Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Ma täpsustaks, et selle lause all, et "LEB Oro jaoks on ta liiga hea" mõtlesin ma seda, et ta oli eelmisel hoojal niigi seal üks parimatest mängijatest ja individuaalses plaanis ei ole tal seal rohkem väga midagi tõestada.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Lewis tuleb meeskonda, aga mitte sama :)

BC Kalev/Cramo jätkab uue hooaja mängijate tutvustamist veel ühe tagaliini täiendusega, kui mängujuhiks tuuakse 26-aastane ja 186 cm pikkune ameeriklane JeQuan Lewis.

https://www.youtube.com/watch?v=uJMs-OAMN88" onclick="window.open(this.href);return false;
sveiks
Kasutaja
Postitusi: 112
Liitunud: 06 Juun 2018, 14:22

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas sveiks »

Veidi ohumärk on see, et PAOK jooksis tolle tüübi hooajal totaalselt lati alt läbi ja oleks ilma koroonata Kreeka esiliigasse relegeerunud.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Võistkond hakkab suures plaanis paika saama:
C- Nurger; Välismaalane
PF- Kitsing; Hermet; Kamari Murphy
SF- Kurbas; Välismaalane
SG- Dorbek; Silas Melson; Kask
PG- Vitols; Lewis

Korvialla tuleb kindlasti keegi veel (kui just Murphy ei värvatud keskmängijaks)
Lisaks on SF positsioon väga õhuke ehk et sinna vast tuleb ka jõudu juurde. Või on Melson võimeline ka äärel mängima?
SG peale tahaks juurde kirjutada Halleri nime :D (puhas minu spekulatsioon)

Üldjoontes tundub, et hetkel on võistkond komplekteeritud hästi ühtlasena st. et sellist päris Keene tüüpi satsis hetkel ei paista (võib-olla on selline mees veel tulemas)
knaest
Kasutaja
Postitusi: 134
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas knaest »

Aga mida see Haller juurde annaks? Et peab ühe Eesti mängija kuskilt juurde leidma? Ma võtaks juba pigem siis sellise 2-3 peale mängija (loodaks, et saadakse nt Raieste laenule, kui Drelli ei saa).

Kui algul tundus, et Murphy on selline 3-4 mängija (kuskil interneti avarustes räägiti temast kui SF-st), siis videote (ja ka Vairogsi jutu) põhjal paistab pigem ikka korvialune jõud, mis teeb küsitavaks, kas veel ühte tsentrit palgatakse. Kunagi mängis vist nii ühe Soome klubi kui ka Avtodori eest mingi Hummeri-sugune tüüp, kes oli siuke 3-4mängija.

Selle Vitolsi asemel oleks, jah, tore olnud Kullamäed näha...

2 mängijat peab ju kindlalt juurde tulema, arvestades, et Kask vast liiga suurt raskust täitma ei hakka, siis ehk ka kolmas mängija. Vähemalt üks peaks eestlane olema, et see 6 eestlase kvoot oleks ikka täis. Kuigi alati võib ju Lehismetsa ja Reinboki ka mängijaks registreerida ;)
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Minu jaoks on huvitav, kuidas treenerid Murphy rolli näevad. Nagu siin varem ütlesin, siis põhimõtteliselt peaks ta suuta täita positsioone 3-5.

Kui Murphyt nähakse rohkem number 3 positsioonil, siis ootaks kindlasti ühte keskmängijat veel (näiteks Thomast). Sellisel juhul võiks Thomas, Nurger, Kitsing, Hermet kvartett olla 4 ja 5 peale piisav, sest Murphy pakuks jõulisema ja pikema number kolmena tuge lauavõitluses ning võiks muuhulgas anda vahetusminuteid ka positsioonidel 4 ja 5.

Kui Murphyt nähakse a priori rohkem 4/5 positsioonidel, siis on huvitav näha, kas temaga arvestatakse kui põhikeskmängijaga või on keegi lisaks temale veel tulemas. Viimase variandi puhul tunduks mulle neile positsioonidele kahe välismaalase toomine väikese raiskamisena, sest hetkel on meil kõige kvaliteetsemad eestlastest mängijad just positsioonidel 4/5 - seega näiks need positsioonid mulle sellisena, kuhu ei tasuks ülemäära palju mängijaid kuhjata. Nõus, et Hermet ja Nurger pole veel täiesti küpsed VTB tasemel mängijad, aga kui tahame, et nad ka tulevikus Kalevis mängiks, siis tuleb mõningast avanssi mänguaja näol pakkuda, pole midagi teha. Kui aga selgub, et Murphy ongi see nö põhitsenter, siis tunduks see eelmiste aastatega võrreldes jällegi veidi lahja variant. Seega ma loodaks väga, et teda nähakse pigem ikkagi number 3 positsioonil.

Ülejäänud rosteri osas tundub pusle sama huvitav. Hetkel on meil koosseisus küll 9 mängijat (sh 6 kohalikku), aga kogu lugupidamisega Kase vastu - teda ei saa veel Eesti meistriliiga tasemel mängijaks pidada, rääkimata VTB-st.

Seega eeldaks ma, et minimaalselt neli mängijat (sh 2 kohalikku) peaks Kaleviga veel liituma. Mina loodaks, et nende kahe kohaliku hulgas oleks vähemalt üks Eestis mõistes väga korralik mängija - olgu see siis Kullamäe, Vene, Drell või Raieste - kes suudaks täita meeskonnas põhiraskust. Kui selline pusletükk paika saadaks, saaks edasi vaadata, kuhu välismaalt veel täiendust vaja oleks (st kas kedagi kes suudaks täita positsiooni 1/2 või pigem 2/3).
RK
Kasutaja
Postitusi: 1685
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas RK »

East kirjutas:il.

Ülejäänud rosteri osas tundub pusle sama huvitav. Hetkel on meil koosseisus küll 9 mängijat (sh 6 kohalikku), aga kogu lugupidamisega Kase vastu - teda ei saa veel Eesti meistriliiga tasemel mängijaks pidada, rääkimata VTB-st.
.
Mina saan 10 nime, mitte 9
Eestlastest jätkavad Kregor Hermet, Rauno Nurger, Tanel Kurbas, Martin Dorbek ja Georg Kask, Kristjan Kitsing. Välismaalastest: Marcis Vitols, Silas Melson, Kamari Murphy ja JeQuan Lewis
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

RK kirjutas:
East kirjutas:il.

Ülejäänud rosteri osas tundub pusle sama huvitav. Hetkel on meil koosseisus küll 9 mängijat (sh 6 kohalikku), aga kogu lugupidamisega Kase vastu - teda ei saa veel Eesti meistriliiga tasemel mängijaks pidada, rääkimata VTB-st.
.
Mina saan 10 nime, mitte 9
Eestlastest jätkavad Kregor Hermet, Rauno Nurger, Tanel Kurbas, Martin Dorbek ja Georg Kask, Kristjan Kitsing. Välismaalastest: Marcis Vitols, Silas Melson, Kamari Murphy ja JeQuan Lewis
Nii on, minu viga - lugesin pressiteadet valesti. Aga seda enam, sest siis oleks minimaalselt kolme mängijat veel vaja.

Mulle tundub hetkel mängujuhi positsioon kõige nõrgem, sest Vitols on selline Kaufmanise tasemel mängija ning kui ta peaks olema Lewise esimene vahetus, siis VTBs niimoodi kaugele ei purjeta.
AveryA
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 02 Aug 2021, 11:21

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas AveryA »

Kas on teada kas Thomas, Kemp või C. Lewis ei jätka Kalevis ja/või on juba lepinguga seotud mõne uue klubiga?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Kaske võib lugeda ikkagi kolmetestkümnendaks rattaks vankri all, kui on vigastused jms, et vajadusel täis võistkonda välja saata s.t ma loodan, et leitakse 12 meest, kes peavad olema mänguvõimelised. Lewis tundub olevat ikkagi põhimängujuht ja Vitols tema vahetus. Murphy on vast ikka mõeldud 4-5 peale ja ma kahtlustan, et pigem 5. Seega võiks mõelda veel kolmele mängijale, ja ma ei ole kindel, et Melson on päris Jõesaare asendus, seega ootaks tugevamat täiendust SF peale + veel kedagi ette ja kedagi tagaliini ja neist üks võiks olla kohalik, et oleks kuus täis ilma Kaseta. Võib-olla isegi mõelda lühema lepinguga tuua kedagi CL kvalifikatsioonile mõeldes.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

uus Lewis tundub olevat selline Vinalese tüüpi mängumees, läbiminekutelt võibolla mitte päris nii hea, aga parema viskega veidi. Neid YT videod vaadates, siis paneb ennast tihtiligu väga keerulistesse olukordadesse ja peab mingeid imelikke lahendusi tegema, aga kui sellise mängustiili juures annab nii normaalseid viskeprotsente välja võluda, siis miks mitte.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

vise on nagu veidekal natuke:)
barons2
Kasutaja
Postitusi: 212
Liitunud: 06 Aug 2018, 21:36

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons2 »

bckalev-cramo oskab kindlasti õelda, et millal meeskond hakkab tegema koos trenni? Mängumeestest nagu mäletaks mingit 07.08 juttu või...?
Ja kas siis on kogu meeskond koos ja kõik mehed Tallinnas?

Tänud!
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas bckalev-cramo »

barons2 kirjutas:bckalev-cramo oskab kindlasti õelda, et millal meeskond hakkab tegema koos trenni? Mängumeestest nagu mäletaks mingit 07.08 juttu või...?
Ja kas siis on kogu meeskond koos ja kõik mehed Tallinnas?

Tänud!
Plaan on 10-13 vahemikus ühistreeningutega alustada (palju sõltub välismaalaste lennugraafikutest jne).
knaest
Kasutaja
Postitusi: 134
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas knaest »

mega! Silins!

https://bckalev.ee/bc-kalev-cramoga-lii ... sV4o4A5ENA" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasta