Eesti koondis.

Kõik Eesti koondisega seonduv
sveiks
Kasutaja
Postitusi: 112
Liitunud: 06 Juun 2018, 14:22

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas sveiks »

Uhhuu kirjutas:Saab olema huvitav näha, millise põhimõtte järgi koostatakse EM-ile sõitev koondis. Kas sinna võetakse mängijaid üksnes paremuse alusel või lähevad arvesse ka teened valiksarjas? Näiteks Nurger ja Dorbek osalesid kõigis valikmängudes, aga EM-iks oleks meil nende kohale võtta kõrgema klassiga mängijaid. Nurgeri puhul on selleks mängijaks Matthias Tass, kes on tast üle nii jõu kui mängulugemise oskuse poolest. Kui Tassi kiirus ja hüppevõime ka tagasi tulevad, siis kvaliteedivahe üksnes paisub. Dorbek oli vastaste survestajana väga hea kõikides valikmängudes, aga rünnakul mängis ta negatiivse kasuteguriga (keskmiselt 1,3 punkti, kahesed 21% ja kolmesed 20%). Number kahe positsioonile on pretendeerimas näiteks nii Mikk Jurkatamm kui Leemet Böckler. Ja Raieste olemasolul nihkuks Drell veelgi enam SG positsioonile. Kindlasti on konkurentsis ka Märt Rosenthal, kes saab juba praegu kaitses koondisetasemel hästi hakkama ja suudab ka rünnakul panustada, ehkki tippkorvpalli jaoks on ta gabariidid ja kiiruslikud võimed pigem kasinad. Üks on kindel, kui Timmu jalad EM-i ajaks veel vähegi kannavad, siis kulub ta tugi Kriisale ja Kullamäele igati ära. Pooleteise aasta jooksul suudab meie noor tuumik loodetavasti sel määral areneda, et EM-ist ei kujune üksnes õppereis, vaid suudetakse jõuda kuueteistkümne parem hulka ja võtta teel sinna mõni märkimisväärne skalp.
Tass>Nurger ja Böckler, Jurkatamm>Dorbek, ega sa juhuslikult purjus pole peale pingelist mängu, et selliseid asju väidad? Ma olen pm nõus, et Dorbekul keeruline sisse mahtuda, aga sinu mainitud meestel on mitte keeruline, vaid võimatu...
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

sveiks kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Saab olema huvitav näha, millise põhimõtte järgi koostatakse EM-ile sõitev koondis. Kas sinna võetakse mängijaid üksnes paremuse alusel või lähevad arvesse ka teened valiksarjas? Näiteks Nurger ja Dorbek osalesid kõigis valikmängudes, aga EM-iks oleks meil nende kohale võtta kõrgema klassiga mängijaid. Nurgeri puhul on selleks mängijaks Matthias Tass, kes on tast üle nii jõu kui mängulugemise oskuse poolest. Kui Tassi kiirus ja hüppevõime ka tagasi tulevad, siis kvaliteedivahe üksnes paisub. Dorbek oli vastaste survestajana väga hea kõikides valikmängudes, aga rünnakul mängis ta negatiivse kasuteguriga (keskmiselt 1,3 punkti, kahesed 21% ja kolmesed 20%). Number kahe positsioonile on pretendeerimas näiteks nii Mikk Jurkatamm kui Leemet Böckler. Ja Raieste olemasolul nihkuks Drell veelgi enam SG positsioonile. Kindlasti on konkurentsis ka Märt Rosenthal, kes saab juba praegu kaitses koondisetasemel hästi hakkama ja suudab ka rünnakul panustada, ehkki tippkorvpalli jaoks on ta gabariidid ja kiiruslikud võimed pigem kasinad. Üks on kindel, kui Timmu jalad EM-i ajaks veel vähegi kannavad, siis kulub ta tugi Kriisale ja Kullamäele igati ära. Pooleteise aasta jooksul suudab meie noor tuumik loodetavasti sel määral areneda, et EM-ist ei kujune üksnes õppereis, vaid suudetakse jõuda kuueteistkümne parem hulka ja võtta teel sinna mõni märkimisväärne skalp.
Tass>Nurger ja Böckler, Jurkatamm>Dorbek, ega sa juhuslikult purjus pole peale pingelist mängu, et selliseid asju väidad? Ma olen pm nõus, et Dorbekul keeruline sisse mahtuda, aga sinu mainitud meestel on mitte keeruline, vaid võimatu...
Mis ma selle peale ikka kostan? Eks suvistes kontrollmängudes ole ilmselt näha, mida need mehed koondise eest suudavad. Näiteks Mikk Jurkatamm viskas möödunud suvel oma koondisedebüüdil 14 punkti.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas marxx762 »

RK kirjutas:
barons2 kirjutas:
Kullamäe probleem on, et on enamuse nn meeste karjääri veetnud Saksa ja Hispaania esiliigas, seal tase nagu ta ju on...Täpselt ei tea, aga mingid kõlakad olid et Cramo noolis teda ja aasta või kaks VTB-s oleks kogemust ning karastust kindlasti küllaga andnud, millest täna just puudu jäi. Täna vaadates, on isegi Nurgerile seal midagi külge jäänud ja jah, Timmu näitas täna selgelt välja, mis karastus mõõda Venemaad sõitmist ja mängides on külge jäänud.
Üks vahemärkus Rosenthal pole VTB mänginud aga mängis nagu vana mees, seega see VTB nyyd imeasi ka pole, Timmul kõrge korvpallli IQ, siin pole küll VTB ga midagi pistmist aga Nurger küll on tänu Cramole ja VTB le paremaks läinud, sellega olen nôus :D
Ma ei nüüd olen küll ristivastupidisel arvamusel. Sul võib väga kõrge IQ olla, aga kui sa pole harjunud seda kõrgel tasemel kasutama, siis on sellest vähe tolku. VTB või pidev eurosarjas kaasa löömine annab meie palluritele veidi teistsugusel tasemel mänge, kui saavad seda enamus eesti korvpallureid ja need kogemused hakkavad 10st mängust 8s maksma.

Venemaa vastu nägime üht meest, kes on nii mõnegi hooaja kodumaalt väljas mänginud, aga see vaatepilt oli ikka tema väljakul viibides enam kui nukker... Laadna pallipatsutusega üle väljaku, turistieine taskus... Täielik võõrkeha väljakul. Söödud jms täielik Rumeenia liiga tase.

EDIT:
Ma ei ole nüüd Tassi USA-s mängimas näinud, küllap mõni mees on, seega ei hakka sel teemal väga sõna võtma, kas Tass peaks olema Nurgeri asemel või mitte. Hetkel oleksin pigem vastupidisel seisukohal.

Nii Böcklerit kui Jurkatamme olen mängimas näinud. Mõlemad on toredad kutid ja kindlasti on neist abi tulevikus - küll aga olen arvamusel, et nad pole EM-i ajaks küll sellisel tasemel mänge nuusutada saanudki, et neid võiks lõpp nimekirja kaasata... Iselugu kui Leemet pole just mingi top10 skoorija ja Jurkatamm nt itaalia meistriliigas selline 10min mees (milles ma sügavalt kahtlen).

Kui Rosenthal saaks hooaja eurosarja pärnuga mängida, siis oleks see puhas extra, aga vaatamata sellelegi, kui ta suudab edasi areneda, siis minuarust on ta väga vajalik lüli koondisele.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas NoName »

Muidu oleksin minagi Jurkatamme eelistanud, aga tal nii halb aasta, et pigem paneb muretsema, kas üldse enam asja saab. Nüüd Tassi ja Nurgeri võrdluses on minu meelest küll selge tasemevahe neist esimese kasuks. Tass võidakse välja jätta, aga see tuleneb siis pigem varasema teenistuse puudumisest.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Uhhuu »

Tassi puhul tuleneb skeptilisus vist sellest, et paljud nägid teda viimati mängimas Kalevi eest kolm hooaega tagasi. Või siis hoopis sellest, et USA üliõpilaskorvpalli ei peeta tõsiseltvõetavaks. Tass mängib sama kategooria ülikoolis kui Kotsar. Tassi näitajad on kolmandal hooajal (ja pärast väga rasket vigastust) samast klassist kui Kotsaril tema viimasel üliõpilashooajal. Võrreldes selle ajaga, kui ta Eestis mängis, on ta kuhjaga lihasmassi kogunud. Erinevalt Nurgerist, kes on üsna õbluke ja seejuures ka mitte eriti liikuv, on Tass juba loomupäraselt laiaõlgne/füüsiliselt palju võimsamast materjalist ja võrreldav Kotsariga. Tehnilised oskused on USAs veedetud hooaegadega ka loomulikult paranenud.

Jurkatamme talendist kõneleb see, et ta oli noorte Euroliigas Bologna noortemeeskonnas liider. Pärast ligi aastast mängupausi on ta algus Itaalia esiliigas olnud arusaadavalt keeruline. Samas polnud ka Kriisa esimesed etteasted pärast väga pikka mängupausi säravate killast, aga tema puhul kahtlevad ilmselt vähesed, kas ta peaks koondiseringi kuuluma või mitte. Nagu näitas Jurkatamme koondisedebüüt suvel Soome vastu, siis temas on potentsiaali küll ja veel.
knaest
Kasutaja
Postitusi: 134
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas knaest »

EM-ile tohib kaasa võtta 12 meest? Eks see koosseis midagi sellist tule:
C Kotsar; Nurger (kui Tass tõesti ei üllata)
PF Kitsing; Vene; Treier
SF Jõesaar; Drell; Raieste
SG Veidemann; Dorbek
PG Kullamäe; Sokk; Kriisa (kui ta ikka tulla saab)

Siin küll 13 nime ehk 1 peaks veel välja pookima...
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Rix »

knaest kirjutas:EM-ile tohib kaasa võtta 12 meest? Eks see koosseis midagi sellist tule:
C Kotsar; Nurger (kui Tass tõesti ei üllata)
PF Kitsing; Vene; Treier
SF Jõesaar; Drell; Raieste
SG Veidemann; Dorbek
PG Kullamäe; Sokk; Kriisa (kui ta ikka tulla saab)

Siin küll 13 nime ehk 1 peaks veel välja pookima...
Veideman wont cut it, Tassi eelis on see, et suudab ka nelja mängida, vist. Aga ei usu mina, et kõik pikad terved finaalturniiri ajaks. On ikka imelused ajad, kui korvi all peab valikuid tegema.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3606
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Rix »

Leedu pääses siis ülinapilt. Oli ikka kvalifikatsioon...
“I know it when I see it” - Potter Stewart
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas Maxi »

Veidemaniga on keeruline küll. Et praegu koondisesse saada tuleb mingit konkreetset asja päris hästi teha. Dorbek on kaitses ikkagi suhteliselt tipptasemel mees, kui nurgast 40% kolme paneks, siis alustaks ilmselt päris paljudes meeskondades. Rosenthal on selline vastik mees, kes hammaste ja küüntega samas häbi tundmata on nõus hakkima ja musta tööd tegema. Veidekal on vastu panna ainult aasta-aastalt kehvemaks jääv kaitse murdmine.
Ma ei näe kahjuks eriti rolli tal tänases koondises kui ta just enda tipphooaegadega võrdset mänguvormi ei näita.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas marxx762 »

Tänud Uhhuule, kes jagas tausta, nagu ma ka mainisin, ega ma julgegi vaielda Tassi kohapealt, mäletan teda eestis oldud aegadest. Jurkatamm ongi tore ja väga suure talendiga mees, kuidas see realiseerub on iseküsimus.

Mis puutub veidekasse, siis ma pigem pakuks tänase põhjal, et tema aeg on ümber. Muidugi olen ma pisut vaimustunud sellest, kuidas sai Rosenthal koondises hakkama, aga.... vaatamata sellele, teadsime me kõik et ta kaitses suudab mängida.. Lisaks sai selgeks, et see mees ei põe midagi. Ja see on valuuta.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas toivo »

Kehv lugu on see, et Tass tuleks EM-ile otse NCAA-st.
Pakun, et kui EM olnuks sel suvel, siis poleks ka Kotsar olnud veel selline loom nagu praegu, kui kolmveerand hooaega heal tasemel Euroopa profikossu mängitud.

Veidemani koha pealt - kui tal õnnestuks uueks hooajaks Rostockiga kõrgliigasse tõusta ja meeskonnas jätkata (ning rotatsioonis sees olla), siis ilmselt on ta EM-koondises ka. Kui aga jätkab Eestis või kuskil esiliigas ja mingit ulmestatistikat ei tee, siis läheb raskeks.
ok
Kasutaja
Postitusi: 490
Liitunud: 26 Sept 2008, 17:02

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas ok »

No Veideman on täna veel endiselt nr 2 positsiooni meestest parim mängija. Mõnes mõttes on see kurb, see positsioon on praeguses koondises kõige nõrgem. Samas nimesid on seal jälle kõige rohkem, loodame, et sealt ikka kaks meest vähemalt leiab, kelle seast aasta pärast valida.
Eesliinis on juba ilma Tassita seis selline, et üks mees ilmselt 12 hulka ei mahu: Vene, Kitsing, Kotsar, Treier, Hermet ja Nurger. Ja kui Tassist rääkida, siis nii tema mängud enne ülikooli karjääri kui ülikoolikarjäär ise, on siiani vähemalt sama hea või isegi parem kui Kotsaril, Nurger ei kannata siin üldse võrdlust. Nurgerist on konkreetselt mängumees saanud alles sellel hooajal Kalevis, enne seda oli ta pingimees ülikoolis ja kaks aastat Hispaania esiliigas. Lõpuks tore muidugi, et meil hetkel selline valik on, et peab arutama, kes välja jääb.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Ma usun, et tänase seisuga on Dorbek sellel positsioonil isegi nr. 1, sest kuigi ta ei tee kõike, siis seda, mis ta teeb, on kõrgel rahvusvahelisel tasemel ja seda on hinnanud Kairys, Toijala ja Stelmahers. Veideman on kindlasti rotatsioonis sees ja koondisele vajalik, parem kui Puidet, Valge või Rosenthal, ta ei ole enam see, mis mõni aeg varem ja ma pole teda Saksamaal mängimas näinud, kuid loodetavasti on see teda vormis hoidnud. Positiivne on ka see, et on isegi mingi sisemine konkurents tekkinud ja kellegi väljajäämine ei tapa koondist ära.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas vaim564 »

Arenguruumi on kindlasti ka Toijalal, sest selliseid mänge nagu eile, ei tohi kaotada. Alati ei ole + 8 edu ette näidata ja tegelikult oldi ka paremad, aga sellised viimase veerandi ärakukkumised ei tohi reegliks muutuda. Eilset mängu oleks pidanud mängima suurema rotatsiooniga, põhimehed jooksid lõpus kinni, Hermeti ja Puideti jaoks on Makedoonia mängitav meeskond. Lisaks veel jäädi vahetuste ja aegade võtmisega pidevalt hiljaks.
barons2
Kasutaja
Postitusi: 212
Liitunud: 06 Aug 2018, 21:36

Re: Eesti koondis.

Postitus Postitas barons2 »

knaest kirjutas:EM-ile tohib kaasa võtta 12 meest? Eks see koosseis midagi sellist tule:
C Kotsar; Nurger (kui Tass tõesti ei üllata)
PF Kitsing; Vene; Treier
SF Jõesaar; Drell; Raieste
SG Veidemann; Dorbek
PG Kullamäe; Sokk; Kriisa (kui ta ikka tulla saab)

Siin küll 13 nime ehk 1 peaks veel välja pookima...
Huvitav, et SG kohale on täiesti ära unustatud selline mees nagu Paasoja?
Vasta