Kalev/Cramo head ja vead

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas vaim564 »

Kui see konflikt peaks edasi eskaleeruma, siis võib isegi väga suure tahtmise korral mööda Venemaad sõitmine keeruliseks kui mitte öelda võimatuks osutuda nagu on ka kahtlane, et liiga jätkab samal tasemel.
vlk
Kasutaja
Postitusi: 217
Liitunud: 11 Aug 2016, 17:54

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas vlk »

Tõstatasin mõned nädalad tagasi siin teema, et peaks VTB nurka viskama ja kusjuures pidasin ka silmas paljuski poliitilist olukorda, sest tegelikult on piinlik mängida liigat, mis on tegelikult Venemaa meistrivõistlused, aga ehib end mõjusfäärilise ühisliiga nimetusega. Jah, väga tore, et sealt tulevad mingid rahad vastu, palju on Euroliiga klubisid jne, aga see ei kaalu üle sõjategevust. Seepärast tõstsin esile ka VEF-i, kes on suutnud selja sirgu ajada, keskendub meistrite liigale ja on klubi eelarvet arvestades ikkagi väga edukas olnud.

Ma arvan, et kõik saavad aru, et isegi kui poolakad ka enam ei osale ning ma olen vägagi kindel, et uuesti hooajast nad nii ka teevad, siis tegelikult hulk Venemaa klubisid + üks Kasahstani ja üks Valgevene sats teeb ikkagi kokku Venemaa meistrivõistlused. Ei näe kuidagi varianti ja moraalset põhjust, miks Kalev/Cramo peaks edasi osalema. Aga mis ma viimane kord vastuseks sain, oli üks paras sõim stiilis "sa ei tea midagi". No selge, vaatame... :roll:
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas vaim564 »

vlk kirjutas:Tõstatasin mõned nädalad tagasi siin teema, et peaks VTB nurka viskama ja kusjuures pidasin ka silmas paljuski poliitilist olukorda, sest tegelikult on piinlik mängida liigat, mis on tegelikult Venemaa meistrivõistlused, aga ehib end mõjusfäärilise ühisliiga nimetusega. Jah, väga tore, et sealt tulevad mingid rahad vastu, palju on Euroliiga klubisid jne, aga see ei kaalu üle sõjategevust. Seepärast tõstsin esile ka VEF-i, kes on suutnud selja sirgu ajada, keskendub meistrite liigale ja on klubi eelarvet arvestades ikkagi väga edukas olnud.

Ma arvan, et kõik saavad aru, et isegi kui poolakad ka enam ei osale ning ma olen vägagi kindel, et uuesti hooajast nad nii ka teevad, siis tegelikult hulk Venemaa klubisid + üks Kasahstani ja üks Valgevene sats teeb ikkagi kokku Venemaa meistrivõistlused. Ei näe kuidagi varianti ja moraalset põhjust, miks Kalev/Cramo peaks edasi osalema. Aga mis ma viimane kord vastuseks sain, oli üks paras sõim stiilis "sa ei tea midagi". No selge, vaatame... :roll:
Ma ei tea, palju klubi management võib siin avalikustada, aga igatahes oleks huvitav teada, vähemalt relevantset kalkulatsiooni, kuivõrd VTB mängimine end majanduslikult ära tasub kasvõi võrreldes BCLga ja kuivõrd siin levib müüt "suurtest rahadest", mis VTB-s osalusega tulevad. Ma olen siin foorumis juba piisavalt vana olija, et mäletada ammuseid aegu, kui unistati Venemaa suursponsorist, kes klubile rahad alla paneb, aga unistuseks see vist jäigi. Praegu on olukord hoopis teine kui selle liiga alguse ajal, kui räägiti täiesti tõsiselt nt Maccabi võimalikust liitumisest, ja väga palju on vahepeal muutunud, kasvõi liiga koosseisu osas, seda on üha raskem nimetada rahvusvaheliseks.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas Uhhuu »

https://sportacentrs.com/basketbols/lbl ... a_neveidoj" onclick="window.open(this.href);return false;


VEF-i peatreener mainib täna avaldatud intervjuus, et Meistrite liiga oma praeguse formaadi juures, kus garanteeritud mängude arv on väike, muudab nii kvaliteetsete välismängijate kui ka lätlaste värbamise raskemaks, kui see oli VTB aegadel. Võib kindel olla, et kui Kalev mängiks ainult Meistrite liigat või – veel hullem – tugevuselt neljandat eurosarja, siis oleks palju raskem meelitada siia kvaliteetseid välismängijaid. Meistrite liigas teenib alagrupiturniirile jõudmise pealt 40 000 eurot, vahegruppi jõudmisel lisanduks sellele veel 20 000. Oleks üllatav, kui VTB reisitoetused ja preemiad ei ületaks neid summasid.
vlk
Kasutaja
Postitusi: 217
Liitunud: 11 Aug 2016, 17:54

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas vlk »

vaim564 kirjutas:
vlk kirjutas:Tõstatasin mõned nädalad tagasi siin teema, et peaks VTB nurka viskama ja kusjuures pidasin ka silmas paljuski poliitilist olukorda, sest tegelikult on piinlik mängida liigat, mis on tegelikult Venemaa meistrivõistlused, aga ehib end mõjusfäärilise ühisliiga nimetusega. Jah, väga tore, et sealt tulevad mingid rahad vastu, palju on Euroliiga klubisid jne, aga see ei kaalu üle sõjategevust. Seepärast tõstsin esile ka VEF-i, kes on suutnud selja sirgu ajada, keskendub meistrite liigale ja on klubi eelarvet arvestades ikkagi väga edukas olnud.

Ma arvan, et kõik saavad aru, et isegi kui poolakad ka enam ei osale ning ma olen vägagi kindel, et uuesti hooajast nad nii ka teevad, siis tegelikult hulk Venemaa klubisid + üks Kasahstani ja üks Valgevene sats teeb ikkagi kokku Venemaa meistrivõistlused. Ei näe kuidagi varianti ja moraalset põhjust, miks Kalev/Cramo peaks edasi osalema. Aga mis ma viimane kord vastuseks sain, oli üks paras sõim stiilis "sa ei tea midagi". No selge, vaatame... :roll:
Ma ei tea, palju klubi management võib siin avalikustada, aga igatahes oleks huvitav teada, vähemalt relevantset kalkulatsiooni, kuivõrd VTB mängimine end majanduslikult ära tasub kasvõi võrreldes BCLga ja kuivõrd siin levib müüt "suurtest rahadest", mis VTB-s osalusega tulevad. Ma olen siin foorumis juba piisavalt vana olija, et mäletada ammuseid aegu, kui unistati Venemaa suursponsorist, kes klubile rahad alla paneb, aga unistuseks see vist jäigi. Praegu on olukord hoopis teine kui selle liiga alguse ajal ja väga palju on vahepeal muutunud, kasvõi liiga koosseisu osas, seda on üha raskem nimetada rahvusvaheliseks.
Vaatasin üle, et VTB Ühisliiga alustas 2008/2009 hooajal ning koos sellega viis järjestikust hooaega olid Venemaa meistrivõistlused veel eraldi olemas. Sealt edasi kolis kõik VTB liiga alla kokku ehk tõmmati nii ka teistest riikidest klubid Venemaa meistrivõistlustesse.

Riike, mille klubid on väljastpoolt Venemaad ja VTB liigas osalenud, on kokku kümme: Valgevene, Tšehhi, Eesti, Soome, Georgia, Kasahstan, Läti, Leedu, Poola, Ukraina. Nagu enne juba mainisin, siis Kasahstani ja Valgevenet ei saa väga lugeda antud kontekstis rahvusvahelisuse märgiks. Seega nn. rahvusvaheline VTB iiga on endas hõlmanud maksimaalselt üheksa erineva riigi klubisid ja sedagi mitte samal ajal. Lisaks, Ukraina kuulus ka liiga algusaegadel nn. mõjusfääri ehk see arv võiks isegi kaheksa olla. Praegune seis on ilmselgelt kõike nutusem, sest kaasa on löömas kolme erineva riigi klubid. 2012/2013 hooaeg oli kõige rahvusvahelisem, puudu oli vaid Soome ja Georgia klubi.
Uhhuu kirjutas:https://sportacentrs.com/basketbols/lbl ... a_neveidoj


VEF-i peatreener mainib täna avaldatud intervjuus, et Meistrite liiga oma praeguse formaadi juures, kus garanteeritud mängude arv on väike, muudab nii kvaliteetsete välismängijate kui ka lätlaste värbamise raskemaks, kui see oli VTB aegadel. Võib kindel olla, et kui Kalev mängiks ainult Meistrite liigat või – veel hullem – tugevuselt neljandat eurosarja, siis oleks palju raskem meelitada siia kvaliteetseid välismängijaid. Meistrite liigas teenib alagrupiturniirile jõudmise pealt 40 000 eurot, vahegruppi jõudmisel lisanduks sellele veel 20 000. Oleks üllatav, kui VTB reisitoetused ja preemiad ei ületaks neid summasid.
Ma arvan, et VTB juhtide poolt võiks 40 miljonit saada ka hooaja alustuseks kätte, kui riik otsustab poliitiliselt kannapöörde teha. Kas see on seda väärt? Kindlasti mitte, ja nii lihtne see antud olukord ongi. See, et Gailitis nutab kvaliteetsete mängijate palkamise keerulisuse üle, on praegusel pingelisel ajal tegelikult üks hülgemöla, olgem ausad.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas vaim564 »

Ma tahaksin ikkagi näha konkreetseid numbreid, kui palju tulu see VTBs osalemine klubile toob, arvestades ka kulusid, mida Venemaal reisimine kaasa toob. Selliste väga reljeefsete, kuid emotsiooni pealt tulevate sloganitega, et "VTB on tugevuselt teine Euroopa liiga" ja "eurosarjad on nõrkadele" mind väga ära ei osta. Arvestades juba Venemaa majanduslikku olukorda, milline see oli kümme aastad tagasi ja milline see on täna ja kuidas siin palju rikkamad vene klubid on pankrotti läinud, ka VTB pangal on sanktsioonid peal, ma väga ei usu, et need toetused on niivõrd suured, et tõstaksid oluliselt klubi eelarvet, vähemalt niipalju, et selle taha võiks peita poliitilisi riske.
Kusjuures Gailitis ei teinud BCLs mängimist üldse maha, vaid väitis vastupidi, et liiga on tugevamaks läinud. See point muidugi on tõene, et VTB tagab sulle täishooaja aprilli lõpuni sõltumata tulemustest, BCL-s pead sa tulemust näitama. Kuigi see hooaeg ei õnnestunud, siis vähemalt näitas, et seda tulemust ollakse võimeline ka sellise komplekteerituse juures tegema. Samas mind huvitab ka tulemus ja parema meelega vaataks CSKA mängu Realiga kui seda Kaleviga, nagu ka Kalevi mängu Strasbourgiga või Vefiga kui seda Tarvasega, et meeskonnad oleksid mingis mõttes võrreldavad.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas bckalev-cramo »

Kui siin hooaja alguses arutlesime piletihindade üle jms, siis seni oleme 2 eksperimenti tulutult teinud:

- Tofas BCL mäng jõuludel 3x odavama hinnaga (kindlasti seal teatud vasturääkivusi seoses mängu tähtsuse või ajaga, aga ikkagi 1 kolmest BCL kodumängust).

- Tänasel Kubani mängul oli võimalus saada tasuta pilet kolmapäevasele Liepaja mängule, selle jaoks pidi lihtsalt tegema paberist Nurgeriga pilti ja seda oma storys jagama, tulemus 0.

Meil variant anda Liepaja mänguks 100 piletit huvilistele ära kui kellegil mingi tore idee kellele või kuidas jagafda siis oleme avatud :)

(Seoses MTÜ Naerata Ometi koostööga, oleme erinevate kampaaniatega jaganud huvilistele lastekodudele pileteid).
Kasutaja avatar
Raja
Kasutaja
Postitusi: 358
Liitunud: 21 Nov 2006, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas Raja »

Ma ei tea kuidas teistel on aga ise ei viitsi seda eesti läti liigat telekastki vaadata.

Ja noh BCL mäng oli tõesti tähtsusetu.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas bckalev-cramo »

Eks nii ongi nagu sa ütlesid...

Kunagi muide Eesti-Läti Ühisliiga sai alguse just seetõttu, et eestlaste omavahelisi mänge oli liiga palju ja tuua värsket verd ning uusi võistkondi Eestisse.

Nagu Kullamäe viimases podcastis mainis, et inimesi on saalis igalpool väheseks jäänud, jah me saame tuua COVID olukorra, aga hetkel ja kes teab kui kauaks on see uus reaalsus ning sellele on vaja leida lahendusi.

Eks konkurents tähelepanu eest on väga tihe, NBA, Euroliiga, EuroCup, BCL ja muud rahvusvaheliselt kõrge tasemega liigad on kättesaadavamad kui kunagi varem ning eks need kossufännid kes kohaliku liigat vaatavad/VTB liigat vaatavad on samad kes neid eelpoolmainitud mänge vaatavad. Seetõttu eeldatavalt tekibki olukord kus sa näed kõrgetasemelist korvpalli ja vinget produkti vs kohalik korvpall.

Inimeste harjumused on COVID ajastul muutunud, ning sellega seoses peavad nii klubid kui ka EKL peeglisse vaatama (meie sealhulgas) ning leidma lahendusi kuidas pakkuda inimestele seda kogemust, kuidas tuua inimesed tagasi saalidesse ning kuidas arendada fännikultuuri Eestis. Vastasel juhul hääbub Eesti klubikorvpall step-by-step madalamaks millega eeldatavalt langeb ka seni veel Eestlaste jaoks huvitav koondise tase ning külastatavus.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas theundertaker »

Hooaja kaardi hind võiks olla väiksem kui oli alguses, sest mänge on vähem ju.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas bckalev-cramo »

Igahetk on tulemas -50% hooaajakaardid ;)

Ehk kes veel plaanis osta, siis veidi kannatust, infot jagame nii sotsiaalmeedias, kui ka koduleheküljel ja maililistis.
kiiver
Kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 31 Okt 2020, 18:33

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas kiiver »

Ei tea kas see on siit juba läbi käinud aga tahaks kiita Cramo sots meedia haldurit, Cramo instagram on pärl. Sisu on väga nauditav - parajalt huumorit, kuid samas igasugused teavitused jms näevad pro'd välja ja @dwyanewade instagram endiselt hooaja üks säravamaid hetki
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas KalevRuus »

Kunagi muide Eesti-Läti Ühisliiga sai alguse just seetõttu, et eestlaste omavahelisi mänge oli liiga palju ja tuua värsket verd ning uusi võistkondi Eestisse.

Nagu Kullamäe viimases podcastis mainis, et inimesi on saalis igalpool väheseks jäänud, jah me saame tuua COVID olukorra, aga hetkel ja kes teab kui kauaks on see uus reaalsus ning sellele on vaja leida lahendusi.
Selleks, et rahvast saali juurde tuua, on vaja igapäevast süsteemset tööd. Iga klubi juures peaks olema üks entusiastlik inimene, kes igapäevaselt sellega tegeleks. Jalgpallis näiteks tehti iga satsi juurde nn kogukonnajuht ja enne Covidit publikuarv tõusis pea iga klubi juures, mõnel juhul vist 2-3 korda. Praegu on kahjuks koss muutunud natuke marginaalseks alaks, erandiks on ehk Rapla jne.
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 709
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas BCKLV »

Jalgpalli kogukonnajuhid tulid vist UEFA ja jalkaliidu toel, kossul sellist raha pole.
Kuigi olen isegi mõelnud, et järjekordse leegionäri asemel võiks Kalev/Cramo panna rohkem rõhku promole.
Pärtel
Kasutaja
Postitusi: 82
Liitunud: 03 Apr 2021, 21:19

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas Pärtel »

KalevRuus kirjutas:
Kunagi muide Eesti-Läti Ühisliiga sai alguse just seetõttu, et eestlaste omavahelisi mänge oli liiga palju ja tuua värsket verd ning uusi võistkondi Eestisse.

Nagu Kullamäe viimases podcastis mainis, et inimesi on saalis igalpool väheseks jäänud, jah me saame tuua COVID olukorra, aga hetkel ja kes teab kui kauaks on see uus reaalsus ning sellele on vaja leida lahendusi.
Selleks, et rahvast saali juurde tuua, on vaja igapäevast süsteemset tööd. Iga klubi juures peaks olema üks entusiastlik inimene, kes igapäevaselt sellega tegeleks. Jalgpallis näiteks tehti iga satsi juurde nn kogukonnajuht ja enne Covidit publikuarv tõusis pea iga klubi juures, mõnel juhul vist 2-3 korda. Praegu on kahjuks koss muutunud natuke marginaalseks alaks, erandiks on ehk Rapla jne.
Lisaks Raplale on siiski ka Taltechi ja Viimsi kodumängudel täiesti korralik publikuhulk. Tallinna Kalevit, Rakvere Tarvast (ja natuke ka Tartu Ülikooli) ei taheta vaadata, sest tulemust pole. See, et pärnakaid koss ei huvita (ka eurosari), on lihtsalt kurb. Publikuhuvi mõjutab kindlasti ka see, kui hästi on spordiala teles kajastatud. Korvpalli puhul peaks mõni päris telekanal (nt TV6, Duo 5 või ETV2) Eesti-Läti liigat näitama, usun et see oleks pool võitu ja ilmselt on ka jalgpalli meistriliiga puhul mänginud see olulist rolli, et mängud on ETV-s. Sama ka ilmselt Duo5 ja võrkpall. Aga see ei ole muidugi ainus võluvits.
Vasta