Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
aj1972
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Aug 2018, 09:08

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas aj1972 »

Ma oma tarkuses pikki kindlasti ei peksaks, oleks Eesti koondisel pikad Luukas ja Lints siis järgmised aastat võiks tõesti EM finaalturniirile probleemita peale saada.
Pikad mängivad ikka nii kuidas väiksed neile võimalusi loovad aga nagu näitas juba eelmine aasta siis pikem ja kiire kaitsja võtab Kalevi PG kinni.
Minule tundub suurem probleem ikka lühikestes ja nende panuses kaitsesse mis suhteliselt läbisõiduhoovina tundub.
Eks aeg annab arutust kas näiteks Eesti koondis vajaks Sokku ja Mirkovici või pikki.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Kui võrrelda viimase paari aasta koosseise, siis positsioonide järgi:
1. Nõrk. Mirkovic on oma vanuse kohta suht okeilt hakkama saanud aga eelmisel aastal oli olemas Briscoe ja vendade Sokkude osas annaksin kindlasti hääle Timmule.
2-3. Hea. Siin tuleb eelistada praegust sastaavi. Aga juhul kui Lewis ja Almeida on terved ja hoos, samuti Jõesaar. Dorbek ise ei loo ja ega teistelegi väga mitte.
4. Nõrk. Subotic oli eelmisel hooajal, vähemalt lõpupoole ikkagi tegija. Kogu austuse juures, Kangur pole rünnakul enam parimate päevade tasemel ja Kitsing on VTB mõistes vahetusmehe tasemel.
5. Nõrk. Vahetusmehena oleksid mõlemad üsna okeid aga algviisiklasena jäävad sel tasemel nõrgaks.

Teoorias on eelarve kasvanud ja värki aga reaalselt pole hõisata midagi.
aj1972
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Aug 2018, 09:08

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas aj1972 »

KalevRuus kirjutas:Kui võrrelda viimase paari aasta koosseise, siis positsioonide järgi:
1. Nõrk. Mirkovic on oma vanuse kohta suht okeilt hakkama saanud aga eelmisel aastal oli olemas Briscoe ja vendade Sokkude osas annaksin kindlasti hääle Timmule.
2-3. Hea. Siin tuleb eelistada praegust sastaavi. Aga juhul kui Lewis ja Almeida on terved ja hoos, samuti Jõesaar. Dorbek ise ei loo ja ega teistelegi väga mitte.
4. Nõrk. Subotic oli eelmisel hooajal, vähemalt lõpupoole ikkagi tegija. Kogu austuse juures, Kangur pole rünnakul enam parimate päevade tasemel ja Kitsing on VTB mõistes vahetusmehe tasemel.
5. Nõrk. Vahetusmehena oleksid mõlemad üsna okeid aga algviisiklasena jäävad sel tasemel nõrgaks.

Teoorias on eelarve kasvanud ja värki aga reaalselt pole hõisata midagi.
Selles suhtes nõus hetkel Kaleviga nii,et väljakul toimub väike ime kui 1 ja 4 pealt punkte tuleb, ning kaitset mängib ainult Kangur,sest Sokk,Kitsing ja Mirkovic on iga ründaja unistus.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

KalevRuus kirjutas:Kui võrrelda viimase paari aasta koosseise, siis positsioonide järgi:
1. Nõrk. Mirkovic on oma vanuse kohta suht okeilt hakkama saanud aga eelmisel aastal oli olemas Briscoe ja vendade Sokkude osas annaksin kindlasti hääle Timmule.
2-3. Hea. Siin tuleb eelistada praegust sastaavi. Aga juhul kui Lewis ja Almeida on terved ja hoos, samuti Jõesaar. Dorbek ise ei loo ja ega teistelegi väga mitte.
4. Nõrk. Subotic oli eelmisel hooajal, vähemalt lõpupoole ikkagi tegija. Kogu austuse juures, Kangur pole rünnakul enam parimate päevade tasemel ja Kitsing on VTB mõistes vahetusmehe tasemel.
5. Nõrk. Vahetusmehena oleksid mõlemad üsna okeid aga algviisiklasena jäävad sel tasemel nõrgaks.

Teoorias on eelarve kasvanud ja värki aga reaalselt pole hõisata midagi.
Selle koosseisu juures on positiivne, et kõik positsioonid on rohkem või vähem komplekteeritud, säravaid tähti väga ei ole, kuid lõpuks pääseb mängus maksvusele ühtlane koosseis kui mõne tähtmängija palkamine. Suurim probleem saab olema see, et eestlastest võivad Sokk, Kitsing ja Soodla jääda statisti rolli, nende kasutegur avaldub üksnes kodumängijate limiidi täitmises. Kuid just nendes kolmes mängijas näen ma probleemi, mitte niivõrd üheski leegionäris. Tulemusi silmas pidades oleks kõige küsitavam Salashi palkamine, sest tema roll on jäänud episoodiliseks. Võib-olla natuke ka Lynchist oleks võinud rohkem oodata. Praegu võib jääda palju selle taha, kui mõni oluline mängija (nt Almeida, Lewis, Mirkovic, Kangur) saab vigastada või ei saa täie jõuga panustada. Hooaja alguse edu tuli ka sellest, et kõik olulised lülid olid rivis.
1. Siin on probleemiks eelkõige see, et korraliku tasemega eestlasest mängujuhti polegi kusagilt võtta enne kui mõni noor peale kasvab ja ega sealgi hõisata pole, isegi noor Kullamäe on minu meelest ka rohkem SG, kes parema puudumisel mängu juhib. Mirkovic mängib kokkuvõttes taseme välja ja tal on palju positiivseid omadusi, lahmiv kriitika tema kohta pole objektiivne, aga Tanel Sokk pole enam selle taseme mängija. Arvatavasti näeme Lewist edaspidigi mängu juhtimas.
2-3. Praegu on koosseis muidu ok, kui vaid Lewis ja Almeida tervena püsivad (mille taha viimased mängud on vähemalt osaliselt läinud) ning Jõesaar ja Dorbek mängivad kõikidest puudustest hoolimata VTB taseme välja.
4. Siin pole praegu Tollefseni ja Subotici tasemel mängijat, sest Salash on sellest veel kaugel. Kangur on omas rollis ok, aga ta ei asenda eelnimetatuid. Kitsing on teatud mõttes Reinar Halliku kloon, kes võib olla kindlama käega kolmese joone taga, kuid ta on Reinarist väiksema mängija IQga. Nende kahe võrdluses ma eelistaks isegi Reinarit. Täna viskas Kitsing küll ilusti kolmeseid, kuid panin tähele, et kaitses tuli just tema pealt korralikult vastu.
5. Mingis mõttes on mõlemad ok, eriti Lucas, aga neil on veel kõvasti arenguruumi, eriti Lynchil, kes on kohati väga krobeline. Hooaja lõpuks võivad nad siiski edasi areneda ja kasutegur tõusta.
East
Kasutaja
Postitusi: 1167
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Minu meelest on viimastes mängudes meeskonnast hea flow kadunud. Võibolla on see tingitud vigastustest, võibolla on lihtsalt füüsilises vormis mingi auk tekkinud. Igatahes jääb silma, et vastastest ollakse sammu võrra maas, igasse kaitseolukorda jõutakse sammu võrra liiga hilja ning vastased suudavad mänguliselt agressiivsemad olla.

Kaitse poole pealt jäid mulle viimaste mängude osas eriti silma:

(a) Mirkovic. Lasi mehi endast liiga kergesti mööda, tihti magas vastaste lõiked maha. Tema kaitsehaavatavus on teada-tuntud, aga kui tal rünnakul ka meeskonna jaoks kõige efektiivsemalt ei suju (nagu viimases kahes mängus - sh ei pea silmas ainult visatud punkte), siis ongi pilt selline veidi trööstitu.

(b) Lucas. Rünnakul on tihti hit or miss - vahel lahendab kenasti ära, aga vahel suudab korvi alt nii mööda visata, et hoia ja keela. Kaitses, nagu ka Kairys on mitu korda välja toonud, on tal veel palju õppida ning hetkel käriseb tema pealt üsna palju. Tema õnneks on ka Lynch üsna toores hetkel, eriti rünnakul - kui eile ei oleks Lynch varakult vastu hambaid saanud, siis oleks Lucase mänguaeg tõenäoliselt arvestatavalt väiksem olnud. Mis veel Lucase puhul silma hakkab, siis tal tuleb sisse sundimatut praaki üsna palju - on need siis kehvast pallikäsitlusest tingitud või järjepidevad ründevead (oksad liiga avalikult harali). Ma ise tabasin end mõttelt, et need ründeveaolukorrad on tulnud täpselt sellistel kriitilistel hetkedel, mis on meeskonna rütmi segi löönud ning momentumi ära võtnud.

Kui vaadata kahte viimast mängu, siis jubedalt kahju neist kaotustest. Saraatovi vastu oli mäng võidetav, aga ise oldi liiga passiivsed ning tolles mängus oli oma osa minu meelest ka kohtunikel. VEF'i vastu samamoodi - vastane oli võidetav, aga ise oldi taaskord liiga passiivsed ning selles mängus ei saanud ka kohtunikele midagi ette heita.

Samas - kui Saraatovi ja VEF'i mängu võrrelda, siis mul oli ülimalt hea meel Lewist taas platsil näha. Saraatovi vastu läks asi kohati ümmarguseks ning jäi teravusest palju puudu - Mirkovic ei ole klassikaline läbimurdja, samuti ka Dorbek mitte. Sisuliselt olidki ainsad teravuse tekitajad Almeida ja Jõesaar. VEF'i vastu oli hea näha, et Lewis üritas alati teravust tekitada ning kaitset surve all hoida.. samas Jõesaar oli selles mängus teravuse tekitamisel veidi liiga tagaplaanil.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 699
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

Dorbek on see aasta ikka väga hea olnud, okei need kolmesed pole VTBs kukkunud veel, aga kaitses võtab ta alati ohtlikumat tagamängijat ja rünnakul teeb täpselt joonise järgi. Kaitse muutub alati oluliselt paremaks kui tema väljakul on kuna ta ei lase vastastel tagant ehitama hakata. Ma ütleks kindlasti oma rolli välja mänginud.

Mirkovic samuti ju täiesti hea mees, aga ta on 36 ja mängib selles tempos üle 30 minuti mängus, sisuliselt rohkem kui ühelgi varasemal hooajal. Siin saab visata kivi ainult komplekteerimise kapsa aeda, kas tõesti oli reaalne arvamust, et veteranmängijad suudavad sellises rollis ja tempos mängida? Kangur paneb ju samuti 25 minutit mängus.
Reaalne oleks minu hinnangul kui sellised mehed on 15 minuti mängijad kes annavad oma kogemustega meeskonnale vajalikul hetkel abi.

Lynch vist on madala korvpalli IQ´ga, tundub et ta eksib pidevalt mingite kokkulepitud asjade vastu ja seepärast saab ka vähe mängida, eile ta tegelikult minu hinnangul mängis täiesti okeilt aga siis sai paugu vastu hambaid ja rohkem platsile ei tulnudki.

Eilne mäng on suuresti treenerite südametunnistusel, kolmanda veerandaja jooksul kui VEF jooksma sai ei suutnud nad mingit muutust mängu tuua ja lasti VEF püüdmatusse kaugusesse.
Kui muud moodi ei saa, võta esimene time-out, kui ikka on probleemid, võta minuti pärast teine kasvõi, peaasi et ei lase tuua mängu sellist murrangut. Kolmas veerand kaotati 29:10 - ei rünnet ei kaitset.

Oli see Varrak mis ta oli, aga sellistes olukordades ta ikkagi julges riskida veidi, panna teistsuguse koosseisu mängu et rütmi lõhkuda jne. Loomulikult jäi tihti hiljaks sellega ja kohati läks mäng veel hullemaks, aga vähemalt oli näha et ta üritas muutust tuua. Eile oli lihtsalt kurb vaadata seda hääbumist mis teisel poolajal algas.
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 363
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Raja »

Maxi kirjutas:Dorbek on see aasta ikka väga hea olnud, okei need kolmesed pole VTBs kukkunud veel, aga kaitses võtab ta alati ohtlikumat tagamängijat ja rünnakul teeb täpselt joonise järgi. Kaitse muutub alati oluliselt paremaks kui tema väljakul on kuna ta ei lase vastastel tagant ehitama hakata. Ma ütleks kindlasti oma rolli välja mänginud.

Mirkovic samuti ju täiesti hea mees, aga ta on 36 ja mängib selles tempos üle 30 minuti mängus, sisuliselt rohkem kui ühelgi varasemal hooajal. Siin saab visata kivi ainult komplekteerimise kapsa aeda, kas tõesti oli reaalne arvamust, et veteranmängijad suudavad sellises rollis ja tempos mängida? Kangur paneb ju samuti 25 minutit mängus.
Reaalne oleks minu hinnangul kui sellised mehed on 15 minuti mängijad kes annavad oma kogemustega meeskonnale vajalikul hetkel abi.

Lynch vist on madala korvpalli IQ´ga, tundub et ta eksib pidevalt mingite kokkulepitud asjade vastu ja seepärast saab ka vähe mängida, eile ta tegelikult minu hinnangul mängis täiesti okeilt aga siis sai paugu vastu hambaid ja rohkem platsile ei tulnudki.

Eilne mäng on suuresti treenerite südametunnistusel, kolmanda veerandaja jooksul kui VEF jooksma sai ei suutnud nad mingit muutust mängu tuua ja lasti VEF püüdmatusse kaugusesse.
Kui muud moodi ei saa, võta esimene time-out, kui ikka on probleemid, võta minuti pärast teine kasvõi, peaasi et ei lase tuua mängu sellist murrangut. Kolmas veerand kaotati 29:10 - ei rünnet ei kaitset.

Oli see Varrak mis ta oli, aga sellistes olukordades ta ikkagi julges riskida veidi, panna teistsuguse koosseisu mängu et rütmi lõhkuda jne. Loomulikult jäi tihti hiljaks sellega ja kohati läks mäng veel hullemaks, aga vähemalt oli näha et ta üritas muutust tuua. Eile oli lihtsalt kurb vaadata seda hääbumist mis teisel poolajal algas.
Kas mitte 3 ja 4 veerandil nad maa ala ei mänginud, sealt VEF kõik need punktid minu arust viskaski.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 699
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

Minu arusaamist mööda nad kaitses roteeruvad mees-mehe ja maa-ala vahel päris tihedalt. See trappimine mida pidevalt koostöös pikk+lühike harrastavad on hea ja tore asi eesti-läti liigas aga töötab olukorras kus palliga vastane ei ole kas a) üle 190cm mees või b) väga osav ja kiire. VTB´s söödetakse väga lihtsalt trapist välja kust omakorda tuleb sööt vabaks jäänud mehele, ehk ise tekitatakse olukord kus jääb 3vs4 kaitses.

Võib-olla tasuks veidi riskida ja mitte vahetada pick and rollis ja lasta tagamehel kas siis sisse murda või katte tagant visata, juhul kui palliga mees sisse murrab siis kaitse kokku tõmmata ja jätta nurgad vabaks, las nad viskavad nurgast. Ma pole kordusest vaadanud kuidas see Vefi Ate koguaeg nulli peale vabaks jäi, aga igaljuhul kaitse liikus alati ära sealt.

Treenerid kindlasti teavad täpsemalt miks mingid rotatsioonid just nii töötavad, seega fännid saavad ainult spekuleerida, aga mulle tundub isiklikult et Kairysel on oma kindlad mõtted ja asjad millest ta loobuda ei taha kuigi need ei pruugi antud meekonnaga just kõige paremini sobida.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Tundub, et võib-olla on sel hooajal selles osas pisut alt mindud, et pole riskitud. Samas Cramo tasemel klubi - mis on VTB tasemel ikkagi pea väikseima eelearvega- saabki edu soovides vaid riskida.
Näiteks C positsioonil. Aga ka PG omas. Ja laiemalt.
korvpallihuviline
Kasutaja
Postitusi: 302
Liitunud: 03 Veebr 2015, 15:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas korvpallihuviline »

Zeniti eelmise hooaja ,keskängija Drew Gordon on hetkel vaba mees ,äkki tema siis Lucase asemele.

Kuigi kehaehituse ja mängustiilist väga Lynchiga ühte auku mängija.

Ning Ukrainlane Fesenko.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Raja kirjutas:
Maxi kirjutas:Dorbek on see aasta ikka väga hea olnud, okei need kolmesed pole VTBs kukkunud veel, aga kaitses võtab ta alati ohtlikumat tagamängijat ja rünnakul teeb täpselt joonise järgi. Kaitse muutub alati oluliselt paremaks kui tema väljakul on kuna ta ei lase vastastel tagant ehitama hakata. Ma ütleks kindlasti oma rolli välja mänginud.

Mirkovic samuti ju täiesti hea mees, aga ta on 36 ja mängib selles tempos üle 30 minuti mängus, sisuliselt rohkem kui ühelgi varasemal hooajal. Siin saab visata kivi ainult komplekteerimise kapsa aeda, kas tõesti oli reaalne arvamust, et veteranmängijad suudavad sellises rollis ja tempos mängida? Kangur paneb ju samuti 25 minutit mängus.
Reaalne oleks minu hinnangul kui sellised mehed on 15 minuti mängijad kes annavad oma kogemustega meeskonnale vajalikul hetkel abi.

Lynch vist on madala korvpalli IQ´ga, tundub et ta eksib pidevalt mingite kokkulepitud asjade vastu ja seepärast saab ka vähe mängida, eile ta tegelikult minu hinnangul mängis täiesti okeilt aga siis sai paugu vastu hambaid ja rohkem platsile ei tulnudki.

Eilne mäng on suuresti treenerite südametunnistusel, kolmanda veerandaja jooksul kui VEF jooksma sai ei suutnud nad mingit muutust mängu tuua ja lasti VEF püüdmatusse kaugusesse.
Kui muud moodi ei saa, võta esimene time-out, kui ikka on probleemid, võta minuti pärast teine kasvõi, peaasi et ei lase tuua mängu sellist murrangut. Kolmas veerand kaotati 29:10 - ei rünnet ei kaitset.

Oli see Varrak mis ta oli, aga sellistes olukordades ta ikkagi julges riskida veidi, panna teistsuguse koosseisu mängu et rütmi lõhkuda jne. Loomulikult jäi tihti hiljaks sellega ja kohati läks mäng veel hullemaks, aga vähemalt oli näha et ta üritas muutust tuua. Eile oli lihtsalt kurb vaadata seda hääbumist mis teisel poolajal algas.
Kas mitte 3 ja 4 veerandil nad maa ala ei mänginud, sealt VEF kõik need punktid minu arust viskaski.
Jah, oli küll, 29:10 tekkis suures osas sellest, et Ate ja Ausejs jäid pidevalt kolmese taha vabaks ja viskasid sealt ära. Seal oleks tulnud midagi ette võtta.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Minu mäletamist mööda mängiti maa-ala kolmanda lõpp ning neljanda veerandi alguses.

See maa-alasse jäämine aga on põhiteema kairyse puhul hetkedel mil vastastel on otsaaut.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Mis siis arvate, kas Lucas saadetakse minema? Homme ta peaks veel mängima kui saadetakse?
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

theundertaker kirjutas:Mis siis arvate, kas Lucas saadetakse minema? Homme ta peaks veel mängima kui saadetakse?
Ma arvan ,et teda ei saadeta ära ,sest viimastes mängudes on ta omad ära teinud ja ega korvialune pole see ainuke koht ,kus meil hetkel käriseb.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

[quote="theundertaker":3p2atx76]Mis siis arvate, kas Lucas saadetakse minema? Homme ta peaks veel mängima kui saadetakse?[/quote:3p2atx76]
Ma arvan ,et teda ei saadeta ära ,sest viimastes mängudes on ta omad ära teinud ja ega korvialune pole see ainuke koht ,kus meil hetkel käriseb.
Vasta