Eesti korvpalli tulevik/lootused

Kõik Eesti koondisega seonduv
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Ma olen liiga noor, et omada analüütilist mälestuspilti Makkest ja Ärmpalust enne seda, kui nad USA-sse siirdusid. Mina tunnen neid kui mängijaid, kel oli väljakul raskusi enda füüsilise kehtestamisega ning kes paistsid silma piiratud ründearsenaliga (Makke kompenseeris seda küll kuldse keskpositsiooniviskega). Ärmpalul olid fantastilised füüsilised eeldused, kuid korvpallurigeeniga teda minu meelest küll õnnistatud polnud: ta oli väljakul igas mõttes pehmo. Mul jääb seega vaid üle uskuda, et enne USA-sse lahkumist oli tegemist tõeliste talentidega. Teini ja Ilveri puhul on mul üldse raske mõista, miks oli tarvis siirduda nii mõttetuse ülikooli nagu St Francis. Seevastu Jõesaart mäletan ma juba üpris varasest east ning tema puhul on minu meelest määravaks saanud tema ülisuur ego, mis ei tunnista puudujääke ega talu kriitikat. Kehva kaitsemängu ja füüsisega paistis ta silma juba enne Eestist lahkumist ja asi pole aja jooksul märkimisväärselt paranenud. Pole seega ime, miks ta kuskil üle aasta vastu ei pea: lihtsam on lahkuda, kui enda kallal vaeva näha.

Tore on rääkida, et Nurgeril oleks kasulik hoopis Kalevis mängida, aga fakt on see, et ta lahkus Eestist just seetõttu, et ei Kalev ega Rock ei tundnud tema vastu huvi. Kokkuvõttes mängib ta praegu aga nimekamas ja ilmselt ka tugevamas võistkonnas kui Kalev. Eelmise aasta lõpetajatest siirdus Tekele Cotton EuroCup`i mänginud Saksa klubisse ja oli seal üks põhitegijaid, Darius Carter aga mängis esmalt Tbilisis ja seejärel Kreeka liigas. Selle aasta lõpetajatest siirduvad Ron Baker ja Fred Van Vleet tugevatesse klubidesse. Mis kõik muidugi ei tähenda, et Nurger ei naase kahe aasta pärast kodumaale just Kalevi ridadesse. Siinkohal jõuame tagasi aga alguspunkti ehk sinna, miks ta üldse Eestist lahkus. Kotsar aga sai pakkumise peaaegu sama tugevast ülikoolist kui on Nurgeri oma. Miks mitte proovida? Kalevis jõuab ta ka tulevikus mängida ning mul on väga raske uskuda, et ta nii heas ülikoolis taandarengu peaks tegema. Sama kehtib põhimõtteliselt ka Tamme puhul.

1980ndate lõpus/1990ndatel sündinud täiskasvanueas korvpallurite hulgas on hetkel minu hinnangul vaid kolm rahvusvahelise klassiga mängijat: Vene, Veideman ja Timmu. Suhe seega üks-kahele, mis puudutab välismaal vs kodumaal mängumeheks sirgumist. Samas, juunioridena välismaale siirdunuid ja nüüdseks täiskasvanuikka jõudnuid on üldse väga vähe: Jürjens (terviseprobleemid), Meimer (noores eas loobumine), Jõesaar (suhtumisprobleemid); K-K Vene kui üksnes tänu isale Leetu siirdunu ei lähe arvesse. Pole seega põhjust vastavat valikusuunda halvustada. Teisalt on aga neid noori tegijaid, kellest Eestis midagi tulnud pole küll ja küll: Raap, Pilk, Paade, jne. Vaadates Itaalia U16 ja U18 meistrivõistlusi, on minu meelest üksnes positiivne, et meie noori kutte seal nii palju on: meeskonnad on kõikide positsioonide osas hästi komplekteeritud ja mängutase seega kõrge. Eesti ainsaks eeliseks on võimalus saada Audentesega meistriliiga tasemel mänge, aga igapäevane konkurents pole välisklubidega paraku võrreldav; kasvõi juba seetõttu, et sinna ei kuulu isegi mitte kõik Eestisse jäänud parimad mängijad. Me oleksime ju kõik väga rõõmsad, kui mõni Eesti meeskorvpallur siirduks Bambergi, Reggio Emiliasse, Trentosse, Torinosse, Limoges`i või Joventuti. Miks siis mitte olla seda noorte puhul? Vastavad võimalused olid kunagi ka näiteks Tanel Sokul ja Asko Paadel, aga need jäid kasutamata ja edasist teame me kõik.
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas MEGA IRW »

Ilgelt tahaks trollida, aga väga asjalik arutelu seekord mu arust mõlemalt poolt. :)
My 2 cents: kõik sõltub ikka ropult iseenda töötahtest ja tegijaks võib saada nii Eestis kui välismaal, kui individuaalselt kõvasti ja mis ka ülioluline, TARGALT rabad.
Ja tegelikult NBAs on ju kogu aeg stoorisid, kuidas undraftitud ja D-liigas või välismaal lulli löönud mehed lõpuks, kui enda kallal vaeva hakkavad nägema, läbi löövad: Matthews, Whiteside näiteks.
Eestis ju ka Veidemanist arvati, et jala tõttu ei tule midagi, ometi on ta suutnud hakkama saada, kuigi ka mina kahtlesin, et hakkab vigastatud olema pidevalt.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevRuus »

No see jutt, et Nurgeri vastu ei tuntud huvi, on juba teine teema. Muidugi on paha kui ei tuntud. Aga välistada ei saa, et Nurger saaks Euroopa mõistes tippliigas ehk VTBs rohkem mänguaega kui saab WSU-s või mis selle kooli nimi oligi.Juba selle pealt, et mänge oleks Cramos rohkem. Ja jutt sellest, et tase on kõvem - need Cotton ja Carter on küllap kõvad poisid kui lausa Saksas ja Tbilisis (!) mänginud-mängivad aga kas Elegar või Freimanis on kehvemad?

Mis Makkesse ja Ärmpalusse puutub, siis 17-aastasena olid nad Sooniku-Kalevis tegijad. Mitte Audenteses ega Kuremaas vaid koondislaste ja tasemel leegionäridega satsis. Mis võitis ka Eesti meistritiitli. Nimetagem mõni Eesti pikk, kelle kohta seda hiljem öelda oleks saanud.

Arusaamatuks jääb argument, et mõni noores eas välismaale läinud sell loobus, olid tervisejamad jne. Samahästi võimuks need probleemid neid ka ju kodumaal tabada. Kui ikka Veidekale on tahtejõudu antud ja Jõesaarele mitte, siis nii ongi - ei muuda siin midagi ei kodu- ega välismaa.

Me oleksime ju kõik väga rõõmsad, kui mõni Eesti meeskorvpallur siirduks Bambergi, Reggio Emiliasse, Trentosse, Torinosse, Limoges`i või Joventuti. Miks siis mitte olla seda noorte puhul? - Oleneb. Ma ei näeks mingit põhjuts hõisata kui näiteks Arbet siirduks mingi Itaalia liiga tagumise otsa klubisse.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas vaim564 »

No sõltubki eeskätt mehest endast, kas ta suudab ennast pildile mängida või mitte. Jõesaarel oli seal kindlasti võimalus mänguliselt areneda, seal olid muud põhjused. Makke ja Ärmpalu mängisid oma koha Eesti koondise piiri peal välja, kõrgemale tiivad lihtsalt ei kandnud. Mingitest isegi Euroopa taseme mängijatest on nende puhul palju rääkida. Samamoodi võib teha palju pikema nimekirja talentidest, kes kõrbesid Cramos või Rockis. Veideman on pigem erand kui reegel, aga isegi tema puhul ma väidan, et Rockis tema areng seiskus. Me ei tea, mis oleks juhtunud kõikide nende Kurbaste ja Doroninitega, kui nad oleksid NCAAsse siirdunud. Hoolimata superkvaliteetsest Cramost ja Rockist ei tulnud sealt suurt midagi välja. Eestlasi on NCAAsse siirdunud ikka imevähe ja veel vähem korralikesse satsidesse, selle valiku pealt mingeid üldistusi teha ei saa. Jõesaar ja Nurger on esimesed, kes on korvpalli mõistes tippülikoolidesse sattunud.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevRuus »

MEGA IRW kirjutas:Ilgelt tahaks trollida, aga väga asjalik arutelu seekord mu arust mõlemalt poolt. :)
My 2 cents: kõik sõltub ikka ropult iseenda töötahtest ja tegijaks võib saada nii Eestis kui välismaal, kui individuaalselt kõvasti ja mis ka ülioluline, TARGALT rabad.
Ja tegelikult NBAs on ju kogu aeg stoorisid, kuidas undraftitud ja D-liigas või välismaal lulli löönud mehed lõpuks, kui enda kallal vaeva hakkavad nägema, läbi löövad: Matthews, Whiteside näiteks.
Eestis ju ka Veidemanist arvati, et jala tõttu ei tule midagi, ometi on ta suutnud hakkama saada, kuigi ka mina kahtlesin, et hakkab vigastatud olema pidevalt.
Nõus. Näiteks Islandis ei ole muud varianti, kui noorelt välja minna sest seal pole Cramot ja VTB-d. Meil on.
Veidekas tegi tohutu arenguhüppe siis kui ta Tarvas mängis. Aga oleks ta samal ajal ülikõvas konkursentsis Itaalias või Hispaanias pingil istunud? Ehk mängiks praegu Puideti tasemel?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

KalevRuus kirjutas:No see jutt, et Nurgeri vastu ei tuntud huvi, on juba teine teema. Muidugi on paha kui ei tuntud. Aga välistada ei saa, et Nurger saaks Euroopa mõistes tippliigas ehk VTBs rohkem mänguaega kui saab WSU-s või mis selle kooli nimi oligi.Juba selle pealt, et mänge oleks Cramos rohkem. Ja jutt sellest, et tase on kõvem - need Cotton ja Carter on küllap kõvad poisid kui lausa Saksas ja Tbilisis (!) mänginud-mängivad aga kas Elegar või Freimanis on kehvemad?

Mis Makkesse ja Ärmpalusse puutub, siis 17-aastasena olid nad Sooniku-Kalevis tegijad. Mitte Audenteses ega Kuremaas vaid koondislaste ja tasemel leegionäridega satsis. Mis võitis ka Eesti meistritiitli. Nimetagem mõni Eesti pikk, kelle kohta seda hiljem öelda oleks saanud.

Arusaamatuks jääb argument, et mõni noores eas välismaale läinud sell loobus, olid tervisejamad jne. Samahästi võimuks need probleemid neid ka ju kodumaal tabada. Kui ikka Veidekale on tahtejõudu antud ja Jõesaarele mitte, siis nii ongi - ei muuda siin midagi ei kodu- ega välismaa.

Me oleksime ju kõik väga rõõmsad, kui mõni Eesti meeskorvpallur siirduks Bambergi, Reggio Emiliasse, Trentosse, Torinosse, Limoges`i või Joventuti. Miks siis mitte olla seda noorte puhul? - Oleneb. Ma ei näeks mingit põhjuts hõisata kui näiteks Arbet siirduks mingi Itaalia liiga tagumise otsa klubisse.
Ma ei taha solvata, aga jääb mulje, et sul puudub rahvusvahelise korvpalli tasemest peaaegu igasugune arusaam. Saksa liiga (ja veel EuroCup`i meeskond) või Kreeka liiga on nõrgal tasemel? Tbilisi, kus Carter hooaja alguses enne Kreekasse siirdumist mängis, sai mäletatavasti Kalevi käest kaks nappi kaotust. Ja mis Itaalia liigasse puutub, siis ka sealsete kõige vaesemate klubide eelarved jäävad suurusjärku kolm miljonit eurot ning Delase, Freimanise ja Elegari tasemel mängumehi jagub igasse klubisse vähemalt kaheksa. Miks siis mitte rõõmustada, kui oleks võimalik sellisele tasemele mängima pääseda. Erinevalt Kalevist on ka Wichita State`is Elegari, Freimanise jt tasemel mängijaid kaheksa-üheksa. Pole siis ime, et Nurgeri senised minutid on kümne kanti jäänud.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevRuus »

Me ei tea, mis oleks juhtunud kõikide nende Kurbaste ja Doroninitega, kui nad oleksid NCAAsse siirdunud. Hoolimata superkvaliteetsest Cramost ja Rockist ei tulnud sealt suurt midagi välja. Eestlasi on NCAAsse siirdunud ikka imevähe ja veel vähem korralikesse satsidesse, selle valiku pealt mingeid üldistusi teha ei saa. Jõesaar ja Nurger on esimesed, kes on korvpalli mõistes tippülikoolidesse sattunud.
No eks näeme. Mõne aasta pärast saame teada. Nagu ka Itaaliasse ja mujale siirdunud sellide puhul. Aga esialgu soovitaks ettevaatlik olla ja mitte arvara, et Joventudises tulevad supermehed.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas vaim564 »

Niipalju kui mina Kalev Ruusist aru olen saanud ja ega ma väga palju pihta ei saa ka, mille poolest see hea on, siis tema näeks ideaalis, et piirid pannakse kinni, kedagi välja ei lasta, kõik rahvusvahelised kontaktid lõpetatakse, taotakse rõõmsasti omade vahel eestikaid, sest välismaal rikutakse kõik see hea ja ehe eestimaine ära.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevRuus »

Ma ei taha solvata, aga jääb mulje, et sul puudub rahvusvahelise korvpalli tasemest peaaegu igasugune arusaam. Saksa liiga (ja veel EuroCup`i meeskond) või Kreeka liiga on nõrgal tasemel? Tbilisi, kus Carter hooaja alguses enne Kreekasse siirdumist mängis, sai mäletatavasti Kalevi käest kaks nappi kaotust. Ja mis Itaalia liigasse puutub, siis ka sealsete kõige vaesemate klubide eelarved jäävad suurusjärku kolm miljonit eurot ning Delase, Freimanise ja Elegari tasemel mängumehi jagub igasse klubisse vähemalt kaheksa. Miks siis mitte rõõmustada, kui oleks võimalik sellisele tasemele mängima pääseda. Erinevalt Kalevist on ka Wichita State`is Elegari, Freimanise jt tasemel mängijaid kaheksa-üheksa. Pole siis ime, et Nurgeri senised minutid on kümne kanti jäänud.
OK, tõstan käed ja lasen alla. Nii WSU kui Itaalia liiga tagumise otsa klubid on Cramoga võrreldes nagu öö ja päev. Itaalia liiga autsaideritegi satside varumehed on kõvemad kui Elegar või Freimanis. Olgu nii.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevRuus »

vaim564 kirjutas:Niipalju kui mina Kalev Ruusist aru olen saanud ja ega ma väga palju pihta ei saa ka, mille poolest see hea on, siis tema näeks ideaalis, et piirid pannakse kinni, kedagi välja ei lasta, kõik rahvusvahelised kontaktid lõpetatakse, taotakse rõõmsasti omade vahel eestikaid, sest välismaal rikutakse kõik see hea ja ehe eestimaine ära.

Väga loogiline mõttearendus - täna mängid saksofoni, homme reedad kodumaa, ülehomme keelad Cramol või Rockil osalemise rahvusvahelistes sarjades.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

KalevRuus kirjutas:
Ma ei taha solvata, aga jääb mulje, et sul puudub rahvusvahelise korvpalli tasemest peaaegu igasugune arusaam. Saksa liiga (ja veel EuroCup`i meeskond) või Kreeka liiga on nõrgal tasemel? Tbilisi, kus Carter hooaja alguses enne Kreekasse siirdumist mängis, sai mäletatavasti Kalevi käest kaks nappi kaotust. Ja mis Itaalia liigasse puutub, siis ka sealsete kõige vaesemate klubide eelarved jäävad suurusjärku kolm miljonit eurot ning Delase, Freimanise ja Elegari tasemel mängumehi jagub igasse klubisse vähemalt kaheksa. Miks siis mitte rõõmustada, kui oleks võimalik sellisele tasemele mängima pääseda. Erinevalt Kalevist on ka Wichita State`is Elegari, Freimanise jt tasemel mängijaid kaheksa-üheksa. Pole siis ime, et Nurgeri senised minutid on kümne kanti jäänud.
OK, tõstan käed ja lasen alla. Nii WSU kui Itaalia liiga tagumise otsa klubid on Cramoga võrreldes nagu öö ja päev. Itaalia liiga autsaideritegi satside varumehed on kõvemad kui Elegar või Freimanis. Olgu nii.
Ma ei ole väitnud, et tasemevahe on nagu öö ja päev. Kalev teeb oma mikroeelarve juures väga head tööd, aga: 1) Kalevi pink on mõnevõrra lühem kui Itaalia liiga tagumise otsa klubidel või Wichita State`il; 2) on oluline vahe, kas mängida koduses Kalevis, kus sellest, kas sa VTB-s võidad või kaotad suurt midagi ei loe ja paljud võistkonnad sinu vastu 100% keskendumisega mängima ei tule, või sa mängid näiteks Itaalia liigas, kus iga mäng on elu ja surma küsimus, sest liigast välja langemine tähendab klubi jaoks suurt majanduslikku tagasilööki, play-off`i jõudmine aga võimalust mängida Euroopa kahes tugevamas eurosarjas.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas japs »

Uskumatu! Eile hommikul tegi MEGA IRW, kolmes teemas kolm delfilikku lahmimist, õhtul aga tuleb kommentaar, millega kõige rohkem nõustun :D
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas marxx762 »

Oot oot... nurgeri koduklubi mis on Wichita State's mängib seitse kaheksa, elegari freimanise klassiga meest... selles ma nüüd julgeks küll pisut kahelda. äkki on kuskil netiavarustes olemas video kasvõi ühest veerandist. Selles väites julgen ma ikka sügavalt kahelda. Milleks siis türklased jms ostavad kalli hinnaga lätlase euroameeriklase kui ookeani taga on noored ja vihased kutid kes eelduste kohaselt peaks olema soodsamad ja vähemalt sama hea klassiga
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

marxx762 kirjutas:Oot oot... nurgeri koduklubi mis on Wichita State's mängib seitse kaheksa, elegari freimanise klassiga meest... selles ma nüüd julgeks küll pisut kahelda. äkki on kuskil netiavarustes olemas video kasvõi ühest veerandist. Selles väites julgen ma ikka sügavalt kahelda. Milleks siis türklased jms ostavad kalli hinnaga lätlase euroameeriklase kui ookeani taga on noored ja vihased kutid kes eelduste kohaselt peaks olema soodsamad ja vähemalt sama hea klassiga
Eelmisel aastal Wichita ülikooli lõpetanud kahe mängija rookie-hooaja statistika:

http://www.eurocupbasketball.com/eurocu ... code=u2015" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.esake.gr/el/action/Esakeplay ... EC8&mode=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Selle aasta lõpetajatest on Ron Baker muuhulgas Itaalia ühe tippklubi Trento huviorbiidis (eelmise aasta EuroCupi, s.t tugevuselt teise eurosarja poolfinalist). Sama tasemega klubis maandub tõenäoliselt ka Fred Van Vleet. Kui Kalevil õnnestuks värvata emb-kumb neist mängijatest, mida muidugi ei juhtu, meenutaksime neid tulevikus sama hea sõnaga kui Elegari, Freimanist või Machadot.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas KalevRuus »

Ma ei ole väitnud, et tasemevahe on nagu öö ja päev. Kalev teeb oma mikroeelarve juures väga head tööd, aga: 1) Kalevi pink on mõnevõrra lühem kui Itaalia liiga tagumise otsa klubidel või Wichita State`il; 2) on oluline vahe, kas mängida koduses Kalevis, kus sellest, kas sa VTB-s võidad või kaotad suurt midagi ei loe ja paljud võistkonnad sinu vastu 100% keskendumisega mängima ei tule, või sa mängid näiteks Itaalia liigas, kus iga mäng on elu ja surma küsimus, sest liigast välja langemine tähendab klubi jaoks suurt majanduslikku tagasilööki, play-off`i jõudmine aga võimalust mängida Euroopa kahes tugevamas eurosarjas.
1. Kahtlen väga ja väga.
2. Kui toksid Itaalia liigas kusagil 10-l kohal siis samuti pole tõusta ega langeda suurt kuhugi. Jah, liiga on ühtlasem aga CSKA tasemel satse seal pole.
Muide, kuidas küll Jurtom Itaalia liigas pingil istus ja paar korda platsilegi sai? Võib ju vastu vaielda, et ta oli peamiselt Tarvaski pingil. Tarvas - Itaalia liiga?
Vasta