Eesti koondis.

Kõik Eesti koondisega seonduv
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Kris »

Mina pooldaks keskmängija "kodustamist" kui oleks sobiv mängija. Selline kellel seos Eestiga olemas (pikalt siin mänginud), ja oleks ka piisava tasemega et temast oleks suurt kasu. Hetkel ei ole ühtegi mängijat kes nendele "nõudmistele" vastaks. Ja võibolla isegi hea et praegu pole keda niiviisi tuua - loodetavasti suudavad noored piisavalt areneda vajaliku taset näidata. Lähitulevikus loodan Nurgeri peale, kuigi puhas tsenter pole (parandage kui eksin, kindlasti paljud siin oskavad paremini rääkida), aga tuleb temaga hakkama saada.

Loos on hea. Kõige tähtsam et tugevamast asetusest saadi üks sobivamaid vastaseid. Nagu juba mitmelpool öeldud - kui siit edasi ei pääse, siis me lihtsalt pole piisavalt head et jõuda finaalturniirile. Nii lihtne see ongi.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas KalevRuus »

Mis puutub koondisesse keskmängija kodustamisse , siis :

1. Meil ei ole ju mitte ühtegi tsentrit , mitte ühtegi meest ei ole . Kas sa mõistad seda ? Kuidas sa mängid korvpalli ilma tsentrita ?
2. Mulle meeldib ka selline maailm nagu see oli 1950 - 1975 , ma ei pea silmas NSVL i , aga täna on teistsugune maailm . Mulle ei meeldi ka MOSLEMITEST pagulased , sest nad on enamjaolt ( loe ENAM... ) , omakasupüüdlikud mittetöötavad " pudrulojused " , aga selles va k..di sotsiialdemokraatlikus Maailmas me neist päris 0 ga ei pääse .
3. EV saab alati anda erandkorras kodakondsuse , muidugi need s..tapeadest poliitikud kardavad , et äkki sportlane teeb jälle Kivimäge või Malloryt , aga nii ei saa asja ajada kui sul kogu aeg .. k..i püksis on .

Meil on lihtsal vaja seda meest , thats it .
1. No meil pole ka tipptasemel mängujuhti, mis teha? Tuleb mängida nendega, kes on.
2. See jutt läheb teemast juba täiesti mööda.
3. Minu jaoks pole EV kodakondsus mingi paberitükk, mida lihtsalt erandkorras anda.

Aga tegelikult pole probleem ju ainult keskmängijas. Küsimus on selles, et terve rida koondise põhimehi on vanuses, kus nad 2-3 aasta jooksul loobuvad või langevad selgelt oma tasemes. Ja väga vähe on mängijaid, kes võiksid neid paari aasta pärast asendada. Noori ja andekaid mängijaid on - aga mitte selliseid kelle puhul võiks öelda, et kolme aasta pärast on nad suure tõenäosusega koondise põhiviisikus. Kui vaidled vastu, too konkreetsed nimed ja põhjenda.
Kareem
Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 31 Okt 2015, 23:00

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Kareem »

SirCharles kirjutas: - Midagi ei saaks öelda ka negatiivselt peatreener Tiit Sokk , sest tema otsustas samadel põhjustel koondist mitte esindada 29a juba .
Veidi teemast välja... 1996. aasta sügisel pärast Kreeka-aastaid liitusid Kuusmaa ja Sokk "Kaleviga" ning mõlemad esindasid Eesti koondist 1996/1997 allesjäänud viies (1997) EM-valikmängus Inglismaa, Portugali, Venemaa, Läti ja Saksamaaga. Tiit Sokk naasis 1997 sügisel Kreekasse, kus lõpetas vana puusavigastuse tõttu poole pealt hooaja ja karjääri. Kuusmaa jäigi koondist esindama ja pani "Eestimaa ketsid" varna alles 35-aastaselt. No hard feelings! :)

Peatreener on kodustamise ideed toetanud juba 6 aastat, aga seis on sama nagu 2010. Esiteks meie kodakondsusseadus ei lase passi pihku pista a la Balkanimaad, Gruusia jne, teiseks paistab huvilistest nappus olevat, kolmandaks võib arvestada vastuseisuga. Ameeriklastest on vist Cusworth ja Ross ainsad olnud, kes rääkinud võimalusest Eestit esindada. Vastuseisus poleks midagi uut, sama koges Salumest juba 1989. aasta sügisel. Olen olnud "mittepatrioot", ses mõttes, et Abeljanov, Karavajev ja Babenko olid alati omad. Kui leitakse sobiv mängija, kes on nõus ennast Eestiga siduma, senisest kodakondsusest loobuma - miks mitte! Valitsuse seisukoht eriliste teenete eest kodakondsuse andmist peale Kivimäe juhtumit on teatavasti eitav, seega kodanikukssaamine kerge olema ei saa. Aserbaidžaani praktikat, et koondise hingekirjas oli 4-5 kohaliku passiga kodustatud mängijat (kellest 1 üles anti) ma ei toeta.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas KalevRuus »

Mitt on kahe aasta pärast 20, Tass ja Treier jõuavad selle eani kolme aasta pärast. Väita, et nad ei võiks selles vanuses juba A-koondises figureerida – eriti arvestades nende füüsilisi eeldusi ja oskusi –, on liiga kategooriline, kui mõelda, et Vene oli koondises juba 19-aastaselt ning Veideman kahekümneselt.
Veidekas oli 17-18 aastasena Tarva põhiviisikus ja vähemalt samal tasemel kui mitmed praegused 21-23 aastased nn tulevikulootused. Vene jõudis üsna noorena Zalgirise põhikooseisu ning pisut varem - kui mälu ei peta - mängis edukalt noorte Euroliiga Final Fouris. Sinu nimetatud poistel pole esialgu veel midagi kõrvale panna. See, et pääsetakse nimeka välismaa klubi noortesatsi, ei ole veel mingi näitaja.
Või võtame näiteks Eestis mängivatest kuttidest Karl-Martin Kase Pärnu satsist. Andekas vend, hiljuti tegi võimsa dongi mingis mängus.Vanust 20, pikkust 207. Aga kogub 13 minutiga seni pisut alla kolme punkti ja kolme laua mängus. OK, eestlastest pikad arenevad aeglaselt jne. Aga, et ta oleks kolme aasta pärast koondises tegija, peaks ta juba praegu koguma vähemalt 7-8 punkti ja lauda per mäng.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Kris »

KalevRuus kirjutas:Küsimus on selles, et terve rida koondise põhimehi on vanuses, kus nad 2-3 aasta jooksul loobuvad või langevad selgelt oma tasemes. Ja väga vähe on mängijaid, kes võiksid neid paari aasta pärast asendada. Noori ja andekaid mängijaid on - aga mitte selliseid kelle puhul võiks öelda, et kolme aasta pärast on nad suure tõenäosusega koondise põhiviisikus.
Mina nii mustades toonides ei näe.

Loodan et Kurbas pole veel oma lae leidnud (võibolla olen liiga optimistlik), temast näeksin just Arbetile asendust. Samad sõnad Vene kohta. Tagamängijatest loodan et Veideman ja S. Sokk kestavad vähemalt 5-6 aastat sellel tasemel, ehk ka rohkem. Pikkadega on raskem - kõikidel viimastel aastatel põhiraskust näidanud mängijatel vanust koguneb, ja pole ka kiiret põlvkondade vahetust. Aga tuleb hakkama saada.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Rio »

Tuletage meelde miks Sokk ei mänginud 93 a Em-l ? Vigastus ?
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Kris »

KalevRuus kirjutas:.
Või võtame näiteks Eestis mängivatest kuttidest Karl-Martin Kase Pärnu satsist. Andekas vend, hiljuti tegi võimsa dongi mingis mängus.Vanust 20, pikkust 207. Aga kogub 13 minutiga seni pisut alla kolme punkti ja kolme laua mängus. OK, eestlastest pikad arenevad aeglaselt jne. Aga, et ta oleks kolme aasta pärast koondises tegija, peaks ta juba praegu koguma vähemalt 7-8 punkti ja lauda per mäng.
Olen ise lootnud ka temast rohkemat. Just puhtalt sellepärast et mõned aastat tagasi tegi noortekoondises ilusaid numbreid.

Teab keegi temast rohkem rääkida? Niivähe kui tema mängu Pärnu eest KML näinud olen siis pole just väga kindla mulje jätnud, ja rohkem suur äär kui tsenter. Parandage kui eksin. Küsimus nendele kes meie noortest rohkem teab - mida temalt oodata? 20 aastasena pole enam päris poisike. Tuleb lihtsalt lasta meeste mängus karastuda, ja loota et jõuab järgmisele tasemele? Või on natuke ülekohtune loota temast koondise seisukohalt arvestavat mängumeest?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

KalevRuus kirjutas:
Mitt on kahe aasta pärast 20, Tass ja Treier jõuavad selle eani kolme aasta pärast. Väita, et nad ei võiks selles vanuses juba A-koondises figureerida – eriti arvestades nende füüsilisi eeldusi ja oskusi –, on liiga kategooriline, kui mõelda, et Vene oli koondises juba 19-aastaselt ning Veideman kahekümneselt.
Veidekas oli 17-18 aastasena Tarva põhiviisikus ja vähemalt samal tasemel kui mitmed praegused 21-23 aastased nn tulevikulootused. Vene jõudis üsna noorena Zalgirise põhikooseisu ning pisut varem - kui mälu ei peta - mängis edukalt noorte Euroliiga Final Fouris. Sinu nimetatud poistel pole esialgu veel midagi kõrvale panna. See, et pääsetakse nimeka välismaa klubi noortesatsi, ei ole veel mingi näitaja.
Või võtame näiteks Eestis mängivatest kuttidest Karl-Martin Kase Pärnu satsist. Andekas vend, hiljuti tegi võimsa dongi mingis mängus.Vanust 20, pikkust 207. Aga kogub 13 minutiga seni pisut alla kolme punkti ja kolme laua mängus. OK, eestlastest pikad arenevad aeglaselt jne. Aga, et ta oleks kolme aasta pärast koondises tegija, peaks ta juba praegu koguma vähemalt 7-8 punkti ja lauda per mäng.
1. Veideman tegi oma läbimurdehooaja 19-aastaselt, kui ta Tarvaga hõbedale tuli ja seal põhimees oli. Enne seda oli ta meistriliigas mänginud vaid ühe hooaja ja sedagi Kuremaa särgis. Ühtlasi märkuseks, et tegemist oli masuhooajaga.

2. Jah, Vene kuulus 19-aastaselt Zalgirisse, kuid oli seal statisti rollis – pealegi olid Zalgirisel tol ajal majandusraskused –, järgmised hooajad veetis ta aga Leedu väikeklubides.

3. Ma ei käinud Tassi & co-d niisama välja, vaid hinnangu aluseks on mulje, mis on jäänud pikemaajaliselt noortekoondisi ja –lootusi jälgides. Eks lähiaastad näita, kas nad neid ootusi ka õigustavad. Julgen väita, et noor Kullamäe võiks oskustelt juba praegu koondisesse kuuluda. Ta on tehnikalt ja loovuselt minu jaoks TOP 3 tagamängija Eestis (koos Veidemani ja Timmuga). Lihtsalt liha pole veel üldse luudel.

4. Karl-Martin Kask ja andekas vend? Pole viset, pole pallikäsitlust, pole loovust. Ta on üksnes keha. Ta ei ole prospekt isegi pikkade põua kontekstis.
Kris
Kasutaja
Postitusi: 1954
Liitunud: 24 Aug 2010, 14:34

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Kris »

Uhhuu kirjutas:Julgen väita, et noor Kullamäe võiks oskustelt juba praegu koondisesse kuuluda. Ta on tehnikalt ja loovuselt minu jaoks TOP 3 tagamängija Eestis (koos Veidemani ja Timmuga). Lihtsalt liha pole veel üldse luudel.
Saan õigesti aru et noor Kullamäe on nr2 positsioonil mängija nagu ta isagi?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Kris kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Julgen väita, et noor Kullamäe võiks oskustelt juba praegu koondisesse kuuluda. Ta on tehnikalt ja loovuselt minu jaoks TOP 3 tagamängija Eestis (koos Veidemani ja Timmuga). Lihtsalt liha pole veel üldse luudel.
Saan õigesti aru et noor Kullamäe on nr2 positsioonil mängija nagu ta isagi?
Minu hinnangul on ta hetkel kõige lähedasem vaste combo guard`ile Eesti korvpallis. Ta on küll veidi rohkem number kaks kui üks, kuid teda kasutatakse ka väga palju mängujuhi positsioonil ning ta ilmutab antud kohale vajalikku organiseerimisoskust.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas theundertaker »

Lähi paaril aastal võiks Kullamäe juba mujale meeskonda minna mängima, et veel edasi areneda.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Kullamäe teemal.

See on meistriliiga tasemel ainus videojäädvustus sellest hooajast, kel huvi vaadake alates 17. minutist, kui ta mängu sekkub (#4):

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/kml ... d=73013301" onclick="window.open(this.href);return false;
SirCharles
Kasutaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Nov 2013, 20:37

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas SirCharles »

KalevRuus kirjutas:
Mis puutub koondisesse keskmängija kodustamisse , siis :

1. Meil ei ole ju mitte ühtegi tsentrit , mitte ühtegi meest ei ole . Kas sa mõistad seda ? Kuidas sa mängid korvpalli ilma tsentrita ?
2. Mulle meeldib ka selline maailm nagu see oli 1950 - 1975 , ma ei pea silmas NSVL i , aga täna on teistsugune maailm . Mulle ei meeldi ka MOSLEMITEST pagulased , sest nad on enamjaolt ( loe ENAM... ) , omakasupüüdlikud mittetöötavad " pudrulojused " , aga selles va k..di sotsiialdemokraatlikus Maailmas me neist päris 0 ga ei pääse .
3. EV saab alati anda erandkorras kodakondsuse , muidugi need s..tapeadest poliitikud kardavad , et äkki sportlane teeb jälle Kivimäge või Malloryt , aga nii ei saa asja ajada kui sul kogu aeg .. k..i püksis on .

Meil on lihtsal vaja seda meest , thats it .
1. No meil pole ka tipptasemel mängujuhti, mis teha? Tuleb mängida nendega, kes on.
2. See jutt läheb teemast juba täiesti mööda.
3. Minu jaoks pole EV kodakondsus mingi paberitükk, mida lihtsalt erandkorras anda.

Aga tegelikult pole probleem ju ainult keskmängijas. Küsimus on selles, et terve rida koondise põhimehi on vanuses, kus nad 2-3 aasta jooksul loobuvad või langevad selgelt oma tasemes. Ja väga vähe on mängijaid, kes võiksid neid paari aasta pärast asendada. Noori ja andekaid mängijaid on - aga mitte selliseid kelle puhul võiks öelda, et kolme aasta pärast on nad suure tõenäosusega koondise põhiviisikus. Kui vaidled vastu, too konkreetsed nimed ja põhjenda.

1. Mängujuht on meil olemas , mis tasemel ta on see teine teema , aga näiteks ta sobib superklubi Kalev/Cramole ja on siin põhimängujuhiks . Keskmängijat MEIL AGA EI OLE ÜLDSE .
2. Miks ta ei puutu , puutub küll ja mitme külje pealt .
3. Ma ka ei soovi EV kodakondsuse andmist igaühele , ometi on see juba meie kõigepoolt valitud poliitikute poolt antud sellistele mõrudatele isikutele nagu Yana Toom , Sm . Dressen , jne . Samas mul ei oleks küll midagi selle vastu , kui see paber antaks sellisele mehele keda Kareem nimetas nagu B. Cusworth , no tema oli igati väärt mängumees ja härrasmees pealekauba . Loomulikult tuleb mõelda ja kaaluda , kellele seda anda ja kes värvata , ega me ei pista seda paberit esimesele laevalt mahatulijale pihku .

Ma ei usu ,et 2015 a Riias mänginud meestest loobuvad olulised mehed , ? on muidugi Kristjani kohal , vigastuste aldis selg + kohaliku meedia **** hoiak tema suhtes , aga spordimehena on ta sellest vist juba üle saanud . Muidugi on oht ,et kui loobub Kristjan , siis loobuvad ka Gregor ja Janar , aga ma ei näeks veel tonti .

Sellest Sinu mõtteterast saan aru , kui meil ikka esiviisikust 1-2 loobub , siis tõesti poleks mõtet isegi mõelda kellegi kodustamisele , vaid siis oleks mõtet kellegi noorele anda krediiti , et ta saaks tulevikuks tippturniiri kogemust .

Mul on tuliselt kurb ja kahju ,et ma pole kursis nimeliselt kõikide noorte tulevikulootustega detailselt ja see on puhtalt minu isiklik probleem ja seetõttu ma ei oska ka nimetada peast , kes võiks olla see kõige lootustandvam päikesekiir , samas selles vanuses võivad muutused toimuda kiirelt nii-et see , kes täna on nr. 1 võib ülehomme olla nr. 3

Aga küll Hr. Uhuu seletab Sulle , kes just see õige mees uksele koputamas on .

Lp Hr. Kalev Ruus ,

Vot selles küll Teie ei tule mind kritiseerima ,et minu kommentaarid ei ole argumenteeritud .
Ma ise vihkan mölisejaid ,kes ajavad möla lihtsalt niisama .
Kena laupäeva jätku
SirCharles
Kasutaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Nov 2013, 20:37

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas SirCharles »

Rio kirjutas:Tuletage meelde miks Sokk ei mänginud 93 a Em-l ? Vigastus ?
Põhipõhjus ei olnud kindlasti vigastus . Otsest vigastust ei olnud , pikast hooajast oli tarvis midagi ravida , aga main point oli , et ta mängis Kreeka Klubis nn " kodustatud kreeklasena " , kui ta oleks tulnud nüüd Eesti koondisesse eestlasena oleks see klubile tekitanud probleeme . Jah tal oli valida raha või süda , aga teda ei saa otseselt süüdistada , ta on aastaid hiljem seda põhjendanud ka ,et kes oleks tulnud ja mu perele siis leiva lauale toonud , tal oli tippkorvpallis jäänud veel mõned aastad ja pere tulevik tuli kindlustada .

Nii kõva mees ta ei olnud kui Müürsepp , keda ka ei tahetud ära lasta Ivkovici poolt ,aga kes eiras klubi soove , aga Müür pole Sokk ja Sokk pole Müür . Täiesti erinevad inimesed .
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas KalevRuus »

1. Veideman tegi oma läbimurdehooaja 19-aastaselt, kui ta Tarvaga hõbedale tuli ja seal põhimees oli. Enne seda oli ta meistriliigas mänginud vaid ühe hooaja ja sedagi Kuremaa särgis. Ühtlasi märkuseks, et tegemist oli masuhooajaga.

2. Jah, Vene kuulus 19-aastaselt Zalgirisse, kuid oli seal statisti rollis – pealegi olid Zalgirisel tol ajal majandusraskused –, järgmised hooajad veetis ta aga Leedu väikeklubides.

3. Ma ei käinud Tassi & co-d niisama välja, vaid hinnangu aluseks on mulje, mis on jäänud pikemaajaliselt noortekoondisi ja –lootusi jälgides. Eks lähiaastad näita, kas nad neid ootusi ka õigustavad. Julgen väita, et noor Kullamäe võiks oskustelt juba praegu koondisesse kuuluda. Ta on tehnikalt ja loovuselt minu jaoks TOP 3 tagamängija Eestis (koos Veidemani ja Timmuga). Lihtsalt liha pole veel üldse luudel.

4. Karl-Martin Kask ja andekas vend? Pole viset, pole pallikäsitlust, pole loovust. Ta on üksnes keha. Ta ei ole prospekt isegi pikkade põua kontekstis.
1. Vaatasin järgi - Veideman tegi läbimurdehooaja siiski 18-aastaselt. Ta on sündinud 01.10.1991. Aga see selleks.
2. Vene - oli statist või mitte aga treenis ja mängis siiski tippklubis. 19-aastasena.
3. Muidugi on Tass ja Co talendikad. Nagu ka Kotsar, Tamm ja paljud teised. Mina vaidlesin vastu lihtsalt seisukohale, et need välismaale läinud noormängijad on paari aasta pärast juba koondises ja sealjuures kandvas rollis.
Noor Kullamäe on talent muidugi aga lause, et muidu on Eesti TOP 3 tagamängija seas, ainult liha pole luudel, kõlab umbes nii, et ka Raap on läbiminekute ja sööduoskuse järgi Eesti TOP 3 tagameeste hulgas, lihtsalt visata ei oska.
4. Kaske pole väga palju näinud sest pole pärnakas aga ma ei näe põhjust, miks tast ei võiks selline Allingu tasemel vend tulla. Nagu sa isegi ütled, raam on olemas.
Vasta