BC Rakvere Tarvas

Üleüldine korvpallijutt
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas Zog »

Vaatan praegu seda Tarva meeskonda, ja mjah... veidi masendav, milline torumeeste bande sinna sattunud on. Eichfuss ja Post on korvpallurid, Metsalu ka muidugi, Saaremäel on ilmselgelt andekas, aga ülejäänud!?!? Noh noored on noored, aga need leegionärid on ikka täitsa suvalised sel hooajal, ning paar tubli esiliiga meest on ka juurde võetud.

Kui Sõber selle koosluse ka mängima paneb, siis väärib ta küll kiitust.
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas MEGA IRW »

Ei näe seni väga välja, et Tarvas midagi muud peale kolakate saab sel hooajal. Mitte nagu eelmisel hooajal...oh wait... :D
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas Zog »

Iseenesest koosseis Post, Paiste, Metsalu, Eichfuss + normaalne pikk võiks mängida küll. Aga see eeldab, et leitakse pikk, kes mängida oskab. Vahetusest Bird ja Saaremäel... mnojah, ikka jääb väheks, aga kui kõik vormis on, siis võib mõne võidu ka ikka saada.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas vaim564 »

Üritasin täna mängu jälgida, aga päris lõpuni ei viitsinud aega raisata. Praegune Rakvere koosseis on esiliiga tasemel ja kui mõni põhimees juhtub veel puuduma, siis on olukord üsna hull. Aga tundub, et see on terve KML probleem ja noortemeeskond võib lõpuks olla vastu ootusi vägagi konkurentsivõimeline, üsna mitu tasavägist mängu juba. Marcus Bird on iseenesest korralik täiendus, kui Haughton veel meeskonnas oli, siis tast oli rohkem kasu, praegu ta täidab valesid positsioone. Palmer on aga veel õnnetum leid, kui Brandon Goode möödunud aastal. Goode hakkas möödunud hooaja lõpuks asjale juba pihta saama, kui ta kusagil laokil on, võiks välja otsida. Praegune pilt on muidugi enam kui kurb, ainus positiivne tulemus, et Saaremäel saab rohkesti mänguaega. Paiste pole ka mingit arenguhüpet teinud, see viimane K-Kalevi hooaeg jäigi tal parimaks.
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas Zog »

Palmer sõidabki minema, uus mees juba kohal, aga tänaseks ei jõutud veel dokumente korda ajada. http://sport.delfi.ee/news/korvpall/kml ... d=75936715" onclick="window.open(this.href);return false;
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas Rio »

Pole Tarva mänge vaadanud, mis mees see Bird on ? Sõbra leegionäridest võiks raamatu kirjutada
Kasutaja avatar
Zog
Kasutaja
Postitusi: 1244
Liitunud: 26 Juul 2008, 23:39

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas Zog »

Bird on selline noh... vaese mehe 2/3. Viskab, teeb teravust, aga mitte eriti hästi. Aga saab mängust aru ja ei võta ülearu enda peale. Umbes nagu Umbrasko, aga ei oska ennast (pooltki) nii hästi vabaks joosta.

Aga tänasest mängust ka siis. Tarvas oli alguses uimane, aga üsna kiiresti püüti TTÜ algedu kinni. Aga pärast seda, kui Paiste hüppeliigest väänas (vist, igatahes lonkas väljakult minema ja enam platsile ei tulnud) kasvas santehnilise personali mänguaeg liiga suureks, ja enam väga teravaks asi ei läinud.

Uus mees Baker on hea. Kõige positiivsem oli see, kuidas noored tagamehed Olmre/Saare vs Post/Saaremäel omavahel ragistasid. Eriti just Olmre ja Saaremäel jätsid hea mulje, kuigi viimase suhtes pigistan ma veel vanuse tõttu mõne eksimuse suhtes silma kinni.

Aga Tarval oleks hädasti ühte pikka ja ühte lühikest juurde vaja, siis võiks nad Eestis pea kõigile vastu saada. Praegu on asi veidi totter, kui teise liiga mehed platsile tulevad...
villu123
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 05 Mai 2007, 00:29
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas villu123 »

Ei olegi tähele pannud, et Tarval uus leegionär satsis, tagamängija
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas Uhhuu »

villu123 kirjutas:Ei olegi tähele pannud, et Tarval uus leegionär satsis, tagamängija
Eelmisel hooajal Rootsi liigas päris korralik statistika:

http://www.fiba.com/pages/eng/fc/gamece ... rview.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kalev
Kasutaja
Postitusi: 697
Liitunud: 13 Nov 2006, 17:47
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas Kalev »

Noh, öeldakse, et võit on võit ja Tarvale see siit omamoodi sülle kukkus. Abiks ikka...

http://sport.ohtuleht.ee/773637/foto-ja ... e=facebook
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas theundertaker »

http://sport.ohtuleht.ee/792051/vau-rak ... ne-vardjas" onclick="window.open(this.href);return false;
RK
Kasutaja
Postitusi: 1684
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas RK »

http://virumaateataja.postimees.ee/4128 ... 1481879681" onclick="window.open(this.href);return false;
vabalt loetav, huvilised saavad teada Tarva järglase võimalustest uuel hooajal ja Tarva võlgadest.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas JukuNoorem »

Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas toivo »

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=78674858" onclick="window.open(this.href);return false;

Täismahus pliis!
xrip55
Kasutaja
Postitusi: 1443
Liitunud: 04 Mär 2008, 11:49

Re: BC Rakvere Tarvas

Postitus Postitas xrip55 »

Rakvere Tarvast lahkunud Andres Sõber tunnistab, et energia sai otsa juba paar aastat tagasi.

Täpsemalt 2015. aasta mais. „Mängisime Tartu Rockiga vägeva poolfinaalseeria. Otsustava mängu kaotasime Tartus kolme punktiga ning pärast seda tundsin, et aur on otsas… Inertsist võitsime veel pronksiseeria avamängus Raplat, kuid see oli ka kõik. Tegelikult olime veel ka järgmisel aastal enam-vähem konkurentsis, aga ise tundsin, kuidas olen tühi ja lähen väikeste asjade pärast kergelt närvi,“ meenutab Sõber 12 aastat kestnud ja neljapäeval otsa saanud Tarva teekonna lõpu algust.

61-aastane Sõber nendib, et viimased viis – kuus aastat on teda tublisti kulutanud. Ta meenutab, et lisaks Tarva klubi juhtimisele ja treenimisele, töötas ta kolm aastat Eesti U20 koondise peatreenerina, lisaks istus ta mitu hooaega ka meeste rahvuskoondise abitreeneri toolil. „Tagantjärgi ma ei imestagi, et see kõik võttis mind täiesti läbi,“ sõnab ta. „Seepärast polnud peatreeneri kohast loobumise otsuse langetamine raske. Aga vaatamata kõigele on ikkagi ka kahju.“

Rakvere tee algus
Sõber sattus Rakverre 2005. aasta suvel. Kevadel oli ta Tallinna Kalevi peatreenerina surunud meistriliiga veerandfinaalis Rakvere Palliklubi põlvili ning viinud oma meeskonna pronksmedaliteni. See oli nii-öelda vana Kalevi luigelaul ning Sõber vajas uut töökohta.

„Nemad kutsusid mind ja mina ise pakkusin ennast,“ meenutab Sõber. „See klubi toimis ainult detsembrini, seejärel otsustati võlgade tõttu asi ära lõpetada. Lõpuks jõudsime otsusele, et proovime hooaja oma meestega lõpuni mängida. Pärast seda arvasin, et naasen Tallinna, kuid Rakvere Lihakombinaadi toonane juht Olle Horm pakkus välja, et võiksin võtta kohalikud poisid ja nendega otsast peale alustada. Ta garanteeris selleks 100 000 krooni ja nii see Rakvere Tarvas sündiski.“

Korvpallibuum Rakveres
2010. aasta kevad jääb Eesti korvpalli ajalukku. Sõber on saanud oma meeskonda kokku huvitava seltskonna. Juba siis vanameistri staatuses olnud Valmo Kriisa, kohalik staar Kristo Saage, komeedina tõusev Rain Veideman ja Reinar Hallik. Veebruaris lisandub Richard Andreson ja trumpässana Martin Müürsepp.

Tarvas lõpetab põhiturniiri teisena, alistab mälestusväärses poolfinaalis TTÜ ja võidab isegi finaalseerias Rocki vastu kaks esimest mängu. Lõpuks saadakse hõbe, kuid Rakvere jaoks on sel juures kullaläige. „Sellist meeskonda polnud mul varem olnud ja ilmselt enam ei tule ka,“ õhkab Sõber veel seitse aastat hiljemgi. „Rahvast oli saalis vägevalt – 3000 inimest. See oli võimas värk!“


Meistriliiga hõbemedal oli Sõbra Tarva karjääri tipp, kuid värvikaid hetki pakuti veelgi. Sõber meenutab kolme meistriliiga pronksmedalit ja Eesti karikavõitu. Lisaks kamalaga emotsionaalseid võite. „Meil olid meeskonnaga väga ilusad aastad – kuus hooaega järjest olime nelja parema hulgas,“ märgib ta ja lisab, et rasketel hetkedel sai ta palju jõudu klubi fännidelt. „Üks kindel seltskond vanemaid inimesi istus alati meie pingi taga. Nemad ütlesid ikka, et pole midagi, pane edasi!“

Ahvatlev ja hukutav
Sõbra eestvedamisel jõudis Rakvere Tarvas ka Euroopa korvpallikaardile. „Tahtsin eurosarja proovida, aga see kõik oli väga kallis. Tegime sellega endale ligi 40 000 miinust, mis hakkas meiega kaasas käima. Vaikselt maksime seda ära, kuid siis tulid maksuameti asjad peale,“ selgitab Sõber. „Aga head oli ka. Saime ju isegi ühe võidu kätte ning Prantsusmaa liiga liidri Dijoni vastu juhtisime veel kaks minutit enne lõppu…“

Tulevikus Sõber enam sellist euroteekonda ette ei võtaks, sest madalamad sarjad röövivad tema silmis klubidelt liiga palju raha. Kaunase Žalgirise kombel Euroliigas mängida on muidugi hoopis teine asi, kuid sellisest tasemest ta enam ei unista. „Mind huvitab nüüd vaid kodune liiga,“ kinnitab Sõber.

Mängijate putitaja
Aastate jooksul on Sõbra meeskonnast käinud läbi hulk koduseid korvpalli tippe ja keskpäraseid leegionäre ning enamus neist on lahkunud Rakverest kõrgemale tasemele. „Sten-Timmu Sokku või Martin Dorbekut palgates ma ju teadsin, et nagunii nad liiguvad võimaluse tekkides edasi,“ tunnistab Sõber. „Seepärast nad ju tuldki, et minu meeskonnas oli neil võimalus särada ja saada enesekindlust. Isegi viimasel aastal õnnestus mul Tõnis Peil viia sellisele tasemele, et tuleval hooajal mängib ta TTÜs. Meile tuli ta ju tavalise teise liiga mehena.“

Sõber, kes on alati tundnud uhkust Martin Müürsepa kasvatamise üle, annab endale aru, et Tarvas pallinud mehed on siiski madalama kaliibriga. „Eurosarja finaale nende meeste ja meeskondadega ära ei võida, kuid oluline on ka muu. Näiteks Karl Johan Lips helistas ja küsis, kas ma polegi enam Tarva treener. Kui nii, siis ta ei tulegi järgmiseks hooajaks sellesse meeskonda.“

Uudne olukord
Sõber kavatseb juuli ja augusti puhata ning energiat koguda. Sügis tuleb tema jaoks erilisena, sest viimased 17 aastat pole ta olnud olukorras, kus ta ei pea peatreenerina hooaega alustama.

„Eks me ikka mõtlen ja analüüsin, miks asjad nii läksid, sellest ma ei pääse. Aga mis ikka – see periood minu elus on nüüd läbi!“ tõmbab ta Rakvere korvpalliga seotusele joone alla. „Teen oma poistega ka väikese pausi, sügisest panen edasi. Küll ma endale tööd leian. Kuhugi kontorisse ma igatahes ei lähe, võib-olla olen juba talveks mõne teise meeskonna eesotsas. Pakkumisi võib ju tulla küll.“
Vasta