Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Uhhuu »

Tarvas on liikumas suure kaotuse poole ka seni võiduta Valmiera vastu. Mängu saatus otsustati sisuliselt ära juba esimese viie minutiga, kui Tarvas ei pääsenud õieti viskelegi ja jäi taha 2-13. Kaheksa minuti järel oli seis juba 6-25.

Ainus positiivne asi tänavuse Tarva juures on Ralf Sats. Temast võib kujuneda paari aastaga Eesti-Läti ühisliiga tasemel silmapaistev mängija. Kui Tarvas tahab sel hooajal kasvõi mõne võidu kirja saada, siis neil oleks minu meelest esmajoones vaja teravat SG-d, kes oleks võimeline individuaalse meisterlikkuse pealt 15-20 punkti mängus viskama ja ka teistele võimalusi looma.

https://sportacentrs.com/sportacentrs_t ... b_br_pafbe" onclick="window.open(this.href);return false;

https://livestats.dcd.shared.geniusspor ... et_EE.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kammoon
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 05 Sept 2022, 19:43

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Kammoon »

Uhhuu kirjutas:Tarvas on liikumas suure kaotuse poole ka seni võiduta Valmiera vastu. Mängu saatus otsustati sisuliselt ära juba esimese viie minutiga, kui Tarvas ei pääsenud õieti viskelegi ja jäi taha 2-13. Kaheksa minuti järel oli seis juba 6-25.

Ainus positiivne asi tänavuse Tarva juures on Ralf Sats. Temast võib kujuneda paari aastaga Eesti-Läti ühisliiga tasemel silmapaistev mängija. Kui Tarvas tahab sel hooajal kasvõi mõne võidu kirja saada, siis neil oleks minu meelest esmajoones vaja teravat SG-d, kes oleks võimeline individuaalse meisterlikkuse pealt 15-20 punkti mängus viskama ja ka teistele võimalusi looma.

https://sportacentrs.com/sportacentrs_t ... b_br_pafbe" onclick="window.open(this.href);return false;

https://livestats.dcd.shared.geniusspor ... et_EE.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mänge ei otsustata kunagi esimese viie minutiga ära :) Tarvas võitis.

Edit: Ok kuidas see mäng veel lisaajale läks...Oehhh
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Uhhuu »

Mõnikord on kasulik ka enneaegu kireda. Tarvas suutis teisel poolajal sisu näidata ja mängu tagasi tulla. Valmiera seevastu otsustas millegipärast ära lõpetada palli korvi alla toimetamise, mis neile esimesel poolajal edu tõi ja hakkas kergekäeliselt kolmeseid loopima. Lisaks alustati teist poolaega kaitses sirge jalaga mängides. Tarva poolelt oli valus eksimus, et Valmiera eest pääses normaalaja viimast viset sooritama mängija, kes oli ainsana nende poolelt kolmeseid tabanud. Eesti-Läti ühisliiga hooaja võimsaim comeback oli ülilähedal. Kahju Tarvast.

Liiga lõpuosa meeskondade tase on päris jube. Kui tugevamad n-ö lihtsurelikud meeskonnad on võrreldavad näiteks Hispaania esiliiga meeskondadega, siis Tarvas ja Valmiera on Hispaania tugevuselt neljanda liiga meeskondade tasemel. Raske mõista, miks Valmiera kibeleb üldse ENBL-it mängima, kui neil pole materjali, et isegi Eesti-Läti ühisliigas konkurentsivõimelised olla.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas East »

Tarva kaotust oli päris valus vaadata. Neljanda veerandi lõppfaasis visati vabadelt positsioonidelt kolmeseid mööda + realiseeriti väga kehvalt vabaviskeid. Täiesti võidetav mäng oli muidu.

Üldiselt on nukker seis ning meenutab veidike kunagist Kuremaa satsi, kes sai kõigi käest kolakaid, aga kust kasvasid vähemalt välja Rain Veidemani ja Martin Dorbeki sugused mängumehed. Loodetavasti tuleb siis ka praegusest Tarva meeskonnast üks-kaks KML tasemel mängumeest. Hetkel tundub muidugi veidi niru, et noormängijatest näib ainult Ralf Sats selline, kellest võiks asja saada. Kuid mine sa tea, äkki paneb Pahmart samuti juurde ning äkki ülendatakse hooaja käigus veel mõni noor Tarva/RHKK poiss põhimeeskonda.

Ma olen selles osas Uhhuuga nõus, et tagaliini oleks teravust vaja. Razdavsek on ilmselt tubli poiss, aga minu meelest ei ole tema mängijaomadused sellised, mida Tarvale nii hädasti vaja läheks. Sloveen jääb liiga tagasihoidlikuks ning pigem tahaks ma näha ühte teravat comboguardi, kes oleks mõnevõrra enam skoorimisele orienteeritud. Üleüldiselt on minu meelest vaid Marincevic ja Shevchenko sellised, kes Tarva välismängijatest mingit märkimisväärset lisandväärtust suudavad luua. 

Selle valguses ei saa ma üle ega ümber sellest, et Tarva komplekteerimismudel näib pehmelt öeldes kummaline. Arusaadav, et Euroopast on odavam mängijaid Eestisse transportida, aga kui ajalugu on näidanud, et nende Balkani valikutega järjest puusse pannakse ning ühtegi edulugu näiteks tuua ei ole, siis miks järjepidevalt peaga vastu seina joosta? Ma tulen ikka selle juurde tagasi, et kasvõi see BJ Tyson võiks praegusele Tarvale märkimisväärseks abiks olla.

Teine asi on Eesti mängijate valik. On täiesti ilmselge, et Eesti creme de la creme mängijate värbamises Tarvas kaasa ei saa rääkida.. aga minu jaoks on arusaamatu, miks ei ürita Tarvas Eesti nö teise või isegi kolmanda ešeloni mängijatega loteriid mängida? Toon jällegi Lipsu näiteks - istus mitmeid aastaid Raplas pingi peal kuniks otsustas Rakveresse liikuda ning avanes seal siis võimsalt. Kui ma oleks Lippasaar, siis ma üritaks praegu aktiivselt vaadata Tartu või TalTechi noorte poole, kellel jääb ESTLAT liigas mängupraktikat väheseks ning kes juba mitmendat aastat esiliigat kütavad. Ja samamoodi üritaks paralleelselt ka A-klassist andekaid noori leida, keda võiks üritada meeste tasemele tuua. 

Ma saan aru, et väga tihti ei soovi noored mängijad erinevatel põhjustel liikuda (eluolu, õpingud vmt), aga ma ei tahaks kohe üldse uskuda, et mitte ühtegi sellist mängijat ei suudeta ära rääkida. Minu meelest peaks ka noortele olema üsna selge, et kui nad suudavad ESTLAT tasemel end vähegi tõestada mängumehena, isegi nõrga Tarva särgis, siis oleks edaspidi nende järgi kindlasti nõudlus olemas (kasvõi Hindi näide eelmisest hooajast). 
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas vaim564 »

East kirjutas: Ma saan aru, et väga tihti ei soovi noored mängijad erinevatel põhjustel liikuda (eluolu, õpingud vmt), aga ma ei tahaks kohe üldse uskuda, et mitte ühtegi sellist mängijat ei suudeta ära rääkida. Minu meelest peaks ka noortele olema üsna selge, et kui nad suudavad ESTLAT tasemel end vähegi tõestada mängumehena, isegi nõrga Tarva särgis, siis oleks edaspidi nende järgi kindlasti nõudlus olemas (kasvõi Hindi näide eelmisest hooajast). 
Näiteks selline kunagi noortekoondises mänginud mees nagu Matute Perner, kes Varraku juures saab 0 mänguminutit, võiks Tarvasse kasvõi laenule anda, sest TalTechis paar aastat istub pingil, mängida ei saa, mängukindlus muutub olematuks ja lõpetab korvpalliga üldse. Selliseid on ilmselt teisigi, kes ei suuda teistes satsides väljakule murda, kuid Tarvas saaksid vähemalt mängida.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas toivo »

Ma noortekossuga väga kursis ei ole, aga Uhhuu kirjutas siin foorumis suvel, et tema hinnangul olevat Rakvere noormees Karl Ristna muidu õnnetu U16 koondise üks perspektiivikamaid mängijaid.

Praegu basket.ee-st vaatan, et kutt on sel hooajal üles antud ainult U18 liigas. Samas Tarva koostööpartneri Reinari kooli esiliiga rosteris on 16 aastaseid mehi kirjas tükki kolm, lisaks isegi kaks 15 aastast, kellel debüüdidki juba tehtud. Ka Rakvere kohalik mees Saage ei maininud Ristna nime, kui viimases Mängumeeste saates Tarva järelkasvu lootuskiirtest rääkis. Teab keegi kas Ristnal on mingid tervisemured või miks talle veel meestekossu taset proovida ei anta?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Uhhuu »

toivo kirjutas:Ma noortekossuga väga kursis ei ole, aga Uhhuu kirjutas siin foorumis suvel, et tema hinnangul olevat Rakvere noormees Karl Ristna muidu õnnetu U16 koondise üks perspektiivikamaid mängijaid.

Praegu basket.ee-st vaatan, et kutt on sel hooajal üles antud ainult U18 liigas. Samas Tarva koostööpartneri Reinari kooli esiliiga rosteris on 16 aastaseid mehi kirjas tükki kolm, lisaks isegi kaks 15 aastast, kellel debüüdidki juba tehtud. Ka Rakvere kohalik mees Saage ei maininud Ristna nime, kui viimases Mängumeeste saates Tarva järelkasvu lootuskiirtest rääkis. Teab keegi kas Ristnal on mingid tervisemured või miks talle veel meestekossu taset proovida ei anta?
Ma ei oska Eestis oma aastakäigu absoluutselt parima mängija Karl Ristna hetkeolukorra kohta sõna sekka öelda, küll aga toon välja selle, et on veel üks Rakvere kasvandikust noortekoondislane, kes millegipärast Tarva koosseisu ei kuulu (samal ajal, kui ükski praegune Tarva noormängija pole noortekoondisi esindama pääsenud). Selleks mängijaks on 2003. aastal sündinud tagamängija Marko Kuhi. Ta kuulus sellesse Rannula juhendatud U18 koondisse, kes alistas mullu suvel näiteks Iisraeli ja Prantsusmaa. Ta teenis European Challenger turniiril Veesaare, Kuuba ja Tassa järel neljandaks enim mänguaega. Mullu oli ta Tarva ridades Eesti-Läti ühisliigas episoodilises rollis, tänavu aga näitab head visketabavust esiliigas Reinar Halliku Korvpallikooli eest. Seega otsest noormängijate põuda Virumaal pole, millegipärast aga ei kuulu silmapaistvaima teenistuslehega noored tänavu Tarva koosseisu.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas East »

TalTech tõi endale ukrainlasest tagamängija Anatoly Shundeli. Enamus karjäärist on möödunud kodumaal Mykolaivi ja Dnipro ridades, viimati palli Tšehhi kõrgliigas. Statistika poolest pigem selline harju keskmine olnud, kuid positiivne märk CVs on asjaolu, et on hooti esindanud ka Ukraina koondist.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas vaim564 »

East kirjutas:TalTech tõi endale ukrainlasest tagamängija Anatoly Shundeli. Enamus karjäärist on möödunud kodumaal Mykolaivi ja Dnipro ridades, viimati palli Tšehhi kõrgliigas. Statistika poolest pigem selline harju keskmine olnud, kuid positiivne märk CVs on asjaolu, et on hooti esindanud ka Ukraina koondist.
Väga tore, et TalTech tõi endale uue SG, kuigi veidi küsitav, kas see on just see positsioon, milles neil puudu jääb. Neil pole endiselt mängujuhti ega keskmängijat. Grusiinist tsenter saadeti minema, mille positiivne tagajärg oli ehk see, et Matute Perner sai nüüd ka mõned minutid mänguaega, kuigi pigem vist seetõttu et Raadik juhtus haige olema. Näib, et Varrak arendab uut, geniaalset ja revolutsioonilist strateegiat, kus meeskonnas on 12 viskavat tagamängijat, millest minusugused lihtsurelikud muidugi eriti aru ei saa.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Maxi »

Positsioonideta korvpalli pioneer siin kohalikul tasandil olemas mis muud, kolmesed küll hetkel ei taba veel hästi, aga kui ükskord paisu tagant lahti saab siis Vefid ja Prometeid värisege
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas NoName »

Tammet võiks hetkel vist päris mitmele klubile ära kuluda.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas East »

Tammet leidis esialgu vist Hispaaniast uue klubi samast liigast. Samas esimene mäng siiski üleliia lubav polnud - 4 minutilise mänguaja jooksul olid ainsad statistilised näitajad 3 viga. Seega võib varsti võibolla tõesti koju tagasi oodata.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas vaim564 »

East kirjutas:Tammet leidis esialgu vist Hispaaniast uue klubi samast liigast. Samas esimene mäng siiski üleliia lubav polnud - 4 minutilise mänguaja jooksul olid ainsad statistilised näitajad 3 viga. Seega võib varsti võibolla tõesti koju tagasi oodata.
Tammet vist juba turvaliselt K-Kalevis. Rakvere sai silma pähe. Leegionärid on neil siiski päris korralikud, lihtsalt kohalikelt ei tule eriti toetust. Kui nad saaksid 1-2 vähegi arvestatavat meest juurde, siis pole häda suurt midagi. Kasvõi kunagist Kuremaa teed minnes, kui Dorbek ja Veideman seal möllasid, paar perspektiivikamat noort Rakveresse, et saaksid korralikult mänguaega, siis võidaksid sellest kõik.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Uhhuu »

Eesti meistriliiga klubide peatreenerite seas on esimene langenu: Pärnu vallandas Toomas Annuki. Mängupilti ja tulemusi arvestades igati loogiline lahendus. Mängujuhtide vigastustega välja langemisega seotud probleemid avaldasid Pärnu ründemängule kahtlemata suurt mõju, aga see polnud siiski kehvade tulemuste ainupõhjus: ka kaitsemäng logises korralikult ning meeskonna komplekteerimisel tehti mitmeid prohmakaid. Aga arvestades, et meie korvpallikultuuris pole treenerite vallandamine just levinud praktika, siis ikkagi pisut üllatav asjade käik. Ajastus võinuks olla ka pisut parem: kui see otsus oleks tehtud enne koondisepausi, siis oleks uuel treeneril jäänud aega, et ennast sisse seada. Annuki jaoks kahjuks väga nutune korvpalliaasta. Esmalt põrumine noortekoondise peatreenerina ja nüüd õnnestus ka valitsev Eesti meister mülkasse vedada. Äkki on tema jaoks õigem roll abitreeneri oma?
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas vanafänn »

Prometey ja Kalevi mäng toimib Delfis? Mul hakkab too heategevusmatš seal hoopis jooksma :/
Vasta