Eesti koondis.

Kõik Eesti koondisega seonduv
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas JukuNoorem »

Täpsustage palun, kes Poola koondise tugevaks muudavad?
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas KalevRuus »

Marcin Gortat, Maciej Lampe, Adam Waczynski...
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Egert »

Kodus saab ehk ühe võidu kätte Valgevene vastu.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas theundertaker »

No ma arvan, et saab ikka rohkem võite kui 1 ja ennustan et 4 võitu saame.
Kareem
Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 31 Okt 2015, 23:00

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Kareem »

theundertaker kirjutas:No ma arvan, et saab ikka rohkem võite kui 1 ja ennustan et 4 võitu saame.
Olles mõõdukalt optimistlikud ja eeldades, et sihime alagrupis teist kohta loeb palju, kelle vastu need 4 võitu tulevad. Edasi pääsevad (tulenevalt olümpia kvalifikatsiooniturniiri korraldamise iseärasusest) vaid alagruppide 4 paremat 2. koha meeskonda (tunamullu 6, välja jäi vaid Rumeenia). Selles arvestuses lähevad maha alagrupi viimasega peetud mängud. Eelmises kvalifikatsioonitsüklis pääses muide Venemaa kolmeses alagrupis üle noatera finaalturniirile, sest oskas kaotada Šveitsile. Itaaliaga mängiti 1:1. Poola võitis alagrupi ja kogus 5 võitu Saksamaa, Austria ja Luksemburgi üle. Kaks korda võideti Saksamaad, kaotati Austriale. Valgevene (oma alagrupi 3.) võitis kvalifikatsiooniturniiril kaks korda Taanit, kaotas Belgiale ja Makedooniale kõik mängud. Portugal (4.) sai kuus kaotust Gruusialt, Tšehhilt (Vesely ei mänginud) ja Ungarilt.

Puusalt tulistades ja eelmise valiktsükli ja EM põhjal - eeldame, et Poola võidab alagrupi, Eesti jääb teiseks, Valgevene kolmandaks ja Portugal viimaseks. Sel juhul peaks edasipääsuks tõenäoliselt piisama ühest võidust Poola üle (korvide vahe võiks meid isegi alagrupi võitjaks tõsta) ja kahest võidust Valgevene üle, mängud Portugaliga ei omaks tähtsust. Kahe võiduga läheb korvidelugemiseks. See on teooria :D
Viimati muutis Kareem, 23 Jaan 2016, 12:18, muudetud 1 kord kokku.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas theundertaker »

Saksamaa koondis tuleb siis 8 augustil eestisse mängima.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Kõik sõltub, missugused koosseisud kokku saadakse, paraku ka meeste vormist ja tervisest. Eesti puhul on probleemiks see, et neid, kes võiksid koondise uksele koputada, pole just palju. Palju sõltub sellest, kuivõrd motiveeritud on vanem põlvkond uueks tsükliks ja kuivõrd nad tervena püsivad, eriti see käib muidugi Kanguri kohta, aga kui eelmisest põhituumikust keegi välja langeb, pole talle asendust nii kerge leida. Nende best before, mis eelmise tsükli ajal oli tipus, hakkab pigem vaikselt alla käima. Lisaks keskmängijale on nõrk koht ka mängujuhtimine. Veideman, SSVene ja mööndustega STSokk ongi järgmiste generatsioonide panus koondisse, kes suudavad Euroopa tasemel panustada + veel mõned pigem rollimängijad nagu Keedus või M.Dorbek. Ühtegi märkimisväärsemat uut tulijat vähemalt selles tsüklis ma silmapiiril küll ei näe. Iseenesest alagrupp on muidugi mängitav, kui suudetakse võita 1XPoola ja 2XValgevene ja Portugal (no pole kindel, et Portugal kolmandaks ei tule), siis peaks edasipääs olema garanteeritud, aga see eeldab, et tuumik on rivis, vormis ja terve.
SirCharles
Kasutaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Nov 2013, 20:37

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas SirCharles »

vaim564 kirjutas:Kõik sõltub, missugused koosseisud kokku saadakse, paraku ka meeste vormist ja tervisest. Eesti puhul on probleemiks see, et neid, kes võiksid koondise uksele koputada, pole just palju. Palju sõltub sellest, kuivõrd motiveeritud on vanem põlvkond uueks tsükliks ja kuivõrd nad tervena püsivad, eriti see käib muidugi Kanguri kohta, aga kui eelmisest põhituumikust keegi välja langeb, pole talle asendust nii kerge leida. Nende best before, mis eelmise tsükli ajal oli tipus, hakkab pigem vaikselt alla käima. Lisaks keskmängijale on nõrk koht ka mängujuhtimine. Veideman, SSVene ja mööndustega STSokk ongi järgmiste generatsioonide panus koondisse, kes suudavad Euroopa tasemel panustada + veel mõned pigem rollimängijad nagu Keedus või M.Dorbek. Ühtegi märkimisväärsemat uut tulijat vähemalt selles tsüklis ma silmapiiril küll ei näe. Iseenesest alagrupp on muidugi mängitav, kui suudetakse võita 1XPoola ja 2XValgevene ja Portugal (no pole kindel, et Portugal kolmandaks ei tule), siis peaks edasipääs olema garanteeritud, aga see eeldab, et tuumik on rivis, vormis ja terve.
Mina ei heidaks Kangurile midagi ette kui ta otsustaks mitte koondisega liituda . Põhjused :

- Tervis , vanad vigastused , liigne koormus seljale .
- Mees peab peret toitma ja raha tuleb klubikorvpallist , mitte ükski kriitik siit ei toeta tema peret kui koondisetsükkel peaks ta seljale põntsu panema ja seetõttu ei peaks ta lepingut teenima .
- Midagi ei saaks öelda ka negatiivselt peatreener Tiit Sokk , sest tema otsustas samadel põhjustel koondist mitte esindada 29a juba .

Aga Kangur on meile väga väärtuslik mees . Teiste mitte osalemist väga ei usuks .

2016 ehk peale M. Dorbeki ja Rauno Nurgeri keegi uksele ei koputa , aga 2017 kui keegi nendest pikast noorte hordidest , kes on läinud välismaale uksele juba ei koputa , siis oleks samas kummaline , sinna ikkagi 2 a .
SirCharles
Kasutaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Nov 2013, 20:37

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas SirCharles »

Siinkohal võikski algatada arutelu uuesti ,et kuna on järjekordselt lootus pääseda EM le , siis MIKS MITTE REAALSELT MÕELDA nüüd lõpuks ühe pika kodustamisele .

http://www.ohtuleht.ee/714358/kas-eesti ... ile-vedada" onclick="window.open(this.href);return false;

Ma tean paljude hulgas see meelehärmi tekitab , aga see on reaalsus . Me vajame keskmängijat , meil omal ei ole seda meest võtta , teised kasutavad . Maalm ei ole enam selline nagu see oli kasvõi 15- 20 a tagasi .
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

SirCharles kirjutas:Siinkohal võikski algatada arutelu uuesti ,et kuna on järjekordselt lootus pääseda EM le , siis MIKS MITTE REAALSELT MÕELDA nüüd lõpuks ühe pika kodustamisele .

http://www.ohtuleht.ee/714358/kas-eesti ... ile-vedada" onclick="window.open(this.href);return false;

Ma tean paljude hulgas see meelehärmi tekitab , aga see on reaalsus . Me vajame keskmängijat , meil omal ei ole seda meest võtta , teised kasutavad . Maalm ei ole enam selline nagu see oli kasvõi 15- 20 a tagasi .
On kurioosne, et sina, kes sa pooldad meistriliigas võõrmängijate kvoodi kehtestamist, soovid näha koondises kodustatud mängijat.

Isiklikult olen sellele kategooriliselt vastu. Koondis ei tohiks olla äri tegemise koht, s.t anname mõnele ameeriklasele/aafriklasele passi, mis hõlbustab tal oluliselt Euroopa väljakutele tööd leida. See, et suur osa teisi riike nii käitub, on kõige madalama taseme argument. Pealegi, (1) Eesti riigi jäikade kodakondsusreeglite tõttu ei saaks see ettevõtmine nagunii teoks; (2) lähema 2-3 aasta jooksul on koondise uksele koputamas kaks reaalselt tsentrimõõtu ja tegu eestlast, Mitt ja Tass.
villu123
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 05 Mai 2007, 00:29
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas villu123 »

Võib-olla olen vanamoeline noor aga ei meeldiks kui Eestil oleks kodustatud mängija, klubikorvpallis ei ole tõesti vahet mitu välismaalast on, aga koondises näha ei tahaks, ennem oleksin kaotusi valmis nägema :D !
SirCharles
Kasutaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Nov 2013, 20:37

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas SirCharles »

Uhhuu kirjutas:
SirCharles kirjutas:Siinkohal võikski algatada arutelu uuesti ,et kuna on järjekordselt lootus pääseda EM le , siis MIKS MITTE REAALSELT MÕELDA nüüd lõpuks ühe pika kodustamisele .

http://www.ohtuleht.ee/714358/kas-eesti ... ile-vedada" onclick="window.open(this.href);return false;

Ma tean paljude hulgas see meelehärmi tekitab , aga see on reaalsus . Me vajame keskmängijat , meil omal ei ole seda meest võtta , teised kasutavad . Maalm ei ole enam selline nagu see oli kasvõi 15- 20 a tagasi .
On kurioosne, et sina, kes sa pooldad meistriliigas võõrmängijate kvoodi kehtestamist, soovid näha koondises kodustatud mängijat.

Isiklikult olen sellele kategooriliselt vastu. Koondis ei tohiks olla äri tegemise koht, s.t anname mõnele ameeriklasele/aafriklasele passi, mis hõlbustab tal oluliselt Euroopa väljakutele tööd leida. See, et suur osa teisi riike nii käitub, on kõige madalama taseme argument. Pealegi, (1) Eesti riigi jäikade kodakondsusreeglite tõttu ei saaks see ettevõtmine nagunii teoks; (2) lähema 2-3 aasta jooksul on koondise uksele koputamas kaks reaalselt tsentrimõõtu ja tegu eestlast, Mitt ja Tass.
Mul on suur rõõm ,et Sul on hea mälu , see näitab ,et sa ei joo , sa teed sporti ja oled eluterve Riigikodanik .

Klubikorvpall on rikaste meeste hobi , klubikorvpall ei ole kindlasti äri , küll on seda teatud tasemel klubijalgpall .

Jah ma toetan seda ,et neid murjameid ei oleks siin klubikorvpallis liigapalju ( loe liiga palju ) , sest siinkohal ma tunnen muret oma kodumaa noorte poiste pärast . Küsimus ei ole ,et need meie omad noored on alati kehvemad . Nad teatud mõttes , teatud vanuses äkki ongi , aga neile tuleb ka võimalust anda , sest muidu puudub järelkasv . Ühesõnaga ma ei soovi ,et see balanshh läheks väga välismaalaste poole kaldu .

Seal on muid aspekte :

- eestlase hiljem väljaarenenud geenid , vahele jääb tühimik
- kui mängija teatud vanuses mängida ei saa ja pinki soojendab , siis pingil ta ei arene , vaid areneb ikka mängides .

Treenerite seisukoht ,et klubi juhtkond nõuab ja juhtkonnalt nõuavad sponsorid , sisimas mõistan , aga eestlasena , ütlen ,et ära mine siis KML treeneriks , kui Sul puudub eestlase süda ja sa üldse ei julge noori kasutada . ( Tahtsin räigemalt väljendada , aga admin kustutaks teksti aj poleks viisakas ka ) .

Mis puutub koondisesse keskmängija kodustamisse , siis :

1. Meil ei ole ju mitte ühtegi tsentrit , mitte ühtegi meest ei ole . Kas sa mõistad seda ? Kuidas sa mängid korvpalli ilma tsentrita ?
2. Mulle meeldib ka selline maailm nagu see oli 1950 - 1975 , ma ei pea silmas NSVL i , aga täna on teistsugune maailm . Mulle ei meeldi ka MOSLEMITEST pagulased , sest nad on enamjaolt ( loe ENAM... ) , omakasupüüdlikud mittetöötavad " pudrulojused " , aga selles va k..di sotsiialdemokraatlikus Maailmas me neist päris 0 ga ei pääse .
3. EV saab alati anda erandkorras kodakondsuse , muidugi need s..tapeadest poliitikud kardavad , et äkki sportlane teeb jälle Kivimäge või Malloryt , aga nii ei saa asja ajada kui sul kogu aeg .. k..i püksis on .

Meil on lihtsal vaja seda meest , thats it .
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas KalevRuus »

2016 ehk peale M. Dorbeki ja Rauno Nurgeri keegi uksele ei koputa , aga 2017 kui keegi nendest pikast noorte hordidest , kes on läinud välismaale uksele juba ei koputa , siis oleks samas kummaline , sinna ikkagi 2 a .
Kahe aasta jooksul ei koputa neist keegi veel kusagile, ehk viie aasta pärast. Või siis koputavad b-koondise uksele nagu kaks aastat tagasi Laane või Paasoja.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Rio »

Ka mina olen selle vastu ja ei huvita , et teised nii teevad ja Pabenko aitas meid omal ajal NSVL meistriks.
Las multikulti jäägu klubikorvpalli juurde, kui jääme pikkuses alla siis peame selle kiiruse ja osavusega kompenseerima.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

KalevRuus kirjutas:
2016 ehk peale M. Dorbeki ja Rauno Nurgeri keegi uksele ei koputa , aga 2017 kui keegi nendest pikast noorte hordidest , kes on läinud välismaale uksele juba ei koputa , siis oleks samas kummaline , sinna ikkagi 2 a .
Kahe aasta jooksul ei koputa neist keegi veel kusagile, ehk viie aasta pärast. Või siis koputavad b-koondise uksele nagu kaks aastat tagasi Laane või Paasoja.
Mitt on kahe aasta pärast 20, Tass ja Treier jõuavad selle eani kolme aasta pärast. Väita, et nad ei võiks selles vanuses juba A-koondises figureerida – eriti arvestades nende füüsilisi eeldusi ja oskusi –, on liiga kategooriline, kui mõelda, et Vene oli koondises juba 19-aastaselt ning Veideman kahekümneselt.
Vasta