Aga seleta siis lihtsurelikele ära, miks niivõrd kõrge klassiga mängumees ei mängi praegu Itaalia kõrgliigas, Euroliigas või jumal hoidku NBA-s, vaid kütab FIBA madalaimat sarja? Tartu maksab talle rohkem kui Maccabi või Barcelona?Uhhuu kirjutas:Jah, Itaalia esiliigas mängib Taltsist kõrgema klassiga välismaalasi, aga mängib ka madalama klassiga leegionäre. Nagu näiteks Udine järgmise vastase Imola ameeriklased. Plusspunktid sulle fantaasiarikka käsitluse eest nagu oleks kogu Taltsi karjäär üks õnnelike juhuste ja soosingute jada. Hoolimata asjaolust, et ta on kõigest Austria/Rumeenia/Hollandi liigade tasemel mängumees, hoiti teda kolm aastat Kölnis ja anti Euroliigas korralikult mänguminuteid. Ja seejärel, kuigi ta seda ilmselgelt ei väärinud, võeti ta – ilmselt selleks, et Kangurile seltsi pakkuda – Varesesse ja lasti tal seal mängida 82 mängu, kusjuures mingil arusaamatul põhjusel ca kakskümmend minutit nii Itaalia karikafinaalis kui ka meistriliiga finaalseerias.vaim564 kirjutas:Pole parata, augud tuleb jälle kinni lappida, Abbott siirdus Türgi kõrgliigasse, meeskonda, mis alles langes esiliigasse. Tõsi, hooaja lõpuks suutis ta sealt edasi liikuda Kreeka esiliigasse, kus praegu Laane mängib (ja sugugi mitte halvasti).
Kui Taltsil nii kõva CV oleks, siis mängiks ta veel praegu kusagil väljas. Itaalia esiliigas mängivad temast kõvemad mehed, mis jällegi kinnitab, et konnatiigi põhjal pole väga lihtne välja saada. Austria, Rumeenia, Hollandi liigad on tema tase, tal vedas isegi, et noorena Saksamaale läks ja hiljem Vareses koha sai, kuna Kanguri kogemus seal oli positiivne ja Nopponenil hea renomee. Venemaal põrus ta siiski läbi. Seal on vahe sees, kas olla kodus puutumatu staar või võidelda väljas ellujäämise eest.
Hooaja üldarutelu
Re: Hooaja üldarutelu
Re: Hooaja üldarutelu
Kas su loogika on selline, et kui mängija ei palli mõnes Euroopa tugevaimas liigas, siis see tähendab automaatselt, et ta tase on Hollandi või Austria või Rumeenia meistriliiga oma?vaim564 kirjutas:Aga seleta siis lihtsurelikele ära, miks niivõrd kõrge klassiga mängumees ei mängi praegu Itaalia kõrgliigas, Euroliigas või jumal hoidku NBA-s, vaid kütab FIBA madalaimat sarja? Tartu maksab talle rohkem kui Maccabi või Barcelona?Uhhuu kirjutas:Jah, Itaalia esiliigas mängib Taltsist kõrgema klassiga välismaalasi, aga mängib ka madalama klassiga leegionäre. Nagu näiteks Udine järgmise vastase Imola ameeriklased. Plusspunktid sulle fantaasiarikka käsitluse eest nagu oleks kogu Taltsi karjäär üks õnnelike juhuste ja soosingute jada. Hoolimata asjaolust, et ta on kõigest Austria/Rumeenia/Hollandi liigade tasemel mängumees, hoiti teda kolm aastat Kölnis ja anti Euroliigas korralikult mänguminuteid. Ja seejärel, kuigi ta seda ilmselgelt ei väärinud, võeti ta – ilmselt selleks, et Kangurile seltsi pakkuda – Varesesse ja lasti tal seal mängida 82 mängu, kusjuures mingil arusaamatul põhjusel ca kakskümmend minutit nii Itaalia karikafinaalis kui ka meistriliiga finaalseerias.vaim564 kirjutas:Pole parata, augud tuleb jälle kinni lappida, Abbott siirdus Türgi kõrgliigasse, meeskonda, mis alles langes esiliigasse. Tõsi, hooaja lõpuks suutis ta sealt edasi liikuda Kreeka esiliigasse, kus praegu Laane mängib (ja sugugi mitte halvasti).
Kui Taltsil nii kõva CV oleks, siis mängiks ta veel praegu kusagil väljas. Itaalia esiliigas mängivad temast kõvemad mehed, mis jällegi kinnitab, et konnatiigi põhjal pole väga lihtne välja saada. Austria, Rumeenia, Hollandi liigad on tema tase, tal vedas isegi, et noorena Saksamaale läks ja hiljem Vareses koha sai, kuna Kanguri kogemus seal oli positiivne ja Nopponenil hea renomee. Venemaal põrus ta siiski läbi. Seal on vahe sees, kas olla kodus puutumatu staar või võidelda väljas ellujäämise eest.
Neid põhjuseid, miks Talts enam näiteks Itaalia meistriliigas ei mängi on ilmselt hulgim. Kui ta Varese lepingupakkumisest keeldus, võis üheks põhjuseks olla täiesti vabalt ka see, et kuna Itaalia klubidel olid toona majanduslikult keerulised ajad, võis Tartu Varesest suuremat palka pakkuda. Tegemist võib olla sooviga olla klubis liider-, mitte rollimängija. Või sooviga olla oma perega koos Eestis. Või siis nähti pärast kahtsadat Euroopa tippliigades mängitud kohtumist Taltsi pettus tõepoolest läbi ja saadi lõpuks aru, et ta on tegelikult Euroopa keskmisest madalama tasemega liigade mees.
Re: Hooaja üldarutelu
Olgu siiski mainitud, et mina vaidlen siin rohkem sellega, et "Itaalia esiliiga on koht, kus Taltsi CV-ga mängijal ei kõlba mängida", mitte et Taltsi mänguklass ei kannataks kõrgemat taset välja. Kuna Talts on teada andnud, et Tartu teda rahuldab ning rohkem ambitsioone tal pole, siis nii on ja seda mina aktsepteerin. Aga Taltsi suhtumist ei saa nõuda Veidemanilt, sellega ma vaidlen samuti.
Re: Hooaja üldarutelu
Minu jaoks pole probleem, et Veideman Itaalia esiliigas mängima hakkab, vaid see, millal, kuhu ja kuidas ta siirdus. MILLAL: pärast kodumaise üleminekutetähtaja lõppu, pannes niimoodi Kalevi lootustele BBL võita korraliku põntsu. Meeskond ei jäänud ilma mitte ainult oma peamisest teravuste tekitajast, vaid ka ühest liidrist. Nüüd, kus Dorbek on juba pikemat aega vigastatud, valitseb number kahe positsioonil täielik tühjus (Haller ei lähe arvesse). Omaette varjundi Veidemani lahkumisele lisab asjaolu, et tegemist oli meeskonna kapteniga – vastav positsioon eeldaks justkui lugupidavat ja lojaalset suhtumist oma meeskonna(kaaslaste) suhtes. KUHU: meeskonda, mis võitleb play-off`i pääsu nimel ja kus juba on kaks välismängijat ees ootamas – neist üks tema positsioonil. Halval juhul ootab Veidemani sel hooajal ees vaid seitse mängu, kõige halvemal juhul aga üksnes kaks. KUIDAS: omaenda taskust peale makstes. Itaalia esiliigas on mänginud Jurtom ja Järveläinen, Hispaania esiliigas mängivad või on mänginud Valge, Hermet ja Kaldre ning äsja sai sinna pakkumise ka Järveläinen. Arvestades, et Veidemani mänguklass on kõrgem kui kõigil eelpool nimetatuil, on Nopponen Veidemani esindamisel ikka üsna kehva tööd teinud, kui see oli parim pakkumine, mis tal õnnestus sel hooajal leida.vaim564 kirjutas:Olgu siiski mainitud, et mina vaidlen siin rohkem sellega, et "Itaalia esiliiga on koht, kus Taltsi CV-ga mängijal ei kõlba mängida", mitte et Taltsi mänguklass ei kannataks kõrgemat taset välja. Kuna Talts on teada andnud, et Tartu teda rahuldab ning rohkem ambitsioone tal pole, siis nii on ja seda mina aktsepteerin. Aga Taltsi suhtumist ei saa nõuda Veidemanilt, sellega ma vaidlen samuti.
Re: Hooaja üldarutelu
selle peale pole küll muud öelda kui aamen!Uhhuu kirjutas:Minu jaoks pole probleem, et Veideman Itaalia esiliigas mängima hakkab, vaid see, millal, kuhu ja kuidas ta siirdus. MILLAL: pärast kodumaise üleminekutetähtaja lõppu, pannes niimoodi Kalevi lootustele BBL võita korraliku põntsu. Meeskond ei jäänud ilma mitte ainult oma peamisest teravuste tekitajast, vaid ka ühest liidrist. Nüüd, kus Dorbek on juba pikemat aega vigastatud, valitseb number kahe positsioonil täielik tühjus (Haller ei lähe arvesse). Omaette varjundi Veidemani lahkumisele lisab asjaolu, et tegemist oli meeskonna kapteniga – vastav positsioon eeldaks justkui lugupidavat ja lojaalset suhtumist oma meeskonna(kaaslaste) suhtes. KUHU: meeskonda, mis võitleb play-off`i pääsu nimel ja kus juba on kaks välismängijat ees ootamas – neist üks tema positsioonil. Halval juhul ootab Veidemani sel hooajal ees vaid seitse mängu, kõige halvemal juhul aga üksnes kaks. KUIDAS: omaenda taskust peale makstes. Itaalia esiliigas on mänginud Jurtom ja Järveläinen, Hispaania esiliigas mängivad või on mänginud Valge, Hermet ja Kaldre ning äsja sai sinna pakkumise ka Järveläinen. Arvestades, et Veidemani mänguklass on kõrgem kui kõigil eelpool nimetatuil, on Nopponen Veidemani esindamisel ikka üsna kehva tööd teinud, kui see oli parim pakkumine, mis tal õnnestus sel hooajal leida.vaim564 kirjutas:Olgu siiski mainitud, et mina vaidlen siin rohkem sellega, et "Itaalia esiliiga on koht, kus Taltsi CV-ga mängijal ei kõlba mängida", mitte et Taltsi mänguklass ei kannataks kõrgemat taset välja. Kuna Talts on teada andnud, et Tartu teda rahuldab ning rohkem ambitsioone tal pole, siis nii on ja seda mina aktsepteerin. Aga Taltsi suhtumist ei saa nõuda Veidemanilt, sellega ma vaidlen samuti.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Re: Hooaja üldarutelu
Ok, olen nõus, et Nopponen on halba tööd teinud juhul, kui Veidemani hooaeg piirdub tõepoolest kahe või seitsme mänguga Itaalia esiliigas ning siis koju tagasi. Aga tibusid loetakse õnneks hooaja lõpus.
Re: Hooaja üldarutelu
eesti kossuliit võiks oma reeglid üle vaadata...kui koondise jaoks on HEA kui vennad mõõda maailma esiliigasi kondavad, siis 28.02 võiks olla kuupäev, kui võib uusi mängijaid juurde lisada ja 01.04 kuupäev, kus võib lahkunuid mängijaid asendada...pole ju võimalik, et ühe venna lahkumisega ja kahe ( Dorbek, Arbet ) vigastusega on meeskonnas kaks alamõõdulist tervet tagamängijat, ehk sellest ka need pallikaotused tingitud, nädalaga 3 mängu ja vahetust suurt pole...
Re: Hooaja üldarutelu
See on minu fantaasia muidugi aga ma kujutan ette, et see olukord võis olla umbes selline.
Hooaja alguses oli Veidekal laual umbes sarnane pakkumine nagu see kuhu ta praegu läks. Agent soovitas vastu võtta aga kohalikud "nõuandjad" rääkisid, et ära võta nii kehva pakkumist vastu, meil siin klubi mängib tugevaid rahvusvahelisi sarju (VTB ja Eurocup), tahame VTB-s play-off kohta püüda jne, küll saad paremaid pakkumisi. Ka hooaja keskel me sind kinni ei pea, meeskonna tagaliin on piisavalt hästi komplekteeritud, et võiksid minna (mis mingis hooaja faasis oli ka tõsi).
Mis aga tegelikult selgus - hooaja jooksul ühtegi tõsist pakkumist ei tulnud, Eurocup mängud jäid ära, VTB muutuski sisuliselt Venemaa siseasjaks ja vaatamata sellele jätkas Cramo seal tavapäraselt (jätame selle ühe hooaja välja) tabeli lõpus - tagant teine või kolmas. Enda mängud ka kõige paremini välja ei tulnud. Veidekas võis kahetseda seda, et hooaja alguses mingit muud pakkumist vastu ei võtnud, neljas hooaeg samas klubis ja ei mingit edasiminekut ei isiklikus plaanis ega klubi tasemel, häid pakkumisi tehakse ainult leegionäridele, võis olla nende kohalike nõuandjate peale ka natukene kibe. Nüüd tuli konkreetne pakkumine ja siis tundis, et VTB hooaeg on läbi, BBL ja eestikat pinget tema tasemel enam ei paku, samas klubis olemisest on rutiin peal, keskkonnavahetus tuleb kasuks, rahvusvaheline kogemus tuleb kasuks ja kui nüüd seda pakkumist ka vastu ei võta, siis väga võimalik, et enam ei tehta sellelgi tasemel pakkumisi ja järgmine hooaeg on valida kas a la Rumeenia meistriliiga või Cramos jätkamine (mille osas võis vabalt motivatsioon otsas olla, täiesti inimlikult mõistetav) või kohalikul tasemel mandumine (nõrgem klubi). Lõpuks peab ju selle riski võtma ja kusagilt alustama, kui paremaid pakkumisi ei tehta siis ei tehta. Lähen kohale ja näitan, et mu jalg (mis ebastabiilse mänguvormi kõrval on kindlasti üks argumente, miks pole häid pakkumisi tulnud) kannatab küll sellel tasemel mängimist.
Mina ei ole kindlasti kõige targem inimene, kes siin otsustab, kas see otsus Itaaliasse minna oli õige või vale aga ma püüaks vähemalt mängijat mõista.
Hooaja alguses oli Veidekal laual umbes sarnane pakkumine nagu see kuhu ta praegu läks. Agent soovitas vastu võtta aga kohalikud "nõuandjad" rääkisid, et ära võta nii kehva pakkumist vastu, meil siin klubi mängib tugevaid rahvusvahelisi sarju (VTB ja Eurocup), tahame VTB-s play-off kohta püüda jne, küll saad paremaid pakkumisi. Ka hooaja keskel me sind kinni ei pea, meeskonna tagaliin on piisavalt hästi komplekteeritud, et võiksid minna (mis mingis hooaja faasis oli ka tõsi).
Mis aga tegelikult selgus - hooaja jooksul ühtegi tõsist pakkumist ei tulnud, Eurocup mängud jäid ära, VTB muutuski sisuliselt Venemaa siseasjaks ja vaatamata sellele jätkas Cramo seal tavapäraselt (jätame selle ühe hooaja välja) tabeli lõpus - tagant teine või kolmas. Enda mängud ka kõige paremini välja ei tulnud. Veidekas võis kahetseda seda, et hooaja alguses mingit muud pakkumist vastu ei võtnud, neljas hooaeg samas klubis ja ei mingit edasiminekut ei isiklikus plaanis ega klubi tasemel, häid pakkumisi tehakse ainult leegionäridele, võis olla nende kohalike nõuandjate peale ka natukene kibe. Nüüd tuli konkreetne pakkumine ja siis tundis, et VTB hooaeg on läbi, BBL ja eestikat pinget tema tasemel enam ei paku, samas klubis olemisest on rutiin peal, keskkonnavahetus tuleb kasuks, rahvusvaheline kogemus tuleb kasuks ja kui nüüd seda pakkumist ka vastu ei võta, siis väga võimalik, et enam ei tehta sellelgi tasemel pakkumisi ja järgmine hooaeg on valida kas a la Rumeenia meistriliiga või Cramos jätkamine (mille osas võis vabalt motivatsioon otsas olla, täiesti inimlikult mõistetav) või kohalikul tasemel mandumine (nõrgem klubi). Lõpuks peab ju selle riski võtma ja kusagilt alustama, kui paremaid pakkumisi ei tehta siis ei tehta. Lähen kohale ja näitan, et mu jalg (mis ebastabiilse mänguvormi kõrval on kindlasti üks argumente, miks pole häid pakkumisi tulnud) kannatab küll sellel tasemel mängimist.
Mina ei ole kindlasti kõige targem inimene, kes siin otsustab, kas see otsus Itaaliasse minna oli õige või vale aga ma püüaks vähemalt mängijat mõista.
Re: Hooaja üldarutelu
Kui see tulevikuperspektiivide variant ei pea paika, siis alternatiiv võiks olla, et meeskonnas eksisteerivad niivõrd suured sisepinged ja tekkis mingi selline olukord, kus ta otsustas iga hinna eest ära minna. See oleks ainuke loogiline seletus (kui uskuda, et mingit perspektiivi selle tehingu varjus polnud), et tüüp plekib üleminekusumma omast taskust kinni ja läheb Itaalia esiliigasse kolmandaks rattaks vankri alla, kus võib-olla piirdub kahe mänguga.
Mänguliselt mõjus meeskonnale enam Harperi lahkumine, kellest sõltus selles meeskonnas väga palju. Mirkovic on aus mängumees, kuid Harperi rolli ta välja ei vea, sisseelamisaeg muidugi ka. Veidemani kaotus ei oleks sellise mõjuga, lihtsalt halb ajastus, kuna Martin Dorbek on vigastatud ja üks mees on rotatsioonis puudu.
Mänguliselt mõjus meeskonnale enam Harperi lahkumine, kellest sõltus selles meeskonnas väga palju. Mirkovic on aus mängumees, kuid Harperi rolli ta välja ei vea, sisseelamisaeg muidugi ka. Veidemani kaotus ei oleks sellise mõjuga, lihtsalt halb ajastus, kuna Martin Dorbek on vigastatud ja üks mees on rotatsioonis puudu.
Re: Hooaja üldarutelu
Eesti kossuliit on süüdi meeskonna saamatuses lepingute sõlmimisel?barons kirjutas:eesti kossuliit võiks oma reeglid üle vaadata...kui koondise jaoks on HEA kui vennad mõõda maailma esiliigasi kondavad, siis 28.02 võiks olla kuupäev, kui võib uusi mängijaid juurde lisada ja 01.04 kuupäev, kus võib lahkunuid mängijaid asendada...pole ju võimalik, et ühe venna lahkumisega ja kahe ( Dorbek, Arbet ) vigastusega on meeskonnas kaks alamõõdulist tervet tagamängijat, ehk sellest ka need pallikaotused tingitud, nädalaga 3 mängu ja vahetust suurt pole...
-
- Kasutaja
- Postitusi: 2575
- Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59
Re: Hooaja üldarutelu
Kahjuks on ikka klubi see, kes lepingud teeb!
Re: Hooaja üldarutelu
korvpalli liidul on sadu vigasi ( üks on see et jalka mehed võtavad juba lasteaiast 10 lapsest 9 trenni ja ülejäänud spordialadele jääb 1, või et kus on venekeelsed kodumapojad eesti korvpallis? ), antud juhul võiks süsteem olla just nii nagu kirjutasin - kui eesti koondisele on kasulik, kui koondise liikmed mõõda euroopa esiliigasi tiirlevad, siis võiks nn. asendusi otsida nä. 01.04 -ni sellisel juhul nagu praegu juhtus, aga lisada uusi täiendusi olemasolevale meeskonnale lisaks aga 28.02!? samas miks peaks eesti olema just see riik kus ühena esimestest üleminekud lukku keeratakse!? nüüd on näide olemas, võibolla ka bbl esikoht, või timmu vigastab end 35`pluss minutitega lõpuks pooleks hooajaks vmv. .. antud lepinguid cramo uuel hooajal vaevalt enam teeb, mis võib jälle halb olla, sest kui kellegile tulebki kunagi märtsis HEA pakkumine HEASSE klubisse, siis ongi kellad ja lukkus - ei saagi minema. eesti konnatiigi koss peaks olema ikka niivõrd painduv, et kõik olemata olukorrast oleksid söönud ja terved!japs kirjutas:Eesti kossuliit on süüdi meeskonna saamatuses lepingute sõlmimisel?barons kirjutas:eesti kossuliit võiks oma reeglid üle vaadata...kui koondise jaoks on HEA kui vennad mõõda maailma esiliigasi kondavad, siis 28.02 võiks olla kuupäev, kui võib uusi mängijaid juurde lisada ja 01.04 kuupäev, kus võib lahkunuid mängijaid asendada...pole ju võimalik, et ühe venna lahkumisega ja kahe ( Dorbek, Arbet ) vigastusega on meeskonnas kaks alamõõdulist tervet tagamängijat, ehk sellest ka need pallikaotused tingitud, nädalaga 3 mängu ja vahetust suurt pole...
Re: Hooaja üldarutelu
Tegelikult on vahel nii, et kui tunned, et oled mingis meeskonnas kinni jooksnud (ei arene enam ise ega ei arene ka meeskond laiemalt, ise oled kogu aeg samal tasemel ja meeskond käib ka VTB-s suuresti samas rütmis - mõned head võidud aga koht tabeli tagaotsas), siis vajad keskkonna vahetust ja võtadki vastu parima pakkumise mis parajasti on (ja kui selle hooaja ainus arvestatav pakkumine tuli just nüüd siis... eriti kui nii või naa oleksid järgmisel hooajal meeskonnast lahkumas - mängija ei pea oma karjääri sättima lähtudes korvpalliliidu seatud piirangutest klubile). Ehk Itaalia esiliiga on igal juhul parem kui minna TTÜ-sse või Pärnusse näiteks.vaim564 kirjutas:Kui see tulevikuperspektiivide variant ei pea paika, siis alternatiiv võiks olla, et meeskonnas eksisteerivad niivõrd suured sisepinged ja tekkis mingi selline olukord, kus ta otsustas iga hinna eest ära minna. See oleks ainuke loogiline seletus (kui uskuda, et mingit perspektiivi selle tehingu varjus polnud), et tüüp plekib üleminekusumma omast taskust kinni ja läheb Itaalia esiliigasse kolmandaks rattaks vankri alla, kus võib-olla piirdub kahe mänguga.
Mänguliselt mõjus meeskonnale enam Harperi lahkumine, kellest sõltus selles meeskonnas väga palju. Mirkovic on aus mängumees, kuid Harperi rolli ta välja ei vea, sisseelamisaeg muidugi ka. Veidemani kaotus ei oleks sellise mõjuga, lihtsalt halb ajastus, kuna Martin Dorbek on vigastatud ja üks mees on rotatsioonis puudu.
Re: Hooaja üldarutelu
Lõpuks ometi.
http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=77612032
http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=77612032
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Re: Hooaja üldarutelu
Wow! Seda poleks küll uskunud