Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas East »

marxx762 kirjutas:Ma ei mõista eelkõnelejate kriitikat Korvpalliliidu osas, milles see liit hetkel süüdi on või mis kuupäevale need mängud tulnuks siis tõsta? Aeg mil hakati kuupäevasid võimalikuks F4 turniiriks paika panema jäi kohe kindlasti eelmise aasta numbri sisse. Lisaks olen enam kui kindel et ses osas ei teinud EKL ainuisikuliselt kuupäevade osas valikuid.

Tol hetkel polnud EKL-il ealeski aimu et Kalev jõuab eurosarjas sedavõrd kauguele. Küll aga oli teada mil planeeritakse põhiturniirile joon alla tõmmata, millal lõpetada play-offid. Lisaks oli teada mil lõppeb Eurocup-i põhiturniir ning mis hetkel seal liigas Prometey mängud jätkuvad. Hüpoteetiliselt, ütleme et mängitanuks järgmine nv. Pole küll kindel, kuivõrd palju klubide arvamusi küsiti selles osas (Allan võib siin ehk tausta avada), aga järgmine nädal on Prometey jaoks märksa kehvem, sest mängitakse juba eurosarja mängu Hamburgi vastu.

Lisaks, kui mängitanuks nädal hiljem, siis oleks olnud eestikate PO vaheline periood veelgi pikem. See 4 nädalat on juba praegugi jabur ning seda veel edasi lükata nädala võrra lihtsalt põhjusel, et äkki Kalev jõuab eurosarjas nelja tugevama hulka...

Ainus mis osas võib ehk diskuteerida - kas oli hea mõte mängida reede-laupäev või tulnuks mängida laupäev-pühapäev. Esimese valiku puhul on objektiivseid põhjuseid piisavalt miks valiti need päevad. Kalevile oleks loomulikult sobinud teine variant, aga nagu ütlesin, siis usutavasti pandi neid mängupäevi paika juba mitu kuud tagasi.

Üldiselt ma ei näe Kalevi ebaõnnestumise juures küll EKL-i süüd. See et prantslased streikisid ja kalevlased pidid autodega mööda euroopat ringi sõitma oli halb õnn. Isegi kui oleks jõutud õigel ajal ja õige lennuga tagasi, olnuks väga keeruline hästi valmistunud VEF-i vastu.
Isegi kui need kuupäevad pandi paika eelmise aastanumbri sees, siis juba minimaalselt selle eelduse võinuks teha, et mängime Final Four turniiri kindlasti nädalavahetusel - sest nagu öeldud, FIBA EC mängupäevade puhul oli teada, et need on nädala keskpaigas.

Prantslaste streik on üks asi, aga isegi kui seda streiki poleks olnud, siis oleks nii või naa olnud ebanormaalne, kui üks klubi saabub sellisele finaalturniirile mängima selliselt, et kohale jõudmise ja avamängu vahele jääb teoreetiliselt vaid ca 24 tunnine ajapuhver. Final Four ei ole mingi suvaline reamäng, vaid finaalturniir, kus klubid peavad kahel järjestikul päeval mängima, mis on niigi füüsiliselt väljakutsuv. Selles vaates on suur vahe, kas sa jätad ühele klubile 24h ajapuhvri või 48h ajapuhvri. Kui Kalev oleks neljapäeva pärastlõunal/õhtul Eestisse jõudnud ja pidanud laupäeva õhtul oma esimese mängu mängima, siis see oleks olnud küll ideaalsest lahendusest kaugel, kuid vähemalt mõistuse poolest aktsepteeritav. Aga juba eos see reedele planeerida - no sorri, aga nii palju võinuks osata ette ka mõelda, et laupäev-pühapäev oleks olnud igal juhul turvalisem variant.

See ei ole ju erandlik juhtum, vaid lihtsalt ilmekas näide, et kalendri koostamine on meil täielikult lappes. Valitseb põhimõte, et mängime mängud lihtsalt ära, vahet pole mis kvaliteediga.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas marxx762 »

Drogba kirjutas:
marxx762 kirjutas:Ma ei mõista eelkõnelejate kriitikat Korvpalliliidu osas, milles see liit hetkel süüdi on või mis kuupäevale need mängud tulnuks siis tõsta? Aeg mil hakati kuupäevasid võimalikuks F4 turniiriks paika panema jäi kohe kindlasti eelmise aasta numbri sisse. Lisaks olen enam kui kindel et ses osas ei teinud EKL ainuisikuliselt kuupäevade osas valikuid.

Tol hetkel polnud EKL-il ealeski aimu et Kalev jõuab eurosarjas sedavõrd kauguele. Küll aga oli teada mil planeeritakse põhiturniirile joon alla tõmmata, millal lõpetada play-offid. Lisaks oli teada mil lõppeb Eurocup-i põhiturniir ning mis hetkel seal liigas Prometey mängud jätkuvad. Hüpoteetiliselt, ütleme et mängitanuks järgmine nv. Pole küll kindel, kuivõrd palju klubide arvamusi küsiti selles osas (Allan võib siin ehk tausta avada), aga järgmine nädal on Prometey jaoks märksa kehvem, sest mängitakse juba eurosarja mängu Hamburgi vastu.

Lisaks, kui mängitanuks nädal hiljem, siis oleks olnud eestikate PO vaheline periood veelgi pikem. See 4 nädalat on juba praegugi jabur ning seda veel edasi lükata nädala võrra lihtsalt põhjusel, et äkki Kalev jõuab eurosarjas nelja tugevama hulka...

Ainus mis osas võib ehk diskuteerida - kas oli hea mõte mängida reede-laupäev või tulnuks mängida laupäev-pühapäev. Esimese valiku puhul on objektiivseid põhjuseid piisavalt miks valiti need päevad. Kalevile oleks loomulikult sobinud teine variant, aga nagu ütlesin, siis usutavasti pandi neid mängupäevi paika juba mitu kuud tagasi.

Üldiselt ma ei näe Kalevi ebaõnnestumise juures küll EKL-i süüd. See et prantslased streikisid ja kalevlased pidid autodega mööda euroopat ringi sõitma oli halb õnn. Isegi kui oleks jõutud õigel ajal ja õige lennuga tagasi, olnuks väga keeruline hästi valmistunud VEF-i vastu.
Et Prometey Eurosarja mängudega ei tohi kattuda, aga Kalevi omadega võib? Ei saa aru sellest loogikast. No see teine variant oleks miinimum, mis oleks saanud teha. Tehti kõik selleks, et Cramo oleks võimalikult vähe löögijõuline see nv kujunenud olukorra tõttu. See on meie KODU TURNIIR . Võiks teha kõik, mis võimalik, et meie pundil oleks võimalikult soodne olukord seda võita. Aga ei ! Lisaks vaadates publikunumbreid, ei läind see turniir suurt massidele korda ja eelmise aasta Riia turniiriga võrreldes samm tagasi. Huvitav juba kuulata, mis teadmajad mehed ala Mängumehed sellest muust poolest arvavad. Vastav küsimus on ka juba teele läinud.
Ma ütlen veelkord, et tõenäoliselt antud turniiri planeeriti ja kuupäevi pandi paika eelmise aastanumbri lõpus.
Küsin su käest: Kas tol hetkel oli teada, kuna on EuroCup-i turniiril alagrupijärgne mängupaus? Jah oli, ning seda sai lihtsasti arvesse võtta. Asi ei ole tohtimises või mittetohtimises vaid võimaluses tol hetkel kalendrilt sääraselt planeerida.

Kas tol hetkel mil kuupäevad lukku löödi oli teada et Kalev mängib eurosarjas nelja tugevama hulgas? Ei olnud. Kas oleks tulnud igaksjuhuks seda arvestada? Leian et kui kõikide maailma stsenaariume hakata läbi mängima, siis me oleks pidanud antud F4 mängima jaanipäeval.

Samuti kõneles vähemalt minu meelest kuupäevade valiku osas väga olulist rolli asjaolu mil lõppes põhiturniir, millal algavad erinevate liigade omaenda PO-d jne.

Koduturniiriks saab seda nimetada minu meelest pelgalt vaid seetõttu et see peeti Tallinnas. Cramo kodusaal on Kalevi SPH. Olnuks see Cramo korraldada ja turundada oleks seal saalis olnud enam inimesi.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas marxx762 »

East kirjutas:
marxx762 kirjutas:Ma ei mõista eelkõnelejate kriitikat Korvpalliliidu osas, milles see liit hetkel süüdi on või mis kuupäevale need mängud tulnuks siis tõsta? Aeg mil hakati kuupäevasid võimalikuks F4 turniiriks paika panema jäi kohe kindlasti eelmise aasta numbri sisse. Lisaks olen enam kui kindel et ses osas ei teinud EKL ainuisikuliselt kuupäevade osas valikuid.

Tol hetkel polnud EKL-il ealeski aimu et Kalev jõuab eurosarjas sedavõrd kauguele. Küll aga oli teada mil planeeritakse põhiturniirile joon alla tõmmata, millal lõpetada play-offid. Lisaks oli teada mil lõppeb Eurocup-i põhiturniir ning mis hetkel seal liigas Prometey mängud jätkuvad. Hüpoteetiliselt, ütleme et mängitanuks järgmine nv. Pole küll kindel, kuivõrd palju klubide arvamusi küsiti selles osas (Allan võib siin ehk tausta avada), aga järgmine nädal on Prometey jaoks märksa kehvem, sest mängitakse juba eurosarja mängu Hamburgi vastu.

Lisaks, kui mängitanuks nädal hiljem, siis oleks olnud eestikate PO vaheline periood veelgi pikem. See 4 nädalat on juba praegugi jabur ning seda veel edasi lükata nädala võrra lihtsalt põhjusel, et äkki Kalev jõuab eurosarjas nelja tugevama hulka...

Ainus mis osas võib ehk diskuteerida - kas oli hea mõte mängida reede-laupäev või tulnuks mängida laupäev-pühapäev. Esimese valiku puhul on objektiivseid põhjuseid piisavalt miks valiti need päevad. Kalevile oleks loomulikult sobinud teine variant, aga nagu ütlesin, siis usutavasti pandi neid mängupäevi paika juba mitu kuud tagasi.

Üldiselt ma ei näe Kalevi ebaõnnestumise juures küll EKL-i süüd. See et prantslased streikisid ja kalevlased pidid autodega mööda euroopat ringi sõitma oli halb õnn. Isegi kui oleks jõutud õigel ajal ja õige lennuga tagasi, olnuks väga keeruline hästi valmistunud VEF-i vastu.
Isegi kui need kuupäevad pandi paika eelmise aastanumbri sees, siis juba minimaalselt selle eelduse võinuks teha, et mängime Final Four turniiri kindlasti nädalavahetusel - sest nagu öeldud, FIBA EC mängupäevade puhul oli teada, et need on nädala keskpaigas.

Prantslaste streik on üks asi, aga isegi kui seda streiki poleks olnud, siis oleks nii või naa olnud ebanormaalne, kui üks klubi saabub sellisele finaalturniirile mängima selliselt, et kohale jõudmise ja avamängu vahele jääb teoreetiliselt vaid ca 24 tunnine ajapuhver. Final Four ei ole mingi suvaline reamäng, vaid finaalturniir, kus klubid peavad kahel järjestikul päeval mängima, mis on niigi füüsiliselt väljakutsuv. Selles vaates on suur vahe, kas sa jätad ühele klubile 24h ajapuhvri või 48h ajapuhvri. Kui Kalev oleks neljapäeva pärastlõunal/õhtul Eestisse jõudnud ja pidanud laupäeva õhtul oma esimese mängu mängima, siis see oleks olnud küll ideaalsest lahendusest kaugel, kuid vähemalt mõistuse poolest aktsepteeritav. Aga juba eos see reedele planeerida - no sorri, aga nii palju võinuks osata ette ka mõelda, et laupäev-pühapäev oleks olnud igal juhul turvalisem variant.

See ei ole ju erandlik juhtum, vaid lihtsalt ilmekas näide, et kalendri koostamine on meil täielikult lappes. Valitseb põhimõte, et mängime mängud lihtsalt ära, vahet pole mis kvaliteediga.
Ma selles osas olen nõus, et Cramole oleks sobinud kui F4 oleks toimunud laupäev-pühapäev. Isegi kui oleks jõutud õigel ajal tagasi, nii nagu planeeritud, oleks olnud üks puhkepäev enam.
Ma jällegi spekuleerin, aga ma arvan, et F4 pandi nimme reede-laupäev just sellepärast, et "äkki" tuleb riiast rohkem rohkem rahvast ja kus teab veel, et siis pühapäev on rahulik ja kõik saavad ennast suurest korvpalli nv-st välja puhata. Lisaks oli reede ka riigipüha, et ehk tuleb rohkem rahvast saali.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas East »

marxx762 kirjutas:
East kirjutas:
marxx762 kirjutas:Ma ei mõista eelkõnelejate kriitikat Korvpalliliidu osas, milles see liit hetkel süüdi on või mis kuupäevale need mängud tulnuks siis tõsta? Aeg mil hakati kuupäevasid võimalikuks F4 turniiriks paika panema jäi kohe kindlasti eelmise aasta numbri sisse. Lisaks olen enam kui kindel et ses osas ei teinud EKL ainuisikuliselt kuupäevade osas valikuid.

Tol hetkel polnud EKL-il ealeski aimu et Kalev jõuab eurosarjas sedavõrd kauguele. Küll aga oli teada mil planeeritakse põhiturniirile joon alla tõmmata, millal lõpetada play-offid. Lisaks oli teada mil lõppeb Eurocup-i põhiturniir ning mis hetkel seal liigas Prometey mängud jätkuvad. Hüpoteetiliselt, ütleme et mängitanuks järgmine nv. Pole küll kindel, kuivõrd palju klubide arvamusi küsiti selles osas (Allan võib siin ehk tausta avada), aga järgmine nädal on Prometey jaoks märksa kehvem, sest mängitakse juba eurosarja mängu Hamburgi vastu.

Lisaks, kui mängitanuks nädal hiljem, siis oleks olnud eestikate PO vaheline periood veelgi pikem. See 4 nädalat on juba praegugi jabur ning seda veel edasi lükata nädala võrra lihtsalt põhjusel, et äkki Kalev jõuab eurosarjas nelja tugevama hulka...

Ainus mis osas võib ehk diskuteerida - kas oli hea mõte mängida reede-laupäev või tulnuks mängida laupäev-pühapäev. Esimese valiku puhul on objektiivseid põhjuseid piisavalt miks valiti need päevad. Kalevile oleks loomulikult sobinud teine variant, aga nagu ütlesin, siis usutavasti pandi neid mängupäevi paika juba mitu kuud tagasi.

Üldiselt ma ei näe Kalevi ebaõnnestumise juures küll EKL-i süüd. See et prantslased streikisid ja kalevlased pidid autodega mööda euroopat ringi sõitma oli halb õnn. Isegi kui oleks jõutud õigel ajal ja õige lennuga tagasi, olnuks väga keeruline hästi valmistunud VEF-i vastu.
Isegi kui need kuupäevad pandi paika eelmise aastanumbri sees, siis juba minimaalselt selle eelduse võinuks teha, et mängime Final Four turniiri kindlasti nädalavahetusel - sest nagu öeldud, FIBA EC mängupäevade puhul oli teada, et need on nädala keskpaigas.

Prantslaste streik on üks asi, aga isegi kui seda streiki poleks olnud, siis oleks nii või naa olnud ebanormaalne, kui üks klubi saabub sellisele finaalturniirile mängima selliselt, et kohale jõudmise ja avamängu vahele jääb teoreetiliselt vaid ca 24 tunnine ajapuhver. Final Four ei ole mingi suvaline reamäng, vaid finaalturniir, kus klubid peavad kahel järjestikul päeval mängima, mis on niigi füüsiliselt väljakutsuv. Selles vaates on suur vahe, kas sa jätad ühele klubile 24h ajapuhvri või 48h ajapuhvri. Kui Kalev oleks neljapäeva pärastlõunal/õhtul Eestisse jõudnud ja pidanud laupäeva õhtul oma esimese mängu mängima, siis see oleks olnud küll ideaalsest lahendusest kaugel, kuid vähemalt mõistuse poolest aktsepteeritav. Aga juba eos see reedele planeerida - no sorri, aga nii palju võinuks osata ette ka mõelda, et laupäev-pühapäev oleks olnud igal juhul turvalisem variant.

See ei ole ju erandlik juhtum, vaid lihtsalt ilmekas näide, et kalendri koostamine on meil täielikult lappes. Valitseb põhimõte, et mängime mängud lihtsalt ära, vahet pole mis kvaliteediga.
Ma selles osas olen nõus, et Cramole oleks sobinud kui F4 oleks toimunud laupäev-pühapäev. Isegi kui oleks jõutud õigel ajal tagasi, nii nagu planeeritud, oleks olnud üks puhkepäev enam.
Ma jällegi spekuleerin, aga ma arvan, et F4 pandi nimme reede-laupäev just sellepärast, et "äkki" tuleb riiast rohkem rohkem rahvast ja kus teab veel, et siis pühapäev on rahulik ja kõik saavad ennast suurest korvpalli nv-st välja puhata. Lisaks oli reede ka riigipüha, et ehk tuleb rohkem rahvast saali.
Kui see nädal oli Final Fouri nädalana lukku pandud juba eelmise aastanumbri sees (milles ma siiski natuke kahtlen), siis olekski võinud teha plaan a ja plaan b põhimõttel. Kui Kalev edeneb, siis teeme igaks juhuks laupäev-pühapäev ning kui Kalev ei edene, siis teeme reede-laupäev. Ametlik teade kuupäevade ja toimumiskoha osas tuli ju alles 9. märtsil, kui Kalev kenasti konkurentsis oli.

Teiseks, ma pole üldse kindel, kas riigipüha pikale nädalavahetusele mängu organiseerimine on publikumagnet või hoopis publikuröövel. Aprilli algus, ilusad ilmad ja pikk nädalavahetus - ma arvan, et paljud sõitsid selleks ajaks hoopis Tallinnast minema. Neid inimesi, kes tahaks laupäeval kell 14 nui neljaks pronksikohtumist vaadata, ei ole ilmselt üleliia palju.

Ja ainult Riia fännide pärast see mäng reedele tuua - VEF pole ju kunagi suurte fänniarmeedega hiilanud, väike seltskond ultraid ja kõik. Viimsi ja Pärnu näitasid eelmisel aastal ilmekalt, et kui normaalselt asju organiseerida, siis on võimalik suuremad fännigrupid ka laupäeval-pühapäeval Final Fouri asukohta saata. Kui VEFi poolehoidjate seas oleks olnud jõhker nõudlus siia tulla, siis saanuks ka laupäeval ja pühapäeval asjad niimoodi korraldada, et linn ja mängud oleksid nähtud ja meel hea. Lisaks on lätlastel ka esmaspäev vaba päev, seega mingit suurt vahet poleks olnud.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 916
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

No mis seal ikka! On mis on, saanuks teha paremini hea küll! Kiidan Tartut. Turniirilt võeti sisuliselt maksimum. Ka raskuste kiuste kuna Rosenthali pole. Lisaks Voinalovichit polnud. Abitreenerit polnud, kuigi teada on, et Mazurs suures osas tahab üksi toimetada ja idee poolest see ei tohiks teda segada.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas vaim564 »

Ma arvan, et hea tahtmise korral oleks saanud finaalturniiri mängupäevad laupäevale ja pühapäevale nihutada, isegi kui need olid kellegi kalendrisse juba eelmisel aastal kirjutatud, aga ilmselt siis sellist tahtmist ei olnud ja siin polegi millegi üle diskuteerida. Igatahes on üsna riskantne kolmapäeva õhtuse mängu juures arvestada reedese mänguga ja need mõlemad ei olnud reamängud. Siis oleks juba tulnud riskide vähendamiseks mõelda tšarterlennule, aga eks need on õppetunnid tulevikuks. See jutt on jama ja soovmõtlemine, et reedel ja laupäeval oleksid publikunumbrid (oluliselt?) suuremad kui päev hiljem (mis on ju samuti pühadeaeg).
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas East »

Korvpalliliit avab tausta: https://sport.delfi.ee/artikkel/1201700 ... -pohjustas" onclick="window.open(this.href);return false;

Ma lähen ausalt öeldes üsna närvi, kui seda loen.

Saame teada, et kuupäevad olid paigas hooaja algusest. Saame teada, et ega väga palju publikut ei loodetudki saali meelitada. Saame teada, et publiku vähesust võisid mõjutada eurosarja pettumus (Kalev on süüdi), ilus ilm (loodus on süüdi) ning asjaolu, et inimestel olid pikkadeks pühadeks teistsugused plaanid (inimesed on süüdi). Saame teada, et välisfänne väga ei oodatudki. Saame teada, et Final Fouri reedeseks tõstmise põhjus oli asjaolu, et inimestel on pühapäeva järgselt tööpäev. Korvpalliliit möönab, et pikad pühad võivad publikuhuvi vähendada, kuid üritus planeeriti sellegipoolest sellisele nädalavahetusele.

Ma kingin ausõna korvpalliliidule lauakalendri. See on nii vasturääkiv jutt, et häbi on kuulata. Teame, et välisfänne ei tule, aga tõstame ikka reedesele kalendripäevale, et (välis)fännidel mugav oleks. Tõstame mängu reedesele kalendripäevale, sest laupäev-pühapäev korral oleks järgmine päev on tööpäev. Hallo, riigipühade paiknemine kalendris on ka juba aasta ette teada nagu ka see, et Lätis on esmaspäevane päev punane ja vaba päev. Kelle tööpäeva pärast me muretseme, eestlaste? Ajuvaba. Tartlased, pärnakad, raplakad jõudnuks ka pühapäeval normaalse mänguaja puhul koju tagasi.

Teeme ürituse, aga eeldame ikkagi minimaalset publikut. See kõik karjub vastu sellest, et korvpalliliidul on jumala suva, kas rahvas tuleb saali või mitte. Teeme mingi ürituse ära ning ükskõik mis see tulem on. Null analüüsi, null eeltööd, null enesekriitikat, null soovi midagi paremini teha.
barons2
Kasutaja
Postitusi: 212
Liitunud: 06 Aug 2018, 21:36

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas barons2 »

Võtaks kah sõna!
Vägisi tundub et EKL töötavad ohood? meenutame kriitikat ka Narva Karika nv- se puhul ja siis seda õigustamist jmv.

Nüüd siis seekord, pühad jne. nagu kirjeldas East.

Tundub, et seltsimehed Kuhi ja Ausmaa - kõtt kõtt, tootlikule tööle suunata ja asemele mehed/või naised, kes südamega seda kossu asja tahavad arendada.

Seega Keio ja Henri - lahkumisavaldused lauale .. mis krt jutt on, et me arvestame et pealtvaatajaid ei tule...vat?, mingi kitsa ringi siseasi ja tärnikese kogumine, või mängitakse seda mängu ikka kossu fännidele?
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas vaim564 »

„Kogu see korraldus oli nii vastikult lati alt läbi panek. Kuid ennekõike ei saa rahule jääda sellepärast, et kannatasid meie Cramo mehed,“ sõnas Sõber Õhtulehe vahendusel. „Kuid see, kuidas suudeti Kalev/Cramo kahe päevaga nii s***ga üle valada, on mulle täiesti mõistetamatu ja mul on Cramo meestest kahju. Arvestades nende teekonda Prantsusmaalt tagasi, siis on täiesti arusaamatu, kuidas need mehed peaks veel jaksama ja jõudma.“
https://sport.delfi.ee/artikkel/1201702 ... tu#daltop9" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 916
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

Mängumehed valgustasid olukorda. Lätakad tahavad final4 teha, nendele see formaat sobib ja korraldamine tuleb ka kenasti välja. Turna päevade ümber tõstmine jäi samuti lätakate taha, kui Cipruss muidugi kohe lajatas, et 0:20 kui reedel ei mängi. Eks muidugi nemad vaata oma mätta otsast asju ja ega õige ka. Eks kahekesi liiga korraldamine ole paras pähkel ja nõua kõvasti mõttejõu ragistamist, kuidas kõigile hea. Mängumehed tõmbasid korralikult tuure maha EKL-ile kriitika tegemisel. Kuigi olgem nüüd ausad, ämbreid on kõvasti , kogu see liiga kalendri värk jne. Olen täielikult nõus, et see final 4 asi Eestis küll ei tööta. Eks kahe mängu jutti vaatamine nõua ka kohalikult rahvalt kõva pingutust. 4 + tundi kahel päeval jutti kossu vaadata on ikka päris hard core fänni tunnus. Mulle samuti meeldiks playoff süsteem, et kahest mängust parem. Lisaks hoiaks kõvasti aega kokku kui hakata 2 võiduni neid veerandfinaal seeriad mängima + final4. Ideaalis saaks üks 3 nädalaga veerandfinaalid, poolfinaalid ja finaali ära pidada. 3ndat kohta ei pea välja mängima. Teised saaks alustada siis oma kohaliku liga playoffsiga ja kõik võidavad selles olukorras.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas vaim564 »

Drogba kirjutas:Mängumehed valgustasid olukorda. Lätakad tahavad final4 teha, nendele see formaat sobib ja korraldamine tuleb ka kenasti välja. Turna päevade ümber tõstmine jäi samuti lätakate taha, kui Cipruss muidugi kohe lajatas, et 0:20 kui reedel ei mängi. Eks muidugi nemad vaata oma mätta otsast asju ja ega õige ka. Eks kahekesi liiga korraldamine ole paras pähkel ja nõua kõvasti mõttejõu ragistamist, kuidas kõigile hea. Mängumehed tõmbasid korralikult tuure maha EKL-ile kriitika tegemisel. Kuigi olgem nüüd ausad, ämbreid on kõvasti , kogu see liiga kalendri värk jne. Olen täielikult nõus, et see final 4 asi Eestis küll ei tööta. Eks kahe mängu jutti vaatamine nõua ka kohalikult rahvalt kõva pingutust. 4 + tundi kahel päeval jutti kossu vaadata on ikka päris hard core fänni tunnus. Mulle samuti meeldiks playoff süsteem, et kahest mängust parem. Lisaks hoiaks kõvasti aega kokku kui hakata 2 võiduni neid veerandfinaal seeriad mängima + final4. Ideaalis saaks üks 3 nädalaga veerandfinaalid, poolfinaalid ja finaali ära pidada. 3ndat kohta ei pea välja mängima. Teised saaks alustada siis oma kohaliku liga playoffsiga ja kõik võidavad selles olukorras.
Minu esmane kriitika oleks ikkagi mängude planeerimine reedeks-laupäevaks, aga eurosarjadega ei osata meil arvestada. Sama oleks võinud ju juhtuda ka Riia VEFiga, kui nad oleksid BCL-s edenenud. Nädalavahetus oleks olnud turvalisem variant. Loomulikult on playoff süsteem nii vaadatavuse kui kalendri planeerimise seisukohalt mõistlikum, sest kui midagi taolist peaks ette tulema, siis on neid kohtumisi ka lihtsam ümber paigutada.
Samas, nii huvitav kui see ka pole, siis klubi seisukohast on Eesti tiitel isegi olulisem, sest riigi meister pääseb BCL-s kindlasti peale, ilmselt tuleb jällegi alustada kvalifikatsioonist, kuid isegi kui seal põrutakse, siis Europe Cupi alagrupp on kindlustatud. Ühisliiga meistritiitel peale au midagi suurt juurde ei anna. Küll aga tuleb nüüd selle aasta edu kuidagi kasutada eelarve suurendamiseks. Selles mõttes oli Cholet kodumäng hea näide tõestamaks, kuidas edukas klubi suudab rahva saali tuua ja tekitada kasumit.
Kasutaja avatar
BCKLV
Kasutaja
Postitusi: 709
Liitunud: 30 Juul 2007, 22:54
Asukoht: Cramo City

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas BCKLV »

Ma ei saa sellest kahe-mängu-kokkuvõttes ihalusest aru. Kui võtta aluseks selle hooaja estlat playoffide esimese ja teise mängu skoorid, oleks Prometey Viimsi ja VEF Raplaga esimeses mängus sotid selgeks teinud ning kordusmäng juba päris mõttetu, Tartu oleks 1 punktiga kokkuvõttes Ventspilsile kaotanud, väsinud Kalev jääks ikkagi raskesse seisu saades poolfinaali esimeses mängus VEFilt paki...
Estlat esimesel hooajal olid veerandfinaalid nö aggregate, aga lõpetati ära just tiimide ebaühtlase taseme tõttu, sama häda siiani karikamängudes. Pigem siis best-of-3 kõik playoff mängud lasta.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 916
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Drogba »

No kahe mängu kokkuvõttes ehk võetakse kõik mängud max tõsiselt. Sest kui 2 võiduni seerias näiteks ühe kaotad, siis pole vahet ju kui paljuga. Lisaks oleks Rapla ja Viimsi mänginud ju esimese mängu oma kodus. See oleks kindlasti vahekordi muutnud.
Selge see, et Eesti puntide keskmine tase on Läti omast üle. Ventspils on täiega ära langenud peale sadama rahamehe ära kukkumist. Liepajast peaks küll Porzingis pärit olema, aga meeletult nutsu peale ikka ei panda. Samamoodi Valmieras peaks ju olema side Bertansitega. Eks nad saavadki oma rollist aru ja kasvatavad noori, kuid oli aeg isegi kui Valmiera oli Läti meister. Lihtsalt kui sa paned hooaja jooksul 30 mängu. Tuleval hooajal ehk 34 mängu põhiturniiri, siis narr on see, et meister selgub, vaid ühe turniiriga. Eks Euroliigas samamoodi, aga ka seal arutelusi muutmiseks ju. Lisaks tõesti Eestlased peaks koosolekutel rohkem end kehtestama. Me suudame kuidagi rohkem punte välja panna kui lätakad. 6 vs 9. Tõsi Tarvas ja TLÜ on küll mõnes mõttes tärniga. Kuni tegu ikkagi viimaste puntidega, kes ehk midagi väga juurde ei anna. Kuigi TLÜ-l oli rohkemat potensiaali kui lõppuks välja tuli.
Pärtel
Kasutaja
Postitusi: 82
Liitunud: 03 Apr 2021, 21:19

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas Pärtel »

Eks sellel Final 4 turniiril oli nii palju halbade asjade kokkulangevusi, et kõikide asjade koosmõjul oligi lõpuks pilt nutune ja tõi välja F4 turniiri kõikvõimalikud teoreetilised ohukohad. Minu meelest ainus viga, mille korraldajad tegid, oli see, et valisid kuupäevaks pikad pühad, kui paljud sõidavad linnast välja. Muu oli ebaõnn.

Erinevate variantidena on Eesti Läti liiga lõpetamiseks võimalikud Final4, Final6, Final8, seeriad kahe mängu kokkuvõttes, seeriad kahe võiduni, seeriad kuni finaalini ja finaal ühest mängust (jalgpalli Meistrite liiga), äkksurm (ULEB Eurocup). Igal neist on omad plussid ja miinused ning tagantjärele on alati hea öelda, mis oleks olnud parem. Näiteks FIBA Europe Cupi puhul oleks Kalevi vaatevinklist olnud kindlasti parem, kui oleks olnud Final 4. Kahest mängust parem oleks olnud ESTLAT-is hea variant kuni selle hetkeni, mil kodumeeskond saab avakohtumises sauna jne.

Kuid arvestades, et lätlased polnud sel aastal nõus F4 turniirist poolt kinni maksma, sest see oli liiga kallis, et Prometeyl ja VEF-il puudub fännibaas, aga mõlemad on järgmisel aastal tõenäoliselt EstLatis 4 parema seas, et Prometey, VEF ja Cramo osalevad järgmisel aastal tõenäoliselt eurosarjas ja võib sama juhtuda, nagu tänavugi (Prometeyl tuli ka ju Eurocupi play off kohe F4 turniirile otsa), siis soovitaks küll F4-st nüüd loobuda.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti-Läti Ühisliiga/KML 2022/2023

Postitus Postitas theundertaker »

Kui Prometey läheb euroliigasse, siis võibolla nad ei osale siin liigas.
Vasta