VTB Ühisliiga 2016/2017

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas nojah »

Tuleme veebruaris tagasi teema juurde.
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas barons »

pole ültse võimatu, et oktjabri kohta pakutakse kas samara või jekaterinburgile, ei usu väga et 13 meeskonnaga edasi minnakse, aga näis.
Kareem
Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 31 Okt 2015, 23:00

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas Kareem »

Liiga kodulehel on välja toodud peamise põhjusena Volgogradi koduhalli mittevastavus. Kui õigesti mäletan, siis juba kaks aastat tagasi heitis Ühisliiga direktoraat seda probleemi meeskonna juhtidele ette. Anti pidevaid lubadusi uue halli rajamiseks, määrati täiendavaid tähtaegu. Venemaa seadustega ülemäära kursis pole, ent kodulehe andmetel ei kantud halli Venemaa spordiobjektide registrisse ja seega ei saa nad võõrustada spordivõistlusi. Teiseks põhjuseks on FIBA arbitraažikohtu otsus mängijate registreerimise keelu kohta palgavõlgnevuste tõttu. Kindlasti mõjutavad ka meeskonna omaniku kriminaalasi ja mitte kõige soojemad suhted Liiga direktoraadiga. Liiga peadirektor Ilona Korstin ütleb, et probleemiga tegeletakse ja otsitakse lahendusi. Kahju, Volgograd oli meile sobiv vastane, üldskoor 4:0 meile. Hea näide, et suur raha ei ole alati korvpallis määrav :wink:
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas vaim564 »

Pakun välja, et VTB liigaga liitub näiteks armeenlaste BCUrartu, kes on end esialgu üles andnud Venemaa superliigas ja hoolega mängijaid värbab. Nende upgreidimine VTB-sse peaks aga käima liiga põhimõtetega kokku, näitab seda rahvusvahelise liigana, Eesti, Valgevene, Kasahstan, Armeenia, siit me tuleme! :)
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas vaim564 »

Mina ütlen välja, et minu jaoks on VTB osalemise vastu olevad argumendid eelkõige poliitilised, ma imestan ainult, et selline "ühtse suure kodumaa" tunne ka noorema põlvkonna seas levib, vanemate nostalgiast saaksin veel aru. Muidugi on Venemaa klubide tase kõrge, kuid samahästi võiksime mängida Saksamaa, Prantsusmaa, Hispaania, kasvõi Leedu meistrivõistlustel. Ja siin pole tegemist Venemaa vastalisusega - kui tegemist oleks tõepoolest rahvusvahelise liigaga nagu tema algusaegadel ja seal osaleksid klubid ka väljaspool NLiitu, siis mina seal mängimisel probleemi ei näe.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas Rix »

vaim564 kirjutas:Mina ütlen välja, et minu jaoks on VTB osalemise vastu olevad argumendid eelkõige poliitilised, ma imestan ainult, et selline "ühtse suure kodumaa" tunne ka noorema põlvkonna seas levib, vanemate nostalgiast saaksin veel aru. Muidugi on Venemaa klubide tase kõrge, kuid samahästi võiksime mängida Saksamaa, Prantsusmaa, Hispaania, kasvõi Leedu meistrivõistlustel. Ja siin pole tegemist Venemaa vastalisusega - kui tegemist oleks tõepoolest rahvusvahelise liigaga nagu tema algusaegadel ja seal osaleksid klubid ka väljaspool NLiitu, siis mina seal mängimisel probleemi ei näe.
No see on ilmselge, et kuskile Leedu, Prantsusmaa vms riigi meistrivõistlustele meid ei kutsuta ega selliseid reisikulusid vms toetusi ei maksta. VTB on sportlikus mõttes hetkel alternatiivita ja seda nägid eile loodetavalt kõik, kes koondise mängu vaatasid. Poliitika või mitte, aga ilmselgelt langeks nii koondise kui ka mängijate tase, kui VTB hetkel kaoks. FIBA meistrite liiga võiks olla alternatiiv, kuid organisatsiooniliselt jms mõttes vaja see liiga veel tõestamist, pole sugugi võimatu, et see eksperiment lõppeb järgmine aasta või siis tehakse ringi nii, et Euroopa väiksematel lihtsalt musklit seal reisimiseks ja osavõtmiseks ei jagu. Fiba eurchallenge ei anna kohe kindlasti seda tippmängude koormust välja, mida peaks. Balti liiga elustamine on hetkel utoopia kui mitte öelda fantaasia.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas nojah »

Mul ei ole mingeid pretentsioone selles osas, et Kalev on seni VTB-s osalenud. Oli kõige mõistlikum väljund sportlikus mõttes, hea tasemega rahvusvaheline liiga jne. Mängijate areng on silmaga nähtav. Siin ma ei kritiseeri absoluutselt (kuigi poliitiliselt on see ka seni küsitav olnud, siis sportlikult väga vajalik ja kasulik otsus). Aga ma räägin natukene sellest ja eelkõige järgmistest hooaegadest. Rahvusvahelise liigana on VTB vähemalt täna selgelt hääbuv või juba hääbunud. Sisuliselt on Venemaa meistrivõistlustega ju tegemist. Ja nagu viimane uudis näitab, siis EuroCup näol on väga häid alternatiive ju olemas. OK, siis kui VTBs osalemise otsus tehti, siis seda võimalust ei teatud, sellest mõttes ei kritiseeri ka otseselt sellel hooajal osalemist (kuigi mille üle mõelda siin oli ja on ka praegu). Aga tulevikus ma arvan, et võiks pöörata näo teisele poole ja Eurocup annab nüüd võimaluse siin jalg väga kõvasti ukse vahele saada, ei pea alustama kõige madalamalt levelilt.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas Rix »

nojah kirjutas:Mul ei ole mingeid pretentsioone selles osas, et Kalev on seni VTB-s osalenud. Oli kõige mõistlikum väljund sportlikus mõttes, hea tasemega rahvusvaheline liiga jne. Mängijate areng on silmaga nähtav. Siin ma ei kritiseeri absoluutselt (kuigi poliitiliselt on see ka seni küsitav olnud, siis sportlikult väga vajalik ja kasulik otsus). Aga ma räägin natukene sellest ja eelkõige järgmistest hooaegadest. Rahvusvahelise liigana on VTB vähemalt täna selgelt hääbuv või juba hääbunud. Sisuliselt on Venemaa meistrivõistlustega ju tegemist. Ja nagu viimane uudis näitab, siis EuroCup näol on väga häid alternatiive ju olemas. OK, siis kui VTBs osalemise otsus tehti, siis seda võimalust ei teatud, sellest mõttes ei kritiseeri ka otseselt sellel hooajal osalemist (kuigi mille üle mõelda siin oli ja on ka praegu). Aga tulevikus ma arvan, et võiks pöörata näo teisele poole ja Eurocup annab nüüd võimaluse siin jalg väga kõvasti ukse vahele saada, ei pea alustama kõige madalamalt levelilt.
Sorry, aga ei anna. Eurocupile saadi peale ikkagi seepärast, et eurosarjades valitseb totaalne segadus ja FIBA sundis teatud klubisid läbi riiklike föderatsioonide end sarjast maha võtma. Pmst natuke lotovõidu moodi (sarnane Tartule ses mõttes, kes nüüd peab meistrite liiga alagruppi pääsemiseks vaid ühe mängitava vastasega mängima. Lisaks on teada ka, et Eurocupiga kaasnevad päris korralikud kulutused, mis hammustavad eelarvest korraliku tüki. Jah, oleks muidugi ilgelt hea, kui tekiks võimalust regulaarselt Eurocupi alagrupis mängida, eelarve kasvaks jne, aga need on hetkel ikkagi helesinised unistused mitte reaalsus.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas nojah »

Aga ainult Venemaa meistrivõistlustel mängides pole lootustki, et tulevikus meeskond Euroopa suunal kuhugi võiks jõuda. Ja lõpuks ma arvan, et kohalikud toetajad (nii rahalised kui publik) näeks ka pigem meie esindusmeeskonna tegusid tugevamates eurosarjades kui Venemaa meistrivõistlustel. Ehk jah ma olen nõus, et sellel hooajal on Euroopa korvpallis totaalne segadus aga väikeste suur võimalus tavaliselt siis tekibki kui on väga segased ajad. Ehk see võimalus tuleb kõige paremal võimalikul moel ära kasutada ja kui me suudame edukalt esineda EuroCupil, siis teeb see edaspidi parema diili saamise Euroopast pigem kergemaks kui raskemaks. Ei tohi olla nii ambitsioonitu, et kohe ette alla anda, et Euroopas me nii või naa läbi ei löö, jääme parem igavesti Venemaa korvpalli provintsiks.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas vaim564 »

nojah kirjutas:Aga ainult Venemaa meistrivõistlustel mängides pole lootustki, et tulevikus meeskond Euroopa suunal kuhugi võiks jõuda. Ja lõpuks ma arvan, et kohalikud toetajad (nii rahalised kui publik) näeks ka pigem meie esindusmeeskonna tegusid tugevamates eurosarjades kui Venemaa meistrivõistlustel. Ehk jah ma olen nõus, et sellel hooajal on Euroopa korvpallis totaalne segadus aga väikeste suur võimalus tavaliselt siis tekibki kui on väga segased ajad. Ehk see võimalus tuleb kõige paremal võimalikul moel ära kasutada ja kui me suudame edukalt esineda EuroCupil, siis teeb see edaspidi parema diili saamise Euroopast pigem kergemaks kui raskemaks. Ei tohi olla nii ambitsioonitu, et kohe ette alla anda, et Euroopas me nii või naa läbi ei löö, jääme parem igavesti Venemaa korvpalli provintsiks.
Sellele ma kirjutan alla, eesmärgid võiksid suuremad olla ja siin pole isegi suurt vahet, millisel viisil Eurocupile pääseti, lõpuks loeb ikkagi tulemus.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas Uhhuu »

S-S Vene koduklubi jäi ilma oma (ülekaalukalt) parimast mängijast:

http://www.sports.ru/basketball/1043711988.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas Uhhuu »

Näib, et Volgogradile on asendaja leitud:

http://www.sports.ru/basketball/1043737100.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.sports.ru/basketball/1043737257.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas Uhhuu »

Algaval hooajal on liigas vaid 13 meeskonda:

http://www.vtb-league.com/en/news/clubs ... moscow.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Permi, VEF-i, Tsmoki, Astana, Jenissei – ja miks mitte ka Nizhni Novgorodi – edestamine ning play-off`i jõudmine peaks olema igati realistlik. Eeldusel muidugi, et korvi alla värvatakse üks kvaliteetmängija ning Veideman jätkab (tagaliin, kui see oleks vaid Sokk-Gavrilov-Harper-Dorbek, erilist optimismi ei sisendaks).
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas barons »

Uhhuu kirjutas:Algaval hooajal on liigas vaid 13 meeskonda:

http://www.vtb-league.com/en/news/clubs ... moscow.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Permi, VEF-i, Tsmoki, Astana, Jenissei – ja miks mitte ka Nizhni Novgorodi – edestamine ning play-off`i jõudmine peaks olema igati realistlik. Eeldusel muidugi, et korvi alla värvatakse üks kvaliteetmängija ning Veideman jätkab (tagaliin, kui see oleks vaid Sokk-Gavrilov-Harper-Dorbek, erilist optimismi ei sisendaks).
njah, cramot esindas seal vast Sibul, kui seljatagant ära tundsin...äkki oleks mees täna pidanud Veideka- M.Dorbeku - Timmu - Keeduse - või kellegi muuga lepinguid vormistama või läbirääkima?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas Uhhuu »

VEF värbas endale lõpuks ühe tõsiseltvõetava välismaalase:

http://web.legabasket.it/player/GAD-ABD-92/gaddy_abdul" onclick="window.open(this.href);return false;
Suletud