Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
korvpallihuviline
Kasutaja
Postitusi: 302
Liitunud: 03 Veebr 2015, 15:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas korvpallihuviline »

Gladnessi mängustiil lihtsalt ei sobi .
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

Hingake natuke värsket õhku ja kirjutage vähem emotsiooni pealt - lihtsalt tore soovitus.

Halloo, tegemist on hooaja kolmanda ametliku mänguga! Meeskond on ülilühikese ettevalmistuse pealt kokku klopsitud. Kaks välismängijat on rookied. Ilmselgelt on Eesti meistriliiga mängud pre-season kohtumiste eest, kuna neid ei jõutudki põhimõtteliselt mängida õigel ajal. Igasugused väited stiilis "mäng ei suju", "Varrak vist ei oskagi olukorda enam parandada" jms - no liiga vara on selleks. Kõik võtab aega - nii meeskonnana areng kui ka mängijate individuaalne vormi saamine. Boone oli näiteks eelmise hooaja pre-season mängudes täielik kaigas, praegused leegionärid on ajaliselt enamvähem samas seisus.

Kes siin meeskonnavaimu kirus, siis noh - mina nägin küll, kuidas Harper vahepeal Sokku innustas peale viimase korvi ning peale meeskonnakaaslaste korve rusikad taeva poole viskas. Või kui Upshaw rätikut lehvitas.

Praegu jääb mulje nagu mõned inimesed ignoreeriks meelega taustsüsteemi, mille pealt tullakse ning samas arvavad, et praegu käivad mõisa peale mängud. Jah, võita on alati tore ja see peakski ka eesmärk olema, aga vahel võiks veidi ratsionaalse pilguga ka vaadata.

VTB liigas on üks võõrsilvõit käes, see on praegu tähtis.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
korvpallihuviline
Kasutaja
Postitusi: 302
Liitunud: 03 Veebr 2015, 15:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas korvpallihuviline »

Jah sul õigus
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

Demarr kirjutas:Hingake natuke värsket õhku ja kirjutage vähem emotsiooni pealt - lihtsalt tore soovitus.

Halloo, tegemist on hooaja kolmanda ametliku mänguga! Meeskond on ülilühikese ettevalmistuse pealt kokku klopsitud. Kaks välismängijat on rookied. Ilmselgelt on Eesti meistriliiga mängud pre-season kohtumiste eest, kuna neid ei jõutudki põhimõtteliselt mängida õigel ajal. Igasugused väited stiilis "mäng ei suju", "Varrak vist ei oskagi olukorda enam parandada" jms - no liiga vara on selleks. Kõik võtab aega - nii meeskonnana areng kui ka mängijate individuaalne vormi saamine. Boone oli näiteks eelmise hooaja pre-season mängudes täielik kaigas, praegused leegionärid on ajaliselt enamvähem samas seisus.

Kes siin meeskonnavaimu kirus, siis noh - mina nägin küll, kuidas Harper vahepeal Sokku innustas peale viimase korvi ning peale meeskonnakaaslaste korve rusikad taeva poole viskasid. Või kui Upshaw rätikut lehvitas.

Praegu jääb mulje nagu mõned inimesed ignoreeriks meelega taustsüsteemi, mille pealt tullakse ning samas arvavad, et praegu käivad mõisa peale mängud. Jah, võita on alati tore ja see peakski ka eesmärk olema, aga vahel võiks veidi ratsionaalse pilguga ka vaadata.

VTB liigas on üks võõrsilvõit käes, see on praegu tähtis.
Võtab asja kenasti kokku. Kogu mängu stsenaariumgi oli selline, et tegu oli pre-season mänguga. Pole välja kujunenud kuut-seitset meestki, keda mängust mängu saaks usaldada. Tartul on omad mured, aga kõiki asju vaadates- neile vist oli seda võitu ka väga vaja.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
maq
Kasutaja
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Dets 2008, 18:03

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas maq »

Ikkagi sellisest suurest edusesisust ei tohiks mäng nii totaalselt ära laguneda. Ei saa ka eitada seda, et Varraku poolt oli täna teisel poolajal palju rumalaid otsuseid mis mängu lõhkusid. Lõpmatult ei saa ju eksperimenteerida ka nagu Varrak teeb seda praegu. Selline laat nagu täna teisel poolajal oli ei aiata ka kuidagi meeskonda edasi ega süsti kindlust meestesse.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

maq kirjutas:Ikkagi sellisest suurest edusesisust ei tohiks mäng nii totaalselt ära laguneda. Ei saa ka eitada seda, et Varraku poolt oli täna teisel poolajal palju rumalaid otsuseid mis mängu lõhkusid. Lõpmatult ei saa ju eksperimenteerida ka nagu Varrak teeb seda praegu. Selline laat nagu täna teisel poolajal oli ei aiata ka kuidagi meeskonda edasi ega süsti kindlust meestesse.
Las pigem sellistes mängudes, kui VTBs või kevadel. Tartu pole ka päris Audentes, sellistes mängudes võtab normaalne võistkond vead vastu.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Võib-olla see on lihtsakt eriliselt kaval strateegia, et tulla põhiturniiril kaheksandaks ja võtta võitja vastu juba veerandfinaalis :D
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

Demarr kirjutas:Hingake natuke värsket õhku ja kirjutage vähem emotsiooni pealt - lihtsalt tore soovitus.

Halloo, tegemist on hooaja kolmanda ametliku mänguga! Meeskond on ülilühikese ettevalmistuse pealt kokku klopsitud. Kaks välismängijat on rookied. Ilmselgelt on Eesti meistriliiga mängud pre-season kohtumiste eest, kuna neid ei jõutudki põhimõtteliselt mängida õigel ajal. Igasugused väited stiilis "mäng ei suju", "Varrak vist ei oskagi olukorda enam parandada" jms - no liiga vara on selleks. Kõik võtab aega - nii meeskonnana areng kui ka mängijate individuaalne vormi saamine. Boone oli näiteks eelmise hooaja pre-season mängudes täielik kaigas, praegused leegionärid on ajaliselt enamvähem samas seisus.

Kes siin meeskonnavaimu kirus, siis noh - mina nägin küll, kuidas Harper vahepeal Sokku innustas peale viimase korvi ning peale meeskonnakaaslase korvi rusikad taeva poole viskasid. Või kui Upshaw rätikut lehvitas.

Praegu jääb mulje nagu mõned inimesed ignoreeriks meelega taustsüsteemi, mille pealt tullakse ning samas arvavad, et praegu käivad mõisa peale mängud. Jah, võita on alati tore ja see peakski ka eesmärk olema, aga vahel võiks veidi ratsionaalse pilguga ka vaadata.

VTB liigas on üks võõrsilvõit käes, see on praegu tähtis.
Nõus. Natuke naljakas on lugeda seda Varraku "autoriteedi puudumise" juttu. Aastast aastasse räägitakse mingil perioodil sama juttu, aga hooaja jooksul on vähemalt viimastel hooaegadel leegionärid ja treener alati hea klapi leidnud. Varrak on ka üks põhjustest, miks Elegar ja Freimanis tahtsid Eestis rohkem kui ühe hooaja mängida. Minu arust pigem hea, et sellised paugud tulevad ära hooaja alguses ja veel koduses liigas. Cramo võib KML-is 10 kaotust ka põhihooajal saada, mitte midagi see ei muuda kokkuvõttes. Tartu esimsese poolaja ja Permi teise poolaja põhjal saab juba ühe väga heal tasemel täismängu. Selles mõttes ongi natuke naljakas veel lugeda kommentaare inimestelt, kes ütlevad, et "ma esimest poolaega ei näinud, aga meeskond on sitt, saadame treeneri minema"... Viimases kahes mängus on juba natuke olnud näha ka pikkade ja tagamängijate kokkumängu paranemist, mis Rapla mängus oli täiesti juhuslik. Täna ei olnud esimese poolaja kaitsel ka midagi viga, lauas oli ülekaal, viske % parem. Mängu lõpuks olid kõik näitajad vastupidised, mis tähendab, et kaotuses saab süüdistada kogu meeskonda, mitte peatreenerit või Gladnessi või keda iganes siin veel süüdistatakse. Varrak lõugas 2 time-outi järjest teisel poolajal "our defense is terrible". Ma arvan, et treeneritel on päris hea ülevaade meeskonnda murekohtadest ja nende parandamine võtab aega.
Akira
Kasutaja
Postitusi: 100
Liitunud: 21 Sept 2007, 13:23

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Akira »

Mina neid hooaja alguse võite eufooriasse laskumise põhjuseks ei võtaks ning teiselt kaotusi samuti üle ei dramatiseeriks. Peaasi, et mängupildis oleks pidevalt edasiminekut näha ja seda viimast olen ma näinud. Jah vahel laguneb asi käest. Õigemini kui üks ratas hakkab vankrit mäest alla kiskuma siis hetkel tundub, et keegi ei oska pidurit tõmmata.

Mind paneb muretsema hoopis teemaväline asi. Nimelt kui veel paar-kolm aastat peaks meistriliigas mängimise kokkulepe klubide vahel olema selline, et Kalev mängib kõik mängud võõrsil, siis mida kuradit on mul varsti kaasa elada. Mul ei ole võimalust meeskonnaga töö tõttu Eesti peal ringi sõita. Jah, ma saan teistest klubidest ühelt poolt aru, et nende pealtvaataja kaotab ning nende klubide eelarve kannatab aga samas Kalevi enda poolehoidjad ja klubi kaotab pikemas perspektiivis veelgi enam. Mis kuradima fännide hoidmisest ja veelgi enam -- toetajaskonna tõstmisest me räägime, kui meeskonnal pole hooaja jooksul mõnikord kuu jooksul kordagi võimalik oma klubile kaasa elada. Mina klubiomanike esindajate nimel lööks järgmisel hooajal kanna maha ja ütleks, et kaks ringi mänge ok aga 1 võõrsil ja 1 kodus. Kui ei meeldi siis mina loobuksin EMVl osalemast, sest mida sa osaled, kui sellest mingit kasu klubile ei tule.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

Jah, ja reaalselt oleks uus treener hetkel kõige hullem lahendus üldse. Niigi on koosseis kõvasti muutunud ning kui tuua uus treener uute ideede ja liikumistega, siis lõpptulemus võib korralik puder olla.

Ütlesin juba eelmisel hooajal ja ütlen ka praegu - Varrak on teinud selle satsiga head tööd. Jah, vahel ta eksib, aga seda juhtub absoluutselt kõigil treeneritel. Arvestada tuleb ka seda, et iga hooaja eel on üsna suur teadmatus, ettevalmistusperiood jääb hilja peale (mängijad koondistes, välismängijad tulevad hilja) - see on päris suur mõjutegur. Sel aastal oli see mõjur veel eriti ekstreemne, sest sisuliselt olidki need kaks BBL Cupi mängu meie ainsad preseason mängud, kuhu mindi ka nullettevalmistuse ja sisuliselt olematute ühistrennide pealt. Perm, Tartu hakkasid kokkumängu harjutama ja füüsist timmima juba kõvasti varem. Itoudise kõne Varrakule näitab ka midagi (isegi kui mõni ei taha uskuda Varraku öeldut, et Itoudisele meeldib Kalevi stiil) - võinuks valida ükskõik mis teise peatreeneri või VTB satsi, aga miskipärast valis just Kalevi.

Ja for god sake - jätke tõesti see Varraku ja autoriteedi puudumise pläma. Nagu siin juba välja toodi, siis nii Elegar kui Freimanis on Varrakut tõsiselt kiitnud. See ei ole selline mokaotsast viisakusest kiitmine, vaid täiesti siiras hinnang Varrakule. Minu meelest isegi Boone (või oli see King?) kiitis Varrakut kuskil. Ehk et mina usaldan nende meeste hinnangut palju rohkem kui mõnda suvalist kõrvaltvaatajat, kes seda autoriteedi puudumist õuntelt ennustab. Reaalne hinnang otse lockerroomist maksab rohkem. Võrreldes Varraku eelse ajaga on minu meelest tiim just ühtsemaks muutunud. Jah, ta ei karju võibolla nii robustselt häält ära nagu Kullamäe seda time-outide ajal teeb, aga see ei tähenda, et tal autoriteet puuduks - autoriteedi saamiseks ei peagi alati valjuhäälselt lõugama. Ma usun, et ka praegusest satsist nii mõnigi mees veel kiidab Varrakut.

Ehk et bottom line - Varrak ei ole imemees, tal on omad puudused olemas, aga ta on Kalevi eesotsas teinud head tööd ning praegu saab ta ikka väga ebaõiglaselt kaigast. Sisuliselt kipubki nii olema, et kui Kalev kaotab, siis meeletus koguses sack Varrak, sell Veideman hala, aga kui Kalev mõne korraliku võidu saab, siis heal juhul keegi mainib mokaotsast, et "noh, Varrak võttis tegelikult ju ühe hea time-outi kah, enamvähem tubli".

Mis mängijaid puudutab, siis ilmselgelt ei ole kõik veel füüsiliselt tippvormis. See on väga obvious. Mitu võtmepositiooni on kaetud uute nägudega. Harper täidab mängujuhi kohuseid, keskmängijad on mõlemad uued kutid, sh üks neist roheline rookie. Tegemist mängujoonist silmaspidades väga oluliste positsioonidega ja kui need lonkavad, lonkab ka üldine meeskonnamäng palju enam. Ning olgem ausad - iseenesest ei ole ükski välismängija ka sellise resümeega, et peaks teda nt VTB mõistes kõvaks mängumeheks pidama. Upshaw on ainult raw potential ja roheline. Tollefsen tugevast ülikoolist tulnud rookie. Liutych oli Tsmoki pingipoiss (kuigi seal ilmselt pigem peatreeneriga läbisaamine mängus). Gladness oli Iisraeli liiga keskmiku Harju keskmine mängija. Harper näitas Tsmokis head mängu, Itaalias kohati nii ja naa (ca 5 punkti mängust on tagasihoidlik, olgem ausad), aga põhimõtteliselt klassi on. Ühesõnaga point on see, et keegi ei ole neist ka selline world beater, kes siin isegi mänguvormita mänge üksi võidaks. Õnnestumiseks peavad kõik jõudma oma potentsiaali tipu lähedale ning eelkõige tuleb igaühele leida koht, kus nad meeskonnale kõige kasulikumad oleksid.

Aga minu tähelepanekud võrreldes vahepealse ajaga: Harper on rohkem sisseelanud ja füüsiliselt paremas vormis, keskmängijad ei kerki enam nii kergelt iga asja peale õhku. Täna suudeti juba paaril korral päris kenasti jalgadega maas seista.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Nii kummaline kui ka see ei tundu, siis mina olen küll tänase kaotusega täitsa rahul. Iseenesest küll mänguliselt ülivalus kaotus oluliselt kehvemini komplekteeritud meeskonale aga sisuliselt täiesti tähtsusetus mängus. Ehk just selline õpetlik ja meeskonda kasvatav olukord, et kui siit ka sportlikku viha ei saada, kust siis üldse. Lisaks veel see, et kui kohati näitas meeskond väga head korvpalli (ehk tõestas, et potentsiaali on), siis järgmistel hetkedel näitas väga hästi ära ka meeskonna tänased nõrkused, ohukohad jne. Mina täitsa usun, et sellistest kaotustest õpitakse palju rohkem kui võitudest ja millal veel taolisi kaotusi saada, kui mitte täna. Muidugi ei tähenda see seda, et meeskond läks või oleks pidanud minema meelega kaotama, vastupidi, sel juhul see efekt ei toimiks. Lisaks selge see, et tänase seisuga ei ole veel sellest võistkonnast sõna otseses mõttes meeskonda moodustunud aga ma ei näe otsest põhjust, miks asi ei võiks sinnani areneda. See on täna asjade loomulik seis, et sellist ebakõla on. Ja mõned asjad võtavadki aega.
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas MEGA IRW »

No ma ei tea...need põhjused, mis ülal on toodud, kohanemata, vähe kontrollmänge jne jne, on küll adekvaatsed, AGA

1) Rocki eestlastest mängijad Sokk/Talts/Dorbek on samuti selges alavormis ning põhimeestest Jois, lauapallide kunn oli üldse puudu.
2) Rock pidi mängitama esiliiga tüüpe isegi vahetusest täna
3) Cramo baaslevel peaks olema ikka oluliselt kõrgem see aasta kui Rockil, isegi vähema põhja pealt tulles peaks sellist hädist Rocki võitma veenvalt.
4) Ning kõigest hoolimata kaotati igirivaalile teine poolaeg 20 punktiga, mis just emotsionaalselt on raske seedida. Meeskond varises kokku täielikult, mis pole hea märk isegi "kontrollmängus", mida siin mõni väidab. Ent kontrollmängus ei üritata meeleheitlikult võita, siin üritati ja feiliti. Piinlik.
5) Senised mängud ei ole ka hea märk, et nüüd siit viuhti asjad paremaks lähevad. Tundub et Eesti liigas on oluliselt raskem rabelemine kui mullu.
6) Võit VTBs võõrsil on küll tore, aga well, hoidkem nüüd hobuseid sellega vastu rinda tagudes, seda jubedat noortest venelastest kokku aetud Permi tiimi, kes esimeses mängus oli, võitnuks veenvalt pooled Eesti liiga tiimid
7) Tundub üldse, et VTB liiga on tagantpoolt väga nõrk sel aastal, sanktsioonid on Venemaa perifeeriat kõvasti mõjutanud. Nii et playoff 8 hulgas 13st tiimist võib täiesti reaalne olla, kui baaslevel kätte saadakse
8) Kokkuvõttes näeme oluliselt nõrgemal tasemel Cramo mängu kui 2014/15 ja mõnevõrra nõrgemat kui mullu. Leegionärid peaks väga plahvatuslikult avanema, et seisukoht muutuks.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

MEGA IRW`ilt trollimiste kõrvale vahelduseks üks asjalikuvõitu kommentaar ka. Ma Rapla ja Tartu mängude fiasko pealt kedagi vallandama ei kipu, küll aga on mul raske uskuda, et praeguse koosseisu pealt oleks reaalne VTB-s play-off`i jõuda. Eesliin on mitme viimase aastaga võrreldes lihtsalt selgelt nõrgem. Vähem on nii 1) ründeosavust (pole ühtegi mängijat, kelle puhul saaks kindel olla, et ta toob igas mängus arvestatava punktisumma; tsentrite 1-1 ründeosavus ja otsuste kvaliteet on nõrgal tasemel; Tollefsenil jääb aga massist puudu, et VTB-s korvi all tegusid teha); kui ka 2) kaitseosavust (tsentrid lähevad endiselt igal teisel juhul esimese pette peale õhku; laua blokeerimise asemel jäädakse liiga sageli palli lendu imetlema; Upshaw ja Tollefsen kipuvad VTB jaoks jääma liiga õblukesteks – Upshaw tegi esimeses VTB mängus väga kiirelt vead täis ning ega Varrak ilmaasjata Taltsi vastu Keedust Tollefsenile ei eelistanud; murelikuks teeb ka Varraku kommentaar, et kuigi mängijaid on püütud informatsiooniga mitte üle koormata, kulgeb õpiprotsess endiselt väga visalt). Mis tagaliini puutub, siis meeskonnas on taaskord vaid üksainus mängujuht ning too ei küündi mitte mingi valemiga Machado tasemele (viimane kord, kui meeskonnas vaid üks mängujuht oli). Eelmisel aastal muutus meeskonna esitus stabiilsemaks pärast Curry liitumist. Harper seevastu on täpselt samasugune teravusele orienteeritud SG nagu Veideman, mitte aga mängujuht. Kokkuvõttes peab lootma, et meeskond suudab VTB-s näidata rämedat meeskondlikku kaitset ja et tagaliin toidaks teravuse ja kaugvisete pealt. Nii ühe liini poole kaldu meeskond kipub olema siiski väga kergelt haavatav. Vähemalt pole karta, et ka seekord hooaja keskel kedagi üle ostetaks. Harper oleks ainus potentsiaalne müügiartikkel, aga tagamängijaid on niigi jalaga segada.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

MEGA IRW kirjutas:No ma ei tea...need põhjused, mis ülal on toodud, kohanemata, vähe kontrollmänge jne jne, on küll adekvaatsed, AGA

1) Rocki eestlastest mängijad Sokk/Talts/Dorbek on samuti selges alavormis ning põhimeestest Jois, lauapallide kunn oli üldse puudu.
2) Rock pidi mängitama esiliiga tüüpe isegi vahetusest täna
3) Cramo baaslevel peaks olema ikka oluliselt kõrgem see aasta kui Rockil, isegi vähema põhja pealt tulles peaks sellist hädist Rocki võitma veenvalt.
4) Ning kõigest hoolimata kaotati igirivaalile teine poolaeg 20 punktiga, mis just emotsionaalselt on raske seedida. Meeskond varises kokku täielikult, mis pole hea märk isegi "kontrollmängus", mida siin mõni väidab. Ent kontrollmängus ei üritata meeleheitlikult võita, siin üritati ja feiliti. Piinlik.
5) Senised mängud ei ole ka hea märk, et nüüd siit viuhti asjad paremaks lähevad. Tundub et Eesti liigas on oluliselt raskem rabelemine kui mullu.
6) Võit VTBs võõrsil on küll tore, aga well, hoidkem nüüd hobuseid sellega vastu rinda tagudes, seda jubedat noortest venelastest kokku aetud Permi tiimi, kes esimeses mängus oli, võitnuks veenvalt pooled Eesti liiga tiimid
7) Tundub üldse, et VTB liiga on tagantpoolt väga nõrk sel aastal, sanktsioonid on Venemaa perifeeriat kõvasti mõjutanud. Nii et playoff 8 hulgas 13st tiimist võib täiesti reaalne olla, kui baaslevel kätte saadakse
8) Kokkuvõttes näeme oluliselt nõrgemal tasemel Cramo mängu kui 2014/15 ja mõnevõrra nõrgemat kui mullu. Leegionärid peaks väga plahvatuslikult avanema, et seisukoht muutuks.
Jah, nõus, et Talts, Dorbek ja Sokk ei ole veel oma tippvormis, kuid see ei vähenda fakti, et Tartul oli tiimina kauem aega koos olla. Nad said tiimina teha neid asju, mis neil hooaja ettevalmistuseks vajalikud olid. Ma ei ole kindel, kas paljud Kalevi kutid oma playbooki selgeks on saanudki selle ajaga, prob not.
Baaslevel ongi kõrgem kui Tartul, kuid nagu ma ütlesin – meil ei ole ühtegi world beaterit, kes olematu vormi pealt asju 40 minutit kotti paneks. Esimene poolaeg oli tugev, siis tuli tagasilöök, mis oli mitme asja koosmõju: mõne mehe nõrk füüsis, kust kärisema hakkas; vahetused segasid rütmi, vt Soo ja Gavrilovi mängu sekkumine; Tartu sai eelnevatest õnnestumistest enesekindluse, publik andis oma osa juurde ning kui rong veerema on saadud, siis on seda päris keeruline takistada. Keegi pole öelnud, et see kokkuvarisemine oli hea märk, lihtsalt seal on mõistetavad põhjused ning et see ei olnud selline kaotus, mida üle dramatiseerida. Tartul oli lühike pink eile ning see mängis nende kasuks – kui vahe hakkas vähenema, siis oli kõigil meestel sellest enesekindlus olemas, me vahetasime rohkem ning hiljem oli mõnel mehel raskem tagasi ree peale saada (nt Harperil).

Ning sorri, mina ei näinud, et keegi meeleheitlikult võita üritas. Kui oleks meeleheitlikult võita üritatud, ei oleks Sood/Gavrilovit sisse lülitatud, vaid oleks Tartut edasi tambitud. Selles osas Varrak tõesti ehk eksis, et rütmi segamini lõi ja sellega Tartule enesekindluse andis. Aga nagu öeldud – tänase mängu eesmärk ei olnudki Varraku jaoks ilmselt 20 punktiga Tartut tappa, vaid eelkõige mingeid asju katsetada ja mänguvormi timmida

Viuhti ei lähegi asjad paremaks, uue meeskonna mängima saamine on protsess ning see võtab aega. Ma rõhutan veelkord – kui panna kogu vormiajastamine aegteljele, siis tavaliselt oleme samal ajal mänginud Soome mansade vastu kontrollkohtumisi. Me oleme veel tiimina puised.

Permi osas.. jah, tegemist ei CSKA-ga, kuid don’t go full retard – et neid võidaks veenvalt pooled tiimid Eestist? Eriti võõrsil? Tartu nt kaotas neile. Ja sessuhtes, viimati kui vaatasin oli võit Permi üle turniiritabelit silmaspidades samaväärne võiduga CSKA või Lokomotivi üle ehk et andis sama palju punkte.

Sellega nõus, et hetkeseisu põhjal on roster veidi nõrgem kui varasematel hooaegadel. Eelkõige leegionäride osas, sest keegi neist ei ole nö otseselt kvaliteetmängija, nagu varasematel aastatel on olnud nt Machado, Freimanis, Elegar või isegi Boone. Nende kõigi tase oli ikkagi nõksa või kaks kõrgem praegustest uutest tulijatest. Eks näis, kas nt Harper teeb sammu edasi või kas Upshawst annab midagi vormida, aga praegu on seis minu meelest selline.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Esiteks - see mäng ei olnud mitte kuidagi tähtsam kui suvaline sõprusmäng Rockiga. Peale emotsiooni ei ole sellel mitte mingit tähendust. Eestikate medalid jagatakse play-offis ja sisuliselt pole isegi vahet, mitmendana sinna siseneda;
Teiseks -just seetõttu ongi hea, et sellised valusad vitsad (ka emotsionaalselt) saadi just sellises üheltpoolt mitte midagi tähendavas mängus aga teisalt selles mängus, kus kohtuti ikkagi koduse põhirivaaliga ja milleks meeskond peaks ennast ikkagi häälestama. Mingi hetk sellised vitsad peavad tulema ja need on õpetlikud ja hea on ju see, et saadi nad eile mitte olulises Venemaa liiga mängus näiteks.
Kolmandaks - see jutt on ikka täiesti absurde bullshit, et eestikate klubid saaksid kuidagi Permile vastu. Heal päeval jah Rockil oleks täiskoosseisuga mingi võimalus. Muus osas (v.a ehk Rapla) on meeskondade tase minu hinnangul eestikatel ka langenud ja see hooaeg väga nõrk - (peaaegu?) kõik teised meeskonnad on tasemelt nõrgenenud. BBL tulemused (suured kaotused) näitavad ka seda. See, et hooaja alguses ollakse sellises harjumatus seisus nagu Cramo täna on üks asi aga kogu hooaja pikas perspektiivis kindlasti siin ei ole konkurente, kui mäng ikka sujuma saadakse.
Neljandaks - jah VTB tagumine osa on niivõrd nõrgem, et see aasta on play-off täiesti reaalne eesmärk. Ehk isegi kui võrreldes mullusega meeskonna üldine tase ei osutu paremaks, siis shanss seal on täita olemas. Aga tänaselt seisult muidugi suuri tegusid oodata on keeruline
Viiendaks - jah meeskonnas on probleeme - nii korvi aluses osakonnas kui ka mängujuhtimisega. Seda ei saa eitada. Ja just nende miinuste tõttu ilmselt (mängujuht on meeskonna käimapanekuks ülioluline ja seni ollakse harjunud mängima domineeriva keskmängija abiga) ongi väga raske see meeskonna start ja ühise mängu leidmine. Uusi asju kogu meeskonna jaoks on niivõrd palju (mitte ainult uued mängijad), et asi võtabki aega. Tagantjärele tark võib ju mitmes asjas olla aga selline meeskond meil täna on ja peab leidma sellele sobiva mängu. Samas tuleb tunnistada, et positsioonid 2-3 on jällegi ülitugevalt komplekteeritud, selles osakonnas me kellelegi küll alla ei jää oma konkurentidest, eriti pärast Arbeti liitumist. Kui neil positsioonidel on ikkagi Harper, Veidemann, Arbet, Ljutõs, Dorbek, Soo ja vajadusel ka Keedus siis siin on ikka väga võimas seis ja pigem on probleem kõik nad meeskonda ära mahutada. Ja mõned minutid nii eile kui Permiv vastu tegelikult näitasid, et ka sellise koosseisuga nägu täna on, on võimalik kõrgel tasemel korvpalli mängida. Aga sinna jõudmine on muidugi palju keerukam ja pikaajalisem tee kui investeerida eelkõige kõvasse tsentrisse ja mängujuhti (nagu Machado-Elegar ajal) ja loota, et ülejäänud meeskond pakub vajalikku tuge. Sel hooajal on selgelt raskuskese kandunud positsioonidesse 2-3 ja kuidas see potentsiaal seal tulemuseks realiseerida see ongi paras pähkel.
Vasta