Eestlased välismaal

Üleüldine korvpallijutt
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas KalevRuus »

Isenesest väga lahe, et Tamm peale pikka pausi tõsises korvpallis tagasi on. Hakka või uskuma, et ka Mitist, Erkmaast ja äkki koguni Soodlast võib veel midagigi tulla.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas marxx762 »

Jõesaar ja Manresa kohtusid eile SSV koduklubiga. Võitjana väljus kohtumisest Manresa.

See selleks. See mis toimub Jõesaarega on ikka müstika. Sind palgatakse kaheks aastaks ja peale hooaja eel peetud kohtumisi istud lihtsalt pingil. Sekunditki mänguaega saamata. Paganama huvitav oleks teada neid põhjuseid. Ja huvitav, kaua selline asi veel kestab...

Mingis podcastis räägiti, et vabalt võib olla see teema, et Jõesaare valis klubi managment mitte peatreener ja kuna peatreenerile ei sobi JJ mängustiil vms. siis ta lihtsalt ei kasutagi teda.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Pedro Martinez töötas Manresa peatreenerina juba eelmisel hooajal. Seega selle variandi saab välistada, et Jõesaar palgati enne kui meeskonna peatreener oli paigas. Kui lisada sellele asjaolu, et Martinezi näol on tegemist Hispaanias väga maineka treeneriga, siis ei tundu usutav, et Manresa oleks Jõesaare palganud üle tema pea. Aga ega enne teada ei saa, milles on probleem, kui ajakirjanikud Jõesaart ei küsitle. Jõesaare olukorra puhul on küsimusi tekitav ka see, et miks ta jäi juba hooajaeelsetes mängudes paaril korral koosseisust eemale või kuuludes küll koosseisu ei teeninud üldse mänguaega. Jõesaare leping pole siiski mitte kaheaastane vaid 1+1 põhimõttel, mis peaks Manresast lahkumise mõnevõrra lihtsamaks tegema. Iseküsimus on, et kuhu tal praeguses olukorras siirduda oleks? Suvistes intervjuudes ütles Jõesaar, et ta seadis lati kõrgele ja huvitus vaid Hispaania kõrgliigast ning lükkas Saksamaalt ja Poolast saabunud pakkumised koheselt kõrvale.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Kaspar Treier, kes valiti oma klubi poolehoidjate poolt eelmise mängu MVP-ks, mängib Itaalia meistriliiga neljandas voorus Bologna Fortitudo vastu:

https://en.sportplus.live/basketball/24599/973279/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://netcasting2.webpont.com/?ita_1672805" onclick="window.open(this.href);return false;
pikne7
Kasutaja
Postitusi: 60
Liitunud: 22 Juul 2020, 17:06

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas pikne7 »

Kahju sellise tõdemuseni jõuda, aga meie Hispaania liiga meeste seis on hetkel väga kurb. Jõesaar sisuliselt väljakule saamisest vist täiesti loobunud, Raieste eilses mängus Barcelona vastu samuti väljakule ei saanud, samal ajal kui Giedraitis oli kogu mängu resultatiivseim punktitooja ja ka Kurucsile jagus üllatavalt palju mänguaega. Ainuke kes mängida saab ja ka punkte toob on Vene, aga ka sellest hoolimata on Fuenlabrada hetkel liiga viimane meeskond. Itaalia meestel läheb ehk natuke paremini, Treier saab mänguaega ja Drell toob vahepeal oma punktid ära, aga kurb tõsiasi on kahjuks see, et keegi meie meestest pole end ikkagi korralikult pildile suutnud mängida. Ma väga loodan, et nüüd Kriisa karjäär seal suures USA's selle üldise Eesti korvpallurite needuse nahka ei lähe, kes sealt kõik sama targalt Tarvasesse tagasi sõidavad. Ehk ma olen liiga negatiivne, aga kui ma vaatan kuidas mängivad meie naabrite noormängijad ja ka vanemad tegijad, siis päris hapuks läheb meel vaadates kuidas meie omad pingil istuvad, nägu mossis.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

pikne7 kirjutas:Kahju sellise tõdemuseni jõuda, aga meie Hispaania liiga meeste seis on hetkel väga kurb. Jõesaar sisuliselt väljakule saamisest vist täiesti loobunud, Raieste eilses mängus Barcelona vastu samuti väljakule ei saanud, samal ajal kui Giedraitis oli kogu mängu resultatiivseim punktitooja ja ka Kurucsile jagus üllatavalt palju mänguaega. Ainuke kes mängida saab ja ka punkte toob on Vene, aga ka sellest hoolimata on Fuenlabrada hetkel liiga viimane meeskond. Itaalia meestel läheb ehk natuke paremini, Treier saab mänguaega ja Drell toob vahepeal oma punktid ära, aga kurb tõsiasi on kahjuks see, et keegi meie meestest pole end ikkagi korralikult pildile suutnud mängida. Ma väga loodan, et nüüd Kriisa karjäär seal suures USA's selle üldise Eesti korvpallurite needuse nahka ei lähe, kes sealt kõik sama targalt Tarvasesse tagasi sõidavad. Ehk ma olen liiga negatiivne, aga kui ma vaatan kuidas mängivad meie naabrite noormängijad ja ka vanemad tegijad, siis päris hapuks läheb meel vaadates kuidas meie omad pingil istuvad, nägu mossis.
Aga Kitsing, Kotsar ja Kullamäe? Kitsing on tõusnud oma positsioonil põhitegijaks ja on tabanud Leedu liigas kolmeseid 46 protsendiga. Kotsar on oma positsioonil põhitegija ja on seni kuulunud oma meeskonna resultatiivseimate mängijate sekka. Kullamäe mängib küll madalama tasemega liigas kui võimed lubaksid, aga vähemalt on ta seal domineeriv mängija.

Selge see, et lätlastel ja leedukatel on hetkel rohkem tegijaid kui meil. Kümneaastast tühimikku, mis Eesti korvpallis vahepeal oli, ühe hetkega paraku olematuks ei tee. Kui aga vaadata U22 mängijaid, siis ma ei ütleks, et lätlastel ja leedukatel väga palju parem seis oleks. Leedukatel mängib väljaspool Leedut tippliigades kolm mängijat (kui ma just kedagi ära ei ole unustanud): noor Giedraitis on kenasti rotatsioonis Estudianteses, Velicka on Prantsusmaa kõrgliigas oma meeskonna põhitegija (meeskond on küll paraku meistriliiga nõrgim) ja Sedekerskis on teisel katsel Baskonias suutnud end enam-vähem rotatsiooni mängida. Lätlastel on vanem Kurucs NBA-s, Strautins kuulub põhitegijate sekka Vareses, Kurucs ja Zagars pole aga end seni suutnud Hispaanias kindlalt rotatsiooni mängida. Meil on tippliigades mängivatest noortest vastu panna Drell, Treier ja Raieste. Kui nende senine panus pole rahuldav, siis võiks välja tuua, et millised ootused sul neile on (minutid-punktid). Raieste on teeninud juba praegu rohkem minuteid Euroliigas, kui ma oleksin osanud suve keskel loota. Treieril jäi pea terve eelhooaeg vahele. See on teinud alguse Itaalia kõrgliigas kindlasti palju raskemaks. Eks ta uustulnuka hooaeg saabki kulgema üles-alla. Arvestades, kui tugev konkurents tema positsioonil on, siis kõva sõna on juba ainuüksi see, kui ta püsib hooaja vältel rotatsioonis sees. Drelli puhul tuleb loota, et treener võtab mõistuse pähe ja laseb tal mängib talle omasel positsioonil. Viimane mäng, kus ta sai oma loomulikul positsioonil tegutseda, oli igatahes lubav.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Kaspar Treier teeb Galatasaray vastu eurosarjadebüüdi:

https://www.youtube.com/watch?v=ryo5Brq ... UbJF1Owqyk" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.championsleague.basketball/2 ... b=boxscore" onclick="window.open(this.href);return false;
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Tubli debüüt Treierilt. Mänguaega jagus korralikult mõlemal poolajal ning ta suutis kogu selle aja jooksul ka kenasti pildis olla. Treier on hetkeseisuga üks mitmekülgsemaid mängijaid meie korvpallis. Ta on sel hooajal mänginud nii number viie, nelja kui ka kolme positsioonil. Täna siis peamiselt väikse ääre kohal. Rõõm oli näha, et tema füüsilist üleolekut sel positsioonil ka ära kasutati ning mängiti talle palli low-post`i, kus ta oma võimsuse ka maksvusele pani. Ta meenutab oma toore jõu ja väga hea jalgade töö poolest noort Kangurit. Loodetavasti kujuneb ka karjäär samavääriliseks.
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 359
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Raja »

pikne7 kirjutas:Kahju sellise tõdemuseni jõuda, aga meie Hispaania liiga meeste seis on hetkel väga kurb. Jõesaar sisuliselt väljakule saamisest vist täiesti loobunud, Raieste eilses mängus Barcelona vastu samuti väljakule ei saanud, samal ajal kui Giedraitis oli kogu mängu resultatiivseim punktitooja ja ka Kurucsile jagus üllatavalt palju mänguaega. Ainuke kes mängida saab ja ka punkte toob on Vene, aga ka sellest hoolimata on Fuenlabrada hetkel liiga viimane meeskond. Itaalia meestel läheb ehk natuke paremini, Treier saab mänguaega ja Drell toob vahepeal oma punktid ära, aga kurb tõsiasi on kahjuks see, et keegi meie meestest pole end ikkagi korralikult pildile suutnud mängida. Ma väga loodan, et nüüd Kriisa karjäär seal suures USA's selle üldise Eesti korvpallurite needuse nahka ei lähe, kes sealt kõik sama targalt Tarvasesse tagasi sõidavad. Ehk ma olen liiga negatiivne, aga kui ma vaatan kuidas mängivad meie naabrite noormängijad ja ka vanemad tegijad, siis päris hapuks läheb meel vaadates kuidas meie omad pingil istuvad, nägu mossis.
Keegi saab lühidalt öelda, mis see põhjus on ?

https://sport.postimees.ee/7090050/hisp ... -vahetatud" onclick="window.open(this.href);return false;
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Raja kirjutas:
pikne7 kirjutas:Kahju sellise tõdemuseni jõuda, aga meie Hispaania liiga meeste seis on hetkel väga kurb. Jõesaar sisuliselt väljakule saamisest vist täiesti loobunud, Raieste eilses mängus Barcelona vastu samuti väljakule ei saanud, samal ajal kui Giedraitis oli kogu mängu resultatiivseim punktitooja ja ka Kurucsile jagus üllatavalt palju mänguaega. Ainuke kes mängida saab ja ka punkte toob on Vene, aga ka sellest hoolimata on Fuenlabrada hetkel liiga viimane meeskond. Itaalia meestel läheb ehk natuke paremini, Treier saab mänguaega ja Drell toob vahepeal oma punktid ära, aga kurb tõsiasi on kahjuks see, et keegi meie meestest pole end ikkagi korralikult pildile suutnud mängida. Ma väga loodan, et nüüd Kriisa karjäär seal suures USA's selle üldise Eesti korvpallurite needuse nahka ei lähe, kes sealt kõik sama targalt Tarvasesse tagasi sõidavad. Ehk ma olen liiga negatiivne, aga kui ma vaatan kuidas mängivad meie naabrite noormängijad ja ka vanemad tegijad, siis päris hapuks läheb meel vaadates kuidas meie omad pingil istuvad, nägu mossis.
Keegi saab lühidalt öelda, mis see põhjus on ?

https://sport.postimees.ee/7090050/hisp ... -vahetatud" onclick="window.open(this.href);return false;
Sellest artiklist ei saa ka otsest vastust, miks treener pole Jõesaart algusest peale usaldanud. Jõesaar ise kommentaare ei jaga. Viimati, kui Jõesaar vaid minutiks väljakule pääses, olevat napi mänguaja põhjuseks olnud eksimus(ed) kaitses. Kui vahepeal olevat olnud lootust, et ehk Jõesaar ikkagi suudab oma kohta meeskonnas parandada, siis praeguseks olevat ta peatreeneri silmis tühi koht ja tal pole lootust väljakule saada isegi siis, kui teised tema positsiooni mängijad ebaõnnestuvad. Kui raha poleks takistuseks, siis oleks Jõesaar juba ammu mõne sobivama mängija vastu välja vahetatud.
pikne7
Kasutaja
Postitusi: 60
Liitunud: 22 Juul 2020, 17:06

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas pikne7 »

Aga Kitsing, Kotsar ja Kullamäe? Kitsing on tõusnud oma positsioonil põhitegijaks ja on tabanud Leedu liigas kolmeseid 46 protsendiga. Kotsar on oma positsioonil põhitegija ja on seni kuulunud oma meeskonna resultatiivseimate mängijate sekka. Kullamäe mängib küll madalama tasemega liigas kui võimed lubaksid, aga vähemalt on ta seal domineeriv mängija.

Selge see, et lätlastel ja leedukatel on hetkel rohkem tegijaid kui meil. Kümneaastast tühimikku, mis Eesti korvpallis vahepeal oli, ühe hetkega paraku olematuks ei tee. Kui aga vaadata U22 mängijaid, siis ma ei ütleks, et lätlastel ja leedukatel väga palju parem seis oleks. Leedukatel mängib väljaspool Leedut tippliigades kolm mängijat (kui ma just kedagi ära ei ole unustanud): noor Giedraitis on kenasti rotatsioonis Estudianteses, Velicka on Prantsusmaa kõrgliigas oma meeskonna põhitegija (meeskond on küll paraku meistriliiga nõrgim) ja Sedekerskis on teisel katsel Baskonias suutnud end enam-vähem rotatsiooni mängida. Lätlastel on vanem Kurucs NBA-s, Strautins kuulub põhitegijate sekka Vareses, Kurucs ja Zagars pole aga end seni suutnud Hispaanias kindlalt rotatsiooni mängida. Meil on tippliigades mängivatest noortest vastu panna Drell, Treier ja Raieste. Kui nende senine panus pole rahuldav, siis võiks välja tuua, et millised ootused sul neile on (minutid-punktid). Raieste on teeninud juba praegu rohkem minuteid Euroliigas, kui ma oleksin osanud suve keskel loota. Treieril jäi pea terve eelhooaeg vahele. See on teinud alguse Itaalia kõrgliigas kindlasti palju raskemaks. Eks ta uustulnuka hooaeg saabki kulgema üles-alla. Arvestades, kui tugev konkurents tema positsioonil on, siis kõva sõna on juba ainuüksi see, kui ta püsib hooaja vältel rotatsioonis sees. Drelli puhul tuleb loota, et treener võtab mõistuse pähe ja laseb tal mängib talle omasel positsioonil. Viimane mäng, kus ta sai oma loomulikul positsioonil tegutseda, oli igatahes lubav.
Eks minu vingumine oli peaasjalikult Hispaania meeste osas. Loomulikult on näiteks Raieste teinud väga märgatava arenguhüppe ja saanud oma minutid kirja, aga minu silmis on Hispaania meistriliiga temale ikkagi veel silmnähtavalt üle jõu käiv. Samas ta on veel väga noor ja leping ju lausa neljaks aastaks mälu järgi ehk siis saab järk-järgult ennast üles töötada samas meeskonnas ja mugavas tuttavas keskkonnas ja tegelikult aega häid hooaegu teha veel ees. Kurvaks teebki eelkõige Jõesaare seis. Kõik teavad, et temas on meeletult potentsiaali, aga kuulduste järgi on tal suuri raskusi distsipliini hoidmisega ja vähemalt kehakeelest paistab, et pisut liiga kiiresti kaotab ka lootuse, et mängima saada.
JukuNoorem
Kasutaja
Postitusi: 450
Liitunud: 05 Aug 2015, 01:47

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas JukuNoorem »

Ukrainas leiba teeniva Ivo van Tammega lühike intervjuu:

https://korvpall24.ee/ukrainas-loogile- ... korvpall24

Põhimõtteliselt on mees hetkel õnnelik, et võimaluse sai, püüab terve püsida ja korvpalli mängu nautida. Jätkuvalt müts maha mehe ees, et on suutnud tagasi tulla ja ennast täiesti võõras keskkonnas maksma panna.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Hispaania kõrgliigas mängivate eestlaste jaoks on käesolev nädal olnud üliõnnetu. Jõesaar, kes niigi vireleb pingiotsal, sai põlvevigastuse. Siim-Sander Vene jäi esimeses mängus uue peatreeneri käe all algviisikust välja, oli rünnakujoonises varasemaga võrreldes tagasihoidlikumas rollis ning sai kõige tipuks jalavigastuse (ilmselt hüppeliigesetrauma). Vigastus näis olevat üsna tõsine. Ja nagu sellest veel vähe oleks, siis Sander Raieste on nüüdseks Baskonia rotatsioonist välja langenud.
korvpallihuviline
Kasutaja
Postitusi: 296
Liitunud: 03 Veebr 2015, 15:46

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas korvpallihuviline »

Täna kell 17.00 siis peaaegu nagu el clasico , Rytas vs Zalgiris .

Kellel linki on võib jagada .
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Rytas vs Zalgiris:

https://en2.sportplus.live/basketball/151495/986538/" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.lkl.lt/rungtynes/9683" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasta