Eestlased välismaal

Üleüldine korvpallijutt
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas nojah »

Rootsi klubid on vahel osalenud ka BBLis (vähemalt korra). Norrköping tol ajal ei olnud ka riigi parim klubi. Pigem neil aastatel konkureeris kohtadele 3-6. Oli ka Rapla, K-Kaleviga ja Rakverega samas alagrupis (neist ilmselt ainult Rapla on täna objektiivselt tugevam, teised pigem sama tase või nõrgemad). Ma mängude ajalugu kusagilt ei leia aga tabeliseis annab päris hea arusaama tasemevahest.
https://en.wikipedia.org/wiki/2013%E2%8 ... all_League" onclick="window.open(this.href);return false;
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas vaim564 »

Tartu ja Rapla oleksid seal konkurentsivõimelised, teised täna enam mitte. Tegelikult on kahju, et Soome-Rootsi klubid on BBL-st välja jäänud, liigat tugevamaks see küll pole teinud. Neile klubidele, kes eurosarju ei mängi, võiks see olla hea väljakutse, kuigi ilmselt majanduslikus mõttes kulukas.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

nojah kirjutas:Rootsi klubid on vahel osalenud ka BBLis (vähemalt korra). Norrköping tol ajal ei olnud ka riigi parim klubi. Pigem neil aastatel konkureeris kohtadele 3-6. Oli ka Rapla, K-Kaleviga ja Rakverega samas alagrupis (neist ilmselt ainult Rapla on täna objektiivselt tugevam, teised pigem sama tase või nõrgemad). Ma mängude ajalugu kusagilt ei leia aga tabeliseis annab päris hea arusaama tasemevahest.
https://en.wikipedia.org/wiki/2013%E2%8 ... all_League" onclick="window.open(this.href);return false;
Mu hinnang põhineb sellele, mida ma olen oma silmadega näinud.

Mis puutub tollesse Balti Liiga hooaega 2013/14, siis Dolphins tuli toona kodustel meistrivõistlustel pronksile. Mäletan Rakveres peetud kohtumist, mille nad kaotasid Tarvale, kusjuures võõrustajatel oli paar põhitegijat vigastatud ja nende puudumisel tegi väga korraliku etteaste Andri Metsaru.

Kui me jätame kõrvale tosinkond Euroopa tugevamat liigat, siis neile järgneva umbes paarikümne liiga tase (Rootsi, Eesti, Rumeenia, jt) peaks olema suht sama, gramm siia või sinna. Varieerub eeskätt see, kui tugev on riigi esiklubi. Minu hinnangul oleksid Rootsi liigas konkurentsivõimelised, s.t mängiksid esikuuiku kohtade peale ka Valga, Pärnu (kui ei oleks paari põhitegija vigastust) ja K-Kalev (kui nad lõpuks ometi värbaksid Tamme ja Jonesi kõrvale tagaliini veel ühe mängija, selle asemel, et eesliini mängijaid kokku kuhjata).
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas nojah »

Milliseid Eesti ja Rootsi klubi omavahelisi mänge sa oled näinud, et neid järeldusi teha?

Aga noh eks ongi kahesuguseid inimesi. Ühed argumenteerivad oma väiteid faktidega, tõestustega, statistikaga, näidetega. Teised räägivad ainult oma kogemuslikust lähenemisest (a la kuna ma ei tunneta, et maakera on ümmargune, siis ta äkki on hoopis lame?).

Meistriliiga keskmiste klubide osas ma arvan, et meid kindlasti ei saa võrrelda Rootsiga, Rumeeniaga jms meeskondadega. Ja ilmselt ei peagi, meie riik ongi kordades väiksem, kui need riigid, mahuefekti me ei saavuta kunagi. Me peame panustama pigem tipule (koondis, tugevamad klubid jne). Jah ka väikelinnade identiteedi jaoks on oma klubi olemasolu oluline aga rahvusvaheliselt ei olegi loogiline, et siin midagi võrrelda. Mitu üle 100 000 elanikuga linna on Eestis ja mitu Rootsis näiteks? Lisaks veel sellised asjad nagu välismängijate arv (välismängijad kindlasti tõstava liiga üldist keskmist taset ja konkurentsi), see, et meie väiksemates meeskondades tihti ei saa mängijad mängida oma õigetel positsioonidel, harrastatakse nn päkapikuliigat jne. Objektiivseid asjaolusid on palju.

Kunagi (üle 10 aasta tagasi) oli meil ka siin kohapeal mingi ettekujutus, et meil on ühtlase tasemega tugev liiga - meie klubid Läti ja Leedu tippude vastu ei saa aga keskmikest peaks kõik meie klubid üle olema. Siis tehti BBL ja seal esimestel hooaegadel heal juhul 1-2 meie klubi jõudsid napilt 10 parema sekka. Teised said pakke. Või mis see täna teisiti on. BBL on alustanud ja mis on tulemused teistel meeskondadel peale Rapla:
TTÜ-Valmiera 62:82
TTÜ - Pieno 55:77
Pärnu - Nevezis 62:77
Tarvas - Valmiera 52:85

Pigem arvan, et need vastased siin oleksid selline ka Rootsi liiga keskmine tase. Mitte meie klubid.

Ja mis puutub seda viidatud hooaega, siis jah võib teha järeldusi oma mäletuste põhjal mingist konkreetsest mängust või vaadata tabeliseisu. Norrköping (sai jah sel aastal Rootsi MV 3. koha, eelneval ja järgneval aastal oli 6. ja 4. ehk pigem keskmik) kogus 9 võitu ja 3 kaotust. Tarvas 3 võitu ja 9 kaotust. Küllap enamus võite ka teiste eesti klubide vastu. Taset näitab ikkagi tabeliseis, mitte mõni üksik mäng. Ja Tarvas tuli ju sel hooajal ka Eestis pronksile, st staatus sama aga ühel 3-9, teisel 9-3. Ja konkurents pronksile kindlasti Roostis kõvem ja ühtlasem (põhihooajal Tarvases KML võiduprotsent 72%, Norrköpingil 64% - ehk kus siis on tase ühtlasem?).
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

nojah kirjutas:Milliseid Eesti ja Rootsi klubi omavahelisi mänge sa oled näinud, et neid järeldusi teha?

Aga noh eks ongi kahesuguseid inimesi. Ühed argumenteerivad oma väiteid faktidega, tõestustega, statistikaga, näidetega. Teised räägivad ainult oma kogemuslikust lähenemisest (a la kuna ma ei tunneta, et maakera on ümmargune, siis ta äkki on hoopis lame?).

Meistriliiga keskmiste klubide osas ma arvan, et meid kindlasti ei saa võrrelda Rootsiga, Rumeeniaga jms meeskondadega. Ja ilmselt ei peagi, meie riik ongi kordades väiksem, kui need riigid, mahuefekti me ei saavuta kunagi. Me peame panustama pigem tipule (koondis, tugevamad klubid jne). Jah ka väikelinnade identiteedi jaoks on oma klubi olemasolu oluline aga rahvusvaheliselt ei olegi loogiline, et siin midagi võrrelda. Mitu üle 100 000 elanikuga linna on Eestis ja mitu Rootsis näiteks? Lisaks veel sellised asjad nagu välismängijate arv (välismängijad kindlasti tõstava liiga üldist keskmist taset ja konkurentsi), see, et meie väiksemates meeskondades tihti ei saa mängijad mängida oma õigetel positsioonidel, harrastatakse nn päkapikuliigat jne. Objektiivseid asjaolusid on palju.

Kunagi (üle 10 aasta tagasi) oli meil ka siin kohapeal mingi ettekujutus, et meil on ühtlase tasemega tugev liiga - meie klubid Läti ja Leedu tippude vastu ei saa aga keskmikest peaks kõik meie klubid üle olema. Siis tehti BBL ja seal esimestel hooaegadel heal juhul 1-2 meie klubi jõudsid napilt 10 parema sekka. Teised said pakke. Või mis see täna teisiti on. BBL on alustanud ja mis on tulemused teistel meeskondadel peale Rapla:
TTÜ-Valmiera 62:82
TTÜ - Pieno 55:77
Pärnu - Nevezis 62:77
Tarvas - Valmiera 52:85

Pigem arvan, et need vastased siin oleksid selline ka Rootsi liiga keskmine tase. Mitte meie klubid.

Ja mis puutub seda viidatud hooaega, siis jah võib teha järeldusi oma mäletuste põhjal mingist konkreetsest mängust või vaadata tabeliseisu. Norrköping (sai jah sel aastal Rootsi MV 3. koha, eelneval ja järgneval aastal oli 6. ja 4. ehk pigem keskmik) kogus 9 võitu ja 3 kaotust. Tarvas 3 võitu ja 9 kaotust. Küllap enamus võite ka teiste eesti klubide vastu. Taset näitab ikkagi tabeliseis, mitte mõni üksik mäng. Ja Tarvas tuli ju sel hooajal ka Eestis pronksile, st staatus sama aga ühel 3-9, teisel 9-3. Ja konkurents pronksile kindlasti Roostis kõvem ja ühtlasem (põhihooajal Tarvases KML võiduprotsent 72%, Norrköpingil 64% - ehk kus siis on tase ühtlasem?).
Sa ikka ei oska ilma lahmimiseta hakkama saada.

Ma rääkisin sellest, et ma olen mängimas näinud nii Puideti kui Kurbase klubisid. Mitut Rootsi liiga mängu oled näinud sina? Null, ma pakun.

Ja võrrelda Läti ühte tugevamat klubi ja Leedu keskmike Rootsi keskmikega – kus su reaalsustaju on? Näiteks Leedu liiga eelviimane võitis sel nädalal Meistrite Liigas Strasbourgi.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas nojah »

See ei ole mitte mingi võrdlusmoment et vaatan kõigepealt Rootsi liiga mängu Rootsi klubide vahel ja siis vaatan Eesti liiga mängu Eesti klubide vahel ja siis teen mingeid järeldusi. See on sama, et vaatan raskekaalu masti poksis ja poksijad on kuidagi puised ja aeglased ja kohmakad ja siis vaatan -75 kg võitlejaid ja on kuidagi palju kiiremad, tehnilisemad ja osavamad. Aga kui ikka raskekaallane ja keskkaalu mees vastamisi panna, siis ei ole ju tulemus sama, et see kiirem ja tehnilisem võidab näiteks.

Ja sama moodi ei ole mõtet teha järeldusi mingite üksikute mängude järgi, kes kunagi kedagi on võitnud või kellele vastu hakanud. Üldise taseme kohta see ei tähenda midagi. Selliseid mõttemänge on küll tehtud a la Himki võidab CSKAd ja VEF võidab Himkit ja Kalev VEFi ja Rapla Kalevit ja TTÜ Raplat ning järelikult on TTÜ neist kõige kõvem klubi. Ma ei uskunud, et selliseid asju võib kuidagi tõsiselt võtta.

Ainus reaalne kokkupuude viimasel ajal rootsi klubidega on BBL ja seal on alati tulemused olnud ühesed. Kõik Rootsi klubid (ja liiga on päris ühtlane seal, vt tabeli võiduprotsente eelmistel aastatel, näiteks eelmisel aastal oli kolmanda meeskonna võiduprotsent 67 ja kaheksanda meeskonna oma 40) on hästi hakkama saanud ja olnud väga konkurentsivõimelised ka parimate Läti-Leedu klubidega selles liigas, meie keskmikud on aga BBLis sisuliselt eestkätt kaotusi kogunud, mõnel vahel on õnnestunud jõuda sinna enam-vähem play-off künnisele, mitte enamat (va siis Rock ja Cramo).
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas nojah »

Või veel tasemevahest või kokkupuudetest rootslastega rääkides. Leidsin 2015 aasta andmed noortekoondiste mängudest Eesti vs Rootsi. Poiste hulgas kohtuti erinevates vanuseklassides 6 korda ja neist 5 korda võitis Rootsi ja 1 korra Eesti (74:71 U16 meeskond). Kaotused olid näiteks ka skooridega 55:91 ja 58:95.
http://www.basket.ee/bw_client_files/ba ... mangud.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

nojah kirjutas:Või veel tasemevahest või kokkupuudetest rootslastega rääkides. Leidsin 2015 aasta andmed noortekoondiste mängudest Eesti vs Rootsi. Poiste hulgas kohtuti erinevates vanuseklassides 6 korda ja neist 5 korda võitis Rootsi ja 1 korra Eesti (74:71 U16 meeskond). Kaotused olid näiteks ka skooridega 55:91 ja 58:95.
http://www.basket.ee/bw_client_files/ba ... mangud.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Nalja teed, vä?! Sa soovid Eesti ja Rootsi korvpalli taset võrrelda noortekoondiste sõpruskohtumiste ja kontrollturniiride põhjal, kus mängitakse enamasti poolikute või eksperimentaalsete koosseisudega? Kui see on sinu jaoks tõekriteeriumiks, siis ma võin vastu tuua näiteid lõppenud suvest. Meie U18 koondise saldoks jäi Rootsi eakaaslaste vastu 2-0 (kusjuures rootslased mängisid täiskoosseisus, meil aga puudusid pooled põhimehed). U20 saldoks jäi 1-1. Mis puutub ametlikesse mängudesse, siis eelmisel suvel, kui meie U16 võitis B-divisjoni, alistati rootslased finaalturniiril rohkem kui kahekümne punktiga. Rootsi noortekossu tase on tõusuteel, nagu on ka Eesti oma. Kui me lisame siia juurde juba pikka aega heal tasemel olnud Soome, Läti, Leedu ja Venemaa, siis mul on väga hea meel, et me elame nõnda korraliku tasemega korvpalliregioonis.

Mul ei ole tõemonopoli. Minu hinnang Rootsi liiga taseme kohta põhineb käesoleval ja möödunud hooajal nähtud mängudel, ja see hinnang võib olla ekslik. Sa võiksid ka mõningaid sealseid mänge vaadata, et saada vähemalt aimu, mis stiilis ja kes seal üldse mängivad, selmet teha järeldusi kolme või enama aasta taguse Balti Liiga põhjal (Balti Liigat on mänginud muide üldse vaid kaks svenssonite klubi). Rõhutamist väärib ka see, et kui Eestis ja Leedus on korvpall spordiala number üks ning Lätis jagab see esikohta jäähokiga, siis Rootsis on korvpall tähtsuselt alles neljas spordiala (jäähoki, jalgpalli ja suusaalade järel). Samuti, nagu sai juba varasemas postituses mainitud, siis erinevalt Eestist pallib valdav osa parimaid rootslasi välisklubides (Itaalias, Hispaanias, Kreekas, Poolas, jne).
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas vaim564 »

Minu hinnang eesti klubide konkurentsivõime kohta Rootsis põhineb tänasel seisul, mitmed Tarvase või K-Kalevi (möödunud aastane või see, kus Osby mängis) varasemad koosseisud saaksid seal kenasti hakkama. Võib-olla ka see Pärnu koosseis, mida Vene treenis. Täna on KML seis on tervikuna nutune.
Balti liigat on mänginud varem Dolphins ja Tampere Pyrintö ja mõlemad olid esimese otsa klubid, erinevalt sõpradest kasahhidest.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas nojah »

Mille järgi sa väidad, et korvpall on Eestis spordiala nr 1? Või ka pallimänguala nr 1? Harrastajate arv (jalgpall on selgelt ees)? Publiku huvi? (nii- ja naa, pallimängudest võib-olla aga mitte igal levelil (jalgpall koondisemängudest näiteks), muudest aladest - motosport toob välja vahel tuhandeid inimesi; suured harrastajate hulgad jooksu-, ratta- või suusaspordi rahvaüritustel on ka minu arust ala laia populaarsuse jaoks olulisemad näitajad, kui see, et mingi hulk inimesi käib saalis vaatamas; TV ülekannetest on ka kindlasti populaarsemaid spordiülekandeid kui korvpalliülekanded) Tulemused? (ma teistest aladest ei hakka rääkima aga pallimängualadest võrkpall on ikka selgelt nr 1 praegu). Eestis on korvpall küll oluline ja populaarne aga ei ole religioosne või poliitiliselt oluline ala nagu Leedus (minevikus ehk kohati isegi on olnud). Lisaks sellele on meie noorte liikumisharjumused siin regioonis pigem madalad kui kõrged (võrreldes põhjamaadega näiteks Rootsi on see vahe ikka päris mitmekordne). See kõik kajastub lisaks suuremale rahvaarvule ka üldises tasemes.

Teiseks - noorterkorvpalli üldisel tasemel on kohaliku liiga tugevusega hoopis suurem seos kui näiteks koondise tasemel. Väikeriigi puhul koondise osas tihti piisab sellest, kui on 2-3 Euroliiga või NBA tasemel mängivat meest ja ollakse kohe suures konkurentsis. Aga noorte üldine tase ja harrastajate arv mõjutab kindlasti kohaliku liiga tugevust, kuna kohalikele noortele on see esmane väljund. Jah tipud mängivad ka noorte hulgas välismaal aga see on sama ka eestlaste puhul ja kindlasti avaldab see mõju ka kohaliku liiga tasemele (samas ma ei taha väita, et ei peaks välismaale noored minema, pigem vastupidi, noorte tippude areng ja olemasolu on minu jaoks kindlasti olulisemad kui kohaliku liiga kõrge tase mida Eestis tegelikult nii või naa stabiilselt ja püsivalt saavutada pole võimalik).

Korvpalli harrastajate arv Eesti vs Roots ehk 8000 vs 20-25 000 harrastajat on ka selgelt Rootsi kasuks.

Sellega ma ei taha kuidagi kritiseerida või alavääristada kohalikku liigat. Ei. Minu arust meil ei peakski olema ambitsiooni, et KML oleks mingi ülikõva liiga. Selleks puuduvad nii ressursid kui objektiivne potentsiaal. Tuleks ikkagi seada kitsamad fookused:
1) võimalikult tugev koondis (selle jaoks on vaja tugevat noortetööd, sh kõigi noortekoondiste olemasolu ja osalemist turniiridel; kohalikke tugevaid profiklubisid; kohalikku liigat; mängijaid, kes nii täiskasvanuna kui ka noortena panevad ennast proovile ka Eestist väljas);
2) Tallinnas ja Tartus võiks olla rahvusvaheliselt või vähemalt regionaalselt konkurentsivõimeline profiklubi
3) Oluline on, et ka väiksemates keskustes (a la Rapla või Rakvere) kui korvpall on oluline kohaliku identiteedi osa oleks profiklubi, kes saaks ka jõukohasel tasemel rahvusvahelisi mänge (näiteks BBL).
4) Välismängijate piirangut ma ei toeta - juba täna on näha, et on meeskondi, kus ongi sisuliselt ainult 6-7-8 meest kes tegelikult on võimelised mängima mingilgi arvestataval tasemel, et KML mingigi kvaliteedi välja kannataks. Ehk ressursid ongi nii piiratud, et ainult oma mängijatest moodustatud võistkondadega oleks liiga arenguks liiga madalal tasemel. Lisaks veel see, et ilma välismängijateta mängiks kõik võistkonnad alla 2m keskmängijatega ja kõik üle 190 cm mängijad oleks sisuliselt ääred ja ka see valel positsioonil mängimine takistab noorte arengut - ei ole kusagil kõrgemal tasemel vaja näiteks nr 3-sid, kes ei oska põrgatada või 198 cm keskmängijaid.
5) Siiski peaks olema noortele ka siin liigas oluline väljund olemas. On see Audentese kujul või mingil muul kujul.
6) Ka üliõpilaskorvpalli ei tohiks ära unustada ja selles osas TTÜ kannab ka päris olulist rolli.
7) Kõik KML tasemel klubid võiks ikkagi mingil määral osa saada rahvusvahelistest mängudest, BBL on suht hea väljund aga formaadis kindlasti arenguruumi on. Olen pikalt rääkinud sellest, et BBL põhiturniir võikski asendada kohalike liigade põhiturniire ja play-offe teeks iga riik eraldi aga ilmselt see mõte kusagile välja ei jõua.
Viimati muutis nojah, 20 Okt 2016, 14:50, muudetud 1 kord kokku.
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas japs »

vaim564 kirjutas:Minu hinnang eesti klubide konkurentsivõime kohta Rootsis põhineb tänasel seisul, mitmed Tarvase või K-Kalevi (möödunud aastane või see, kus Osby mängis) varasemad koosseisud saaksid seal kenasti hakkama. Võib-olla ka see Pärnu koosseis, mida Vene treenis. Täna on KML seis on tervikuna nutune.
Balti liigat on mänginud varem Dolphins ja Tampere Pyrintö ja mõlemad olid esimese otsa klubid, erinevalt sõpradest kasahhidest.
Oot mida? Tänasel seisul? Mida see nüüd tähendab?

Uhuu hinnang põhines vaadatud mängudel. Kindlasti väga subjektiivne ja eeldab head usaldust hindaja korvpalliteadmiste kohta, aga me siin ju kõik eksperdid :). OK, aga hinnangu alus välja toodud ja põhjendatud - arusaadav
Nojahi hinnang BBLi statistikal. Miinuseks mängude vanus, aga plussiks reaalne mitmemänguline võrdlus. Jällegi alus välja toodud ja arusaadav.

Aga kui hinnang põhineb tänasel seisul? No siis asi selge :)
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas vaim564 »

japs kirjutas:
vaim564 kirjutas:Minu hinnang eesti klubide konkurentsivõime kohta Rootsis põhineb tänasel seisul, mitmed Tarvase või K-Kalevi (möödunud aastane või see, kus Osby mängis) varasemad koosseisud saaksid seal kenasti hakkama. Võib-olla ka see Pärnu koosseis, mida Vene treenis. Täna on KML seis on tervikuna nutune.
Balti liigat on mänginud varem Dolphins ja Tampere Pyrintö ja mõlemad olid esimese otsa klubid, erinevalt sõpradest kasahhidest.
Oot mida? Tänasel seisul? Mida see nüüd tähendab?

Uhuu hinnang põhines vaadatud mängudel. Kindlasti väga subjektiivne ja eeldab head usaldust hindaja korvpalliteadmiste kohta, aga me siin ju kõik eksperdid :). OK, aga hinnangu alus välja toodud ja põhjendatud - arusaadav
Nojahi hinnang BBLi statistikal. Miinuseks mängude vanus, aga plussiks reaalne mitmemänguline võrdlus. Jällegi alus välja toodud ja arusaadav.

Aga kui hinnang põhineb tänasel seisul? No siis asi selge :)
Jah, muidugi, tänane seis on loomulikult see nagu asjad tegelikult on :)
Ma pakun, et 20. oktoobril 2016 pole enamus KML meeskondi nii mängijate kui sellest tulenevalt ka mängu kvaliteedilt võrrelduna Rootsi meistriliigas konkurentsivõimelised.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas nojah »

Jah sellel hooajal, millest ma rääkisin ja kus lõppseis oli 9võitu 3 kaotust vs 3 võitu ja 9 kaotust, kui Tarvas esmalt võõrsil kaotas Dolphinsile 53:95!!! ja siis kodus tuli viimasel veerandil 11 punktilisest kaotusest välja ja lisaajal võitis 84:80 mängisid Tarvas sellised mehed nagu Gustas, Umbrasko, Laksa, Keerles näiteks, lisaks veel Leppik, Saage. Ei anna vist väga tänasega võrrelda?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas vaim564 »

nojah kirjutas: 1) võimalikult tugev koondis (selle jaoks on vaja tugevat noortetööd, sh kõigi noortekoondiste olemasolu ja osalemist turniiridel; kohalikke tugevaid profiklubisid; kohalikku liigat; mängijaid, kes nii täiskasvanuna kui ka noortena panevad ennast proovile ka Eestist väljas);

Praegune probleem on selles, et püramiidi tipp on aastaid olnud vildakas ja mingil hetkel annab see ka koondise tasemel tunda. Kanguri põlvkond läks juba varakult Euroopat vallutama, missuguselt pinnalt jõuti 2015 finaalturniirile. Vahepealsed põlvkonnad hääbusid vaikselt koduliigas, mistõttu laiutabki nüüd suur põlvkondade vaheline tühik, heal juhul hakkab tänase U-18 pinnalt midagi välja kujunema.

2) Tallinnas ja Tartus võiks olla rahvusvaheliselt või vähemalt regionaalselt konkurentsivõimeline profiklubi

Nõus, selline, kes mängib rahvusvahelisi sarju ja on seal ka konkurentsivõimeline.

3) Oluline on, et ka väiksemates keskustes (a la Rapla või Rakvere) kui korvpall on oluline kohaliku identiteedi osa oleks profiklubi, kes saaks ka jõukohasel tasemel rahvusvahelisi mänge (näiteks BBL).

Ka siin võiksid klubid võimaluste piires rahvusvahelisi sarju mängida ja ma ei pea silmas ainult BBL. Viimase perspektiiv avaneb siis, kui ta muutub arvestatavaks regionaalliigaks, mitte kolme riigi klubide handicup-turniiriks, kuhu eksootikat andma kutsutakse mõni Kasahhi klubi, et kohalikel klubidel mõni peksupoiss ka jalaga löömiseks kambas on.

4) Välismängijate piirangut ma ei toeta - juba täna on näha, et on meeskondi, kus ongi sisuliselt ainult 6-7-8 meest kes tegelikult on võimelised mängima mingilgi arvestataval tasemel, et KML mingigi kvaliteedi välja kannataks. Ehk ressursid ongi nii piiratud, et ainult oma mängijatest moodustatud võistkondadega oleks liiga arenguks liiga madalal tasemel. Lisaks veel see, et ilma välismängijateta mängiks kõik võistkonnad alla 2m keskmängijatega ja kõik üle 190 cm mängijad oleks sisuliselt ääred ja ka see valel positsioonil mängimine takistab noorte arengut - ei ole kusagil kõrgemal tasemel vaja näiteks nr 3-sid, kes ei oska põrgatada või 198 cm keskmängijaid.

Välismängijate piirang oleks mõeldav siis, kui see ei too kaasa üldist tasemelangust ja kodumängijate vahel oleks konkurents. Praegu täidavad välismängijat olulist tühikut, et kõik klubid saaksid üldse meeskonna välja panna. Meie siin ringkonnaülemaga soovitasime karikavõistlused muuta selliseks, kus ainult kohalikud osalevad, aga meistriliiga tase võiks veidi kõrgem olla. Välismängijad loovad nivoo, kuhu kohalikud peaksid jõudma. Seepärast saaksime välismängijate piirangust rääkida alles siis, kui kohalik tase on piisavalt kõrge.

5) Siiski peaks olema noortele ka siin liigas oluline väljund olemas. On see Audentese kujul või mingil muul kujul.

Audentese osalemine meistriliigas on kindlasti positiivne, samuti tuleb panna regulaarselt U-koondisi välja, see tõstab motivatsiooni nagu ka noorte siirdumine välja. Võrkpalli tõus sai alguse sellest, et mingil hetkel mängisid kõik koondise tasemel mängijad kusagil väljas ja alles nüüd oleme jõudnud sinna, et ka koduliiga tase on tõusnud.

6) Ka üliõpilaskorvpalli ei tohiks ära unustada ja selles osas TTÜ kannab ka päris olulist rolli.

Jah muidugi, kuigi meil mängib meistriliiga tasemel üsna mitu ülikooli: TTÜ, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, ei tea, palju seal üliõpilasi küll on, Tartus oli vist vaid Joosep Toome. Siingi võib diplomi omandamine nii mitmegi mängija jaoks olla motiveeriv asjaolu.

7) Kõik KML tasemel klubid võiks ikkagi mingil määral osa saada rahvusvahelistest mängudest, BBL on suht hea väljund aga formaadis kindlasti arenguruumi on. Olen pikalt rääkinud sellest, et BBL põhiturniir võikski asendada kohalike liigade põhiturniire ja play-offe teeks iga riik eraldi aga ilmselt see mõte kusagile välja ei jõua.

Laias plaanis nõus, BBL atraktiivsust tuleks tõsta, tegelikult on selline võimalus boonus, aga mitmed meeskonnad võiksid oma ambitsioonitaset tõsta, pürgida Euroopa sarjadesse
elchukakabra
Kasutaja
Postitusi: 306
Liitunud: 29 Dets 2010, 20:56

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas elchukakabra »

Kitsing jätkab karjääri Taanis Bakken Bearsis, kus omal ajal mängis ka Kaido Saks

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=75998783" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasta