Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
volume
Kasutaja
Postitusi: 363
Liitunud: 18 Nov 2006, 19:36

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas volume »

nojah kirjutas:Eestikate võitmiseks ei ole tõesti mõtet kedagi juurde tuua. Pikk hooaeg mitmes liigas eeldaks ilmselt veidi pikemat pinki kui 11 meest aga KML võitmiseks ja Venemaa liiga lõpuni tiksumiseks peaks sellest piisama küll. Isegi kui mõni väiksem vigastus-haigus vahele tuleb aeg-ajalt, nagu ikka. Ja praegused probleemid koosseisus vaevalt on, pigem ikka muud teemad.
BBL jäi mainimata.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

volume kirjutas:
nojah kirjutas:Eestikate võitmiseks ei ole tõesti mõtet kedagi juurde tuua. Pikk hooaeg mitmes liigas eeldaks ilmselt veidi pikemat pinki kui 11 meest aga KML võitmiseks ja Venemaa liiga lõpuni tiksumiseks peaks sellest piisama küll. Isegi kui mõni väiksem vigastus-haigus vahele tuleb aeg-ajalt, nagu ikka. Ja praegused probleemid koosseisus vaevalt on, pigem ikka muud teemad.
BBL jäi mainimata.
No see BBL nagunii kedagi ei motiveeri ega huvita, sinna on viimasel ajal peale mindud suhtumisega läheb nagu läheb, ma pakun, et veerandfinaalist kaugemale ei jõuta.
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

nojah kirjutas:Eestikate võitmiseks ei ole tõesti mõtet kedagi juurde tuua. Pikk hooaeg mitmes liigas eeldaks ilmselt veidi pikemat pinki kui 11 meest aga KML võitmiseks ja Venemaa liiga lõpuni tiksumiseks peaks sellest piisama küll. Isegi kui mõni väiksem vigastus-haigus vahele tuleb aeg-ajalt, nagu ikka. Ja praegused probleemid koosseisus vaevalt on, pigem ikka muud teemad.
Lihtsalt diskuteerimise mõttes - milles siis praegused probleemid on?

Minu nägemuses on seis selline:
- Eestikatel on puht motiveerituse küsimus: teatud meestel on ilmselgelt raske ühel päeval Teodosici vastu mängida, teisel päeval Rakveres noorte ja poolproffide vastu mängida. Ilmselge, et professionaalid peaks seda suutma, aga ju siis ei suudeta nii stabiilselt kõiki siin mutta taguda.
- VTB osas: oma tase on välja mängitud, aga rohkemat mitte. Kui Varrakule siin midagi ette heita, siis vaid seda, et võrreldes varasemate hooaegadega ei ole suudetud mänguliselt natuke oma varju hüpata. Ma ütleks, et meie tase koosseisu poolest ongi kohtadel 9-12 ning kuhu me seal täpsemalt maandume, seda näeb alles hooaja lõpus - hetkeseisuga me aga täpselt seal seltskonnas olemegi.

No reaalselt ka, ei ole sel aastal midagi erilist meil koosseisu poolest, et võiks nõuda niivõrd paremaid tulemusi. Eesliini veab vananev ja haigete jalgadega Simmons, teisena panustab kõige rohkem USA-st tulnud rookie, kes polnud ülikooliski põhitegija, vaid pigem täitis kindlat rolli. Gladnessi ma parem ei kommenteeri. Tagaliini probleeme on ka siin foorumis juba pikalt vaagitud ja lahatud + siis eestlasi, kes on kas vormiaugus (Veideman, Sokk) või vigastusega hädas (Arbet).

Sel aastal pole ka sellist silmnähtavat kambavaimu või karismaga liidrit, kes emotsiooniga kaasa veaks teisi (a la Fremainis, Machado või Elegar varasemalt). Lihtsalt selline aasta, kus ongi hall mass kokku sattunud. Osalt muidugi on võibolla ka komplekteerimises võssa pandud, aga siinkohal on jällegi meil väga keeruline kritiseerida, kui ei tea täpselt rahalisi võimalusi ning võimalikke alternatiive.

Varraku kohapealt - ma olen alati teda pigem kriitikute eest kaitsnud ja kaitsen tegelt ka praegugi natuke. Jah, temalgi on olnud nõrku külgi (eelkõige see, et maa-ala meid nii tihti halvab) ja halbu hetki, aga ma olen üsna kindel, et küsimus ei ole niivõrd mitte selles, kas peatreener on Varrak või keegi teine, vaid ikkagi koosseisus. Sel aastal on lihtsalt selline koosseis ja kahjuks sellega üle oma varju ei ole suudetud astuda. Samas täielikult lati alt läbi ka pole minu meelest joostud, et võiks siin Varraku pead ja kõike muud nõuda.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
OJT
Kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 09 Juun 2016, 10:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas OJT »

Demarr kirjutas:
nojah kirjutas:Eestikate võitmiseks ei ole tõesti mõtet kedagi juurde tuua. Pikk hooaeg mitmes liigas eeldaks ilmselt veidi pikemat pinki kui 11 meest aga KML võitmiseks ja Venemaa liiga lõpuni tiksumiseks peaks sellest piisama küll. Isegi kui mõni väiksem vigastus-haigus vahele tuleb aeg-ajalt, nagu ikka. Ja praegused probleemid koosseisus vaevalt on, pigem ikka muud teemad.
Lihtsalt diskuteerimise mõttes - milles siis praegused probleemid on?

Minu nägemuses on seis selline:
- Eestikatel on puht motiveerituse küsimus: teatud meestel on ilmselgelt raske ühel päeval Teodosici vastu mängida, teisel päeval Rakveres noorte ja poolproffide vastu mängida. Ilmselge, et professionaalid peaks seda suutma, aga ju siis ei suudeta nii stabiilselt kõiki siin mutta taguda.
- VTB osas: oma tase on välja mängitud, aga rohkemat mitte. Kui Varrakule siin midagi ette heita, siis vaid seda, et võrreldes varasemate hooaegadega ei ole suudetud mänguliselt natuke oma varju hüpata. Ma ütleks, et meie tase koosseisu poolest ongi kohtadel 9-12 ning kuhu me seal täpsemalt maandume, seda näeb alles hooaja lõpus - hetkeseisuga me aga täpselt seal seltskonnas olemegi.

No reaalselt ka, ei ole sel aastal midagi erilist meil koosseisu poolest, et võiks nõuda niivõrd paremaid tulemusi. Eesliini veab vananev ja haigete jalgadega Simmons, teisena panustab kõige rohkem USA-st tulnud rookie, kes polnud ülikooliski põhitegija, vaid pigem täitis kindlat rolli. Gladnessi ma parem ei kommenteeri. Tagaliini probleeme on ka siin foorumis juba pikalt vaagitud ja lahatud + siis eestlasi, kes on kas vormiaugus (Veideman, Sokk) või vigastusega hädas (Arbet).

Sel aastal pole ka sellist silmnähtavat kambavaimu või karismaga liidrit, kes emotsiooniga kaasa veaks teisi (a la Fremainis, Machado või Elegar varasemalt). Lihtsalt selline aasta, kus ongi hall mass kokku sattunud. Osalt muidugi on võibolla ka komplekteerimises võssa pandud, aga siinkohal on jällegi meil väga keeruline kritiseerida, kui ei tea täpselt rahalisi võimalusi ning võimalikke alternatiive.

Varraku kohapealt - ma olen alati teda pigem kriitikute eest kaitsnud ja kaitsen tegelt ka praegugi natuke. Jah, temalgi on olnud nõrku külgi (eelkõige see, et maa-ala meid nii tihti halvab) ja halbu hetki, aga ma olen üsna kindel, et küsimus ei ole niivõrd mitte selles, kas peatreener on Varrak või keegi teine, vaid ikkagi koosseisus. Sel aastal on lihtsalt selline koosseis ja kahjuks sellega üle oma varju ei ole suudetud astuda. Samas täielikult lati alt läbi ka pole minu meelest joostud, et võiks siin Varraku pead ja kõike muud nõuda.
Lisaks omalt poolt veel ühe asja mis on silma jäänud.
Mehed ei suuda ennast võõrsil mängudeks häälestada. VTB-s enamus võõrsil mängud on möödunud tujutult ja sunnitööd tehes. Kodusaali mängud on aga olnud hea emotsiooniga ja on meeste silmadest näha, et tahavad väljakule kuuluda.
nojah
Kasutaja
Postitusi: 1896
Liitunud: 20 Jaan 2009, 20:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas nojah »

Tegelikult on VTB-s üle varju hüpatud ainult üle-eelmine hooaeg. Eelmine hooaeg tulid küll mõned head mängud ja võidud aga liiga lõppkoht oli tavapäraselt tagasihoidlik (16 hulgas 14. koht, sh tagapool Minskist ja Bisonsist, enam-vähem tõsiseltvõetavatest vastastest eespool ainult Astanast, VITA ei olnud selle liiga tasemel klubi minimaalseltki).

Sel aastal on aga liiga üldine tase pigem langenud. Ja 12. koht lõppkokkuvõttes oleks selge läbikukkumine. Selline koht 9-10 oleks suht ok isegi ja mitte võimatu, sh selle koosseisuga aga "tiksumiseks" pidasin ma seda, et play-off rong on sisuliselt läinud. Kui oleks väga reaalne shanss play-off kohale kandideerida (3 või isegi 2 võitu täna rohkem ja kodumängud ees), siis tasuks rääkida mingitest investeeringutest koosseisu (mängijate ostmine või välja vahetamine - st selline väljavahetamine, kus tehakse vangerdus siis, kui uus mees on olemas, mitte selline, et saadame mehe minema ja siis 2 kuud otsime). Täna pole mõtet. Nagu ei ole mõtet ka ilmselt treenerit vahetada.

Ja ikkagi ma ei arva, et selle hooaja põhjal play-offidesse pääsemine oleks mingi utoopia olnud. Vaadake näiteks VEFi seisu, nad ei ole ju OLULISELT parem meeskond või ilmselt mitte ka väga palju suurema eelarvega, kui Cramo. Jah neil on Blums ja tegelt ka Meiers, sellel tasemel mehi vast tõesti Cramol see hooaeg ei ole aga midagi väga võimsat ja pika pingiga nad ka endast ei kujuta.

Varrakut ma ka väga rünnata ei tahaks. Ta ei ole kindlasti halb treener. Aga selle hooaja koosseisuga on ta pigem jänni jäänud. Aga siin on tõesti minu arust ka viga komplekteerimises - ja ma ei räägiks siin isegi mitte sellest, et valitud mehed on kehvad vaid pigem sellest, kuidas piiratud ressurssidega koosseisu teha. Tavapärane loogika (ja üle-eelmise hooaja näitel see ka suurepäraselt toimis) on see, et sellisel juhul investeeritakse eelkõige võimalikult kvaliteetse mängujuhi ja keskmängija palkamisse ja ehitatakse ülejäänud meeskond selle ümber. See hooaeg tehti vastupidi, ülitugevaks komplekteeriti hoopis positsioonid 2-3 (tegelikult on ka Harper puhas nr 2). Muidugi saab ka 2-3 positsioonile sama objektiivse tasemega mehe odavamalt, kui keskmängija ja ka mängujuhi, see on ka selge. Aga nagu näha selle üpris keerulise ülesandega selliselt komplekteeritud võistkond mängima panna Varrak päris hästi hakkama ei saanud, pigem on see, kui osad positsioonid on ülekomplekteeritud ja teised alakomplekteeritud tekitanud meeskonnasiseseid pingeid.

Ja veel - eestikate mängud enne play-offi ei lähe mulle absoluutselt korda, võidavad või kaotavad, täiesti külmaks jätab. BBL oleks see hooaeg huvitav väljakutse jah, selle unustasin enne ära. Aga seal peab suutma ka praeguse koosseisuga mängida.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/kml ... d=76874138" onclick="window.open(this.href);return false;
Nii ,et vaatamata meie arvamusele otsitakse kedagi ikkagi juurde ,huvitav kes tuleb välismaalt koju ,keda jahitakse palju mõtteainet,mida arvate kallid kaastoetajad!
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Puhas spekulatsioon, aga äkki on Hispaania esiliigas vaid üksikuid rämpsminuteid teeniv Robert Valge Eestisse naasmas.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1776
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas RK »

Uhhuu kirjutas:Puhas spekulatsioon, aga äkki on Hispaania esiliigas vaid üksikuid rämpsminuteid teeniv Robert Valge Eestisse naasmas.
Kitsingul on ka leping Taanis veebruari alguseni :D
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

RK kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Puhas spekulatsioon, aga äkki on Hispaania esiliigas vaid üksikuid rämpsminuteid teeniv Robert Valge Eestisse naasmas.
Kitsingul on ka leping Taanis veebruari alguseni :D
Kuidas on lood Puidetiga
elchukakabra
Kasutaja
Postitusi: 306
Liitunud: 29 Dets 2010, 20:56

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas elchukakabra »

Samas on korvialune kaetud Simmonsi, Gladnessi, Tollefseni, Tassi ja Keedusega. Pigem otsitakse tagaliini täiendust - äkki Puidet (kuigi temal mänguajaga Rootsis probleeme pole) või siis Laane (Kreekast ennegi mehi tagasi tulnud, kuna palgad maksmata). Valge pakkumine on ka muidugi huvitav - samas kas tema tase kannataks Cramos mängimist.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1776
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas RK »

spartaklane kirjutas: Kuidas on lood Puidetiga
Puidetil on leping hooaja lõpuni ja kuuldavasti on on väga rahul.
Kalev/ Cramole sobiks mõni U18 koondise silmapiiril olev poiss kes ise oma klubis põllule ei saaks , talle jääks võimalus mängida u18 noorteliigas ja trenni teha Kalev Cramos, hundid söönud ja lambad terved, sest kui kutsuda kedagi Pärnust või Raplast , siis sealt pingile istuma noormängijat ei oleks mõtet võtta ja kardetavasti keegi väga ei tahakski siia kopitama tulla, kas siis välismaalt mõni korralik tegija või mõni arenev noormängija see oleks mõistlik valik Kalev Cramole ja ka eesti korvpallile.
P.S. Eilse mängu järgi pakuks vanemat Pehkat aga Varrak ütles ,et audentestei võeta siis on ripakil USA st poole hooaja pealt tagasi tulnud Vainola 1999 a poiss ca 197 cm ,
Kasutaja avatar
Demarr
Kasutaja
Postitusi: 1019
Liitunud: 24 Nov 2006, 12:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Demarr »

Kitsingul jah leping lõppemas ning arvestades, et Bakken tõi endale just Iisraeli liigast jänkist suure ääre, siis pikka pidu tal seal ilmselt ei pruugi olla. Samas ma ei usu, et tal huvi Kalevisse sparringupartneriks oleks tulla - korra oli ja tahtis ära.

Valge ei saa küll Hispaania tugevuselt teises liigas eriti mänguaega, aga noortemängudes laksab samas korralikult. Keeruline hinnata kui hästi või halvasti tal seal läheb. Natuke kahju oleks, kui üks noor jälle välismaalt koju naaseb.

Laane puhul ei tahaks uskuda, et ta Kreekast ise ära tahaks. Liiga ja klubi on kehvemad kui Kalevi pakutu küll, aga iseenesest läheb tal ja klubi hetkel hästi ning kui hooaeg kenasti lõpuni mängida, siis võivad Kreekas muud uksed järgmiseks hooajaks avaneda.

Ma tulistan samuti puusalt, aga Kurbas võiks põhimõtteliselt saadaval olla? Klubi eurohooaeg on ebaõnnestunud üsnagi, ma ei tea muidugi kui kallis mängija Kurbas rootslaste jaoks on, aga ma ei imestaks, kui tal pooltekokkuleppel minna lastaks. Hooaeg on tal olnud selline Harju keskmine, otseselt eriti kuum pole olnud.

Samas selles artiklis oli minu jaoks kummaline see koht: "Audentese võistkonna osas on meil kokkuleppe, et sealt me kedagi ära ei meelita."

Kui antakse väljund tugevas seltskonnas trenni teha ning ilmselt vähemalt eestikatel ka mänguaega teenida, siis natuke imelik, et isegi a la vähem kui pooleks aastaks ei olda nõus kedagi loovutama. Liiatigi peaks Audentesel endal noori kutte jaguma ning see peaks olema normaalne, et kui üks kutt lendab kõrgemale ära, siis võetakse kohe keegi teine juurde.

Üks mõte veel: hüpoteetiliselt oleks järgmisel või ülejärgmisel hooajal paras aeg noorenduskuuriks. Hetkel on noortest väga hea ja perspektiivikas kuju Tassi näol olemas, kelle ümber järgnevatel aastatel vaikselt meeskonda ehitada võiks. Kindlasti ei ole mõtet temast järgmisel ajal mingit põhimeest oodata, aga rotatsiooni sisse võiks ta end küll järgmisel või ülejärgmisel hooajal mängida. Ehk et kui saadakse järgmiseks hooajaks Tass, Valge ning võibolla veel mõni noor perspektiivikas kutt, siis oleks noorenduskuuriks väga hea baas olemas.
We train like champions, we win like champions and if we lose, we lose like champions
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 363
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Raja »

spartaklane kirjutas:
theundertaker kirjutas:Ei tule! Kui keegi vigastada ei saa!
ei näe ka põhjust ,miks peaks keegi asemele tulema,sest hetkel on kõik positsioonid täidetud
:smash:
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

Raja kirjutas:
spartaklane kirjutas:
theundertaker kirjutas:Ei tule! Kui keegi vigastada ei saa!
ei näe ka põhjust ,miks peaks keegi asemele tulema,sest hetkel on kõik positsioonid täidetud
:smash:
No aga vigastada saanute hulk on suurenenud siit ka meie eelmise korra eriarvamused tekkisid ,usun ,et kui Martin Dorbek poleks vigastada saanud ja Liutych oleks terve ei otsitaks praegu mehi juurde.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Üks mõte veel: hüpoteetiliselt oleks järgmisel või ülejärgmisel hooajal paras aeg noorenduskuuriks.
Noorenduskuur tähendaks siis ainult seda, et Arbet Jõesaare või Kurbase vastu välja vahetada.
Vasta