Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Üleüldine korvpallijutt
Maksim Arket
Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 01 Sept 2021, 18:55

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Maksim Arket »

Ma arvan, et nende tulemuste põhjal alade populaarsuse suhtes mingisuguse seose järeldamine on asjatu. Kõrvaltvaatajana on täiesti mõistetav miks nii valiti. Meesportlase osas, Sappinen tassis Flora läbi aegade esimese Eesti klubina eurosarja alagrupiturniirile pakkudes mitmeid meeldejäävaid hetki, isegi kui objektiivselt hinnates see ei pruugi taseme mõttes olles nii kõrge kui Kotsari tegemised, siis arvestades et tegu on saavutusega mida varasemalt pole kunagi nähtud, siis loomulikult see jääb emotsionaalses mõttes meelde vb rohkem kui Kotsari liigamängud Saksamaal. Võrdluseks võib tuua, et Ragnar Klavan mängis aastaid tippliigades, seejuures paar hooaega maailma ühes parimas klubis ja ma ei mäleta, et ma oleks teda kordagi kuskil parima sportlase valimisel isegi kandidaadina näinud.

Võistkondade osas kehtib täpselt sama jutt, ma usun, et koondise pääs EMile tekitas kindlasti samasugust kõlapinda, aga see jäi nii aasta algusesse ja ei olnud ka nii suur üllatus kui Flora edukas esinemine eurosarjas. Eesti on nii väike maa, et spordifänn haakub kõige rohkem sinna kus parasjagu midagi toimub. Järgmine aasta kossu EMi lähenedes ma arvan, et me muust ei kuulegi.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Uhhuu »

Maksim Arket kirjutas:Ma arvan, et nende tulemuste põhjal alade populaarsuse suhtes mingisuguse seose järeldamine on asjatu. Kõrvaltvaatajana on täiesti mõistetav miks nii valiti. Meesportlase osas, Sappinen tassis Flora läbi aegade esimese Eesti klubina eurosarja alagrupiturniirile pakkudes mitmeid meeldejäävaid hetki, isegi kui objektiivselt hinnates see ei pruugi taseme mõttes olles nii kõrge kui Kotsari tegemised, siis arvestades et tegu on saavutusega mida varasemalt pole kunagi nähtud, siis loomulikult see jääb emotsionaalses mõttes meelde vb rohkem kui Kotsari liigamängud Saksamaal. Võrdluseks võib tuua, et Ragnar Klavan mängis aastaid tippliigades, seejuures paar hooaega maailma ühes parimas klubis ja ma ei mäleta, et ma oleks teda kordagi kuskil parima sportlase valimisel isegi kandidaadina näinud.

Võistkondade osas kehtib täpselt sama jutt, ma usun, et koondise pääs EMile tekitas kindlasti samasugust kõlapinda, aga see jäi nii aasta algusesse ja ei olnud ka nii suur üllatus kui Flora edukas esinemine eurosarjas. Eesti on nii väike maa, et spordifänn haakub kõige rohkem sinna kus parasjagu midagi toimub. Järgmine aasta kossu EMi lähenedes ma arvan, et me muust ei kuulegi.
Ragnar Klavan oli näiteks oma esimesel Liverpooli aastal spordiajakirjanike meelest meie paremuselt kolmas meessportlane.
Maksim Arket
Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 01 Sept 2021, 18:55

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Maksim Arket »

Okei, sorry panin selle koha pealt pigem enda mälu järgi, aga mu mõte jääb samaks. Need tulemused ei kajasta korvpalli populaarsuse langust vaid pigem seda, et jalgpallis tehti midagi mida pole kunagi varem nähtud.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Uhhuu »

Maksim Arket kirjutas:Okei, sorry panin selle koha pealt pigem enda mälu järgi, aga mu mõte jääb samaks. Need tulemused ei kajasta korvpalli populaarsuse langust vaid pigem seda, et jalgpallis tehti midagi mida pole kunagi varem nähtud.
Ka korvpallis tehti tänavu midagi sellist, mida varem pole nähtud: Kalev jõudis esimese siinse klubina Meistrite liiga põhiturniirile. Spordiajakirjanikelt pälvis see 11 korda vähem punkte kui Flora saavutus (4 vs 44).
Maksim Arket
Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 01 Sept 2021, 18:55

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Maksim Arket »

No tehniliselt on sul õigus :D, aga reaalsuses on ju korvpallis juba mitukümmend aastat erinevaid eurosarju mängitud ja neis ka edukalt esinetud. Kalev ise mängib VTBd, mis on tasemelt võrdväärne liiga ja on ka seal varasemalt suuri võite saanud. See suhtumine kajastub ju ka selgelt siin foorumis - keegi ju tegelikult eriti Kalevi tulemustega Meistrite liigas rahule ei jäänud. Sa isegi kommenteerisid, et tegu on viimaste aastate kõige kehvema Kaleviga. Arvestades mis mõõnas see klubi viimasel ajal olnud on, oleks ka kahtlane kui nad rohkem oleks hääli saanud
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Uhhuu »

Maksim Arket kirjutas:No tehniliselt on sul õigus :D, aga reaalsuses on ju korvpallis juba mitukümmend aastat erinevaid eurosarju mängitud ja neis ka edukalt esinetud. Kalev ise mängib VTBd, mis on tasemelt võrdväärne liiga ja on ka seal varasemalt suuri võite saanud. See suhtumine kajastub ju ka selgelt siin foorumis - keegi ju tegelikult eriti Kalevi tulemustega Meistrite liigas rahule ei jäänud. Sa isegi kommenteerisid, et tegu on viimaste aastate kõige kehvema Kaleviga. Arvestades mis mõõnas see klubi viimasel ajal olnud on, oleks ka kahtlane kui nad rohkem oleks hääli saanud
Ma võin sellega isegi nõustuda, et Flora pääsemine eurosarja on kõvem saavutus kui Kalevi oma (ehkki mitte selline, et vääriks 11-kordset vahet punktides). Küll aga ei mõista ma seda, kuidas on korvpallikoondise pääs EM-ile palju lahjem saavutus kui Flora pääs nõrgimasse eurosarja (punktidevahe hääletusel oli neljakordne). Korvpalli näol on siiski tegemist Euroopas teiseks populaarseima meeskonnaalaga ja alasisene konkurents on läinud aasta-aastalt üha tihedamaks.
Maksim Arket
Kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 01 Sept 2021, 18:55

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas Maksim Arket »

Uhhuu kirjutas:
Maksim Arket kirjutas:No tehniliselt on sul õigus :D, aga reaalsuses on ju korvpallis juba mitukümmend aastat erinevaid eurosarju mängitud ja neis ka edukalt esinetud. Kalev ise mängib VTBd, mis on tasemelt võrdväärne liiga ja on ka seal varasemalt suuri võite saanud. See suhtumine kajastub ju ka selgelt siin foorumis - keegi ju tegelikult eriti Kalevi tulemustega Meistrite liigas rahule ei jäänud. Sa isegi kommenteerisid, et tegu on viimaste aastate kõige kehvema Kaleviga. Arvestades mis mõõnas see klubi viimasel ajal olnud on, oleks ka kahtlane kui nad rohkem oleks hääli saanud
Ma võin sellega isegi nõustuda, et Flora pääsemine eurosarja on kõvem saavutus kui Kalevi oma (ehkki mitte selline, et vääriks 11-kordset vahet punktides). Küll aga ei mõista ma seda, kuidas on korvpallikoondise pääs EM-ile palju lahjem saavutus kui Flora pääs nõrgimasse eurosarja (punktidevahe hääletusel oli neljakordne). Korvpalli näol on siiski tegemist Euroopas teiseks populaarseima meeskonnaalaga ja alasisene konkurents on läinud aasta-aastalt üha tihedamaks.
See kindlasti ei olegi lahjem saavutus, aga ma arvan, et seal on tegu lihtsalt puhtakoelise recency bias`iga. Oleks Flora teinud oma ilusaid mänge veebruaris ja Koondis lunastanud pääsme nüüd novembris oleks hääled erinevalt jagunenud.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas vaim564 »

Eks siin loeb image-building ja publicity ning jalgpallis on seda kahtlemata kõige rohkem ning seda toetab ka kõige rahakam marketing. Kui võrrelda Flora reaalset kohta Euroopa jalgpallis ning Kalev/Cramo kohta Euroopa korvpallis, aga samuti meeskondade koosseise, siis ei tohiks nagu küsimust olla, kes nagu reaalteljel on tugevam klubi.
Muidugi see ka, et jõudmine isegi kõige nõrgemas sarjas alagrupiturniirile on Eesti jalgpalliklubi jaoks kindlasti positiivne saavutus, milleni kunagi varem pole jõutud. Eesti korvpalliklubide parim saavutus on siiani ikkagi Tartu Rocki jõudmine 2007-2008 hooajal FIBA EuroCupi Final Fouri.
knaest
Kasutaja
Postitusi: 134
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas knaest »

noo tegelikult see fair point.

Flora jõudis kõige madalama Euroopa liiga alagrupiturniirile, tore. Kas me korvpallis oleksime sillas, kui Cramo suudaks Fiba Europe Cupi alagrupi turniiril peale saada? Vaevalt... Täna sai Cramo oluliselt kõvema sarja alagrupi turniirile.
Aasta 2011 sai Eesti jalkakoondis EMi finaalturniiri kvalifikatsiooni play-off'i ja valiti aasta meeskonnaks.

Nii Flora kui ka jalkakoondise saavutused olid loomulikult väga toredad ja suured eneseületused, kuid kas EOK aasta võistkonna puhul valime me suuremat eneseületust või suurimat tulemust?! "Suurima tulemuse" osas osas on Cramo ja kossukoondise saavutus kindlasti üle.

Spordiajakirjanikud on ise tavaliselt küsijad, siin tahaks neilt küsida, et mida me nüüd ikka valime ja mida teie valisite...
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas vanafänn »

Kõik teavad KriegerMüürsepp muusikalist duot, nüüd on meil uus duo

Genka&Pehka

https://www.youtube.com/watch?v=eV15wl4 ... fS&index=3" onclick="window.open(this.href);return false;
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas vanafänn »

Pihtas Põhjas podcasti on covid räsinud või lihtsalt hilineb?
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas marxx762 »

Panen siia ühe huvitava video Obradovicist. Tasub vaadata.
https://www.youtube.com/watch?v=q56mkOp ... BASKETBALL" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas marxx762 »

https://sport.delfi.ee/artikkel/9660271 ... ult-minema" onclick="window.open(this.href);return false;

Selgitab pisut tausta, miks viimasel ajal RHKK-st on treenereid lahkunud, lisaks sellele on kogu senine tegevus (asukoht) tõenäoliselt muutumas.
Arvan, et selle uudise valguses ei pea just ülearu kaua ootama, et Reinar omale uue tegevuskoha leiab.
Tegevus mis ta igapäevaselt teeb on kiiduväärt. Kosilasi võiks jaguda, kes tahaks temaga koostööd teha.
Saame näha, kes esimesena jaole saab.
villu123
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 05 Mai 2007, 00:29
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas villu123 »

Ei saanud Cramo eestikatel finaal ja ei saanud Zalgiris Leedus finaali.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Üldised korvpalli artiklid, lingid jne

Postitus Postitas vanafänn »

https://www.youtube.com/watch?v=UTrIl3nr8sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Endine Kalev/Cramo abitreener Giedrius Žibenas sai väikse müksu Lietkabelise peatreenerilt, väike näitemäng oli ka muidu teemas :D igaljuhul korralik pinge Leedus ikka õhus, Rytas viigistas seeria 1:1 ning järgmine mäng ülehomme Panevežises.
Vasta