Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas marxx762 »

Tahaks igas mõistes hästi kriitiline täna olla aga las ta jääda.
Pole küll ekspert, aga ma ütleks et Pärnu suurim muutus tänases mängus oli see, et Gilbertit katnud Kurbasele ja Silinšiga mängiti pick n rolli, misjärel sai Gilbert omale sobivamad match up mehed rünnakul ning veidi suurema agressiivsuse tulemusena sai ta seal ka ise enam punkte ja leidis hästi tabanud kaaslasi. Sümbioos Gilberti ärkamisest, Pärnu heast tabavusest ning Cramo üli halvast viskepäevast on suuresti tänane tulemus.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Uhhuu »

Domineerijast domineeritavaks. Ärakukkumine on olnud täielik. Viimases kahes mängus pole olnud ei rünnakut ega kaitset. Pärnu on üle olnud nii taktikaliselt kui ka tahtejõu poolest. Seda viimast näitab ka allajäämine lauavõitluses (ehkki kasvus on mäekõrgune ülekaal) ja heitluses lahtiste pallide pärast.

Kas eestikatel on keegi suutnud kolme võiduni mängitavas seerias 2-0 eduseisust kaotada või oleme teel antirekordi suunas? Nelja võiduni mängitavas finaalseerias on seda vähemalt korra ette tulnud (Tartu vs Rakvere), aga pool- või veerandfinaalidest midagi sellist ei meenu.

Järgmise hooaja peatreenerit pole iseenesest vaja kaugele otsima minna. Iseasi muidugi, kas Rannula tahaks FIBA Europe Cup`i meeskonda juhendama tulla, kui tal oleks ehk võimalik ka Meistrite liigasse pürgivat meeskonda juhendada.
elchukakabra
Kasutaja
Postitusi: 306
Liitunud: 29 Dets 2010, 20:56

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas elchukakabra »

Laud 41-24 Pärnule on väga kõnekas… Kolmanda mängu algusest peale on väga loiult lauavõitlusesse suhtutud, ehk arvati, et tuleb lihtsalt see viimane võit ära. Homme psühholoogilne eelis selgelt Pärnu pool.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas theundertaker »

Pärnu saab kahjuks finaali.
barons2
Kasutaja
Postitusi: 221
Liitunud: 06 Aug 2018, 21:36

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas barons2 »

Tipust on võimalik vaid kukkuda ... aga tundub et selleks korraks on see kukkumine igavene, oletan Linamäel ja ettevõttel Cramo on pohlad, mis sest mansast saab.

See et asi on hapumast hapum, näitasid juba hooajaeelsed mängud. See et saadi CL põhisse oli mingite asjade ebaloogiline õnnestumiste juhuste kokku langevus...reaalsus tuli juba Oostendes topelt tagasi ja nii on see väikeste tõusu lainetena jätkunud siiani. Lihtsalt Pärnu ei olnud esimesed kaks mängu valmis mängima ja nii need võidud tulid, nüüdsesk on Pärnu masin tööle hakanud ja mingid Kitsingud ja Nurgerid on nn täis statistid... pm kaitses kõva vend võiks neid uuel hooajal Karudes putitada, ehk äkki veel ... aga vist mitte.

Pm võiks Pärnule juba õnne soovida Finaali jõudmise puhul...Või juhtub siin ilmas veel imesi ja ... krt, ega vist?!
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas marxx762 »

Piinlik ja häbi võiks olla treeneritel ja mängijatel.

Kui üks võistkond komplekteeris end hooaja hakul teadlikult ilma keskmängijata, siis teine hakkas keset hooaega mängijaid vahetama selliselt, et võistkonnas pole täna põhimõtteliselt ühtegi adekvaatset mängujuhti või defence breaker'it.

See on ikka päris õudne, milliseks mannapudruks on kogu sats muutunud. Kui Tamm, Kirves jt Pärnu mehed saavad 99% lahtistest pallidest endale, lisaks domineerivad lauas, siis see on ikka piinlik. Tahtmist pole, mitte kübetki. Võitlust ning soovi oma kohalolekut näidata - puudub. Peatreener on näost valge. Paneb väga hästi visketabavust näitava satsi vastu püsti maa-ala...

Ja nii isekat ning rumalat korvpallurit kui Jackson ei mäleta ma ikka juba väga pikka aega. Ükskõik kui palju ta punkte ka tooks, siis need tapavad täielikult võistkondliku mängu.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 990
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Drogba »

Ma pole mingi tulihingeline Cramo fänn, aga kurb, et meeskonnale kuidagi halval hetkel ka nuga selga lüüakse ja aint puid alla antakse. Toetada tuleb! Jah hooaeg on olnud väga ligadi logadi, sats pole normaalselt komplekteeritud ja pidev otsimine meestega käis läbi hooaja, ei saadud nuppe paika. Seda juttu ma juba hooaja algusest peale mõelnud, et Jõesaar ja Kemp sisuliselt Cramo jaoks asendamatud mehed + pole tagaliinis liidrit nagu oli eelmine aasta näiteks Keene või Lewis varem Wroten jne.
Spordisõbrana just äge, et Kalevil ka mõned mõõnad sisse tulevad, et ala lihtsurelikud Pärnust saavad ka vastu ja teevad asja põnevaks. Ega seeria pole veel läbi ka homme võib Pärnule vibra sisse tulla ja läheb Cramo hoopis finaali. Lisaks Robil ka kuidagi kehv foon praegu peal. Siis kui CSKA kotti pandi olid küll jutud, et kohe kohe tõmmatakse mees siit ära, aga näe nüüd on kehva seisu satsiga sattunud ja peab siit kuidagi edasi purjetama. Loodan, et homme on saalis äge atmosfäär ja tuleb üks krdi vägev kossumäng. Elas Cramo 2010 mõõna üle, elab ka nüüd kui Valdmaal ja Linamäel veel tuhhi jätkub, kui ei jätku, küll tulevad uued funktsionäärid peale, kes siis Cramot või kedagi muud satsi suureks teevad! Pall korvi!
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Uhhuu »

See on ka muidugi äge suhtumine, et mis seal ikka, kui Kalev/Cramo ära kaob – äkki tuleb keegi nende asemele.

Kui klubi teeb komplekteerimise osas ebaadekvaatseid otsuseid ja meeskond ei ilmuta võitlustahet ning laseb end iga natukese aja tagant alandada, siis on poolehoidjate kriitika kuhjaga ära teenitud.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4299
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas marxx762 »

Ma olen Uhhuu-ga nõus. Kriitikal ja kriitikal on vahe sees.

Hetkel siin siiski suur enamus avaldab õigustatud kriitikat. Lisaks olen veendunud, et keegi siinsetest kirjutajatest ei soovi seda, et klubi oma tegevusele joone alla tõmbab - pigem vastupidi. Siin foorumis eksisteerib mõni kasutajaga kellega ma näiteks juba 10 aastat tagasi fantaseerisin ja unistasin, et klubi eelarve oleks 2Meur. Aga see selleks.

Tänane olukord on lihtsalt selline, et käesoleva hooaja hakul BCL õnnestumise foonil oli tekkinud lootus pikemale edule eurosarjas. Kahjuks see õnn jäi enam kui üürikeseks, sest peale põhiturniirile pääsemist ja nappidele kaotustele järgnes hall argipäev. Kuigi BCL võib põhimõtteliselt ainsa ereda asjana käesoleva hooaja plusspoolele kanda.

Tänane olukord on tegelikult hooaja keskel tehtud muutuste tagajärg - Berry lahkumine, Lewise lahkumine ja Melsoni jonnimine. Hakati mehi vahetama, kelledest viimase "vigastuse" selgumisel polnud võimalik enam midagi muuta. Berry asemele üritati tuua "roostes talent" kes jäigi rooste... Ja Lewise asemele toodi viimaste aastate idiootsemaid lahendusi pakkuv mängumees. Tagantjärele tarkusena oleks võinud kasutada Pärnu ja Tartu varamul võimalust tuua Ukrainast lisajõudu, aga tänase põhjal võib vist öelda, et rahaliselt on pehmelt öeldes hapu olukord...

Ja nüüd ongi see tagajärg mida me näeme. Pole mängujuhti. Pole läbi minejat. Võistkond mängib ebatraditsioonilist korvpalli üli pika rosteriga. See pärsib rünnakut ja tekitab poolehoidjates nördimust ja pahameelt. Paari kuu tagused valikud mis jäävad selle hooaja märksõnadeks ning faktoriks mis panevad sellele hooajale punkti.

Kahjuks see võib maksta tulevaste hooaegade toetajate huvi, välissarjades osalemise ning üleüldise võiskonna keskmise taseme. Tsiteerides Varrakut, kes aastaid õigustas VTB-s osalemist, siis sellelt rongilt on jube lihtne maha astuda, aga sinna tagasi saada on äraütlemata keeruline. Hooaja keskel tehtud valikud maksavad hetkel klubile mitmete aastate töö mida saab olema väga keeruline ja raske taastada. Ning minu meelest on siinkohal pahameel õigustatud.
spartaklane
Kasutaja
Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Veebr 2007, 20:32

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas spartaklane »

Drogba kirjutas:Ma pole mingi tulihingeline Cramo fänn, aga kurb, et meeskonnale kuidagi halval hetkel ka nuga selga lüüakse ja aint puid alla antakse. Toetada tuleb! Jah hooaeg on olnud väga ligadi logadi, sats pole normaalselt komplekteeritud ja pidev otsimine meestega käis läbi hooaja, ei saadud nuppe paika. Seda juttu ma juba hooaja algusest peale mõelnud, et Jõesaar ja Kemp sisuliselt Cramo jaoks asendamatud mehed + pole tagaliinis liidrit nagu oli eelmine aasta näiteks Keene või Lewis varem Wroten jne.
Spordisõbrana just äge, et Kalevil ka mõned mõõnad sisse tulevad, et ala lihtsurelikud Pärnust saavad ka vastu ja teevad asja põnevaks. Ega seeria pole veel läbi ka homme võib Pärnule vibra sisse tulla ja läheb Cramo hoopis finaali. Lisaks Robil ka kuidagi kehv foon praegu peal. Siis kui CSKA kotti pandi olid küll jutud, et kohe kohe tõmmatakse mees siit ära, aga näe nüüd on kehva seisu satsiga sattunud ja peab siit kuidagi edasi purjetama. Loodan, et homme on saalis äge atmosfäär ja tuleb üks krdi vägev kossumäng. Elas Cramo 2010 mõõna üle, elab ka nüüd kui Valdmaal ja Linamäel veel tuhhi jätkub, kui ei jätku, küll tulevad uued funktsionäärid peale, kes siis Cramot või kedagi muud satsi suureks teevad! Pall korvi!
Su optimism teeb küll rõõmu ,kuid reaalsus on kahjuks hoopis teine ,no mille alusel peaks meeskond homme hakkama paremini mängima,pigem on see kiire lagunemine ja täielik allakäik ,mis praegu toimub ja mis järgmisel hooajal jätkub.
East
Kasutaja
Postitusi: 1166
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas East »

Drogba kirjutas:Ma pole mingi tulihingeline Cramo fänn, aga kurb, et meeskonnale kuidagi halval hetkel ka nuga selga lüüakse ja aint puid alla antakse. Toetada tuleb! Jah hooaeg on olnud väga ligadi logadi, sats pole normaalselt komplekteeritud ja pidev otsimine meestega käis läbi hooaja, ei saadud nuppe paika. Seda juttu ma juba hooaja algusest peale mõelnud, et Jõesaar ja Kemp sisuliselt Cramo jaoks asendamatud mehed + pole tagaliinis liidrit nagu oli eelmine aasta näiteks Keene või Lewis varem Wroten jne.
Spordisõbrana just äge, et Kalevil ka mõned mõõnad sisse tulevad, et ala lihtsurelikud Pärnust saavad ka vastu ja teevad asja põnevaks. Ega seeria pole veel läbi ka homme võib Pärnule vibra sisse tulla ja läheb Cramo hoopis finaali. Lisaks Robil ka kuidagi kehv foon praegu peal. Siis kui CSKA kotti pandi olid küll jutud, et kohe kohe tõmmatakse mees siit ära, aga näe nüüd on kehva seisu satsiga sattunud ja peab siit kuidagi edasi purjetama. Loodan, et homme on saalis äge atmosfäär ja tuleb üks krdi vägev kossumäng. Elas Cramo 2010 mõõna üle, elab ka nüüd kui Valdmaal ja Linamäel veel tuhhi jätkub, kui ei jätku, küll tulevad uued funktsionäärid peale, kes siis Cramot või kedagi muud satsi suureks teevad! Pall korvi!
Küsimus on, et kes kellele nuga selga lööb? Kui meeskond platsil ei viitsi pikemat aega absoluutselt pingutada ning tegutsetakse vaid individuaalsetest huvidest lähtuvalt, siis ma arvan, et kriitika ei ole üleliigne. Poolehoidjad kulutavad enda aega ja raha - meeskond võiks seda natukenegi austada.

Mis järgmist hooaega puudutab, siis ma ei arva, et tänavuse hooaja fopaa ilmtingimata negatiivselt meeskonda mõjutab. Küsimus on selles, kas tehtud vigadest suudetakse midagi õppida või ei. Kui jätkatakse samade rehade otsa astumist, siis on halvasti. Kui aga tehakse vigade parandus ning pannakse alus restardile, siis võib tänavune košmaarne hooaeg isegi kasuks tulla. Selge on see, et miski ei saa kesta samal kujul igavesti ning ka Kalev vajas, vajab väikest raputust, et edukamalt edasi minna.
Kasutaja avatar
Rix
Kasutaja
Postitusi: 3610
Liitunud: 26 Nov 2008, 16:52

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas Rix »

marxx762 kirjutas:Ma olen Uhhuu-ga nõus. Kriitikal ja kriitikal on vahe sees.

Hetkel siin siiski suur enamus avaldab õigustatud kriitikat. Lisaks olen veendunud, et keegi siinsetest kirjutajatest ei soovi seda, et klubi oma tegevusele joone alla tõmbab - pigem vastupidi. Siin foorumis eksisteerib mõni kasutajaga kellega ma näiteks juba 10 aastat tagasi fantaseerisin ja unistasin, et klubi eelarve oleks 2Meur. Aga see selleks.

Tänane olukord on lihtsalt selline, et käesoleva hooaja hakul BCL õnnestumise foonil oli tekkinud lootus pikemale edule eurosarjas. Kahjuks see õnn jäi enam kui üürikeseks, sest peale põhiturniirile pääsemist ja nappidele kaotustele järgnes hall argipäev. Kuigi BCL võib põhimõtteliselt ainsa ereda asjana käesoleva hooaja plusspoolele kanda.

Tänane olukord on tegelikult hooaja keskel tehtud muutuste tagajärg - Berry lahkumine, Lewise lahkumine ja Melsoni jonnimine. Hakati mehi vahetama, kelledest viimase "vigastuse" selgumisel polnud võimalik enam midagi muuta. Berry asemele üritati tuua "roostes talent" kes jäigi rooste... Ja Lewise asemele toodi viimaste aastate idiootsemaid lahendusi pakkuv mängumees. Tagantjärele tarkusena oleks võinud kasutada Pärnu ja Tartu varamul võimalust tuua Ukrainast lisajõudu, aga tänase põhjal võib vist öelda, et rahaliselt on pehmelt öeldes hapu olukord...

Ja nüüd ongi see tagajärg mida me näeme. Pole mängujuhti. Pole läbi minejat. Võistkond mängib ebatraditsioonilist korvpalli üli pika rosteriga. See pärsib rünnakut ja tekitab poolehoidjates nördimust ja pahameelt. Paari kuu tagused valikud mis jäävad selle hooaja märksõnadeks ning faktoriks mis panevad sellele hooajale punkti.

Kahjuks see võib maksta tulevaste hooaegade toetajate huvi, välissarjades osalemise ning üleüldise võiskonna keskmise taseme. Tsiteerides Varrakut, kes aastaid õigustas VTB-s osalemist, siis sellelt rongilt on jube lihtne maha astuda, aga sinna tagasi saada on äraütlemata keeruline. Hooaja keskel tehtud valikud maksavad hetkel klubile mitmete aastate töö mida saab olema väga keeruline ja raske taastada. Ning minu meelest on siinkohal pahameel õigustatud.
Selline kriitika, mis puudutab meeskonna komplekteerimist, tõmblusi jms on väga asjakohane, muidu ei õpitagi. Kriitika, et hea ongi, kui Cramo pillid kotti paneb, on muidugi nõme. Loodaks tõesti, et VTB ja selle hooaja lõpu fiaskoga luuakse restardi alus, nagu oli see õnnetu hooaeg, kus probks saadi (2009?). Siin läks ikkagi pärast Meistrite liigat liiga palju asju valesti igal tasandil, et mitte vaiki olla. Võis küll arvata pärast kahte mängu, et äkki tiitel katab praod ära, aga Pärnu on selleks sel hooajal piisavalt kvaliteetne, et need praod ära kasutada. Kui ei timi, siis ei toimi, koosseis võib ju isegi nimede poolest olla. Burgose vaib alates karikast on meeskonnas sees.
Mulle Cramo juhtkonna osas tundub pigem, et sellised tagasilangused on pigem motiveerivad mitte käegalöömist tekitavad. Robi tsükkel saab läbi ja meeskond tuleb ka suht uuesti üles laduda.
“I know it when I see it” - Potter Stewart
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas theundertaker »

Frier võiks olla uus peatreener järgmine hooaeg, ta on ennast tõestanud treener ja uus algus sobiks kenasti sellega!
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 654
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas toivo »

theundertaker kirjutas:Frier võiks olla uus peatreener järgmine hooaeg, ta on ennast tõestanud treener ja uus algus sobiks kenasti sellega!
Kus ta ennast treenerina tõestanud on?
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2021/2022

Postitus Postitas theundertaker »

Näiteks viis rapla naised eesti meistriks!
Vasta