Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons »

mind ikka täitsa häirib, et foorumis on kalevi kaotust nn. õigustama hakatud?

kaotus kaotuseks, ja ka see on tõsi et meeskond on 3 nädalat koossolnud, aga see kuidas kaotati - see on pigem küsimuste küsimus! kaldun arvama, isegi sporti varem teinuna, siis nii kui vile või start on antud, siis spordimees ei lähe kunagi kaotama, vaid võitlema - iseenda kui ollkse kehv või siis vastastega - kui ollakse hea või samal tasemel. eilne mäng ja selle mängu teine poolaeg, eriti aga neljas veerand - andkem mulle nüüd andeks aga selline egode paraad, mis 4 veerandil platsil oli, sellel ei ole spordiga eriti aga meeskonna-alal suurt midagi teha!? muide, kui mu mälu mind ei peta, siis tartu said viimasel rünnakul visata kolm korda peale, enne kui see viimane 3-ne sisse läks, kaks korda järjest kukkus pall ennem maha kalevi kaitselauast kui tartlased selle ülesse korjasid...okey, oli mis oli - pigem vaataks mis edasi tuleb, siiski minujaoks on küsimusi et kas timmu ja harper koos sobivad väljakule ( timmu eile viimase 2min. jooksul lasi põrgatades palli auti ja otsajoonelt ei suutnud välja sööta? - ainult vehkis kätega ja tegi nägusi ), gladnessi pallipüüdmise oskus - mängulugemine - valesti hüppamised lauapalli järele - mõttetud konks visked kui ta seda ei valda... harper ja sokk veel kuidagi, aga kui mul oleks võimalus siis vahetaksin küll gladnessi kingi asemel, king põhimees, upshaw rookie, kes võrreldes rapla mänguga on minumeelest edasi läinud, hüppab kõrgelem paneb julmalt pealt ega nunnuta, eile pani ka kulpe...on näha et tööd on küll palju, aga ainest on küllaga - kui valdmaal ja sibulal on oimu, siis peaks juba täna 2017/18 aasta lepingu allkirjastma.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Loomulikult ei õigustaks keegi seda kui meelega kaotama mindaks. Paraku kaotused on spordi osa ja tihti õpitakse valusatest kaotustest rohkem kui võitudest. Kas seda ka tegelikult tehakse - ega garantiid pole aga suur arenguvajadus on silmnähtav. Ja kui selline valus kaotus tuleb veel sellises vähetähtsas mängus siis kus oleks siis õigem koht need vitsad kätte saada?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Mina küll ei õigusta kaotust, probleem on selles, et teisel poolajal kadus mäng täiesti ära ja treener ei suutnud midagi ette võtta, läks individuaalseks punnitamiseks, mis enamasti ebaõnnestus, kuigi ma küll ei arva, eriti praeguses faasis, kui hooaeg alles algab, peaks uut treenerit otsima hakkama. Kui ta jõuludeks meeskonna käima saab, on kaotus Tartule unustatud. Kriitika eesmärk on ikka see, et probleemidele tähelepanu juhtida.
Samas, teisel veerandil mäng toimis hästi, Upshaw domineeris korvi all ja Milka jäi minu mälu järgi üldse nulli peale. Kõik toimis isegi hoolimata Soo ja Gavrilovi mänguajast, mitte selles pole probleem. Keegi ei oodanud, et Tartu selle koosseisuga suudab mängu tagasi tulla, aga Cramo vastu võtavad isegi penskarid jalad kõhu alt välja. Selles mängus oli näha, et alavormis kolmik tõesti tahtis mängida. Võtmeküsimus oli selles, et Thomas sai ühtäkki väga vabalt tegutseda ja poiss läks hoogu. Cramo arvas, et töö on juba tehtud ja laskis jala sirgu. Gavrilovist niipalju, et ta mängis minu meelest kahe peal, mängu juhtis endiselt Harper, kuid kui ta meeskonda sisse elab, siis vähemalt eestikate + BBL jaoks on tal taset küll.
Viimati muutis vaim564, 13 Okt 2016, 09:45, muudetud 1 kord kokku.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

Jah, igalühel oma nägemus.

Minu nägemus seisneb eurokossu taseme ühtlustumises. VTB pole mingi imeliiga, enda heal ja vastase halval päeval võib Kalev võita kõiki. Aga sama ka teistes liigades, ei ole mingit müstilist VTB taset ja siis kaugel all paistvaid BBLi ja Eestikaid. Näiteks olen aastaid tagunud et BBL on kõva liiga ja taon seda ka edasi. Kaotus Raplale näitab, et ka seal oleks Kalev mitmele võidetav. Olin (olen) Tartu kaotuse üle Bakken Bearsile vihane, kuid eeskätt seetõttu, et kolme tugitala panus jäi olematuks. Taseme poolest oleksid Hollandi ja Taani tipp ka VTB tagumises pooles konkurentsivõimalised. Kalevi VTB osas olen mina küll positiivselt meelestatud, ärakukkumisi on, aga samas on kohati näidatud ka väga head mängu, praegu on vaja lihtsalt aega trenni teha.
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas MEGA IRW »

No kuulge, keegi reaalselt vaatas ka Permi mängu, Kalev sai seal nii lihtsaid layuppe, mida Rapla ja enamuses Tartu vastu isegi unistada ei osanud. Perm saab ehk 1-2 võitu seal VTBs praeguse esiliigast võetud koosseisuga, ei tasu illusioone teha.
maq
Kasutaja
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Dets 2008, 18:03

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas maq »

vaim564 kirjutas:Mina küll ei õigusta kaotust, probleem on selles, et teisel poolajal kadus mäng täiesti ära ja treener ei suutnud midagi ette võtta, läks individuaalseks punnitamiseks, mis enamasti ebaõnnestus, kuigi ma küll ei arva, eriti praeguses faasis, kui hooaeg alles algab, peaks uut treenerit otsima hakkama. Kui ta jõuludeks meeskonna käima saab, on kaotus Tartule unustatud. Kriitika eesmärk on ikka see, et probleemidele tähelepanu juhtida.
Samas, teisel veerandil mäng toimis hästi, Upshaw domineeris korvi all ja Milka jäi minu mälu järgi üldse nulli peale. Kõik toimis isegi hoolimata Soo ja Gavrilovi mänguajast, mitte selles pole probleem. Keegi ei oodanud, et Tartu selle koosseisuga suudab mängu tagasi tulla, aga Cramo vastu võtavad isegi penskarid jalad kõhu alt välja. Selles mängus oli näha, et alavormis kolmik tõesti tahtis mängida. Võtmeküsimus oli selles, et Thomas sai ühtäkki väga vabalt tegutseda ja poiss läks hoogu. Cramo arvas, et töö on juba tehtud ja laskis jala sirgu. Gavrilovist niipalju, et ta mängis minu meelest kahe peal, mängu juhtis endiselt Harper, kuid kui ta meeskonda sisse elab, siis vähemalt eestikate + BBL jaoks on tal taset küll.
vaim jõuludeks võivad VTB-s rongi tagatuled juba kaduma hakata, kui hooaja alguse siis omasugustelt meeskondadelt tappa saame. Seda ütles Varrak ise ka intervjuus. Jah Kalevil on aega vaja, aga seda paraku Kalevil ei ole sest järjest tulevad VTB-s play-off-i silmas pidades olulised mängud.
flymadman
Kasutaja
Postitusi: 147
Liitunud: 02 Aug 2014, 16:33

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas flymadman »

Permi voit tuleks ja unustada.Selle satsi vastu on voit kohustuslik ja loomulik.
Eilne kaotus oli varraku kaotus,3 veerandi esimesel poolel andis tema selle mangu kaest.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rix »

MEGA IRW kirjutas:No kuulge, keegi reaalselt vaatas ka Permi mängu, Kalev sai seal nii lihtsaid layuppe, mida Rapla ja enamuses Tartu vastu isegi unistada ei osanud. Perm saab ehk 1-2 võitu seal VTBs praeguse esiliigast võetud koosseisuga, ei tasu illusioone teha.
Vaatame. Mina isiklikult ennustan, et Perm võta ainuüksi kodus 4-5 võitu.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Rix kirjutas:
MEGA IRW kirjutas:No kuulge, keegi reaalselt vaatas ka Permi mängu, Kalev sai seal nii lihtsaid layuppe, mida Rapla ja enamuses Tartu vastu isegi unistada ei osanud. Perm saab ehk 1-2 võitu seal VTBs praeguse esiliigast võetud koosseisuga, ei tasu illusioone teha.
Vaatame. Mina isiklikult ennustan, et Perm võta ainuüksi kodus 4-5 võitu.
Permi meeskonna kohta veel nii palju, et Kalevi vastu ei teinud kaasa nende üks parimaid venelasest mängijaid Nikita Barinov, kes oli eelmisel hooajal Peterburi Zeniidis arvestatavas rollis (sh play-off``is):

http://www.vtb-league.com/en/player/100 ... onId=91477" onclick="window.open(this.href);return false;

Võit Permi üle kuulub pigem kohustuslike kilda, samas ei jäänud muljet, nagu ei osanuks keegi neist mängida. Korralikul tasemel mängumehed olid kõik permikad, pigem sai neile saatuslikuks harjumatus tervet mängu ühtlaselt kõrges tempos mängida. Viimases hooajaeelses mängus sai näiteks Nizhni-Novgorod läbi suure häda nende vastu 1-punktilise võidu kätte. Ma ennustama ei hakka, mitu võitu nad VTB-s võiksid koguda, aga Kalevi, Jenissei, Astana, Saraatovi, Nizhni-Novgorodi, VEF-i ja Permi tasemevahed on siiski piisavalt väiksed, et igas vastasseisus kujunevad otsustavaks pisidetailid.
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas MEGA IRW »

http://www.ohtuleht.ee/764653/ville-ari ... dlema-peab" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

Kui meeskond ja treener on nii sitad nagu siin räägitakse, siis kuidas me saame rääkida kohustuslikest võitudest VTB-s, eriti võõrsilmängudes? Perm oli enne mängu nii kihlveokontorites kui ka Kalevi hooaja algust arvestades favoriit. Nüüd peale võitu on muidugi hea öelda, et kohustuslik võit. Ei tasu nii üleolevalt suhtuda vastastesse, muidu juhtub nii nagu Cramol eile Tartuga ja Raplal TTÜ-ga pärast Cramo alistamist. VTB teises pooles võivad põhimõtteliselt kõik võita kõiki ja nagu VEF juba tõestas, siis vahel ka suuremaid hammustada.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Korvialustest meestest rääkides siis Freimanis, Boone/King, Delas vrd Gladness, Upshaw, Tollefsen... Millest me räägime, võrreldamatud suurused. Freimanis (oli kaitses kehva, kuid tegi siin veedetud aja jooksul kindlasti sammu edasi. Rünnakul oli vägagi osav) Delas väga kõrge korvpallialase IQ-ga mängija. King/Boone mõlemad väga kogenud mehed, üks neist veel vägagi suure kogemusega. Vrd tänased. Gladness- on olnud episoodiliselt nba-s ning saanud ka euroopas mängida. Upshaw täis toorik rookie, kel on must minevik ja väidetavalt tohutu potensiaal. Sama kehtib ka tollefseni kohta.

Minuarust, nagu alguses ütlesin, siis pole midagi võrrelda.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas JukuNoorem »

Gavrilov, nii vähe kui teda ka väljakul on näha olnud, on minu arvates seni hakkama saanud. Huvitav, kas ta hakkab ka rohkem mänguaega teenima?
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons »

Kas kellelgi on infot, et mis on saanud Tass`i saagast Cramo ja Limogesi vahel?
Loom
Kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 27 Dets 2008, 12:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Loom »

barons kirjutas:Kas kellelgi on infot, et mis on saanud Tass`i saagast Cramo ja Limogesi vahel?
Peaks olema FIBAs arutlusel.
Vasta