Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vanafänn »

Kas Kullamäe mitte ei pannud instagrammi pilti, kus ta saalis oli? Või oli see läpaka ekraanist tehtud pilt lihtsalt?

E: vaataisn järgi ja oli ikka ekraanist jah.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas NoName »

Eilse Baunachi mängu ajal mainiti, et Kullamäe oli trennis lihtsalt sõrme vigastanud ja nädal-kaks eemal.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

See on imetlusväärne, kuidas teatud isikutel jätkub aega ja soovi vinguda - http://sport.delfi.ee/news/arvamus/lood ... d=84230433" onclick="window.open(this.href);return false;

Esimesed küsimused, mis artiklit lugedes tekkisid:

1. Kes keelab eestlastel korvi poole vaadata ning pallid sisse visata? Ma usun, et Kairys kindlasti mitte. Rollimängijateks teeb mängijaid ikkagi nende enda mindset ja tagasihoidlikkus. Mängija peab ise olema agressiivne ja näljane. Kui mingites elementides ennast ebakindlalt või halvasti tuntakse, siis tuleb neid elemente individuaalselt ise treenida.

2. Mis uuringutele tuginedes väidab härra Roosna, et rahva toovad saali noored ja vihased eestlased?

Vaatasin huvi pärast näiteks Žalgirist. Leedukad on hullunud, eestlasedki on nende järele hullunud. Aga kui rosterit vaadata, siis välismaalasi on kuus ning kõigi Euroliiga mängude peale on leedukad visanud kokku natuke üle 40% punktidest. Võtan võrdluseks Kalevi ning eestlaste osakaalu visatud punktides ning saan kokku 34%, mis ei olegi väga palju väiksem - ja siinkohal tuleb tõdeda, et viimati mängiti Kristjan Kangurita ja et Tanel Sokk on samuti viimased 2.5 mängu vigastuse tõttu vahele jätnud.

Minu meelest näitas hooaja algus ära, et publiku toob saali ikkagi võitev ja edukas meeskond, nö millegi suure hõng ja ka kerge intriig. Kui Kalev hooajaeelsetes kohtumistes lammutas, siis sellele järgnes ka fännide reaktsioon selle näol, et Ventspilsi vastu oli Kalevi hall puupüsti täis, inimestel polnud istekohtagi ning õlu sai otsa. Enne Saraatovi mängu tekkisid juba kerged ohumärgid, aga sellelegi vaatamata oli Saraatovi mängu jälgimas üsna viisakas publikuarv - võrreldes varasemate hooaegadega edasiminek. Nüüd on olnud järjest võõrsilmängud, kuid usun, et kui peale Lokomotivi langetamist suudetaks ka Zielona Gora ning üllatusena Zenit ära võita, siis oleks taas kergemat sorti buum ja haip üleval ning tribüünid rahvast täis.

Kokkuvõttes oleks muidugi toredam, kui 8 eestlast platsil ringi jookseks ning 70% punktidest viskaks, aga reaalsuses tundub, et sel vahet ei ole. Klubikorvpall on klubikorvpall ning 5-6 välismängijat on täiesti normaalne nähtus tipptasemel, meeldigu või ei. Tähtis on see, et meeskond tervikuna edukas oleks ning et meeskonna logo kõrval oleks Eesti lipp - siis tekib rahval ka side ja soov mängu vaatamas käia. Žalgirise näide kinnitab seda ning lisaks on seal ju iga Euroliiga mängu suuremat sorti showks tehtud, ka turundusel ja reklaamil on siinkohal oluline roll buumi võimendamisel ja toote müümisel.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

East kirjutas:
Minu meelest näitas hooaja algus ära, et publiku toob saali ikkagi võitev ja edukas meeskond, nö millegi suure hõng ja ka kerge intriig.
Absoluutselt! No ei tule publik saali vaatama, kas Tanel Sokk saab 5 minutit vähem või rohkem mängida. Kui võidu toovad koju Lewis, Almeida, Mirkovic, Lucas ja Lynch ning neid toetavad Jõesaar, Dorbek ja Kangur, ma ei usu, et see kuidagi toetust meeskonnale vähendab, kui et kaotatakse, aga kaheksa eestlasega. Kellele pass tähtis on, esiliiga ja teine liiga ootavad, head kaasaelamist!
RK
Kasutaja
Postitusi: 1685
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas RK »

vaim564 kirjutas:
Absoluutselt! No ei tule publik saali vaatama, kas Tanel Sokk saab 5 minutit vähem või rohkem mängida. Kui võidu toovad koju Lewis, Almeida, Mirkovic, Lucas ja Lynch ning neid toetavad Jõesaar, Dorbek ja Kangur, ma ei usu, et see kuidagi toetust meeskonnale vähendab, kui et kaotatakse, aga kaheksa eestlasega. Kellele pass tähtis on, esiliiga ja teine liiga ootavad, head kaasaelamist!
2 liigas on kindlasti juba 3 leegionäri: ameeriklane, lätlane ja albaanlane :D Kuuldavasti on ka esiliigasse mõned tulemas :D
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

See on imetlusväärne, kuidas teatud isikutel jätkub aega ja soovi vinguda - http://sport.delfi.ee/news/arvamus/lood" onclick="window.open(this.href);return false; ... d=84230433
Ei nimetaks seda vingumiseks, pigem asjalikuks aruteluks, kus küsimusele vaadati mõlema poole pealt.

Kui sa kirjutad, et "Kokkuvõttes oleks muidugi toredam, kui 8 eestlast platsil ringi jookseks ning 70% punktidest viskaks", siis põhimõtteliselt seda ütles ju ka Roosna. Ta ei nõudnud, et peaks olema 8 eestlast, kellest mõned viskavad üle poolte punktide vaid leidis, et kui see nii oleks, siis oleks see Eesti korvpallile hea ja kasulik. Nii lihtne see ju ongi.

Publikuhuviga on nii ja naa. Muidugi on tulemustel selles osas põhiroll. Aga kindlasti mõjuks rahva huvile ainult positiivselt, kui seal oleksid satsis ja pääseks platsile ning kohati teeks ka tegusid paar-kolm noort ja näljast Eesti mängijat nagu Raieste ja Kullamäe. See pole muidugi klubist sõltuv, seda teame kõik aga pmst see nii on.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

KalevRuus kirjutas: Ei nimetaks seda vingumiseks, pigem asjalikuks aruteluks, kus küsimusele vaadati mõlema poole pealt.

Kui sa kirjutad, et "Kokkuvõttes oleks muidugi toredam, kui 8 eestlast platsil ringi jookseks ning 70% punktidest viskaks", siis põhimõtteliselt seda ütles ju ka Roosna. Ta ei nõudnud, et peaks olema 8 eestlast, kellest mõned viskavad üle poolte punktide vaid leidis, et kui see nii oleks, siis oleks see Eesti korvpallile hea ja kasulik. Nii lihtne see ju ongi.

Publikuhuviga on nii ja naa. Muidugi on tulemustel selles osas põhiroll. Aga kindlasti mõjuks rahva huvile ainult positiivselt, kui seal oleksid satsis ja pääseks platsile ning kohati teeks ka tegusid paar-kolm noort ja näljast Eesti mängijat nagu Raieste ja Kullamäe. See pole muidugi klubist sõltuv, seda teame kõik aga pmst see nii on.
No Kalevi puhul seal väga arutelu ei olnud. Pigem tõi autor pidevalt subjektiivselt välja, miks Kalevi poolt olla ei saa. Kui terve artikli jooksul on otsitud probleemkohti, siis üks positiivse sisuga lause, stiilis, et no tegelt ju ülekohtune ka ei maksa olla, ei muuda juttu kaalutletud aruteluks. Mul ei ole midagi ka otseselt autori arvamuse vastu, kõigil on isiklikule arvamusele õigus.. aga oma üdini subjektiivset arvamust ei pea clickbait eesmärgil Delfi esiküljele panema, vaid see võiks jääda ikkagi väikeseks nupukeseks, kolumniks.

Nagu ma välja tõin, siis on olemas Žalgirise näide, mis on meile kõige lähem. Välismängijaid on palju, kohalikud on ehk sutsu enam pildil kui meil, aga ikkagi tagaplaanil, kuid sportlikkus mõttes ollakse edukad, mängitakse kõrgel tasemel ning saalid on rahvast täis. Samamoodi võiks tegelt võtta nii mõnegi muu Euroopa tippsatsi, kelle saalid on puupüsti täis samas kui enamus meeskonnast koosneb leegionäridest.
See on praktika, mis tõestab, et publik tuleb saali ka siis, kui kodumaiseid mängijaid on platsil vähe.

Jah – nagu sa välja tõid, siis oleks suurepärane ning ülimalt lahe, kui praeguses Kalevis oleks ka mõni näljane ja talendikas eestlasest noormängija nagu Raieste. Aga kui meeskond tervikuna edukas pole, siis temaga saale ei täida. Ning kui meeskond on tervikuna edukas, siis ei saa öelda, et ainult Raieste tõi saalid täis, vaid pigem on ta üks osa võitvast ja võitlevast meeskonnast. Näljane eestlane meeskonnas on boonus publikuhuvi tekitamiseks.

Kuid kõige alus on ikkagi meeskonna tase ning pakutava etenduse tase. G4S noortemeeskonnas olid kõik eestlased, aga mingit suurepärast publikumenu ei kaasnenud. Ka Pärnu on suuresti omade jõududega varasemalt läbi ajanud, aga ka sealgi ei ole saalid täitunud ega buumi tekkinud.

Buum tekib siis, kui mängitakse kõrgemat mängu või kui on intriig. Näiteks – kui Tarvas oleks omal ajal oma kuldse meeskonnaga tulemuste poolest põrunud ning kuskil tabeli keskel lõpetanud, siis poleks seal ka buumi tekkinud. Isegi kui Müürsepa, Halliku, Veidemani ja Kriisa sugused publikumagnetid platsil olid. Buum tekkis ikka seepärast, et meeskond tervikuna oli tasemel ning suutis kõrget medalimängu mängida.

Kui meeskonnal taset ei ole, siis on võimalus publik saali tuua mingi intriigiga. Näiteks võib tuua kunagised Kalevi ja Rocki vahelised finaalid – tase oli küll nõrgem, aga toona oli printsipiaalne Tallinn vs Tartu vastasseis. Mida enam intriigi ära kadus, seda kiiremini kadus ka publik finaalmängude saalist.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Mul ei ole midagi ka otseselt autori arvamuse vastu, kõigil on isiklikule arvamusele õigus.. aga oma üdini subjektiivset arvamust ei pea clickbait eesmärgil Delfi esiküljele panema, vaid see võiks jääda ikkagi väikeseks nupukeseks, kolumniks.
No see on küll muigamaajav arvamus. Et seisukohti küll pmst avaldada võib aga...no kuskil nurga taga, mitte Delfi esiküljel?
Buum tekib siis, kui mängitakse kõrgemat mängu või kui on intriig. Näiteks – kui Tarvas oleks omal ajal oma kuldse meeskonnaga tulemuste poolest põrunud ning kuskil tabeli keskel lõpetanud, siis poleks seal ka buumi tekkinud. Isegi kui Müürsepa, Halliku, Veidemani ja Kriisa sugused publikumagnetid platsil olid. Buum tekkis ikka seepärast, et meeskond tervikuna oli tasemel ning suutis kõrget medalimängu mängida.
See intriigi jutt on muidugi õige aga Tarvase näide on selles kontekstis halb. Ma pole kindel, et see publikubuum finaalipääsu hooajal oleks olnuks võrreldav, kui Kriisa, Veideka, Saage ja Halliku asemel oleks olnud Johnsonid, Huianovicid ja Wamutombod.
Näiteks mina vaatan Delfist tihti Pärnu mänge (ise pärnakas pole ja saalis nende mänge ei vaata) juba seetõttu, et mind huvitab, kuidas läheb Kirvesel või Postil, Sutil või Kasel. Näiteks, kui nad Cramo vastu mängivad, siis mingit intriigi pole ju loota, pigem vaatadki selle pilguga, et kas on koondisele või laiemalt eesti kossule mõni kõva mees peale kasvamas jne. Ma ei väida, et esindan sellega kossuhuviliste või veel enam Pärnu fännide enamust -ei. Aga kindlasti mitte ka väga väikest osa.

Zhalgirisega on ka see asi, et nad on mingis mõttes kogu Leedu kaubamärk, rääkimata korvpallist või Kaunase linnast. Suurusjärgud on natuke teised, Cramo või ükskõik millise meie klubiga pole suurt midagi võrrelda. Ja nemadki on teadlikult leedukate protsenti üritanud satsis võimalikult kõrgel hoida, erinevalt paljudest teistest Euroliiga klubidest.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

KalevRuus kirjutas: No see on küll muigamaajav arvamus. Et seisukohti küll pmst avaldada võib aga...no kuskil nurga taga, mitte Delfi esiküljel?
Jah, muigamaajav või ei, aga ma tõesti leian, et ajakirjanik võiks professionaalsuse ja erapooletuse säilitada.

Kuivõrd tegemist on arvamusartikliga, siis arusaadav, et erapooletuse säilitamine on tihtilugu keeruline, kuna ka ajakirjanik on siiski inimene, kellel on oma isiklik seisukoht, aga siis ei tasuks sellega ka klikkide kogumiseks esiküljele ronida.
KalevRuus kirjutas: See intriigi jutt on muidugi õige aga Tarvase näide on selles kontekstis halb. Ma pole kindel, et see publikubuum finaalipääsu hooajal oleks olnuks võrreldav, kui Kriisa, Veideka, Saage ja Halliku asemel oleks olnud Johnsonid, Huianovicid ja Wamutombod.
Näiteks mina vaatan Delfist tihti Pärnu mänge (ise pärnakas pole ja saalis nende mänge ei vaata) juba seetõttu, et mind huvitab, kuidas läheb Kirvesel või Postil, Sutil või Kasel. Näiteks, kui nad Cramo vastu mängivad, siis mingit intriigi pole ju loota, pigem vaatadki selle pilguga, et kas on koondisele või laiemalt eesti kossule mõni kõva mees peale kasvamas jne. Ma ei väida, et esindan sellega kossuhuviliste või veel enam Pärnu fännide enamust -ei. Aga kindlasti mitte ka väga väikest osa.

Zhalgirisega on ka see asi, et nad on mingis mõttes kogu Leedu kaubamärk, rääkimata korvpallist või Kaunase linnast. Suurusjärgud on natuke teised, Cramo või ükskõik millise meie klubiga pole suurt midagi võrrelda. Ja nemadki on teadlikult leedukate protsenti üritanud satsis võimalikult kõrgel hoida, erinevalt paljudest teistest Euroliiga klubidest.
Noh, järgnevatel hooaegadel, kui üritati kõrgemate kohtade jagamisel kaasa mängida, oli Tarval välismängijaid rohkem, aga saal oli olulistes mängudes täis. Seniks kuni finantsraskused tekkisid ning ka mänguliselt alla hakati käima. Või kui Tarva näide ei päde, siis Rapla näide, kus on viimastel aastatel alati olnud 3-4 välismängijat. Kui tiim on edukas olnud, siis on rahvas olenemata võõrleegionäride arvust nende taga olnud ning saali täitnud. Sel hooajal saab põnev näha olema, kas publikuhuvi raugeb, kui meeskond ei suuda kõrgemas konkurentsis väga kaasa rääkida, kuigi iseenesest võiks Veidemani näol olla publikumagnet + nö “omad noored” Ruut, Ilves ja Ruubel, keda rahvas väidetavalt platsile on igatsenud. Eks me siis näe.

Žalgirise näide minu meelest ikkagi pädeb. Jah, teatud koefitsiendi võib Leedu korvpallihulluse arvele kirjutada, aga kui mõelda korra näiteks 2009. ja 2010. aastale, kui Žalgiris finantsiliselt raskes seisus oli, siis Euroliigas oli 2009. aastal nende keskmine publiku arv näiteks ca poole võrra väiksem kui praegu. Paradoksaalselt oli välismängijaid tolle hooaja alguses samuti poole võrra vähem kui praegu ning tooni andsid omad leedukad. Et siis go figure?

Mis puudutab leedukate protsendi kõrge hoidmisesse, siis aga mille poolest Kalev erineb? Ka Kalevi juhid on välja öelnud, et omade arv ei tohiks langeda allapoole teatud künnist, mis oli vist 50%. Roosna tõi artiklis välja, kui vähe moodustavad eestlaste visatud punktid Kalevi kogupunktidest, aga nagu ma esimeses postituses välja tõin, siis ega leedukate osakaal Žalgirise visatud punktides väga palju kõrgem ei olegi.

Või kui ikkagi Žalgirise näide ei sobi, siis ükskõik mis muu tippmeeskond. Enamus tippsatsides on välismängijaid 6+ ning kohalikud mängijad on tihti statisti rollis, aga saalid on millegipärast täis ning huvi jagub. Ma ei tahaks uskuda, et eestlastel see kõik kuidagi väga palju teisiti käib. Või millega siis äkki põhjendada neid busse, millega Eesti kossufännid Žalgirist vaatamas käivad?

Ning ma jällegi tooks välja selle, et noored eestlased korvpalliplatsil annavad muidugi teatud väärtuse juurde ning on ägedad, aga lõppkokkuvõttes on muud asjad publikuhuvi kujundamisel minu meelest siiski olulisemad. Minagi tunnistan, et Pärnu on mulle sümpaatne, kuna seal on nooremapoolsed mängijad viimasel ajal pildile saanud, aga kokkuvõttes ei ole see kasvõi pärnakate kossulembust olulisel määral ju tõstnud (mõningal määral on see viimastel aastatel siiski tõusnud, aga see on sama hästi põhjendatav ka sellega, et tiim on kokkuvõttes konkurentsivõimelisem olnud).
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas toivo »

East kirjutas:
KalevRuus kirjutas: No see on küll muigamaajav arvamus. Et seisukohti küll pmst avaldada võib aga...no kuskil nurga taga, mitte Delfi esiküljel?
Jah, muigamaajav või ei, aga ma tõesti leian, et ajakirjanik võiks professionaalsuse ja erapooletuse säilitada.

Kuivõrd tegemist on arvamusartikliga, siis arusaadav, et erapooletuse säilitamine on tihtilugu keeruline, kuna ka ajakirjanik on siiski inimene, kellel on oma isiklik seisukoht, aga siis ei tasuks sellega ka klikkide kogumiseks esiküljele ronida.
Muu jutuga olen nõus, aga see osa on täielik BS. Arvamusartikkel kajastabki ju kirjutaja isiklikke seisukohti, et kuidas tema mingit asja näeb ja mis põhjustel. Selles formaadis ei ole ajakirjanikul vaja olla erapooletu, anda sõna vastaspoolele jne. Kui sa Roosna jutuga nõus ei ole, siis kirjuta oma arvamusartikkel vastu. Usun, et kui piisavalt tasemel kirjatükk on, siis küll nad selle Delfis ka ära avaldavad.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

toivo kirjutas:
East kirjutas:
KalevRuus kirjutas: No see on küll muigamaajav arvamus. Et seisukohti küll pmst avaldada võib aga...no kuskil nurga taga, mitte Delfi esiküljel?
Jah, muigamaajav või ei, aga ma tõesti leian, et ajakirjanik võiks professionaalsuse ja erapooletuse säilitada.

Kuivõrd tegemist on arvamusartikliga, siis arusaadav, et erapooletuse säilitamine on tihtilugu keeruline, kuna ka ajakirjanik on siiski inimene, kellel on oma isiklik seisukoht, aga siis ei tasuks sellega ka klikkide kogumiseks esiküljele ronida.
Muu jutuga olen nõus, aga see osa on täielik BS. Arvamusartikkel kajastabki ju kirjutaja isiklikke seisukohti, et kuidas tema mingit asja näeb ja mis põhjustel. Selles formaadis ei ole ajakirjanikul vaja olla erapooletu, anda sõna vastaspoolele jne. Kui sa Roosna jutuga nõus ei ole, siis kirjuta oma arvamusartikkel vastu. Usun, et kui piisavalt tasemel kirjatükk on, siis küll nad selle Delfis ka ära avaldavad.
Võibolla on sul õigus ning otseselt ühegi ajakirjanduseetika koodeksi vastu ei ole eksitud, aga mulle lugejana jätab sellegipoolest paha maigu, kui selgelt subjektiivsele arvamusartiklile pannakse selgelt provotseeriv pealkiri, topitakse see klikkide kogumiseks esiküljele ning tagatipuks tehakse selle artikli sisu tasuliseks. Eeldanuks, et Delfil on mõni asisem spordiartikkel esilehele paisatada ning tasuliseks teha. Aga nagu öeldud, see lihtsalt minu arvamus.
Kasutaja avatar
Egert
Kasutaja
Postitusi: 7240
Liitunud: 31 Dets 2008, 03:57
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Egert »

Almeidal vist veidi pikem vigastuspaus...
https://twitter.com/ifalmeida/status/10 ... 7233115137" onclick="window.open(this.href);return false;
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Kas Landeniga tehti siis leping hooaja lõpuni?
villu123
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 05 Mai 2007, 00:29
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas villu123 »

Kas keegi teab miks Jõesaart pole?
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vanafänn »

Landen on pingil aga erariietes
Vasta