Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:
Uhhuu kirjutas:
vaim564 kirjutas:Ma loodan, et Euroopas mängimist võetakse tõsiselt ja kui jõutakse FIBA sarjas kolmandasse ringi, siis Pinar Karsyakale avaldatakse vähemalt vastupanu ja kui põhiturniirile ei jõuta, siis vaadatakse üle otsus Europe Cupil mitte osaleda.
Mitte nagu alati - meie eesmärk on VTB ja siis fännide rahustuseks peame need kaks mängu meistrite liiga eelringis ära, pärast hea seletada, tahtsime parimat, kuid ...
Ole mõistlik, see ei käi ju niimoodi, et klubi otsustab septembri lõpus, et ta siiski osaleb Europe Cup`il ja siis FIBA tuleb Kalevile vastu ja saadab ühe Europe Cup`i kvalifikatsioonis edukalt esinenud meeskonna pikalt. Kui eelarve jääb eelmise hooajaga samasse suurusjärku, siis kust see raha peaks üldse tulema, et Europe Cup`i mängida? Meistrite liiga puhul on asi selge – kui jõutakse põhiturniirile, siis teenitakse korralik preemiasumma, mis katab suurema osa kulutustest. Eelringide kulutusi aitab katta ilmselt BBL-is mängimisest loobumine. Europe Cup on aga lihtsalt üks suur väljaminek ja seda veel suhteliselt väheatraktiivsete meeskondade vastu.
See on selline eneseõigustus ja nagu ma ütlesin, siis mul on kõva kahtlus, et kontseptsioon ongi rajatud lootuse peale juba esimeses eelringis välja kukkuda, millega annab pärast vehkida, näete millised nad seal Euroopas on ja õigesti teeme, et sinna mängima ei lähe! Euromängudele minnakse samasuguse duhhiga nagu Balti liigat mängima. Kui Cramo oleks ühelgi korral teinud seal mingisuguse tulemuse, siis võiks sellist juttu kultiveerida.

Ole nüüd mõistlik, tunduvalt väiksema eelarvega Tartu suudab ja Cramo ei suuda neid ressursse kusagilt hankida. Muidugi ei saa seda otsust septembris teha, kuid minu meelest pole õige ka praegu välja kuulutada - ei Euroopale! Sinna me kindlasti mängima ei lähe.
Oota mida, kas Tartu mängib eurosarjale lisaks ka VTB-d? Kas Tartul on Maksuameti näidispoomisest tulenevalt kaelas hiiglaslik võlg? Kalevil koguneb ainuüksi VTB mängimise pealt suurem arv rahvusvahelisi kohtumisi ja seega suurem ressursikulu kui Tartul. Su kahtlustus, et „kontseptsioon ongi rajatud lootuse peale juba esimese eelringis välja kukkuda, millega annab pärast vehkida, näete millised nad seal Euroopas on ja õigesti teeme, et sinna mängima ei lähe!“, on lihtsalt niivõrd jabur vandenõuteooria, et parem sellel pikemalt mitte peatuda.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

27. Financial Provisions
27.1 There is no registration fee for the participating clubs; a deposit of €10.000 will be required.
Any FEC net income derived by the entity designated by FIBA Europe will be distributed as follows:
 48 % for the Regular Season teams (1% each)
 8 % for the Quarter-Finals losers (2% each)
 6% for the Semi-Finals losers (3 % each)
 6% for the Runner-Up
 15% for the Winner
 17 % for FIBA Europe/entity designated by FIBA Europe.
http://www.fiba.com/europecup/17-18/regulations.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Igaks juhuks Champions League võrdlus, seal on tõesti ette nähtud kindlad summad klubidele, kuid selleks tuleb kõigepealt pääseda põhiturniirile.
http://www.basketballcl.com/17-18/regulations.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
japs
Kasutaja
Postitusi: 973
Liitunud: 03 Okt 2011, 10:41

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas japs »

Ma tahaks hoopis arutada "Europe Cupi suhteliselt väheatraktiivsete meeskondade" osas. OK VTBs on olenevalt vaatenurgast 1-3 pähklit. Aga edasi? Tuletan meelde, et me ei räägi tasemest vaid määratlemata atraktiivsusest. Edasi tulevad VTBs kahtlemata väga tugevad meeskonnad, aga ma ei nimetaks neid atraktiivsemaks kui kesk euroopa riikide tippe (kes mängivad E Cupil). Loomulikult on atraktiivsuse tekkimisel ka oma osa vaheldusel, lõputud vene meeskonnad lihtsalt tüütavad ära. Ja VTB tagumise poole moodustab ju puhas jolkipalki, huvitav on muidugi see, et mõnes mõttes on nad VTB keskmikkest isegi atraktiivsemad, kuna nende vastu on olemas ka võiduvõimalus.

Mõte, siis see, et ainult VTB osalemise taga on puhtalt raha. Jutt Europe Cupi väheatraktiivsusest on lihtsalt vabandav jora.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Mul poleks vähimatki selle vastu, kui Kalev mängiks ka Europe Cup`i. Kui aga raha selleks pole, siis pole midagi parata. Üksnes eurosarjale ümber orienteeruda ja muutuda Tartu tasemel klubiks? Ei aitäh. Huvitav oleks muidugi teada, et kui suur on see 1% tuludest, mille kõik Europe Cup`i põhiturniirile pääsenud võistkonnad teenivad. 10 000 eurot? Igatahes tore, et FIBA on sellise uuenduse sisse viinud. Varem teenisid raha vaid play-off`i jõudnud meeskonnad.

Minu jaoks liigituvad sel hooajal Europe Cup`il osalevatest meeskondadest atraktiivseks vaid kolm klubi: Le Portel, Trabzonspor ja Istanbul. Ukraina, Rootsi, Bulgaaria, Rumeenia, Belgia, Ungari jms riikide meistriks mittetulnud klubid minus erilist entusiasmi ei tekita. Aga noh, see on puhtalt minu maitse.

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/ees ... d=78898936" onclick="window.open(this.href);return false;
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

japs kirjutas:Ma tahaks hoopis arutada "Europe Cupi suhteliselt väheatraktiivsete meeskondade" osas. OK VTBs on olenevalt vaatenurgast 1-3 pähklit. Aga edasi? Tuletan meelde, et me ei räägi tasemest vaid määratlemata atraktiivsusest. Edasi tulevad VTBs kahtlemata väga tugevad meeskonnad, aga ma ei nimetaks neid atraktiivsemaks kui kesk euroopa riikide tippe (kes mängivad E Cupil). Loomulikult on atraktiivsuse tekkimisel ka oma osa vaheldusel, lõputud vene meeskonnad lihtsalt tüütavad ära. Ja VTB tagumise poole moodustab ju puhas jolkipalki, huvitav on muidugi see, et mõnes mõttes on nad VTB keskmikkest isegi atraktiivsemad, kuna nende vastu on olemas ka võiduvõimalus.

Mõte, siis see, et ainult VTB osalemise taga on puhtalt raha. Jutt Europe Cupi väheatraktiivsusest on lihtsalt vabandav jora.
Jah, see on ka, mis mind konkreetselt kogu selle jutu juures häirib, halvustav ja üleolev suhtumine Europe Cupi suhtes ning VTB üleliigne promomine, see ongi tugev liiga, kui arvestada Venemaa korvpalli taset, kuid mitte ka üle mõistuse tugev ja ma kahtlustan, et liiga keskmine tase kannatab Europe Cupiga võrdlust küll. VTB-st osalesid seal möödunud hooajal Jenissei ja Tsmoki (viimane selline Cramo tasemel meeskond). Tsmoki jõudis vaid teise ringi. Jenissei jõudis playoffi, sai seal napilt jagu Türgi liiga 13. meeskonnast ja jäi veerandfinaalis alla Oostendele. See võiks olla Cramo jaoks just sobiv väljund, kus mingit tulemust teha, sest mina olen neist igaastastest ilusatest kaotustest justkui väsinud ja isegi KML võit rääkimata karikast ei kompenseeri seda. Mitte kuidagi ei saa nimetada väheatraktiivseks - kõigepealt ole mees ja näita mulle tulemust.
Minu jaoks liigituvad sel hooajal Europe Cup`il osalevatest meeskondadest atraktiivseks vaid kolm klubi: Le Portel, Trabzonspor ja Istanbul. Ukraina, Rootsi, Bulgaaria, Rumeenia, Belgia, Ungari jms riikide meistriks mittetulnud klubid minus erilist entusiasmi ei tekita. Aga noh, see on puhtalt minu maitse.
Champions League eelringide järel tuleb sinna tugevaid võistkondi kahtlemata juurde.
ok
Kasutaja
Postitusi: 497
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas ok »

VTB keskmine tase kannatab võrdlust Europe Cupi keskmise tasemega? Ma ei taha isiklikult kedagi solvata, aga staažikalt foorumlaselt sihukest iba ei osanud küll karta.
Kalevifänn
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 19 Sept 2015, 11:25

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kalevifänn »

Kurbas mängib järgmine hooaeg Slovakkias
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

ok kirjutas:VTB keskmine tase kannatab võrdlust Europe Cupi keskmise tasemega? Ma ei taha isiklikult kedagi solvata, aga staažikalt foorumlaselt sihukest iba ei osanud küll karta.
Kui võtta viis esimest klubi ära, siis on täiesti Europe Cupi tase - tõe kriteerium on nimelt mitte usk, vaid praktika.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Kalevifänn kirjutas:Kurbas mängib järgmine hooaeg Slovakkias
Vaevalt, et tal peale vigastust väga palju muid variante oli või siis tulla K-Kalevisse, Raplasse või Pärnusse end üles töötama, lootuses et poole hooaja peal kusagil märgatakse.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:
ok kirjutas:VTB keskmine tase kannatab võrdlust Europe Cupi keskmise tasemega? Ma ei taha isiklikult kedagi solvata, aga staažikalt foorumlaselt sihukest iba ei osanud küll karta.
Kui võtta viis esimest klubi ära, siis on täiesti Europe Cupi tase - tõe kriteerium on nimelt mitte usk, vaid praktika.
Keskmine tase võiks justkui tähendada liiga keskosa. VTB-s mängis eelmisel hooajal 13 võistkonda, keskmikud on seega kohtadele 5-9 jäänud meeskonnad, kelledeks olid:

Kaasani UNICS (Euroliiga)
Krasnojarski Jenissei (Europe Cup`i TOP 16, ülinapp kaotus lisaajal hilisemale nelja parema hulka jõudnud meeskonnale)
Riia VEF
Astana
Nižni Novgorod (EuroCup TOP 16)

Europe Cup`i keskmist taset võiksid illustreerida meeskonnad, kes tegid seal kaasa algusest peale (s.t ei liitunud pärast Meistrite liiga alagrupiturniirilt pudenemist) ja jõudsid vahegruppi või kelle laeks jäi kaheksandikfinaal. Isiklikult annaks eelise siiski VTB-le, ehkki ka Europe Cup`i eelnimetatud faasis oli mitmeid kvaliteetseid meeskondi.

https://en.wikipedia.org/wiki/2016%E2%8 ... Europe_Cup" onclick="window.open(this.href);return false;
Viimati muutis Uhhuu, 01 Aug 2017, 14:18, muudetud 1 kord kokku.
ok
Kasutaja
Postitusi: 497
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas ok »

Kui võtta VTB-st 5 satsi ära, siis on ligi 40% meeskondadest läinud. Võta nüüd europe cupist 2 / 5 meeskondadest ära ja vaata, mis järgi jääb. Nende 5 satsiga (kes kuuluvad Euroopa tippu) mängib Kalev hooaja jooksul 10 korda
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

ok kirjutas:Kui võtta VTB-st 5 satsi ära, siis on ligi 40% meeskondadest läinud. Võta nüüd europe cupist 2 / 5 meeskondadest ära ja vaata, mis järgi jääb. Nende 5 satsiga (kes kuuluvad Euroopa tippu) mängib Kalev hooaja jooksul 10 korda
Tore ja mitu korda ta neid võidab?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:
ok kirjutas:Kui võtta VTB-st 5 satsi ära, siis on ligi 40% meeskondadest läinud. Võta nüüd europe cupist 2 / 5 meeskondadest ära ja vaata, mis järgi jääb. Nende 5 satsiga (kes kuuluvad Euroopa tippu) mängib Kalev hooaja jooksul 10 korda
Tore ja mitu korda ta neid võidab?
Kas me peaksime äkki ka koondise tasemel loobuma võimalikult kõrgel tasemel mängimisest ehk EM-ile ja MM-ile pürgimisest? Seal on ju ka vähemalt 40% vastastest, kelle alistamine võrdub imega.
ok
Kasutaja
Postitusi: 497
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas ok »

Tõenäoliselt mitte kordagi, kuigi ka seda on paar korda juhtunud. Aga igaljuhul nauditavam vaadata ja meestele kasulikum mängida, kui mingi Küprose klubiga madistada. See "nauditavam vaadata" on muidugi puhtalt subjektiivne arvamus. Noh, et segadust ei tekitaks ja ei peaks hakkama vaidlema, mis on nauditav ja mis mitte.
MEGA IRW
Kasutaja
Postitusi: 393
Liitunud: 06 Nov 2013, 21:06

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas MEGA IRW »

Mirkovic on 35, Arbet 34, mõlemad selgelt aeglaseks jäänud, Jõesaar ei mängi kaitset eriti, Sokk on 1.82...on üldse mingit lootust perimeetril kaitses pidama saada see aasta?
Vasta