Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
RK
Kasutaja
Postitusi: 1685
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas RK »

Tartul uus peatreener paigas, 56 aastane Läti kossulegend Gundars Vetra
Koopia Tartu fb lehelt:
Tere tulemast, peatreener Gundars Vetra!

New wind is blowing in Tartu as we welcome our new head coach Gundars Vetra. Welcome to Tartu, coach Vetra!

Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi korvpalli spordidirektori Janar Taltsi sõnul rääkis Vetra kasuks eelkõige suur kogemustepagas. „Vaatasime lähiregiooni treenereid ja valik langes Gundars Vetrale tänu tema suurtele kogemustele. Endise tipptasemel mängijana ning hiljem erinevates kohtades treenerina on tal kindlasti hulka teadmisi, mida meie mängijatele ja ka klubi treeneritele edasi anda ja selge nägemus, mida peab tegema, et võitev hooaeg teha. Olime temaga kohe esimesest kohtumisest samal leheküljel ja meie nägemused kattusid. Ta tundub olevat õige valik ja peaks meie klubisüsteemi hästi sobima,“ sõnas Talts.

Peatreener Gundars Vetra tahab meeskonnaga saavutada seatud eesmärgid. „Mul on hea meel olla osa sellisest suurest ja traditsioonidega klubist ning teha tööd linnas, kus korvpall on nii armastatud. Ma annan endast parima, et meeskond saavutaks oma hooajaks pandud eesmärgid ja et publik jääks meeskonnaga rahule,“ sõnas Vetra.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vaim564 »

Nohjah, tegemist on küll kunagise staarmängijaga, kuid kelle treenerikarjäär pole nii edukas olnud ja viimasel ajal rohkem tegev naiste korvpallis, viimati Läti naiste koondise treener.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 916
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Drogba »

Huvitav valik. Pigem jah naistekossu peal viimasel ajal old. Samas pikalt ka Venemaal tiirelnud ja Ventspilsi 10kond aastat tagasi teiseks Lätis viinud. Ega Eestist väga kedagi vist nii võtta polegi kõik juba seotud ja siukest Rannula vol 2 hetkel ei paista või ma eksin? Venest ei saagu aru, kas tal pole enam proffitreeneri ambitsiooni ja juba muu töö peale üle läinud või mis värk on? Mingeid pakkumisi talle ala on tehtud Keila ja Rakvere, aga ju siis ei ole nii ahvatlevad olnud. Eestist muidugi ka Annuk vaba, aga ju ei julgetud talle võimalust anda peale Pärnus käiku.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas marxx762 »

Drogba kirjutas:Huvitav valik. Pigem jah naistekossu peal viimasel ajal old. Samas pikalt ka Venemaal tiirelnud ja Ventspilsi 10kond aastat tagasi teiseks Lätis viinud. Ega Eestist väga kedagi vist nii võtta polegi kõik juba seotud ja siukest Rannula vol 2 hetkel ei paista või ma eksin? Venest ei saagu aru, kas tal pole enam proffitreeneri ambitsiooni ja juba muu töö peale üle läinud või mis värk on? Mingeid pakkumisi talle ala on tehtud Keila ja Rakvere, aga ju siis ei ole nii ahvatlevad olnud. Eestist muidugi ka Annuk vaba, aga ju ei julgetud talle võimalust anda peale Pärnus käiku.
Keeruline vist kusagilt kontrollida, aga niipalju kui ma kuulnud olen, siis Venel peaks olema treeneri litsents aegund vms. Sest ka kuremaa puhul polnud ka protokollis kunagi treeneriks märgitud. Võibolla on see mingi joga jutt, aga nii olen vähemalt mina kuulnud.
vaim564
Kasutaja
Postitusi: 4444
Liitunud: 08 Nov 2009, 18:53

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vaim564 »

marxx762 kirjutas:
Drogba kirjutas:Huvitav valik. Pigem jah naistekossu peal viimasel ajal old. Samas pikalt ka Venemaal tiirelnud ja Ventspilsi 10kond aastat tagasi teiseks Lätis viinud. Ega Eestist väga kedagi vist nii võtta polegi kõik juba seotud ja siukest Rannula vol 2 hetkel ei paista või ma eksin? Venest ei saagu aru, kas tal pole enam proffitreeneri ambitsiooni ja juba muu töö peale üle läinud või mis värk on? Mingeid pakkumisi talle ala on tehtud Keila ja Rakvere, aga ju siis ei ole nii ahvatlevad olnud. Eestist muidugi ka Annuk vaba, aga ju ei julgetud talle võimalust anda peale Pärnus käiku.
Keeruline vist kusagilt kontrollida, aga niipalju kui ma kuulnud olen, siis Venel peaks olema treeneri litsents aegund vms. Sest ka kuremaa puhul polnud ka protokollis kunagi treeneriks märgitud. Võibolla on see mingi joga jutt, aga nii olen vähemalt mina kuulnud.
https://www.spordiregister.ee/et/treener/870/priit_vene" onclick="window.open(this.href);return false;
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

Kui Tartu tegemised välja jätta, siis tuleb tõdeda, et päris korralik hapukurgikas on Eesti korvpallis kasvõi võrreldes eelmise suvega. Näiteks Kalevi puhul oli eelmisel aastal samaks ajaks Rannula + Nõmm ning 3 mängijat välja hõigatud. Loodetavasti on mingil hetkel lootust ka Mängumeeste suvisele erisaatele, sest nende roll kohalikus korvpallimeedias on ikkagi üsna asendamatuks muutunud.

PS! Kas keegi on kursis, kas Kalev/Audentes (või mis moodustis ta nüüd iganes on) sai oma nime ikka registreerimistähtajaks üles või mitte? Võiks ju eeldada, et selline info ilmuks mingil kujul Eesti Korvpalliliidu kodukal, aga võta näpust.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 916
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Drogba »

Seeeest Lätist mingid uudised tulevad. Tsenter Avotins LU-st läheb Liepajasse. Tsenter Brooks VEF-ist läheb Hiina, kuigi tal oli 2 aastane diil Vefiga, siis ostetakse välja. Aga jah ajakirjanikud loevad ju ka siinset foorumit, keegi võiks mingi vahekokkuvõte teha, mis hetkeseis on. Tavaliselt hoidis sel teemal kätt pulsil Pahv, aga nüüd ta ju enam kossust ei kirjuta. Ats Kuldkepp võiks selle rolli nüüd enda kanda võtta!
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas marxx762 »

Mängumehed tulevad täna eetrisse :). Ma ise loodan et juba sel nädalal tuleb kolmik taas kokku ja saame ühe suvise episoodi.
Võibolla mäletan valesti aga eelmine aasta tuli Eesti klubidelt üsna varakult päris palju uudiseid ning siis vaibus uudiste laviin üsna pikaks ajaks. Loodetavasti hakkab varsti ikka uudiseid tilkuma.

EKL kodukas, selle operatiivsusest jms teemasid on siin nii palju käsitletud, aga mulle tundub, et liit on kodulehega rahul ning mingeid muutusi vist plaanis pole. Vähemalt igakuiste EKL koosolekute protokolle lugedes vastupidist pole lugeda saanud.

Viimane protokoll sai ka üles ning saab lugeda mõndagi huvitavat.

KML Nõukogu Lepanina protokoll:
https://drive.google.com/file/d/1n9CFaM ... lTTjp/view" onclick="window.open(this.href);return false;

KML nõukogu Lepanina kohtumise presentatsioon:
https://docs.google.com/presentation/d/ ... slide=id.p" onclick="window.open(this.href);return false;

PS! Lepaninas toimunud üritusel ainsa klubina ei osalenud TLÜ/Kalev.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas theundertaker »

https://sport.delfi.ee/artikkel/1202115 ... orvpallist" onclick="window.open(this.href);return false;

Kui Tarvast pole enam ja väike kalev ka ei mängi, siis on uuel hooajal 2 klubi vähem.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1685
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas RK »

theundertaker kirjutas:https://sport.delfi.ee/artikkel/1202115 ... orvpallist

Kui Tarvast pole enam ja väike kalev ka ei mängi, siis on uuel hooajal 2 klubi vähem.
See jah kurb aga kui raha ei ole ja raha ei leita siis pole midagi teha, oligi kahtlaselt vaikne nende poolt, kohalikega ka väga ühte keelt ei leitud , ajakirjanduses Kadrina juht Tribuntsov kritiseeris neid ja ka Reinariga läksid suusad risti.
Eks siis lääne -Virumaa esiliiga klubid peavad tegema mingi arenguhüppe, arvan ,et Reinar Halliku korvpalliklubi suudab seda teha kui omad noored kaela hakkavad kandma.
Mis puudutab Kalevisse siis ka nende poolt kahtlane vaikus, kahju kui tõesti jääme 7 klubi peale, eelmise hooaja alguses tekkis lootus et mingi eesmärk leiti Kalevi klubile (noored +vanad) aga ei tulnud neile ei fännibaasi taha ega ka klubi oma tegemistes ei paistnud millegi väga positiivsega silma ja selleks hooajaks kuuldavasti audentega nad koostööd ei jätka. Isegi KML klubide koosoleksul Kalevi esindajad ei käinud.
theundertaker
Kasutaja
Postitusi: 2575
Liitunud: 07 Sept 2010, 20:59

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas theundertaker »

Kui jääb 6 klubi on ikka masendav küll.
East
Kasutaja
Postitusi: 1032
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

Tarva uudis on tõepoolest päris kurb ning regionaalses mõttes korralik hoop Eesti korvpallile. Tuleb vaid loota, et RHKK suudab piisavalt palju kasvada, et ühel hetkel tuleks sealt Lääne-Virumaale uus meistriliiga meeskond.

Mis Lääne-Virumaa puhul muidugi eriliselt viimastel aastatel silma paistab - oskamatus või tahtmatus üksteisega koostööd teha. Hästi kahju, sest sealsel piirkonnal on potentsiaal täiesti olemas ning kui üritataks ühtse löögirusikana tööd teha, siis küllap tuleks ka edu. Mina olen igatahes pettunud. Saan aru, et päris sellist eelarvet, nagu tahetuks, kokku ei saadud, kuid mind paneb hämmastama natuke plaan B puudumine ning niivõrd kergekäeline loobumine.

Kui Tarva loobumine on kurb uudis, siis näiteks Kalev/Audentesest on mul ausalt öeldes ükskõik. Klubi ei näita ju minimaalsetki pingutust üles - näiteks kasvõi eelmise hooaja kodumängude korraldus või pool hooaega varuvormita mängimine. Või siis siin täna mitu korda läbi käinud fakt, et klubi esindajatest ei suvatsenud keegi isegi KML klubide koosolekule ilmuda. Milleks me sellist meeskonda alles hoiame?

Ma loodan igatahes, et see valdav osa sellest 200-400 tuhandest, mis nende kahe klubi loobumisega "vabaneks" (kui Kalev/Audentes peaks ka ikkagi loobuma), ei kaoks kohalikust korvpallist täiesti ära, vaid jõuaks pigem teiste klubide rahakotti.
Viimati muutis East, 03 Juul 2023, 12:40, muudetud 1 kord kokku.
vanafänn
Kasutaja
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Juun 2018, 14:50

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas vanafänn »

Päris müstiline juhtum Tarvaga, hooaja jooksul räägiti et 600-700k on eelarve ja nüüd ei saadud isegi 250k kokku? Huvitav, kus see maa ja ilm lubati siis kokku ajada, täitsa müstiline värk ja sigakahju. Kas Arnu siis lükati täiesti eemale ja temalt ei saadud abi küsida? Arnu vähemasti on suutnud neid ikka kõrgliigas hoida, nüüd pole sedagi.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas marxx762 »

TLÜ kohta ütleks ma, et aastaid aeti oma töölisklassi asja ning sellega oli klubil ka selge roll Eestis. Tahes - tahtmata mingil hetkel ambitsioon ja soov midagi veidi suuremalt teha kannustab ehk veidi enam panustama ning seeläbi ka kogu ideoloogiat veidi muutma, eriti veel kui ühel aastal õnnestus lausa medalitele mängida.

Omamata mingit infot, siis puhtalt spekuleerin ja kirjutan nii nagu asi välja paistab.
Kogu selle viimaste aastate perioodi juures on minu hinnangul olnud ebareaalselt palju tõmblemist ning seetõttu on ka keeruline mingit toimivat süsteemi luua. Iseküsimus, aga ongi kas üldse on mingi visioon.

Just see ongi esimene suurem probleem - visiooni ja nägemuse puudumine, mis moodi liikuda soovitud eesmärkideni. Jah ühel hooajal võid sa eelarves ehk pisut juurde panna ning see annab sulle veidi rohkem ruumi hingata, aga üldises pildis, muutused ei saa toimuda üle-öö ja muudatuste realiseerumine võtab aega ning tihtilugu on algus vaevaline, see aga ei peaks tähendama, et kui algus on konarlik siis hakkan kohe tõmblema.

Teise punktina tooksingi välja selle tõmblemise, 21/22 hooajal käis võistkonnast läbi mingi 15 välismaalast. Või hea näide on lõppenud hooaeg, kus täna panen Audentesega pallid ühte korvi ja juba järgmine hooaeg on kogu ettevõtmine läbi. Ajalooliselt on TLÜ-l selliseid üheöö suhteid veelgi olnud. Selline asi ei jäta just eriti tõsiseltvõetavust.

Selle tõsiseltvõetavuse heaks näiteks on olnud peatreener, kes istub päeval kusagil linnavolikogus, kuidas siis on võimalik üldse midagi saavutada? Või tulles tagasi mängijate valiku juurde - kes ja kuidas neid valitakse või oskus mängijaid valida. Kui kaadri voolavus igal aastal on selline, et ei jõua värvatud mängijaid kokku lugeda, siis see näitab samuti seda, et tegelikult jääb kogu ettevõtmine puudulikuks juba klubi kontorist.

Lõppenud hooajal küll tekkis väike lootus, et asjad muutuvad ning seda paremuse poole, aga kui nüüd hakatakse asju jälle ümber mängima siis ma lõpetuseks küsiks, et kuidas saab sellises turbulentses olukorras oleval klubil üldse mingeid fänne saali tekkida? Mina küll aru ei saa, mida tehakse või mida tahetakse teha, mida saavutada ning kuidas plaanitakse saavutada. Lõpetuseks, kui kunagi Korvpall24 portaalile sai intekaid tehtud, siis TLÜ klubist infot küsides, öeldi lakooniliselt, KML esimeses voorus näete, kes meil on. Tase kommunikatsioon. Õnneks on enamus eesti klubisid teistsuguse suhtlusega ning seetõttu on neil peale koristaja veel mõned sajad inimesed saalis.
Pärtel
Kasutaja
Postitusi: 82
Liitunud: 03 Apr 2021, 21:19

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Pärtel »

Veel üks ilmekas näide TLÜ/Kalevi kodumängu korraldusest. Käisin 2021-22 hooaja lõpus vaatamas nende kodumängu Nord Cramo spordihoones - see kusjuures oli veerandfinaal Taltechiga ehk oluline mäng. Meeskonnal oli teadustaja, kes rääkis oma koha pealt mikrofoni. Vaheajal tuli aga läbi viia publikumäng - PAFi täringuga. Kahjuks aga mikrofoni juhe väljakule ei ulatanud, nii et teadustaja pidi mängu läbi viima oma häälega, mistõttu keegi ei kuulnud mitte midagi ning publik võis vaid aimata, mis seal toimub. Vaatasin, 20-meetrine mikrofoni kaabel maksab 40€ Stanford Musicus (15-meetrine 33€). See oleks olnud ühekordne kulu ja ka vaesema klubi jaoks täiesti marginaalne summa, aga ju siis polnud piisavalt oluline. Samas, tantsutüdrukud olid olemas, aga neist hakkas küll kahju - neil on korralik ja pikk kava, aga peaaegu keegi neid ei vaata ja nende kaasaelamisest pole meeskonna tulemustele ka mingit tolku.
Vasta