VTB Ühisliiga 2016/2017

Europe Cup, BCL, Euroliiga, NBA jne
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas marxx762 »

Erinevus tuleb lihtsalt sisse Soku ja Harperi trastilisest mängijatüübi erinevusest. Sokk oma parameetritelt ja füüsise/pikkuse poolest polegi võimeline olema (vähemalt mitte vtb tasemel) mängujuht, kes suudaks rünnakul ise ette võtta ning oma läbiminekutega tekitada viskekohti nii endale kui ka kaaslastele. Soku eelised tulevad ehk enim (vtb-s) välja siis, kui vastased mängivad maa-ala või kui mängutempo on aeglane. Nagu eelpool mainiti siis sokk on pigem akadeemilise korvpallikooliga. Tema selge ülesanne on otsida rünnakul kaaslasi heade söötudega. See aga eeldab eelkõige seda, et tagamängijad suudavad leida pikkade katete/liikumiste abil vabad viskekohad. Kui aga tagaliini meestel on peal tihe kaitse ning liikumised takerduvad muutub mäng kohe ümmarguseks. Pole just harv nähtus, kus sellises olukorras tuleb rünnaku viimasel sekundil täielik hädavise.

Erinevalt sokust on harper aga mees, kes suudab ise kate-kattest olukordades kui ka 1-1 mängus vastaseid väga hästi ette võtta. Loomulikult võib talle ette heita, et isetsemist on palju ning ülejäänud kolm meest seisavad käed taskus ning gladness käib üleval ainult katteid panemas, aga ju siis on varrak talle sellise loa andnud või siis pole suudetud mehele täpselt selgeks teha kuidas rünnakul asjad käima peaks. Loomulikult võiks ta mõnikord rohkem sööta ning vältida kinnijooksmist rünnakul(TO), aga see on meie vahendite juures paratamatu, et meil on just selline sg/pg. Samas on pigem hetkel olukord harperiga väljakul parem kui ilma temata. 11 söötu ei tulnud täna tühja kohapealt. Ning suur hulk pallikaotusi tõesti tekib, sest see hulk rünnakuid mida harper ette võtab ning teeb teravust jne on palju. Harperit SG peal kasutada pole minuarust hea mõte. seda võib episoodiliselt teha, aga pikas perspektiivis see tooks minuarust vähem tulu kui aeg mil ta pg peal on. Seda eelpool mainitud vastaste kaitse ning meie liikumiste/katete õnnestumise protsendist ning kui liikumised ei toimi, siis on ikkagi rünnaku lõpp samasugune nagu ta seda praegu on, kus harper teeb 1-1. Niisiis ongi hetkel kõige mõttekam hoida teda mängujuhi positsioonil, et rünnakul säiliks alates palliga ründetsooni jõudmisest teravus, mis loob kindlasti rohkem vabu viskekohti/vigu/ebavõrdseid vahetusi.
Kasutaja avatar
GWallace
Kasutaja
Postitusi: 193
Liitunud: 09 Dets 2013, 18:57

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas GWallace »

Machado ja Harperi oluline erinevus seisneb selles, et esimene põrutas palliga väga kiirelt üle ja otsis juba võimalusi. Harper jalutab aeglaselt üle ja alles siis rahulikult tuleb pick n roll tsentriga ja teised seisavad. Harper oleks oluliselt efektiivsem kui ta tooks palli korralikult tempokalt üle nagu ka Sokule meeldib seda teha. Harperi sobivusest mängujuhiks näitab juba vastaste ülevälja press, mille vastu alati Harper käsi laiutab, et ei oska midagi teha. Loomult mängujuht on harjunud selliste kaitseformatsioonide vastu. Mulle ka Demonte muidu väga meeldib, aga natuke rohkem peaks siiski teisi kaasama. Ehk koos Simmonsiga hakkab pall pukki ka jõudma, siis läheb asi paremaks.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas Uhhuu »

Egert kirjutas:
vaim564 kirjutas:Harper on kahtlemata selle meeskonna parim mängujuht, pole küsimustki, kuigi see pole võib-olla tema naturaalne positsioon. Mingis mõttes meenutab Machadot, kes sai samuti "isetsemise" eest pikki päid ja jalgu, sest paljude meelest on selline aeglane positsioonimäng, milles Timmu tugev on, see "õige korvpall". Tänane mäng tehti ikkagi korvi alt ära ja Jenissei ongi ühtlasemalt komplekteeritud, kuigi mängijate kvaliteedivahet erilist pole. Simmonsist jäi täna kõvasti puudu, temaga oleks see mäng arvatavasti ära tulnud, kuid vastastel puudus Elegar, et väga ei anna selle taha ka pugeda. Kaks suhteliselt võrdset meeskonda, aga täna mängis Jenissei oma tugevused paremini välja.
Pigem on asi kompleksides, sest alati otsitakse patuoinaid välismaalaste seast. Nagu sa juba mainisid, siis sama teema oli Machado ja Petšeroviga näiteks. Jääb nagu natuke arusaamatuks, millega Sokk siin osade südame on võitnud. Täielikult ebaõnnestunud EM-iga, kus Euroopa tasemel mängujuhid teda igast asendist kottisid, või eelmise hooajaga? Kui peale Unicisi mängu oli vabandus, et Harper jagas söötu ainult siis, kui mäng juba tehtud oli, siis nüüd on vabanduseks, et "kogu meeskonna mängujuhina" ta hakkama ei saa. See tähendaks siis seda, et kui Sokule anda Harperi kohustused, siis ta peaks iga mäng 15 söötu vajutama, sest Harperi 11-st jääb väheks. Ning nagu juba mainitud, siis skoorimisest ei ole mõtet üldse rääkida, sest ükski VTB meeskond ei karda Sokku pick-n-rollis ja enda mehest möödamängimiseks füüsilised eeldused tal lihtsalt puuduvad.
Ma ei saa aru, miks sa resultatiivsete söötude arvu külge klammerdud? Hea mängujuhtimine ei tähenda ju seda, et viimane sööt peaks minema PG käest. Ja kuidas puutub siia see, kuidas Timmu esines kaks suve tagasi EM-il? Ta tuli sinna mängima Gruusia liiga pealt, kus oli väga väike mängude arv ja kehv tase. VTB-s kohanes ta kiiresti ja sai minu meelest üldjoontes hästi hakkama. Tänavu VTB-s võidetud mängudes on ta näitajad olnud 3p+8rs ja 12p+6rs hea +/- statistika juures. Seda, et ta 1-1 mängus korvi ei suuda rünnata, kompenseerib ta hea mängusilma ning viskekäega (möödunud hooajal oli ta kolmeste protsent VTB-s 46, tänavu 40). Seda väidet, et kriitika Harperi mängujuhtimise kohta oleks tingitud justkui ksenofoobsest-rassistlikust nõiajahist, ei hakka ma üldse kommenteerima.

Mulle tundub, et sa võtad kriitikat Harperi mängujuhtimise aadressil üldse täiesti mustvalgelt. See ei tähenda seda, et ta peaks edaspidi pingile jääma. Minu arvates võiks ta VTB-s jätkuvalt oma 30 minutit mänguaega saada, lihtsalt number kahe positsioonil. Sa võid nimetada seda ignorantsuseks, kui soovid, aga ma eelistaksin, et Timmu, Dorbek või Veideman toovad palli üle ja panevad liikumise käima ning Harperi teravused ja visked tulevad selle pealt. Praegune mängupilt on selline, et Harper põrgatab nulli otsa ja variant A) ründab korvi; variant B) otsib viset; variant C) mängib pick`n`roll`i; variant D) on juba juhuslik. Kui sulle selline mängujoonis meeldib, siis hästi. Siin ei ole minu meelest midagi eriti vaielda ka, see on eeskätt maitse küsimus.

Mis puudutab Machado ja Harperi võrdlust, siis minu jaoks on oluline vahe see, et Machado tegi teised mängijad enda ümber paremaks. Harperi puhul ma seda praegu ei taju.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas Egert »

Uhhuu kirjutas:Ma ei saa aru, miks sa resultatiivsete söötude arvu külge klammerdud? Hea mängujuhtimine ei tähenda ju seda, et viimane sööt peaks minema PG käest. Ja kuidas puutub siia see, kuidas Timmu esines kaks suve tagasi EM-il? Ta tuli sinna mängima Gruusia liiga pealt, kus oli väga väike mängude arv ja kehv tase. VTB-s kohanes ta kiiresti ja sai minu meelesta üldjoontes hästi hakkama. Tänavu VTB-s võidetud mängudes on ta näitajad olnud 3p+8rs ja 12p+6rs hea +/- statistika juures. Seda, et ta 1-1 mängus korvi ei suuda rünnata, kompenseerib ta hea mängusilma ning viskekäega (möödunud hooajal oli ta kolmeste protsent VTB-s 46, tänavu 40). Seda väidet, et kriitika Harperi mängujuhtimise kohta oleks tingitud justkui ksenofoobsest-rassistlikust nõiajahist, ei hakka ma üldse kommenteerima.

Mulle tundub, et sa võtad kriitikat Harperi mängujuhtimise aadressil üldse täiesti mustvalgelt. See ei tähenda seda, et ta peaks edaspidi pingile jääma. Minu arvates võiks ta VTB-s jätkuvalt oma 30 minutit mänguaega saada, lihtsalt number kahe positsioonil. Sa võid nimetada seda ignorantsuseks, kui soovid, aga ma eelistaksin, et Timmu, Dorbek või Veideman toovad palli üle ja panevad liikumise käima ning Harperi teravused ja visked tulevad selle pealt. Praegune mängupilt on selline, et Harper põrgatab nulli otsa ja variant A) ründab korvi; variant B) otsib viset; variant C) mängib pick`n`roll`i; variant D) on juba juhuslik. Kui sulle selline mängujoonis meeldib, siis hästi. Siin ei ole minu meelest midagi eriti vaielda ka, see on eeskätt maitse küsimus.

Mis puudutab Machado ja Harperi võrdlust, siis minu jaoks on oluline vahe see, et Machado tegi teised mängijad enda ümber paremaks. Harperi puhul ma seda praegu ei taju.
Me räägime mängujuhtmisest, aga sa tood Soku puhul näiteks tema kolmeste %, natuke mööda ei räägi asjadest? Soku head viskekätt teavad kõik, vähemalt nendes olukordades, kus ta endale ise ei pea viset looma. Eks jääme siis tõesti eriarvamusele, kui sinu arvates VTB paremuselt kolmanda söötja söötude arv isegi enam tähtsust ei oma. Minu isiklikud eelistused ei mängi mitte mingit rolli, ma olen juba ammu aru saanud, et Soku tase ei vasta VTB-le, nii rünnakul kui ka eriti kaitses. Minul ei oleks ühe tasemel PG vastu midagi, et siis Harper number kahe peale liigutada. Aga nii kaua, kui meil on valida Harperi ja Soku vahel, ma valin Harperi 10-st korrast 10-l.
GWallace kirjutas:Harper oleks oluliselt efektiivsem kui ta tooks palli korralikult tempokalt üle nagu ka Sokule meeldib seda teha.
lol
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas Rio »

Egert kirjutas:
vaim564 kirjutas:Harper on kahtlemata selle meeskonna parim mängujuht, pole küsimustki, kuigi see pole võib-olla tema naturaalne positsioon. Mingis mõttes meenutab Machadot, kes sai samuti "isetsemise" eest pikki päid ja jalgu, sest paljude meelest on selline aeglane positsioonimäng, milles Timmu tugev on, see "õige korvpall". Tänane mäng tehti ikkagi korvi alt ära ja Jenissei ongi ühtlasemalt komplekteeritud, kuigi mängijate kvaliteedivahet erilist pole. Simmonsist jäi täna kõvasti puudu, temaga oleks see mäng arvatavasti ära tulnud, kuid vastastel puudus Elegar, et väga ei anna selle taha ka pugeda. Kaks suhteliselt võrdset meeskonda, aga täna mängis Jenissei oma tugevused paremini välja.
Pigem on asi kompleksides, sest alati otsitakse patuoinaid välismaalaste seast. Nagu sa juba mainisid, siis sama teema oli Machado ja Petšeroviga näiteks. Jääb nagu natuke arusaamatuks, millega Sokk siin osade südame on võitnud. Täielikult ebaõnnestunud EM-iga, kus Euroopa tasemel mängujuhid teda igast asendist kottisid, või eelmise hooajaga? Kui peale Unicisi mängu oli vabandus, et Harper jagas söötu ainult siis, kui mäng juba tehtud oli, siis nüüd on vabanduseks, et "kogu meeskonna mängujuhina" ta hakkama ei saa. See tähendaks siis seda, et kui Sokule anda Harperi kohustused, siis ta peaks iga mäng 15 söötu vajutama, sest Harperi 11-st jääb väheks. Ning nagu juba mainitud, siis skoorimisest ei ole mõtet üldse rääkida, sest ükski VTB meeskond ei karda Sokku pick-n-rollis ja enda mehest möödamängimiseks füüsilised eeldused tal lihtsalt puuduvad.
Ebaõnnestunud EM ? Vaata kohtumist Ukrainaga ja ütle kellele kolmene 1 min enne lõppu Eestile ainsa võidu tõi !
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas nojah »

Mis mõte on nende Sokkude ja Harperite üle vaielda, kui tegelikult tuli kaotus hoopis mujalt. Jah ei ole meil tipptasemel puhast mängujuhti ja seal peab mängima hea rahvusvahelise tasemega SG. Ja on kindlasti seal positsioonil meeskonna parim. Mõne meeskonna vastu sobib Sokk ka hästi aga ei ole mõtet Veidekast või Dorbekust kui mängujuhist küll rääkida. Selgelt on nad paremad kahe peal. Aga tänases mängus oli ainus 4-5 positsioonil mängijatest kes kaitses natukenegi hakkama sai Tass (!!!!!!). Tollefsen rehabiliteerist ennast vähemalt rünnakul. Aga Gladness põrus täiega (ikka täiesti hale läbikukkumine) ja Keeduse häda on sama, mis Sokul - oma parameetritega ei saa ta isegi VTB keskmisel tasemel nr 4 peal hakkama. Lisada veel Ljutõsi kehv mäng ja nii läks. Ei suudetud võimalust ära kasutada. Kahju, tegelikult oli täna see päev, kus vastane pakkus võimalust.
KalevForever
Kasutaja
Postitusi: 1145
Liitunud: 19 Juul 2007, 12:57

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas KalevForever »

Rio kirjutas:
Egert kirjutas:
vaim564 kirjutas:Harper on kahtlemata selle meeskonna parim mängujuht, pole küsimustki, kuigi see pole võib-olla tema naturaalne positsioon. Mingis mõttes meenutab Machadot, kes sai samuti "isetsemise" eest pikki päid ja jalgu, sest paljude meelest on selline aeglane positsioonimäng, milles Timmu tugev on, see "õige korvpall". Tänane mäng tehti ikkagi korvi alt ära ja Jenissei ongi ühtlasemalt komplekteeritud, kuigi mängijate kvaliteedivahet erilist pole. Simmonsist jäi täna kõvasti puudu, temaga oleks see mäng arvatavasti ära tulnud, kuid vastastel puudus Elegar, et väga ei anna selle taha ka pugeda. Kaks suhteliselt võrdset meeskonda, aga täna mängis Jenissei oma tugevused paremini välja.
Pigem on asi kompleksides, sest alati otsitakse patuoinaid välismaalaste seast. Nagu sa juba mainisid, siis sama teema oli Machado ja Petšeroviga näiteks. Jääb nagu natuke arusaamatuks, millega Sokk siin osade südame on võitnud. Täielikult ebaõnnestunud EM-iga, kus Euroopa tasemel mängujuhid teda igast asendist kottisid, või eelmise hooajaga? Kui peale Unicisi mängu oli vabandus, et Harper jagas söötu ainult siis, kui mäng juba tehtud oli, siis nüüd on vabanduseks, et "kogu meeskonna mängujuhina" ta hakkama ei saa. See tähendaks siis seda, et kui Sokule anda Harperi kohustused, siis ta peaks iga mäng 15 söötu vajutama, sest Harperi 11-st jääb väheks. Ning nagu juba mainitud, siis skoorimisest ei ole mõtet üldse rääkida, sest ükski VTB meeskond ei karda Sokku pick-n-rollis ja enda mehest möödamängimiseks füüsilised eeldused tal lihtsalt puuduvad.
Ebaõnnestunud EM ? Vaata kohtumist Ukrainaga ja ütle kellele kolmene 1 min enne lõppu Eestile ainsa võidu tõi !
Misasi sa oled? Ta võis ju mängu viimasel sekundil pingi pealt ka palli vastase korvi saata, aga kui ta mäng ülejäänud turniir sitt oli, siis 1 õnnestunud vise ei muuda seda kuidagi.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas Egert »

Rio kirjutas:
Egert kirjutas:
vaim564 kirjutas:Harper on kahtlemata selle meeskonna parim mängujuht, pole küsimustki, kuigi see pole võib-olla tema naturaalne positsioon. Mingis mõttes meenutab Machadot, kes sai samuti "isetsemise" eest pikki päid ja jalgu, sest paljude meelest on selline aeglane positsioonimäng, milles Timmu tugev on, see "õige korvpall". Tänane mäng tehti ikkagi korvi alt ära ja Jenissei ongi ühtlasemalt komplekteeritud, kuigi mängijate kvaliteedivahet erilist pole. Simmonsist jäi täna kõvasti puudu, temaga oleks see mäng arvatavasti ära tulnud, kuid vastastel puudus Elegar, et väga ei anna selle taha ka pugeda. Kaks suhteliselt võrdset meeskonda, aga täna mängis Jenissei oma tugevused paremini välja.
Pigem on asi kompleksides, sest alati otsitakse patuoinaid välismaalaste seast. Nagu sa juba mainisid, siis sama teema oli Machado ja Petšeroviga näiteks. Jääb nagu natuke arusaamatuks, millega Sokk siin osade südame on võitnud. Täielikult ebaõnnestunud EM-iga, kus Euroopa tasemel mängujuhid teda igast asendist kottisid, või eelmise hooajaga? Kui peale Unicisi mängu oli vabandus, et Harper jagas söötu ainult siis, kui mäng juba tehtud oli, siis nüüd on vabanduseks, et "kogu meeskonna mängujuhina" ta hakkama ei saa. See tähendaks siis seda, et kui Sokule anda Harperi kohustused, siis ta peaks iga mäng 15 söötu vajutama, sest Harperi 11-st jääb väheks. Ning nagu juba mainitud, siis skoorimisest ei ole mõtet üldse rääkida, sest ükski VTB meeskond ei karda Sokku pick-n-rollis ja enda mehest möödamängimiseks füüsilised eeldused tal lihtsalt puuduvad.
Ebaõnnestunud EM ? Vaata kohtumist Ukrainaga ja ütle kellele kolmene 1 min enne lõppu Eestile ainsa võidu tõi !
Sa tõesti arvad, et Sokk ei ebaõnnestunud Riias? Soku keskmised EM-ilt: 29 minutit, 6 punkti, visketabavus 19% (kolmesed 3/21), 4,2 söötu, 3,6 pallikaotust, kaitsemängust pole mõtet rääkidagi. Tema ei olnud kohe kindlasti see, tänu kellele Ukrainat võideti. Minut enne seda sama kolmest tegi ta ebasportliku, millest sai Ukraina 4 punkti.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas nojah »

Tegelt koondisele mõeldes - siis täna on seis selline, et pikkadega nagu hakkab asi selgelt paranema - nii Tass, Kotsar kui Nurger on kõik potentsiaaliga vennad. Loodetavasti teevad oma karjääris õigeid valikuid, jätkub õnne ja tervist. Aga ühtegi vähegi tasemel mängujuhti nüüd küll mitte kusagilt ei paista. Lõpuks on nii, et oleme siin aastaid ja aastaid arutanud selle üle, et kas peaks ka mõne keskmängija kodustama aga lõpuks tuleb välja et tuleb teha sama mida on teinud paljud Ida-Euroopa riigid, st on kodustanud ameeriklasest mängujuhi.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas Uhhuu »

nojah kirjutas:Tegelt koondisele mõeldes - siis täna on seis selline, et pikkadega nagu hakkab asi selgelt paranema - nii Tass, Kotsar kui Nurger on kõik potentsiaaliga vennad. Loodetavasti teevad oma karjääris õigeid valikuid, jätkub õnne ja tervist. Aga ühtegi vähegi tasemel mängujuhti nüüd küll mitte kusagilt ei paista. Lõpuks on nii, et oleme siin aastaid ja aastaid arutanud selle üle, et kas peaks ka mõne keskmängija kodustama aga lõpuks tuleb välja et tuleb teha sama mida on teinud paljud Ida-Euroopa riigid, st on kodustanud ameeriklasest mängujuhi.
Ma soovitaksin sul selle jutu peale ennast Eesti korvpalli järelkasvu tegemiste osas paremini kurssi viia. Suvel toimub Tallinnas U18 B-divisjoni EM. Mine kindlasti vaatama ja hoia silma peal Hugo Erkmaal ja Kristian Kullamäel.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas nojah »

Kullamäe pigem nr 2 ei ole? Erkmaad oleks küll muidugi huvitav näha aga ma ei usu, et ta isegi kõige positiivsema stsenaariumi korral mängujuhina koondist vedama hakkaks vähemalt lähema 5 aasta jooksul.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas Uhhuu »

nojah kirjutas:Kullamäe pigem nr 2 ei ole? Erkmaad oleks küll muidugi huvitav näha aga ma ei usu, et ta isegi kõige positiivsema stsenaariumi korral mängujuhina koondist vedama hakkaks vähemalt lähema 5 aasta jooksul.
Kullamäe on kõige tõupuhtam combo Eesti korvpallis pärast ma ei teagi keda, äkki Teini. Mõtle selle peale, kui vanalt Veideman koondises juba tegusid tegi. Ma pakun, et kahe kuni kolme aasta perspektiivis võiks neist tippkorvpallis juba asja olla küll. Ma usun, et ka Saaremäelist võib koondise tasemel asja saada. Tol suvel, kui Eesti koondis võitis U16 B-divisjoni ja vahetult enne seda alistati hilisem A-divisjoni hõbe Leedu, kandis koondises põhimängujuhi raskust just Saaremäel (Erkmaa oli vigastatud).
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas nojah »

Saaremäel - Eesti tasemel tipptegijaks, loomulikult, miks mitte. Rahvusvahelisel tasemel...... koondise pingile võib ju jõuda.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas Uhhuu »

nojah kirjutas:Saaremäel - Eesti tasemel tipptegijaks, loomulikult, miks mitte. Rahvusvahelisel tasemel...... koondise pingile võib ju jõuda.
Ma nii skeptiline ei oleks. Ma ei eeldagi, et ta Euroliigasse välja jõuaks, aga kui praegu on mängujuhi positsioonil hädavariandiks Laane, siis Saaremäel või näiteks Pehka on minu silmis selles kategoorias vähemalt samm edasi.

Lähema kümnendi jooksul on probleemseimaks positsiooniks kujunemas hoopis see, mis Eesti korvpalli viimastel aegadel kõige enam on toitnud. Kanguri, Taltsi ja Vene kaliibriga number neljasid on peale kasvamas vaid üks – Kaspar Treier.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: VTB Ühisliiga 2016/2017

Postitus Postitas nojah »

Noh ma olen näiteks nii vana inimene, et olen näinud ja mäletan, kuidas sama vanalt tulid pildile vennad Sokud. Mõlema puhul nad mitte 17 aastaselt ei saanud lihtsalt väljakul hakkama (nagu Saaremäel) vaid nad selgelt juhtisid ja dikteerisid oma meeskonna mängu. Sh Tanel endast oluliselt vanemad mängijad pani oma pilli järgi tegutsema. Neile sai takistuseks tippkorvpalli jõudmisel nende füüsilised eeldused (kusjuures kui Taneli keha oleks rohkem koormust kannatanud ja/või ta ise oleks tõsisemalt noorena sporti suhtunud, siis tema karjäär oleks võinud isegi säravam olla). Saaremäeli füüsilised eeldused ei ole sugugi paremad kuid erinevalt Sokkudest ei ole tal seda võimekust mäng enda järgi käima panna. Neid noorteklassis kõvasid tegijaid on olnud küll (a la Raap või Saage) aga midagi ei ole teha, kui ei ole antud ainest tippkorvpalliks. Aga ma ei taha öelda, et ei oleks üldse vaja mänguga tegeleda või üritada oma parim sooritada - hea tööga on võimalik kindlasti oma maksimum kätte saada. Aga just mängujuhi kohal hakkama saamine nõuab ka midagi enamat. Ka Martin Dorbek lõpuks sai aru, et tema potentsiaal on olla ikka rollimängija ja nr 2. Õnneks tema füüsis kannatab sellel positsioonil mängimist ka. Paljudel meie noortel andekatel 1-2 positsioonil mängijatel ei ole üldse sellist raami, et rahvusvahelisel tasemel nr 2 kohal mängida ja nr 1 koha jaoks ei ole piisavalt antud.
Suletud