Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

Lewis tundub hea väle kutt ja sellist segavat kaitset / vaheltlõikeid oskab päris hästi, ega ta kaitses ei tohikski jääda mingite tankide vastu kes 20 kilo raskemad on. Natuke hirmutab kogu meeskonna perimeetri 1-1 kaitse, eile ka Dolphinsi vastu päris tihti lihtsalt astuti mööda ja jalutati korvi alla välja, et sellist korralikku suunamist teha ei suudetud. Isegi Dorbek sai tegelikult mõlemas mängus kaitses veits kõrvetada, et ei tea kas meeskonnal on konspektid veits sassis või vormikõver on tõesti alles alguses.
East
Kasutaja
Postitusi: 1024
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Maxi kirjutas:Lewis tundub hea väle kutt ja sellist segavat kaitset / vaheltlõikeid oskab päris hästi, ega ta kaitses ei tohikski jääda mingite tankide vastu kes 20 kilo raskemad on. Natuke hirmutab kogu meeskonna perimeetri 1-1 kaitse, eile ka Dolphinsi vastu päris tihti lihtsalt astuti mööda ja jalutati korvi alla välja, et sellist korralikku suunamist teha ei suudetud. Isegi Dorbek sai tegelikult mõlemas mängus kaitses veits kõrvetada, et ei tea kas meeskonnal on konspektid veits sassis või vormikõver on tõesti alles alguses.
Eks see on küsimus, et milliste treeningute pealt neile mängudele tuldi. Kui mingi jõutrenni periood lõppes, siis ei imesta, et jalgadest veel ei liiguta.

Et kaitsefaasis ei ole veel ühist keelt leitud, seda ei eitanud ka Reinbok Õhtulehele antud lühiintervjuus.
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 709
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas BCKLV »

Millegipärast kuskil teavitatud pole, kuigi eile õhtul sai selgeks, et täna kell 14 Kalevil turniiri 5-6 koha mäng Lietkabelisega.

https://www.youtube.com/watch?v=IQ-grEUmX8I" onclick="window.open(this.href);return false;
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4685
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Turniiri kõige viisakam mäng. Samas ei saa mööda vaadata sellest, et vastasel puudusid põhimängujuht (Nikola Radicevic) ja põhitsenter (Djorjde Gagic) ning ikkagi saadi kindel kaotus (eduseisus oldi vaid mängu algusminuteil).

Kokkumängu kaitses ja rünnakul ning viskevormi annab eurosarja kvalifikatsioonini jäänud päevade jooksul ehk mõne protsendi võrra timmida, aga struktuursed probleemid siiski jäävad:

1. Meeskonnal on hetkel rivis vaid üks mängujuht. See, et Štelmahers eelistab kasutada Dorbekut varumängujuhina on üsna karm hinnang Melsoni ja Berry võimekusele selles ampluaas.
2. Väikese ääre kohal on hetkel rivis samuti vaid üks mängija ja tema on ilmselges alavormis ning mängib väheseid minuteid. Berry kasutamine sellel positsioonil pole ennast siiamaani õigustanud. Ta on ikkagi puhas SG. Ta on seni olnud üsna mängust väljas nii kaitses kui rünnakul.
3. Kolme väikesega mängimine üksnes süvendab hädasid lauavõitluses.

Seda loetulu võiks vabalt jätkata. Arvata võis, et mängupilt on rabe, aga päris nii hullu seisu ei osanud siiski karta. Eurosarja eel on suht lootusetu tunne. Samal ajal, kui meie Leedus kolakaid saime, mängis Portugali klubi nädalavahetusel nagu võrdne võrdsega Hispaania kõrgliiga meeskondade vastu. Mornar Bar on näidanud kontrollmängudes veel paremat minekut.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4442
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Ma nägin ainult ühte poolaega Rytasega ja täiesti võimalik, et see turniir ei peegelda meeskonna tegelikke võimeid, tuldi füüsilise trenni pealt vms. ning nädala pärast on mängupilt teine. Minu meelest ei saa süüd ajada ühe või teise mängija, Murphy või kellegi teise kaela, kuid ühel või teisel põhjusel ma ei näinud platsil meeskonda, kes oleks kuidagi loogiliselt toimetanud. Esimese veerandi viik Rytase vastu tuli puhtalt Lewise individuaalsete oskuste pealt. Selles meeskonnas ei näi olevat sellist liidrit nagu Keene või Vinales või Briscoe või Wroten, kellega me oleme viimastel aastatel harjunud ja kes on võimelised mängu enda peale võtma. Kõige vähem näen ma sellist potentsiaali Berrys, kes võiks nagu olla eeldatav liider, kuid jäi täiesti silmapaistmatuks. Üksikuna võttes on nad kõik täiesti korralikud mängijad, aga midagi on nagu puudu. Kui juba Dolphinsiga hädas ollakse, siis läheb Sportingu vastu raskeks, teistest rääkimata.
Sellest on kahju, et kui korralik sats on koos (nt siis kui olid Almeida ja C.Lewis ning Leedu turniir võideti), siis ei ole eurosarja proovima mindud, aga kui minnakse nõrgema koosseisuga ja tulemus on hävitav, siis võibki see tahtmise jälle tükiks ajaks ära võtta.
East
Kasutaja
Postitusi: 1024
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

https://sport.delfi.ee/artikkel/9455462 ... -probleemi" onclick="window.open(this.href);return false; - Reinbok lahkas Delfile hetkeolukorda. Muuhulgas selline tsitaat temalt:
Kalev/Cramol on võistkond koos ja aktiivselt täiendusi praegu ei otsita. Küll on paljusid korvpallisõpru erutanud mõte, et Hispaania kõrgliigaklubi Burgose ridades hooaja eel marginaalsesse rolli jäänud Kristian Kullamäe võiks vajalikke minuteid saada just Eesti esiklubi ridades.

„Oleme Kullamäe suhtes mitmel korral huvi üles näidanud,” sõnas Reinbok. „Tema plaanid on hetkel seotud Hispaaniaga. Hoiame aastaringselt mängijate turul silma peal, eriti Eesti koondislastel. Ma loodan, et kui kuskil midagi toimub, siis oleme esimesena kursis.”
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4685
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

Reinboki tsitaat Kullamäe osas kõlab halvaendeliselt. Sellest jääb mulje, et Kullamäe kavatseb veeta järjekordse hooaja Hispaania esiliigas. Kullamäe on mulle väga sümpaatne mängija, aga sellise asjade käigu puhul langeks usk temasse kolinal. Kui varem võis Hispaania esiliiga eelistamist Kalevile ratsionaliseerida, siis enam ma küll ühtegi argumenti selle kasuks ei näe. Iseasi, kui see on klubi nõudmine, et Kullamäe jääks Hispaaniasse. Aga sel juhul oleks tegemist väga kehva diiliga.

Mis puudutab aga Reinboki lausungit, et meeskond on komplekteeritud ja aktiivselt kedagi ei otsita, siis ammu pole olnud ühtegi hooaega, mille keskel poleks koosseisu osas mitmeid vangerdusi tehtud. Vaevalt saab erandiks olema ka tänavune hooaeg. Küsimus on vaid selles, et kaua võtab aega, kuni jõutakse arusaamiseni, et (a) mingid tükid ei klapi ja (b) kui kiiresti jõutakse majandusliku lahenduseni lepingu(te) lõpetamise osas.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 674
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Uhhuu kirjutas:Reinboki tsitaat Kullamäe osas kõlab halvaendeliselt. Sellest jääb mulje, et Kullamäe kavatseb veeta järjekordse hooaja Hispaania esiliigas. Kullamäe on mulle väga sümpaatne mängija, aga sellise asjade käigu puhul langeks usk temasse kolinal. Kui varem võis Hispaania esiliiga eelistamist Kalevile ratsionaliseerida, siis enam ma küll ühtegi argumenti selle kasuks ei näe. Iseasi, kui see on klubi nõudmine, et Kullamäe jääks Hispaaniasse. Aga sel juhul oleks tegemist väga kehva diiliga.

Mis puudutab aga Reinboki lausungit, et meeskond on komplekteeritud ja aktiivselt kedagi ei otsita, siis ammu pole olnud ühtegi hooaega, mille keskel poleks koosseisu osas mitmeid vangerdusi tehtud. Vaevalt saab erandiks olema ka tänavune hooaeg. Küsimus on vaid selles, et kaua võtab aega, kuni jõutakse arusaamiseni, et (a) mingid tükid ei klapi ja (b) kui kiiresti jõutakse majandusliku lahenduseni lepingu(te) lõpetamise osas.
Enamasti on mängijate väljavahetamise ja lahkumise põhjused peitunud pigem isiklikes probleemides, vigastustes või selles, et silmapaistvamad mängijad on Kalevist lihtsalt väljaostetud. Mängijaid, kes on siit ära saadetud puhtalt piisavalt hea taseme puudumise tõttu, on siiski pigem olnud vähe. Hetkel otseselt sellist probleemi pole. Potentsiaali on meeskonnas küllaga, kedagi kiirkorras välja vahetada pole vaja, nii et loodame, et kõik jäävad terveks ja mingeid suuri muresid ette ei tule,et saaks seda potentsiaali ka realiseerima hakata.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4685
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

HypeBeast kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Reinboki tsitaat Kullamäe osas kõlab halvaendeliselt. Sellest jääb mulje, et Kullamäe kavatseb veeta järjekordse hooaja Hispaania esiliigas. Kullamäe on mulle väga sümpaatne mängija, aga sellise asjade käigu puhul langeks usk temasse kolinal. Kui varem võis Hispaania esiliiga eelistamist Kalevile ratsionaliseerida, siis enam ma küll ühtegi argumenti selle kasuks ei näe. Iseasi, kui see on klubi nõudmine, et Kullamäe jääks Hispaaniasse. Aga sel juhul oleks tegemist väga kehva diiliga.

Mis puudutab aga Reinboki lausungit, et meeskond on komplekteeritud ja aktiivselt kedagi ei otsita, siis ammu pole olnud ühtegi hooaega, mille keskel poleks koosseisu osas mitmeid vangerdusi tehtud. Vaevalt saab erandiks olema ka tänavune hooaeg. Küsimus on vaid selles, et kaua võtab aega, kuni jõutakse arusaamiseni, et (a) mingid tükid ei klapi ja (b) kui kiiresti jõutakse majandusliku lahenduseni lepingu(te) lõpetamise osas.
Enamasti on mängijate väljavahetamise ja lahkumise põhjused peitunud pigem isiklikes probleemides, vigastustes või selles, et silmapaistvamad mängijad on Kalevist lihtsalt väljaostetud. Mängijaid, kes on siit ära saadetud puhtalt piisavalt hea taseme puudumise tõttu, on siiski pigem olnud vähe. Hetkel otseselt sellist probleemi pole. Potentsiaali on meeskonnas küllaga, kedagi kiirkorras välja vahetada pole vaja, nii et loodame, et kõik jäävad terveks ja mingeid suuri muresid ette ei tule,et saaks seda potentsiaali ka realiseerima hakata.
Juba ainüksi Štelmahersi ajajärgul on olnud poole meeskonna jagu mängijaid, kes on puuduliku taseme tõttu pidanud meeskonnast lahkuma. Eriti puudutab see muidugi tema esimest hooaega. Kõige kiiremini sai mäletatavasti kinga Antino Jackson.

Ma olen nii kindel, kui teiste tegemistes saab üldse kindel olla, et paari kuu jooksul saavad aset leidma muudatused nii ees- kui tagaliinis. Küsimus pole antud juhul selles, kas mõni mängija on eraldi võetuna VTB tasemel või mitte, vaid selles, mis tüüpi välismängijaid on vaja, et kompenseerida eestlastest mängijate nõrkusi. Ma mõistagi sooviksin, et meeskond oleks ka praeguse koosseisuga konkurentsivõimeline, aga komplekteeritus tekitas mõningaid küsimusi juba paberi peal ja kontrollmängud on skepsist kordades võimendanud.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 674
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Sellisel juhul, milliseid mängijaid näed sa lahkumas ning mis tüüpi mängijad peaksid praeguseid asendama?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4685
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Uhhuu »

HypeBeast kirjutas:Sellisel juhul, milliseid mängijaid näed sa lahkumas ning mis tüüpi mängijad peaksid praeguseid asendama?
Nagu ma ühes varasemas postituses mainisin, siis mulle sobiks väga hästi, kui meeskonnaga liituksid Thomas ja Kullamäe. Korvi alla on minu meelest vaja mängijat, kes suudaks laua ära blokeerida, paneks jõulisi katteid ning oleks võimeline kaitses ära seisma kogukamate keskmängijate vastu. Mul ei ole Murphy vastu iseenesest midagi, aga ta lihtsalt ei näi olevat mängija, kes oleks selleks võimeline.

Lewis ei tundu olevat sama suure kasuteguriga mängujuht kui Keene või Vinales. Ma tean, et sa arvad, et Vitols on sama hea mängujuht kui Sokk. Mille peale mina vastan, et see väide kuulub samasse kategooriasse, kui et Kaufmanis on sama hea mängija kui Škele. Kuna Berry ja Melson ei paista olevat suutelised mängujuhi kohal eriti panustama, siis ma pakun, et varem või hiljem üks neist ka lahkub ja asemele tuuakse mõni combo.
korvpallihuviline
Kasutaja
Postitusi: 296
Liitunud: 03 Veebr 2015, 15:46

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas korvpallihuviline »

Uhhuu kirjutas:
HypeBeast kirjutas:Sellisel juhul, milliseid mängijaid näed sa lahkumas ning mis tüüpi mängijad peaksid praeguseid asendama?
Nagu ma ühes varasemas postituses mainisin, siis mulle sobiks väga hästi, kui meeskonnaga liituksid Thomas ja Kullamäe. Korvi alla on minu meelest vaja mängijat, kes suudaks laua ära blokeerida, paneks jõulisi katteid ning oleks võimeline kaitses ära seisma kogukamate keskmängijate vastu. Mul ei ole Murphy vastu iseenesest midagi, aga ta lihtsalt ei näi olevat mängija, kes oleks selleks võimeline.

Lewis ei tundu olevat sama suure kasuteguriga mängujuht kui Keene või Vinales. Ma tean, et sa arvad, et Vitols on sama hea mängujuht kui Sokk. Mille peale mina vastan, et see väide kuulub samasse kategooriasse, kui et Kaufmanis on sama hea mängija kui Škele. Kuna Berry ja Melson ei paista olevat suutelised mängujuhi kohal eriti panustama, siis ma pakun, et varem või hiljem üks neist ka lahkub ja asemele tuuakse mõni combo.
Leeginärid siis Vitols, soku tasemega kindlasti ei ole, akadeemiline mängujuht, palliga ületulekul juba probleeme, kohe võiks lahkuda.

Murphy, iseenesest norm mängija, aga meile ta ei sobi, pole keskmängija tyyp enda gabariitidelt:

Berry- klassiga mängija ja selle hooaja kalevi mootor, ja temasse usun

Lewis- minema saata, ei tõmba meeskonda käima, paar aastat õpib ja siis tagasi kasvõi, natuke teistsugust mängujuhti vaja

Melson- anname aega ta väga norm vend ja peaks mitme aastase lepingu tegema, Barryga hea combo

Silins- anname aega, tuli vigastusest, kui terveks saab peaks olema Siim- Sander Venega samal tasemel ala.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 674
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Sulle näib, et Murphy pole selleks võimeline, aga kontrollmängudes tal ju nende elementidega probleeme tegelikult ei tekkinud. Konkreetselt Thomasest, keda siin nii palavikuliselt taga igatsetakse, siis polnud ka ju tema just parim kaitsemängija (ka kogukamate tsentrite vastu, nt tuleb meelde mäng kodus Astana vastu kus ta Mejersiga väga suurtes raskustes oli). Eks Thomasel olid omad eelised, samamoodi nagu ka Murphyl ning kui vaadata ülejäänud praegust eesliini, siis minu hinnangul sobib Murphy sinna isegi paremini kui Thomas, sest lisab atleetlikkust, mida Thomase jätkamise puhul oleks jäänud justkui natuke väheseks.
Lewis on ka ju võrreldes Vinalese ja Keene'iga hoopis teist tüüpi mängija. Sellest oleks võinud aimdust saada juba enne kontrollmängude algust. Playmakerina on ta neist parem, samuti võib talle eelise anda kaitses, puht skoorijana on ta omakorda märksa vähem võimekam. Melson ja Berryl on aga potentsiaali see erinevus skoorimise poweri osas aga tasa teha.
Vitols vs Sokk. Kui vaadata meeste karjääri ning statistikat mängitud klubides, siis vähemalt mulle ei tundu kuigi hullumeelsena väita, et tegu on samal tasemel meestega.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4209
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Oskagi miskit öelda, 3 - 4 nädalat on olnud võistkond koos. Mänginud 5 kontrollkohtumist ja mõni mees saadetakse juba kindlas kõneviisis minema...
Kasutaja avatar
Metta World Peace
Kasutaja
Postitusi: 88
Liitunud: 27 Sept 2013, 18:09

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Metta World Peace »

Mul läks silmist mööda, kas me siis europe cupi ei mängi kui CList välja kukume?
Vasta