Eestlased välismaal

Üleüldine korvpallijutt
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas HypeBeast »

East kirjutas:
vanafänn kirjutas:
Uhhuu kirjutas:Pesaro fännide õnnepäev – pärast kahte ja poolt aastat kangutamist õnnestus lõpuks Henri Drellist lahti saada:

http://www.victorialibertas.it/la-vl-sa ... nri-drell/" onclick="window.open(this.href);return false;
Päris kurb oli Mängumeeste podcastis kuulda, et Drell oli väidetavalt tahtnud isegi siia tulla aga lihtsalt ei ole füüri selle jaoks. :(
Mis omakorda teeb aina segasemaks selle hooaja alguse intervjuu, kus Ramo rääkis, et vajadusel ollakse valmis poisse koju tooma.

Vahepeal liitus meeskonnaga teatavasti ka Kangur. Huvitav muidugi jah, et kuidas rahad siis ikkagi nii otsas on. Drelli palganõudmised ei tohiks ju praeguses seisus kuigi ulmelised olla.
"Oleme jätnud teatud otsad lahti ja oleme suhtluses, et juhul, kui nad ei saa end oma koduklubis piisavalt realiseerides, siis oleme valmis neid vastu võtma."
Praegu ei pea isegi buyouti maksma. Ehk et kui mitte praegu, siis millest Ramo hooaja alguses üldse kõneles?
sveiks
Kasutaja
Postitusi: 112
Liitunud: 06 Juun 2018, 14:22

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas sveiks »

8000 kuus pole ka mõtet Drelli eest maksta (reaalsuses isegi rohkem, sest maksud). Eriti kui vaadata, et neil positsioonidel on meeskond niikuinii totaalselt ülerahvastatud. Keegi tuleks selleks koju saata.
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 359
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Raja »

sveiks kirjutas:8000 kuus pole ka mõtet Drelli eest maksta (reaalsuses isegi rohkem, sest maksud). Eriti kui vaadata, et neil positsioonidel on meeskond niikuinii totaalselt ülerahvastatud. Keegi tuleks selleks koju saata.

Eesti fänn vaatab pigem eestlast kui mingit leedukat vms sellel positsioonil…
Roy
Kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 06 Okt 2021, 13:02

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Roy »

Drell elumees tooks rahva saali. See efekt tal on olemas.
Elumehe kommentaariga ei mõelnud midagi halvasti. Lisaks harva esinevale enesekindlusele on ta ka mängumees. See on põnev kombo.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas theundertaker »

Hermet mingu viimsisse ja Drell tuleks asemele, siis oleks Kitsing ja Drell erineva mängu stiiliga!
sveiks
Kasutaja
Postitusi: 112
Liitunud: 06 Juun 2018, 14:22

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas sveiks »

Raja kirjutas:
sveiks kirjutas:8000 kuus pole ka mõtet Drelli eest maksta (reaalsuses isegi rohkem, sest maksud). Eriti kui vaadata, et neil positsioonidel on meeskond niikuinii totaalselt ülerahvastatud. Keegi tuleks selleks koju saata.

Eesti fänn vaatab pigem eestlast kui mingit leedukat vms sellel positsioonil…
Mul on savi. Võite tahaks, mitte rahvust. Drelli palkamise puhul tuleb vastata kolmele küsimusele:

1) Kas nad on Silinšiga sama hinnaklassi mehed? Pigem vist on.
2) Kas Drell oleks sama hea/parem kui Silinš? Ma ausalt öeldes ei oska vastata.
3) Kui lihtne Silinšit minema saata oleks ning palju see maksaks?
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas East »

sveiks kirjutas:
Raja kirjutas:
sveiks kirjutas:8000 kuus pole ka mõtet Drelli eest maksta (reaalsuses isegi rohkem, sest maksud). Eriti kui vaadata, et neil positsioonidel on meeskond niikuinii totaalselt ülerahvastatud. Keegi tuleks selleks koju saata.

Eesti fänn vaatab pigem eestlast kui mingit leedukat vms sellel positsioonil…
Mul on savi. Võite tahaks, mitte rahvust. Drelli palkamise puhul tuleb vastata kolmele küsimusele:

1) Kas nad on Silinšiga sama hinnaklassi mehed? Pigem vist on.
2) Kas Drell oleks sama hea/parem kui Silinš? Ma ausalt öeldes ei oska vastata.
3) Kui lihtne Silinšit minema saata oleks ning palju see maksaks?
Ma ei ütleks, et meil väikese ääre positsioon ülerahvastatud on. Kes meil seal nii väga on? Kurbas, kes tegelikult sobitub mängima minuteid vaid kohalikus liigas. Silins, keda vaevab praegu ja tõenäoliselt ka hooaja lõpuni vigastus, mistõttu on tal jäänud ja jääb ka edaspidi mitmeid mänge vahele. Lisaks, kas ta kuskil ei öelnud, et tunneb end suure ääre positsioonil mugavamalt? On ka Berry, kuid temagi on ennekõike siiski number kahe positsiooni mängija ning tegutseb number kolme peal vaid seetõttu, et meil kedagi teist pole sinna panna.

Nii vaadates peaks ju tegelikult ruumi jätkuma? Minu meelest ei ole me suutnud siiani Jõesaart edukalt asendada ning kuigi ka Drellil on Jõesaareni praeguses arenguetapis veel omajagu minna, siis tooks ta sellegipoolest meeskonda juurde uusi külgi, mis meil hetkel vajaka on. Esiteks oleks meil number kolme peal olemas mängija, kes suudab ja oskab teravust luua ja läbi murda. See võiks ka teiste tagamängijate elu teoorias kergemaks muuta, pakkuda rohkem ruumi. Teiseks on Drell palju mobiilsem kui näiteks Silins ning suudab kaitses kiiremaid mehi katta. Boonusena on veel Drellil hea pikkus, pikad käed ja hea põrge, mis võiks aidata meeskonnal ka ründelauas veidi paremaid numbreid näidata.

Ma ei ütle, et Drell lahendab kõik Kalevi probleemid, aga ta oleks mitmes mõttes loogiline ja vajalik valik. Meil puudub tema tüüpi mängija ning ta on pealegi noor kodumaine mängija, mis lisab klubile hoobilt atraktiivsust. Mis puudutab rahalist võimekust, siis minu meelest on oluline, et mõlemad pooled mõistaks, et tegelikult on see hea investeering mõlema jaoks. Kalev saab hea ja perspektiivika Eesti mängija, kes oleks lisajõud ja kes võiks potentsiaalselt end meeskonna liidrite hulka mängida. Drell saab aga jällegi usaldava ja toetava keskkonna, kus tal oleks lõpuks ometi võimalus end stabiilse mängijana näidata ning ammutada enesekindlust, et end uuele tasemele viia (a la nagu Jõesaar seda on näidanud).  Ma arvan, et mängija, kelle keskmine punktisaak on 1.7 punkti mängus, ei ole ka päris sellises positsioonis, et saaks endale suuri rahamägesid nõuda. 

Minu meelest peaks see olema Kalevi jaoks üsna no-brainer valik. Drell on ainus eestlane, kes oleks hetkel koheselt saadaval ning seda ilma buyout'ita. Vene sihib välismaalt pakkumist ning on tõenäoliselt kallim mängija. Kullamäe lubas kuu-kaks veel oodata ja vaadata, et mis Burgoses juhtuma hakkab. Raieste oleks ka heal juhul saadaval alles uue aasta esimestel kuudel ning sedagi vaid juhul, kui Baskonial endal temaga plaane pole. Seega kui vähegi rahalist ressurssi on, siis ma arvan, et Kalevil paremat võimalust ei tule mõni eestlane koju meelitada. 

Kui aga rahaline ressurss tõesti nii otsas on, siis ma tõepoolest ei saa aru, mis juttu Kalevi poolelt hooaja alguses räägiti. Kangur on tõepoolest pärast seda lisandunud, aga see oleks päris kurb olukord, kui mõnda sponsorit ei suudeta täiendavalt ära rääkida, et leida vahendeid, et üks Eesti poiss koju tuua. 
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas vaim564 »

Siin on mitu asja koos. Esiteks, ma arvan, et Cramo kui tulemusele orienteeritud klubi ei peaks muutuma eesti mängijate hooldekoduks, kes kõik laokile jäänud mängijad kokku ostab. Tuleb vaadata nii klubi perspektiivist, kas uue mängija lisandumine katab ära mõne olulise lünga ja muudab klubi tugevamaks. Samuti eelarvelisest perspektiivist, sest olemasoleva lepingu lõpetamine ei ole odav lõbu, kui just mängija ise ei taha iga hinna eest ära minna ning võib klubile vastu tulla. Kindlasti pole Drell oluliselt odavam mängija kui Silinš, hinnaklass võib üsna samas kategoorias olla. SF positsioon ei ole üle rahvastatud ning Silinšit võib edukalt rakendada PF positsioonil, kuid tervikuna PF ja SG peale on juba valikut rohkem. Kurbas on selline kindel mängija, kes oluliselt ei sära, kuid ta teeb oma asjad korralikult ära, ma ei usu et ta klubi nõrgemaks muudab ning tema palganumber ei ole samuti tappev.
Põhimõtteliselt oleks hooaja alguses lisajõud hästi ära kulunud, sest mänge oli palju ja ülekoormus hakkaski mõju avaldama, aga kui nüüd lõpeb nii nagu alati, et BCL järgmisse ringi enam asja ei ole - ainus võimalus kui alistatakse nii Strasbourg kui Tofas, kuid isegi siis, juhul kui Oostende ühte neist kahest samuti võidab, on edasipääsuvõimalused keerulised juba korvide vahe tõttu. See äraantud kodumäng maksab karmilt kätte, sest muidu oleks kui mitte grupi võit, siis play-in täiesti teostatav. Kui jaanuarist läheb tavapärase graafiku peale, VTB+EstLat, siis lisajõu järele vajadust pole.
Siis see populaarne tees, et tullakse eeskätt eesti mängijaid vaatama, tulemus pole oluline ning publik tuleb saali isegi siis, kui meeskond kaotab, et vaadata, kuidas meie omasid pekstakse, aga hästi pekstakse :) Ma usun, et mingi selline seltskond on täiesti olemas, väga valjuhäälne, kuid ma ei ole kindel, et selle pealt saaks publiku numbreid oluliselt kasvatada. Suurem osa tuleb ikkagi tulemuse peale, siis kui on meeskonnalt midagi oodata.
Nüüd mängija perspektiivist vaadatuna, tema huvides oleks ikkagi piisav mänguaeg, et oluliselt silma paista ja temagi jaoks ei pruugi Cramo olla parim võimalus. Mingi sisetunne ütleb, et Drellil on vähemalt praegu variant tekkinud ja sellega on seotud nii Pesaro lepingu lõpetamine kui vaikimiskohustus.
Viimati muutis vaim564, 01 Dets 2021, 15:02, muudetud 1 kord kokku.
knaest
Kasutaja
Postitusi: 134
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas knaest »

Mis oleks täna Drelli point? Jah, kui Silinsit ei oleks, davai, aga siis võtaks Kullamäe, keda reaalselt kõige orhkem vaja oleks, ja vahetaks ka juba Hermeti Vene vastu.
Drell oleks kaitses mobiilsem ja aitaks lauda võtta? Ma ei tea... nii palju, kui ma tema mänge näinud olen, siis ta kaitse on paras läbisõidu hoov ja eriline laualõvi ei ole ta kunagi olnud (seda kinnitab ka statistika).
Tänu Drellile tuleb rohkem publikut saali? Ei usu.

Mul on üldse Drelliga mingi kala. Ma saan aru, et ta on üüberandekas, aga sellise nina püsti suhtumisega, nagu tal on, ongi ta seal, kus ta on - klubita. Tänaseks on tüüp juba 21 ka. Tal on viimane aeg ära unustada see haip, mis temaga on kaasas käinud, ning tõsiselt tööle hakata, et see andekus ka kunagi karjääri realiseeruks.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas NoName »

No aga mis point on välismaalastel? Ega me nende toel ju ka midagi ei võida. Ei ole ju kunagi võitnud. Ma ikka sellisel juhul eelistan eestimaist. Drelli kaitsetööl pole häda midagi. Kui üldse, siis ütleks, et tal on selles osas meeletu potentsiaal ja kui tema karjäärist peaks asja saama, siis võib-olla just tänu sellele küljele.
knaest
Kasutaja
Postitusi: 134
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas knaest »

NoName kirjutas:No aga mis point on välismaalastel? Ega me nende toel ju ka midagi ei võida. Ei ole ju kunagi võitnud. Ma ikka sellisel juhul eelistan eestimaist. Drelli kaitsetööl pole häda midagi. Kui üldse, siis ütleks, et tal on selles osas meeletu potentsiaal ja kui tema karjäärist peaks asja saama, siis võib-olla just tänu sellele küljele.
Minu jaoks on oluline, et mängija oleks hea ja rahvus ei ole väga oluline. Võistkond peab koosnema headest mängijatest. Kui rahvust vaataks, siis peaks vist Taltechi toetama hakkama.

Drell vs Silins - vaadates varasemat karjääri, siis Silins on hetkel kõvem käsi, kuigi see hooaja algus on tal olnud minu jaoks läbikukkumine. Kui leping ei luba teda lihtsalt koju saata, siis ei ole mõtet vägisi teda Drelli vastu vahetada.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Hüüatus, et Drell on JUBA 21-aastane ja kus ta hetkel omadega on – töötu –, tundub mulle liigdramaatiline.

Drell on ALLES 21-aastane. Tema arvel on juba 46 mängu Itaalia kõrgliigas, millest kümnes sai ta kirja kahekohalise punktisumma. Tal on ette näidata hõbemedal Itaalia karikavõistlustelt, kus ta viskas keskmiselt 13 punkti mängus ja valiti parimaks ründemängijaks. Tema nimel on ka 3 mängu Saksamaa kõrgliigas. Ta oli olulises rollis EM-pileti lunastamisel (koondise seitsmendaks resultatiivsem mängija; näiteks oli ta punktikeskmine pisut parem ja +/- näitaja palju parem kui Janari Jõesaarel). N-ö eelmise koondise käilakujud Kangur ja Talts, kes hiljem tegid (väga) tugeva väliskarjääri, mängisid 21-aastaselt alles kodumaal. Koondisega jõudsid nad finaalturniirile alles oma karjääri loojangul. 21-aastaselt oli nende individuaalne meisterlikkus väga kaugel Drelli tasemest.

Kui võtta nii, et Drell pole pääsenud NBAsse, mis on tema unistuseks, siis võib öelda, et ta profikarjäär on seni kulgenud kõvasti alla ootuste. Kui aga lähtuda sellest, kui vähe on tema vanuses mängijaid, kel on välismaalasena ette näidata nii palju mänge Euroopa suurliigades, siis on tegemist silmapaistva saavutusega. Tagantjärele tark olles võib öelda, et sidumine ennast pidevas väljalangemisohus oleva ning labiilse organisatoorse poolega klubiga ei olnud parim otsus. Saksamaale jäädes oleks ta karjäär kulgenud ilmselt palju valutumalt.

Mis puudutab Drelli kaitsemängu, siis kui tal on mängutunnetus all, nagu näiteks eelmisel hooajal, siis on tegemist kõvasti üle keskmisel tasemel kaitsemängijaga. Ta on liikuv ja oma positsiooni kohta väga pikk, mis muudab ta kaitses väga ebamugavaks vastaseks.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas East »

Ma vaidleks selle "hooldekoduks" muutumise väitele vastu. Kalev ei pea kõik "laokile jäänud mängijad kokku ostma" - kindlasti mitte. Aga kui me räägime noortest ja potentsiaaliga Eesti koondislastest, siis selliste mängijate targeteerimine peaks Kalevi tegevusplaanis küll eesmärk olema. Kui meil tekivad olukorrad, kus sellised mängumehed jäävad oma koduklubis liiga pikaks ajaks statisti rolli (või lastakse koduklubi poolt sootuks vabaks), siis on see minu meelest küll koht, kus Kalev peaks aktiivsust üles näitama ning end alternatiivina esitlema. Et Kurbas sobib, sest "ei muuda meeskonda nõrgemaks", aga Drell mingil müstilisel põhjusel ei sobi?

Samuti on minu meelest vale see tees, justkui mingi seltskond väidaks, et tulemusest on ükskõik, peaasi et Eesti omad poisid väljakul. Sel tasemel kus Kalev mängib on korvpall siiski tulemussport ning ilma võitudeta kaob ära ka huvi, olenemata kes platsil on. Asi on lihtsalt selles, et kui võidetakse ning seejuures on ka kohalik mängija/kohalikud mängijad tähtsas rollis, siis võib see teatud hulgas inimestes rohkem huvi tekitada. Et noh, võit on tore ja magus, aga veel toredam ja magusam on see siis, kui saab kaasa elada ka mõne kohaliku mängija arengule.

Mina ei vaata näiteks seda üldse niimoodi, et Kalev Drelli palkamisega kuidagi nõrgemaks muutuks. Vastupidi - Drelli positsioon on hetkel mehitamata ning Drell on oma karjääri keerdkäikudele vaatamata siiski suure potentsiaaliga mängija. Kui ta leiab enda jaoks hea keskkonna, siis võib ta väga võimsalt avaneda.

Me räägime koguaeg, et Eesti mängijaid on vaja (kasvõi VTB kvoodi jaoks) ning et nende palkamisega on suur peavalu - nüüd on üks hea tasemega eestlane lõpuks saadaval ning üllatavalt palju on vastureaktsiooni. Minu jaoks on see naljakas ning arusaamatu.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas vaim564 »

East kirjutas:Ma vaidleks selle "hooldekoduks" muutumise väitele vastu. Kalev ei pea kõik "laokile jäänud mängijad kokku ostma" - kindlasti mitte. Aga kui me räägime noortest ja potentsiaaliga Eesti koondislastest, siis selliste mängijate targeteerimine peaks Kalevi tegevusplaanis küll eesmärk olema. Kui meil tekivad olukorrad, kus sellised mängumehed jäävad oma koduklubis liiga pikaks ajaks statisti rolli (või lastakse koduklubi poolt sootuks vabaks), siis on see minu meelest küll koht, kus Kalev peaks aktiivsust üles näitama ning end alternatiivina esitlema. Et Kurbas sobib, sest "ei muuda meeskonda nõrgemaks", aga Drell mingil müstilisel põhjusel ei sobi?

Samuti on minu meelest vale see tees, justkui mingi seltskond väidaks, et tulemusest on ükskõik, peaasi et Eesti omad poisid väljakul. Sel tasemel kus Kalev mängib on korvpall siiski tulemussport ning ilma võitudeta kaob ära ka huvi, olenemata kes platsil on. Asi on lihtsalt selles, et kui võidetakse ning seejuures on ka kohalik mängija/kohalikud mängijad tähtsas rollis, siis võib see teatud hulgas inimestes rohkem huvi tekitada. Et noh, võit on tore ja magus, aga veel toredam ja magusam on see siis, kui saab kaasa elada ka mõne kohaliku mängija arengule.

Mina ei vaata näiteks seda üldse niimoodi, et Kalev Drelli palkamisega kuidagi nõrgemaks muutuks. Vastupidi - Drelli positsioon on hetkel mehitamata ning Drell on oma karjääri keerdkäikudele vaatamata siiski suure potentsiaaliga mängija. Kui ta leiab enda jaoks hea keskkonna, siis võib ta väga võimsalt avaneda.

Me räägime koguaeg, et Eesti mängijaid on vaja (kasvõi VTB kvoodi jaoks) ning et nende palkamisega on suur peavalu - nüüd on üks hea tasemega eestlane lõpuks saadaval ning üllatavalt palju on vastureaktsiooni. Minu jaoks on see naljakas ning arusaamatu.
Kurbasel ja Drellil on see väike erinevus, et Kurbas juba on meeskonnas, aga Drelli peaks juurde palkama. Kui olukord oleks vastupidine, siis ma küll ei toetaks Kurbase palkamist.:D Ja Silinšit pole põhjust lahti lasta sellepärast, et "oma mehele" kohta tekitada, samuti nagu ka Lewise või Melsoni minemasaatmine, et Kullamäele kohta teha. Loomulikult see on võimalik, kuid lepingu lõpetamine pole tasuta ja pingelise eelarvega klubil on see veelgi keerulisem.
Jällegi, kui me oleks sellise olukorra ees nagu täna kaks kuud tagasi, siis oleks täiesti mõeldav võimalusel ühe mängija juurde palkamine, sest see oleks aidanud ehk suurema rotatsiooniga mängida ja mõned võidud oleksid ehk juurde tulnud. Praegu on BCL rong väga suure tõenäosusega läinud, sest ilmselt suudab kas Oostende ühe vajaliku võidu võtta või siis kui jääme mõlemad kahe võidu peale, aga siis on eelis ikkagi belglastel. Seega pole 14 mehelise rotatsiooniga uuel aastal enam midagi teha.
"tulemusest on ükskõik, peaasi et Eesti omad poisid väljakul." - ma seda väidangi, et ma ei usu, et see oleks mingi valdav seisukoht nagu ka see, et tooks publikut rohkem saali, ei too, võidud toovad. Pealegi on kohalikud mängijad klubis täitsa olemas.
Seal on veel mitmed nüansid, mängija võib välisklubis tugevas liigas, kus ta peab oma koha eest võitlema, palju rohkem areneda, kui koduses mugavustsoonis, kus sellest kuigipalju ei sõltu.
Lõpetuseks, praegu on vara öelda, et Drell üldse tänavale jääb, vana leping alles lõpetati. Pole üldse võimatu, et juba homme või lähipäevadel tuleb uudis uue klubi kohta. Eks need, kes selleks on seatud, tegelevad sellega.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eestlased välismaal

Postitus Postitas Uhhuu »

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri meeskond mängib vahelduseks mõistlikul kellaajal. Nii St Mary`s kui Colorado State kuuluvad NCAA viiekümne tugevaima meeskonna hulka.

http://www.blueflag.ga/2021/12/163dff19.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.redditmlbstream.ml/2021/12/s ... state.html" onclick="window.open(this.href);return false;

https://csurams.com/sidearmstats/mbball ... ;team=away" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasta