Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Kõik Eesti-Läti korvpalliliigaga seonduv
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Uhhuu »

barons2 kirjutas:Kas eile ei olnud juhuslikult Tallinna Kalevi ja Viismi mäng kah?

keegi siis valgustaks - mis inimesed, mis nimedega seal Kalevi poolel siis ringi sibasid ja palle korvi pildusid???
https://www.facebook.com/photo?fbid=101 ... cale=et_EE" onclick="window.open(this.href);return false;
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Uhhuu »

Tartu klohmis täna Pärnut 82:63, juba poolajaks oli vahe üüratu 50:23.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=90 ... 2207520000" onclick="window.open(this.href);return false;

Tartu kontrollkohtumiste protokollidest hakkab eredalt silma, et noormängijad on juba hooaja eel maha kantud. Tegemist pole seejuures suvaliste noormängijatega, vaid noortekoondislastega. Kui Kuusmaa, Roos ja Jurtšenko üldse väljakule saavad, siis vaid prügiminutiteks. Kuigivõrd parem pole olukord ka Eestis oma aastakäigus kolme parima mängija hulka kuuluva Aleksander Tassa puhul. Minu jaoks tundub see nürimeelne lahendus. Kui mitte kontrollmängudes, siis millal veel kõigile mängutunnetust tekitada. Aga nähtavasti on Tartu võtnud eesmärgiks hooaeg kõigest kaheksa mehega ära mängida. Järgmisel suvel kipub U20 koondise puhul taaskord murekohaks olema, et paljudel koondislastel puudub meistriliiga praktika.

Pärnu pole suutnud hooajaeelsetest mängudest võita ainsatki. Kõigis kohtumistes on vastased visanud üle 80 punkti.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1683
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas RK »

Uhhuu kirjutas:Tartu kontrollkohtumiste protokollidest hakkab eredalt silma, et noormängijad on juba hooaja eel maha kantud. Tegemist pole seejuures suvaliste noormängijatega, vaid noortekoondislastega. Kui Kuusmaa, Roos ja Jurtšenko üldse väljakule saavad, siis vaid prügiminutiteks. Kuigivõrd parem pole olukord ka Eestis oma aastakäigus kolme parima mängija hulka kuuluva Aleksander Tassa puhul. Minu jaoks tundub see nürimeelne lahendus. Kui mitte kontrollmängudes, siis millal veel kõigile mängutunnetust tekitada. Aga nähtavasti on Tartu võtnud eesmärgiks hooaeg kõigest kaheksa mehega ära mängida. Järgmisel suvel kipub U20 koondise puhul taaskord murekohaks olema, et paljudel koondislastel puudub meistriliiga praktika.
.
Tartu on mänginud tänaseks 6 kontrollmängu ja siin Tassa statistika
Siauliai-Tartu 89-82
Tassa 10,51 min, 0 punkti, 0 lauda , 0 söötu , visked 0-4: 2 viga
Ogre -Tartu 79-55
Tassa 3,27 min 0 punkti, 0 lauda, 1 sööt 0 viset
Tartu -Valmiera 85-69
Tassa 0 min
Tartu-Talltech 91-73
Tassa 10,16 min 7 punkti 1 laud, 1 sööt 1 viga visked 2-3 vabakas 1-2
Rytas-Tartu 118-82
Tassa 13;58 min 9 punkti 1 laud 1 viga ja 1 viga mängijale visked 3-4
Tartu -Pärnu 82 -63
Tassa 2,15 min 0 punkti 1 sööt ja 1 viga visked 0-1

Kõigis mängudes sissevisatud visked ja viseküritused väljakult olid protokollide järgi 3-sed, 2-seid 0, ka viskeüritusi.
RK
Kasutaja
Postitusi: 1683
Liitunud: 29 Nov 2008, 12:46
Asukoht: eesti

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas RK »

Tänases Delfi artiklis on ka Tallinna Kalevi nimekiri artikkel: https://sport.delfi.ee/artikkel/1202312 ... rget-kohta" onclick="window.open(this.href);return false;
Tallinna Kalevi koosseis*
Janar Aniste, 24-aastane, pikkus 180 cm
Andre Loigu, 22, 184 cm
Eric Schmalz, 25, 188 cm
Mario Paiste, 35, 188 cm
Kelvin Robinson 25, 190 cm (USA)
Artur Evestus, 19, 192 cm
Erik Keedus, 33, 199 cm
Illimar Raiend, 21, 200 cm
Georg Allemann, 22, 201 cm
Mark-Andreas Jaakson, 23, 200 cm
Toomas Raadik, 33, 202 cm
Danil Mäeorg, 19, 204 cm
James Moore 25, 205 cm (USA)
Dmitri Tõhhonov 31, 205 cm (Ukraina)

*Koosseis pole ametlik ning paar nime võivad olla puudu.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

Tuleb öelda, et K-Kalev on isegi üpris positiivse meeskonna kokku saanud - meeldib, et on meeldivalt palju nooremapoolseid mängijaid, kelle esilekerkimist võiks oodata.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 915
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Drogba »

Klandorfil huvitavad väljendid "müüs end orjaturule Itaaliasse" . Tõtt öelda pole üldse aimu, mis tasemel Loigu ja Mäeorg on ning kas nad saavad hakkama PAF liigas. Tallinna Karikas näitas pigem positiivseid märke, et võiks mängida küll.
East
Kasutaja
Postitusi: 1027
Liitunud: 01 Nov 2018, 07:58

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas East »

Rapla sai Leedus Jonavalt korraliku kolaka ning tagatipuks jäädi tagasiteel alla ka liiga uustulnukale Riia Zellile. Teise mängu puhul võib vabanduseks tuua, et tegemist oli back-to-back mänguga, aga sellegipoolest on Rapla hooajaeelne seis üsna nukker. Keeruline muidugi öelda, kas hooajaeelsete mängude tulemusi peaks üldse nii tõsiselt võtma, aga üleüldine foon ei tundu ka eriti positiivne. Rahaliselt on neil sel hooajal vist kitsam kui varasemalt ning kõige selle juures tundub puuduvat ka selge nägemus, missugune meeskond nad täpselt olla soovivad.

Üleüldiselt tuleb öelda, et Eesti klubikorvpallis on natuke morbiidsed ajad käimas. Tarvas kadus sootuks kaardilt. Viimsi oli kadumise äärel ning jätkab läbi suurte raskuste. Klandorfi kommentaarist kumas läbi, et ka K-Kalev oli peaaegu uksi sulgemas. Pole just rõõmustavad arengud.

Kui praegu peaks mingeid rankinguid koostama, siis oleksid Kalev ja Tartu kindlalt eesotsas, aga nende kahe järel on küll keeruline öelda, kes selle best of the rest mudamaadluse võidab.

Ja ma julgen siinkohal ka TalTechi suhtes kriitiline olla. Võibolla on asi minus, aga mulle on jäänud mulje, et sinna siirduvad mängijad satuvad mingisse totaalsesse mugavustsooni ning ei näi suure korvpalli osas enam mingeid ambitsioone omavat. Mul tekitab TalTech alati sellist vaibi, et nad võivad tabelis olla kas esimesed või viimased, aga sisulist vahet pole, sest sellest ei sõltu kellegi jaoks mitte kui midagi. Kui M.Jurkatamm välja arvata, siis ei mäleta ma ka, kes on viimane noormängija, kes TalTechis mängides oma arengus korraliku sammu edasi teinuks.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 915
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Drogba »

https://korvpall24.ee/intervjuu-uliopil ... puhenduda/" onclick="window.open(this.href);return false;

Keegi kokkuvõte saab teha?
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Uhhuu »

Drogba kirjutas:https://korvpall24.ee/intervjuu-uliopil ... puhenduda/

Keegi kokkuvõte saab teha?
Valik tsitaate:

Nagu ikka, ma olen seda võistkonda nimetanud üliõpilaste, tööliste ja talupoegade meeskonnaks. Tallinna Kalev algselt oli Nõukogude ajal ametiühingute spordiklubi ehk klapib hästi.

Vaadates seda, mida kontrollmängud on näidanud, siis tundub, et meil on palju tagamängijaid, aga juurde võiks võtta sellise universaalse mehe, kes suudaks mängida nii “ühte”, “kahte” kui ka “kolme”. Pikkuselt jääme ilmselt teistele võistkondadele alla, aga saame hakkama.

Kui päris aus olla, siis selle võistkonnaga oli kevade lõpus suur küsimärk, kas me üldse jätkame. Toetajatel oli mingi vana mälu, et mina tegin kunagi midagi ja siis nad esitasid ultimaatumi, et kui mina ei jätka, siis saadame võistkonna laiali. Endal praegu jõudu on, tervist ka jagub, pensioni aeg on käes, mis sa, vanainimene, ikka teed.

Meie klubi eelarve on ilmselgelt kõige väiksem, aga eks paistab, kuidas minema hakkab.

Huvitav on see, et tuttavad väikesed ettevõtted aitavad hea meelega, aga suuremad ettevõtted Eestis ei taha kuidagi toetada.

Ega ei tasu varjata, et oleme seadnud omale eesmärgi tulla Eestis nelja hulka.

Karikavõistlustest loobusime seetõttu, et me polnud suutelised juulis nii palju raha korvpalliliidule maksma, sest nad soovisid ülesandmisel kogu liiga ja karika raha kohe saada. Ma küll juulis ei leidnud ligi 11 000 eurot, et maksta kõik kohe ära.

Korvpall on lihtne mäng, mina olen sellise lihtsa mängu harrastaja ja pole vaja suurt raketiteadust rakendada. Praegu etteheiteid meestele selles osas pole, kuigi füüsilises osas oleme kehvemad kui teised.

Ega me palju kaks korda päevas trenni ei tee, võib-olla ühel kuni kahel päeval nädalas, sest meestel on ka teatud kohustusi.
Kasutaja avatar
Drogba
Kasutaja
Postitusi: 915
Liitunud: 13 Aug 2012, 22:55

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Drogba »

Tänud! Palju Kanguri mängule rahvast oodata on??
Kasutaja avatar
bckalev-cramo
Kasutaja
Postitusi: 342
Liitunud: 17 Juul 2021, 10:11

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas bckalev-cramo »

Drogba kirjutas:Tänud! Palju Kanguri mängule rahvast oodata on??
Meie oleme omaltpoolt andnud peaaegu kõik, et saada rahvas saali (odavad piletid, tanel padar, legendid, muud tegevused, linnapildis, õhtu saade, ringvaade, raadiod, basket tv), aga praegu pigem ei tundu, et rekordi kätte võiksime saada, hetkel koos kutste ja teemadega ca 2500-3000 vahel oodata.
NoName
Kasutaja
Postitusi: 752
Liitunud: 12 Aug 2010, 15:43

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas NoName »

Kuulad mistahes podcasti ja korraga on tekkinud mingi Tartu-vaimustus. Mis täpsemalt on muutunud, et nüüd korraga räägitakse Tartust nagu mingist tippsatsist, kes pannakse isegi Ventspilsist ette ja on tõsine kandidaat tiitlile. Täiesti absurdne.
Uhhuu
Kasutaja
Postitusi: 4689
Liitunud: 23 Aug 2015, 10:49

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas Uhhuu »

Tartu edestas mullu napilt Ventspilsi. Mõlema meeskonna koosseis tundub olevat jäänud samale tasemele, seega võiks ju Tartule teoreetiliselt imepisikese eelise anda. Küll aga on raske näha, et ükski Eesti klubi suudaks ohustada Kalevi järjekordset tiitlivõitu. Kalevil on rohkem kvaliteeti nii kohalike kui välismängijate osakonnas, lisaks ka parim peatreener.

Eesti-Läti ühisliiga play-off`i kohtade nimel tõotab tulla väga tihe rebimine. Kui Prometeyle, Kalevile ja VEF-ile võib kohad ära broneerida, siis ülejäänud viiele kohale heitlevad ilmselt üheksa klubi. Ma pakuks, et play-off`i konkurentsi pole asja vaid K-Kalevil, Viimsil, LU-l ja Liepajal.
Kasutaja avatar
marxx762
Kasutaja
Postitusi: 4210
Liitunud: 21 Juun 2007, 09:56
Asukoht: tallinn

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas marxx762 »

Keeruline on Tartu osas muidugi hinnangut just ülearu adekvaatselt anda, aga ma ütleks et pikkade osakonnas on küll tagasiminek - Pavelka vs Menzies, Malmanis või siis Hughes vs Anrii. Tagaliin kus Rosenthal ehk on märksa suuremas rollis. Veidekale pole puhast pg-d või siis combot kõrval ja see on päris riskantne. Shundel ja Veideman duona ehk annavad võrreldes eelmise aastaga manpowerit tagaliini juurde, aga kumbki ei suuda vähemalt kõrgemal tasemel mängujuhtide osakonnas võistkonda aidata ja see võib päris valusalt hakata kätte maksma. Äärel on minu arust üsna selline anonüümne seltskond, kes on aastaid üsna kõikuvad olnud ning läinud pigem lati alt kui selle ületanud. Ehk emmal - kummal Eelmäel või Kivil õnnestub teha läbimurde hooaeg - võimalusi selleks on olnud juba aastaid.

See küll pole võibolla sedavõrd määrav, aga Cramo rosteris on 13 mängijat, kellest 12 on võimelised igal hetkel mängu tulema, ilma et tase kukuks. Tartu rosteris on mu meelest 8 meest, keda võib nimetada päriselt mängumeheks. Kui peaks kellelgi põhimeestest tartus mingi vigastus tekkima siis on ikka üsna keeruline kohe.
knaest
Kasutaja
Postitusi: 133
Liitunud: 21 Juun 2012, 11:02

Re: Eesti - Läti Ühisliiga/KML 2023/24

Postitus Postitas knaest »

mnjah... viimsil ikka vist näpud põhjas
https://sport.delfi.ee/artikkel/1202331 ... ukrainlase" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasta