Kalev/Cramo head ja vead

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 333
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas bckalev-cramo »

East kirjutas:Kui me juba meeskonna merchist räägime, siis mind on tegelikult pikalt huvitanud, et kuidas Kalevil mänguvormide disaini valimise protsess välja näeb. Varustaja viskab mingid standard template'id kataloogist ette ning teete hooaja eel siis nende vahel valiku? Või on ikkagi mingid custom design variandid ka reaalselt lauale pandud?

Kas klubisisestes aruteludes mingit sellist ideed pole laual olnud, et Kalevi vormid võiks olla tavapärasest mõneti spetsiifilisema, isikupärasema disainiga - a la näiteks nagu koondise laiguline sinine vorm või Rytase/Wolvesi/Joventuti vormid?

Vaatasin lihtsalt, et VEF on sel hooajal uue disaini kasutusele võtnud ning hakkasin mõtlema, et huvitav kui palju selline lõbu võrreldes tavapäraste kataloogi valikutega kallim võiks olla klubi jaoks. Nagu koondise laigulised vormid näitasid, siis iseenesest võib selline omanäoline disain ju päris hästi fännile peale minna + on miskit, millega klubi võiks halli massi keskel tähelepanu püüda/meelde jääda.
Ka Tartul ning Raplal on minuteada custom vorm, iseenesest see ei ole kallim variant.

Aga siin on varustaja küsimus, meie klubil on pikaaegne koostöö Nike'ga, kellelt saame Eesti mõistes vägas okei mahus varustust, nii treening kui ka vaba-aja. Kahjuks Nike puhul on customised vormide saamine Eestisse, kus mahud väiksed, korvpalli kus mahud võrreldes jalgpalliga veel väiksemad pea võimatu. Ehk seni kuni meil on koostöö sellise partneriga nagu Nike seda on pea võimatu teha.

Eelpool mainitud Tartu ja Rapla teevad varustuse koostööd Spalding/FIFAAga, kellel olemas noname brandi toorikud, kuhu sublimatsiooni trükiga saad teha põhimõtteliselt ükskõik mis värvidega ükskõik millise disainiga tooteid. Ideetasandil oleme erinevaid asju kaalunud ja proovinud kuid kahjuks trükitehnoloogia Eestis ja Nike vormide piiratus paneb teatud piirid ette.

Samamoodi teevad leedukad ja lätlased koostööd teiste ettevõtetega kelle tootevalikusse kuulub ka võimalus sublimatsioonivorme teha.

TLDR; Idee on laualt läbikäinud aga raha paneb piirid (kuna sellises mahus ja kvaliteedis koostööd nagu Nikega on, on väga keeruline saada kellegagi, kes oleks valmis sublimatsioonivorme tegema).

Loodetavasti sain veidi valgustada tausta. Valdav enamus meie tegevustes on mingisugne loogika ja sisu taga, väga vähe asju teeme niisama (vt eelmist Yaga selgitust). Lihtsalt mingil määral tulevad teatud teatud piirid ette.

Kui veel mingeid küsimusi/ideid, siis andke tuld, heameelega anname tagasisidet :)
danielto
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 06 Apr 2022, 15:47

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas danielto »

Tahtsin kiita e-maili uudiskirju! Minusugusele on need jubedalt vajalikud ja tulevad piisavalt varakult. Annavad hea ülevaate mis mängud, millal ja kus on tulemas. E-mail jääb alles ja on kergelt leitav, teinekord insta storysid scrollides näed küll reklaami, aga kui kohe ei tegutse, on see unustatud.

Mu arust paljude klubide probleem on see, et ei tea millal mängud toimuvad. Tuleb jubedalt vaeva näha, et otsida kus midagi toimub ja infot piletite kohta. Selles osas minu tänud Cramo taustajõududele, kes pingutavad, aitäh!
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 333
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas bckalev-cramo »

danielto kirjutas:Tahtsin kiita e-maili uudiskirju! Minusugusele on need jubedalt vajalikud ja tulevad piisavalt varakult. Annavad hea ülevaate mis mängud, millal ja kus on tulemas. E-mail jääb alles ja on kergelt leitav, teinekord insta storysid scrollides näed küll reklaami, aga kui kohe ei tegutse, on see unustatud.

Mu arust paljude klubide probleem on see, et ei tea millal mängud toimuvad. Tuleb jubedalt vaeva näha, et otsida kus midagi toimub ja infot piletite kohta. Selles osas minu tänud Cramo taustajõududele, kes pingutavad, aitäh!
Nutitelefoni olemasolu korral soovitan liituda ka Stanzaga https://www.stanza.co/@kalevcramo/subscription sünkroniseerib kõik mänguteavitused kalendrisse ja saad notificationi kui mängud tulemas.
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 708
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas BCKLV »

Stanzaga seoses, arenguruumi seal on - Keila mängu ärajäämise teavitus tuli alles pool tundi enne algset ürituse algusaega, esmaspäevast kohtumist Keilaga näitab 7:30 hommikul, siis on kalendris tükk tühjust, järgmine event 23. november. Aga võib olla see on minupoolne Google sünkroniseerimise error, ei tea...
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 333
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas bckalev-cramo »

BCKLV kirjutas:Stanzaga seoses, arenguruumi seal on - Keila mängu ärajäämise teavitus tuli alles pool tundi enne algset ürituse algusaega, esmaspäevast kohtumist Keilaga näitab 7:30 hommikul, siis on kalendris tükk tühjust, järgmine event 23. november. Aga võib olla see on minupoolne Google sünkroniseerimise error, ei tea...
Ütlen ausalt, kanaleid, kohustusi ja ülesandeid on meil kahel liiga palju ja Keila mängu canceldamist tahtsin teha reedel, aga nagu tavaliselt midagi lendas vahele.

Teiste mängude kohapealt, siin Groningen ja Rapla on veel lisamata, vahepeal pikem koondisepaus, eks ma uuendan nii tihedalt kui saan (seal oli kellaaja küsimused)

Tänud selle Keila karikamängu märkuse eest, see USA süsteem ja seal PM/AM ja vast sealt tuli error.
Roy
Kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 06 Okt 2021, 13:02

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas Roy »

Ok, ma võtan korra veel sõna.
Cramo kalender.
Selle eesmärk on eelkõige, et mul kalendris Cramo mängud oleks ja saaksin saalis käimisi planeerida.
Tänasel päeval avastasin äkki kalendris "Saame lähemalt tuttavaks... ". Esimese hooga lasin püksid täis, et kas ma olen mingi koosoleku maha maganud uue töötajaga/kliendiga. Kustutaks ära, aga seda ei saa muuta. Sellepärast kirjutangi siia :)

Long story short. Hoidke mängude kalender puhas ja täitku ühte eesmärki. Less is more.
Kes tahab youtube videosid vaadata see aktiveerib notificationid, saab info sots meediast jne.

Aitäh tähelepanu eest!
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 333
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas bckalev-cramo »

Roy kirjutas:Ok, ma võtan korra veel sõna.
Cramo kalender.
Selle eesmärk on eelkõige, et mul kalendris Cramo mängud oleks ja saaksin saalis käimisi planeerida.
Tänasel päeval avastasin äkki kalendris "Saame lähemalt tuttavaks... ". Esimese hooga lasin püksid täis, et kas ma olen mingi koosoleku maha maganud uue töötajaga/kliendiga. Kustutaks ära, aga seda ei saa muuta. Sellepärast kirjutangi siia :)

Long story short. Hoidke mängude kalender puhas ja täitku ühte eesmärki. Less is more.
Kes tahab youtube videosid vaadata see aktiveerib notificationid, saab info sots meediast jne.

Aitäh tähelepanu eest!
Tänud tagasiside eest, jätame ainult mängude ja tiimiürituste põhiseks (hooaja alguses oli meil minu mäletamist mööda ka pressika ja muude eventide info seal).
Roy
Kasutaja
Postitusi: 39
Liitunud: 06 Okt 2021, 13:02

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas Roy »

ENBL: 14.00 BC KALEV/CRAMO VS ZIELONA GORA
Mustamäe RING spaa-ja spordikeskus

Korra täpsustan, et kas see on see uus saal mis Õismäel avati? Kui jah, siis on see Mustamäe seal viga :)
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 333
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas bckalev-cramo »

Roy kirjutas:ENBL: 14.00 BC KALEV/CRAMO VS ZIELONA GORA
Mustamäe RING spaa-ja spordikeskus

Korra täpsustan, et kas see on see uus saal mis Õismäel avati? Kui jah, siis on see Mustamäe seal viga :)

See sama, tänud!
East
Kasutaja
Postitusi: 970
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas East »

@bckalev-cramo - oskad sa öelda, miks Eesti-Läti liiga jätkuvalt sellise ebaregulaarse kalendri alusel opereerib?

ACB liigatabel - kõigil meeskondadel 9 mängu mängitud.
Lega A liigatabel - kõigil meeskondadel 8 mängu mängitud.
Betsafe-LKL liigatabel - peale tänaseid kohtumisi on kõigil meeskondadel 10 mängu mängitud.
BNXT liigatabel - kõigil meeskondadel peale kahe on hetkel 9 mängu mängitud.

Ja siis tuleb EST-LAT ühisliiga. Tartu, Ventspils, Ogre, LU, Liepaja 11 mängu mängitud. Prometey, VEF, Viimsi, Rapla, Valmiera, Tarvas 10 mängu mängitud. Audentes, TalTech 9 mängu mängitud. Keila, Pärnu 8 mängu mängitud. Kalev 7 mängu mängitud. 

Mingi hetkeni on täiesti mõttetu põhiturniiri tabelit jälgida, sest adekvaatset pilti niikuinii ette ei saa. Ma eeldan, et sellise loomingulise kalendri küsimus peitub nii rahas kui muudes logistilistes tegurites, aga sarnased probleemid on tegelikult ju ka teiste liigade meeskondadel. Kuidas Eesti niivõrd eriline on?

Ma mõtlesin Kalevi viimase aja kalendrit vaadates, et ka klubi vaatenurgast on seda ikka väga keeruline müüa ja turundada. 11 päeva jooksul 6 mängu. Isegi kõige suuremal korvpallisõbral tekib sellise graafiku juures tahes-tahtmata üleküllus ja probleem enese motiveerimisega. Seega pole imestada, kui saalid tavapärasest poole tühjemad on ning klubil jääb nendelt mängudelt piletitulu teenimata.

Minu meelest oleks täiesti normaalne, kui eurosarja mängivatel klubidel oleks kaks mängu nädalas - nädala sees eurosarja kohtumine ning nädalavahetusel kodune liiga. Kui graafikud klapivad, siis võib teatud nädalate keskel täiendavalt ka koduse liiga voore pidada (selliselt, et KÕIK meeskonnad mängivad).

Sellise jutu peale võivad muidugi väiksemad klubid öelda, et nende jaoks jääb mänge väheks, aga siis tasuks neile mõni alternatiivne karikaformaat välja mõelda - a la väike karikas. Eelmise hooaja kolm parimat saaks otsepääsme Final Fouri ning üks pilet mängitaks välja väiksemate klubide vahel, kellel eurosarja väljund puudub. 

Et miks seda praegust kalendrit sellisel kujul niivõrd hoitakse, kui on selge, et tegelikult ei võida sellest väga keegi?

Minu meelest oleks hädasti praegu vaja seda, et mängud muutuksid selliseks kaubaks, mille järele tekib nõudlus. Selleks on vaja esiteks, et mänge oleks vähem ning need toimuksid kalendri mõttes loogiliselt ning teiseks, et ka kohalikku liigat oleks võimalik müüa laheda tootena (loogika, visuaal, klubidevahelise konkurentsi tekitamine jne).
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 333
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas bckalev-cramo »

East kirjutas:@bckalev-cramo - oskad sa öelda, miks Eesti-Läti liiga jätkuvalt sellise ebaregulaarse kalendri alusel opereerib?

ACB liigatabel - kõigil meeskondadel 9 mängu mängitud.
Lega A liigatabel - kõigil meeskondadel 8 mängu mängitud.
Betsafe-LKL liigatabel - peale tänaseid kohtumisi on kõigil meeskondadel 10 mängu mängitud.
BNXT liigatabel - kõigil meeskondadel peale kahe on hetkel 9 mängu mängitud.

Ja siis tuleb EST-LAT ühisliiga. Tartu, Ventspils, Ogre, LU, Liepaja 11 mängu mängitud. Prometey, VEF, Viimsi, Rapla, Valmiera, Tarvas 10 mängu mängitud. Audentes, TalTech 9 mängu mängitud. Keila, Pärnu 8 mängu mängitud. Kalev 7 mängu mängitud. 

Mingi hetkeni on täiesti mõttetu põhiturniiri tabelit jälgida, sest adekvaatset pilti niikuinii ette ei saa. Ma eeldan, et sellise loomingulise kalendri küsimus peitub nii rahas kui muudes logistilistes tegurites, aga sarnased probleemid on tegelikult ju ka teiste liigade meeskondadel. Kuidas Eesti niivõrd eriline on?

Ma mõtlesin Kalevi viimase aja kalendrit vaadates, et ka klubi vaatenurgast on seda ikka väga keeruline müüa ja turundada. 11 päeva jooksul 6 mängu. Isegi kõige suuremal korvpallisõbral tekib sellise graafiku juures tahes-tahtmata üleküllus ja probleem enese motiveerimisega. Seega pole imestada, kui saalid tavapärasest poole tühjemad on ning klubil jääb nendelt mängudelt piletitulu teenimata.

Minu meelest oleks täiesti normaalne, kui eurosarja mängivatel klubidel oleks kaks mängu nädalas - nädala sees eurosarja kohtumine ning nädalavahetusel kodune liiga. Kui graafikud klapivad, siis võib teatud nädalate keskel täiendavalt ka koduse liiga voore pidada (selliselt, et KÕIK meeskonnad mängivad).

Sellise jutu peale võivad muidugi väiksemad klubid öelda, et nende jaoks jääb mänge väheks, aga siis tasuks neile mõni alternatiivne karikaformaat välja mõelda - a la väike karikas. Eelmise hooaja kolm parimat saaks otsepääsme Final Fouri ning üks pilet mängitaks välja väiksemate klubide vahel, kellel eurosarja väljund puudub. 

Et miks seda praegust kalendrit sellisel kujul niivõrd hoitakse, kui on selge, et tegelikult ei võida sellest väga keegi?

Minu meelest oleks hädasti praegu vaja seda, et mängud muutuksid selliseks kaubaks, mille järele tekib nõudlus. Selleks on vaja esiteks, et mänge oleks vähem ning need toimuksid kalendri mõttes loogiliselt ning teiseks, et ka kohalikku liigat oleks võimalik müüa laheda tootena (loogika, visuaal, klubidevahelise konkurentsi tekitamine jne).


See väga suur murekoht nii fännide seisukohalt kui ka liiga kuvandi kohapealt. Miks sellele lahendust leidud pole, ma öelda ei oska, aastaid on see murekohaks olnud ning see hooaeg klubid ka rohkem sõna võtnud sel teemal (ühel ajal toimuvad mängud jne jne).

Eks üks suur suur murekoht on infra, ehk meeskondade kodusaalide saadavus on sinu poolt võrreldud liigadega väga raskendatud kuna tegemist on saalidega, kus toimuvad ka muud üritused (meil kõik mis kalevi spordihallis toimub, tartu/taltech meeste-naiste võrkpall jne). Kui õigeaegselt graafikut paika ei saa (suve alguses), siis ongi vaja enamustel hakata leidma auke.

Finantsi kohapealt natukene mõjutab see, et klubid käivad nii siin kui ka teisel pool piiri mängimas kulude kokkuhoiu mõttes topeltmänge mis samuti natuke segab seda graafikusuppi.

Eks loogiline oleks jah ala et eurosarja meeskondadel on eurosarja mängude nädalatel nädala sees 1 mäng ja 1 nädalavahetusel ning kui eurosarja pole on 2 mängu, ehk kuskil 6-7 mängu kuus. Ideaalne graafik kõige jaoks, aga kahjuks seda, ei ole seni suudetud üles ehitatada, eks meie eelmised aastad eurosarijades + VTBs ei tee seda lihtsamaks.

Turundamise kohapealt jah, november ränk kuu kossusõbrale - 2 eurosarja mängu, koondisemäng, heategevusmäng Prometei vastu jne, aga anname endast parima ja loodame, et inimesed leiavad tee saali!
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 708
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas BCKLV »

Allan käis siis juba mõnda aega tagasi Kuues Viga podcastis, väga huvitav kuulamine. Jõudu ja jaksu Kalev/Cramo turundustiimile!
https://youtu.be/wuQjVREzpAI" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 882
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas Drogba »

Kas Cramo fännid veel kuidagi organiseeritult välismaal mängudel ka käivad? Näiteks Lätis vms. Kus selle kohta seljuhul infot saaks, et kuidas nendega liituda?
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas theundertaker »

Vahepeal käiakse koos bussiga, sa pead liituma fännklubi e-maili listiga, siis saadetakse sulle kiri! Või fb kinnise grupiga.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 882
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Kalev/Cramo head ja vead

Postitus Postitas Drogba »

Kas kolmapäev on ka mingi ühisvaatamine üliolulise mängu osas?
Vasta