Eesti koondis.

Kõik Eesti koondisega seonduv
vlk
Kasutaja
Postitusi: 217
Liitunud: 11 Aug 2016, 17:54

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vlk »

KossuF2nn kirjutas:Mida teeb R.Raadik koondises? Ma ei ole elu sees sitemat korvpallurit näinud, täielik äpu.. Näost näha juba, et tahaks trenni tegemise asemel mcdonaldsis burgereid süüa ja kodus õlle juua, pole ime et kask ta pärnus pingile mängis. Esiliiga on heal juhul tema tase
Tead, ma olin ka nii paar nädalat tagasi samal meelel, kuniks vaatasin statistikat. Praegu on Rainil 5 punkti ja 2 lauda. Toomas Raadik audis (vaid 3 minti mänginud ka), Kitsing 2p/1 laud, Reinaril väljakult visked 0/6 ja 2 lauda. Et siis jah...kas Rain on siis see patuoinas number üks ikka ???
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Tema esimene vahetus oli täiesti ebaõnnestunud, kui seis oli 9:2 meile kui ta sisse tuli ja siis ühtäkki 11:10, kusjuures Rain jõudis kaks korda korvi alt vabalt positsioonilt mööda visata. Hiljem on olnud nii ja naa, midagi säravat küll pole. Tegelikult on Ukraina mäng päris toores, aga meist pole lihtsalt vastast neile.
vlk
Kasutaja
Postitusi: 217
Liitunud: 11 Aug 2016, 17:54

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vlk »

vaim564 kirjutas:Tema esimene vahetus oli täiesti ebaõnnestunud, kui seis oli 9:2 meile kui ta sisse tuli ja siis ühtäkki 11:10, kusjuures Rain jõudis kaks korda korvi alt vabalt positsioonilt mööda visata. Hiljem on olnud nii ja naa, midagi säravat küll pole. Tegelikult on Ukraina mäng päris toores, aga meist pole lihtsalt vastast neile.
Nojah, ega Raadiku mäng muidugi pole see, mis ta olema peaks. Aga üldiselt on selline mulje jäänud, et Kitsingud ja Reinarid on ikka maru tublid olnud. Kui lööd statistika lahti, siis see tegelikult pole nii ja enda arust ongi väheke ebaõiglane iga jama pärast kohe Raadiku kallal viriseda.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Loomulikult on Kitsingul ja Reinaril omad puudused ja seis on üldiselt nukker, aga Rain teeb selliseid rumalaid vigu ja valesid otsuseid rohkem, mängu lugemine pole tema tugevam külg.
vlk
Kasutaja
Postitusi: 217
Liitunud: 11 Aug 2016, 17:54

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vlk »

vaim564 kirjutas:Loomulikult on Kitsingul ja Reinaril omad puudused ja seis on üldiselt nukker, aga Rain teeb selliseid rumalaid vigu ja valesid otsuseid rohkem, mängu lugemine pole tema tugevam külg.
Kui Kitsingu mängu lugemine on 2 pallikaotust ja enamus ajast "jooksen korvi poole ja siis viimasel hetkel söödan välja tagasi", siis ei saa ma ikka nõustuda praegu. Raini puuduseid võib otsida muidugi alates vabavisetest ja lõpetades lauapallidega, aga kui ta tänast statistikat suudaks iga mäng näidata, siis mul tekib küll küsimus, et mida need Reinar ja Kitsing seal koondises teevad? Juba Rockis oli näha, et Reinar ei saa oma kolmeseid sisse, aga ikka laob neid.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas JukuNoorem »

Minu arvates on Rain Raadiku põhiprobleem tema eluaegne distsiplineerimatus. Selle tulemusena on tal probleeme nii pallikäsitlusega kui ka visetega (keskpositsiooni ja kaugvise puuduvad) kui ka füüsilise vormi hoidmise ning arendamisega. Ma võin eksida, kuid mängulugemise oskus on tal olemas, kuid kehv füüsis toob kaasa probleemid kaitses, suutmatuse blokeerida korvi all oma meest jne. Lisaks sellele on jäänud mulje, et ta on kaotamas meeskonna kaaslaste usaldust, kuna korvi alla vabaks jäädes söötu saades on suur võimalus, et ta ei taba.

Kitsing... Enesekindlusest jääks nagu puudu! Ei mängi situatsioone lõpuni!

Hallik... Hallikul oma nišš täiesti olemas. Tuua korvi alt välja vastased pikk või pikkad! Täna näiteks sundis see käik vähemalt korra ukrainalsi Fessenkot välja vahetama.
Viimati muutis JukuNoorem, 24 Aug 2016, 22:20, muudetud 1 kord kokku.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Võime ka nii võtta, et kui Hallik välja läks, oli seis 9:2 ja tuli Rain Raadiku vahetus ja seis oli 11:10, rääkigu statistika, mis tahes. Siin Kareem mainis kusagil, et Hallik teeb platsi peal oma alati ausalt ära ja siin ma olen temaga täitsa nõus, täna visked lihtsalt ei läinud. Mõni teine päev, kui tabab, siis on jälle kangelane. Rainil on ka suhtumise probleemid, kuigi niipalju kui mina mäletan, oli tal varem vise täitsa olemas, aga kusagile on ta selle ära kaotanud. Samal ajal korvi alt ta pealt ei pane, sellest läks täna vähemalt kaks kindlat korvi minema.

Kitsinguga on see probleem, et ta ei ole keskmängija, selleks puuduvad tal igasugused eeldused, aga lihtsalt kedagi teist pole praegu panna.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas JukuNoorem »

Halliku kehva visketabavuse taga ehk on ka see, et ta peab ka kaitses keskmängija koha sisse võtma? A-koondisega mängides on temaga samaaegselt olnud platsil ikka Talts või Kangur või Vene tsentris...?!
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

vlk kirjutas:
KossuF2nn kirjutas:Mida teeb R.Raadik koondises? Ma ei ole elu sees sitemat korvpallurit näinud, täielik äpu.. Näost näha juba, et tahaks trenni tegemise asemel mcdonaldsis burgereid süüa ja kodus õlle juua, pole ime et kask ta pärnus pingile mängis. Esiliiga on heal juhul tema tase
Tead, ma olin ka nii paar nädalat tagasi samal meelel, kuniks vaatasin statistikat. Praegu on Rainil 5 punkti ja 2 lauda. Toomas Raadik audis (vaid 3 minti mänginud ka), Kitsing 2p/1 laud, Reinaril väljakult visked 0/6 ja 2 lauda. Et siis jah...kas Rain on siis see patuoinas number üks ikka ???
Rain Raadiku +/- näitaja esimesel poolajal, mis kaotati kolmeteistkümne punktiga, oli -15. Mul ei olnud mängu vaatama minnes vähimatki kavatsust selle näitaja üle arvestust pidada, aga kui ta oli esimese pooleteise minuti jooksul eksinud lihtsal viskel, lasknud Kravtsovil võtta kaks ründelauda ning teinud kaks isiklikku viga, tekkis huvi, et milliseks ta kahjutegur siis kujuneb. Esimene vahetus oli -5, teine -10. Teise poolaja üle ma enam arvestust ei pidanud, kuna tolleks ajaks oli mäng juba tehtud. Ka Rumeenia turniiril oli nii, et sisuliselt iga kord, kui ta platsile pääses, toimus kärisemine. Ainus, kes täna A-koondise väärilise esituse tegi, oli Veideman. Esimese poolaja järel juhtis ta meeskonda nii punktide, söötude kui ka lauapallide arvestuses. Rain Raadik ei olnud seega kindlasti tänase kaotuse peasüüdlane. Küll aga, nagu Jukugi välja tõi, mõjub tema pidev eksimine lihtsatel visetel ja vabavisetel, suutmatus end korvialuses kaitses kehtestada ning üleüldine flegmaatiline olek, paraku demoraliseerivalt kogu võistkonnale. Ja muidugi ka poolehoidjatele. Isiklikult loodan jätkuvalt näha, ehkki tean, et seda ei juhtu, mis sünniks siis, kui Toomas Raadik saaks kasvõi üheski mängus samapalju mänguaega, nagu tema nimekaim seni keskmiselt on saanud.

Hallikuga kipub olema samamoodi, nagu VTB hooajal: kui tuleb kaitses rügada heatasemeliste mängijate vastu, ei jätku rünnakuks kahjuks enam jõudu ning visketabavus on ülikehv.
vlk
Kasutaja
Postitusi: 217
Liitunud: 11 Aug 2016, 17:54

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vlk »

Uhhuu kirjutas:
vlk kirjutas:
KossuF2nn kirjutas:Mida teeb R.Raadik koondises? Ma ei ole elu sees sitemat korvpallurit näinud, täielik äpu.. Näost näha juba, et tahaks trenni tegemise asemel mcdonaldsis burgereid süüa ja kodus õlle juua, pole ime et kask ta pärnus pingile mängis. Esiliiga on heal juhul tema tase
Tead, ma olin ka nii paar nädalat tagasi samal meelel, kuniks vaatasin statistikat. Praegu on Rainil 5 punkti ja 2 lauda. Toomas Raadik audis (vaid 3 minti mänginud ka), Kitsing 2p/1 laud, Reinaril väljakult visked 0/6 ja 2 lauda. Et siis jah...kas Rain on siis see patuoinas number üks ikka ???
Rain Raadiku +/- näitaja esimesel poolajal, mis kaotati kolmeteistkümne punktiga, oli -15. Mul ei olnud mängu vaatama minnes vähimatki kavatsust selle näitaja üle arvestust pidada, aga kui ta oli esimese pooleteise minuti jooksul eksinud lihtsal viskel, lasknud Kravtsovil võtta kaks ründelauda ning teinud kaks isiklikku viga, tekkis huvi, et milliseks ta kahjutegur siis kujuneb. Esimene vahetus oli -5, teine -10. Teise poolaja üle ma enam arvestust ei pidanud, kuna tolleks ajaks oli mäng juba tehtud. Ka Rumeenia turniiril oli nii, et sisuliselt iga kord, kui ta platsile pääses, toimus kärisemine. Ainus, kes täna A-koondise väärilise esituse tegi, oli Veideman. Esimese poolaja järel juhtis ta meeskonda nii punktide, söötude kui ka lauapallide arvestuses. Rain Raadik ei olnud seega kindlasti tänase kaotuse peasüüdlane. Küll aga, nagu Jukugi välja tõi, mõjub tema pidev eksimine lihtsatel visetel ja vabavisetel, suutmatus end korvialuses kaitses kehtestada ning üleüldine flegmaatiline olek, paraku demoraliseerivalt kogu võistkonnale. Ja muidugi ka poolehoidjatele. Isiklikult loodan jätkuvalt näha, ehkki tean, et seda ei juhtu, mis sünniks siis, kui Toomas Raadik saaks kasvõi üheski mängus samapalju mänguaega, nagu tema nimekaim seni keskmiselt on saanud.

Hallikuga kipub olema samamoodi, nagu VTB hooajal: kui tuleb kaitses rügada heatasemeliste mängijate vastu, ei jätku rünnakuks kahjuks enam jõudu ning visketabavus on ülikehv.
Ega ma ei imestaks üldse, kui Raadiku +/- näitaja oleks meeskonnas kõige kehvem. Mis mind häirib kogu loo juures, on see et Raadiku masti +/- näitajaga koondislasi on veelgi, aga peaaegu kõigi nende sõprusmängude jooksul on üks "Raadik nii ja Raadik naa".
Kareem
Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 31 Okt 2015, 23:00

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Kareem »

Rain Raadiku "personaalküsimuse käsitlemine" on leidnud meedias üllatavalt laia kõlapinda. Õhtulehe saates "Viies veerandaeg" mainiti, et sotsiaalmeedias ja kommentaariumites tegeletakse sellega, Jurtšenko küsis tänase mängu ajal Venelt, et mismoodi ta Raadiku mängima sai jne. Arvan, et alati peaks meeskonnas olema üks sell, kes mehed kokku võtab ja tuju ning võitlusvaimu üleval hoiab. Salumetsa "Kalevis" oli selleks Aivar Toomiste, seejärel Kullamäe (ka Rockis), koondises Saage ja Hallik. Ei tahaks sarkastiline olla, ent Radža teeb praegu tuju heaks. Ta kuidagi võtab seda kriitikat täiesti nagu hane selga vett, ei ole mossis, ikka naeratus suul, pealtvaatajad lähevad rõõmsalt elevile kui ta väljakul on. Tõsisemalt rääkides, muidugi veavad põhitsentri üksinda korvi all tehtud möödavisked, ebakindlus, vabakate möödaraiumine meeskonna moraali alla ning ebakindlus on teatavasti nakkav. Ega tänavuse hooaja järel keegi oodanudki, et Raadik tuleb ja lammutab Raduljica tasemel, ent mingisugune tase võiks koondise kandidaadil siiski olla. Praegu näeme näiteks, kuidas duo Raadik ja Raadik Katari vastu üksinda korvi alt ei saa layupiga kuidagi palli korvi. Kui filosoofiliseks minna, siis kusagil on midagi ikkagi viltu läinud, et põlvkondade vahetused kipuvad Eestis (eriti pikkade osakonnas) alati väga valusad olema. Praegune olukord on mõneti erandlik, nii suurt eemalejääjate arvu A-koondises aasta jooksul mina ei mäleta. Väga suuri lootusi ei taha valikmängudeks hellitada, ent päris viimaseks jääda ei taha samuti. Alagrupi viimane ja koondise mitteväljapanek peaks vist samamoodi andma järgmiseks tsükliks kõige kehvema asetuse.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Muidugi ei ole Raadik kaotuses süüdi, meeskonna üldine tase ongi praegu selline. Ma kujutan ette, et siin inimesi ärritab tema üle mõistuse suur "lihtvigade" arv, mis torkab mänguolukorras silma. Mind konkreetselt ärritas täna näiteks see, et just tema vahetuse ajal tulid ukrainlased mängu ja võtsid järele ning see ei ole mitte esimene kord sellel suvel. Oma "head statsid" tegi ta põhiliselt siis, kui mäng juba oli tehtud. Ma kipun ka nõustuma, et Toomas Raadikut, kes on keskmängija kohta varem mänginud, võiks ju pikkade põua ajal proovida (Katari mängu ma ei näinud), vaevalt et ta oluliselt kehvem on kui Kitsing, nende paari minuti jooksul, mis ta täna vahetust andis, midagi eriti hullu ta korda ei saatnud.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Rix »

vaim564 kirjutas:Muidugi ei ole Raadik kaotuses süüdi, meeskonna üldine tase ongi praegu selline. Ma kujutan ette, et siin inimesi ärritab tema üle mõistuse suur "lihtvigade" arv, mis torkab mänguolukorras silma. Mind konkreetselt ärritas täna näiteks see, et just tema vahetuse ajal tulid ukrainlased mängu ja võtsid järele ning see ei ole mitte esimene kord sellel suvel. Oma "head statsid" tegi ta põhiliselt siis, kui mäng juba oli tehtud. Ma kipun ka nõustuma, et Toomas Raadikut, kes on keskmängija kohta varem mänginud, võiks ju pikkade põua ajal proovida (Katari mängu ma ei näinud), vaevalt et ta oluliselt kehvem on kui Kitsing, nende paari minuti jooksul, mis ta täna vahetust andis, midagi eriti hullu ta korda ei saatnud.
Raadik on ilmselgelt füüsiliselt vormist väljas, platsi ääres on seda ilmvõimatu mitte märgata. Viske kallal tööd pole teindu, jalgade töö kaitses kohutav ja pärast paari pikemat spurti keel vestil ja kaitses enam töötada ei jõua. Eile sai paar lauapalli ja sealt mõned punktid tänu kohavalikule, mis tal on tõesti nn kaasa antud. Ukraina tsentrid olid kõik korraliku lihasega, Raadik oli nende kõrval sült, mis sült. Kahjuks tänapäeval tõesti ilma korraliku tööta, eriti just individuaalse tööta, ei saa, või noh, saab, et nt Baltecos mängida (no pun intended, eks).
Koondises on ta küll lihtsalt ainult pikkuse pärast, ei muud.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas barons »

jätke see koondis rahule, seda lihtsalt see aasta ei ole...mingi 1:5, või 0:6 on paratamatu, nii et pole mõtet väga südamesse võtta ja arutleda...ootame, et ehk kunagi edaspidi, kui Hugod ja Raiested ja noor Kullamäe hakkavad vankrit vedama.

olen 110% kindel, et just seepärast nagu seis praegu on, ei ole koondises ei Kangurit, Venet, Gert Dorbekut...Arbet ehk teeks hooajaks niisama füüsilist, aga see kube...samas praegu näeks isegi Saaget või Kriisat Laane ja Paasoja asemel, aga nagu eespool kirjas, jätame selle asja...las posisd üritavad - et äkki tuleb ka luuavarrest midagi, võiks ju - aplodeeriks!

samas ei saa jäta ütlemata seda, et miks Kalev/Cramot ja VTB-d on vaja...tänases koondises kes ültse julgevad korvi poole vaadata?... Veideks, Sokk, Keedus...mida teeb peale aastast eelmaolekut ja TTÜ-s staari staatust omanud Kitsing? Rapla staar Kajupank? ...kui need poisid ei oleks Cramost mänguaja pärast ära jooksnud, siis vavevalt Kitsing Fessenkot ja Kravtsovi kardaks, Kajupank aga hädistaks niipalju jookse või mõõdaviskeid...ok., see ei olnud etteheide, eks TTÜ-s ja Raplas peab ka mängumehi olema, nii et nokk kinni ja saba lahti ja siis teistpidi...ja siis soiume, miks Cramos teinekord niipalju legionääre on?

kui mitte teemasse mitte kuuluvast Cramost rääkida, siis varsti heliseb koolikell...vaatasin eile et Sibul istus rahulikult saalis ja kanseldas lapsi...ju siis tuleb lähiajal teade, et Cramo jätkab noorendatud koosseisus KML-is ja BBL-is, ning vaatavad 01.09 kes kuhugi kooliuksest sisse ei maha ja need saab endale sebida...ja Tallinna esindusklubiks on tõusmas Kalle"igapäev tööl käiva" töölisklassi Kalev...see aasta siis hoiaks pöialt Pärnule, polegi ju kedagi teist?
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas JukuNoorem »

Ma arvan, et mitte poolehoidjad poole seadnud sellele koondisele ebareaalseid eesmärke, vaid see koondis on mänginud alla oma võimete. Veidemann, Sokk, Kurbas, Laane ja Keedus on olnud oma ülesannete kõrgusel. Negatiivse üllatuse on pakkunud R. Raadik, Kitsing, Kajupank ja Paasoja, kellelt kõigilt isiklikult ootasin vähemalt omaaegse B-koondise tasemel mängu. Puidet on olnud meeldiv ülaltus. Halliku madalat kasutegurit on eelnevalt põhjalikult analüüsitud.

Tõsisem probleem on selles, et peale Arbeti ja Vene ei pruugi me rohkem A-koondise mehi koondise eest mängimas näha. Kahju on, et Nurger sellel aastal veel koondise treeningute liituda ei saanud. Seniste mängude põhjal on mulje jäänud, et lauapallide hankimisel ja kaitses võiks temast olla oluline abi koondisele. See võimaldaks Kitsingu ja Halliku suure ääre koha peale liigutada ja Kajupanga nr 3 peale panna, kus oleks ta efektiivsem. Rain Raadikut Nurgeri vahetusmehena ma täielikult aktsepteeriks.
Vasta