Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
East
Kasutaja
Postitusi: 1166
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas East »

https://sport.ohtuleht.ee/1008668/nordi ... -probleem-" onclick="window.open(this.href);return false;

Probleem mängude vähesusega on, aga minu jaoks tekitas küsimusi kaks väidet:

- Artiklis öeldakse, et viie kuni kümne matši lisandumine suurendaks arvestatavalt nende sissetulekuid.

Võimalik, et ka mõne sponsoriga on kokkuleppeid stiilis, et "kui on 10 kodumängu, saad 10 000 eurot; kui on 15 kodumängu, saad 15 000", aga ma eeldan, et eelkõige mõeldakse ikkagi lisamängudest saamatajäävat piletitulu.

Ma ei tea, kas päriselt nii on, aga ma loodan, et klubid on oma eelarved teinud siiski võimalikult konservatiivsetena, eriti selliste etteennustamate tulude osas, nagu seda piletimüügist laekuv tulu on. Ma ei välistaks, et igasuguste spordiürituste osas võib olukorra jätkutes veel piiranguid tulla ning ausalt öeldes ei imestaks, kui mingid mängud tuleb üldse suletud saalis mängida. Seega tahaks loota, et me ei näe olukordi, kus hooaja keskel jookseb mõni meeskond täiesti tühjaks ja lõpetab tegevuse, sest prognoosid tehti liiga suure hurraaga.

- Karbi väide, et mängude vähesus mõjutab enim nii-öelda tavapublikut ja regulaarsuse puudumisel kukub ka pealtvaatajate arv. Kui ma elaks Pärnus või Raplas, siis ma võtaks neid paari kodumängu kuus väga erilise sündmusena ning see motiveeriks mind kindlasti saali kohale minema - sest niipea ju võibolla jälle ei saa. Kui linnas korralikult kajastust teha, siis on ju potentsiaal nende üksikute kodumängudega iga kord saal püsti täis saada ning võibolla tekiks heas mõttes hoopis defitsiit - huvi nende väheste mängude vastu on nii suur, et kõigile piletit ei jagugi.

Kui ma mõtlen tavafänni seisukohast, siis pigem väsitaks mind see olukord, kus mänge on liiga tihedalt ning vastas on jälle ühed ja samad meeskonnad, kellega võibolla alles paar nädalat tagasi mängiti.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas vaim564 »

East kirjutas:https://sport.ohtuleht.ee/1008668/nordi ... -probleem-

Probleem mängude vähesusega on, aga minu jaoks tekitas küsimusi kaks väidet:

- Artiklis öeldakse, et viie kuni kümne matši lisandumine suurendaks arvestatavalt nende sissetulekuid.

Võimalik, et ka mõne sponsoriga on kokkuleppeid stiilis, et "kui on 10 kodumängu, saad 10 000 eurot; kui on 15 kodumängu, saad 15 000", aga ma eeldan, et eelkõige mõeldakse ikkagi lisamängudest saamatajäävat piletitulu.

Ma ei tea, kas päriselt nii on, aga ma loodan, et klubid on oma eelarved teinud siiski võimalikult konservatiivsetena, eriti selliste etteennustamate tulude osas, nagu seda piletimüügist laekuv tulu on. Ma ei välistaks, et igasuguste spordiürituste osas võib olukorra jätkutes veel piiranguid tulla ning ausalt öeldes ei imestaks, kui mingid mängud tuleb üldse suletud saalis mängida. Seega tahaks loota, et me ei näe olukordi, kus hooaja keskel jookseb mõni meeskond täiesti tühjaks ja lõpetab tegevuse, sest prognoosid tehti liiga suure hurraaga.

- Karbi väide, et mängude vähesus mõjutab enim nii-öelda tavapublikut ja regulaarsuse puudumisel kukub ka pealtvaatajate arv. Kui ma elaks Pärnus või Raplas, siis ma võtaks neid paari kodumängu kuus väga erilise sündmusena ning see motiveeriks mind kindlasti saali kohale minema - sest niipea ju võibolla jälle ei saa. Kui linnas korralikult kajastust teha, siis on ju potentsiaal nende üksikute kodumängudega iga kord saal püsti täis saada ning võibolla tekiks heas mõttes hoopis defitsiit - huvi nende väheste mängude vastu on nii suur, et kõigile piletit ei jagugi.

Kui ma mõtlen tavafänni seisukohast, siis pigem väsitaks mind see olukord, kus mänge on liiga tihedalt ning vastas on jälle ühed ja samad meeskonnad, kellega võibolla alles paar nädalat tagasi mängiti.
Ja milline oleks sobiv alternatiiv, meistriliiga ja esiliiga ühendamine (mida mõned on välja pakkunud)? Rohkem mänge, kuid üldine tase läheb alla? Ma väga ei usu, et Viimsi või EMÜ lisandumine või ka see, kui Eesti klubidega mängitakse rohjem mänge, tõstaks oluliselt vaatajate arvu ning sponsorite huvi. Siin on majandusliku loogikaga midagi korrast ära. Kui sarja tase käib alla, siis tuleb ka vähem piletitulu ning täissaali toob tavaliselt tugev ja võrdväärne vastane. Koosseisu arvestades võiks vähemalt Pärnu üritada leida võimalusi eurosarja mängimiseks. Tartu oli möödunud aastal võimeline Katajaga mängima ning Pärnu pole kindlasti nõrgem. Loomulikult tulevad kulutused, aga need tehakse investeeringuks, et see millalgi hakkab ka sisse tooma.
East
Kasutaja
Postitusi: 1166
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas East »

Ei, ma pole ka suure laiendamise poolt. Pikas perspektiivis muidugi Viimsi lisandumine meeldiks, sest tundub, et seal üritatakse asju professionaalselt teha ning sellise mõtteviisiga klubisid on Eestile iseenesest vaja. Usun, et kui nad tõusevad, siis selleks, et jääda.

Mis aga väheste mängude lahendus praegu olla võiks? Minu meelest oli päris hea mõte, et pärast kahte ringi mängiksid esimesed kuus ja viimased seitse võistkonda omavahel veel kaks täiendavat ringi, kus tagumise otsa võistkonnad võitleksid pääsu eest kohamängudele. Või midagi sellist. Aga ma saan ka korvpalliliidust aru, et tänavuse hooaja puhul on keeruline kõigile sobivaid lahendusi mõelda, vaid pigem on eesmärk, et hooaeg erakorralistes tingimustes kuidagi mängitud saaks.

Kui me ideaalsele stsenaariumile mõtleks, siis oleks jah parim lahendus, kui lisaks Kalevile oleks Eestis veel 2-3 meeskonda (Tartu, Pärnu, ehk Raplagi), kes üritaks Euroopa sarjades kätt proovida. Tooks neile klubidele juurde lisamänge ning annaks samas mängijatele uut rahvusvahelist kogemust ja muudaks kohalikku suppi veidi tummisemaks. Lähima paari aasta perspektiivis see ilmselt muidugi reaalne ei ole, sest korvpallis on liiga vähe raha ja maailmas liiga palju segadust, aga kui koroonakriis ükskord läbi saab ja majandus vaikselt taas tõusma hakkab ja mingi kindluse saavutab, siis miks mitte?
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 654
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas toivo »

Sponsorite huvist saan ma väga hästi aru.
Võtame mingi kohaliku väikefirma seisukohast - niigi on kossuklubi toetamine ilmselt majanduslikus mõttes miinusprojekt (ehk tõenäoliselt reklaamitahvel väljaku ääres ei too uute klientide näol sama palju raha sisse kui suur summa kossuklubile anti), aga nüüd on neid kodumänge ikka maru vähe ja seda reklaami näeb väiksem arv inimesi.
East
Kasutaja
Postitusi: 1166
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas East »

TalTech võttis siis ka Erik Keeduse endale. Aina enam tekib küsimus, et kellega Rapla üritab algaval hooajal mängida?

PS! Siinkohal ka vihje mõnele foorumit lugevale ajakirjanikule - võiks ju ära kaardistada, millega iga klubi hetkel tegeleb ning mis seisud praegu on? Oleks huvitav lugemine.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1776
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas RK »

East kirjutas:TalTech võttis siis ka Erik Keeduse endale. Aina enam tekib küsimus, et kellega Rapla üritab algaval hooajal mängida?
Puusalt tulistades :D
Ilves, Sein, Ruut, Ruubel, Mätas, Pärnapuu, Kilk Ladoga, Ehk siis oma noortega, lisaks mõned leegionärid ja mõned Eestist (ntx keegi Audest :D a la Allemann vbl ka keegi kes viimasel hetkel jääb klubita)
Umbes nii teevad ka Tartu ja Rakvere
ja põhjuseks pakun, need on siin samas üleval, koroona ja sellega seotud ebakindlus tuleva hooaja suhtes ning mängude arv tuleval hooajal :D
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 654
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas toivo »

Rakverel ka liider lahkunud, Saage siirdus esiliigasse Rae Kossu meeskonda, Siim Raudla käe alla.

Kes vähe tegijamatest kohalikest meestest veel vabad on?

Cramo: Kitsing, Kangur, Dorbek. Paasojaga sõlmiti eelmine suvi 2+1 leping, kui see nüüd koroona tõttu katkestati, siis tema ka vaba.
Rapla: Kaldre - siitsamast foorumist käis vist läbi mingi kuulujutt, et võibolla lõpetab karjääri.
Pärnu: pole eelmise hooaja põhimeestest kedagi enam vaba
Rakvere: Vahter, Haller, Niits
Kalev/TLÜ: Lips, Van Tamm, Paiste
TTÜ: Olmre
Tartu: Valge, Vene, Parrol

Välismaalt Puidet, Sutt, Kotsar (?)
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas theundertaker »

Vene läks ju muposse tööle!
RK
Kasutaja
Postitusi: 1776
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas RK »

toivo kirjutas:Rakverel ka liider lahkunud, Saage siirdus esiliigasse Rae Kossu meeskonda, Siim Raudla käe alla.

Kes vähe tegijamatest kohalikest meestest veel vabad on?

Cramo: Kitsing, Kangur, Dorbek. Paasojaga sõlmiti eelmine suvi 2+1 leping, kui see nüüd koroona tõttu katkestati, siis tema ka vaba.
Rapla: Kaldre - siitsamast foorumist käis vist läbi mingi kuulujutt, et võibolla lõpetab karjääri.
Pärnu: pole eelmise hooaja põhimeestest kedagi enam vaba
Rakvere: Vahter, Haller, Niits
Kalev/TLÜ: Lips, Van Tamm, Paiste
TTÜ: Olmre
Tartu: Valge, Vene, Parrol

Välismaalt Puidet, Sutt, Kotsar (?)
Veel on klubita Talltechist : Parve, Aniste, Tammet, Käbin
Esiliigast klubita kuid võivad mesitriliigas mängida : kunagine 2000 aastakäigu koondise ääremängija Erki Kuhi ja ntx G4S keskmängija Matute Perner , kes ka kuuldavasti läheb Talltechi ja ka noorel Kaldrel pole klubi :D
Välismaalt pole kuulda olnud Mikk Jurkatamme ja Kaspar Kitsingu klubidest
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas theundertaker »

Muhu Rakett lõpetas karjääri!

https://sport.err.ee/1122430/timo-eichf ... jakarjaari" onclick="window.open(this.href);return false;
East
Kasutaja
Postitusi: 1166
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas East »

RK kirjutas:
toivo kirjutas:Rakverel ka liider lahkunud, Saage siirdus esiliigasse Rae Kossu meeskonda, Siim Raudla käe alla.

Kes vähe tegijamatest kohalikest meestest veel vabad on?

Cramo: Kitsing, Kangur, Dorbek. Paasojaga sõlmiti eelmine suvi 2+1 leping, kui see nüüd koroona tõttu katkestati, siis tema ka vaba.
Rapla: Kaldre - siitsamast foorumist käis vist läbi mingi kuulujutt, et võibolla lõpetab karjääri.
Pärnu: pole eelmise hooaja põhimeestest kedagi enam vaba
Rakvere: Vahter, Haller, Niits
Kalev/TLÜ: Lips, Van Tamm, Paiste
TTÜ: Olmre
Tartu: Valge, Vene, Parrol

Välismaalt Puidet, Sutt, Kotsar (?)
Veel on klubita Talltechist : Parve, Aniste, Tammet, Käbin
Esiliigast klubita kuid võivad mesitriliigas mängida : kunagine 2000 aastakäigu koondise ääremängija Erki Kuhi ja ntx G4S keskmängija Matute Perner , kes ka kuuldavasti läheb Talltechi ja ka noorel Kaldrel pole klubi :D
Välismaalt pole kuulda olnud Mikk Jurkatamme ja Kaspar Kitsingu klubidest
Jurkatamme seostati vahepeal Napoliga.

Aga iseenesest võib siia lisada ka Karl Karpini, kui ta veel korvpalluriks üritab saada? Mõnele Eesti klubile tore projekt.
knaest
Kasutaja
Postitusi: 135
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas knaest »

Pärnul soomlasest mängujuht

https://sport.postimees.ee/7036645/parn ... oondislane" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 991
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas Drogba »

Täna mõnusalt uudiseid tulnud uue hooaja kohta. Huvitav, et Saagel tõesti järgmiseks hooajaks kõrgliigast pakkumisi ei olnud eelmise hooaja kena statistikat arvesse võttes. Samas arusaadav ta ikkagi juba töömees ning kui kodukandi Rakvere ka ei proovinud teda endale saada, siis ega väga mujale minna ei olegi. TalTechi võidurelvastumine on ikka võimas ja nii tõustakse koos Cramo ja Pärnuga tugevateks medalinõudlejateks.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 654
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas toivo »

Drogba kirjutas:Täna mõnusalt uudiseid tulnud uue hooaja kohta. Huvitav, et Saagel tõesti järgmiseks hooajaks kõrgliigast pakkumisi ei olnud eelmise hooaja kena statistikat arvesse võttes. Samas arusaadav ta ikkagi juba töömees ning kui kodukandi Rakvere ka ei proovinud teda endale saada, siis ega väga mujale minna ei olegi. TalTechi võidurelvastumine on ikka võimas ja nii tõustakse koos Cramo ja Pärnuga tugevateks medalinõudlejateks.
See Saage ja Rakvere teema on huvitav jah. Mees on ikkagi Tarvase legend, oli eelmisel hooajal ka meeskonna selge liider (vähemalt vaimses plaanis, aga ka ülioluline mees mänguliselt). Lisaks oli ta põhimeestest ainus Rakvere kohalik elanik, ilmselt oli ka sellel oma väike osa publikuhuvile. Arvan, et millalgi läheb tema mängusärk Kastani arena lae alla rippuma.

Ja nagu aru on olnud saada, siis hoolimata kõigist neist argumentidest ei teinud Lippasaar ühtegi katset meest veel vähemalt ühe aasta meeskonda meelitada. Võibolla on siin taga finantsilised põhjused, aga mingit kompamist oleks võinud ju ikka olla... Rae Koss nüüd vaevalt peale bensuraha midagi suurt maksta jõuab.
ok
Kasutaja
Postitusi: 497
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2019/2020, 2020/2021

Postitus Postitas ok »

Kas ma olen mingi uudise maha maganud, aga miks te välistate võimaluse, et Saage ise ei tahtnud enam töö kõrvalt kõrgliiga tasemel korvpalli mängida ja valis meelega amatöörliiga? Mängutaseme poolest ei oleks ju Rakvere ainuke sats, kuhu ta oleks mahtunud. Tänaste rosterite puhul oleks Saage nt nii Tartus kui Raplas võtmemängija
Vasta