Eesti korvpalli tulevik/lootused

Kõik Eesti koondisega seonduv
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

KalevRuus kirjutas:No Kask võttis eelmisel hooajal keskmiselt 15 minutiga 5 punkti ja 4 lauda. Arvestades, et tüüp sai just 22 ja mõeldes, et aastaid hoiti koondises Guadaloupe-Raini, siis veel üks samm arengus ja vahetusmehe roll koondises ehk polegi kuigi püüdmatu.
Parrolit on vähem näinud aga ta oli ka sisuliselt Pärnus neljas tsenter. Pikkust ja keha justkui on. Ja ega tartlased päris lollid ka pole kui teda endale võtsid.
Ma oletan, et Parrol palgati eeskätt duubelmeeskonda silmas pidades – et Tartu noormängijad saaksid harjutada tsentriga koos mängimist. Tartu teeb noortega head tööd, aga pikkade osas valitseb seal paraku põud.

Mul oleks väga hea meel, kui Kask suudaks kunagi kasvõi Rain Raadiku parimate päevade tasemeni küündida. Kase praeguses vanuses kuulus Radža Rocki rivistusse ja viskas meistriliigas kahel hooajal keskmiselt 8,2 ja 6,5 punkti mängus. Kase keskmine punktisaak küll paranes mulluse hooajaga võrreldes, aga ma ei suutnud täheldada mingitki sisulist edasiminekut tema mängus. Minu silmis on ta endiselt puhas hüppaja. Pole viset, pole korvialuseid manöövreid, on üksnes head füüsilised eeldused. Pärnu on teinud selles suhtes väga head tööd, et on andnud meistriliigale suurel hulgal mängijaid. Ka näiteks Olmre, Paasoja ning Soo, ehkki nad polnud küll Pärnu kasvandikud, tegid oma debüüdi just Pärnu ridades. Negatiivse poole pealt peab aga mainima, et Pärnu kasvandikest on koondisse jõudnud vaid üks mängija, Toomas Raadik. Samuti kipub Pärnust tulema kuidagi silma torkavalt palju katkise tehnikaga mängijaid. Äkki on asi selles, et põhimeeskonna juures on vaid üks täiskohaga treener – Käbin täidab vist peamiselt mänedžeri kohuseid –, mistõttu pole lihtsalt piisavalt ressurssi, et mängijatega individuaalset tööd teha.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1776
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas RK »

Uhhuu kirjutas:
ok kirjutas:Kotsari, Nurgeri ja Jurkatammega on selge, aga kas Sul Uhhuu, on Tamme osas mingit infi, et mis kool ja mis tase?
Jään vastuse võlgu. Meie kaasfoorumlane RK peaks vist teadma ülikooli nime. Iona ülikooli siirdumine jäi mullu katki igatahes viisaprobleemide tõttu. Ma loodan, et need jamad on nüüdseks lahenenud ja uuele USA vallutamise katsele saatuslikuks ei saa.
Ega minagi kõike ei tea :D Tamm pidi minema Iona kolledzisse, ( NCAA 1 divisjon ntx Scott Maschado ka sealt), kuid viisa probleemid rikkusid selle plaani, siis saadi viisa korda aga tuli see vigastus, hetkel tegeleb Tamm taastusraviga Soomes ja töötab seal klienditeenindajana, näis kas sügiseks jõuab poiss ameerikasse.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas vaim564 »

Parrol on ka Tartus neljas tsenter ja kui keegi eest peaks mingil põhjusel välja langema, siis on neil sisuliselt valida Vene ja Parroli vahel, sellepärast ma päris ei taha nõustuda arvamusega, et Tartu eesliin on läinud tugevamaks. Ainult see vahe, et nüüd on neil üks pikk mängija ka võtta. Kasel oli eelmisel hooajal Pärnus selline probleem, et tema ees istusid Bubalo ja Hallik ja nende varjust oli vähe keeruline suurt läbimurret teha. Tuleval hooajal peaks ta rohkem mänguaega saama. Parrol istus veel Kase varjus ja temal polnudki võimalust midagi tõestada. Ühe edasimineku on Rannula teinud, et õpetas Raabi kolme viskama. Muidu oli Pärnu probleem tõesti see, et mängisid ju kenasti, aga ei visanud ära. Reinar oli sisuliselt nende esisnaiper, mis tegi teistel Pärnu vastu mängimise lihtsamaks, tuli korvialune kinni panna, vaadata, et Hallik palli ei saa ja vabakaid nad ka sisse ei visanud, vigu võis julgesti taguda :)
Noortest niipalju, et Šveitsi vastu feilinud Kuhi ja Saaremäel rehabiliteerisid end Taani vastu täielikult. Treieri puudumist polnud isegi märgata. Nii head seisu pole vist ammu olnud.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:Parrol on ka Tartus neljas tsenter ja kui keegi eest peaks mingil põhjusel välja langema, siis on neil sisuliselt valida Vene ja Parroli vahel, sellepärast ma päris ei taha nõustuda arvamusega, et Tartu eesliin on läinud tugevamaks. Ainult see vahe, et nüüd on neil üks pikk mängija ka võtta. Kasel oli eelmisel hooajal Pärnus selline probleem, et tema ees istusid Bubalo ja Hallik ja nende varjust oli vähe keeruline suurt läbimurret teha. Tuleval hooajal peaks ta rohkem mänguaega saama. Parrol istus veel Kase varjus ja temal polnudki võimalust midagi tõestada. Ühe edasimineku on Rannula teinud, et õpetas Raabi kolme viskama. Muidu oli Pärnu probleem tõesti see, et mängisid ju kenasti, aga ei visanud ära. Reinar oli sisuliselt nende esisnaiper, mis tegi teistel Pärnu vastu mängimise lihtsamaks, tuli korvialune kinni panna, vaadata, et Hallik palli ei saa ja vabakaid nad ka sisse ei visanud, vigu võis julgesti taguda :)
Noortest niipalju, et Šveitsi vastu feilinud Kuhi ja Saaremäel rehabiliteerisid end Taani vastu täielikult. Treieri puudumist polnud isegi märgata. Nii head seisu pole vist ammu olnud.
Tänane mäng Belgia vastu annab aimu, kas ka ilma Treierita on potentsiaali A-divisjoni tõusta. Belgia on meie alagrupivastastest ainus A-divisjoni perspektiiviga meeskond. Ühtlasi selgub täna ülisuure tõenäosusega meie vastane veerandfinaaliks, kui kell 13.45 lähevad vastamisi Poola ja Iisrael. Kui näiteks Poola peaks täna võitma ja Eesti kaotama, või vastupidi, siis on veerandfinaalis oodata U16 B-divisjoni finaali kordust.

Kui Treier peaks nüüd turniiri lõpuni audis olema, siis peale Tassi koosneb meie ülejäänud eesliin üksnes U17 vanuses mängijatest. Kuhi ja Saaremäel olid eile tõesti head. Kuhi näib olevat selline mängija, kel on enesekindluse saavutamiseks vaja põhiviisikus alustada. Ehk peaks Erkmaaga kasutama sama nippi, mis Saaremäeliga – jätma ta alguses pikalt pingile, et ta saaks seal oma eksimuste üle põhjalikult järele mõelda. Praegu jääb mulje, et ta on võtnud endale pähe, et ta peab iga hinna eest skoori tegema. Eilne mäng Taani vastu oli kokkuvõttes palju kvaliteetsem kui Nordic Cup`il. Kaitse oli terve mäng agressiivne ja pall liikus väga hästi, samas kui Nordic Cup`il käis peamiselt üks suur 1-1 kangutamine.
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas barons »

minul puudub igasugune arusaam hugo erkma haipimisest? täna tema väljakul olles toimus totaalne kipsistumine, mis kestis kuni lõpuni...
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas vaim564 »

See tänane mäng näitas ikka paljud asjad päris hästi kätte ja edasipääsu potentsiaali ma väga ei usu, ma arvan, et juba Poola paneb veerandfinaalis asjad paika. Eesti võistkondade tavaline viga, et pikka turniiri ei kesta lõpuni. Teisel poolajal lagunes mäng täielikult. Väga palju on põhiviisiku peale üles ehitatud. Erkmaa ei ole siiani mingit muljet jätnud, nagu mainitud, meenutab Valmo Kriisat, aga sedagi mitte just parimast küljest.
Kalev
Kasutaja
Postitusi: 698
Liitunud: 13 Nov 2006, 17:47
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Kalev »

vaim564 kirjutas:See tänane mäng näitas ikka paljud asjad päris hästi kätte ja edasipääsu potentsiaali ma väga ei usu, ma arvan, et juba Poola paneb veerandfinaalis asjad paika. Eesti võistkondade tavaline viga, et pikka turniiri ei kesta lõpuni. Teisel poolajal lagunes mäng täielikult. Väga palju on põhiviisiku peale üles ehitatud. Erkmaa ei ole siiani mingit muljet jätnud, nagu mainitud, meenutab Valmo Kriisat, aga sedagi mitte just parimast küljest.
Mida see tänane mäng siis kätte näitas?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas vaim564 »

Kalev kirjutas:
vaim564 kirjutas:See tänane mäng näitas ikka paljud asjad päris hästi kätte ja edasipääsu potentsiaali ma väga ei usu, ma arvan, et juba Poola paneb veerandfinaalis asjad paika. Eesti võistkondade tavaline viga, et pikka turniiri ei kesta lõpuni. Teisel poolajal lagunes mäng täielikult. Väga palju on põhiviisiku peale üles ehitatud. Erkmaa ei ole siiani mingit muljet jätnud, nagu mainitud, meenutab Valmo Kriisat, aga sedagi mitte just parimast küljest.
Mida see tänane mäng siis kätte näitas?
Pole muidugi mõtet hakata enneaegu häirekella lööma, aga ma kardan, et Poola vastu jäädakse hätta. Iisrael oleks võib-olla olnud isegi mugavam vastane.
Kalev
Kasutaja
Postitusi: 698
Liitunud: 13 Nov 2006, 17:47
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Kalev »

vaim564 kirjutas:
Kalev kirjutas:
vaim564 kirjutas:See tänane mäng näitas ikka paljud asjad päris hästi kätte ja edasipääsu potentsiaali ma väga ei usu, ma arvan, et juba Poola paneb veerandfinaalis asjad paika. Eesti võistkondade tavaline viga, et pikka turniiri ei kesta lõpuni. Teisel poolajal lagunes mäng täielikult. Väga palju on põhiviisiku peale üles ehitatud. Erkmaa ei ole siiani mingit muljet jätnud, nagu mainitud, meenutab Valmo Kriisat, aga sedagi mitte just parimast küljest.
Mida see tänane mäng siis kätte näitas?
Pole muidugi mõtet hakata enneaegu häirekella lööma, aga ma kardan, et Poola vastu jäädakse hätta. Iisrael oleks võib-olla olnud isegi mugavam vastane.
Minumeelest tänase mängu nõrgim lüli oli treeneritetrio pingil. Rotatsioon väga segane, põhimeestel oli otsustavateks hetkedeks kumm juba üpris tühi.
Erkmaa puhul tooksin välja seda, et mehel ei ole hetkel nagu oma kohta võistkonnas, see oleks jällegi üks kivi treenerite kapsaaeda. No raske on oodata mehelt, kes teeb häid sooritusi suure enesekindluse ja agressiivsuse pealt, et ta kohe tuleb ja panema hakkab, kui ta platsile alles teise veerandaja viimaseks kolmeks minutiks pääseb.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas vaim564 »

Sellega ma olen üsna nõus. Naljakas oli kasvõi see, et Kullamäele anti minut puhkust, Rosenthal toodi tema asemel sisse, aga palli tõi üle Eelmäe. Ma küll ei näe põhjust, et Saaremäel poleks saanud teisel poolajal mõni minut mängida. Samuti oleks võinud ka Karpini mõneks minutiks sisse tuua, taanlasi ehmatas ta juba oma kerega ära. Praegu vedas, et algusega tehti suur edu sisse ja belglased väristasid mõned kindlad korvid ära või siis lõpuks otsustas, kui nad Kullamäe mööda mineva palli korvi pealt ära lõid. Oleks mäng veel minuti kestnud ...
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Pole tõesti mõtet hakata turniiri kolmandas mängus suurest eduseisust (+23) aset leidnud kümneminutilise mõõna põhjal maailmalõppu kuulutama ja seda meeskonda tüüpiliseks Eesti koondiseks lahterdama. Ja kui peetakse vajalikuks rõhutada, et Belgia mängijad eksisid lihtsatel visetel ja mis kõik oleks võinud juhtuda, kui mäng oleks minuti võrra kauem kestnud, siis samahästi võib öelda, et poleks Entsik ja Kuhi kahepeale kuut väga lihtsat korvialust viset mööda visanud, oleks vahe olnud mängu keskel juba üle kolmekümne. Poola vastu oleks raske ka siis, kui Treier ja Raieste oleksid terved. Ka U16 finaali võit ei tulnud nende vastu kergelt – üksnes kaheksa punktiga. Vaatasin täna ka Poola ja Iisraeli mängu. Raske öelda, kumba eelistada. Poolakad mängisid distsiplineeritult ja nende erinevad liinid on hästi balansis. Iisraeli eesliin on üsna nõrk, aga lühemad mängijad on see-eest väga valusa viskekäega. Iisrael mängib kõigele lisaks sellist vastikut Andres Sõbra stiilis hurraa-korvpalli, kus mängutempo on võimalikult kõrge ja viskele minnakse esimesel poolikul võimalusel, kasvõi rünnakuaja neljandal sekundil kaheksalt meetrilt.

Mis Erkmaasse puutub, siis probleem on hetkel ilmselgelt psühholoogiline. Tänavu Balti matšil viskas ta 20 minutiga keskmiselt 12 punkti ja andis 3,5 söötu. BSBC-l olid vastavad näitajad 19 minutit, 11,3 punkti ja 2,3 söötu. Eesti võitis kõik need mängud, kusjuures vastased olid ühe erandiga A-divisjoni meeskonnad. Nüüd, kus edasipääs veerandfinaali on kindel, saavad ülejäänud alagrupimängudes põhiraskust kanda ilmselt varumehed ja loodetavasti leiavad Erkmaa ja Saaremäel enesekindluse jälle üles.

Draftexpressi analüütiku hinnang Eesti mängijatele:

http://sport.ohtuleht.ee/819525/nba-tal ... am-mangija" onclick="window.open(this.href);return false;
barons
Kasutaja
Postitusi: 890
Liitunud: 02 Nov 2009, 18:30

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas barons »

täna annaks treeneritele vitsa...olid nagu vip külalised vip kohtadel, kes tuimalt mängu vahtisid, mitte ei juhtinud meeskonda?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

barons kirjutas:täna annaks treeneritele vitsa...olid nagu vip külalised vip kohtadel, kes tuimalt mängu vahtisid, mitte ei juhtinud meeskonda?
Vaido Rego on jätnud väga nutika mulje. Mulle tundus, et ta viivitas time out`ide võtmisel teadlikult – et mängijad tuleksid ise raskest olukorrast välja. Vahetuste osas ma heidaksin ette vaid seda, et kui ta lõpuminutitel Kullamäe korraks välja võttis, siis ei jäänud platsile ühtegi mängujuhti. Samas, varumängujuhid Erkmaa ja Saaremäel olid eelnevalt teinud kohutava mängu ja neid oli ilmselt raske usaldada. Tegelikult tegi kogu pink, välja arvatud Kivi, halva või väga halva mängu. Kokkuvõttes aga tuleb see tasavägine lõpp veerandfinaali silmas pidades ilmselt rohkem kasuks kui see, kui kõikides alagrupimängudes oleks vastastest vähemalt kolmekümnega üle rullitud.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas marxx762 »

Treierist rääkides, siis rääkisin temaga, ta hüpekas on päris kole, aga mees on lootusrikas, et äkki õnnestub siiski veel peale saada.
Sügisest siis mees Montegranaro võistkonnas, hetkel veel paberil allkirju pole, aga esimene palgatöölise hooaeg terendab.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4784
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

marxx762 kirjutas:Treierist rääkides, siis rääkisin temaga, ta hüpekas on päris kole, aga mees on lootusrikas, et äkki õnnestub siiski veel peale saada.
Sügisest siis mees Montegranaro võistkonnas, hetkel veel paberil allkirju pole, aga esimene palgatöölise hooaeg terendab.
Kui küüniliselt väljenduda, siis Mitt ja Treier teenisid oma esimese profilepingu liigasse, kuhu Veideman pidi end oma raha eest sisse ostma. Mõlemal noorel eestlasel peaks olema võimalik end ka põhirotatsiooni mängida. Montegranarol on lisaks eestlastele hetkel kolm eesliinimängijat. Valerio Amoroso on tsenter, Marshawn Powell on suur äär ja Dario Zucca on 4/5. Kaks esimest on kindlad põhitegijad, Zucca keskmine mänguaeg jäi eelmisel hooajal kümne minuti kanti.
Vasta