Eesti korvpalli tulevik/lootused

Kõik Eesti koondisega seonduv
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Väga raske on seda kollektiivset vaimset kokkuvarisemist vaadata. Serbia on igati jõukohane vastane, aga meie omad lihtsalt väristavad võidu vastasele kätte. Kui mitte teiseks poolajaks, siis loodetavasti homseks kolmanda koha mänguks suudetakse ennast mentaalselt koguda.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 851
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas NoName »

Nagu ka Eesti täiskasvanute koondisega, siis raske on mingit edu loota kui ikka südant üldse pole. Kuuba mängib enda eale kohaselt, Ilver ei saa korvi alt jätkuvalt sisse ja Suurorg peaks spordiala vahetama, sest korvpall ei ole talle. :)
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Kolmesed kaheteistkümnest null, vabavisked kaheksast neli. Pooltel mängijatel ei püsi isegi pall käes. Ainus meie mängija, kes ennast väljakul mugavalt tunneb, on Joonas Riismaa.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 851
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas NoName »

Ma arvan, et kui see EM ka midagi head ei tule, siis ma vist löön Eesti korvpallile lõplikult käega nagu ma tegin 2-3 aastat tagasi Eesti jalgpalliga. Pärast seda on olnud palju lihtsalt kaotusi ja alandusi taluda. Pidev "äkki nüüd õnnestub" lootus tundub Eesti pallispordi kontekstis juba suisa masohhistlik. Spoiler on see, et mitte kunagi midagi ei õnnestu. Ei tulnud 99-02 lootusrikastest talentidest säravaid mängijaid ja küllap ei tule ka neist U20 tüüpidest. :offtopic:
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

NoName kirjutas:Ma arvan, et kui see EM ka midagi head ei tule, siis ma vist löön Eesti korvpallile lõplikult käega nagu ma tegin 2-3 aastat tagasi Eesti jalgpalliga. Pärast seda on olnud palju lihtsalt kaotusi ja alandusi taluda. Pidev "äkki nüüd õnnestub" lootus tundub Eesti pallispordi kontekstis juba suisa masohhistlik. Spoiler on see, et mitte kunagi midagi ei õnnestu. Ei tulnud 99-02 lootusrikastest talentidest säravaid mängijaid ja küllap ei tule ka neist U20 tüüpidest. :offtopic:
Sa kannad maha mängijad, kes on alles 20-23 aastased ja mängivad pea eranditult tippliigades, vaid seetõttu, et nad pole suutnud tõusta neis liigades veel põhitegijateks?! Kui nad oleksid juba praegu sellisel tasemel, siis me ei räägiks 2025. aastast alates mitte kaheksa parema sekka pürgimisest, vaid medaliootusest.

Meie koondis saab olema eelseisval EM-il mitte üksnes noorim, vaid ilmselt ülekaalukalt noorim. Pool koosseisust saab olema kuni 23-aastased. Ma arvan, et sellises olukorras on iga võit boonuseks. Peaasi, et ei kordu juunikuus juhtunu ja füüsilise ettevalmistusega jälle täiesti puusse ei panda. Kui EM-il peaks vastu vaatama samasugune pilt nagu viimati Saksamaa ja Iisraeli vastu, siis on raske näha Toijalat & co-d koondise eesotsas jätkamas.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 851
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas NoName »

Ma ei kanna neid maha. Küllap tulevad neist nii 25. eluaastaks okeid mängijad. Küll aga tippmängijaid (NBA, Euroliiga, teiste heade liigade tipp) neist enam ei tule. Võib-olla aastakese võib veel loota, aga kellegi karjääritrajektoor ei näita noolega üles ja keegi pole heal tasemel ust jalaga lahti löönud. Treier samuti mitte. Ei saa ju salata, et kui Raieste, Drell, Kullamäe, Erkmaa jne 17-18 olid, siis lootused olid palju suuremad kui see kuhu nad praeguseks jõudnud on.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Teine poolfinaal lõppes meie jaoks soodsalt: Island alistas ulmelise (61%) kaugvisete tabavuse toel mängleva kergusega Soome. Meie U20 koondis on sel suvel võitnud nii Islandit kui Soomet, aga soomlaste vastu on võidud tulnud palju kindlamalt (+19 ja +20). Soome peaks igas mõttes olema Islandist mugavam vastane. Nad on vähem agressiivsemad ja osavamad kui islandlased ja mängivad standardsemat korvpalli. Homne mäng on seega kohustusliku võidu võtmise koht. Mäng algab kell 18:00.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1776
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas RK »

Eile oli Eesti U18 l sõprusmäng Leedu U18ga, kahjuks Eesti poolelt pole tulemustest midagi kuulda, twitterist sain tulemuse, Eesti kaotas 100-87,
Leedu parim Murauskas 18 p, Eesti parim Tassa 23 p
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

U20 B-divisjoni kolmanda koha mäng, Eesti vs Soome:

https://www.youtube.com/watch?v=esmwF7PK6cU" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.fiba.basketball/europe/u20b ... b=boxscore" onclick="window.open(this.href);return false;
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Varrak ja tema kirg mängida small ball`i. Võttis 16 mänguminutit aega, et tuua väljakule meie ainus tsenter Mait Peterson. Tolleks hetkeks olime kolme punktiga taga, korvialune ründemäng oli olematu ja ise olime kaitses korvialuses tsoonis hädas (points in the paint oli enne Petersoni mängutulekut 6 vs 14). Keskmängija platsil viibides lõpetasime poolaja vahespurdiga 13-3, seejuures tuli soomlaste ainus korv oma väljakupoolelt sooritatud viskest.
elchukakabra
Kasutaja
Postitusi: 306
Liitunud: 29 Dets 2010, 20:56

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas elchukakabra »

Kas jäävadki ainult kolmeste peale lootma? Hetkel juba 27 kolmest peale uhatud.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 851
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas NoName »

Tuli ikkagi ära. Seega tublid poisid. Loodame, et järgmine turniir A-divisjonis suudetakse kuidagi üle elada.

Positiivsest küljest kindlasti Riismaa. Ma loodan siiralt, et temast tuleb midagi enamat kui rollimängija. Suurorg oli samuti okei. Noh, kui Serbia välja jätta. Seal ma ei olnud kindel, et kas ta ajab mind rohkem vihale või siis tekitab kaastunnet. Pikkus samas on hea ja visete suund ka. Kui ainult rohkem sisse saaks. Sepp oli samuti viimastes mängudes kaitses omal kohal ja isegi ründefaasis tegi asju. Taaskord kahju, et loodus rohkem pole andnud.

Meh kategooriasse paigutaksin Ilveri. Tegi vahepeal küll oma ära, aga nähtavasti halva pallitunnetusega mängija. Ma ei tea mitu korda seda juhtus, et pall kukkus max meetri kauguselt korvist kätte ja ta viskas lootusetult mööda. Kuuba tase langes turniiri käigus ja tegi lapsikusi. Samas eks pesamunana ongi seda oodata. Kirsipuu tegi vahepeal ilusaid asju ja mulle ta viskeliigutus meeldib, aga mõneti ebaefektiivne ja ma ei usu, et sealt midagi enamat kui Kristo Saage vol 2 saaks tulla.

Teiste kohta ei oska midagi kosta. Vb ainult seda, et Petersoni pikkuse võiks võimalusel teiste poiste vahel ära jagada.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4783
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas Uhhuu »

Ligi kümneaastase pausi järel oleme tagasi U20 A-divisjonis. Suurepärane, et sinna lõpuks tagasi tõusti. Mängupilt jättis siiski kõvasti paremat soovida. Eriti kui arvestada, et soomlastel kukkus turniiri käigus välja kolm olulist mängijat (kamba peale neilt keskmiselt 24p, 13lp ja 7rs).

Meie turniiri MVP-s pole kahtlust. Joonas Riismaa oli väga hea igas mänguelemendis. Ühtlasi mainiks ära, et ta oli meie koondise ainus mängija, kes suutis hea protsendiga realiseerida viskeid kontakti olukorras.

Suurimateks pettumusteks olid seevastu Ilver ja Kirsipuu. Ilveri puhul tuleb muidugi arvesse võtta, et ta mängis sisuliselt terve turniiri valel positsioonil, oli eelmisel hooajal NCAA tippülikoolis mängupraktikata ja pidi turniiri jooksul tervisehäda tõttu vahele jätma kaks mängu. Kirsipuult oodanuks palju küpsemat ja stabiilsemat mängu. Kunagi loodetud A-koondislase asemel terendab praegu pigem Siim-Markus Posti laadne mängija.

Järgmise aasta U20 EM-i puhul on kriitilise tähtsusega saada koondisesse Henri Veesaar. Sel juhul oleks meil välja panna vägagi kõva põhiviisik: Kuusmaa, Tassa, Kuuba, Poom, Veesaar. Varrak tunneks end ilmselt mugavamalt ilma tsentrita mängides, aga Sepa & co-ga small ball`i harrastades nülitaks meid A-divisjonis ilmselt elusast peast.

B-divisjoni esiosa on meeldivalt põhjamaist nägu. Kuue parema seas on Island, meie, Soome, Rootsi ja Läti. Kusjuures lätlaste resultatiivsemaks mängijaks kerkis „raplakas“ Vanags. A-divisjonist langesid välja Ukraina, Tšehhi ja Portugal. Kovliar kahes viimases mängus enam kaasa ei teinud. Mainiks ära ka selle, et Montengero, kelle meie koondis U16 EM-il kindlalt alistas, on nüüd U20 A-divisjonis jõudnud välja nelja parema sekka.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1776
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas RK »

U18 võitis Lätit 78-75 , meie parim jälle Tassa 16 p
https://livestats.dcd.shared.geniusspor ... 04/bs.html" onclick="window.open(this.href);return false;
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4507
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti korvpalli tulevik/lootused

Postitus Postitas vaim564 »

U20 B-turniirist veel niipalju, et Kasper Suurorg tunnistati turniiri parimaks tagamängijaks. Joonas Riismaa valiti teise viisikusse.
Vasta