Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Miks seda arvad?
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Korvpall.ee ütleb et Cramo peab läbirääkimisi Varraku ja Stelmahersiga.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Štelmahers oleks lahe, aga sisetunne ütleb, et jääme ilma. Loodetavasti siiski mitte.

Eesti treeneritest oleks Varrak jätkuvalt parim variant, aga üldiselt väga suurt elevust ei tekita. Ühest küljest tunduks see sammuna tagasi (kuigi ta võib vahepealse ajaga olla arenenud), teiseks on tal hetkel Eesti korvpallis juba oma positsioon olemas ning arvaks, et Eesti korvpallile oleks kõige parem, kui selle ametikoha täitja pidevalt ei vahetu, vaid on stabiilselt ikka paar-kolm aastat ametis.

Välistreener ei ole kindlasti imevits, aga tahaks loota, et valitakse ikka keegi välismaalt. Uus know-how on teretulnud ning näiteks Kairyse puhul meeldis mulle lisaks mängulisele poolele ehk enim see, kuidas ta tõi Kalevisse distsipliini ja professionaalsuse (a la et tiim peab koos olema, kindlad meeskonnasisesed reeglid ja nõudmised jne). Eesti treeneritega võib tahes-tahtmata see pool lonkama hakata.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1706
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas spartaklane »

HypeBeast kirjutas:Korvpall.ee ütleb et Cramo peab läbirääkimisi Varraku ja Stelmahersiga.
No kui Varrak siis on selge tagasiminek ja head tulemustest pole loota ,sest see on läbikäidud etapp.
Aga Stelmahersisse oleks küll usku ,sest tema tundub olevat ikkagi mees ,kes on treenerina ennast tõestanud ja hoiaks meeskonnas kindlat joont nii välismängijate kui ka meie oma meeste hulgas.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

spartaklane kirjutas:
HypeBeast kirjutas:Korvpall.ee ütleb et Cramo peab läbirääkimisi Varraku ja Stelmahersiga.
No kui Varrak siis on selge tagasiminek ja head tulemustest pole loota ,sest see on läbikäidud etapp.
Aga Stelmahersisse oleks küll usku ,sest tema tundub olevat ikkagi mees ,kes on treenerina ennast tõestanud ja hoiaks meeskonnas kindlat joont nii välismängijate kui ka meie oma meeste hulgas.
Ma ei näe põhjust, miks Varraku palkamine peaks tähendama tagasiminekut Kairysega võrreldes. Pärast seda hooaega, kui Kalev jõudis VTB-s play-off`i lävele, pidi Varrak Maksuameti jama tõttu läbi ajama vähenenud eelarvega. Minu jaoks oleks huvitav näha, mida ta suudaks korda saata, kui tal on kasutada sama suur eelarve kui Kairysel. Lisaks on Varrak silma paistnud sellega, et ta on pea igal hooajal aidanud korvpallikaardile tuua mõne uue eestlasest korvpalluri. Välistreenerite teadmised meie korvpalluritest on paratamatult märksa kasinamad ja tõenäoliselt oleks ka valik turvalisem/igavam ehk kindlate rollimängijate peale minek.

Mul oleks samavõrd hea meel ka siis, kui Varraku asemel saaks peatreeneriks hoopis Štelmahers. Stiililt on ta nagunii palju lähedasem Varrakule kui Kairysele. Kui Kairys mängis sõltumata vastasest alati ühel moel – vastasmeeskonda üle joosta püüdes –, siis Varrak ja Stelmahers on silma paistnud kontrollituma stiiliga ja on taktika valikul rohkem arvestanud vastaste tugevuste ja nõrkustega ja oma mängu sellele vastavalt sättinud.

Stelmahers on saadaolevatest ja jõukohastest Läti ja Leedu treeneritest ilmselt parim valik, aga imetegija pole temagi. Viimane hooaeg väljaspool Lätit treenides läks tal täiesti aia taha (kaheksas koht Poolas). Tema ainukene peatreeneri kogemus VTB-ga võrreldaval tasemel ehk Ventspilsi juhendajana Eurocupis ei olnud ka kuigi särav (kõigest 2 võitu Varraku kolme vastu).

Kes iganes peatreeneriks saab, tal saab olema üsna raske eelmise hooaja saavutust korrata. Sest olgem ausad, ka õnnefaktor oli hooaja lõpus totaalselt Kalevi kasuks, kui viimase kuu aja jooksul mängiti ja võideti järjepanu meeskondade vastu, kes olid kas play-off`i lootused ammu minetanud ja moraalselt lagunenud, vaevlesid vigastustelaine küüsis või andsid enamikele põhimeestest puhkust.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Varrak on saadaolevatest variantidest üks parimaid, Stelmahers ilmselt ütleb ära, aga see on ka loogiline valik. Cramo põhipuudus nminu arvates (aga ma tean et paljud siin kommenteerijad peavad seda hoopis vooruseks) on täielik ambtsiooni puudus ja sellise meeskonna jaoks on Varrak väga hea valik. Minul pole Varraku kui treeneri vastu midagi halba öelda, aga ilmselt on minu kriteeriumid veidi teised kui keskmisel Eesti korvpallkihuvilisel, kes on seisva veega enam kui rahul. Kui Euroopa ambitsiioon puudub, siis polegi mõtet parimaid lahendusi otsida, VTBs läheb nagu läheb. Kairys oli maksimalist, aga selline tüüp on Eesti korvpalli jaoks ilmselt liig.
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

Kas mitte Varrak ei öelnud, et andis lubaduse, et jätkab kossuliidus spordidirektorina vähemalt paar aastat ja selle aja jooksul treeneritöö pakkumisi vastu ei võta?
Üldiselt on Eestis vaid üks kohalik treener, kes ideaalselt sobiks - Vene. Kuna aga tema on välistatud, siis tuleb kõne alla ilmselt vaid välismaalasest treener.
Rio
Kasutaja
Postitusi: 1886
Liitunud: 12 Okt 2012, 22:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Rio »

Uhhuu kirjutas:
spartaklane kirjutas:
HypeBeast kirjutas:Korvpall.ee ütleb et Cramo peab läbirääkimisi Varraku ja Stelmahersiga.
No kui Varrak siis on selge tagasiminek ja head tulemustest pole loota ,sest see on läbikäidud etapp.
Aga Stelmahersisse oleks küll usku ,sest tema tundub olevat ikkagi mees ,kes on treenerina ennast tõestanud ja hoiaks meeskonnas kindlat joont nii välismängijate kui ka meie oma meeste hulgas.
Ma ei näe põhjust, miks Varraku palkamine peaks tähendama tagasiminekut Kairysega võrreldes. Pärast seda hooaega, kui Kalev jõudis VTB-s play-off`i lävele, pidi Varrak Maksuameti jama tõttu läbi ajama vähenenud eelarvega. Minu jaoks oleks huvitav näha, mida ta suudaks korda saata, kui tal on kasutada sama suur eelarve kui Kairysel. Lisaks on Varrak silma paistnud sellega, et ta on pea igal hooajal aidanud korvpallikaardile tuua mõne uue eestlasest korvpalluri. Välistreenerite teadmised meie korvpalluritest on paratamatult märksa kasinamad ja tõenäoliselt oleks ka valik turvalisem/igavam ehk kindlate rollimängijate peale minek.

Mul oleks samavõrd hea meel ka siis, kui Varraku asemel saaks peatreeneriks hoopis Štelmahers. Stiililt on ta nagunii palju lähedasem Varrakule kui Kairysele. Kui Kairys mängis sõltumata vastasest alati ühel moel – vastasmeeskonda üle joosta püüdes –, siis Varrak ja Stelmahers on silma paistnud kontrollituma stiiliga ja on taktika valikul rohkem arvestanud vastaste tugevuste ja nõrkustega ja oma mängu sellele vastavalt sättinud.

Stelmahers on saadaolevatest ja jõukohastest Läti ja Leedu treeneritest ilmselt parim valik, aga imetegija pole temagi. Viimane hooaeg väljaspool Lätit treenides läks tal täiesti aia taha (kaheksas koht Poolas). Tema ainukene peatreeneri kogemus VTB-ga võrreldaval tasemel ehk Ventspilsi juhendajana Eurocupis ei olnud ka kuigi särav (kõigest 2 võitu Varraku kolme vastu).

Kes iganes peatreeneriks saab, tal saab olema üsna raske eelmise hooaja saavutust korrata. Sest olgem ausad, ka õnnefaktor oli hooaja lõpus totaalselt Kalevi kasuks, kui viimase kuu aja jooksul mängiti ja võideti järjepanu meeskondade vastu, kes olid kas play-off`i lootused ammu minetanud ja moraalselt lagunenud, vaevlesid vigastustelaine küüsis või andsid enamikele põhimeestest puhkust.
Ma tõesti ei kujuta ette kuidas Varrak ohjeldaks Multri või Wroteni sugust meest.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

varrakuga ei saa me nagu nii kuhugile, sest ta koostab meeskonna, kes poleks selleks võimeline ja ta ise ka ei suudaks kahjuks. Halb valik oleks!
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Rio kirjutas:
Ma tõesti ei kujuta ette kuidas Varrak ohjeldaks Multri või Wroteni sugust meest.
Man managemendi osas ma küll Varrakule etteheiteid ei teeks. Välislegionääridega on tal ikkagi enamasti head suhted olnud (Elegar ilmselt kõige säravam näide) ning kui vaja on olnud, siis on Varrak end ka kehtestanud (Petšerov kõige ilmekam). Võib küll mõmmik tunduda, aga kui vaja, siis minu meelest on ta ka kurja häält teinud.

Mis Varraku puhul minu jaoks vast kõige suurem miinus on - ta ei too klubile midagi uut juurde ning ta ei ole ka väga heas positsioonis, kus juhtkonnalt täiendavaid pingutusi nõuda. Välistreener – kui ta vähegi tasemel on – on näinud tippklubide köögipoolt ning oskaks ainuüksi selle kogemuse pinnalt mingeid uusi asju Kalevile kui klubile juurde tuua (või juhtkonnalt nõuda). Nii tõuseks vaikselt ka kogu organisatsiooni professionaalsus.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Uudiseid Lätimaalt:

http://sportacentrs.com/basketbols/izla ... andidati_s" onclick="window.open(this.href);return false;

Läti koondise peatreeneri kandidaatide osas on sõelale jäänud kaks nime, Štelmahers ja üks välismaalane. Artikli sõnutsi lubaks klubi, kuhu Štelmahers peatreeneriks kandideerib, töötada tal ka koondise peatreenerina.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

https://korvpall.ee/news/kalevcramo-on- ... 7121570362" onclick="window.open(this.href);return false;
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

https://sport.postimees.ee/6717456/robe ... peatreener" onclick="window.open(this.href);return false;?
RK
Kasutaja
Postitusi: 1685
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas RK »

Peatreener paigas, minu arust väga sümpaatne treener, Tartu fännina pean ütlema ,et liiga hea valik Cramol :D Kangur küsimärgiga, arvan et palgaküsimuse pärast aga arvan et saadakse kaubale :D , Keedus üldse lepinguliste nimekirjast kadunud
https://korvpall24.ee/bckalevcramo_peatreener/" onclick="window.open(this.href);return false;
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Huvitav mis tüüpi leegionärid tulevad.
Vasta