Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
elchukakabra
Kasutaja
Postitusi: 306
Liitunud: 29 Dets 2010, 20:56

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas elchukakabra »

nojah kirjutas:
vlk kirjutas:
nojah kirjutas:Pealegi ma arvan, et iga hooaeg on mõlgutatud mõtteid, et kas KML osalemine meeskonnale midagi annab või viivad need reisid Valka ja Pärnusse mängude arvu ülisuureks ja segavad normaalselt treenimast. Ei oleks olnud muu korvpalli suhtes väga soliidne või solidaarne samas ka liigast üldse loobuda, jätaks sellise ülbe mulje, et huvitab ainult edu Venemaal mitte kohalik korvpall. Aga kui nüüd initsiatiiv tuleb korvpalliliidu enda poolt, siis on see ju päris hea võimalus taanduda ilma, et ise peaks ebapopulaarse otsuse tegema.
Ma loen neid sinu postitusi ja kohati see jutt väljub juba mõistuse piirest.

Alustame sellest, et tood korduvalt Valgat ja Pärnut välja, nüüd ka reiside mõttes. Et siis Cramol on "piin" sõita paarsada kilti maha, aga väiksematele klubidele see probleeme ei valmista? Cramo oleks pidanud viimastel aastatel oma taset näitama ja põhiturniiril need "Pärnud ja Valgad" korralikult maa alla tampima (hoida alla 50-60 punkti ja viskama ise 80+). Mis aga oli? Oli see, et saadi isegi peksa paar korda. Ei ole mõtet seda motivatsiooni juttu rääkima hakata. CSKA on Venemaal sama nagu Cramo Eestis, aga võtab ikka sellised Tbilisi Vita sugused paarikümnega ära, olgugi et VTB tabeli esikoht on kindel.

Teiseks, riigi meistrivõistlused. Nimeta üks selline klubi, kes ei osale oma riigi meistrivõistlustel, vaid üritab kulda ja karda kokku ajada eurosarjade pealt, lootes oma alagrupist edasi saada? Mainisid siin enne veel, et kui Cramo osaleks praegu Eurocupil ja saadaks KMLi kuu peale, siis äkki jääb see Eurocupi korraldajatele kuidagi meelde. Oleme nüüd ausad, Cramo on selles sarjas ikkagi kui kääbusklubi. Neil võib meelde jääda küll, et üks tore sats Eestist osales, aga kui järgmine hooaeg pole vabu kohti ja näitab huvi üles selline Himki sugune klubi, siis kedagi väga ei huvita Cramo enam.

Lõpuks on ikkagi tõsiasi see, et viimase 4-5 aasta jooksul vaid korra pole olnud olukorda, kus Cramo omad ei tea, kas jätkatakse ja kuidas jätkatakse. Teiste Eesti klubide puhul selliseid jätkamist puudutavaid probleeme pole olnud (jah, on tulnud ette, et ei teata kuidas edasi minna, aga kordagi pole üles kerkinud teemat, et äkki klubi lõpetab KML tasemel mängimise). Ilmselgelt, kui meeskond saadakse kokku, siis on kvaliteeti rohkem teistes Eesti klubidest. Aga rõhutada siin kordi ja kordi Cramo "üleolekut", endal vaid Soo ja Upshaw kirjas....ma ei tea, väga naljaks on seda lugeda igatahes.

Ja no, Cramo mitte jätkamisel lugeda Eichfuss-Paista-Haughton Tarvast võimalikuks finaalivastaseks Tartule on ka paras naljanumber.

Mis puudutab fännide vähesust, siis ära tule siin ajama, et Pärnud, Valgad ei too rahvast saali. Teil tuleb Unics, CSKA jne Tallinna, aga Suurhallist on heal juhul pool täitunud. Tuleks otsida viga kuskilt mujalt, kui väikeste klubide atraktiivsuse pealt.
Ohh siin on ikka päris mitu asja minu arvele kirjutanud, mida ma pole öelnud või on minust lihtsalt valesti aru saadud:
1) On ikka erinev olukord küll, kas väikelinna klubi põhieesmärk ongi kohalikel meistrikatel esineda ja ta teeb selle raames mõned sõidud (muidu ei saagi ju seal liigas osaleda) või see, et neid sõite peab tegema meeskond, kellel on hooajal ca 40 rahvusvahelist mängu mängida. Välisreiside kõrval peab jääma aega ka treenimiseks. Ainult KML mängivate klubide ainus eesmärk ongi KML edukalt esineda, samal ajal on Kalevil pehmelt öeldes play-offide alguseni, karmilt öeldes kuni finaalseeriani KML mängud lihtsalt tüütu kohustus, millest pole midagi võita. Oleks siis meeskonnal väga pikk pink ja saaks noored seal kõvasti mänguaega aga reaalsus on pigem olnud see, et pink on hooaja keskel väga lühike (vigastused, segadused võõrmängijatega jne) ja meeskonnas ei ole ka väga suurt hulka noori ja talendikaid (ok sellel aastal Tass oleks eri case).
2) ja seda enam, et ollakse väikeklubidega mängides tihti hädas näitab see, et nendeks mängudeks ei keskenduta korralikult, neid ei võeta liiga tõsiselt ja sellistel mängudel osalemine ei anna meeskonna arengule midagi juurde;
3) Riigi meistrivõistlused - nagu öeldud näiteid on. Ja lisaks see, et ma ei usu, et FIBA ainult Eesti MV keelab ULEBi osalejatel osa võtta aga kõik teised klubid seal sarjas saavad vabalt koduseid mänge mängida. Kui see keeld peakski tulema, siis tuleb kõigile ning siis järelikult on neid klubisid ju päris palju, kes oma koduliigat mängima ei hakka.
4) Kindlasti ei jää see kuidagi meelde Eurocup korraldajatele, kui Kalev kodusest liigast loobub. See on absurdne väide, mida ma pole kusagil öelnud. Eurocup korraldajatel on absoluutselt savi sellest, kas Kalev mängib eestikaid või mitte või mis selles liigas üldse toimub. Küll aga kui Kalev loobuks Eurocupist viidates sellele, et muidu ei saa kohalikel meistrivõistlustel osaleda, siis on päris selge, et järgmisel korral sellise hea pakkumisega enam nende poole ei pöörduta.
5) Kui Cramo on nii ebastabiilne klubi nagu sa väidad, siis ei saaks ju tema osalemisega KML-is nii või naa arvestada. Siis peaks ju kõigil suht ükskõik olema, kas nad osalevad või loobuvad ja kas loobuvad laialimineku või Eurocupi tõttu. Kui on nii ebamugav partner, milleks teda siis survestada üldse?
6) Mis peaks Cramo asi olema, kas loobumise korral Tartu mängib eestikate finaali Rakverega või Raplaga või kellegi teisega või kui põnev see finaal saab olema?
7) Ma ei ole kusagil väitnud, et Cramo mängud ei too Raplas, Pärnus või Valgas publikut saali. Vastupidi, ma ütlesin, et sellist atraktiivsust lisab Cramo liigale kõvasti. Pigem on asi selles, et kui Cramo enda publik näeb nüüd Venemaa ja Euroopa tippklubisid kahes liigas, siis Cramo kodumängud KML mängudes ei ole enam nende publikule atraktiivsed. Mis tähendab ka seda, et klubi peab mängude toimumise eest tublisti peale maksma, mingit piletitulu sealt ei tule. See, kui Pärnu või Rakvere saab Cramoga oma kodus mängides hea sissetuleku ei ole sama moodi kuidagi Cramo asi või ei anna neile midagi juurde.
Põhihooajal on ainult 2 kodumängu ja need Rockiga - mis toovad samas alati kõvasti rohkem pealtvaatajaid, kui madistamised vastastega Euroopast või Venemaalt.
vlk
Kasutaja
Postitusi: 217
Liitunud: 11 Aug 2016, 17:54

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vlk »

nojah kirjutas:
vlk kirjutas:
nojah kirjutas:Pealegi ma arvan, et iga hooaeg on mõlgutatud mõtteid, et kas KML osalemine meeskonnale midagi annab või viivad need reisid Valka ja Pärnusse mängude arvu ülisuureks ja segavad normaalselt treenimast. Ei oleks olnud muu korvpalli suhtes väga soliidne või solidaarne samas ka liigast üldse loobuda, jätaks sellise ülbe mulje, et huvitab ainult edu Venemaal mitte kohalik korvpall. Aga kui nüüd initsiatiiv tuleb korvpalliliidu enda poolt, siis on see ju päris hea võimalus taanduda ilma, et ise peaks ebapopulaarse otsuse tegema.
Ma loen neid sinu postitusi ja kohati see jutt väljub juba mõistuse piirest.

Alustame sellest, et tood korduvalt Valgat ja Pärnut välja, nüüd ka reiside mõttes. Et siis Cramol on "piin" sõita paarsada kilti maha, aga väiksematele klubidele see probleeme ei valmista? Cramo oleks pidanud viimastel aastatel oma taset näitama ja põhiturniiril need "Pärnud ja Valgad" korralikult maa alla tampima (hoida alla 50-60 punkti ja viskama ise 80+). Mis aga oli? Oli see, et saadi isegi peksa paar korda. Ei ole mõtet seda motivatsiooni juttu rääkima hakata. CSKA on Venemaal sama nagu Cramo Eestis, aga võtab ikka sellised Tbilisi Vita sugused paarikümnega ära, olgugi et VTB tabeli esikoht on kindel.

Teiseks, riigi meistrivõistlused. Nimeta üks selline klubi, kes ei osale oma riigi meistrivõistlustel, vaid üritab kulda ja karda kokku ajada eurosarjade pealt, lootes oma alagrupist edasi saada? Mainisid siin enne veel, et kui Cramo osaleks praegu Eurocupil ja saadaks KMLi kuu peale, siis äkki jääb see Eurocupi korraldajatele kuidagi meelde. Oleme nüüd ausad, Cramo on selles sarjas ikkagi kui kääbusklubi. Neil võib meelde jääda küll, et üks tore sats Eestist osales, aga kui järgmine hooaeg pole vabu kohti ja näitab huvi üles selline Himki sugune klubi, siis kedagi väga ei huvita Cramo enam.

Lõpuks on ikkagi tõsiasi see, et viimase 4-5 aasta jooksul vaid korra pole olnud olukorda, kus Cramo omad ei tea, kas jätkatakse ja kuidas jätkatakse. Teiste Eesti klubide puhul selliseid jätkamist puudutavaid probleeme pole olnud (jah, on tulnud ette, et ei teata kuidas edasi minna, aga kordagi pole üles kerkinud teemat, et äkki klubi lõpetab KML tasemel mängimise). Ilmselgelt, kui meeskond saadakse kokku, siis on kvaliteeti rohkem teistes Eesti klubidest. Aga rõhutada siin kordi ja kordi Cramo "üleolekut", endal vaid Soo ja Upshaw kirjas....ma ei tea, väga naljaks on seda lugeda igatahes.

Ja no, Cramo mitte jätkamisel lugeda Eichfuss-Paista-Haughton Tarvast võimalikuks finaalivastaseks Tartule on ka paras naljanumber.

Mis puudutab fännide vähesust, siis ära tule siin ajama, et Pärnud, Valgad ei too rahvast saali. Teil tuleb Unics, CSKA jne Tallinna, aga Suurhallist on heal juhul pool täitunud. Tuleks otsida viga kuskilt mujalt, kui väikeste klubide atraktiivsuse pealt.
Ohh siin on ikka päris mitu asja minu arvele kirjutanud, mida ma pole öelnud või on minust lihtsalt valesti aru saadud:
1) On ikka erinev olukord küll, kas väikelinna klubi põhieesmärk ongi kohalikel meistrikatel esineda ja ta teeb selle raames mõned sõidud (muidu ei saagi ju seal liigas osaleda) või see, et neid sõite peab tegema meeskond, kellel on hooajal ca 40 rahvusvahelist mängu mängida. Välisreiside kõrval peab jääma aega ka treenimiseks. Ainult KML mängivate klubide ainus eesmärk ongi KML edukalt esineda, samal ajal on Kalevil pehmelt öeldes play-offide alguseni, karmilt öeldes kuni finaalseeriani KML mängud lihtsalt tüütu kohustus, millest pole midagi võita. Oleks siis meeskonnal väga pikk pink ja saaks noored seal kõvasti mänguaega aga reaalsus on pigem olnud see, et pink on hooaja keskel väga lühike (vigastused, segadused võõrmängijatega jne) ja meeskonnas ei ole ka väga suurt hulka noori ja talendikaid (ok sellel aastal Tass oleks eri case).
2) ja seda enam, et ollakse väikeklubidega mängides tihti hädas näitab see, et nendeks mängudeks ei keskenduta korralikult, neid ei võeta liiga tõsiselt ja sellistel mängudel osalemine ei anna meeskonna arengule midagi juurde;
3) Riigi meistrivõistlused - nagu öeldud näiteid on. Ja lisaks see, et ma ei usu, et FIBA ainult Eesti MV keelab ULEBi osalejatel osa võtta aga kõik teised klubid seal sarjas saavad vabalt koduseid mänge mängida. Kui see keeld peakski tulema, siis tuleb kõigile ning siis järelikult on neid klubisid ju päris palju, kes oma koduliigat mängima ei hakka.
4) Kindlasti ei jää see kuidagi meelde Eurocup korraldajatele, kui Kalev kodusest liigast loobub. See on absurdne väide, mida ma pole kusagil öelnud. Eurocup korraldajatel on absoluutselt savi sellest, kas Kalev mängib eestikaid või mitte või mis selles liigas üldse toimub. Küll aga kui Kalev loobuks Eurocupist viidates sellele, et muidu ei saa kohalikel meistrivõistlustel osaleda, siis on päris selge, et järgmisel korral sellise hea pakkumisega enam nende poole ei pöörduta.
5) Kui Cramo on nii ebastabiilne klubi nagu sa väidad, siis ei saaks ju tema osalemisega KML-is nii või naa arvestada. Siis peaks ju kõigil suht ükskõik olema, kas nad osalevad või loobuvad ja kas loobuvad laialimineku või Eurocupi tõttu. Kui on nii ebamugav partner, milleks teda siis survestada üldse?
6) Mis peaks Cramo asi olema, kas loobumise korral Tartu mängib eestikate finaali Rakverega või Raplaga või kellegi teisega või kui põnev see finaal saab olema?
7) Ma ei ole kusagil väitnud, et Cramo mängud ei too Raplas, Pärnus või Valgas publikut saali. Vastupidi, ma ütlesin, et sellist atraktiivsust lisab Cramo liigale kõvasti. Pigem on asi selles, et kui Cramo enda publik näeb nüüd Venemaa ja Euroopa tippklubisid kahes liigas, siis Cramo kodumängud KML mängudes ei ole enam nende publikule atraktiivsed. Mis tähendab ka seda, et klubi peab mängude toimumise eest tublisti peale maksma, mingit piletitulu sealt ei tule. See, kui Pärnu või Rakvere saab Cramoga oma kodus mängides hea sissetuleku ei ole sama moodi kuidagi Cramo asi või ei anna neile midagi juurde.
Kohati tundub ikka, et lugemisoskusest jääb väheke puudu.

1) Seda juttu võid iga Euroopa tippklubi kohta öelda, et kui tüütu kohustus on väikeklubidega mängida. Ütleme nii, et KML on nagu kool. VTB jt eurosarjad on kui kõrgkool, erialane kool vms, mis on vabatahtlik. Kurta, et oi kui raske on Pärnuga mängida, sest meil on VTB, on absurdne. Kuidagi väga lapsiku mulje jätab see, et tullakse Pärnu, Valga, TTÜ vms mängima ja öeldakse, et meile need mängud pinget ei paku, kuid võidame siiski. Samas on viimaste aastate jooksul neid näiteid päris palju tekkinud, kus Cramo on ikkagi suutnud mängu kaotada ja fännide põhjendus on, et polnud mõtet pingutada. No ma ei tea, kui sulle siin midagi imelik ei tundu, siis....

Igat meeskonda vaevavad vigastused ja see pole vabandus, et pink on lühike. Cramo pingilt tuleb rohkem kvaliteeti, kui ükskõik mis teiselt Eesti klubilt. Võta kätte ja mängi see mäng Pärnuga korralikult ära. Milles probleem on? Muide, Cramo mängis eelmine hooaeg kokku 68 mängu, Valga 61. Jah, Cramol on reisimisi palju ja kõvemaid klubisid oli vastas rohkem, aga veelkord: kvaliteeti on rohkem ja eelarve sedapuhku ka kordades suurem teistest Eesti meeskondadest.

2) Kui mänguks väikeklubidega ei keskenduta korralikult, siis lahendus on see et me ei mängi nendega, aga oleme ikkagi paremad? Luba nüüd naerda. Ütlen veelkord, Cramo on viimased 4-5 aastat kõndinud libedal jääl oma meeskonna moodustamise osas. Umbes nädalakese eest polnud veel midagi teada, kas ja kuidas Cramo tuleval hooajal edasi tegutseb. Siin ei saa rääkida sellisest asjast, nagu "meeskonna areng". Ilmselt mõistad, mida ma öelda tahan.

3) Noh jah, Ungari ja Valgevene. Mõni jõulisem näide oleks võinud olla (kui see üldse olemas), aga see selleks. Igatahes neid näiteid on ülivähe, kus oma riigi meistrivõistlustest loobutakse või kohalik alaliit sillutab tee valmis otse play-offi.

4) ...siis äkki on üldse mõistlik võtta selles osas risk, et panustamegi ULEBile ja ehk tänu sellele, et me aitasime sellel organisatsioonil raskematel aegadel hakkama saada on tulevikus ka mingid võimalused antud. - et siis pole öelnud? Mina mõistan küll sinu öeldut nii, et käsi peseb kätt. Ainult et üks käsi unustatakse varem või hiljem suurte rahade tõttu lihtsalt ära.

5) Cramo pole ebastabiilne klubi KML-is osalemise ajal (jah need üksikud kaotused KML-is enne eelmist hooaega väidavad veidi vastupidist). Aga hooaja lõppedes ja enne uue hooaja algust on ebastabiilsust küllaga. Põhimõtteliselt igal Eesti klubil on järgmiseks hooajaks mingi plaan olemas. Cramo aastast aastasse kompab nii 4 kuud aastas pimeduses, et ei tea mida teha edasi. Sellest tuleneb ebastabiilsuse väide.

6) Ja miks sa selle teema üldse tõstatasid, et kas on/ei ole Cramo asi, kellega Tartu KML-i finaali mängiks? Ütlesin lihtsalt, et väga vale on arvata Rakveret finaalivääriliseks tuleval hooajal.

7) Ega ma ju polegi öelnud, et Cramo ei tooks Pärnus, Tartus, Valgas, Rakveres publikut saali. Kui Suurhalli tuleb tippklubi nagu CSKA, Unics, Lokomotiv jne ja publikut on kohal vaid kolmandiku saalist, siis probleem pole mitte väheatraktiivsetes klubides, vaid milleski muus (vähene huvi korvpalli ja Cramo tegemist vastu?). Ma kohe üldse ei usu, et VTB mängu piletid on kohe mitu-mitu korda kallimad ja see mõjutab paari tuhandet inimest.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Väga õige märkus elchukakabralt. Ja juba see näitab, et KML osalemisel ei ole Cramo jaoks mingit majanduslikku huvi (v.a paar mängu Rockiga tõesti) ja tegeletakse puhtalt heategevusega. Ehk sisuliselt kui jääb võimalus KML mängida ka Eurocupil osalemise kõrval, siis on ju probleem lahendatud. Aga lahendust otsigu korvpalliliit. Kui aga Cramo peab valima Eurocupi ja KML vahel siis ma ei näe, et peaks pikalt mõtlema.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Liiga palju usku, vähe fakte nagu viimasest lausest välja tuleb.
VTB piletid on kallimad- pea 10 euri ja see näiteks mõjutab ikka päris palju, sest esiteks saab telekast tasuta ja teiseks käiakse kossu vaatamas perekondadena. Kõik, kes Tallinnast pärit või siin tegutsevad teavad, et saali ei ole lihtne meelitada inimesi, sest lihtsalt toimub liiga palju konkureerivat vrd näiteks provintsilinnadega (palun mitte halvustavalt võtta, olen väikelinnast pärit).

Lisaks Valgevenele ja Ungarile tegi nt Läti ka erandi VEFile, kes mitmeid olulisi sarju mängis. Läti on täitsa korralik kossuriik.

Ma ei saa aru, miks seda Cramo nn ebaselgust tampida, kui siin on väga palju objektiivseid põhjuseid- pmst on tegu erakapitalil baseeruva klubiga, mida veatakse fanatismist, omavalitsuse tugi puudub, erinevalt väga paljudest teistest klubidest. Iga aasta alusta seetõttu eelarvet nn nullist, ei ole omavalitsuse eelarvereal püsisummat olemas, pole ka oma (loe omavalitsuse doteeritavat) saali ega baasi. Lisaks võeti klubi ka maksuameti poolt ette, kuigi sama skeemi kasutasid ju päris mitmed teised klubid, eks see jäta jälje (nagu on jätnud ka nt Pärnule).

VTBd võib tampida või mitte tampida, aga reaalsus on vist selline, et selle liigata Cramot hetkel ei sellisel kujul ei oleks (tuldi nn raskel ajal rubladega appi) ja võin puusalt ka lasta, et Valgevene käest oleks me saanud sisse ja kahtlen ka sügavalt, kas me isegi Riiga oleks jõudnud (ses viimases väites muidugi on palju tegureid). Ja side tippkorvpalliga oleks juba üsna kauge.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Kohati tundub ikka, et lugemisoskusest jääb väheke puudu.

1) Seda juttu võid iga Euroopa tippklubi kohta öelda, et kui tüütu kohustus on väikeklubidega mängida. Ütleme nii, et KML on nagu kool. VTB jt eurosarjad on kui kõrgkool, erialane kool vms, mis on vabatahtlik. Kurta, et oi kui raske on Pärnuga mängida, sest meil on VTB, on absurdne. Kuidagi väga lapsiku mulje jätab see, et tullakse Pärnu, Valga, TTÜ vms mängima ja öeldakse, et meile need mängud pinget ei paku, kuid võidame siiski. Samas on viimaste aastate jooksul neid näiteid päris palju tekkinud, kus Cramo on ikkagi suutnud mängu kaotada ja fännide põhjendus on, et polnud mõtet pingutada. No ma ei tea, kui sulle siin midagi imelik ei tundu, siis....

Igat meeskonda vaevavad vigastused ja see pole vabandus, et pink on lühike. Cramo pingilt tuleb rohkem kvaliteeti, kui ükskõik mis teiselt Eesti klubilt. Võta kätte ja mängi see mäng Pärnuga korralikult ära. Milles probleem on? Muide, Cramo mängis eelmine hooaeg kokku 68 mängu, Valga 61. Jah, Cramol on reisimisi palju ja kõvemaid klubisid oli vastas rohkem, aga veelkord: kvaliteeti on rohkem ja eelarve sedapuhku ka kordades suurem teistest Eesti meeskondadest.

2) Kui mänguks väikeklubidega ei keskenduta korralikult, siis lahendus on see et me ei mängi nendega, aga oleme ikkagi paremad? Luba nüüd naerda. Ütlen veelkord, Cramo on viimased 4-5 aastat kõndinud libedal jääl oma meeskonna moodustamise osas. Umbes nädalakese eest polnud veel midagi teada, kas ja kuidas Cramo tuleval hooajal edasi tegutseb. Siin ei saa rääkida sellisest asjast, nagu "meeskonna areng". Ilmselt mõistad, mida ma öelda tahan.

3) Noh jah, Ungari ja Valgevene. Mõni jõulisem näide oleks võinud olla (kui see üldse olemas), aga see selleks. Igatahes neid näiteid on ülivähe, kus oma riigi meistrivõistlustest loobutakse või kohalik alaliit sillutab tee valmis otse play-offi.

4) ...siis äkki on üldse mõistlik võtta selles osas risk, et panustamegi ULEBile ja ehk tänu sellele, et me aitasime sellel organisatsioonil raskematel aegadel hakkama saada on tulevikus ka mingid võimalused antud. - et siis pole öelnud? Mina mõistan küll sinu öeldut nii, et käsi peseb kätt. Ainult et üks käsi unustatakse varem või hiljem suurte rahade tõttu lihtsalt ära.

5) Cramo pole ebastabiilne klubi KML-is osalemise ajal (jah need üksikud kaotused KML-is enne eelmist hooaega väidavad veidi vastupidist). Aga hooaja lõppedes ja enne uue hooaja algust on ebastabiilsust küllaga. Põhimõtteliselt igal Eesti klubil on järgmiseks hooajaks mingi plaan olemas. Cramo aastast aastasse kompab nii 4 kuud aastas pimeduses, et ei tea mida teha edasi. Sellest tuleneb ebastabiilsuse väide.

6) Ja miks sa selle teema üldse tõstatasid, et kas on/ei ole Cramo asi, kellega Tartu KML-i finaali mängiks? Ütlesin lihtsalt, et väga vale on arvata Rakveret finaalivääriliseks tuleval hooajal.

7) Ega ma ju polegi öelnud, et Cramo ei tooks Pärnus, Tartus, Valgas, Rakveres publikut saali. Kui Suurhalli tuleb tippklubi nagu CSKA, Unics, Lokomotiv jne ja publikut on kohal vaid kolmandiku saalist, siis probleem pole mitte väheatraktiivsetes klubides, vaid milleski muus (vähene huvi korvpalli ja Cramo tegemist vastu?). Ma kohe üldse ei usu, et VTB mängu piletid on kohe mitu-mitu korda kallimad ja see mõjutab paari tuhandet inimest.[/quote]

Veelkord:
1, 2, 3) miks see peaks Cramot huvitama? Ma saan aru kossuliidu huvist, et Cramo mängiks neid mänge. Siis las nemad ka pingutavad, et lahendus leida. Ei ole kellelgi õigus Cramole ette kirjutada, milliseid mänge ta peaks tõsiselt võtma või millise valiku tegema. See on EKL huvi, mitte Cramo huvi, et nad osaleks. Ja kui ei sobi see, et Cramo KML tõsiselt ei võta, noh siis ei pea ju seal liigas osalema. Kui on vingumist selle üle, et Cramo ei pinguta piisavalt ja fännid ei tunne huvi jne, seda enam, mis on Cramo huvi neid vingujaid aidata ja heategevust teha. Iga profiklubi enda otsus on, mis liigas mängida. Mina arvan ka, et Euroopa oleks mõistlikum suund kui Venemaa aga lõpuks on see otsus klubi teha;
4) Põhiargument on ikkagi see, et kui me sellest pakkumisest loobume, siis ei ole tulevikus lootagi, et tehakse tulevikus mingi sarnane pakkumine. Ei ole muidugi mingit garantiid, et nüüd jah öeldes tulevikus vesi peale ei võidaks tõmmata, seda muidugi, aga on selge tõenäosus, et seal liigas ennast tõestades pakutakse järgmine kord ka soliidne variant. Igal juhul suurem tõenäosus, kui eitavalt vastates. Eitava vastuse peale võib kindlasti kõik võimalused tulevikuks ära unustada.
5) Veelkord - kui Cramo on nii ebastabiilne ja ebameeldiv partner, siis ei pea temaga ju KML arvestama. Kes käsib? Ongi hea ju kui sellisest partnerist lahti saab?
6) Rakvere oli lihtsalt näide. Ükskõik ju kes Tartu vastu siis finaalis oleks. Ehk kui muidu on teistel klubidel tõenäosus KML võita 0,1%, siis Cramost loobudes lihtsalt on see tõenäosus kusagil 10-15%.
7) See, et Cramo mängudel on kohati väga vähe rahvast, on muidugi probleem aga see ei ole kuidagi seotud nende osalemisega KMLis ja ma ei näe, et nende otsus KML loobuda peaks veel kuidagi publiku arvu vähendama.
vaatleja
Kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 16 Sept 2009, 12:48

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaatleja »

Ma jälle väidan, et nii mõnegi sponsori jaoks on üsnagi oluline, mis liigasid mängitakse. Hetkel on eelarve koostatud ühe sihiga. Kui koduturg ära kukub, siis on situatsioon hoopis teine. Ja KML mängimine või mitte mängimine mõjutab otsuseid rohkem kui välisliigade valik.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

Rix kirjutas:Ma ei saa aru, miks seda Cramo nn ebaselgust tampida, kui siin on väga palju objektiivseid põhjuseid- pmst on tegu erakapitalil baseeruva klubiga, mida veatakse fanatismist, omavalitsuse tugi puudub, erinevalt väga paljudest teistest klubidest. Iga aasta alusta seetõttu eelarvet nn nullist, ei ole omavalitsuse eelarvereal püsisummat olemas, pole ka oma (loe omavalitsuse doteeritavat) saali ega baasi. Lisaks võeti klubi ka maksuameti poolt ette, kuigi sama skeemi kasutasid ju päris mitmed teised klubid, eks see jäta jälje (nagu on jätnud ka nt Pärnule).
Väga täpselt öeldud. Igal aastal peab kellelegi eraldi seletama...
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

oot sa tahad väita, et sponsor on rohkem huvitatud enda näitamisest Valgas ja Pärnus (kuna KML kodumänge Cramo nii või naa kodusaalis ei mängi, va. Tartu vastu), kui sellest, et saab ennast näidata Tallinnas mängudes näites Alba või Gran Canaria või Bilbao vastu? On selliseid sponsoreid, kelle sihtgrupp asub pigem maapiirkondades? Ei ole ju nii, et Kalev hakkaks mänge pidama ainult kusagil välisriikides. Tulemus on lihtsalt see, et on ca 5 kõva mängu Tallinnas, kodusaalis rohkem ja kümmekond mängu väikelinnades vähem.
Viimati muutis nojah, 02 Sept 2016, 16:34, muudetud 1 kord kokku.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1776
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas RK »

nojah kirjutas:Väga õige märkus elchukakabralt. Ja juba see näitab, et KML osalemisel ei ole Cramo jaoks mingit majanduslikku huvi (v.a paar mängu Rockiga tõesti) ja tegeletakse puhtalt heategevusega. Ehk sisuliselt kui jääb võimalus KML mängida ka Eurocupil osalemise kõrval, siis on ju probleem lahendatud. Aga lahendust otsigu korvpalliliit. Kui aga Cramo peab valima Eurocupi ja KML vahel siis ma ei näe, et peaks pikalt mõtlema.
Peab küll mõtlema, kõik korvpallivõistlused toimivad Fiba egiidi all, mängijate litsensid , üleminekud jne, kui FIBA karistada tahab siis jääb Cramo igal juhul kaotajaks, mille pärast siis loobusid suured klubid eurocupilt. Tuleb loota Fiba armulikusele ja eks varsti kuuleb mida Fiba asjast arvab ja siis otsustab klubi juhatus, õnneks :D , mitte fännid kuidas edasi.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

RK kirjutas:
nojah kirjutas:Väga õige märkus elchukakabralt. Ja juba see näitab, et KML osalemisel ei ole Cramo jaoks mingit majanduslikku huvi (v.a paar mängu Rockiga tõesti) ja tegeletakse puhtalt heategevusega. Ehk sisuliselt kui jääb võimalus KML mängida ka Eurocupil osalemise kõrval, siis on ju probleem lahendatud. Aga lahendust otsigu korvpalliliit. Kui aga Cramo peab valima Eurocupi ja KML vahel siis ma ei näe, et peaks pikalt mõtlema.
Peab küll mõtlema, kõik korvpallivõistlused toimivad Fiba egiidi all, mängijate litsensid , üleminekud jne, kui FIBA karistada tahab siis jääb Cramo igal juhul kaotajaks, mille pärast siis loobusid suured klubid eurocupilt. Tuleb loota Fiba armulikusele ja eks varsti kuuleb mida Fiba asjast arvab ja siis otsustab klubi juhatus, õnneks :D , mitte fännid kuidas edasi.
Millegipärast paljud klubid siiski osalevad nii Euroliigas kui Euro Cupil? Sealhulgas väga paljud Euroopa suuremad klubid. Kindlasti on tase ikkagi kõvem praegu kui FIBA sarjades. Päris nii ka ei saa olla, et FIBA karistab ainult Kalevit ja teised klubid jätab tähelepanuta. Ja kui karistus on ainult keeld KML osalemiseks siis mina näen lihtsalt selles miinuste kõrval päris palju plusse ka.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

Täna oli mingi kohtumine, aga ei midagi uut.
The clubs and domestic leagues that are registered to participate in the 2016-17 7DAYS EuroCup met on Friday in Barcelona at the competition's General Assembly to discuss the current situation in European basketball and to learn further details about future development plans concerning European club competitions.

The meeting was also attended by four clubs from the Turkish Airlines EuroLeague – Fenerbahce Istanbul, Maccabi FOX Tel Aviv, Olympiacos Piraeus and Real Madrid – who, together with Euroleague Basketball executives, explained recent developments in discussions with FIBA and other European institutions regarding the organisation of the continent's club basketball competitions. The ACB, Adriatic League and United Basketball League took part in the General Assembly as well as in the Board meeting that was held immediately before.

All clubs and domestic leagues present reaffirmed their commitment to the existing model of club-managed competitions. The model features a compact and unified group of 40 clubs forming the premier continental competitions in European club basketball, which are managed and commercialised in an integrated manner within the IMG/Euroleague Basketball Joint Venture that was created earlier this year.

Euroleague Basketball executives explained potential future EuroLeague expansion and access, with integration and unity across both premier competitions always remaining a cornerstone.

Attendees expressed their regret about the renouncement of three previously registered teams – AEK Athens, Partizan NIS Belgrade, Stelmet Zielona Gora – due to the pressures and threats they received from FIBA and National Federations, as communicated to Euroleague Basketball. The clubs decided that Euroleague Basketball executives will review candidate clubs to fill the vacancies with a view to completing the roster of teams that will be set to start the 7DAYS EuroCup on October 12.
http://www.sportando.com/en/cups/eurocu ... eason.html" onclick="window.open(this.href);return false;
vaatleja
Kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 16 Sept 2009, 12:48

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaatleja »

nojah kirjutas:oot sa tahad väita, et sponsor on rohkem huvitatud enda näitamisest Valgas ja Pärnus (kuna KML kodumänge Cramo nii või naa kodusaalis ei mängi, va. Tartu vastu), kui sellest, et saab ennast näidata Tallinnas mängudes näites Alba või Gran Canaria või Bilbao vastu? On selliseid sponsoreid, kelle sihtgrupp asub pigem maapiirkondades? Ei ole ju nii, et Kalev hakkaks mänge pidama ainult kusagil välisriikides. Tulemus on lihtsalt see, et on ca 5 kõva mängu Tallinnas, kodusaalis rohkem ja kümmekond mängu väikelinnades vähem.
Tahan väita seda, et Cramo elatub sponsorite rahadest ja sponsorid otsustavad, keda toetada ja keda mitte, mitte meie siin. Ja mõnel sponsoril on tõesti kama kaks kas nende logo Berliinis nähakse või mitte. Küll aga võib morjendada see, kui jääb pidamata suurem hulk mänge koduareenil (kaasa arvatud kevadised playoffid, mis ainsana üldusele mingit huvi pakub), kui raha välja lubades olid tingimused hoopis teised
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

vaatleja kirjutas:
nojah kirjutas:oot sa tahad väita, et sponsor on rohkem huvitatud enda näitamisest Valgas ja Pärnus (kuna KML kodumänge Cramo nii või naa kodusaalis ei mängi, va. Tartu vastu), kui sellest, et saab ennast näidata Tallinnas mängudes näites Alba või Gran Canaria või Bilbao vastu? On selliseid sponsoreid, kelle sihtgrupp asub pigem maapiirkondades? Ei ole ju nii, et Kalev hakkaks mänge pidama ainult kusagil välisriikides. Tulemus on lihtsalt see, et on ca 5 kõva mängu Tallinnas, kodusaalis rohkem ja kümmekond mängu väikelinnades vähem.
Tahan väita seda, et Cramo elatub sponsorite rahadest ja sponsorid otsustavad, keda toetada ja keda mitte, mitte meie siin. Ja mõnel sponsoril on tõesti kama kaks kas nende logo Berliinis nähakse või mitte. Küll aga võib morjendada see, kui jääb pidamata suurem hulk mänge koduareenil (kaasa arvatud kevadised playoffid, mis ainsana üldusele mingit huvi pakub), kui raha välja lubades olid tingimused hoopis teised
Millised kodumängud pidamata jääksid? Need mida juba alates eelmisest hooajast Cramo enam KML põhiturniiril ei pea?

Ja mis play-offidesse puutub siis poolfinaale mängis Kalev ühe mängu üldse Audenteses, kuhu ei mahu üldse eriti inimesi ja teist poolfinaali kodumängu vaatas 500 inimest. Finaalidest viimase mängu numbreid ei leidnud aga esimesel ja teisel mängul olid SSHis 1900 ja 1700 pealtvaatajat umbes. Ei ole just muljetavaldavad numbrid. Ma arvan, et EuroCupi paremad mängud toovad ka kindlasti 1000-1500 inimest saali vähemalt.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Praegu ei ole mina küll kuulnud, et Cramo juhtkond oleks kusagil teatanud, et nad KML mängima ei hakka. Kui Korvpalliliit otsustab Cramo meistrivõistlustest eemale jätta, siis on see nende otsus ja nemad peavad leidma lahendused võimalikele riskidele. Praegu tundub siiski, et ULEB sarjad vähemalt sellel hooajal mitte kusagile ei kao, seal osaleb väga palju väga tugevaid klubisid, kelle väljajäämine nende riikide meistrivõistlustelt oleks juba märkimisväärne probleem paljudele tugevatele liigadele, sellepärast ma olen enam kui kindel, et sel hooajal jääbki Euroopasse neli sarja.
Selles suhtes on see praegu täiesti mõttetu vaidlus. Kui küsimuse all on, kas Eurocupist osa võtta või kutse mingite seletamatute hirmude mõjul tagasi lükata - siis siin pole küsimustki, muidugi osaleda.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

nojah kirjutas:
vaatleja kirjutas:
nojah kirjutas:oot sa tahad väita, et sponsor on rohkem huvitatud enda näitamisest Valgas ja Pärnus (kuna KML kodumänge Cramo nii või naa kodusaalis ei mängi, va. Tartu vastu), kui sellest, et saab ennast näidata Tallinnas mängudes näites Alba või Gran Canaria või Bilbao vastu? On selliseid sponsoreid, kelle sihtgrupp asub pigem maapiirkondades? Ei ole ju nii, et Kalev hakkaks mänge pidama ainult kusagil välisriikides. Tulemus on lihtsalt see, et on ca 5 kõva mängu Tallinnas, kodusaalis rohkem ja kümmekond mängu väikelinnades vähem.
Tahan väita seda, et Cramo elatub sponsorite rahadest ja sponsorid otsustavad, keda toetada ja keda mitte, mitte meie siin. Ja mõnel sponsoril on tõesti kama kaks kas nende logo Berliinis nähakse või mitte. Küll aga võib morjendada see, kui jääb pidamata suurem hulk mänge koduareenil (kaasa arvatud kevadised playoffid, mis ainsana üldusele mingit huvi pakub), kui raha välja lubades olid tingimused hoopis teised
Millised kodumängud pidamata jääksid? Need mida juba alates eelmisest hooajast Cramo enam KML põhiturniiril ei pea?

Ja mis play-offidesse puutub siis poolfinaale mängis Kalev ühe mängu üldse Audenteses, kuhu ei mahu üldse eriti inimesi ja teist poolfinaali kodumängu vaatas 500 inimest. Finaalidest viimase mängu numbreid ei leidnud aga esimesel ja teisel mängul olid SSHis 1900 ja 1700 pealtvaatajat umbes. Ei ole just muljetavaldavad numbrid. Ma arvan, et EuroCupi paremad mängud toovad ka kindlasti 1000-1500 inimest saali vähemalt.
Lisaks oli veerandfinaalides üks "kodumäng" Audenteses ja teine üldse Haapsalus. Isegi playoff mängudes viib Cramo kodumänge mööda Eestit laiali. 2 hooaega tagasi mängiti Raplaga veerandfinaali otsustav mäng Otepääl.
Vasta