Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Rix kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Vinged arengud: sellest, et võib-olla mängitakse üldse vaid eestikaid ja BBL-i, lõpuks selleni, et mängitakse VTB-d + EuroCupi + BBL-i.

Ljutõtsh, olles näinud teda läbi aastate mängimas, tundub mulle täpselt sama mõttetu värbamisena nagu eelmisel aastal plaanitud ukrainlase Krutousi palkamine. No lihtsalt ei ole seda klassi, mis ta isegi Janar Soost kõrgemale tasemele tõstaks. VTB-s keskmiselt 3 punkti mängus Tsmoki eest kõneleb enda eest. Singleril oli vähemalt üks väga tugev omadus (vise), lisaks oli ta ka kõva võitleja. Valgevenelane oskab kõike natuke, aga mitte eriti hästi. Loodetavasti Keedus siiski jätkab, mitte ei siirdu lõunapoole.

Arvestades mängukoormust ja liigade taset, oleks Upshaw ja Tassi kõrvale vaja ka vähe kogenumat ja kindlamat tsentrit.
Ma siiski usaldaks Mürkat, värbamises eriti. Käsi on siiski valgevenalsel väga hea, sama hea kui Singleril.
Milles see väga hea viskekäsi väljendub? Ta kolmeste protsent oli möödunud hooajal VTB-s 23, hooaeg enne seda 27, ja veel hooaeg enne seda 30. Punktikeskmine on olnud vastavalt 3, 6 ja 4. Ning seda Tsmokis, kes on meiega sama masti meeskond. See, et ta eelmises valiktsüklis keskmiselt 16 punkti paugutas, ei ole minu jaoks kuigi veenev argument, kui arvestada, kui nõrgatasemeline on Valgevene koondis nii mängijate keskmiselt tasemelt kui ka tulemuste poolest.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Uhhuu kirjutas:
Rix kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Vinged arengud: sellest, et võib-olla mängitakse üldse vaid eestikaid ja BBL-i, lõpuks selleni, et mängitakse VTB-d + EuroCupi + BBL-i.

Ljutõtsh, olles näinud teda läbi aastate mängimas, tundub mulle täpselt sama mõttetu värbamisena nagu eelmisel aastal plaanitud ukrainlase Krutousi palkamine. No lihtsalt ei ole seda klassi, mis ta isegi Janar Soost kõrgemale tasemele tõstaks. VTB-s keskmiselt 3 punkti mängus Tsmoki eest kõneleb enda eest. Singleril oli vähemalt üks väga tugev omadus (vise), lisaks oli ta ka kõva võitleja. Valgevenelane oskab kõike natuke, aga mitte eriti hästi. Loodetavasti Keedus siiski jätkab, mitte ei siirdu lõunapoole.

Arvestades mängukoormust ja liigade taset, oleks Upshaw ja Tassi kõrvale vaja ka vähe kogenumat ja kindlamat tsentrit.
Ma siiski usaldaks Mürkat, värbamises eriti. Käsi on siiski valgevenalsel väga hea, sama hea kui Singleril.
Milles see väga hea viskekäsi väljendub? Ta kolmeste protsent oli möödunud hooajal VTB-s 23, hooaeg enne seda 27, ja veel hooaeg enne seda 30. Punktikeskmine on olnud vastavalt 3, 6 ja 4. Ning seda Tsmokis, kes on meiega sama masti meeskond. See, et ta eelmises valiktsüklis keskmiselt 16 punkti paugutas, ei ole minu jaoks kuigi veenev argument, kui arvestada, kui nõrgatasemeline on Valgevene koondis nii mängijate keskmiselt tasemelt kui ka tulemuste poolest.
Teen oma järeldused eilse saalis kogetu pealt. Singleril olid vist ka protsendid suht madalad Cramos, kas polnud. Valgevenelase käsi jäi mul eile igatahes silma. Kuju ka. Kuna sosistatakse, et Keedus kiikab Lõunasse, siis minu meelest vajalik käik. Paljuski kindlasti pannakse põhiressurss tsentri ja mängujuhi peale, muudele kohtadele on vaja aga odavamaid rollimängijaid ja mulle tundub, et valgevenlane täidab selle koha ära. eks mängud näitavad, aga Mürka kogemusi ma usaldan siiski siinsetest foorumlastest rohkem ja teda kohe kindlasti ei värvatud videote põhjal nagu paljusid ameeriklasi.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Singleri kolmeste protsent VTB-s oli 34,5. Kuna valgevenelasest pääsu pole, siis jääb vaid loota, et ta lööb minusugustel skeptikutel suu lukku ja näitab head taset. Seninähtu põhjal liigitub see mängija minu jaoks aga kategooriasse „igavesti noor ja andekas“.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Uhhuu kirjutas:Singleri kolmeste protsent VTB-s oli 34,5. Kuna valgevenelasest pääsu pole, siis jääb vaid loota, et ta lööb minusugustel skeptikutel suu lukku ja näitab head taset. Seninähtu põhjal liigitub see mängija minu jaoks aga kategooriasse „igavesti noor ja andekas“.
Singleri kasutegur avaldus minu jaoks isegi rohkem lauavõitluses ja meeskonnamängus, polnud ta üldse selline ühekülgne viskekahur, selles osas jäi tema panus tagasihoidlikumaks kui eeldati. Valgevenelase kohta ei taha enne midagi öelda, kui juba mängud käivad, aga nende idast tulevate mängijatega on sageli nii, et nende talent siin kuidagi välja ei löö.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Uhhuu kirjutas:Singleri kolmeste protsent VTB-s oli 34,5. Kuna valgevenelasest pääsu pole, siis jääb vaid loota, et ta lööb minusugustel skeptikutel suu lukku ja näitab head taset. Seninähtu põhjal liigitub see mängija minu jaoks aga kategooriasse „igavesti noor ja andekas“.
Palju tal neid viskeid oli, väga vähe vist. Üldiselt ei suutnud Singler siin end ikkagi avada, kuigi nii mõneski mängus näitas ta end korraliku võitlejana. Palju olulisem sõnum vist valgevenelase palkamisel on see, et Keedusega väga sarnane tüübilt, mis võib tähendada, et keedus ikkagi Cramosse ei jää.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons »

vaadates kelle asemel kalev võiks EC mängida, siis see peaks olema volgogradi krasnõi oktjabr...selle loogika järgi oleks vastased alagrupis; berliini alba, bilbao, moskava himki, lietovas rytas ja belgradi partizan.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Rix kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Singleri kolmeste protsent VTB-s oli 34,5. Kuna valgevenelasest pääsu pole, siis jääb vaid loota, et ta lööb minusugustel skeptikutel suu lukku ja näitab head taset. Seninähtu põhjal liigitub see mängija minu jaoks aga kategooriasse „igavesti noor ja andekas“.
Palju tal neid viskeid oli, väga vähe vist. Üldiselt ei suutnud Singler siin end ikkagi avada, kuigi nii mõneski mängus näitas ta end korraliku võitlejana. Palju olulisem sõnum vist valgevenelase palkamisel on see, et Keedusega väga sarnane tüübilt, mis võib tähendada, et keedus ikkagi Cramosse ei jää.
Singler jäi oma ainsal VTB aastal super hooaja teinud Arbeti varju, kuid võttis mängus keskmiselt ikkagi 2.2 kolmese üritust. Ljutõtshi vastav näitaja kolmel VTB hooajal on olnud 1.0, 2.1 ja 1.5. Selles mõttes ma ei saa üldse aru, kust on tekkinud see jutt, nagu ta oleks oma olemuselt viskaja, või veelgi enam, hea viskekäega mängija. Mina mäletan teda juba Leedu liiga aegadest ning ehkki positsioon on erinev, meenutab ta mulle mängijatüübilt eeskätt Erik Keedust: pallikäsitsus on parem, aga kasutegur väiksem. Eeldusel, et Arbet jääb pikemaks ajaks platsi kõrvale, siis ma ei kujuta kuidagi ette, et valgevenelane suudaks paigata selle 10+ punkti augu, mis Arbetist jääb, veel vähem aga olla kaitses tema vääriline mängija. Ma ei oleks üldse üllatunud, kui Soo ta pingile mängib.

Baronsile: Krasnõi Oktjabri koht EuroCupil siirdub kuulujuttude kohaselt Gerasimenko teisele klubile ehk Cantule. Pigem hakkab Kalev mängima samas alagrupis koos Nizhni Novgorodiga.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Uhhuu kirjutas:
Rix kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Singleri kolmeste protsent VTB-s oli 34,5. Kuna valgevenelasest pääsu pole, siis jääb vaid loota, et ta lööb minusugustel skeptikutel suu lukku ja näitab head taset. Seninähtu põhjal liigitub see mängija minu jaoks aga kategooriasse „igavesti noor ja andekas“.
Palju tal neid viskeid oli, väga vähe vist. Üldiselt ei suutnud Singler siin end ikkagi avada, kuigi nii mõneski mängus näitas ta end korraliku võitlejana. Palju olulisem sõnum vist valgevenelase palkamisel on see, et Keedusega väga sarnane tüübilt, mis võib tähendada, et keedus ikkagi Cramosse ei jää.
Singler jäi oma ainsal VTB aastal super hooaja teinud Arbeti varju, kuid võttis mängus keskmiselt ikkagi 2.2 kolmese üritust. Ljutõtshi vastav näitaja kolmel VTB hooajal on olnud 1.0, 2.1 ja 1.5. Selles mõttes ma ei saa üldse aru, kust on tekkinud see jutt, nagu ta oleks oma olemuselt viskaja, või veelgi enam, hea viskekäega mängija. Mina mäletan teda juba Leedu liiga aegadest ning ehkki positsioon on erinev, meenutab ta mulle mängijatüübilt eeskätt Erik Keedust: pallikäsitsus on parem, aga kasutegur väiksem. Eeldusel, et Arbet jääb pikemaks ajaks platsi kõrvale, siis ma ei kujuta kuidagi ette, et valgevenelane suudaks paigata selle 10+ punkti augu, mis Arbetist jääb, veel vähem aga olla kaitses tema vääriline mängija. Ma ei oleks üldse üllatunud, kui Soo ta pingile mängib.

Baronsile: Krasnõi Oktjabri koht EuroCupil siirdub kuulujuttude kohaselt Gerasimenko teisele klubile ehk Cantule. Pigem hakkab Kalev mängima samas alagrupis koos Nizhni Novgorodiga.
Sa võid ajada oma rida, mina räägin sellest, mis mulle eile saalis silma jäi- mängus ja soojendusel. Ma ei pea ennast mingiks eriliseks eksperdiks, aga pikaaegseks korvpallisõbraks.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons »

Uhhuu kirjutas:
Rix kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Singleri kolmeste protsent VTB-s oli 34,5. Kuna valgevenelasest pääsu pole, siis jääb vaid loota, et ta lööb minusugustel skeptikutel suu lukku ja näitab head taset. Seninähtu põhjal liigitub see mängija minu jaoks aga kategooriasse „igavesti noor ja andekas“.
Palju tal neid viskeid oli, väga vähe vist. Üldiselt ei suutnud Singler siin end ikkagi avada, kuigi nii mõneski mängus näitas ta end korraliku võitlejana. Palju olulisem sõnum vist valgevenelase palkamisel on see, et Keedusega väga sarnane tüübilt, mis võib tähendada, et keedus ikkagi Cramosse ei jää.
Singler jäi oma ainsal VTB aastal super hooaja teinud Arbeti varju, kuid võttis mängus keskmiselt ikkagi 2.2 kolmese üritust. Ljutõtshi vastav näitaja kolmel VTB hooajal on olnud 1.0, 2.1 ja 1.5. Selles mõttes ma ei saa üldse aru, kust on tekkinud see jutt, nagu ta oleks oma olemuselt viskaja, või veelgi enam, hea viskekäega mängija. Mina mäletan teda juba Leedu liiga aegadest ning ehkki positsioon on erinev, meenutab ta mulle mängijatüübilt eeskätt Erik Keedust: pallikäsitsus on parem, aga kasutegur väiksem. Eeldusel, et Arbet jääb pikemaks ajaks platsi kõrvale, siis ma ei kujuta kuidagi ette, et valgevenelane suudaks paigata selle 10+ punkti augu, mis Arbetist jääb, veel vähem aga olla kaitses tema vääriline mängija. Ma ei oleks üldse üllatunud, kui Soo ta pingile mängib.

Baronsile: Krasnõi Oktjabri koht EuroCupil siirdub kuulujuttude kohaselt Gerasimenko teisele klubile ehk Cantule. Pigem hakkab Kalev mängima samas alagrupis koos Nizhni Novgorodiga.
võib tõesti olla, et oktjabri koht on cantu oma...aga sealt pudenes veel partizan ja nizhni alagrupist ka stelmet ja ateena aek...aga näis siis - kas mängib kalev EC ja kui siis kummas alagrupis...
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Ma seda Valgevenelast ei ole jälginud aga kas tõesti näiteks Kajupank jääks talle alla ?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Rio kirjutas:Ma seda Valgevenelast ei ole jälginud aga kas tõesti näiteks Kajupank jääks talle alla ?
Kajupank, Keedus, Soo ja valgevenelane on minu hinnangul laias laastus sarnase kvaliteediga mängijad. Isiklikult ootaksin, et värvatavad välismängijad oleksid samal tasemel eestlastest põhitegijatega, mitte aga rollimängijatega. Raske on uskuda, et valgevenelane, kelle kolme VTB hooaja keskmised annavad sisuliselt kokku Arbeti ühe hooaja oma, suudaks viimase vigastuspausi ajal tõusta ühtäkki tema tasemele.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Rio kirjutas:Ma seda Valgevenelast ei ole jälginud aga kas tõesti näiteks Kajupank jääks talle alla ?
Vägisi vast ei saa ikka kedagi meeskonda mängima tuua. Minule jääb ka arusaamatuks, miks võimalust ära ei kasutata kõrgemal tasemel mängida aga noh.... vägisi ei saa :)
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

Las see valgevenelane nüüd olla. Mind huvitab pigem, kui palju ja millistele positsioonidele veel väljast mehi tuuakse. Kindlasti on vaja mängujuhti ja korvi alla 2-3 mängijat juurde, mis tähendaks kuute leegionäri praegustega koos.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Egert kirjutas:Las see valgevenelane nüüd olla. Mind huvitab pigem, kui palju ja millistele positsioonidele veel väljast mehi tuuakse. Kindlasti on vaja mängujuhti ja korvi alla 2-3 mängijat juurde, mis tähendaks kuute leegionäri praegustega koos.
Minuarust pole selles üldse probleemi kui võistkonnas on kuus välismaalast+soo,tass,timmu,arbet,veidekas, dorbek, keedus?,jurno.
PG-Sokk-vm,dorbek
SG-Veidekas,Dorbek, valgevene,Jurno
SF-Soo,Arbet,Valgevene,Keedus
PF-Keedus, vm(PF/C)
C-pahapoiss, vm (C/PF),Tass

Sellise koosseisu puhul oleks viis Välismängijat. Iseküsimus kas sellise mängude arvu juures tullakse toime suure mängukoormusega. Meelsamini näeksin korviall pigem 4 pikka meest kui kolme. Aga saame näha. Huvitav on igatahes.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

marxx762 kirjutas:
Egert kirjutas:Las see valgevenelane nüüd olla. Mind huvitab pigem, kui palju ja millistele positsioonidele veel väljast mehi tuuakse. Kindlasti on vaja mängujuhti ja korvi alla 2-3 mängijat juurde, mis tähendaks kuute leegionäri praegustega koos.
Minuarust pole selles üldse probleemi kui võistkonnas on kuus välismaalast+soo,tass,timmu,arbet,veidekas, dorbek, keedus?,jurno.
PG-Sokk-vm,dorbek
SG-Veidekas,Dorbek, valgevene,Jurno
SF-Soo,Arbet,Valgevene,Keedus
PF-Keedus, vm(PF/C)
C-pahapoiss, vm (C/PF),Tass

Sellise koosseisu puhul oleks viis Välismängijat. Iseküsimus kas sellise mängude arvu juures tullakse toime suure mängukoormusega. Meelsamini näeksin korviall pigem 4 pikka meest kui kolme. Aga saame näha. Huvitav on igatahes.
Miks sa nii kindlalt eeldad, et meeskonda hakkavad kuuluma Veidemann (ma arvan, et ta saab küll päris hea pakkumise päris korralikult välisklubilt kui sama moodi EM valikturniiril jätkab), Keedus (tema jätkamine on suur ?), Jurno (milleks sellist mängijat???), Tass (lihtsalt mingi kuulujutt). Minu arust pole ka lepingut Arbetilt (aga ma arvan, et ta kindlasti jätkab), Dorbekul, Sokul. St ka nende jätkamine pole ju 100% kindel?
Vasta