Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Kuna uuel hooajal läheb palkadele rohkem raha kui enne, siis peaks eelarve tõusma nii palju, et oleks sama summa eelmine hooaeg pluss see mille võtab riik ära.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

vlk kirjutas:See on ikka päris uskumatu küll, kui palju "kõvatamist" järsku on tekkinud peale 170 000 eurost rahasüsti :lol: . Nurger varutsentriks, Lips, Valge, Hermet esimene aasta kohanemiseks jne. Kangur siis 13. ja Sokk 14. valikuks satsis, et vigastatud mehi vajadusel asendada? Tere hommikust...

Kui Jõesaar, Raieste juba läinud ja Kitsingul ka äkki välisleping laual, siis kes meeskonna vankrit hakkavad vedama? Cramo palkab siis kuus välismaalast, kellest viis panevad 40 minutit per mäng VTB-s ja Eesti-Läti liigas ja üks välismaalane koos eestlaste kambaga pakub prügiminutite haaval vahetust? Väga ei vea välja vist.

Võin julgelt väita, et mingit kohanemisaastat ei anta kellelegi, ole sa Hermet või Lips. Jah, kui tõesti nopitakse keegi päris noor pingile kuskilt Audentesest, siis on teine lugu. Igasugused vähemalt Eesti-Läti liiga karastusega vennad visatakse igal juhul vette. Kes välja ei uju, siis tabab teda sama saatus, nagu Paasojaga viimasel hooajal ma arvan.

Siin veel kuskil väideti, et Cramo eelarve võib isegi suureneda. Kui 170 000 toetus kõrvale jätta, siis ülejäänud sponsorite osas ei näe nagu põhjust, et toetus peaks suurem olema võrreldes viimase hooajaga. Kui mõni uus sponsor just juurde pole tulnud, siis mis on need argumendid majanduskriisi ajal, et eelarve saaks suureneda? Toereetiliselt muidugi võimalik ja äge oleks, kui see nii oleks, aga praegusel ajal pole lihtsalt usutav, kui kõigi Euroopa klubide eelarved on vähenenud ja vähenevad veelgi. See 170 000 Cramot võrreldes eelmise hooajaga plussi vaevalt viib.
Kohanemisaasta all mõtlesin ma seda, et ei Valge, Hermet ega Lips ole varem VTB tasemel pallinud ning ilmselgelt ei oleks nad seal algviisiku materjal. On piisavalt näiteid selle kohta, et VTB liigas pallimine vajab harjumist ning ei ole päris selline liiga, kus Eesti liigast tulnud mängijad kohe "kõvatada" saaksid. Valge on öelnud, et isegi Kalevi kaitse vastu oli kohati raske - miks peaks siis VTB liigas üldiselt kergem olema?

Eesti liiga tasemel on Lips, Hermet, Valge toredad poisid, aga kohe kindlasti mitte sellisel tasemel, et nad esimesel aastal VTB liigas Kalevis põhirolli mängima hakkaks. Kui nad peaks Kalevi huviorbiiti sattuma ja meeskonnaga liituma (hetkel ainult spekuleerime soovmõtteid, eks), siis oleks äärmiselt loogiline, et nad võtavad ette sarnase teekonna nagu mitmed teised eestlased - esimesed hooajad harjuvad tugevama tasemega ning kui tiivad kannavad, siis tõstavad järk-järgult oma rolli meeskonnas. Ma ei arva, et nad kõik pelgalt prügiminutitega leppima peaks, aga tõenäoliselt oleks nad meeskonnas seitsmendad, kaheksandad, üheksandad mehed - eks kõik oleneb komplekteeritusest. Praegu ei tea ju keegi, kas välismaalasi tuleb kolm, neli või rohkem. Samuti ei tea veel keegi, kas näiteks Kitsing jätkab.

PS! Ja ma ei näe, kus seda fännide poolset "kõvatamist" nii väga oleks. Kui keegi Kalevi eelarve suurenemisest rääkinud on, siis on seda teinud pigem üks Tartu poolehoidja. Ning kui see, et mõni sooviks Nurgeri liitumist varukeskmängijaks, on "kõvatamine", siis on lihtsalt väga erinevad definitsioonid sellest sõnast.
vlk
Kasutaja
Postitusi: 217
Liitunud: 11 Aug 2016, 17:54

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vlk »

Sellest saab igaüks aru, et tegemist pole VTB materjali meestega, aga mõte on selles, et keda sa mängitama siis hakkad? Aastad on näidanud, et esmane ressurss mängijate palkamisel tuleb suunata hea tagamängija ja SG poolele ning siis hakata vaatama pikkade poolele. Kui sa nüüd eestlased korvi all VTB jaoks suht koht välistad, siis oleks loogiliselt vaja kuskilt rahaliselt koomale tõmmata, et korvi all oleks mingigi arvestatav keha olemas.

Valgest muidu rääkides, siis jah, tal võib Hispaania kõrgliigast mingid prügiminutid olemas olla, kuid nii palju kui tema Eesti-Läti liiga mänge mäletan, siis punktid tulid enamasti kolmese joone tagant, mis pole mujal liigades jätkusuutlik. Selles suhtes ma olen isegi päri, et teda ootab VTB-s sama värk, mis Paasojal. Kui mõlemad peaks Cramosse veel jääma ka, siis oleks päris naljakas. Vaevalt, et mõned kuud on Štelmahersit muutnud ja Paasoja hakkab algviisikus figureerima.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Tuletan meelde, et on ülimalt ebatõenäoline, et Valge siia ka tegelikult tulev ning et tegu on üksnes fantaseeringuga.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas JukuNoorem »

theundertaker kirjutas:Varu tsentriks võiks ju sobida küll alguses.
Tõsi, ta saab novembris juba ka 27, nii et see hooaeg võiks juba ennast proovile panna kõrgemal tasemel kui Hispaania I liiga. Huvitav, mida kaasfoorumlane Uhhuu arvab Nurgerist Kalevis?

Mis puudutab Lipsu, Hermetit ja Valget, siis.. tegelikult Hermetit tahaks küll Kalevis näha Kitsingu asendusena. Lipsu eeliseks on minu arvates atleetlikus, mitte niivõrd tehnilised oskused, aga VTB tasemel on sama atleetlikud mehed vastas tal. Tegelikult oleks päris tore, kui sellel hooajal Kalevis mõni noorem eestlane ennast pildile mängiks. See näitaks, et Kitsing ja Jõesaar ei ole erandid ja on võimalik Eestis ennast ülestöötada, mitte ei pea ronima välismaale igasse urgu.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

JukuNoorem kirjutas:
theundertaker kirjutas:Varu tsentriks võiks ju sobida küll alguses.
Tõsi, ta saab novembris juba ka 27, nii et see hooaeg võiks juba ennast proovile panna kõrgemal tasemel kui Hispaania I liiga. Huvitav, mida kaasfoorumlane Uhhuu arvab Nurgerist Kalevis?

Mis puudutab Lipsu, Hermetit ja Valget, siis.. tegelikult Hermetit tahaks küll Kalevis näha Kitsingu asendusena. Lipsu eeliseks on minu arvates atleetlikus, mitte niivõrd tehnilised oskused, aga VTB tasemel on sama atleetlikud mehed vastas tal. Tegelikult oleks päris tore, kui sellel hooajal Kalevis mõni noorem eestlane ennast pildile mängiks. See näitaks, et Kitsing ja Jõesaar ei ole erandid ja on võimalik Eestis ennast ülestöötada, mitte ei pea ronima välismaale igasse urgu.
Võrreldes enamike tüüpidega, kes möödunud hooajal Kalevis keskmängijana tegutsesid (või õigemini pidid olude sunnil tegutsema), oleks Nurger väike edasiminek juba ainuüksi seetõttu, et tal on vähemalt tsentri baasoskused käpas (näiteks oskus low-post`is nii parema kui vasaku käega mängida). Nurger on üsna õbluke ja samas ka mitte eriti liikuv, mistõttu on raske ette kujutada, et ta võiks tippliigade tasemel kunagi põhitegija rolli täita, aga vahetusmängijana võiks tal potentsiaali olla. Kui Štelmahers peaks jätkama Kalevi peatreenerina, siis võib vabalt juhtuda, et varutsentrina saab tegutsema hoopis Kangur. Eelmisel hooajal ta juba mängis päris palju keskmängijana, võib-olla toimub järgmisel hooajal täielik üleminek sellele positsioonile. Olles nüüd juba väga kõrges korvpallurieas, kipub ta number nelja kohal paratamatult aeglaseks jääma. Küll on ta aga füüsiliselt väga tugev ja võimeline korvialuses võitluses vastu saama kellele tahes.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vanafänn »

Aigars läks vist VEFi üle, loodab, et Roberts ikka jätkab meil. Ja, kui ei jätka siis Alar Varrak on vaba ning Reinbok jääb minu arust veidi vähe kogenuks.

Kui tuleb veel säästum hooaeg, mis eelmine, siis miks mitte kampa tirida ka Järvelaineni näiteks? Rünnakul suudab kind of enda osa ära teha.
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 359
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Raja »

vanafänn kirjutas: Kui tuleb veel säästum hooaeg, mis eelmine, siis miks mitte kampa tirida ka Järvelaineni näiteks? Rünnakul suudab kind of enda osa ära teha.


:smash:
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Miks eeldatakse, et Stelmahersi mitte jätkamise korral (kuigi tundub, et ta siiski pigem jätkab) minnakse full säästu mode?
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

https://bckalev.ee/bc-kalev-cramo-treen ... im-paigas/" onclick="window.open(this.href);return false;

Stelmahers ametlik! Suurepärane uudis.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Vaadates kuidas Ventspilsist mängijad lahkuvad hetkel, siis äkki võib ka Cramo sealtpoolt kedagi endale napsata?

Tõsi, valikuid ülemäära palju pole, parimad palad on juba teiste meeskondade poolt välja valitud kuid ehk siiski.

Ise leian, et järele on sealt jäänud veel kaks mängijat, kes võiks meile ka midagi juurde anda - Janis Kaufmanis ning TJ Shorts.

Isiklikult võtaksin neist kahe käega vastu küll vaid Shortsi.

Škele asenduseks pakuksin Lätimaalt näiteks Martins Laksat.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Ma tahaks loota, et välismängijate (isegi lätlaste) puhul üritatakse latt siiski natuke kõrgemale seada kui Ventspilsi varumängijad. Mõistagi on eelarve ilmselt üsna pingeline, aga sellegipoolest võiks välismängijate osas leida natuke rohkem kvaliteeti. Kui lätlasi tuuakse, siis tahaks loota, et tuuakse kas mõni seni välismaal mänginu või siis keegi, kel oleks selge potentsiaal ja upside.

Ma ise hakkasin mõtlema, et huvitav, kas Stelmahers võib üritada juhtkonda veenda taas Veidemanile pakkumise tegemise osas? Arvestades Veidemani viimaseid hooaegu (seejuures koondise esitused oli eriti kohutavad), siis ma ise pigem loodaks, et nii ei lähe, aga mine sa tea. Aega on mööda läinud ning võibolla vimm osapoolte vahel lahtunud.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Ei taha teda meeskonda!
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Kusjuures ma poleks isegi väga Veidemani vastu. Kui tal just vahepeal mingit tasemelangust toimunud ole (mida ma ise ei usu), siis ei oleks ta downgrade Škelest.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

HypeBeast kirjutas:Kusjuures ma poleks isegi väga Veidemani vastu. Kui tal just vahepeal mingit tasemelangust toimunud ole (mida ma ise ei usu), siis ei oleks ta downgrade Škelest.
Kui võtta aluseks viimase kolme aasta koondisemängud, siis Veidemani mängutase on VTB-st Itaalia esiliigasse siirdumise järel märkimisväärselt langenud. Ta võiks kõne alla tulla Paasoja asendajana, mitte Škele asemikuna põhi number kahena.
Vasta