Eestlased välismaal

Üleüldine korvpallijutt
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Eulis Baez sai viimases mängus põlvevigastuse. S-S Vene tuuakse siis ilmselt tema asendajaks. Praeguse seisuga sellele üleminekule ametlikku kinnitust siiski pole, ei Fuenlabrada ega Gran Canaria poolt. Üsna jabur asjade käik, kui see klubivahetus peaks teoks saama. Pärast edukat hooaega Vareses istus ta pikka aega tööta. Seejärel teenis lühiajalise lepingu, tegi Manresa eest väga häid esitusi ja klubil läks üle ootuste hästi, kuid jäi ikkagi töötuks. Pärast järjekordset tegevusetuna passimist õnnestus sõlmida tervet hooaega kattev leping Fuenlabradaga. Ja nüüd siis kõigest kaks mängu pärast lepingu sõlmimist tuleb uudis järjekordsest klubivahetusest. Sedapuhku Euroopa tipptasemele.
East
Kasutaja
Postitusi: 1167
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas East »

Uhhuu kirjutas:Eulis Baez sai viimases mängus põlvevigastuse. S-S Vene tuuakse siis ilmselt tema asendajaks. Praeguse seisuga sellele üleminekule ametlikku kinnitust siiski pole, ei Fuenlabrada ega Gran Canaria poolt. Üsna jabur asjade käik, kui see klubivahetus peaks teoks saama. Pärast edukat hooaega Vareses istus ta pikka aega tööta. Seejärel teenis lühiajalise lepingu, tegi Manresa eest väga häid esitusi ja klubil läks üle ootuste hästi, kuid jäi ikkagi töötuks. Pärast järjekordset tegevusetuna passimist õnnestus sõlmida tervet hooaega kattev leping Fuenlabradaga. Ja nüüd siis kõigest kaks mängu pärast lepingu sõlmimist tuleb uudis järjekordsest klubivahetusest. Sedapuhku Euroopa tipptasemele.
Ma arvan, et tegelikult võiks see mitmes mõttes Venele hea liikumine olla.

1) Ühest küljest saab end Euroliigas näidata ning mõningases kriisis olevale klubile uue käigu juurde anda. Kui seal hästi läheb, siis kindlasti väga hea täiendus CV-le tulevaks hooajaks.
2) Konkurents Vene positsioonil ei tundu Gran Canarias üleliia suur olevat, st tema profiiliga mängijat seal väga ei leidu ning pikkadest oleks ta viskajana võibolla isegi suurim relv (Evans ning Tillie iseenesest on näidanud, et suudavad ka kotti ajada).
3) Fuenlabrada mängujoonis tundus veidi selles suhtes kaootiline, et rünnak oli joonistatud vaid paari mehe peale. Seega vähemalt minu silmis oli oht, et Vene statistilisi näitajaid see väga ei soosinuks.
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 363
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Raja »

«Siimul peaks leping Gran Canariga olema allkirjastatud,» sõnas Siim-Sander Vene isa Priit Vene Postimehele. «Paar kuud on juba uuritud, aga seni olid need ebamäärased. Pärast pühapäevast mängu läks asi kuumaks ja Siimul oli väljaostuklausel. Ega ka Fuenlabrada ei arvanud, et Siim kohe ära läheb, aga Euroliiga on Euroopas kõige ihaldusväärsem võistlussari,» lisas Priit.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

East kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Eulis Baez sai viimases mängus põlvevigastuse. S-S Vene tuuakse siis ilmselt tema asendajaks. Praeguse seisuga sellele üleminekule ametlikku kinnitust siiski pole, ei Fuenlabrada ega Gran Canaria poolt. Üsna jabur asjade käik, kui see klubivahetus peaks teoks saama. Pärast edukat hooaega Vareses istus ta pikka aega tööta. Seejärel teenis lühiajalise lepingu, tegi Manresa eest väga häid esitusi ja klubil läks üle ootuste hästi, kuid jäi ikkagi töötuks. Pärast järjekordset tegevusetuna passimist õnnestus sõlmida tervet hooaega kattev leping Fuenlabradaga. Ja nüüd siis kõigest kaks mängu pärast lepingu sõlmimist tuleb uudis järjekordsest klubivahetusest. Sedapuhku Euroopa tipptasemele.
Ma arvan, et tegelikult võiks see mitmes mõttes Venele hea liikumine olla.

1) Ühest küljest saab end Euroliigas näidata ning mõningases kriisis olevale klubile uue käigu juurde anda. Kui seal hästi läheb, siis kindlasti väga hea täiendus CV-le tulevaks hooajaks.
2) Konkurents Vene positsioonil ei tundu Gran Canarias üleliia suur olevat, st tema profiiliga mängijat seal väga ei leidu ning pikkadest oleks ta viskajana võibolla isegi suurim relv (Evans ning Tillie iseenesest on näidanud, et suudavad ka kotti ajada).
3) Fuenlabrada mängujoonis tundus veidi selles suhtes kaootiline, et rünnak oli joonistatud vaid paari mehe peale. Seega vähemalt minu silmis oli oht, et Vene statistilisi näitajaid see väga ei soosinuks.
See on minu meelest pisut häiriv areng, millisesse rolli ta on Hispaanias pandud. Teda kasutatakse rünnakul üksnes snaiprina. Manresas lisandusid kolmestele ka mõned lõigetest saadud korvid, aga Fuenlabradas on ta seni tegutsenud puhtalt Reinar Halliku rollis. Kui ta suudab enamikes mängudes tabada kolmeseid ca neljakümne protsendiga, siis on kõik hästi. Fuenlabradas on number nelja peal konkurents nii õhuke, et isegi, kui tal juhtus olema kehv viskepäev nagu eile, siis puhtalt kaitsemängu ja üldise korvpallialase intelligentsuse pealt teenis ta ikka umbes 20 minutit mänguaega. Gran Canarias seevastu on konkurents hoopis teisest puust. Kui ta pannakse seal ka üksnes katete tagant välja hüppama ja kolmeseid laduma, siis kehvema viskeperioodi puhul kuivab ta mänguaeg ilmselt üsna kokku. Aga kui Euroliiga klubi kutsub, siis tuleb muidugi minna. Koondise osas peab paraku siis ühe mängija jälle maha kriipsutama.
ok
Kasutaja
Postitusi: 497
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas ok »

Fuenlabradas sai ta pidada vaid kaks mängu ja Gran Canarias pole veel ühtegi trennigi teinud, arvan, et selle põhjal on vara järeldada, et teda ainult viskemehena kasutatakse. Natuke läheb ikka aega, enne kui see roll välja kujuneb. Aga jube heitlik on see hooaeg tõesti olnud, samas muidugi hea meel, et euroliigas tagasi, viiel hooajal polegi meil keegi euroliigas osalenud. Peaasi, et ta ikka minuteid ka saaks ja rohkem, kui ta seda Zalgirise päevil sai. Kui talle 15+ minutit jagub, siis on juba hästi
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas vaim564 »

https://www.korvpall.ee/news/rain-veide ... us-mouMhFI" onclick="window.open(this.href);return false;
K: Osa korvpallisõpru ei mõista, miks SerieA2 sulle meeldib. Nende arvates pole see liiga küllalt tugev.
V: Ma arvan et inimesed peaksid tulema kohapeale ja oma silmaga vaatama. Tahtmata kedagi kritiseerida, usun, et oma silm veenaks vaatajaid liiga tasemes. Kui arvatakse et Serie A2 on nagu Eestis, et mehed käivad tööl ja õhtuti mägivad, siis mitte midagi selletaolist. Tegemist on profiliigaga, kus osa tiime peab lahinguid Serie A nimel, teise osa jaoks ongi Serie A2 suurim eesmärk, mis pakub piisava sportliku väljundi nii osalevate tiimide kui kogukondade jaoks, paneb kossuelu linnas täiega käima. Kohalike hinnangul liiga esimese otsa klubid on tasemelt umbes samad Serie A tagumiste klubidega, seejuures, kuna A2-s on välismaalaste arv piiratud, võivad siin välismaalased teenida kohati rohkemgi kui Serie A klubides. Ja tiimi edu oleneb siis sellest,kui kanged itaallased sa suudad kokku ajada. Kohati suudetakse koguda kõvad mängijad – näiteks eelmise hooaja Trieste tiim mängib enamvähem samade meestega Serie A´s praegu, kellega möödunud hooajal A2-s oldi.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Jutt sellest, kuidas Itaalia esiliiga tugevamad klubid on samal tasemel kui Itaalia kõrgliiga nõrgemad meeskonnad, on lihtsalt soovmõtlemine. Itaalia meistriliiga klubides on kolm korda rohkem välismängijaid kui esiliigas ja nad on üldjuhul ka kõrgema tasemega kui esiliiga võõrleegionärid. Samuti on üldjuhul kõrgema tasemega kõrgliigaklubidesse kuuluvad kohalikud mängijad. Itaalia kõrgliiga lõpuossa kuuluvad hetkel Trento, Reggio Emilia, Pistoia, Cantu, Torino ja Brescia. Pooled neist meeskondadest mängivad EuroCupis. Ma ei näe Itaalia esiliigas ühtegi meeskonda, kes nendega isegi ligilähedaselt sarnasel tasemel oleks. Kui Itaalia kõrg- ja esiliigaklubid peavad omavahel kontrollmänge, siis on võidumarginaal enamasti 20-30 punkti kõrgliiga meeskondade kasuks (sama kehtib ka näiteks Hispaania puhul). Haruharva tuleb ette juhuseid, kui mõni esiliiga meeskond suudab alistada kõrgliiga meeskonna. Ja siis on üldjuhul asi selles, et kõrgliiga meeskond on alles alustanud oma hooajaeelset ettevalmistust ning mängib ilma mitmete põhitegijateta.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas vaim564 »

See tasemevahe tuleb välismängijate piirangutest. Siiski täiesti usutav, et just sel samal põhjusel võivad palgad A2 liigas olla isegi paremad. Samuti kõlab usutavalt, et A2 liigast on hüppelaud aste kõrgemale kindlam kui Kalev/Cramost, rääkimata Raplast.
Samas üks asi on kahtlemata ka see, et Kalevis ma mängisin 3 aastat, ja ometi mitte keegi mind ei tundnud ega teadnud mängijateturul – kedagi piltlikult öeldes ei koti see eestlane - korvpalliturul. Seetõttu Kalevis mängides ikkagi leiad end ühel hetkel valiku eest, et mis ma siis teen, kas mängingi eluaeg Kalevis, kuhu pakkumiste saabumise tõenäosus on ikkagi väga väike, või lähed proovid kusagil mujal lamenti lüüa, kus on rohkem silmi asja jälgimas. Kui täna vaatan Udine pakkumise vastu võtmise peale tagasi, siis mina ütlen nii: mina seda täna ei kahetse.
Tulles nüüd tagasi Serie A2-te, kus nüüd olen, siis selge, et siit on mul jälle oluliselt parem shanss teha järgmine samm kui Raplas, kui otsustanuksin jätkata seal.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas KalevRuus »

See jutt, et SerieA2 on kõvem hüppelaud kui VTB, on samasugune soovmõtlemine, kui see, et esiliiga on kõrgliigaga natukenegi võrreldav. Mida on ju tõestanud ka Veideka Itaalia-karjäär.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:See tasemevahe tuleb välismängijate piirangutest. Siiski täiesti usutav, et just sel samal põhjusel võivad palgad A2 liigas olla isegi paremad. Samuti kõlab usutavalt, et A2 liigast on hüppelaud aste kõrgemale kindlam kui Kalev/Cramost, rääkimata Raplast.
Samas üks asi on kahtlemata ka see, et Kalevis ma mängisin 3 aastat, ja ometi mitte keegi mind ei tundnud ega teadnud mängijateturul – kedagi piltlikult öeldes ei koti see eestlane - korvpalliturul. Seetõttu Kalevis mängides ikkagi leiad end ühel hetkel valiku eest, et mis ma siis teen, kas mängingi eluaeg Kalevis, kuhu pakkumiste saabumise tõenäosus on ikkagi väga väike, või lähed proovid kusagil mujal lamenti lüüa, kus on rohkem silmi asja jälgimas. Kui täna vaatan Udine pakkumise vastu võtmise peale tagasi, siis mina ütlen nii: mina seda täna ei kahetse.
Tulles nüüd tagasi Serie A2-te, kus nüüd olen, siis selge, et siit on mul jälle oluliselt parem shanss teha järgmine samm kui Raplas, kui otsustanuksin jätkata seal.
On teatud välismängijaid, kelle palgatase on Itaalia esiliigas tõenäoliselt kõrgem kui see oleks mõnes tippliigas. Sest vastasel juhul poleks neil ju põhjust esiliigas mängida. Üks selline mängija on Mikk Jurkatamme meeskonnakaaslane Adam Smith. Vaadates enamike Itaalia esiliigas mängivate välis- ja kodumaiste mängijate profiile, siis tegemist on siiski erandjuhtumitega. Nii palju kui kuulda on olnud, siis Veidekas teenib Itaalia esiliigas mõned tuhanded eurod rohkem kui Kalevi eest mängides, kuid siiski vähem kui on välismängijate keskmine palk Itaalia kõrgliigas.

Mis puudutab seda, et Itaalia esiliigast on eestlasel lihtsam jõuda mõnda tippliigasse kui Kalevist, siis nii ja naa. Itaalia esiliigast siirdub igal hooajal tippliigadesse vaid mõni üksik välismängija. See et Veideman ei suutnud Kalevist kõrgemale tasemele liikuda (korraks tunti huvi Manresast, aga Veidekas sai vigastada; sellest oli kunagi ka Basket TV saade), siis siin on minu meelest peamine küsimus kehvas agenditöös. Hooajal 2014/15 tegid VTB-s oma parima hooaja nii Veideman kui Kalev/Cramo. Veidekas viskas keskmiselt 11,7 punkti mängus ja sai kirja kahekohalise punktiarvu 16-s mängus 23-st. Sinna otsa tegi ta väga hea EM-finaalturniiri. Kui agent ei suuda selle pealt oma klienti mõnda Euroopa tugevaimasse rahvusliigasse aidata, siis see lõhnab kehva töö järele.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas vaim564 »

Kas keegi teab kedagi, kes teab mõnda eesti korvpallurit, kelle karjäär viimase kümne aasta jooksul on saanud Kalev/Cramost tuule tiibadesse?
Veideman on jõudnud vähemalt sellele tasemele, et teda kutsutakse A2 liigasse tagasi nagu ka Laane on Kreeka esiliigas kenasti kohanenud. Ainus Eesti korvpallur, kes praegu üldse mängib vähegi arvestatavas (Inglise liigat vast siinkohal ei arvestaks) kõrgliiga satsis, peaks olema Siim-Sander Vene, kes pole täiskasvanuna aga päevagi Eesti klubides mänginud.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

vaim564 kirjutas:Kas keegi teab kedagi, kes teab mõnda eesti korvpallurit, kelle karjäär viimase kümne aasta jooksul on saanud Kalev/Cramost tuule tiibadesse?
Veideman on jõudnud vähemalt sellele tasemele, et teda kutsutakse A2 liigasse tagasi nagu ka Laane on Kreeka esiliigas kenasti kohanenud. Ainus Eesti korvpallur, kes praegu üldse mängib vähegi arvestatavas (Inglise liigat vast siinkohal ei arvestaks) kõrgliiga satsis, peaks olema Siim-Sander Vene, kes pole täiskasvanuna aga päevagi Eesti klubides mänginud.
Kui palju on viimase kümne aasta jooksul olnud eestlastest korvpallureid, kes oleksid üldse suutnud Euroopa tasemel korraliku karjääri teha? Peale Vene on selliseid mängijaid vaid kaks ja pool. Kangur sai tuule tiibadesse eeskätt VTB-eelsest Cramost, Talts ja Arbet Cramo-eelsest Kalevist. Arbet läheb kirja pooliku juhtumina, kuna ta sai jala ukse vahele kahes Euroopa tippliigas, kuid ei suutnud end seal pikemaajaliselt sisse seada. Ühtlasi võiks küsida, et kui mitu eestlast on suutnud arenguhüppe teha mõnes esiliigas mängides? Jättes kõrvale asjaolu, et ükski mängija ei ole seni suutnud esiliigast mõnesse tugevamasse liigasse siirduda, pole positiivset mõju olnud ka mängijate mänguklassile.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas JukuNoorem »

SS Vene on suutnud endast nii hea mulje jätta Hispaania meistriliigas, et Gran Canaria pakkus 1+1 lepingut. Eesti korvpallile ja Eesti spordile tervikuna suurepärane uudis minu arvates.

https://sport.ohtuleht.ee/911626/siim-s ... -valjakule
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas vaim564 »

Veidemanilt järjekordne hea esitus, ärkas teisel poolajal üles ja Cento pandi võõrsil kotti. Pealegi tegutses mängujuhina, sest Vencatio sai vigastada? (ma algust ei näinud). Koostöö Morsega sobib hästi, ta ei pea enam taga ameeriklasega konkureerima nagu Udine teisel hooajal.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas vaim564 »

Sten-Timmu Sokk mängis viis minutit, mille jooksul punktiarvet ei avanud, eksides ainsal kaugviskel. Kahel korral kaotas ta palli ja tegi ühe isikliku vea.
https://korvpall24.ee/23-punkti-visanud ... atiivseim/" onclick="window.open(this.href);return false;
Siin kurdetakse, et eestlased mängivad nõrkades liigades, aga kui isegi Kreeka esiliigas platsile ei pääse, siis äkki on ikka mehes viga.
Vasta