Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Ei tea, aga kas võiks proovida Raplas mänginud martinit teiseks mängujuhiks.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Kuigi hetkel on ainult liitunud Toom ja Kovliar ning varasemalt oli kaetud lepinguga Kitsing, siis mulle tundub, et võime näha väga selget sümbioosi noortest ja talendikatest ning veidi kogenumatest mängijatest. Sinna juurde liidetakse vastavalt võimalustele kõvemad välismaalased kellede hulgast võime jällegi leida ka mõne talendikama ning pikema lepinguga kaetud mängumehe.

Ehk et - ma ei imestaks kui üritatakse Timmut saada. Üritatakse kindlasti värvata SG/PG-d kes võiks olla mõnevõrra kõvema klassiga. Korvialusest kahest pikast (see on miinimum mida väljast võetakse) üks on selge esimene viiul ja teine on ehk pikema perspektiiviga mängumees.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas theundertaker »

Taavi ka siis meeskonnas olemas nagu arvati. 4 meest olemas meeskonnas juba.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1685
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas RK »

Uhhuu kirjutas:
Ukrainlased lähevad kirja kohalike mängijatena..
Nii see oli lõppenud hooajal kus selline otsus võeti vastu peale 24. Veebruari, uuel hooajal kui liigaga liitus/liitub ukraina klubi või klubid siis on laual variant ,et ainult 1 ukraina mängija klubi kohta läheb kodumaise mängijana kirja , Eesti klubide seas arutati seda ja isegi sellisele variandile olid mõned Eesti klubid vastu, enamik küll pooldas, lõplikult selgub see augusti alguses kui pannakse paika EstLat liiga osavõtjate arv ja muud uue hooaja reeglid, siis saab see asi lõplikult selgeks.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Potentsiaalilt on Kovliar kindlasti kõvem mängija kui Vitols ning ma oleksin väga õnnelik, kui ta juba tuleval hooajal temast oluliselt paremini mängiks, kuid mehe eestikate PO statistika või ka varasem statistika ei anna ju küll põhjust vastu rinda taguda, et antud hetkel parema mängijaga tegu on. Õnneks on tegu noore mängijaga, kes võib suvega suure arengu teha, kuid ma pigem salamisi loodan, et tegu pole päris teise valikuga mängujuhi koha peal, vaid tuuakse sinna veel kaks kogenumat mängijat juurde. Eriti kui ta niikuinii välismaalasena arvesse ei lähe.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Ma ei tea, kui relevantne see ranking on, aga selle järgi paikneb Kalev/Cramo isegi üllatavalt kõrgel 64. kohal, eespool isegi Riia VEFi ja Nymburki. Kui see paika peab, siis ei tohiks Europe Cupi põhiturniirile pääsemine väga ime olla.
https://www.eurobasket.com/service/bask ... nking.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Nüüd on EuropeCupi applicantide nimekiri täienenud, ei oska öelda, kas see on lõplik. On päris kõrgetasemelisi meeskondi. Aga kui korraliku tiimi kokku saab, siis on kõik tehtav.
https://en.wikipedia.org/wiki/2022%E2%8 ... Europe_Cup" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas bckalev-cramo »

vaim564 kirjutas:Ma ei tea, kui relevantne see ranking on, aga selle järgi paikneb Kalev/Cramo isegi üllatavalt kõrgel 64. kohal, eespool isegi Riia VEFi ja Nymburki. Kui see paika peab, siis ei tohiks Europe Cupi põhiturniirile pääsemine väga ime olla.
https://www.eurobasket.com/service/bask ... nking.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Nüüd on EuropeCupi applicantide nimekiri täienenud, ei oska öelda, kas see on lõplik. On päris kõrgetasemelisi meeskondi. Aga kui korraliku tiimi kokku saab, siis on kõik tehtav.
https://en.wikipedia.org/wiki/2022%E2%8 ... Europe_Cup" onclick="window.open(this.href);return false;
Seal wikipedias on huvitaval kombel ka võistkondi kes ei tohiks saada üldsegi peale Fiba Europe Cupi reglemendi järgi:

5.2 The selection of the clubs will be based on sporting results of clubs in their national leagues. Only clubs that did not
finish in the bottom 3rd of their top national league standings in the previous season can be registered by the National
Federations for the FIBA Europe Cup.
Kalev
Kasutaja
Postitusi: 697
Liitunud: 13 Nov 2006, 17:47
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kalev »

HypeBeast kirjutas:Potentsiaalilt on Kovliar kindlasti kõvem mängija kui Vitols ning ma oleksin väga õnnelik, kui ta juba tuleval hooajal temast oluliselt paremini mängiks, kuid mehe eestikate PO statistika või ka varasem statistika ei anna ju küll põhjust vastu rinda taguda, et antud hetkel parema mängijaga tegu on. Õnneks on tegu noore mängijaga, kes võib suvega suure arengu teha, kuid ma pigem salamisi loodan, et tegu pole päris teise valikuga mängujuhi koha peal, vaid tuuakse sinna veel kaks kogenumat mängijat juurde. Eriti kui ta niikuinii välismaalasena arvesse ei lähe.
Ma ei taha kuidagi tüli norida, aga selliste avalduste peale tekib küsimus, et kas mõnda mängu vaadanud ka oled, või loed ainult numbreid?
Statistika tõepoolest väljendab mida mängija on korda saatnud, aga ära unusta asju proprtsiooni panna. On suur vahe, kas viskad oma punktid põhimeeste vastu või prügiminutitel, kui rong on läinud. Lisaks on väljakul palju muud, mida vaadata läbi nö eye testi, aga lihtsalt numbritest välja lugeda ei saa. Eriti mängujuhi positsioonil.
Ei, ma ei proovi öelda, et Kovliar nüüd võrgud põlema viskab, aga et ta on parem variant backup PG kohale kui Vitols - no doubt about it. Sten Sokk v Vitols ei hakka parem arutamagi.
HypeBeast
Kasutaja
Postitusi: 675
Liitunud: 12 Okt 2017, 21:16

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas HypeBeast »

Kalev kirjutas:
HypeBeast kirjutas:Potentsiaalilt on Kovliar kindlasti kõvem mängija kui Vitols ning ma oleksin väga õnnelik, kui ta juba tuleval hooajal temast oluliselt paremini mängiks, kuid mehe eestikate PO statistika või ka varasem statistika ei anna ju küll põhjust vastu rinda taguda, et antud hetkel parema mängijaga tegu on. Õnneks on tegu noore mängijaga, kes võib suvega suure arengu teha, kuid ma pigem salamisi loodan, et tegu pole päris teise valikuga mängujuhi koha peal, vaid tuuakse sinna veel kaks kogenumat mängijat juurde. Eriti kui ta niikuinii välismaalasena arvesse ei lähe.
Ma ei taha kuidagi tüli norida, aga selliste avalduste peale tekib küsimus, et kas mõnda mängu vaadanud ka oled, või loed ainult numbreid?
Statistika tõepoolest väljendab mida mängija on korda saatnud, aga ära unusta asju proprtsiooni panna. On suur vahe, kas viskad oma punktid põhimeeste vastu või prügiminutitel, kui rong on läinud. Lisaks on väljakul palju muud, mida vaadata läbi nö eye testi, aga lihtsalt numbritest välja lugeda ei saa. Eriti mängujuhi positsioonil.
Ei, ma ei proovi öelda, et Kovliar nüüd võrgud põlema viskab, aga et ta on parem variant backup PG kohale kui Vitols - no doubt about it. Sten Sokk v Vitols ei hakka parem arutamagi.
Ma tõesti väga loodan, et Kovliari näol saab olema parem mängija kui Vitols meie jaoks oli. Ja ma selles üldse ei kahtlegi, et ta kunagi jõuab palju kaugemale kui Vitols. Aga antud hetkel pole ta veel midagi näidanud, mis annaks alust kindlalt väita, et ta on parem kui Vitols. Võttes ette eelmise hooaja ELBL statistika, siis oli ta PER viies mängus 11.41, Vitolsil 15.30. Eestikate play-offi kohta ma seda sama statistikat ei leidnud, kuid Kovliar viskas mängust 6,2ppg 24mpg jooksul, Vitols 6,9ppg 15mpg jooksul. Vaevalt see number kuigi palju erineda sai. Mõlema mängija puhul kehtib sama kontekst, kuna mõlemad olid varumängujuhid. Vitols mängis kõigele lisaks lõpptulemusele vaatamata parema komplekteeritusega meeskonnas. "No doubt about it" indeed. Loodan siiski väga, et hoopis teie prognoos peab paika ning me saame endale parema varumängujuhi kui eelneval hooajal.

Võib-olla on minust siin valesti aru saadud, aga ei ma ei soovi, et Vitolsiga sõlmitaks leping, mis hoiaks teda siin oma karjääri lõpuni. Ma olen väga õnnelik, et me ei pea teda siin suure tõenäosusega enam kunagi nägema, kuid tuletan igaks juhuks meelde, et sarnased tunded valdasid siin foorumit ka 2018. aasta suvel, kui Sokk peale kolme hooaega siit lõpuks lahkus. Ning neid negatiivseid toone aasta hiljem, kui ta naasis. Argument, et ta on "Eesti parim mängujuht, järelikult peab ju parem olema" ei päde kahjuks. Tal pole oma Kalevi aegadest ühtegi hooaega ette näidata, kus ta statistika paneks ta Vitolsist täiesti omaette liigasse. 2016/17 oli ta statistika veel kehvemgi.
Kalev
Kasutaja
Postitusi: 697
Liitunud: 13 Nov 2006, 17:47
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Kalev »

HypeBeast kirjutas:
Kalev kirjutas:
HypeBeast kirjutas:Potentsiaalilt on Kovliar kindlasti kõvem mängija kui Vitols ning ma oleksin väga õnnelik, kui ta juba tuleval hooajal temast oluliselt paremini mängiks, kuid mehe eestikate PO statistika või ka varasem statistika ei anna ju küll põhjust vastu rinda taguda, et antud hetkel parema mängijaga tegu on. Õnneks on tegu noore mängijaga, kes võib suvega suure arengu teha, kuid ma pigem salamisi loodan, et tegu pole päris teise valikuga mängujuhi koha peal, vaid tuuakse sinna veel kaks kogenumat mängijat juurde. Eriti kui ta niikuinii välismaalasena arvesse ei lähe.
Ma ei taha kuidagi tüli norida, aga selliste avalduste peale tekib küsimus, et kas mõnda mängu vaadanud ka oled, või loed ainult numbreid?
Statistika tõepoolest väljendab mida mängija on korda saatnud, aga ära unusta asju proprtsiooni panna. On suur vahe, kas viskad oma punktid põhimeeste vastu või prügiminutitel, kui rong on läinud. Lisaks on väljakul palju muud, mida vaadata läbi nö eye testi, aga lihtsalt numbritest välja lugeda ei saa. Eriti mängujuhi positsioonil.
Ei, ma ei proovi öelda, et Kovliar nüüd võrgud põlema viskab, aga et ta on parem variant backup PG kohale kui Vitols - no doubt about it. Sten Sokk v Vitols ei hakka parem arutamagi.
Ma tõesti väga loodan, et Kovliari näol saab olema parem mängija kui Vitols meie jaoks oli. Ja ma selles üldse ei kahtlegi, et ta kunagi jõuab palju kaugemale kui Vitols. Aga antud hetkel pole ta veel midagi näidanud, mis annaks alust kindlalt väita, et ta on parem kui Vitols. Võttes ette eelmise hooaja ELBL statistika, siis oli ta PER viies mängus 11.41, Vitolsil 15.30. Eestikate play-offi kohta ma seda sama statistikat ei leidnud, kuid Kovliar viskas mängust 6,2ppg 24mpg jooksul, Vitols 6,9ppg 15mpg jooksul. Vaevalt see number kuigi palju erineda sai. Mõlema mängija puhul kehtib sama kontekst, kuna mõlemad olid varumängujuhid. Vitols mängis kõigele lisaks lõpptulemusele vaatamata parema komplekteeritusega meeskonnas. "No doubt about it" indeed. Loodan siiski väga, et hoopis teie prognoos peab paika ning me saame endale parema varumängujuhi kui eelneval hooajal.

Võib-olla on minust siin valesti aru saadud, aga ei ma ei soovi, et Vitolsiga sõlmitaks leping, mis hoiaks teda siin oma karjääri lõpuni. Ma olen väga õnnelik, et me ei pea teda siin suure tõenäosusega enam kunagi nägema, kuid tuletan igaks juhuks meelde, et sarnased tunded valdasid siin foorumit ka 2018. aasta suvel, kui Sokk peale kolme hooaega siit lõpuks lahkus. Ning neid negatiivseid toone aasta hiljem, kui ta naasis. Argument, et ta on "Eesti parim mängujuht, järelikult peab ju parem olema" ei päde kahjuks. Tal pole oma Kalevi aegadest ühtegi hooaega ette näidata, kus ta statistika paneks ta Vitolsist täiesti omaette liigasse. 2016/17 oli ta statistika veel kehvemgi.
Ma üritasin viisakalt küsida, kas sa vaatad mänge või numbreid :)
Mina vaatan mänge. Ei pretendeeri absoluutsele tõele, aga see mida minu silmad on tunnistanud - jään oma statementi juurde "no doubt about it"
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Kuuldu põhjal siis Rannula soovib satsi max 3 välismaalast. Loodan, et Kovliar ei kvalifitseeru päris välismaalase alla. Vastasel juhul ma oleksin veidi murelik, et mis sats kokku pannakse...
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vanafänn »

Saša Kovliar on küll väga tervitatav- tundub, et mentaalselt on ta ise hästi tugev inimene, naljalt vist närvi ei lähe ja laamendama ei hakka. Loodetavasti Ukrainas hullemaks ei lähe ning saab kossule pühenduda suurema osa ajast.

Kui ainult kolm välismaalast tulemas on siis andku jumal, et tuleb kindel PG ja C, Kamari Murphy oli tore mees aga päeva lõpuks oli ta nagu vaesemehe Maurice Kemp. Kas Matthias Tassi proovitakse jahtida üldse või kas sarnaselt Veidekale on sillad ka seal süüdatud?

Hugo ja Taavi liitumine on väga lahe, loodame et pikema Jurkatamme kulbipidu jätkub!
KalevRuus
Kasutaja
Postitusi: 2929
Liitunud: 19 Nov 2009, 21:12

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas KalevRuus »

marxx762 kirjutas:Kuuldu põhjal siis Rannula soovib satsi max 3 välismaalast. Loodan, et Kovliar ei kvalifitseeru päris välismaalase alla. Vastasel juhul ma oleksin veidi murelik, et mis sats kokku pannakse...
Heh, see on absoluutne Eesti kossu klassika, et soovitakse max kas või kaks või kolm välismaalast. Tahtmine on aga taevariik ja reaalne elu teeb oma korrektuurid. Kui öeldakse kolm, siis pigem tasub arvestada viiega, eriti siis kui väljavahetatavad mängijad ja hooaja lõpus vigaste asemel saabujad juurde arvata.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Eks kõik sõltub eesmärkidest. Loomulikult võib ju ehitada üles Pärnu või Viimsi sarnase klubi, kellega hakatakse vaikselt üles tulema, aga sellise klubiga ei tee isegi FIBA Europe Cupis tulemust. Meeskonnaga Toom, Jurkatamm, Kovliar, Kitsing, kuhu lisanduvad kolm välismängijat nt PG, C, PF väga kõrgele ei purjeta. Eesti pass mängukvaliteedile palju juurde ei anna ja mind näiteks ei motiveeriks ka "omadest" koostatud meeskond, kes pidevalt kaotab. Ma ei kujuta ette, et mõni juba välisliigas palliv Eesti mängija ihkaks väga tagasi tulla ja mõned neist (kasvõi Vene näitel) eelistavad pigem oodata, kui et Cramoga isegi ajutist lepingut teha. Tass ilmselt sihib kusagile välisliigasse, Hermet on läinud, Nurger on minemas, ma usun, et Sokul on Kreeka passi tõttu sealses esiliigas lööki, võimalikud variandid veel et vanast kaadrist Kurbas, Dorbek, Haller?, Kangur?? jäävad, kõhutunne ütleb, et Rannula võib Valget tahta Cramosse, siis olekski juba 12 meest koos (kuigi eestlaste poole pealt mitte just väga nooruslik). Samas Kurbasele, Dorbekile, Kangurile kohapealt asendust leida pole lihtne ja vähemalt kahe esimese puhul (Kangur on nagunii lõpetamas) ka mitte väga mõistlik.
Komplekteerimist tuleks ikka võtta positsioonidest lähtuvalt, et kõik positsioonid on kaetud võimalikult kvaliteetselt ja varuga. Välismängijate osas tasub isegi võtta riske, parem mõni noor või mahakantud, kuid perspektiivikas mängija, kui et hakata mõnda nimekat mängijat üles ostma (pealegi kui lisategureid nagu VTB ja BCL pole anda). Ikkagi eesmärgiks seada meeskond, kes pürib kõige kõrgemale nii Europe Cupil kui ühisliigas.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Kurbas jätkab: https://bckalev.ee/vanameister/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasta