreetiliselt on ta heal tasemel, aga ta püsib mängu käigus selle raames, kardab ette võtta muudatusi ja nii juhtubki, et mäng jookseb totaalselt kinni. Demarr siin utreeris minu seisukohti ja esitas neid nii, nagu tema tahtis, peaasi, et keegi Varraku ilmeksimatust kahtluse alla ei paneks. Mine ei oska mõõta, kui palju tal autoriteeti on, aga hirm seda kaotada paistab tal igast otsast välja. Varraku põhiline probleem on, et ta lausa pööraselt kardab, usaldab ainult neid mängijaid, kes midagi oma peaga ette ei võta ning iga mängija tehtud otsust käsitleb mässuna tema vastu, ei julge mängu ajal väljatöötatud plaani muuta, magab pidevalt maha vahetusi ja on valmis ennem surema, kui mängu käigus põhjalikult analüüsimata ja ainult intuitsioonile toetudes mingeid muudatusi ette võtab, sest äkki läheb midagi valesti. Need on noore treeneri probleemid, kuid sellisest mehest ei tule kunagi tipptreenerit.
Varrak on 33-aastane. Ta on alles kolmandat täishooaega peatreener. Tema kahe viimase hooaja saldo Euroopa ühes kõige tugevamas liigas on mikro-eelarve juures 17-25. Ja sa väidad juba nüüd, et sellisest mehest ei tule kunagi tipptreenerit?

Kui Varrak ei suuda mängu jooksul mänguplaani muuta, siis mille pealt tulid VTB-s näiteks need mitmedki võidud eelmisel hooajal, kui jäädi suurde kaotusseisu, kuid suudeti mäng lõpuks ikkagi enda kasuks pöörata?

Kas mitte näiteks Machadol ei olnud eelmisel hooajal üldise mänguplaani raames siiski suhteliselt vabad käed? Näiteks Gibsoniga võrreldes oli ta lihtsalt peajagu üle nii mänguoskustelt kui IQ-lt.

Minu sümpaatia kuulub Varrakule, hoolimata nii mitmestki puudusest, juba ainuüksi seetõttu, et Kalev viljeleb stiili, millest tõuseb kasu Eesti korvpallile tervikuna (sh koondisele). Kalev mängib kaasaegset, kiiret ja individuaalsel meisterlikkusel põhinevat korvpalli, mis paneb mängijaid tegutsema nende võimete piiril ja sunnib neid edasi arenema. Erinevalt igirivaalist, kelle praeguse peatreeneri ajastul on mäng olnud valdava osa ajast väga tugevalt allasurutud tempoga ja tuginenud peamiselt söötmise kaudu ideaalsete viskekohtade leidmisele.

Häid jõule.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

GWallace kirjutas:Mina nii skeptiline Varraku kui peatreeneri võimekuse suhtes ei ole, kuid minu arvamuse kohaselt saaks temast kindlasti tippklassi abitreener, kes suudab pealikule nn musta töö ära teha. Sellest vaatevinklist vaadates, loodaks, et ta saab lähemal ajal enda karjääris võimaluse välisklubis abitreenerina töötada.
Teema lõpetuseks, salle steitmendiga ma olen 100% nõus, ta ongi väga hea abitreener, mul ei ole tema vastu isiklikult midagi, kuid mind ajab vihale, kuidas ta peatreenerina mängu ajal põeb ja jätab olulisi otsuseid tegemata, aga see ongi abitreeneri mentaliteet juba.
Häid jõule kõigile :)
Pullu
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 26 Mai 2013, 10:33

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Pullu »

Milliseid otsuseid nüüd Varrak ei julge vastu võtta? Kui tal on satsis sisuliselt 7-8 meest, kelle peale loota. Kui kahel neist on kehv päev, peab ta hakkama saama ju 5 mehega. Usun, et ühelgi treeneril pole nii palju mune, et kui on punkt-punkt mäng, siis 4ndal veerandil pannakse näiteks Soo ja Olmre koos mängu. Pigem on asi ikka materjalis.
Oleks tal 12 meest, kes kõik suudaksid mängu lülituda ja olla meeskonnale kasulikud, küll ta siis ka vahetaks neid julgemini.
Näiteks eelmine aasta Machadole ju polnud väärt vahetust, ja ükskõik kuidas ta mänginud oli, igaljuhul mängis tema lõpuni välja, mitte ei pandud Dorbekut asju juhtima. Usun, et iga treener oleks samamoodi teinud.
Sellessuhtes vaadates Varraku eelarvet, materjali, taustapersonaali siis võiks öelda, et mees teeb ikka sitast saia. Ja mina usun, et tuleb kõva tegija Eesti korvpallile.
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons »

Ei saa ka aru, miks Varrakùt materdada? Mees teeb head tööd, usun et puht teoreetiliselt on mees täna Eesti parim! Võibolla praktikas juhtuvad mõned apsud, aga kellel ei juhtu? Kaldun arvama, et ka koondises oli Varrak kulissidetaga A ja B!?

Tänane Cramo on Arbeti ja noorema põlvkonna eestlaste meeskond - vähemalt siiani, keda toetavad legionäärid Boone ja Freimanis. Marco ja Rossi panus oli imeväike. Nüüd vaatame eestlasi, Arbet - teada tuntud mees/kogenuim/ka koondises, Veidekas kui vormis ja terve ka okey mees, Martin Dorbek ja Keedus, räägimata Soost ja Olmrest - kõik alles enda kohta otsivad pallurid ning Timmu, kes ei pidavat millegiga hakkama saama/aga saab ju küll ( okey, Machado saapad siiani küll suured, aga võrreldes koondise mängudega, on siiani ikka väga tubli!? Vaatame vtb-e seisu, 4/8 ehk 33 prossa ja jaanuaris veebruaris olulised mängud ees( loodame parimat! ), tõsi Fiba - 6 kaotust olid liig, samas korvide vahe vaid -25 ( koonise meestega mehitatud Rock nä. kaotas Juznõis ühe mängu suurema vahega!?, samas Juznõi pole teab mis Euroopa tippklubi!? ), suurim kaotus kodus Rishonile, mis kaotati ära viimase 2-3 minutiga. Eestis seespool täna Cramol puhtad paberid, viimati Kuressaares Rockiga taseme vahe!!!, kusjuures teps Kullamäe nuttis et Tartu olematu graafikuga on Rocki mehed omadega läbi???, mida Varrak peaks siis nüüd ütlema?, kusjuures Varrak saab meeskonnale anda vaid 3-päeva puhkust, sest juba 29 ja 30.12 mängud ja 3.01 taas ja mitte ainult mängud, vaid olulised mängud!
Siiralt loodan, et uued mehed, kui nad Tallinna jõuavad, annaks meeskonnale 2 väga head käiku juurd, aitaks oluliselt parandada eriti kaitsemängu ja et ka õnnefaktor uuel aastal veidigi meeskonda aitaks...kas nüüd just vtb play-offi, aga et võite tuleks umbes samapalju kui eelmine aasta ( vist oli 13? )
Täna eestist Varrakule asendajat leida? Kes??? Arvan, et mitte kedagi...
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Ei saa ka aru, miks Varrakùt materdada? Mees teeb head tööd, usun et puht teoreetiliselt on mees täna Eesti parim!
Ma ei oska ega viitsi "teoreetiliselt" jaurata aga minu jaoks on asi lihtne. eelmisel aastal tegi Varraku käe all olev klubi VTB-s väga hea hooaja. Punkt. Sel hooajal nii hästi läinud ei ole aga midagi väga ette heita ka ei saa. Eurosari lõppes küll nulliga aga ebaõnne oli ka kõvasti ja Ühisliigas on üldiselt mängitud oma võimete piirides.
Kokkuvõttes: tubli neli või vähemalt 3+
Krysver
Kasutaja
Postitusi: 504
Liitunud: 22 Jaan 2008, 11:15

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Krysver »

Selle Varraku kallal irisemise panen mina küll eestlasliku "maksimalismi" alla - alla kuldmedalite ja karikate ja ideaalsete treenerite/mängijate me ei hakka üldse rääkimagi. Ja see hetk on väga üürike kui kellegagi rahul ollakse, sest kui kord tipus olnu juba sammu tagasi annab, siis saab jälle edasi ilkuda. See ei käi ainult spordi kohta.
Varraku all näitab Kalev ikka väga head mängu (kusjuures selle aasta pilt on ilusam kui eelmise aasta oma, ainult tasemel lahendajatest jääb puudu). Loomulikult on nii mängus kui Varrakul ka puuduseid, aga kellel neid ei oleks.
Ross ei suutnud VTB tempoga minu hinnangul kohaneda. Seda mitte ainult kaitses või oma läbiminekutel, vaid ka otsuste vastuvõtmise kiiruselt, söödud alla jäid tihti hiljaks jne. jne.
Võibolla hooaja lõpuks oleks kohanenud, aga praegu küll ei näinud erilist arengut. Veidekas ja Dorbek tegutsevad palju parema kiirusega, isegi Sokk tegutseb Rossist kõrgema tempoga. Ja kui lisada tekkinud ebakindlus, siis on tal tõesti mõistlik klubi vahetada. Mängumees ta ju on, lihtsalt on talle vaja sobivamat tempot või varianti, kus pikalt aega kõrgema tempoga kohaneda.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

http://www.eurobasket.com/VTB-United-Le ... Josh-Boone" onclick="window.open(this.href);return false;

Häid jõule :roll:
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
Kasutaja avatar
Patrioot
Kasutaja
Postitusi: 1582
Liitunud: 28 Aug 2008, 17:44
Asukoht: Eesti

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Patrioot »


Eks oli ka arvata, et see päev ühel hetkel tuleb. Varrakust päris kahju, jõulud jälle rikutud.
"Siin ilmas pole midagi kindlat peale surma ja maksude".Benjamin Franklin
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

Boone'i lahkumine on juba mitu nädalat õhus olnud, nüüd siis meeskonna nimi ka teada.
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons »

Egert kirjutas:Boone'i lahkumine on juba mitu nädalat õhus olnud, nüüd siis meeskonna nimi ka teada.
linamäe ütles ka kuressaares, et pigem on lahkujaid...krt. kuidas need tulemised nii visad on? nüüd jälle vaja 2 eesliini meest.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Oh jah, aga loodame, et ta ei lähe minema, see ju mehe vaba valik ka, et kas tahab minna või ei.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

theundertaker kirjutas:Oh jah, aga loodame, et ta ei lähe minema, see ju mehe vaba valik ka, et kas tahab minna või ei.
Boone ju koguaeg rääkinud, et tuligi Kalevisse selleks, et paremasse klubisse edasi liikuda. Tema jaoks ilmselt no brainer.

Samas tundub, et vähemalt seekord on Kalevil lootust miskile väikesele kompensatsioonile, mitte nagu Killingsworthi puhul. Mitte et see midagi paremaks muudaks, aga ikkagi. Hapoelil raha probleemiks küll pole.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
Vasta