Hooaja üldarutelu

Klubist, mängijatest ja treeneritest.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas vaim564 »

Nohjah, eks loomulikult igaühel võivad mängijate osas olla omad sümpaatiad ja antipaatiad, kellele meeldib ema, kellele tütar :)
Sellise keskmängija toomine, kes suudaks pakkuda Meiersile võrdväärset asendust, maksab raha. Lisaks jagub Jurkatammele ja Raimole siis veelgi vähem mänguaega. Ründevõimekust peaks Hermeti lisandumine siiski tõstma ja minu meelest on ta veidi mitmekülgsem, loeb mängu paremini kui Kitsing + emotsiooni tuleb mängu rohkem sisse. Kitsingul on kogemusi rohkem ja ta oskab kolmese tagant vigu välja kalastada, kuid praegune vormilangus on viinud tema kasuteguri nulli. Igal juhul on eesliiniga hetkel probleem ja midagi tuli ette võtta. Samuti on Kurbase vigastus muutnud rotatsiooni õhemaks ja kui nüüd Toom samuti tõsisemalt pihta sai, siis ka SF peal ei ole olukord väga kiita.
Kui Crailsheimi võidetakse, siis on kolm meeskonda ühe võidu peal ja Den Bosch on võimeline sakslasi kodus võitma, seega kõik on võimalik. Kahju, et hollandlastega mängu lõpp käest ära läks, sest -14 on pisut palju. Aga võit sakslaste üle on kindlasti nüüd kohustuslik.
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 709
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas BCKLV »

Tahtsin just kirjutada, aga vaim564 jõudis ette, et korralik pikk maksab raha mida Kalevil pole.
Ja ma pole kindel, kui hästi klassikalised pikad üldse Rannula joonisesse sobiks. Aga seni kuni juhtkond ei õpi mõnedes liigades osalemisele EI ütlema, polegi väga vahet kes siia tuuakse, laatsaret on nagunii garanteeritud. Ei saa öelda, et lihtsalt ebaõnn taaskord, täitsa teadlikult võetakse mängude rohkusega põhjendamatu risk, seda veel mängijatega kellel niigi tervisehädad eelnevalt kummitamas. Meeskond oli ju tegelikult päris hästi komplekteeritud seni kuni enamvähem terved oldi - me olime vahepeal FEC parim meeskond ja panime Promitey kotti. Ei saa ka öelda, et pink lühike, eelmine aasta oli meil sügisel 14 mängijat, tulemust teame, nüüd see hooaeg hetkel koos Hermetiga ka 14 palgal, eelarve mõistes väga suur koormus klubile minuarust, aga tulemuse mõttes kardan et peale eestikate kulla enamat tänavusest näppude vahele ei jää.
Hermet on väga hea täiendus järgmist aastat silmas pidades, kindlasti on suvel eestlased jätkuvalt hinnas. Aga Kitsinguga ma ei usu et lepingut pikendatakse, liiga aeglaseks jääb Rannula mänguplaani jaoks. Konol on 1+1 leping, see tähendab, et mõni rikas klubi peaks ta välja ostma? Kindlasti tuleks Kovliariga kiiremas korras järgmiseks hooajaks kokkuleppele saada.

Ahjaa, ühe asja tahaks veel ära märkida - on see normaalne, et meeskonna ülioluline lüli lahkub kaheks nädalaks mängude juurde, mille mõtekuses jalkafännid isegi naeravad?
Kasutaja avatar
lupus
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Jaan 2023, 11:56
Kontakt:

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas lupus »

barons2 kirjutas:Kui õlg on terve ja ok, siis ainus loogis seletus on - Rannula tahab vastast üllatada.
Väga kahtlen, et see on ok. Ja seda on tõesti lihtne märgata, kas ta bluffiks. Vastane ei ole nii loll.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

Kuna siin juba osad puudutasid pisut uut hooaega ja lepinguid, siis ma loodan, et osad mehed tõesti palgatakse juba enne hooaja lõppu ära, kasvõi eelpool mainitud Kovliar.
Hugo-l on vist pikem leping, Konol 1+1, Jurkatammel oli ka pikem leping, minu meelest oli veel kellelgi, aga hetkel ei meenu. Kõik sõltub kuidas edasine hooaeg läheb ja lõppeb, aga Gilbertki võiks minu meelest ka järgmiseks aastaks jääda.
Tartust
Kasutaja
Postitusi: 721
Liitunud: 31 Mai 2008, 13:31
Asukoht: Tartu

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Tartust »

BCKLV kirjutas:Tahtsin just kirjutada, aga vaim564 jõudis ette, et korralik pikk maksab raha mida Kalevil pole.
Ja ma pole kindel, kui hästi klassikalised pikad üldse Rannula joonisesse sobiks. Aga seni kuni juhtkond ei õpi mõnedes liigades osalemisele EI ütlema, polegi väga vahet kes siia tuuakse, laatsaret on nagunii garanteeritud. Ei saa öelda, et lihtsalt ebaõnn taaskord, täitsa teadlikult võetakse mängude rohkusega põhjendamatu risk, seda veel mängijatega kellel niigi tervisehädad eelnevalt kummitamas. Meeskond oli ju tegelikult päris hästi komplekteeritud seni kuni enamvähem terved oldi - me olime vahepeal FEC parim meeskond ja panime Promitey kotti. Ei saa ka öelda, et pink lühike, eelmine aasta oli meil sügisel 14 mängijat, tulemust teame, nüüd see hooaeg hetkel koos Hermetiga ka 14 palgal, eelarve mõistes väga suur koormus klubile minuarust, aga tulemuse mõttes kardan et peale eestikate kulla enamat tänavusest näppude vahele ei jää.
Hermet on väga hea täiendus järgmist aastat silmas pidades, kindlasti on suvel eestlased jätkuvalt hinnas. Aga Kitsinguga ma ei usu et lepingut pikendatakse, liiga aeglaseks jääb Rannula mänguplaani jaoks. Konol on 1+1 leping, see tähendab, et mõni rikas klubi peaks ta välja ostma? Kindlasti tuleks Kovliariga kiiremas korras järgmiseks hooajaks kokkuleppele saada.

Ahjaa, ühe asja tahaks veel ära märkida - on see normaalne, et meeskonna ülioluline lüli lahkub kaheks nädalaks mängude juurde, mille mõtekuses jalkafännid isegi naeravad?
Muuga ma olen nõus, aga milliseid liigasid sa pead silmas, millele "EI" öelda? Karikavõistlustega on see teema, et see on sihuke asi, mida saab jälle sponsoritele maha müüa. Ikkagi tiitel ju ning kellegi käest raha küsides on see tugev argument. Ma olen millegipärast üsna kindel, et paljudele toetajatele oli varem olulisem Eesti meistritiitel, kui näiteks VTB Playoff.

ENBL-iga on minu vaatenurgast see point, et noh... Seda oli ju niiöelda garantiina vaja, sest Europe Cup-i-ga polnud kindel, kas saab põhiturniirile peale. Kui poleks saadud, siis noh... EST/LAT ainsana oleks üsna õnnetu. Õnneks sattus ma ütleks et üks kergemaid kvalifikatsioonigruppe. Samas ma poleks üldse 100% kindel, kas näiteks siin vahepealse (ja ka mingil määral praeguse) vormi pealt oleks näiteks nendele Horvaatidele ära tehtud.
(Y)
barons2
Kasutaja
Postitusi: 212
Liitunud: 06 Aug 2018, 21:36

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas barons2 »

Kui varem Cramol mäng jooksis ja mehed kaifisid, siis nüüd tundub et tegemist on kivipalluritega...Viimsi vastu poolajaga 11 pallikaotust ja 0 ründelauda...uskumatu, mis tase - mis juhtunud on?
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 915
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Drogba »

Sai saalis käidud. Põnev mäng oli! Viimsi algus oli väga korralik. Hint, Harris, Haller, Lips, Toppin, Post täiesti korralik löögirusikas. Nendega saab Eestis konkurentsi võimelist mängu mängida küll. Lips tabas päris mitu hullu kolmest ja hoidis kenasti Viimsit mängus. Teisel poolajal Cramo kosus. Kovliar läks pidurdamatusse hoogu ka Gilbertil hakkas kenasti välja tulema ning lõpus otsustas päris kenasti. Algus oli temalt ebavlev, mis ka arusaadav arvestades mängupausi. Eks kuna see nädal on jälle 3 mängu, siis ei hakatud mänguminutidega üle pingutama ja anti nii võrdselt mänguaega kui võimalik. Ehk sellega see algus seletatav, et ei saadud head rütmi ülesse vahetuste tõttu.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas marxx762 »

barons2 kirjutas:Kui varem Cramol mäng jooksis ja mehed kaifisid, siis nüüd tundub et tegemist on kivipalluritega...Viimsi vastu poolajaga 11 pallikaotust ja 0 ründelauda...uskumatu, mis tase - mis juhtunud on?
Mäng käib tõesti hetkel üles alla, aga mäng mängul peaks see paremaks minema. Kalevi kahjuks räägib muidugi asjaolu, et hetkel on hooaja mõistes käes periood, kus on vaja ilmtingimata võita.
Miks on hetkel olukord selline? Minujaoks väga palju põhjuseid sellel olla ei saa. Lõppenud aastal oli võistkond igas mõttes tühi, vaimselt ja füüsiliselt. Ühel ja teisel oli pisemaid vigastusi mida oli vahepealsel pikemal mängupausil vaja ravida. Kes puhkas (ravis) kes tegi rohkem füüsilist - ilmselgelt jätab see ka jälje väljakul väljapaistvale.
Miks mäng sedavõrd kõigub ongi see eelpool kirjeldatu ja mis Heiko olukorra veelgi keerulisemaks teeb on see, et võistkonnas Eesti mõistes 2 klubi jagu põhimängija võimekusega pallureid. Meiers on olnud veidi ligadi logadi, aga pole varianti, teda peab mängitama, et ta oma tunnetuse saaks. Kitsing ravis oma küünarnukki. Jällegi talle peab andma minuteid, et ta saaks mängu sisse ja sama teema on kõigi teistegagi. Mõni mees õnnestu ühel päeval paremini kui teine ning sellise ühtlaselt stabiilse taseme saavutamiseks on kogu seda punti vaja väljakult läbi lasta. Ainsad kes on olnud "omal kohal" Raimo ja Kovliar.
Maxi
Kasutaja
Postitusi: 687
Liitunud: 23 Mai 2013, 23:27

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas Maxi »

Eks vormikõver käibki üles-alla, aga no graafik on hullumeelne, selle pealt ei saagi igas reamängus hingestatud mängupilti oodata. Teisipäeval mäng hollandis, laupäeval lätis, esmaspäeval juba Viimsi mäng ja homme oluline mäng sakslastega. Jaanuaris on 11 mängu, et siis igal kolmas päev on mängupäev.
Lihtsalt kõrvale panna, et näiteks Zalgirisel on jaanuaris 10 mängu, champions league mängival Rytasel 7 mängu. Meie Estlati konkurentidel Vefil 6 mängu ja Prometeyl 8.
Kasutaja avatar
toivo
Kasutaja
Postitusi: 648
Liitunud: 04 Jaan 2011, 11:07

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas toivo »

Kui kevadel eestikatel ära ei väristata, siis järgmisel hooajal on eurosarja alagrupikoht kindel. Eks näis kas see on siis seesama Europe Cup või suudetakse Champions League'i välja ronida. Kuna eelarve ja rosteri märgatavat suurenemist ei ole ilmselt oodata, siis tuleb praeguse (ja tegelt ka eelmise) hooaja pealt õppides võtta risk ja loobuda sellest Põhja-Euroopa liigast ning piirduda eurosarja, EstLat-i ja kohaliku karikaga. Muidugi kaasneb sellega oht, et kui eurosarjas kehvasti läheb, siis alates jaanuarist tuleb ainult kohalikku liigat toksida, aga see risk tuleb võtta, sest mis kasu on mitmel rindel rabamisest, kui hooaja keskpaigaks on mahlad väljas ja tulemust kuskilt ei tule.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas East »

Maxi kirjutas:Eks vormikõver käibki üles-alla, aga no graafik on hullumeelne, selle pealt ei saagi igas reamängus hingestatud mängupilti oodata. Teisipäeval mäng hollandis, laupäeval lätis, esmaspäeval juba Viimsi mäng ja homme oluline mäng sakslastega. Jaanuaris on 11 mängu, et siis igal kolmas päev on mängupäev.
Lihtsalt kõrvale panna, et näiteks Zalgirisel on jaanuaris 10 mängu, champions league mängival Rytasel 7 mängu. Meie Estlati konkurentidel Vefil 6 mängu ja Prometeyl 8.
Ma olen nõus. Pigem on vormikõvera langus tingitud tõesti napakast kalendrist - novembrist kuni praeguseni on olnud ebanormaalne mängude arv. Täiesti arusaadav, et tekib nii füüsiline kui ka vaimne väsimus.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas bckalev-cramo »

East kirjutas:
Maxi kirjutas:Eks vormikõver käibki üles-alla, aga no graafik on hullumeelne, selle pealt ei saagi igas reamängus hingestatud mängupilti oodata. Teisipäeval mäng hollandis, laupäeval lätis, esmaspäeval juba Viimsi mäng ja homme oluline mäng sakslastega. Jaanuaris on 11 mängu, et siis igal kolmas päev on mängupäev.
Lihtsalt kõrvale panna, et näiteks Zalgirisel on jaanuaris 10 mängu, champions league mängival Rytasel 7 mängu. Meie Estlati konkurentidel Vefil 6 mängu ja Prometeyl 8.
Ma olen nõus. Pigem on vormikõvera langus tingitud tõesti napakast kalendrist - novembrist kuni praeguseni on olnud ebanormaalne mängude arv. Täiesti arusaadav, et tekib nii füüsiline kui ka vaimne väsimus.
Millest on 30.10 seisuga

4 ENBL mängu
5 karikamängu
5 FEC mängu
12 EST-LAT mängu
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 709
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas BCKLV »

Tuletan meelde klubid, mis lihtsalt loobusid ENBLis mängimisest, kuigi mingi hetk arvestati nende kui see hooaeg osalejatega - Liepaja, Juventus, London United, Dunav, miski Rootsi ja Soome klubi. Ja siis olid klubid, mis lubasid osaleda, kui eurosarjas põhiturniirile ei pääse - Šiauliai, Wolves, Jonava (loobus ikkagi, kuigi ei pääsenud edasi). Paras läbikäiguhoov, Kalev/Cramo oleks võinud vabalt siin nimistus olla, puhtalt läbirääkimiste küsimus minuarust liiga organisaatoritega. 

Karikast loobumist on kohalikule toetajale muidugi raskem maha müüa, aga teist hooaega järjest rapsib tihe graafik meeskonna ridu ja esitust ning kui tahta mängude arvu vähendada, peab kuskilt otsast piiramist alustama. Eelmisel hooajal kulusid koormuse all läbi Lewis ja Melson, aega jõudu koguda vajanuks kindlasti ka Silinš, Kitsing, Kurbas, Hermet, kelle vormi mõjutasid erinevad tervisehädad. See aasta röövis karikamäng Raplaga meilt Gilberti, jätkuvalt vanad hädalised Kitsing ja Kurbas + uued põdurad Meiers ja Jurkatamm, kannakõõlus on viga saanud juba ka Koviliaril, häirekell? Loodan, Chatman jääb peale katseaega meeskonda, muidu langeb tagamängijatele liiga suur koormus. Ma väga loodan, et see hooaeg ei jää jälle kripeldama, kui kaugele me oleks jõudnud, kui mängijad oleks tervemad/värskemad ja rohkem ettevalmistunud sealhulgas treenerid, kõige olulisemates mängudes. Märgid on kahjuks õhus.

Huvitav infokild oli eilses ülekandes, mida Raudla mitu korda ütles ja Nõmm pärast kinnitas - välismängijate piirangu tõttu ei saanud osaleda Van Beck. Eile oli 5 välismaalast protokollis, kuigi minuteada üks ukrainlane ei lähe juhendi järgi isegi välismaalasena arvesse, pealegi mängib Prometey kogu aeg 6 välismaalasega :? Kui nii edasi, siis see tähendab, et me ei saagi parimat koosseisu Estlat liigas välja panna.
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas bckalev-cramo »

BCKLV kirjutas:Tuletan meelde klubid, mis lihtsalt loobusid ENBLis mängimisest, kuigi mingi hetk arvestati nende kui see hooaeg osalejatega - Liepaja, Juventus, London United, Dunav, miski Rootsi ja Soome klubi. Ja siis olid klubid, mis lubasid osaleda, kui eurosarjas põhiturniirile ei pääse - Šiauliai, Wolves, Jonava (loobus ikkagi, kuigi ei pääsenud edasi). Paras läbikäiguhoov, Kalev/Cramo oleks võinud vabalt siin nimistus olla, puhtalt läbirääkimiste küsimus minuarust liiga organisaatoritega. 

Karikast loobumist on kohalikule toetajale muidugi raskem maha müüa, aga teist hooaega järjest rapsib tihe graafik meeskonna ridu ja esitust ning kui tahta mängude arvu vähendada, peab kuskilt otsast piiramist alustama. Eelmisel hooajal kulusid koormuse all läbi Lewis ja Melson, aega jõudu koguda vajanuks kindlasti ka Silinš, Kitsing, Kurbas, Hermet, kelle vormi mõjutasid erinevad tervisehädad. See aasta röövis karikamäng Raplaga meilt Gilberti, jätkuvalt vanad hädalised Kitsing ja Kurbas + uued põdurad Meiers ja Jurkatamm, kannakõõlus on viga saanud juba ka Koviliaril, häirekell? Loodan, Chatman jääb peale katseaega meeskonda, muidu langeb tagamängijatele liiga suur koormus. Ma väga loodan, et see hooaeg ei jää jälle kripeldama, kui kaugele me oleks jõudnud, kui mängijad oleks tervemad/värskemad ja rohkem ettevalmistunud sealhulgas treenerid, kõige olulisemates mängudes. Märgid on kahjuks õhus.

Huvitav infokild oli eilses ülekandes, mida Raudla mitu korda ütles ja Nõmm pärast kinnitas - välismängijate piirangu tõttu ei saanud osaleda Van Beck. Eile oli 5 välismaalast protokollis, kuigi minuteada üks ukrainlane ei lähe juhendi järgi isegi välismaalasena arvesse, pealegi mängib Prometey kogu aeg 6 välismaalasega :? Kui nii edasi, siis see tähendab, et me ei saagi parimat koosseisu Estlat liigas välja panna.
Seal see loogika, et mängul 4 välismaallase kasutamine (1 ukrainlane, ei lähe sinna arvesse) on tava välismaallase litsentsiga. Kui 5. kasutada soovime, siis see on 7000€ litsentsitasu.

Eelnevatel hooaegadel lätlase ei läinud sinna alla ning isegi mingihetk oli meil 5 välismängijat aga kuna osad olid vigastatud, siis reaalselt ei tekkinud selliseid olukordi.
kiiver
Kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 31 Okt 2020, 18:33

Re: Hooaja üldarutelu

Postitus Postitas kiiver »

Võib-olla ei ole õige teema selle küsimiseks aga kas Cramo fännidel on ka välja kujunend pubi või koht kus enne või peale mängu istuma minnakse?

Või kas välismängude puhul korraldatakse mingeid ühisvaatamisi kusagil?
Vasta