KML Finaalid 2017

Eesti meistriliigast ja karikavõistlustest
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

KML Finaalid 2017

Postitus Postitas marxx762 »

Teeme siis eraldi teema, kõik jutud seoses finaalidega siia.

Finaali eel ka üks pikem usutlus kahe peatreeneri vahel:

http://vikerraadio.err.ee/v/stuudios_on ... pan-2-tund" onclick="window.open(this.href);return false;

Intekas siis alates 16.minutist.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: KML Finaalid 2017

Postitus Postitas Uhhuu »

Hea intervjuu. Mõlemad peatreenerid on üpriski avameelsed. Minu jaoks on pisut üllatav asjaolu, et Rapla üritas poolfinaalis justkui mängutempot alla suruda. Kui vaadata näiteks sooritatud visete arvu, siis see kõneleb hoopis vastupidisest. Küll on aga selge see, et Rapla tegi vägagi head tööd Tartu tagamängijate katmisel ja ees- ja tagaliini vahelise sideme lõhkumisel. Sellest tulenevalt ka need paljud näiliselt ebaloogilised Joisi ja Konate keskpositsiooni- ja kaugvisked. Teisalt võib aga öelda, et Tartu surve Rapla tagamängijatele oli suurema osa ajast üsna kehvake, mistõttu said Paasoja ja Bratoz üpris vabalt toimetada (ja ka van der Marsile kohti välja mängida). Ma tahaks arvata, et Kalevi kaitsesurve saab olema hoopis midagi muud ehk a la poolfinaalseeria kolmanda mängu kolmas veerandaeg, mis kujutas endast kogu seeria ainsat hetke, kui täisvõimsusel mängiti. Kui Tartul on 1-3 positsiooni mängijatest vaid Gert Dorbek arvestataval tasemel kaitsemängija, siis Kalevil on selles ampluaas võtta Martin Dorbek ja Ljutõtsh. Oleks Arbet ka rahuldavas vormis, siis vähemalt paberi peal ei paistaks Raplal justkui mingit võimalust olevat. Kihlveokontorid pakuvad hetkeseisuga Kalevi ja Rapla võidukoefitsientideks vastavalt 1,1 ja 5,3. Sama on muide seis ka Tartu ja Pärnu paaris.
maq
Kasutaja
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Dets 2008, 18:03

Re: KML Finaalid 2017

Postitus Postitas maq »

Kalevi välismaalastel ei tundu küll erilist motivatsiooni selles mängus olevat. Hirmus uimamine käib.
Edit: Tundub, et nagu Pärnu vastu viimases mängus nii ka nüüd ärgati 3 veerandajal ülese ja hakati mängima.
Uskumatu kuidas maaala vastu ei osata läbi aastate mängida.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: KML Finaalid 2017

Postitus Postitas Egert »

Cramo mängis suhteliselt kehva mängu, aga Eesti klubikorvpalli tase on kahjuks selline, et isegi nii on võimalik 20-ga võita.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: KML Finaalid 2017

Postitus Postitas Uhhuu »

Tänane meenutas mulle poolfinaali kolmandat mängu. Esimesel poolajal käis ebamäärane tuiamine, kolmandal veerandajal pandi kaitses surve peale ja blokeeriti laud ära ning Raplaga oligi kööga. Timmu, Mirkovic ja Ljutõtsh tegid otsustavatel hetkedel skoori, Simmons oli terve mängu efektiivne ja Eichfuss juhtus mitmel puhul olema õigel ajal õiges kohas ja oli pingilt meeldiv boonus. Rapla poole pealt suutis oma tavapärase taseme välja mängida vaid Kaldre, aga temale pöörati seitsmest põhitegijast ilmselt ka kõige vähem tähelepanu. Loodetavasti ei mõju ei suur võit uinutavalt ja teises mängus pannakse jõuvahekord juba avapoolajal paika.

Naljakas on lugeda tänasest Postimehest, kuidas Enden hindab Rapla eesliini Kalevi omaga vähemalt võrdseks või isegi tugevamaks. Simmons vs van der Mars; Gladness vs Kok; Tollefsen ja Eichfuss vs Kajupank – mis tahes silmamoondustrikke ma ka ei üritaks, ma ei suuda kuskilt otsast võrdset kvaliteeti näha.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: KML Finaalid 2017

Postitus Postitas KalevRuus »

Naljakas on lugeda tänasest Postimehest, kuidas Enden hindab Rapla eesliini Kalevi omaga vähemalt võrdseks või isegi tugevamaks. Simmons vs van der Mars; Gladness vs Kok; Tollefsen ja Eichfuss vs Kajupank – mis tahes silmamoondustrikke ma ka ei üritaks, ma ei suuda kuskilt otsast võrdset kvaliteeti näha.
Ma rünnakufaasis van der Marsi osas oskan.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: KML Finaalid 2017

Postitus Postitas vaim564 »

Kui van den Mars oleks ligilähedaseltki Simmonsiga võrreldav, siis ta Raplas ei mängiks, kuigi KML jaoks on ta muidugi kvaliteetmängija.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: KML Finaalid 2017

Postitus Postitas JukuNoorem »

KalevRuus tõi välja, et rünnakufaasis van der Marsi võib võrrelda Simmonsiga. Ma osaliselt nõustun selle väitega, sest van der Marsi nägu korvi poole ründemängu komponendid (keskpositsioonivise, haak ja pool-haak visked) on võrreldavad või isegi paremal tasemel Simmonsi vastavates oskuste arsenaliga. Simmons on aga selgelt parem selg korvi poole mängides või korvi aluses (inglise keelne mõiste on "rim" vist ?) võitluses (suurem mass, osavam ? ) Tuleb siiski tunnistada, et eile Simmons juba ainuüksi oma kohalolekuga kärpis edukalt van der Marsi tiibu!

Kaitsemängus on Simmons muidugi täiesti teine klass! Näitab seda kasvõi see Rapla kahepunktivisete protsent (33 %) kalevi 52 % vastu. http://www.basket.ee/et/meistriliiga/1/ ... ws_id=3344 Simmonsi kohta kaitses võib vist täiesti õigustatult kasutada mõistet "rim protector"?
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: KML Finaalid 2017

Postitus Postitas JukuNoorem »

Üks asi, mis minule eile arusaamatuks jäi, oli Jito Koki keskpositsiooni visked?! Miks, kui see pole tema element?
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: KML Finaalid 2017

Postitus Postitas marxx762 »

Ma ei tea, kas ma olen juba seda öelnud, või on see kuskil mõnest teises vestluses läbi käinud. Aga selline mees nagu ST. Sokk peab oma füüsise korda saama, kui tal on korralik jõutrenn (nagu oli laager just) all, siis ta on kordades efektiivsem. Ta lihtsalt ei kesta tihedat mängugraafikut ära ilma korraliku füüsiseta. Mängijatarkust on talle geenidega piisavalt kaasa antud, aga et pall käes ei püsi ja puterdab ja koperdab - saab alguse nõrkadest jalgadest, ning kui jalad ei kanna, siis pea ammugi ei võta. Rohkem füüsist edaspidi ja ehk veidi vähem saalis põrgatamist...
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: KML Finaalid 2017

Postitus Postitas KalevRuus »

No Sokk mängis minu arust täitsa korralikult aga sai Mirkovici vigade tõttu ehk natuke liiga palju minuteid.

Van der Marsi puhul võis ehk välja lüüa, et tal erilist playoffide ja finaalide kogemust all ei ole.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: KML Finaalid 2017

Postitus Postitas Rio »

Marsil oli vastas seekord Simmons mitte Milka või Jois.
komtuur
Kasutaja
Postitusi: 85
Liitunud: 12 Sept 2011, 14:59

Re: KML Finaalid 2017

Postitus Postitas komtuur »

Rio kirjutas:Marsil oli vastas seekord Simmons mitte Milka või Jois.
Mitmed korrad, kus Tartu vastu läks lahendama siis seekord ligemale ei saanud ja pidi lõpuks ikka välja söötma...Simmons pole Milka.
maq
Kasutaja
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Dets 2008, 18:03

Re: KML Finaalid 2017

Postitus Postitas maq »

Kalev mõtles vist, et mäng on juba tehtud ja lasi jala täitsa sirgeks. Ei viitsita ikka eriti pingutada.
Müstika kuidas Varrak ei oska absoluutselt maaala vastu mängida ja seda läbi kõigi nende aastate mis ta peatreener on olnud.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: KML Finaalid 2017

Postitus Postitas vaim564 »

Sellise visketabavusega on Pärnul võimatu kedagi võita, vaevalt, et see tulemust mõjutas, kuid isegi KML kohta pole ammu näinud nii kehva vilepartiid.
Vasta